L L V Herman Bouber overleden DE PROGRAMMA'S Muzikaal ijs feest in Amsterdam Gift voor het N.F.O. Visser-Neerlandiaprijzen NEGEN MUZEN MAANDAG 4 FEBRUARI 1963 Jack P. Loorij gaat „Zang en Vriendschap" verlaten Grand Prix van „Photo- Cinema" voor Haarlemmer LUC LUTZ TERUG NAAR (NIEUW) ROTTERDAMS TONEEL Cornells Rol overleden Leo J. Krijnprijs voor twee Vlaamse auteurs nabeschouwingen Rgk W Het weekeinde Expositie geopend in Bloemenheuvel J. Damshuizer De radio geeft dinsdag Televisieprogram ma Zaterdagmiddag is in het Gerhardhuis in Amsterdam, waar hy woonde met zijn echtgenote Aaf Bouber, overleden de acteur Herman Bouber. Hy bereikte de leeftijd van 77 jaar. Herman Bouber, wiens eigenlijke naam Herman Blom was, werd in Amsterdam geboren. Na de ambachtschool te hebben doorlopen beoefende hy enige tyd het vak van huis- en decoratieschilder. Via het dilettantentoneel en semi- beroepsgezelschappen ging hy omstreeks 1910 over naar het beroepstoneel. Hy begon zyn loopbaan op de planken van de kermistent van Belmonte. BOUBER WAS even in de twintig toen hij de grote stap waagde om een beroep van zijn liefhebberij te maken, een beroep dat altijd zijn volle liefde heeft behouden. In 1914 trad hij toe tot het gezelschap van Colnot en Poons, dat de Plantage-Schouw burg in Amsterdam bespeelde en vijf jaar later vormde hij in hetzelfde theater zijn telinge uit Westerbork tot onderwerp heeft. Samen met Hans Tiemeyer bewerk te hij fragmenten uit Hemingways laatste boek „Voor wie de klok luidt". Van Bou ber kan met recht worden gezegd: hij was altijd bezig aan de vervulling van zijn ideaal om kunst tot het volk te brengen. Amsterdammer in hart en nieren, die het reilen en zeilen van eigen stad en volk met al zijn bonte humor en zijn stille tragiek heeft gedramatiseerd, gaf Her man Bouber het beste wat in hem was. Veel waardering voor zijn arbeid heeft hij niet geoogst. Bouber ging eenvoudig zijn gang met een waakzaam oog voor de kleinste onder delen die tot het welslagen van een voor stelling kunnen bijdragen. Nooit heeft hij de dankbaarste rollen voor zich zelf uit gekozen. BIJ HET GOUDEN toneeljubileum in november 1955 werden Herman en Aaf Bouber ereburgers van hun stad, Amster dam. Op zijn 75-ste verjaardag in 1960 stond Herman Bouber nog op de planken, in „Pas op de stille wateren" van Calde- rón. Op 21 januari 1961 speelde hij in „Angst en Ellende van het Derde Rijk" van Brecht bij „Puck" toen hij plotseling onwel werd. Daarna heeft hij vrijwel niet meer gespeeld. Een groot voorvechter van het Nederlands volkstoneel is van ons heengegaan. Onze deelneming gaat uit naar zijn vrouw, Aaf Bouber, zonder wie Herman Bouber zijn grote rol niet had kunnen spelen. Aaf, Herman en Heddy Bouber in „Zeemansvrouwen" (1955). De Koninklijke Liedertafel „Zang en Vriendschap" komt voor een zeer belang rijke beslissing te staan als gevolg van het feit, dat dirigent Jack P. Loorij in de loop van dit jaar de artistieke leiding van het koor zal neerleggen. Men zal zich herinneren dat de heer Loorij destijds samen met o.a. dr. Max Euwe voor Nederland deel uitmaakte van een missie van deskundigen uit 12 Euro pese landen, die de Ver. Staten bezocht voor een studiereis op het gebied van de electronica. Zijn steeds toenemende en veeleisende werkzaamheden op dit gebied in de hoge functie, die hij thans bekleedt bij het Centraal Beheer te Amsterdam, noodzaken