Plannen voor een nieuwe Haagse Schouwburg EUROVISIE EUROPESE KAMPIOENSCHAPPEN KUNSTBODEN De n Muzen 1 1 V 1 DE PROGRAMMA'S Prof. Holt en ir. Bijvoet creëren theater in de oude Willemskerk TL „Als twee druppels water" -uaar filmfestival-Cannes 1 Émmmmmmmmmmwmmmmmmmrnm „Identificatie" van Arthur Adamov Padvinders verspreiden „Bezeten wereld" in Nederland Zes weken voor soldaat die zijn dienstpistool had verkocht Ti DONDERDAG 7 FEBRUARI 1963 4 Drs. H. van Haaren Méliès-expositie in Amsterdam geopend Kunstdief veroordeeld Herman Bouber ten grave gedragen nabeschouwingen Vedetfenclubs is het WEEKBLAD voor ieder die zich jong voelt en van gezelligheid houdt. In V est zak theater Hans van den Bergh KO VAN DIJK ZIEK Volksdansen in Zandvoort Damshuizer De radio geeft vrijdag 7 elevisieprogramma VANDAAG IS DEN HAAG weer eens verrast met een particulier initiatief, dat voor het gehele stedelijke leven, en in het bijzonder voor het culturele leven, van grote betekenis kan blijken te zijn. Het is nu eens niet de Landbank n.v., maar een zo juist in het leven geroepen stichting, welke zich ten doel stelt te komen tot de bouw van een tweede schouwburg. De jonge stichting, waarin met name figuren uit de „Stichting Nieuw Jeugdtoneel" vertegenwoordigd zijn en waaronder de toneelgroepen „Arena" en „De nieuwe Komedie" res sorteren, is met een uitstekend en naar alle kanten gedocumenteerd rapport voor de dag gekomen. WIE HET GELEZEN HEEFT, komt onder de indruk en wordt als vanzelf ge wonnen voor de plannen, welke van een gezonde vitaliteit getuigen en het min achtende „ambtenarenstad" als identitiek voor Den Haag uit de mond van de nijve re provinciaal afdoende logenstraffen. De stichting stelt namelijk Voor de Haagse Willemskerk, eens de grote mane ge van Willem II, later de kerk van de Nederlands Hervormde Gemeente, te ver bouwen tot schouwburg, waar genoemde gezelschappen als vaste bespelers zullen optreden, terwijl andere gezelschappen over 200 avonden gra 40 partage-avonden zullen kunnen beschikken. Zou dit alles zijn wat de stichting te bieden heeft, Haarlem noch Nederland zouden er zich over moeten opwinden. HET GAAT HIER ECHTER niet om plannen voor een gewone schouwburg. Wat de stichting voor ogen staat is een theater, waar iedere vorm van toneel kan worden gerealiseerd. En men heeft het niet laten zitten bij een vage gedachte, men heeft een concreet plan op tafel ge legd, compleet met tekeningen en maquet te. Ontwerpers daarvan zijn (hoe kan het anders?) de Haarlemse architecten prof. G. H. M. Holt en ir. B. Bijvoet, geadvi seerd door Wim Vesseur. Het Rijk let wel: niet de Gemeente heeft de kosten hiervan voor zijn rekening genomen. Geconfronteerd met de mogelijkheden tot verbouwing van de Willemskerk heb ben de architecten direct met beslistheid gereageerd en gaven een gunstig oordeel over de eventuele realisatie van een schouwburg binnen de muren van het hui dige gebouw. Zoals bekend ligt de Wil lemskerk in een uitgestorven hoek van de Haagse binnenstad met zeer veel parkeer ruimte in de naaste omgeving. Voorts heeft het gebouw géén dragende binnen muren, waardoor er alle gelegenheid is in de bestaande binnenruimte een nieuwe ruimtelijke ordening tot stand te