Tekort aan materiaal en mensen bij sneeuwruimen in Velsen „Voorwaarts" wordt gesloopt Woningklachten niet minder na recente huurverhogingen d;q VOORJ/AARSBEURS zaanlandsche STOFZUIGERS Reinigingsdienst nam vele proeven Bakstenen worden 4 pet goedkoper IJmondverenigingen vandaag en morgen Havenberichten N. Bosman 40 jaar bij Van Gelder Zonen Faillissementen N.Ph.O. kwam niet op temperatuur Donderdag, vrijdag en zaterdag kunt u nog voordelig enkele paartjes kopen DONDERDAG 7 FEBRUARI 1963 „We hebben niet kunnen doen wat we wilden" Modeshow overdag gratis 2ie Haar/'lemse VOORVERKOOP: Rob du Bois Enkele cijfers schoenhandel IJMUIDEN Kinheimers gaan op de schaats r Vragen en antwoorden over woningnood Woningen voor industrie Flatwoningen Geen noodwoningen s.v.p. Systeembouw Toog. schoonheid is zichtbare gezondheid „DE CEDER" Verzekeraars bezorgd over grote aantal verloren gegane schepen „Arvo" op sleeptouw met motorstoring „We hebben niet kunnen doen wat we wilden", verzucht de directeur van de gemeentelijke reinigings- en plantsoenen dienst, de heer J. H. v. d. Burg. En met hem zucht de betrokken wethouder, de heer A. de Jong. En met hen zuchten tal van mensen, wier straatje door een dikke laag ijs met scheuren erin, bijkans on begaanbaar is. Van mensen en materiaal van de ge meentelijke dienst is in de afgelopen we ken veel gevergd. Door een tekort aan mensen en door een tekort aan materiaal, hebben niet alle straatjes in de gemeente Velsen een reinigingsbeurt gekregen. Voor beelden te over. Toch is er zeer veel gepresteerd, voor al wanneer men eventjes rekening wil houden met de lengte van het Velsense wegennet, die maar liefst bijna 150 kilo meter is. Een afstand van Assen naar Den Helder. En nog wordt er veel gedaan. Er gaat geen dag voorbij of men kan wel ergens in de gemeente Velsen een laadschop be zig zien grote bergen bevroren en keiharde sneeuw weg te halen. Alvast voorzorg. Want wanneer het (ho pelijk spoedig!) gaat dooien, zullen de rioolbuizen heel wat water te verwerken krijgen. Daar de meeste afvoeren bevroren Advertentie KRELAGEHUIS - HAARLEM KENNEMER TABAKSHUIS J. VISSER MARKTPLEIN 5 - IJMUIDEN De bespreking die gisteren op het de partement van Economische Zaken is ge houden met vertegenwoordigers van dc Vereniging de Nederlandse Baksteenind- dustrie hebben geleid tot overeenstem ming over de hoogte van de metselbak- steenprijzen. De prijzen zullen worden ge bracht op het niveau van 1 november 19(52 verminderd met 2,50 gulden per duizend stenen, of op het niveau van januari 19(52 Dit komt neer op een prijsverlaging van ongeveer vier percent. DONDERDAG 7 FEBRUARI Hervormd Jeugdhuis, Rembrandtlaan, 20 u.: „Tavido" speelt „Ja en neen". Café Kraak, Marktple'n, 20 uur: Jaar vergadering „De Rijmonders". Kennemer theater, Beverwijk, 20 uur: „Studio" speelt „Harten twee, harten drie" voor stichting „Abonnementsvoorstellin gen". VRIJDAG 8 FEBRUARI Kennemer Theater, Beverwijk, 20 uur: „Tavido" speelt „Ja en neen". Woensdag kwamen in iJmuiden aan: Midas van Cadiz: Minerva, West-Afrika: Nynes, Rotterdam; Otto, Rotterdam; Leikanger, Hamburg; Kea, Nor folk, kolen voor IJmuiden; Tukker, Antwerpen, voor IJmuiden; Tiran, Bremen, voor IJmuiden: Cateli, Rotterdam; Diet, Le Havre; Loppersum, Le Havre; Nestor, Rotterdam: Thorwald. Rotter dam; Skodvik. Rotterdam: Sigvald 2, Ipswich: Eemstroom, Shoreham: Wolin. Londen; Bonn, Antwerpen, voor IJmuiden; Swift, Londen; Si- non. Antwerpen; Jean E., Londen; Pulp Trader, Kotka, naar papierfabriek Velsen; Lasbek, Ant werpen: Tankfjord, Rotterdam; Prinsenbeek, Sundsvall. Donderdag kwamen in IJmuiden aan: Kreon van Rotterdam: Dietert, Londen, voor IJmuiden: Bomma, Delfzijl; Santo Domingo, Antwerpen, voor IJmuiden; Rakte, Rotterdam, graan voor Zaanstreek; Mutua Fides, Rotterdam, graan voor Zaanstreek: Hecuba, Antwerpen; Vogtland, Ant werpen; Hontestroom, Huil. Woensdag vertrokken uit IJmuiden: Gratia naar Scheveningen: Caltex Gorinchem, Rotter dam; Riazan, Rostock, walsmateriaal van IJmui den; Canopus, Kotka; Maria Despina, Rotterdam; Karachi, Hamburg; Adam Mieckewieckz, Moer- mansk, van IJmuiden; Mandalay, Gothenburg; Belinda, Rotterdam; Pelopidas, Noordzee; Lang- fonn, Antwerpen; Barcarola, West-Hartlepool, walsmateriaal van IJmuiden; Pial, Zeebrugge; Hoegh Trader. Hampton Roads; Mercurius H., Dagenham; Hebe, Rotterdam, van Velsen; Din- telborg, Groningen, kunstmest van IJmuiden: Aaltje, Londen: Chrissy S. M., Avillez; Marsund, Rotterdam; Sinoutskerk, Rotterdam; British Na vigator. Antwerpen; St. Luc, Duinkerken: Roer domp. Rotterdam, van Koog a. d. Zaan; Looiers gracht. Antwerpen: Radja, Bremen; Otchi River. Bremen; Freya. Rotterdam; Nero, Rotterdam: Amstelstroom. Plymouth: Otto. Rotterdam. Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Trito naar Rotterdam; Bawean, Hamburg; Grebbestroom, Rouaan; Tukker. Groningen, kunstmest van IJ muiden; Imke. Rotterdam; Thorwald, Rotterdam: Liberty, Stockholm. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan) zijn (de vorst zit immers enkele decime ters diep in de grond), zal het de eerste vierentwintig uur wel een natté boel op straat zijn. Vele proeven. Directeur v. d. Burg heeft geen middel onbeproefd gelaten bij de bestrijding van de gladheid, die in ernstige mate optrad na een dag dooi. Er is gestrooid met zout, met en zand, met gemalen Hoog ovenslakken („goed resultaat"), er is ver der gewerkt met breekijzers („geen be ginnen aan") en gisteren zelfs met een. vlammenwerper („helpt ook niet"). In het begin van deze winter, toen de sneeuw omlaag kwam, ging het in Velsen met de opruiming ervan van een leien dakje. Al het materiaal zeven sneeuw ploegen, zes zandstrooiers en zes vracht auto's verscheen op straat. Toen kwam de storm en werd de sneeuw op hopen geblazen. Er ontstonden moei lijkheden in Velsen-Noord, waar de Heir- weg volkomen dichtstoof, moeilijkheden ook in Santpoort, waar de Duin en Kruid- bergerweg volkomen onbegaanbaar werd. Drie meter sneeuw lag voor het tunneltje onder Rijksweg 9. Na een aantal dagen hard werken kon met gehuurde bulldozers een aantal van de meest onbegaanbare wegen weer voor het verkeer worden opengesteld. Daarop kwam de dooi, en sneeuw, die door het verkeer vast was gereden, werd een bruine vieze massa. Plotseling begon het weer te vriezen en zat iedereen weer midden in de narigheid. Onvoldoende zout Velsen was niet de enige gemeente die niet over voldoende zout kon beschikken. „Met pijn en moeite kregen we af en toe een vrachtwagentje met vijf ton zout" vertelt de heer v. d. Burg. De voorraad die was opgeslagen was spoedig uitge strooid over het 150 kilometer lange we gennet van Velsen. Door de strenge vorst helpt het strooien van zout niet veel. Het bevriest na verloop van tijd weer, dan wordt de laag ijs weer gladgeslepen door het verkeer en zo ont staat weer een ijsbaan. Zout heeft alleen resultaat, wanneer het niet meer dan vijf graden vriest. Vervolgens nam de reinigingsdienst proe ven met chloorcalcium, omdat er nage noeg geen zout meer was te krijgen. Cloorcalcium voldeed al