hem zijn activiteiten in de mu ziek te beperken. „Zang en Vriendschap" ziet zich thans voor de moeilijke opgave geplaatst een waardige opvolger te zoeken voor haar huidige dirigent die, sedert hij begin 1946 zijn functie bij het Haarlemse koor aan vaardde, alom werd geprezen om zijn ar tistiek inzicht en programmakeuze. Inmiddels heeft het bestuur stappen on dernomen om voor de komende maanden een plaatsvervangend dirigent aan te trek ken, die belast zal worden met de voor bereiding en de leiding van het tweede seizoenconcert van „Zang en Vriendschap" dat op woensdag 19 juni a.s. in de Grote Kerk te Haarlem zal worden gegeven. Voor genoemd concert is n.L de heer Loorij niet beschikbaar. Het bestuur heeft de Haarlemse musicus Jan Laarveld bereid gevonden deze taak op zich te nemen. Het afscheidsconcert van dirigent Jack P. Loorij, dat uiteraard een bijzonder ka rakter zal dragen, zal in november van dit jaar plaats vinden in het gemeente lijk concertgebouw te Haarlem. De heer Joh. Scholte, lid van de Haar lemse fotogroep „De Muggen", heeft be richt ontvangen dat hem in de jaarlijk se internationale fotowedstrijd van het Franse maandblad „Photo-Cinéma" de hoofdprijs in de afdeling „kunstfotogra fie" bestaande uit een medaille, een kleinbeeldcamera en N.F. 100 is toe gekend. Zijn inzending bestond uit drie opna men: een romance op het Thorbeckeplein. Tevens won de heer Scholte een vijfde prijs in ditzelfde concours in de afdeling reportages met een serie foto's van een zigeunerkamp Luc Lutz, thans verbonden aan het ge selschap „Centrum" keert terug naar Rot- 'erdam. Komend seizoen zal hij als acteur regisseur deel uitmaken van het Nieuw Rotterdams Toneel. Honderden Amsterdammers hebben zaterdag deelgenomen aan een zeld zaam ijsfeest (compleet met Koek-en- Zopie) waaraan medewerking werd verleend door een groot aantal binnen- en buitenlandse sterren uit het rijk der lichte muze. In de directe omge ving van het Leidseplein was op het terras van café-restaurant Lido een podium ingericht, grenzend aan de ijsvloer van een der Amsterdamse grachten. Het idee om in deze koude dagen een groot aantal Amsterdam mers muzikale warmte te verschaffen was afkomstig van Ben Essing, de organisator van de Blokker festivals, die, in samenwerking met de directeur van het restaurant binnen zeer korte tijd zijn plannen wist te verwerke lijken. Burgemeester en Wethouders van Amsterdam en van de Amster damse politie verleenden vlotte mede werking met vergunningen. Aan het ijsfeest werkten onder andere mee: Conny van den Bosch, The Blue Diamonds, Ellen Cramer, Herman van Keeken, Wille ke Alberti, Anneke Grönloh, Rob de Nijs, de Wama's, Bueno de Mesquita, de Spanjaard El Romerito en de Erika-kapel. Hoewel de 50 cm. dikke ijsvloer dik genoeg werd geacht voor het feest ontstond er 's middags voor het podium een flinke plas water op het ijs, zodat het publiek later de show van de walle- kant af moest volgen. Herman Bouber eigen ensemble. Eén van de eerste voor stellingen daar was de inleiding van zijn, ondanks alle teleurstelling en verguizing, onafgebroken strijd voor de verbetering van het volkstoneel: een eigen bewerking van de roman „Het Land" van Emile Zola. Tevoren waren reeds twee stukken van zijn hand voor het voetlicht gebracht, namelijk „Mooie Neel" in 1916 door de troep van Langenaken en Beukman en het ook door de gelijknamige film