niemand de deur uit zonder een ontbijt mensen halen Heineken in huis Heineken Verdeeld Europees parlement haalt bakzeil voor Parijs Elysee slikt „bons mots van De Gaulle in WERELDNIEUWS j 1000 BROEKEN Mislukt overleg in Brussel kost negen miljoen Regering verijdelt OAS-obstructie Adenauer blijft Amerika trouw Verplichte keuring voor Britse auto's Geen represailles tegen Frankrijk Londen laat weten dat Macmillan geen kernmachtvoor stel deed UNO: niets bekend van informele" overdracht vóór 1 mei Documenten over Strauss vermist Thant: UNO-leger geleidelijk terug uit Katanga f ^PraatótocL j 'a Vrouw denkt erom DONDERDAG 7 FEBRUARI 1963 3 Fatale datum weggenomen; mr. Isorny geschorst uk «'V.- n Man staat erop -1 Nederlander aangehouden in New York Minister Spaak: Tsjombe in Angola Parlementloos Canada nog 2 maanden onder Diefenbaker Op deV. M. Mok Newyorkse krantenstaking kost al 70 miljoen dollar LONDEN (Reuter/DPA/AFP) De on derhandelingen in Brussel over een toetre ding van Groot-Brittannië tot de E.E.G., welke na vijftien maanden op een misluk king zijn uitgelopen, hebben de Britse be lastingbetalers ongeveer 2.250.000 gulden gekost, zo heeft de Britse regering in ant woord op een vraag uit het parlement la ten weten. Volgens schattingen in Londen kunnen die kosten die de zes E.E.G.-landen en Groot-Brittannië tezamen als gevolg van het mislukte overleg moeten dragen, op tenminste negen miljoen gulden worden geraamd. Leden van de Labour-oppositie in het Britse Lagerhuis hebben een motie van wantrouwen ingediend, waarin critiek ge oefend wordt op de regeringspolitiek op in ternationaal handelsgebied na het misluk ken van de E.E.G.-onderhandelingen in Brussel. In de motie wordt gezegd dat de regering niet in staat is de toestand die door het afbreken der onderhandelingen is geschapen, het hoofd te bieden. PARIJS De verdedigers van de O.A.S.-complotteurs tegen de Gaulle heb ben gisteren twee zware nederlagen gele den. Het tribunaal besloot mr. Isorny voor drie jaar te schorsen als pleiter, een zeldzame sanctie. En het Franse kabinet ontwierp een wet, die het mogelijk zal maken, dat het miitaire trlibunaal zal mo gen voortbestaan zolang het proces duurt. De tactiek van de verdediging was ge heel gericht op vertraging tot 25 februari, de datum waarop het uitzonderingstribu naal zou moeten plaats maken voor een nieuw hof, waardoor het proces zou moe ten worden overgedaan. Het lijdt geen twijfel dat Iet parlement het wetsontwerp van de regering snel zal aannemen. Dan zal de verdedigers van de aanslagplegers op de Franse president een groot stuk gras voor de voeten zijn weggemaaid. Advertentie \r i (Vervolg van pag. 1) En daar de drie Beneluxlanden geza menlijk nog altijd een, naar internationale maatstaf, indrukwekkend economisch po tentieel vertegenwoordigen, zou die een heid ook in Parijs „zelfs" in Parijs meer aandacht voor zich kunnen opeisen dan de drie afzonderlijk. De Belgische ambassadeur in ons land, baron Van der Straten-Waillet, heeft enige maanden geleden zeer terecht de ver wachting uitgesproken „dat de behoefte aan Benelux-solidariteit nog toe zal nemen naarmate de Europese Gemeenschappen door toetreding van nieuwe leden groter zullen worden en onze relatieve invloed daarin omgekeerd evenredig zal afnemen.' Van die nieuwe leden komt voorlopig niets maar intussen is, door de taktiek van De Gaulle, onze relatieve invloed in de E.E.G. tóch al gebleken heel gering te zijn. En omgekeerd evenredig aan het succes van de Gaullistische politiek, zal die invloed nog verder afnemen tenzij Benelux als een heid nieuwe kracht gaat ontwikkelen. De „behoefte aan Benelux-solidariteit" is nu danook minstens zo groot als wanneer de Gemeenschappen met een vijftal nieuwe leden zouden zijn uitgebreid, en wellicht zelfs nog groter, omdat men altijd nog be ter met vijf democratieën dan met één die tator te maken kan