brengen. WAT ER VOLGENS de architecten mo gelijk is, de volgende beschrijving uit de nota en de foto van de maquette moge dat duidelijk maken. „ZAAL ÈN TONEEL worden gedacht als één architectonische ruimte, niet al leen optisch, maar ook feitelijk. Op deze wijze kan het publiek méér direkt bij het toneelgebeuren {tfërcfén'béfföJcTcffn. Om de ze reden is het auditorium half cirkelvor mig gedacht. Als een ste%k oplopend amr fitheater wordt het speelvlakomsloten, met zo min mogelijk accent op het axiale midden. Daardoor zal een open driedimen sionale ruimte ontstaan in plaats van to neelin de lijst van een schilderij. Deze theatervorm dwingt tot concentra tie op het middelpunt van de cirkel, of wel het speelvlak, en zorgt er voor, dat de maximale afstand van publiek tot het centrum van het speelvak zo gering moge lijk blijft. Ondanks het feit, dat de geprojecteerde toeschouwersruimte aan meer dan zeven honderd mensen plaats biedt, is de achter ste rij slechts vijftien meter van het cen trum van het speelvlak verwijderd en wordt een 'zo groot mogelijke intimiteit bewerkstelligd. Het centrale speelvlak, dat eveneens cirkelvormig is gedacht, kan een maximale middellijn van elf meter heb ben. Met losse rijen stoelen is dit speel vlak te verkleinen. De architectuur laat ruimte voor een willekeurige onderverdeling van het speel vlak, zodat zowel Griekse tragedies en Shakespearetoneel als moderne voorstel lingen erin geënsceneerd kunnen worden. Met behulp van losse stukken kan het speelstuk tot een conventioneel lijsttoneel getransformeerd worden, waarbij de hier door verloren plaatsen aan de zijkanten eventueel vervangen kunnen worden door losse rijen stoelen op het proscenium. De meest voordelige oplossing is gevonden door het theater in zijn geheel 4.80 meter boven de begane grond te projecteren en het amfitheater over de in de Willems kerk aanwezige galerij heen te bouwen en de hierdoor ontstane driehoekvormige ruimte tussen amfitheater en galerij te benutten voor vestiaires." Wat in de heden aangeboden nota be schreven wordt is boeiend genoeg. De be- staande ruimte van dit pseudo-gofhische gebouw is naar alle kanten uitgebuit. Om- te beginnen is het plaatsen van het thea ter op een niveau van 4.80 meter boven de grond een voortreffelijke vondst: alle noodzakelijke ruimten kunnen daar wor den ondergebracht, terwijl tevens de kost bare toneeltoren van elke schouwburg ver vangen kon worden door verzinkingen on der het toneel. Het uiterlijk van de Wil lemskerk zal daarom ook niet van aan zien veranderen, hetgeen Monumentenzorg tot een graag gegeven fiat bewogen zal hebben. BIJ HET ZIEN van de eigenlijke thea terruimte, zal eenieder met maar de ge ringste klassieke scholing direct aan het Griekse theater denken. Men realisere zich echter wel, dat het een vrije en in alle opzichten aan onze eigentijdse sensi biliteit aangepaste variant is. De beschou wer zit dicht rond de speelruimte gedron- geh en kan als het wafè 'in hét spél '&ei trokken worden. En de speelruimte geeft, gezien de gedetailleerde tekeningen, eeh "g'röot"é'5htal mogelijkfieden tot bespeling'. Men kan er, dunkt me, naar hartelust ex perimenteren, klassiek zijn en desnoods ouderwets vervelend. Het