Integrale uitgave van belangrijkste middelnederlandse bijbelteksten voor Alg. begraafplaats „Duinhof na 15 februari in gebruik EXAMENS De Schaapen werden Shepherds Kluizenaarshut gesloopt KANARIES JUDO Zeer sterk Hoog oven- zicht Gevonden Leidse hoogleraar A.R.deBOER Vier jaar Achterstand Finale Nationaal Landjuweel Stimulans Sport in de IJmond Zomerkampen aK!5£—cïï: Zomerkampen VRIJDAG 8 FEBRUARI 1963 4 DIA-PROIECTOREN Tentoonstelling bij Hoogovens CONSTANT c f f. e urn Oorlogsslach toffers hebben een ereplaats bij de nieuwe aula ..J& li Kennemer De Nederlandse Organisatie voor zuiver wetenschappelijk onderzoek heeft profes sor dr. C. C. de Bruin, hoogleraar in de geschiedenis van het christendom aan de Rijksuniversiteit in Leiden, een subsidie verleend om voorbereidingen te treffen voor 'n integrale uitgave van de belangrijk ste middelnederlandse bijbelteksten. Door deze subsidie heeft de hoogleraar een drie tal medewerkers kunnen aantrekken, die deze arbeid onder zijn supervisie zullen verrichten. Professor De Bruin blijft zelf echter de volle verantwoordelijkheid voor dit werk dragen en hij zal ook nauwkeu rig toezien op het collationeren van de handschriften. De manuscripten enige tientallen bevinden zich in België, Duitsland. Enge land, Frankrijk en Duitsland. De hoogle raar zal een aantal handschriften alsnog zelf in ogenschouw gaan nemen om vast te stellen, welke teksten voor uitgave in aanmerking komen, waarna hij er foto's en microfilms van bestellen zal. Het spreekt vanzelf dat voor deze editie alleen be trouwbare afschriften vervaardigd zullen worden, gebaseerd op de beste 'codices. Reeds in vroeger jaren heeft professor de Bruin een begin met de transcriptie gemaakt door eigenhandig twee volledige vertalingen van het Nieuwe Testament te copiëren, een afzonderlijke vertaling van de vier evangeliën, twee evangeliën harmonieën, een vertaling van de Psal men en een bundel epistelen en evange liën. Het voorbereidend werk, dat met voortvarendheid ter hand genomen zal worden, gaat n,. ..r schatting vier jaar in beslag nemen. Hoewel de wordingsgeschiedenis van de teksten in hoofdtrekken beschreven is (die van het Oude Testament door dr. C. H. Ebbinge Wubben en die van het Nieu we Testament door professor De Bruin zelf), is de publikatie van de hiervoor in aanmerking komende vertalingen tot dus verre achterwege gebleven. De enige tekst, die het wetenschappelijk onderzoek ter be schikking staat, is een sinds lang uitver kochte en dringend een herziening behoe vende uitgave van een evangeliën-harmo nie, verzorgd door dr. J. Bergsma. Ons land, aldus professor De Bruin, dat niet ten onrechte de naam heeft van het klassieke land der bijbelverspreiding, heeft in dit opzicht een aanmerkelijke achter stand in te halen bij Duitsland, Engeland (waar John Wiclif in de veertiende eeuw de bijbel vertaalde) en bij Frankrijk. Het laatste wat op dit gebied in Duits- Voor de finale om het Nationaal Land juweel, welke van maandag 6 tot en met woensdag 22 mei in de Haarlemse Stads schouwburg zal worden verspeeld, hebben thans alle daaraan deelnemende toneelver enigingen de op te voeren stukken be kendgemaakt. Aldus kon het programma nu definitief als volgt worden vastgesteld: Maandag 6 mei: Roosendaals R. Toneel uit Roosendaal met „Van de brug af ge zien" door A. Miller. Dinsdag 7 mei: De Parochiespelers uit Joure met hetzelfde stuk. Woensdag 8 mei: „Geron" uit Schiedam met „Het verraad" door A. Salacrou. Donderdag 9 mei: „Elckerlyc" uit Gel- dermalsen met „De Familiereünie" door T. S. Eliot. Vrijdag 10 mei: „K.L.M.