hebben. Er is daarom alles te zeggen voor een nieuwe aanpak van de aaneensluiting in het kader van Benelux, voor een versnelde voltooiing van die reeds zo ver gevorderde constructie. Want dat wij ons met een val se hoop vleiden toen wij meenden dat de Benelux-idee in het Europa der Gemeen schappen een overbodige luxe begon te worden, dat is ons nu toch wel heel dui delijk aan het verstand gebracht. Advertentie leisekest dat er altijd *n biertje in huis is. Dat brengt man lief in voortreffelijke stem ming. Proost! dat zijn bier Heineken heet. En terecht. Niet voor niets wordt het over de hele wereld gedronken PILSENER, MÜNCHENER, OUD BRUIN, EXTRA STOUT (Vervolg van pag. 1) Met 96 tegen 83 stemmen, bij dertien onthoudingen was eerder een andere reso lutie goedgekeurd, ingediend door verte genwoordigers van de drie fracties, de christen-democratische, de socialistische en de liberale. Het Europese parlement wijst er bij die resolutie op dat de Euro pese integratie uiteindelijk ten doel heeft de verenigde staten van Europa tot stand te brengen, dat wil zeggen, een supra-na- tionale economische en politieke gemeen schap op basis van gelijkgerechtigdheid van de lidstaten met eigen instellingen, die niet van de regeringen afhankelijk zijn. Het resultaat van de Straatsburgse de batten is teleurstellend, wanneer men zich herinnert hoe, zeer kort na het afbreken van de onderhandelingen te Brussel, van alle zijden'Europese politici van hun ver ontwaardiging hebben getuigd en op pro testen en tegenmaatregelen hebben aange drongen. Nog in de vergaderzaal van Straatsbrug, zijn van vele zijden fiolen van toorn over De Gaulle uitgestort. Het heeft blijkbaar niet mogen baten. De eni ge resultaten zijn geweest dat hej parle ment De Gaulle eigenlijk in de kaart heeft gespeeld: men gaat door zonder Groot- Brittannië men legt zich neer bij de wijze, waarop Frankrijks besluit heeft geleid tot het afbreken van de Brusselse besprekin gen en men heeft dan alleen de nadruk ge legd op de wens te blijven streven naar het Britse lidmaatschap van de E.E.G. Het parlement van Straatsburg heeft slechts een adviserende en daarbij ook wel een symbolische taak. Alleen al door de omstandigheid dat van de 142 leden er slechts een honderd naar Straatsburg wa ren gekomen, is de mogelijkheid tot een eensgezinde demonstratie verloren ge gaan. Daarbij bleek dus nog dat de wei aanwezigen in bijna twee kampen zijn ver deeld. Wanneer men nu terugrekent en veronderstelt hoe de stemming in de na tionale parlementen op grond van de stem mingen te Straatsburg te zijner tijd zal zijn, lijkt het niet ongegrond te veronder stellen dat de grote, oude man van het Elysée voorlopig weer een ronde heeft ge wonnen. Temeer, omdat niemand van de Straatsburgse parlementsleden ook maar met enigerlei initiatief is gekomen om de besprekingen tussen „de zes" en Groot- Brittannië uit het slop te brengen. Moge lijk dat alleen de Westeuropese Unie een bijdrage kan leveren, waartoe minister Luns dezer dagen in Londen een onderhoud met premier Macmillan zal hebben. De Britse minister van Buitenlandse Zaken Lord Home- zal vandaag in Brussel met Spaak overleg plegen. Een veertigjarige Nederlander, die sinds 1951 illegaal in de Verenigde Staten ver blijft, is in hechtenis genomen 'ffè Vóór naamste getuige in de moordzaak Colette Josselson. Deze Frangaise is in haar New Yorkse appartement het slachtoffer van een sexuele moord geworden. Hij kon de gevraagde borgsom van 30.000 niet be talen. BONN (AFP'AP) Het Westduitse kabi net heeft besloten het verdrag voor sa menwerking tussen de bondsrepubliek en Frankrijk en de daarbij behorende ge meenschappelijke verklaring aan de Bondsraad voor te leggen. Dit is de eerste stap in de normale ratificatieprocedure. Bondskanselier Adenauer heeft ver klaard te hopen, dat het wetsvoorstel te gen mei of juni zal zijn afgehandeld. „Frans-Westduitse