laatste ligt niet in de lijn van de opzet. Men mikt op de jeugd, en niet alleen inzake het toneel, doch op alle gebieden van cultuur. Kenne lijk is het de bedoeling, zoals ook gezegd wordt, een cultuurcentrum voor de jeugd te maken. In dit verband doet het welda dig aan het woord „cafetaria" naast „res taurant" als ontworpen eetgelegenheid te lezen. De maquette van de nieuwe schouw burg in de Willemskerk. UIT DE exploitatiebegroting blijkt, dht dit omvangrijke project Den Haag op nog geen 500.000 per jaar zou komen te staan. Gezien de gehele werkelijk verfris sende, maar niet minder zakelijke opzet, is het te wensen, dat de Haagse gemeente raad zich zal inspannen dit project te rea liseren. Het is met durf en visie opgezet, architectonisch lijkt het een belofte, een uitgestorven wijk zou tot nieuw leven ko men. Of het politiek een kans heeft, kan ik niet beoordelen. Maar zeker is te zeg gen, dat een gemeentelijke fiat meer zal betekenen dan een zuiver Haags belang. ,D>é nieuwe speelfilm van. Eons Radema kers „Als twee Druppels Water" zal Ne derland vertegenwoordigen op het film festival in Cannes van 9 tot 22 mei. De definitieve Nederlandse inzending is nog niet samengesteld. Vooruitlopend op een beslissing over de Nederlandse inzending heeft de staatssecretaris van O. K. en W„ mr. Y Scholten, echter reeds besloten in ieder geval „Als twee Druppels Water" naar Cannes af te vaardigen. Advertentie Grandioos schaatsfestijn uit Boedapest vrijdag 8 februari 22.40-23.25 zaterdag 9 19.50-21.00 zondag 10 17.00-19.00 K.V.S. in Amsterdam. In het kader van het Belgisch-Nederlands Cultureel Accoord presenteert de toneelgroep Cen trum van donderdag 28 februari tot en met maandag 4 maart in het Nieuwe de la Mar Theater te Amsterdam de Koninklijke Vlaamse Schouwburg uit Brussel. Opge voerd zal worden „Het gezin van Paemel" van Cyriel Buysse. Regie Jo Dua. Wedstrijd decor-ontwerpen, Neder landse decorontwerpers tussen 20 en 35 jaar kunnen deelnemen aan de derde Biën nale de la Jeunesse van 28 september tot 3 november 1963 te Parijs die een sectie decor-ontwerpen zal bevatten. Ge vraagd worden maquettes (dus geen schet sen of foto's) van 60x40x40 cm, vergezeld van zes kostuum-ontwerpen per stuk, voor „Le Malade Imaginaire" van Molière en „Hendrik IV" van Pirandello. Inlichtingen zijn verkrijgbaar bij de afdeling Beeldende Kunsten van het ministerie van O. K. en W. Boekenexpositie in Hollandia. In Hol- landia is een tentoonstelling van ruim 500 Indonesische boeken geopend. De ex positie wordt druk bezocht. Het zijn voor namelijk school- en studieboeken, die de laatste jaren in Indonesië zijn verschenen. De boeken worden op de tentoonstelling druk verkocht vooral aan de Papoea's. Er zijn speciale prijzen voor Nieuw-Guinea vastgesteld. De tentoonstelling wordt ge organiseerd door de Indonesische boekhan del „Goenoeng Agoeng". Festival voor werkende jeugd. De staatssecretaris van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, mr. Y. Scholten, heeft zich bereid verklaard het tweede Nationale Festival voor de Werkende Jeugd, dat van 22 tot en met 26 mei in Tilburg zal worden gehouden, te openen. Evenals vorig jaar wil het festival ook nu weer een ontmoe tingspunt