bekende „Bleke Bet" in 1917 door de beroemde Nap de la Mar. Triomfen behaalde hij in 1920 met „De Jantjes" waarbij Louis Davids en Margie Morris de teksten en de muziek leverden. Niemand minder dan de dichter M. Nij- hoff schreef in 1928 over de kerst viering aan het slot van het toen versche nen stuk van Bouber „Zeemansvrouwen" dat de herders van Bethlehem op dat ogenblik dieper werkelijkheid voor hem waren dan ooit te voren. Het is, consta teerde hij, de kunst van Bouber om uit versleten gemeenplaatsen gouden waar heden te maken. BOUBER vierde zijn 40-jarig jubileum in „De Commensaal" dat uit 1933 dateert. Omstreeks dat jaar bewerkte hij ook twee bekende romans voor het toneel, te weten „De Jordaan" van Querido en „Arie" van Johan Elssensohn, het laatstgenoemde on der de titel „Het kind van de buurvrouw". Kort na de bevrijding vertoonde hij „Men senroof" en later „Baanvak Assen-Beilen" dat de lotgevallen van een Joodse vluch- Op een vrijdag gehouden bijeenkomst van de stichting Noordelijk Filharmonisch Orkest heeft het eeuwfeestcomité aan het bestuur van het N.F.O. ruim 20.000 gul den overhandigd die naar aanleiding van het 100-jarig jubileum van dit orkest voor het instrumentenfonds zijn bijeengebracht. Giften zijn ontvangen van 97 bedrijven, instellingen en stichtingen 17.650) en particulieren steunden het instrumenten- finds met ruim 3000. NEDERLANDSE FILMS Tot de korte films die kandidaat zijn voor de prijzen in deze categorie van de British Film Academy behoren de twee Nederlandse films „Pan" en „Zoo". De twee andere korte films zijn „Owl Creek" (Frankrijk) en „Lonely Boy" (Canada). Kandidaat bij de tekenfilms is met twee andere de Nederlandse film met de En gelse titel „The traveling Tune". De stem biljetten zijn verzonden naar de leden van de vereniging voor film- en televisiekunst. De uitslag wordt 7 mei bekendgemaakt. In Voorburg is op 85-jarige leeftijd over leden de schilder Cornells Rol. Hij werd 2 september 1877 in Edam geboren. Behal ve landschappen omvat het oeuvre van Rol, die zijn opleiding ontving aan de Rijksschool voor Tekenleraren in Amster dam, veel stillevens, waarin ook steeds zijn liefde voor de natuur tot uitdrukking komt. De aquarellen van vetplanten en cactussen, van bloemen en paddestoelen, van apen en hoefdieren en wat niet al, die tot basis dienden voor de reproduk- ties in de Verkade-albums, deden hem kennen als een consciëntieus kunstenaar, die niet streefde naar een oorspronkelij ke visie of een gedurfde expressie, maar naar een stemmingsvolle uitbeelding van wat hem boeide en lief was. „FIETSEN NAAR DE MAAN" De nieuwe Nederlandse film „Fietsen naar de Maan" van Jef van der Heyden is niet alleen in artistiek opzicht mislukt, maar werd ook commercieel gezien een fiasco. Berichten als zou de film uit de roulatie zijn genomen, zijn echter niet juist. Wel blijft „Fietsen naar de Maan" enkele weken „op de plank" liggen, omdat de prolongaties in de drie premièretheaters (twee in Amsterdam en een in Utrecht) waarop was gerekend, als gevolg van een minimale publieke belangstelling achter wege zijn gebleven. Maar volgens het filmverhuurkantoor zal de film daarna nog vertoningen krijgen in Den Haag. Rotterdam, Haarlem, Tilburg en Eindhoven en mogelijk in andere plaat sen. De voorzitter van het Algemeen Neder lands Verbond, de heer F. Koote, heeft zaterdagmiddag in de Rolzaal in Den Haag aan