verzoening is on voorwaardelijk nodig voor het ontstaan van Europa," aldus bondskanselier Ade nauer in de weinig opzienbarende rege ringsverklaring, die hij gisteren voor de Bondsdag aflegde. Met klem verkondigde Adenauer ook in de toekomst aan „Euro pa" verder te zullen werken, ondanks alle hindernissen. Onder water gaf Adenauer een steek aan vice-kanselier Erhard, die hij per ongeluk tot grote hilariteit zelfs bondskanselier Erhard noemde, door te zeggen: „met overleg werden scherpe for muleringen in Brussel vermeden." „Onze betrekkingen met de Verenigde Staten blijven een van de pijlers, waarop de veiligheid van de bondsrepubliek be rust. Ik verklaar daarom met de meeste nadruk dat er voor West-Duitsland slechts nauwe samenwerking tussen een vrij Europa en de Verenigde Staten kan be staan," aldus de bondskanselier. NEW YROK (AP) Adenauer heeft in een Amerikaans televisieprogramma me degedeeld, dat hij de juiste datum van zijn ontslag nog niet bepaald heqft. „Hoe kan ik daarover spreken en een verkla ring afleggen, wanneer ik niet weet wie mijn opvolger zal zijn en wanneer ik niet weet hoe de wereld er dan zal uitzien," aldus Adenauer. „Mijn ontslag is niet gebonden aan een bepaalde datum op de kalender." (Van onze correspondent) LONDEN De Britse minister van Transport, Ernest Marples, heeft keu ring van alle auto's, die ouder zijn dan vijf$ jaar, verplicht gesteld. De keuring begon enkele jaren geleden met tienjarige auto's. Daarna werd de leeftijdsgrens ver laagd tot zeven jaar. Elke goedgekeurde auto krijgt een blauw etiket op de achter ruit, drie ineenlopende driehoekjes verto nend. Dit teken staat ook op de garages waar men z'n auto kan laten keuren. (ANP) De Belgische minister van Buitenlandse Zaken, Spaak, heeft woens dag in Brussel verklaard „geen politiek van represailles" tegen Frankrijk in over weging te willen nemen. „Het is duidelijk dat ik het niet eens ben met de politiek van een bevriende staat. Tegen die poli tiek moet worden geprotesteerd, maar aan het bestaan van de E.E.G. moet niet worden geraakt", aldus Spaak. „Indien een land zegt: mijn wil is wet, wat moe ten de anderen dan zeggen?", aldus De minister besprak in Brussel de ontwik kelingen na het Franse veto in de onder handelingen over het Britse lidmaatschap van de gemeenschap met de vaste commis sies uit de Belgische Kamer van Volks vertegenwoordigers voor buitenlandse za ken, buitenlandse handel en technische bij stand. Den Haag (ANP) De woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken in Den Haag heeft er op gewezen dat minister Luns, bij zijn laatste bezoek aan zijn Belgische ambtgenoot Spaak, opnieuw heeft kunnen vaststellen dat de gezichts punten van de twee ministers ten a-anziep van de Europese kwesties geheel met el kaar overeenstemmen. Een persbericht volgens hetwelk minister Luns bij minis ter Spaak „niet de steun heeft gevonden, waarop hij had mogen rekenen", noemde de woordvoerder onjuist. (Van onze correspondent) PARIJS In een speciaal communiqué heeft het Elysée gisteren de juistheid ont kend van enige uitlatingen, die president De Gaulle, dinsdag aan een deputatie van parlementariërs zou hebben toevertrouwd. Niettemin hebben de Franse kranten vrij wel gelijkluidende lezingen uit de monden van de Kamerleden opgetekend. Op die ontvangst, waarbij de communisten en de socialisten vrijwillig afwezig waren, had de generaal zich, volgens algemene getui genis, bijzonder goed op dreef getoond door in zijn fris-van-de-lever-commenta- ren op de jongste politieke gebeurtenissen geen blad voor de mond te nemen. Over de Britse premier sprekende had hij gezegd: „Die goede Mac laat me door zijn kranten nu met Napoleon en zelfs met Hitier vergelijken, maar hij kent me veel te goed om niet te weten dat dat maar onzin is". Ook moet De Gaulle heb ben gezegd dat Macmillan zich vorige maand op Kambouillet in