evenmin. Boven dien is het schadelijk voor kleding en schoeisel door een sterk bijtende werking. Het werken met breekijzers is onbegonnen werk. Het eist bovendien teveel mankracht en daarover beschikt men niet in voldoen de mate bij de reinigingsdienst. „We zouden graag alle wegen schoonma ken", zegt de heer v. d. Burg, „maar zelfs nu kunnen we niet voldoende zout krij gen. We proberen het nu per trein te krij gen. Misschien morgen weer vijf ton. Er is veertig ton in bestelling. Een moeilijkheid is ook het ruimtege brek. Wanneer er meer ruimte was ge weest bij de reinigingsdienst, had men in de afgelopen zomer meer zout kunnen op slaan en dus een voorraad gehad. Meer ruimte krijgt de gemeente, wanneer het nieuwe bedrijf nabij de Velser tunnel ge reed is. Thans wordt in Velsen nog veel sneeuw weggehaald met een laadschop. Dit doet men om bij de over enige tijd intredende Het was gisteravond koud in het Bever- wijkse Kennemertheater. Zo koud, dat de temperatuur stellig van invloed geweest is op de kwaliteit van het concert dat daar gegeven werd door het Noordhollands Philharmonisch Orkest. Want het was on der deze omstandigheden niet verwonder lijk, dat er van de stemming van de in strumenten niet veel klopte. De blaasin strumenten, afhankelijk als ze nu eenmaal zijn van warmte, konden zich bij de strij kers niet aanpassen en temeer daar men rekening had te houden met de stemming van de vleugel kou er moeilijk van zuiver spel gesproken worden. Men bedenke daarbij, dat het voor musici allesbehalve aangenaam is met stijve vingers te spe len en dat speciaal strijkers in de kou moeilijkheden met de intonatie hebben. Dat bleek vooral uit het spel van Jan Hesmerg en Eduard Biele, die samen met de pianiste Ans Bouter een uitvoering ga ven van het Tripelconcert in C opus 56 van Beethoven. Hun spel was namelijk bij voortduring zo onzuiver en zo krampach tig, dat er voor ons geen ruimte overblijft voor een normale beoordeling: de invloe den van buitenaf waren te overheersend. Ans Bouter speelde haar partij overigens met de vaart, die dit niet bijster boeiende stuk nodig heeft. Inmiddels kan men nu ook weer niet al les op rekening van de kou schrijven. Want de manier waarop het in het ope ningsstuk, de symfonie in D van Schuberts iets oudere tijdgenoot Jan Hugo Voricek. van dik hout zaagt men planken ging, deed toch wel ernstig vermoeden dat Henri Arends ook onder gunstiger omstani'ighe- den dit aardige en voor de tijd van ont staan stellig originele werk niet de lichte toets zou hebben gegeven die het behoeft. En ook bij de begeleiding van het tri pelconcert kon men van enige verfijning niet spreken: alles klonk even grof en onafgewerkt. Helaas veranderde daar ook na de pau ze, toen het iets warmer geworden was en de instrumenten zich wat beter naar el kaar voegden weinig aan. „The parabels" een in de jaren 1957/59 geschreven werk van Bohuslav Martinu werd zonder en thousiasme afgeraffeld, waardoor het werk niet de kans kreeg eventueel aanwezige kwaliteiten te tonen eri zelfs een parade paard als Dukas' „L'apprenti sorcier" werd te traag en zonder spanning uitge voerd. Nee, als geheel was het een avond ver beneden het normale peil van het N. Ph. O. Een avond dus die we maar liever zo gauw mogelijk moeten vergeten. Het opruimen van sneeuw en ijs, als mede de bestrijding van de gladheid heeft de gemeente Velsen tot nu toe het extra sommetje van vijftigduizend gulden gekost. Dit bedrag wordt ge vormd door arbeidsloon, het huren van machines, zoals laadschoppen en derge