zi.ji tussen de werkende jeugd van 16 tot 23 jaar en de kunstenaar. Vorig jaar trok het festival 424 deelnemers, af komstig uit tachtig gemeenten. Dit jaar zullen 450 deelneemrs toegelaten kunnen worden. Beethovens vleugel. De vleugel waar op Ludwig van Beethoven in zijn laatste levensjaren speelde, zal in Neurenberg worden gerestaureerd en daarna in het Beethoven-huis in Bonn worden onderge bracht. De waarde van dit instrument, dat door de Weense pianobouwer Conrad Graf speciaal voor Van Beethoven werd ge bouwd en aan hem in bruikleen werd af gestaan, wordt geschat op 90.000 gulden. Toulouse-Lautrec. Voor de eerste maal zijn in het Museum voor Schone Kunsten te Rennes 25 vroege werken van Henri de Toulouse-Lautrec te zien. De schilderijen hebben sinds de dood van de schilder in 1901 tot een particuliere verzameling be hoord. Zij stammen uit de tijd voor dat hij om zijn kleurige Music Hall-affiches be roemd werd. De aan de grote Franse filmpionier Georges Méliès gewijde expositie van het Nederlands Filmmuseum, is in het Stede lijk Museum te Amsterdam geopend (te keningen, foto's van decorontwerpen, tru- cage-apparatuur en films van deze Jules Verne van het witte doek). De expositie zal tot 25 februari te bezichtigen zijn. De tentoonstelling geeft een overzicht van de prestaties van de uitvinder, constructeur, regisseur en kunstenaar Méliès. Ambrosio Gatti, een 43 jaar oude elektri cien, is woensdag tot 6 jaar gevangenisstraf veroordeeld wegens de diefstal van 26 schilderijen ter waarde van 300 miljoen lïr (1,8 miljoen gulden), onder andere van Coro', Cavaletto en Constable. De kunstwerken werden in december 1961 gestolen uit de Villa Grassi bij Como. De politie arresteerde Gatti toen hij de werken probeerde terug te verkopen aan de eigenaar, Nedda Mieli Grassi. Een medeplichtige is veroordeeld tot anderhalf jaar. Eeretentoonstelling Kamerlingh Onnes. In het stedelijk museum „De Lakenhal" in Leiden wordt een eretentoonstelling ge houden ter gelegenheid van de zeventigste verjaardag van de kunstschilder H. H. Kamerlingh Onnes. De expositie duurt van 15 februari tot 18 maart. Zij wordt op 14 maart ingeleid door dr. J. J. P. Oud. Velen hebben vanochtend een laatste groet gebracht aan de zaterdag op 77-jari ge leeftijd overleden acteur Herman Bou ber, wiens stoffelijk overschot stond opge baard in de tot chapelle ardente ingerichte hal van de Amsterdamse Stadsschouw burg. Rond de kist lagen kransen van on der andere het gemeentebestuur van de hoofdstad, toneelgezelschappen, de Ver eniging van Schouwburg- en Concertge bouw-directies. Twee kleinzoons, Bob en Jan Bouber, vormden met Wil Kouwenhoven namens het ensemble Bouber en Leen Jongewaard als representant van de thans Centrum hetende toneelgroep Puck de dodenwacht. Tot degenen die langs de baar trokken be hoorden Ko Arnoldi, Rudolf Meijer, Sara Heyblom, Fien de la Mar, Beppie Nooy, Nell Koppen, Henny Orri en Max Tailleur. Kort na elf uur werd de kist uitgedragen. Onder de peristyle hechtte de Amsterdam se wethouder voor de Kunstzaken, mr. R. van den Bergh, de krans van het gemeen tebestuur aan de kist.