achttien natuurlijke personen en negen instellingen Visser-Neerlandia prijzen ten bedrage van 70.000 gulden uit gereikt. De grootste van deze „aanmoedi gingsprijzen", die het A.N.V. toekent als uitvoerder van het testament van mr. H. L. A. Visser, was 7.000 gulden. Van de 70.000 gulden zijn er 20.000 naar de zes Vlaamse prijswinnaars, n.l. twee natuurlijke personen en vier instellingen gegaan. Aan het einde van de plechtigheid deelde de heer Koote mee dat thans se dert de eerste prijsuitreiking in 1955, 121 prijzen zijn uitgereikt met een totaal be drag van ruim 250.000 gulden. De winnaars kregen de prijs als blijk van waardering voor getoonde wilskracht en volharding onder moeilijke omstandig heden, voor het feit dat zij zich verdien stelijk hebben gemaakt tegenover hun me demensen, als steun voor culturele werk zaamheden en wel in het bijzonder ten bate van het lichamelijke en geestelijke welzijn der mensen of als steun aan werk zaamheden ter bevordering van de gees telijke gezondheid. Onder de prijswinnaars waren jonge mensen die ondanks een ern stige handicap een diploma van een gym nasium, hbs, of mulo hadden gehaald, on der wie een zestienjarige doofstomme jon gen. Verder waren er zonder andere men sen onder die op wetenschappelijk ter rein hun sporen hadden verdiend. De jury van de Leo J. Krijnprijs 1962 heeft besloten deze romanprijs te verdelen tussen de twee jonge Vlaamse schrijvers, Willy Roggeman, voor „Het goudvisje" en Clem Schouwenaars voor „Dokter Simon Falbeck". Tweeëntwintig manuscripten van romans werden in de loop van 1962 voorgelegd aan een jury, die samengesteld was uit de heren Louis-Paul Boon, Raymond Brulez, Fr. Closset, R. Herreman en W. Pelemans. De Leo J. Krijnprijs, ingesteld door de weduwe van de litterator-uitgever Leo J. Krijn, om de nagedachtenis van haar echt genoot te eren, wordt om de vier jaar toe gekend aan de auteur van de beste, oor spronkelijke, niet uitgegeven roman in de Nederlandse taal die voor de prijskamp werd ingezonden. De prijs bedraagt 10.00Ü frank. De eerste uitreiking had plaats in 1942, de laureaat was toen Louis-Paul Boon. Naderhand werden bekroond: in 1950 Hugo Claus, voor „De Metsiers"; in 1954 Wim Meewis, voor „Geen scherzo voor do goden"; in 1958 Jan Walravens, voor .Negatief", West-side Story. De Amsterdamse ad ministrateur F. K. van Gestel is de kwart miljoenste bezoeker van de film „West-side Story" in Du Midi te Amsterdam. Hij werd verrast met een platenspeler en enkele langspeelplaten. In de Nederlandse bio scoopgeschiedenis heeft nog nooit een film zoveel belangstelling in één theater ge trokken. „West-side Story" draait nu reeds 48 weken in Du Midi. Nederlands danstheater. Het Neder lands Danstheater heeft van de directie van het „ThéStre des Nations" te Parijs de uitnodiging ontvangen in mei een zes tal voorstellingen in het festival van 1963 te geven in het Théatre Sarah Bernhardt. Het ligt in het voornemen twee of drie ver schillende programma's tot uitvoering te brengen, waaronder enige Nederlandse produkties. De Franse choreograaf Maurice Béjart zal zijn ballet „Huis Clos" naar het gege ven van Jean Paul Sartre bij het Neder lands Danstheater instuderen. Béjart ont wierp dit ballet op het concert voor twee piano's en slagwerk van Béla Bartók. Haagse schilders in Berlijn. De plaats vervangend consul-generaal in West-Ber- lijn, majoor Engberts, heeft