lijke, het kopen van zout enzovoort. Tot nu toe zijn er op de Velsense wegen 165 ton zout gestrooid en ruim 1000 ku bieke meter zand. Door het personeel van de reinigingsdienst is in totaal al meer dan 350 uur gewerkt. dooi zo min mogelijk last te hebben van het smeltwater. De riolering zal overbe last worden en dat zal de eerste tijd wel grote narigheid geven, zo verzekert de di recteur ons. Gelukkig hebben de meeste mensen zo veel plichtsbesef dat zij zelf ook meehel pen de weg naar de afvoerputten vrij te maken van sneeuw en ijs. De gemeente lijke dienst doet wat zij kan doen. „Maar deze winter is streng en door die overmacht hebben we niet kunnen doen wat we wilden". Advertentie Niet in het directiekantoor van de Ko ninklijke Papierfabrieken Van Gelder Zo nen n.v. te Velsen, maar in het kantoor van het Centraal Laboratorium, is woens dag de heer N. Bosman, monsternemer van dit laboratorium in gezelschap van zijn echtgenote en kinderen hartelijk ge huldigd wegens zijn veertigjarig dienstver band aan het bedrijf. Dr. C. J. J. Ninck Blok. die mede de afdelingschef van de jubilaris, de heer C. Kraaijer ontving, herinnerde bij deze hul diging namens de hoofddirectie van het concern aan de jaren tot mei 1958 toen de jubilaris celluloselader was bij de voor malige cellulosefabrieken en na de sane ring van dit bedrijfsdeel in dienst kwam bij het centraal laboratorium. Hij herin nerde tevens aan het feit, dat de heer Bosman tweeëneenhalf jaar in Duitsland verbleef, maar gelukkig gezond terugkeer de. De heer Ninck Blok schetste de over gang van de continu- in de dagdienst, wat voor de jubilaris een gelukkige omschake ling betekende en minder zwaar werk ge geven heeft. Met dank voor de verdiensten aan het bedrijf kreeg de heer Bosman als geschenken een enveloppe met inhoud, het vererend getuigschrift van de Maatschap pij voor Nijverheid en Handel met de gro te zilveren legpenning wegens langdurige trouw en schriftelijke felicitaties van de hoofddirectie. Mevrouw Bosman ontving een foto in de lijst van haar man. In gebouw Concordia had zich vrijwel het voltallige personeel van het centraal labo ratorium verzameld, waar de heer Th. de Ridder, directe chef, sprak en namens het laboratoriumpersoneel met hartelijke dank voor de uitstekende samenwerking een elektrisch scheerapparaat, sigaren en bloe men aanbood. Ir. L. I. Korteweg, oud-bedrijfsingenieur van de voormalige C.F., zei dat de ju bilaris een uitstekende werkkracht is. Ten slotte betrok dr. Ninck Blok ook mevrouw Bosman als „de stuurman in huis" in de hulde. Nadat de jubilaris een kort dankwoord had gesproken werd door bedrijf en labo ratorium een korte rondgang gemaakt. In huize Bosman te IJmuiden werd de vie ring van het jubileum voortgezet. Velen kwamen hem hier feliciteren. In navolging van andere sportverenigin gen heeft het bestuur van de voetbalver eniging Kinheim de gelegenheid aangegre pen om voor. zijn senioren- en juniorenle den zaterdagmiddag op de ijsbaan te Vel- sen-Zuid bij de ingang van de tunnel schaatswedstrijden te houden om het Kin- heim-kampioenschap. Wanneer deze wedstrijden doorgang zul len vinden en dus de dooi nog even ver stek laat gaan zullen deze wedstrijden in de ruim veertigjarige geschiedenis van de Kinheimers zeker als een historisch eve nement worden geboekstaafd. De wedstrijden, die om twee uur zullen beginnen, bestaan uit het rijden van een korte en van een midden-afstand en hij, die in deze beide wedstrijden de kortste tijd maakt, zal het Kinheim-schaatskam- pioenschap