- Tien collega's die in verschillende perioden met Herman Bou ber hebben samengewerkt fungeerden als slippendragers. Zij waren: Nell Knoop, Lien van Amerongen, Jan Lemaire, Harry Boda, Sylvain Poons, Hans Tiemeyer, Tonny Foletta, Ferd. Sterneberg, Guus Hermus en Egbert van Paridon. Een lange stoet collega's en vrienden begeleidde de lijkauto tot aan het Leidse Bosje. Daar werd de stoet ontbonden. De rouwauto's reden naar de Nieuwe Oosterbegraafplaats waar om twaalf uur de begrafenis geschiedde. Ongedwongen en openhartig waren de gesprekken die mr. Hiltermann in rubriek „Commentaar" had met de ministers Luns en De Pous. Weliswaar werden in deze in terviews, die handelden over de dpor Frankrijk veroorzaakte crisis in de EEG, tal van eerder afgelegde verklaringen her haald, maar toch was het goed in deze intelligente gedachtenwisseling nog eens te horen, waarom Nederland er niets voor voelt, de door President De Gaulle ont worpen Europese lijn te volgen. De voetbalwedstrijd ReimsFeijenoord kwam dus van het begin tot en met het eindsignaal op het beeldscherm. Wij wil len graag hierbij opmerken, dat de t.v. toch wel een bij uitstek geschikt medium is, om zo'n strijd te volgen. De minder goede beeldkwaliteit namen wij gaarne op de koop toe. Veertig minuten duurde het solo-optre den van de befaamde Franse chansonnière Jacqueline Frangois in AVRO's „Club des Vedettes". En hoe populair deze charman te vrouw ook mocht worden door chansons als „Un jour tu verras", en „L'ame des poètes", dat was naar onze smaak veel en veel te lang. Geheel in overeenstemming namelijk met haar doorgaans beheerst koele voordracht is zij een artieste met een wat naar binnen gekeerde persoonlijk- Advertentie Abonneer U nu - U zult er alleen maar plezier aan beleven. Alleen Rosita geeft per jaar 4 uitstekende romans in fraaie band. Door inzending van onderstaande bon heb ik recht op deelname aai alle wedstrijden en andere voordelen. NAAM Vul in en verzend in open en veloppe (4 ct. postzegel) aan Rosita, Postbus 74, Haarlem. Ik abonneer mij op Rosita a 40 ct. per week of f 5.20 per kwartaal. ADRES WOONPLAATS: HIJ 2 (drukletters s.v.D.' HET VESTZAKTHEATER in de Am sterdamse Balthasar Floriszstraat zet zijn serie in wezen verheugende initiatieven om voor beroepstoneel onspeelbaar avant-gar- de-theater te brengen, voort met een aan tal heropvoeringen van „Les Retrouvail- les" van Adanov, de op de officiële plan ken tot nog toe wat verwaarloosde expe rimentele kunstbroeder van Ionesio en Beckett. IN DE VERTALING VAN Derk de Vries, die mede dank zij het ontspannen spel van de Vestzakkers uiterst natuurlijk klonk, bleek ook dit korte stuk „Identificatie", net als het voorheen van Adanov gespeel de „Ping-pong" en „Tous contre tous" een vage stroom moeilijk te herkennen situa ties, waar ieder naar eigen smaak, lijn en betekenis aan kan toekenneri. Het onbre- ken van een strak stramien en uitgewerk te karakters maakt het wel noodzakelijk dat men over een rijke eigen fantasie be schikt om van dit spel te kunnen genie ten, want van „identificatie" met de to neelpersonages in de meer conventionele zin kan op deze wijze uiteraard geen spra ke zijn. Wie echter belangstelling heeft voor het experimentele theater, in al zijn vormen moet een tocht naar dit knusse huiskamerschouwburgje zeker