in het raad huis van West-Berlijn een tentoonstelling geopend van werken van acht jonge Haag se schilders. Geëxposeerd worden negenen dertig schilderijen en gouaches van Pieter Ouborg, Gerard Verdijk, Jan van Heel, W. Hussem, Theo Bitter, W. L. Bouthoorn, J. Nanninga en George Lampe. De tentoon stelling zal tot en met 23 februari te be zichtigen zijn. De Russische meestercellist Rostro- povitsj is met zijn echtgenote, de zangeres Galina Visjnevskaja, zater dag op het Brusselse vliegveld aan gekomen. Morgen zal Rostropovitsj optreden in Haarlem als solist bij het Radio Philharmonisch Orkest Het echtpaar treedt in ons land verder op met concerten in Rotter dam, Den Haag en Amsterdam. -'.sS: 'PiJt - - Uit operetteland teruggekeerd in de ver trouwde omgeving van Saint Germain des Prés, moest Dorus een bijzonder lastige hindernis nemen: de afwezigheid van mu ziek, een gevolg van het zoetjesaan wel zeer vervelende conflict tussen de N.T.S. en de Toonkunstenaars Bond. Gelukkig wilde de slimme zwerver niet het schlemieltje worden, (lat in deze be lachelijke stilte ten onder ging en dus nam hij potten en pannen, toeters en mir litons, alsmede een oude grammofoon mee, om er een soort van bruiloft van te kunnen maken. Het publiek was „in", veel steun ondervond hij van Berry Kievits, Coby v.d. Linden en Gerard Walden en zelf zat hij weer vol van gekke vondsten en dolle grappen. Zo werd het een geslaagd Dorus-feest met vele dissonanten, dat juist door die armetierige geluiden voor de partijen in het muziek-conflict een aansporing moest zijn, haast te maken met een oplossing. Hoe het ook zij, Dorus was weer de oude en dat stemde tot vreugde. Opvallend pittig was de door Herman Wigbold geregisseerde actualiteitenrubriek „Achter het Nieuws", die naast reporta ges over de werkloosheid in Engeland en de luchtvervuiling zowaar aandacht schonk aan een ontslagkwestie, hangende tussen enige arbeiders van een metaal industrie en hun baas. Beide partijen had den gevolg gegeven aan het verzoek, hun standpunt voor de camera uiteen te zet ten. En vooral daardoor werd het een boeiend onderwerp. Zondag Kort na de uitvoering van zijn stuk „Une fleur a la bouche" kwam de knappe toneelschrijver Luigi Pirandello gister avond weer in onze belangstelling te staan door opvoering van zijn éénakter „Het Diploma", geregisseerd door Frits Butze- laar. En opnieuw werden wij geconfrom teerd met een menselijk drama, geconrr De burgemeester van Bloemendaal. dr. D. H. Peereboom Voller heeft zaterdag middag in huize „Bloemenheuvel" aan de Bloemendaalseweg 158 in Overveen de tentoonstelling van schilderijen, aquarel len, penseeltekeningen, alsmede grafisch werk van Dick van Luyn officieel geopend. De burgemeester wees er op dat Van Luyn, hoewel reeds „A.O.W.-trekker", in zijn werk het experiment niet schuwt. De spreker zei dat hem was opgevallen dat over het algemeen in deze werken de menselijke figuur op de achtergrond is gebleven. „U bent te benijden omdat u in de gelegenheid bent veel te reizen en u los te maken van uw eigen omgeving, de Oude Gracht in Utrecht". De burge meester wees op Van Luyn's beheersing van de grafische technieken: „U heeft boekillustraties gemaakt en ex-libris, deco ratief werk, het grove penseel naast de fijne grafische pen gehanteerd en de hoogte die u daarin heeft bereikt, moet u voldoening geven.'' Dick van Luyn werd op 29 