beginsel tot een kernbewapening bereid had verklaard. In zake de crisis in de E.E.G. had het staats hoofd van pietluttige moeilijkheden ge sproken, die echter wel gauw zouden kun nen worden opgelost. De Amerikanen had de president der republiek even later het plan toegedicht in een „vrijhandelstruc" de IJslanders, de Ieren en misschien ook wel de Chinezen met de Europeanen te willen vermengen om zich zo de leiding over de gemeenschappelijke markt en han den te kunnen spelen. Op een vraag of hij niet vreesde dat het Frans-Westduitse verdrag na het af treden van kanselier Adenauer een dode letter dreigde te worden, was De Gaulle's opgewekte antwoord, dat het daarmee nog wel los zou lopen. Niettemin wilde hij de Duitsers wel ernstig aanraden hun grond wet ook op wat moderner leest te schoei en en speciaal de mogelijkheid van het organiseren van referendums te openen. Tenslotte zou de generaal zich ook nog enige minder vleiende beoordelingen over de ministers Spaak en Luns hebben ver oorloofd, die hij vanwege «hun beperkte bekwaamheden en intelligentie weinig ge schikt achtte een rol in de grote politiek te spelen. Hoewel de audiëntie een besloten karak ter droeg lijken de toon en de stijl van de verschillende uitspraken toch weinig twijfel te laten bestaan over het feit dat De Gaulle ze inderdaad gebezigd heeft. Men kan dan ook vermoedelijk wel aan nemen dat de reacties uit Londen, Was hington en mogelijk ook uit Bonn het Elysée hebben doen begrijpen dat de di plomatieke positie van Frankrijk bij deze nieuwe serie „bon motsweinig te winnen had, zodat ze officieel maar beter konden worden ingeslikt. In Britse ambtelijke kringen wordt ont- ontkend dat Macmillan in december aan De Gaulle zou hebben voorgesteld dat de twee landen hun kernstrijdmachten zou den samenvoegen, onafhankelijk van de Verenigde Staten. NEW YORK (Reuter) De Verenigde Naties hebben opnieuw bevestigd, dat 1 mei de datum is voor de overdracht van Nieuw-Guinea aan Indonesië. Zij ontken den iets te weten van een bericht uit Dja karta, dat overeenstemming was bereikt over een „informele" overdracht van het gezag vóór die datum. Minister Soeban- drio heeft dit gisteren aan verslaggevers gezegd. De heer Narasimhan, hoofd van het ka binet van de secretaris-generaal bezoekt thans Indonesië voor besprekingen over een mogelijke versnelling van het invoe gen van Indonesische functionarissen in het bestuur op Nieuw-Guinea. Volgens een betrouwbare bron had Oe Thant de heer Narashimhan niet gemachtigd te onder handelen over een wijziging van de over eenkomst. In Haagse kringen wordt aangenomen, dat minister Soebandrio zijn eigen inter pretatie heeft gegeven aan uitlatingen van UNO-bestuurder Abdoh. Dr. Abdoh heeft onlangs gezegd geen bezwaren te hebben tegen versnelling van de inschakeling van Indonesisch personeel op Nieuw-Guinea om de overdracht op 1 mei vlotter te doen geschieden. BONN (AFP) De Westduitse politie stelt een onderzoek in naar de vermis sing van vertrouwelijke documenten, be stemd voor de Bondsdagcommissie die vorig jaar een onderzoek heeft ingesteld naar de rol van ex-minister Strauss bij een project voor het bouwen van huizen voor Amerikaanse troepen. De documenten waren per post uit Neu renberg verzonden, maar zijn niet aan gekomen. Volgens onbevestigde berich ten zouden ook 150 andere documenten uit het Bondsdaggebouw zijn verdwenen. NEW YORK Tegen het eind van deze maand zullen de eerste UNO- troepen uit Kongo worden teruggetrokken schrijft UNO-secretaris-generaal Thant aan de Veiligheidsraad. Dit terugtrekken moet echter geleidelijk gaan, waarschuwt Oe Thant, anders zou Katanga zich wel eens opnieuw kunnen afscheiden. De UNO-troepen zijn op het ogenblik vooral nog nodig ter bezwering van de stam mentwisten in Kasai; hun aanwezigheid zou nog wel een jaar noodzakelijk kun nen zijn, aldus Thant. Thant zegt, dat tot nu toe geen enkel