aangeraden worden, omdat de opvoering zelf werkelijk aan redelijke eisen voldoet. MET EEN UITERSTE aan soberheid heeft Wim Burkink de regie gevoerd en met een zelfde ingetogenheid beeldt hij de langzaam naar het zuigelingenstadium re- grediërende hoofdpersoon uit. Zijn echt genote, Mieke Geurts speelt een onduidelij ke dubbelrol en Beb de Leeuw draagt met, voor amateurtoneel opmerkelijk talent een moederachtige verschijning bij. Ik heb er niets van begrepen, maar misschien bent U gelukkiger op 12 of 13 februari aanstaan de. De voorstelling in Nijmegen van „De Lankmoedige Minnaar" is wegens ziekte van de acteur Ko van Dijk afgelast. De Zandvoortse dansgroep „Robinson" zal op dinsdag 12 februari een instuif- avond houden in de W. H. Suringarkleu- terschool aan de Herenstraat 5 in Zand voort. Deze avond is bestemd voor be langstellenden in de leeftijd van 10 tot 15 jaar. Het dansjorogramma staat onder lei ding van mevrouw J. M. Brakel-Notter- man. Ér zullen deze avond dansen wor den uitgevoerd waaraan iedereen direct mee kan doen. De internationale dansgroep „Terpsi chore", welke onder leiding van de heer J. A. Brakel staat, is met diverse orga nisaties op dit gebied overeengekomen af delingen te stichten in Haarlem, Halfweg en Amsterdam. Met deze afdelingen zal gestart worden op 1 september 1963. Het secretariaat van beide Zandvoortse Volks dansgroepen is gevestigd Parallelweg 11a te Zandvoort. Oproep tot natuurbescherming Leden van de Nederlandse Gidsenbcwe- ging, het Nederlandse Padvindstersgilde, de Nederlandse Padvinders en de Katho lieke Verkenners zullen in de komende weken 250.000 exemplaren van de oproep „Bezeten Wereld" in geheel Nederland verspreiden. In deze oproep zet Leonhard Huizinga, algemeen gemachtigde van het Natuur- Noodfonds-Nederland, uiteen dat de mens door de eeuwen heen steeds, weer aan slagen pleegt op zijn eigen aarde. Door een onoordeelkundig gebruik van de bo dem, door het vernietigen van bossen en door het uiroeien van dieren maakt hij de aarde steeds meer onbewoonbaar. Leonhard Huizinga is van mening dat de ze ontwikkeling zich steeds sneller vol trekt. In het „World Wildlife Fund", dat als Nederlandse afdeling het Natuur Nood fonds Nederland heeft, wil men op grote schaal fondsen bijeenbrengen voor natuur bescherming overal ter wereld. Een der de zal worden besteed voor natuurbe scherming in Nederland. Hoewel op het gebied van internationale natuurbescherming voorlopig de nadruk ligt op het meest nijpende probleem: de uitroeiing van tal van schone diersoorten in alle delen ter wereld, gaan de doel stellingen van het fonds in wezen veel verder. Men strijdt voor een voor ons allen onontbeerlijk erfgoed: de levende natuur. Wegens diefstal en heling van een dienstpistool stonden voor de krijgsraad in Den Haag drie soldaten, respectievelijk uit Utrecht, Rotterdam en Amsterdam te recht. De soldaat uit Utrecht had zijn dienst pistool verkocht aan de Amsterdammer voor 2.50. Deze verkocht het wapen voor dezelfde prijs aan de Rotterdammer, die er het nummer uitvijlde. De auditeur-militair, die diefstal van vuurwapens een van de ergste misdrijven in de militaire dienst noemde eiste drie maanden gevangenisstraf voor de soldaat die de