september 1896 in Utrecht geboren. Hij bezocht de kunstnijverheidsschool onder Van der Laars en werkte daarna korte tijd onder leiding van prof. Derkinderen. Hij bezocht de vrije academie in Parijs en werkte veel in België, Italië, Spanje en vooral in Frankrijk zocht hij zijn onderwerpen. Werk van Van Luyn bevindt zich onder meer in het Rijksprentenkabinet in Am sterdam, het Koninklijk Museum in Brus sel, in Museum Boymans en in openbare en particuliere verzamelingen. Hij is lid van vele kunstgenootschappen, zoals „De Grafische" en „Arti et Amicitiae". Hij illustreerde ondermeer „De bedelares van de Pont des Arts" van Wilhelm Hauff, de vertellingen van Edgar Allan Poe (hout gravures) en verhalen van Clara Lenart, zoals „Scheepjes van papier" en „Vier ver halen". Van Luyn hield exposities in bin nen- en buitenland. primeerd in een prachtig geschreven to neelwerkje. Nu wierp de schrijver het licht op een man, die als „tovenaar" door de maatschappij was uitgestoten en die, genoodzaakt munt te slaan uit die uitzon deringspositie, op een originele wijze zijn tovenaarschap bevestigd wilde krijgen door een „diploma". Leo de Hartogh gaf wanhopig in zijn tovenaarschap als nieuw middel van bestaan gaat geloven. Henk Schaer vertolkte bijzonder goed de rol van de oude rechter, die alleen nog maar zijn puttertje heeft. Het was een boeiend sprookje, dat op waarheid berustte. Na het zesde concert in de Mozart-serie van het Amsterdamse Kunstmaandorkest (een muziekuitvoering die zeker bijdroeg tot het welslagen van deze t.v.-avond) gaf prachtig gestalte aan deze outcast, die Hans Wortelboer door zijn documentaire „Navolger van Christus" ons een indruk wekkend beeld van het leven van profes sor dr. Titus Brandsma, de veelzijdige Carmelietenpater, die na een zeer actief leven omkwam in het concentratiekamp Dachau. Terecht mag het katholieke volksdeel (en ook de rest van Nederland) trots zijn op deze Friese boerenzoon, die de Nazi's fel bestreed, maar ook voor hen bad. HILVERSUM I. 402 m. 746 kc/s. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00-24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nieuws. 7,10 Ochtendgymna stiek. 7.20 Ochtendvaria (gr.) VPRO. 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Pro gramma-overzicht. Aansluitend: lichte grammofoonmuziek. 9.00 Gymnastiek voor de vrouw. 9.10 De Groenteman. 9.15 Klas sieke grammofoonmuziek. 9.35 Waterstan den. 9.40 Morgenwijding. 9.55 Boekbespre king. 10.00 Arbeidsvitaminen (gr.) 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Voor de zieken. 12.00 Licht instrumentaal ensemble en zangsolist. 12.20 Regeringsuitzending: Voor de landbouw. 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Electronisch orgel spel en zangsoliste. 13.00 Nieuws. 13.15 Me dedelingen, eventueel actueel of grammo foonmuziek. 13.25 Beursberichten. 13.30 promenade-orkest: amusementsmuziek. 14.00 Lichte grammofoonmuziek. 14.40 Schoolradio. 15.00 Met naald en schaar. 15.30 Sopraan met pianobegeleiding: klas sieke en moderne liederen. 16.00 Van mens tot mens, lezing. 16.15 Licht instrumentaal trio. 16.30 Voor de jeugd. 17.30 Grammo foonmuziek voor de jeugd. 17.55 New York calling. 18.00 Nieuws. 18.15 Eventueel ac tueel. 18.20 Licht instrumentaal trio. 18.35 Lichte orkestmuziek en zangsoliste. 19.00 Voor de kinderen. 19.05 Paris vous parle. 19.10 Fragmenten uit La Bohème, opera (gr.). 20.00 Nieuws. 