werverven. Tot vrijdagavond kunnen de Kinheimers en ook de leden van de supportersvereni ging Geel Zwart zich laten inschrijven bij de heren Dubbis, Corn. Matersweg 36 te Beverwijk; W. v. d. Star, Van Saelen- plantsoen 32 te Velsen-Noord en A. Wisse, Gijzenveldplantsoen 133 te IJmuiden. Een Helderse firma is op het strand bij Bakkum sinds een week bezig de in no vember gestrande logger KW 140 „Voor waarts" te slopen. Rijkswaterstaat wil het wrak zo snel mogelijk van het strand heb ben. Het sloopwerk zal waarschijnlijk nog anderhalve maand vergen. Zoals wij onlangs reeds hebben gemeld, heeft niet alleen de scheepvaartinspectie, maar ook de officier van justitie te Haar lem een onderzoek doen instellen met be trekking tot de strandingszaak van de „Voorwaarts", omdat er ernstige aanwij- DIRECTEUR ARBEIDSBUREAU SPRAK OVER BEROEPSKEUZE De directeur van het Gewestelijk Ar beidsbureau IJmond de heer J. C. Buis heeft gisteravond voor een groot aantal leden van de NVV-vrouwenbond in Bever wijk gesproken over de beroepskeuze. Spreker stelde dat het altijd weer moeilijk is uit te maken wat een kind wil worden. De beroepenvoorlichting is in dit verband een nuttig en effectief hulpmiddel. Voor de ouders zijn er ook bepaalde problemen, daar zij vaak niet op de hoogte zijn van een bepaald beroep. De heer Buis raadde de aanwezigen aan een kind niet op jonge leeftijd al t& binden. Spreker illustreerde dit met een voorbeeld uit de praktijk. Een jongen kon op een bepaalde school niet meekomen, waardoor hij het mikpunt werd van andere kinderen. De jongen werd ten slotte op een technische school geplaatst, waar hij tot de beste leerlingen behoorde. De ouders werd aangeraden in overleg te treden met de onderwijzer of leraar en met het bureau van beroepskeuze. De huurverhogingen hebben kennelijk geen invloed gehad op het onderhoud van woningen in de gemeente Velsen. Er valt althans geen daling te consta teren in het aantal woningklachten (dat leidde tot een aanschrijving tot verbete ring). B. en W. van Velsen betwijfelen overigens of hier in de toekomst een wending ten goede zal komen. Dit blijkt uit het onderzoek van de begrotingen. De industriële ontwikkeling wijst uit, dat rondom het Noordzeekanaal het IJmond- gebied het meest expansief is. Vindt Vel sen voor wat de woningtoewijzing betreft voldoende begrip met betrekking tot deze situatie en welke zijn de perspectieven voor de kleinere industrie? Met betrekking tot de industriële expan sie rondom het Noordzeekanaal ligt in de ze gemeente voornamelijk het accent op het hoogovenbedrijf en de papierfabrieken. De werknemers van beide ondernemingen zijn voor hun woongelegenheid aange wezen op de noordelijke IJmond. Niet de gemeente Velsen. maar hogere instanties hebben nadrukkelijk dat gebied daarvoor bestemd. Ten behoeve van de kleinere industrieën is de laatste jaren een klein contingent woningwetwoningen toegewezen. Herhaal delijk hebben B. en W. in het verleden bij de desbetreffende instanties op het verkrij gen van woningwetwoningen voor deze ca tegorie aangedrongen. Sinds 1962 heeft een andere wijze van woningtoewijzing piaats, waarbij niet de gemeente, maar het rayon, in dit geval de IJmond, een aantal woningwetwonin gen kan bouwen. De verdeling van de wo ningen in 1962 heeft voor de gemeente Vel sen niet op een ongunstige wijze plaatsge had. Verdient het aanbeveling een blok van kleinere flatwoningen voor alleenstaanden te bouwen om op deze wijze een aantal goedkopere woningen te verkrijgen? De gedachte, dat de flatwoningen