diefstal pleegde, drie weken voor de Amsterdammer en zes weken voor de Rotterdammer. De raadsvrouwe, mevrouw mr. I. van Lokhorst, meende dat de diefstal gezien moest worden als een kwajongensstreek. „Pistolen hebben altijd een grote aantrek kingskracht op jongelui, even groot als een klapperpistooltje op een schooljongen." Het vonnis van de krijgsraad luidde: Zes weken gevangenisstraf voor de soldaat die het pistool wegnam, drie weken voor de soldaat die er het nummer uitvijlde en drie weken voorwaardelijk en een boete van 50.- voor de Amsterdammer. heid, niet geneigd om met visuele hulp middelen haar publiek te beïnvloeden. En daardoor raakten wij, met de t.v.-came- ra's (die steeds dezelfde instellingen lie ten zien) ronduit gezegd al spoedig op haar uitgekeken. Behoudens een enkel lied als „Je veux dormir avec toi" had deze ve dette voor dit Domino-programma een nogal onevenwichtig en weinig boeiend re pertoire uitgekozen, haar repertoire van het ogenblik. En wij kunnen ons voorstellen dat Ja- queline Frangois, eens beroemd geworden als „Mademoiselle de Paris" met deze tour de chant een groot deel van de gunst van het Parijse publiek verspeelde. Als zij gisteravond in een aanmerkelijk korter programma haar oude succesnum mers, alsmede een enkel nieuw chanson had gebracht, had dit Domino-programma niettemin een bijzonder geslaagde uitzen ding kunnen zijn. Jammer! HILVERSUM I. 402 m. 7.00 VARA.10.00 VPRO. 10.20 VARA. 12.00 AVRO. 16.00 VARA. 19.30 VPRO. 21.00 VARA. 22.40 VPRO. 23.00-24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgym nastiek. 7.20 Socialistisch strijdlied. 7.23 Lichte ochtendklanken (gr.) (7.35 Van de voorpagina, praatje). 8.00 Nieuws en so cialistisch strijdlied. 8.18 Lichte grammo- foonmuziek. 9.00 Gymnastiek voor de vrouw. 9.10 Moderne grammofoonmuziek. (9.35-9.40 Waterstanden). VPRO: 10.00 Schoolradio. VARA: 10.20 Voor de vrouw. 11 00 Voor de kleuters. 11.15 Klassieke en moderne kamermuziek. 11.40 Orgelspel. AVRO: 12.00 Lichte orkestmuziek. 12.20 Regeringsuitzending: Voor de landbouw. 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuin bouw. 12.33 Sport en recreatie, afgewis seld met grammofoonmuziek. 13.00 Nws. 13.15 Mededelingen, eventueel actueel of grammofoonmuziek. 13.25 Beursberichten. 13.30 Pianospel en zang. 14.00 Viool en gi taar: klassieke en moderne muziek. 14.25 Literair programma. 14.45 Kerkorgelcon cert. 15.00 Wat ons bezig houdt: radio-fo rum. 15.40 Licht instrumentaal ensemble en zangsoliste. VARA. 16.00 Licht ensem ble en zangsolist. 16.30 Voor de zieken. 17.00 Tijd voor teenagers. 17.50 Actualitei ten. 18.00 Nieuws. 18.15 Politieke lezing. 18 25 Licht orkest en zangsoliste. 18.50 On der het mes, praatje. 19.00 Voor de kin deren. 19.10 Meisjeskoor. VPRO: 19.30 To neelmuziek (gr.). 19.55 Daarompraatje. 20.00 Nieuws. 20.05 Het zwaar Tempeest, klankbeeld over de watersnood. 20.25 Een vijand van de Staat, hoorspel. VARA: 21.00 Nederlandse amusementsmuziek. 21.35. Reclame, een documentaire over wat kan en niet kan in de reclame. 22.15 Bui tenlands weekoverzicht. 22.30 Nieuws. VPRO: 22.40 Waarom wonen wij zoals wij wonen?, gesprek. VARA: 23.00 Socialis tisch .meiiws in Esperanto. 23.10 Verge lijkenderwijs, muzikale discussie. 