20.05 Radio Revue. 21.05 Klank-omrankte levens: muzikale bio grafie van grootmeesters der lichte mu ziek. 22.00 Pianospel a quatr'mains: klas sieke en moderne muziek. 22.30 Nieuws en mededelingen. 22.40 Actualiteiten. 23.00 Concertgebouworkest en solisten: moderne muziek (gr.). 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. 1007 kc/s. 7.00- 24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Morgengebed. 7.15 Grammofoonmuziek, strip voor de jeugd en eventueel actualiteiten. 7.55 Over weging. 8.00 Nieuws. 8.15 Lichte grammo foonmuziek. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.40 Schoolradio. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Lichtbaken, lezing. 10.25 Klassieke gram mofoonmuziek. 11.00 Voor de vrouw 11.30 Lichte grammofoonmuziek. 11.50 Volaan. vooruit, lezing. 12.00 Middagklok nood klok. 12.04 Licht instrumentaal kwartet met zangsolisten. 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Draaiorgelklanken. 12.55 Katholiek nieuws. 13.00 Nieuws. 13 15 Platennieuws. 13.30 Metropole orkest en zangsolist. 14.10 Tenor en clavecimbel- of pianobegeleiding. 14.35 Voor de plattelands vrouwen. 14.45 Tierelantijnen, gevarieerd programma. 15.45 Lichte grammofoonmu ziek. 16.00 Voor de zieken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 Voor de jeugd. 17.45 Beursberichten. 17.50 Regeringsuitzending: De culturele samenwerking met Suriname en de Neder landse Antillen, door drs. M. D. Thijs. 18.00 Dansorkest en zangsolisten. 1830 Volksliedjes (gr.). 18.50 En nu mijn geval, vragenbeantwoording. 19.00 Nieuws. 19.10 Actualiteiten. 19.25 Lichte grammofoonmu ziek. 20.00 Gregoriaanse muziek. 20 20 Ka merorkest en solist: klassieke muziek 21 15 Klein taaigeding. 21.30 Moderne muziek. 22.00 Kerkorgelconcert. 22.15 22 25 Boekbespreking. 22.30 Nieuws. 22.40 Vreemd.een keuze uit woord, zang en dans van elders en anders. 23 10 Lichte grammofoonmuziek. 23.55-24.00 Nieuws. BRUSSEL 324 m. 12.00 Nieuws. 12.03 Lichte muziek. 12.30 Weerbericht. 12.35 Tuinbouwkroniek. 12.40 Volksliedjes. 12.50 Beursberichten. 13.00 Nieuws en weerbericht. 13.15 Kamermu ziek. 14.00 Nieuws. 14.03 Schoolradio. 15.45 Lichte muziek. 16.00 Nieuws. 16.03 Beurs berichten. 16.09 Duitse les. 16.24 Kamer muziek. 17.00 Nieuws en weerbericht. 17.15 Voor de kinderen. 17.40 Lichte muziek. 18.00 Nieuws. 18.03 Lichte muziek. 18.18 Paardesportberichten. 18.20 Voor de sol daten. 18.50 Radiokroniek. 19.00 Nieuws en weerbericht. 19.40 Lichte muziek. 20.00 Hoorspel. 21.05 Lichte muziek. 21.15 Jazz muziek. 22.00 Nieuws. 22.15 Gevarieerde muziek. 22.45 Gewijde muziek. 23.00 Nieuws. 23.05-23.45 Lichte muziek. VOOR MAANDAG CVK-IKOR-RKK: 19.30 Logboek, pro gramma over de bijbel voor de jeugd. NTS: 19.50 Crazy town, komische teken film. 20.00 Journaal en weeroverzicht. 20.20 Zendtijd politieke partijen: P.S.P. 20.30 Weg met de voetgangers, Joegoslavische film. 20.45 Goede buren, speelfilm. 21 05 Verraad in Korea, speelfilm. 22.25-22.30 Journaal. VOOR DINSDAG NTS: 19.30 Internationaal agrarisch nieuws. 20.00 Journaal. NCRV: 20.20 Actu aliteiten. 20.30 De reis van hun leven, do cumentaire film. (deel 17). 20.45 De gen darme kent geen genade, eenakter. 21.20 Pianorecital: klassieke muziek. 21.35 Wat verwacht ik van een kerkdienst, forumge sprek. 22.10 Samenzang. NTS: 22.20-22 25 Journaal,

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 7