voor alleenstaanden altijd belangrijk goedkoper zullen zijn dan normale gezinswoningen be rust op een misvatting, omdat in de eerst genoemde categorie woningen dezelfde voorzieningen dienen te worden getroffen als in de laatstgenoemde. Voordeliger en meer gewenst is het, in een blok normale etagewoningen enige woningen voor alleenstaanden te projecte ren. Bij de woningbouw in „De Gilden" is er aanvankelijk aan gedacht aldaar een flat voor alleenstaanden tot stand te bren gen. Na bespreking met de belanghebben den zijn B. en W. mede in verband met het vorenvermelde hierop terugge komen. Een raadslid was van mening dat, nu de woningnood in de gemeente steeds gro ter wordt en een onrustbarende vorm aan neemt, het aanbeveling zal verdienen te onderzoeken of de bouw van een flink aantal semi-permanente woningen een op lossing kan bieden. Maar B. en A. achten, afgezien van het gebrek aan bouwgrond om dei-gelijke wo ningen te plaatsen, de bouw van semi- permanente woningen onder de huidige om standigheden verwerpelijk. Zij lichten een en ander als volgt toe: Na het beëindigen van de oorlog in 1945 is, ter leniging van de ergste woningnood, met medewerking van het rijk, overal in den lande een groot aantal noodwoningen gebouwd. Het was de bedoeling die wonin gen niet langer dan 10 jaren te gebruiken. In de praktijk blijkt echter, dat het vaak noodzakelijk is de bewoning van deze wo ningen te bestendigen. Daar in de loop van de jaren minder goed bekend zijnde gezin- neb bij voorkeur in de noodwoningen gaan wonen, worden toestanden geschapen, wel ke de gemeentebesturen veel zorgen ba ren. Men begint namelijk met het bouwen van woningen, welke vanuit de maatstaven voor behoorlijke huisvesting onaanvaard baar zijn en eindigt met de problemen, aan een langzamerhand verpauperde ne derzetting verbonden. Het is zeer twijfelachtig, dat medewer king van het rijk om thans tot de bouw van noodwoningen over te gaan, zal wor den verkregen, aldus B. en W. van Velsen. Een ander raadslid meende begrepen te hebben, dat de minister welwillend staat tegenover continu-bouw. Ook meende hij, dat men met de systeembouw reeds zo ver gevorderd is, dat dit ook voor deze gemeente aantrekkelijk is, Is het mogelijk, zo vroeg hij, in Urpondverband een groot aantal woningen in 2 of 3 jaar te bouwen en door samenvoeging van deze drie fac toren te komen tot goede en goedkopere woningen? De gedachte dat de bouw van de zo ge naamde systeemwoningen goedkoper is dan de bouw van traditionele woningeh, is vol gens B. en W. niet juist. Bij het bepalen van de prijs, waarvoor het rijk goedkeu ring tot de bouw verleent, wordt met de omstandigheid, dat systeemwoningen duurder zijn, rekening gehouden. Op een aantal bouwterreinen in Velsen is, in verband met de geringe oppervlakte, de bouw van systeemwoningen niet moge lijk; bijvoorbeeld in oud-IJmuiden, Sant- poort(zuid), Velsen(noord). Slechts indien de bouwterreinen zodanig uitgestrekt zijn, dat enige jaren met het bouwen kan wor den doorgegaan, komt systeem- of continu- bouw in aanmerking. In IJmondverband bestaat het voorne men met een systeembouwer overleg te plegen over de mogelijkheden in dit ge bied, deze soort bouw uit te voeren. Advertentie Alle goede merken 100service en garantie. Betaling in overleg. W| C |C D MARKTPLEIN I I» t li TELEFOON 4262 De arrondissementsrechtbank te Haar lem heeft op dinsdag 5 februari 1963 in staat van faillissement verklaard: de Naamloze Vennootschap Muller Co Bloembollenbedrijf N.V., gevestigd en kantoorhoudende te Hillegom, Stationsweg 17a. Rechter-Commissaris: mr. N. Reeling Brouwer. Curator: mr. J. W. Rutgers, en Cornelis van den Berg, kantoorbediende, wonende te Haarlem, Thomsonlaan 63. Rechter-Commissaris: mr. N. Reeling Brouwer. Curator: mr.