optreden der Verenigde Naties zo onder openbaar wanbegrip heeft geleden als dat in Kongo. Hij weet dit aan „de goed gefinancierde Katangese propaganda machine", die door enige landen werd ge steund uit vijandigheid tegen de UNO of vanwege financiële belangen in Katanga. De tegen-propaganda van de UNO heeft slechts gedeeltelijk succes gehad, aldus Thant. De secretaris-generaal heeft Interpol verzocht een onderzoek in te stellen naar hej:. .neerschieten van een- Franse vrouw FelTcienne Dister, in Katanga in decem ber vorig jaar. Thant zegt, dat er ver denking tegen de Ethiopische soldaten is gerezen. SALISBURY Van betrouwbare zijde in Salisbury is vernomen, dat president Tsjombe van Katanga zich op het ogen '•lik in Angola bevindt. Dinsdag had hij in Elisabethstad tegen verslaggevers gezegd, dat hij van plan was om naar Rhodesië te gaan voor me dische behandeling. (Reuter). OTTAWA. De gevallen regering-Die- fenbaker blijft in functie tot de verkie zingen, die op 8 april worden gehouden. Het parlement wordt zolang ontbonden. (Reuter). Telefonisch consult Onlangs, op een doodgewone, dat wil dus zeggen barkoude, januaridag stapte ik naar mijn rinkelende telefoon en leg de mijn oor te luisteren. Een vrouwen stem begon met op nadrukkelijke toon te informeren of ik de door haar gezochte figuur was. Om dit te verifiëren noemde ze de titel van een boekje dat inderdaad aan mijn pen is ontvloeid. Ik moest dan ook bevestigend antwoorden. Welnu, de mevrouw, inwoonster van een kleine stad, waarop ik slechts enkele malen in mijn leven een vluchtige blik heb geworpen, wilde mij een gewetensvraag stellen. Ze had het zoeven door haar genoemde boek je ten geschenke gekregen en was na ken nisneming van de inhoud tot de overtui ging gekomen dat alles wat daar zwart op wit stond, op haar, de mevrouw uit de kleine stad, betrekking had. „Mevrouw, u bent mij volkomen onbe kend," deelde ik haar mede. „Het boek je kan dus onmogelijk op u slaan. Het slaat trouwens op niemand, want het is een vrucht der fantasie, zo maar in het wild gegroeid, zonder dat mij bepaalde of onbepaalde mevrouwen of meneren door het hoofd speelden." Het gesprek had hiermee afgelopen kun nen zijn, maar de mevrouw is zeker nog een minuut of tien voortgegaan haar te lefoonrekening op te jagen. Het was niet alleen beleefdheid die mij naar haar woordenvloed deed luisteren, doch vooral het besef dat ik haar een dienst bewees haar verklaringen aan te horen. Die ver klaringen droegen een verward karakter. Alleen bij een persoonlijke ontmoeting, zo zei ze, zou ze de zaak behoorlijk uit de doeken kunnen doen. Maar iets althans moest ze nu reeds zeggen. Het is mij niet veroorloofd hier of el ders haar confidenties weer te geven. Ik zou dat ook niet kunnen, gezien de on samenhangendheid ervan. Het was even wel overduidelijk dat de mevrouw in een conflictsituatie verkeerde. Deze had ge leid tot een afwijking die psychologen aanduiden als betrekkingswaan. Het vol maakt onschuldige boekje van een haar volmaakt onbekend iemand was aan deze waan ten prooi gevallen. Het boekje kon op niemand anders betrekking hebben dan op haar en haar geval. Vandaar dat ik mij ertoe zette met het geduld, zij het niet met de kennis, van een psychiater naar haar ontboezemingen te luisteren. Ik had tenslotte zelfs de in druk dat mijn lijdzaamheid niet zonder uitwerking was gebleven, want de me vrouw nam afscheid met de verzekering dat ze mijn betuiging van onschuld ge loofde en herhaalde de uitnodiging tot een persoonlijk gesprek. Men mag het mij gerust euvel duiden maar ik heb niet het voornemen aan haar invitatie gevolg te geven. Ik meen dat ik het onheil dat ik, geheel onbewust, heb teweeggebracht, verholpen heb voor zo ver dit in mijn vermogen lag. De rest zal de gezonde natuur van de mevrouw of bij gebreke daarvan een deskundige zielsgenezer moeten doen. Uit een en ander blijkt