23.55- 24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. 7.00-24.00 NCRV NCRV: 7.00 Nieuws en SOS-berichten. 7.10 Dagopening, 7.25 Klassieke grammo foonmuziek. 7.45 Radiokrant. 8.00 Nieuws. 8.15 Lichte grammofoonmuziek. 9.00 Voor de zieken. 9.35 Grammofoonmuziek. 9.40 Voor de vrouw. 10.10 Grammofoonmuziek. 10.15 Morgendienst. 10.45 Fluit en piano. 11.15 In 't zilver, programma voor oude re luisteraars. 12.00 Lichte grammofoon muziek. 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Meisjeskoor en licht in strumentaal kwintet. 12.53 Grammofoon muziek, eventueel actualiteiten. 13.00 Nws. 13.15 Per plaat door Zweden. 13.45 Lichte grammofoonmuziek. 14.05 Schoolradio. 14.25 Klassieke grammofoonmuziek. 15.55 Koorzang. 16.15 Duizendschoon, wenken voor de tuin. 16.30 Strijkkwartet. 17.00 Voordracht. 17.20 Lichte grammofoonmu ziek. 17.40 Beursberichten. 17.45 Licht in strumentaal trio. 18.00 Koninklijke militai re kapel. 18.20 De hangmat, een program ma dat schommelt. 18.50 Regeringsuitzen ding: De nieuwe wet op de bejaardenoor den, door mr. H. J. P. J. Goedmakers, Hoofd Afdeling Bejaardenzorg van het Mi nisterie van Maatschappelijk Werk. 19.00 Nieuws en weerpraatje. 19.10 Licht instru mentaal ensemble. 19.30 Radiokrant. 19.50 Marinierskapel 20.20 Prisma, gevarieerd programma. 21.15 Geestelijke liederen. 21.45 Kampioenen van de weg, reportage van de automobieltentoonsteliing in het RAI-gebouw te Amsterdam. 22.00 Amuse mentsmuziek (gr.). 22.30 Nieuws. 22.40 Wijd als de wereld, lezingen. 23.00 Kamer orkest en soliste: Klassieke en moderne muziek. 23.40 Lichte grammofoonmuziek. 23.55-24 00 Nieuws. BRUSSEL. 324 m. 12.00 Nieuws. 12.03 Lich te muziek. 12.30 Weerbericht. 12.35 Amuse mentsmuziek. 12.50 Beursberichten. 13.00 Nieuws en weerbericht. 13.15 Gevarieerd programma. 14.00 Nieuws. 14.03 Schoolra dio. 15.45 Lichte muziek. 16 00 Nieuws. 16 03 Beursberichten. 16.09 Spaanse en Zuidamerikaanse muziek. 17.00 Nieuws en weerbericht. 17 15 Lichte muziek. 17.45 Duitse les. 18.00 Nieuws. 18.03 Orkestcon cert: moderne muziek. 18.20 Voor de sol daten 18.50 Radiokroniek. 19.00 Nieuws en weerbericht. 19.40 Zang en dansmuziek. 20.00 Lichte muziek. 20 35 Theaterkroniek. 21.00 Amusementsmuziek. 21.45 Midden- en Zuid-Amerikaanse muziek. 22.00 Nws. en berichten. 22.15 Jazzmuziek. 22.35 De zeven kunsten. 23.00 Nieuws. 23.05-23.45 Ge varieerde muziek. VOOR DONDERDAG KRO/NCRV: 14.30 In ogenschouw, jour naal van actuele vrouwelijke zaken NCRV 14.45 Voor de vrouw. 15.15 Pauze. 15.30- 15.45 Voor de kleuters. AVRO19.30 Maan delijkse TV-kroniek. NTS: 20.00 Jou naai. AVRO: 20.20 Actualiteiten. 20.30 Toi, toi, toi, documentaire over het toneel. 21.00 Het huis van Bernarda Alba. toneelstuk. 22.20 Meer dan muziek! of Meer dan mu ziek?: Is ieder geestelijk lied belangrijk voor uw geloofsleven, vragenbeantwoor- ding. NTS: 22 50-22 55 Journaal. VOOR VRIJDAG VARA: 19.30 Top of flop. NTS: 20.00 Journaal. VARA: 20.20 Achter het nieuws. 20.45 Rudi Carrell Show. 21.30 Filmven ster. NTS: 21.50 De prijs is hoog, TV-film. 22.40 Europese kampioenschappen kunst rijden op de schaats te Boedapest 23.25- 23.30 Journaal.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 4