-G. A. P. de Kort. Wegens het verbindend worden van de enige uitdelingslijsten zijn op 2 februari 1963 geëindigd de faillissementen van: A. M. C. Schellekens, schildersbedrijf, te Haarlem, Kleverlaan 52, uitgesproken dd. 27 januari 1959, curator mr. A. R. v. IJ1- zinga Veenstra en van G. K. Visbeen, tim merman, wonende te Zwanenburg, ge meente Haarlemmermeer, Iepenlaan 80, uitgesproken d.d. 21 februari 1961, curator mr. A. J. Colijn. Wegens het verbindend worden van de enige uitdelingslijst is op 5 februari 1963 geëindigd het faillissement van: Jacobus Brouwer, aannemer van metselwerken, wonende te Haarlem, Mentawistraat 19, uitgesproken dd. 31 juli 1962, curator mr. A. R. v. IJlzinga Veenstra. Bij beschikking van de arrondissements rechtbank te Haarlem van 29 januari 1963 is aan: Abraham van Leeuwen, eigenaar en exploitant van de bedrijven Monopole- bar en Monopoletheater, wonende te Zand- voort, Stationsplein 11, voorlopig surséance van betaling verleend, met benoeming van mr. J. D. A. Viskil tot bewindvoerder. Het verhoor van de schuldeisers is bepaald op dinsdag 19 maart 1963. zingen zijn, dat in deze kwestie tegen een of meer wetsartikelen in het wetboek van strafrecht is gezondigd. Wij vernemen thans, dat het justitieel onderzoek nog steeds gaande is. De raad voor de scheep vaart in Amsterdam zal na ontvangst en bestudering van het rapport van de scheep vaartinspectie de datum vaststellen voor de openbare behandeling van de zaak. Advertentie Cosmetica moeten fcetefcend zijn op het feUmut vattin U leeft. Alle Dr. v. A Hoog preparaten zijn speciaal af gestemd op hetNederlandse ver) DROGISTER'J PLANETENWEG 68 Tel. 8107 CEDERSTRAAT 31 Tel. 5610 SS» Critiek op radar-veiligheid LIVERPOOL (AP) Het jaarlijks rap port van de vereniging van verzekeraars te Liverpool vermeldt een onrustbarende stijging van het aantal verloren gegane schepen in 1962. Het rapport dringt aan op een dringend noodzakelijke verbetering van de radaropleiding. Het vorige jaar zijn 124 schepen met een gezamenlijke tonnage van 507.530 ton verloren gegaan. Dit is het hoogste ver lies voor enig jaar sinds 1929, als men de oorlogsjaren buiten beschouwing laat. Het rapport merkt op, dat het interna tionale karakter van de scheepvaart de best denkbare radaropleiding eist en voegt hieraan toe: „Een ontoereikende opleiding kan radar van een hulp bij de navi gatie in een ernstig gevaar veranderen." Bijna de helft van de verloren tonnage voer onder Griekse, Libanese, Liberiaan se of Panamese vlag. De verliezen door stranding waren uit zonderlijk hoog: 68 schepen met een totale tonnage van 280.732 ton of 100.000 ton meer dan in 1961. „De vele gevallen van totaal verlies door stranden en botsingen kunnen twijfel doen rijzen aan de doeltreffendheid van de mo derne hulpmiddelen voor de navigatie", aldus het rapport. De zeesleepboot „Gele Zee" van L. Smit en Co heeft vanmorgen vastgemaakt aan een in moeilijkheden verkerende Neder landse kustvaarder, de „Arvo" (199 brt.), die op de Noordzee bij het lichtschip Goe- ree te kampen had gekregen met motorsto ring en om hulp had verzocht. De kust vaarder wordt geëxploiteerd door de firma Ripmeester te Capelle aan de IJsel. De ..Arvo" wordt naar de Nieuwe Waterweg gebracht.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 5