weer eens dat het geschreven woord een machtig wapen is. Men kan er vreemder capriolen mee uithalen dan de schrijver zelfs in zijn stoutste dromen vermoedt. Advertentie NIET VERDER ZOEKEN, bij DOUWMA keus uit meer dan OOK VOOR JONGENS Gen. Cronjéstraat 40 - 44 - Tel. 54679 Kleurentelevisie. Directeur-generaal Carle- ton Greene van de B.B.C. heeft gezegd, dat er naar wordt gestreefd in 1965 pro gramma's in kleurentelevisie te verzor gen. Von Opel. De Westduitse miljonair Günther Sachs von Opel, wiens naam het vorig jaar herhaaldelijk samen met die van ex-keizerin Soraja is genoemd, zal vol gens de Zweedse pers in mei trouwen met de Zweedse mannequin Brigitta Loof (22) die in Parijs werkt. Onbegraafbaar. In de Belgische plaatsen Verviers en Thuin kunnen door de aan houdende vorst de doden niet meer wor den begraven. De aarde is tot een me ter diep hard bevroren. De lijkkisten blijven, in afwachting van het einde van de vorst, in de lijkhuisjes van de be graafplaatsen. Rotstuintje. Een inwoner van het Franse dorpje Oloron St. Marie, dichtbij de Py- reneëen, werd toen hij in zijn tuintje werkte gestoord door een steen die met een ongewoon lawaai uit de hemel kwam vallen en drie meter van hem af in de grond sloeg. Een onderzoek wees uit, dat het een meteoorsteen van drie kilo was. Sterfbed. In het Griekse stadje Ritilis stierf een 80-jarige man. Zestien familiele den haastten zich naar het sterfhuis, waar zij een uit een klaar staande pot een kopje koffie voor de schrik dronken. Bin nen enkele uren waren acht van hen dood en lagen de anderen in zorgwek kende toestand in het ziekenhuis. De po litie onderzoekt nu de koffie. NEW YORK (AP) De New Yorkse krantenstaking die vandaag haar 62ste dag ingaat, heeft naar schatting 70 millioen dollar gekost. Te weten aan derving van advertentiekosten 28 miljoen, aan verkoop van kranten 12 miljoen, aan loon en toe lagen 24 miljoen en aan inkomsten van krantenverkopers 6.850.000 dollar. Doden in het Verre Oosten. In Zuid-Viet- nam hebben de regeringstroepen dins dag 34 man aan doden verloren. De ver liezen onder de commpnistische Vietcong guerilla's zijn niet bekend. Fascisten. In het gebouw van het Joego slavische consulaat-generaal in Chicago is een bom geworpen. Volgens het Joe goslavische persbureau Tanjoeg was dit het werk van Oestasji's, Joegoslavische fascistische emigranten. De bom veroor zaakte een brand. Koffers in zee. Op weg van Amsterdam naar Londen is een deurtje van het ach terste bagageruim van een BEA-Vis- count gevallen. Twee koffers vielen in zee. Het vliegtuig, dat op 4000 meter hoogte vloog, raakte zijn overdruk kwijt en moest lager gaan vliegen. Met de bus in het ravijn. In Brazilië is een autobus in een ravijn gestort na een botsing met een vrahtauto; 28 men sen vonden de dood. In Nieuw-Zeeland viel een bus in een afgrond langs de weg; 14 mensen kwamen om het leven. Diepzeehonden. Onderzoekers in het Zuid poolgebied hebben vastgesteld, dat zee honden tot een diepte van meer dan 350 meter kunnen duiken. Proeven werden genomen met drukmeters die op de rug gen van zeehonden werden bevestigd. Te schriele pasteitjes. Twee functionaris sen van de stationsrestauratie in Swerd- lowsk in de Sovjet-Unie zijn veroordeeld tot de kogel wegens het leveren van pas teitjes die niet aan de eisen voldeden, hoewel de normale prijs ervoor werd ge rekend. Zij hadden een geraffineerd zwendelsysteem opgezet. Vluchtende Vopo's. In januari zijn 28 Oost- duitse militairen naar het Westen ge vlucht, is van Westduitse zijde meege deeld. 10.000 doden. In 1962 zijn in Frankrijk door verkeersongelukken ruim 10.000 do den en 230.000 gewonden gevallen. Wegkruipen in Amerika. In de Verenigde Staten zijn bijna 70 miljoen schuilkelders tegen radio-activiteit gebouwd. In 1967 hoopt men dit aantal op 235 miljoen te hebben gebracht.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 3