-toneel" uit Am stelveen met „Spot niet met spoken" door Noel Coward. Maandag 13 mei: „Volksonderwijs" uit Deventer met „Dertien aan tafel" door M. de Sauvajon. Dinsdag 14 mei: „A.D.O. D.W.S." uit Den Haag met „Clérambart" door Marcel Aimée. Woensdag 15 mei: „Vriendschap Zij Ons Doel" uit Driebergen met „Het laatste be drijf" door E. Williams. Donderdag 16 mei: „Suthwolda" uit Zuidwolde met „De Kankantrie" door E. Verkade-Cartier-van Dissel. Vrijdag 17 mei: „Argus" uit Vlaardin- gen met „Hamlet" door William Shake speare. Zaterdag 18 mei: Reizend Zeeuws Volks toneel uit Kloosterzande met „De gecroon de leersse" door M. de Swaen. Zondag 19 mei: „Maastricht '46" uit Maastricht met „De liefde der zeven pop pen" door Paul Gallico. Maandag 20 mei: Winschoter Liefd. To neel uit Winschoten met „Een bruid in de morgen" door Hugo Claus. Dinsdag 21 mei: „Jan van Dommelen" uit Santpoort met „De harpe des levens" door E. O'Neill. Woensdag 22 mei: Haarlemse Toneel Club uit Haarlem met „Volpone" door Benjamin Jonson. land wordt verricht, is de recente uitgave van een foto-mechanische herdruk van „Die erste deutsche Bibel", een tiendelig werk, dat van 1904 tot 1915 in Tubingen verschenen is. Op het ogenblik is onder auspiciën van „Die deutsche Akademie der Wissen schaften su Berlin" en wel in de reeks „Deutsche Texte des Mittelalters" bezig te verschijnen een editie onder de titel „Nie- derdeutsche Bibelfrühdrücke" die vier complete bijbels in paralleldruk brengt. Het staat vast, dat de Nederlandse bij belvertalingen op deze middelnederduitse invloed hebben uitgeoefend, maar alleen een vergelijkend onderzoek, ingesteld aan de hand van gedrukte teksten, zal kunnen uitmaken, hoever die invloed reikt. Een integrale uitgave van dë belang rijkste middelnederlandse bijbel teksten, aldus de hoogleraar, ontleent haar bete kenis allereerst aan de stimulerende wer king, die een bronnenpublikatie op veler lei beoefening van wetenschap zal hebben: De middelnederlandse evangeliën-harmo nieën op de tekstcritiek van het Nieuwe Testament hun voorgeschiedenis reikt terug tot in de tweede eeuw de andere bijbelvertalingen op het onderzoek van de ontwikkelingsgang van de Nederlandse taal- en letterkunde en evenzeer op de bestudering van haar kerkhistorische ach tergronden. Ten aanzien van de taalgeschiedenis wijst professor De Bruin op de betekenis die schriftteksten hebben gehad voor de vormin. van de bijbeltaal in het bijzonder en van het Nederlands in het algemeen. Wanneer de uitgave in de toekomst van de pers zal zijn gekomen, Jan zal zij de omvang van twee gewone bijbels hebben. Advertentie niet-automatisch vanaf 89.— half-automatisch vanaf ƒ129.— vol-automatisch vanaf ƒ294.— Kennemerlaan 5(bij de brug) De eerstvolgende -maandelijkse tentoon stelling van beeldende kunsten in de kan tines van Hoogovens en aangesloten be drijven zal niet, zoals gewoonlijk, op de tweede zondag van de maand voor het publiek zijn opengesteld, doch eerst op zondag 17 februari 1963, van 2-5 uur. Deze expositie bevat aquarellen van twee Ne. derlandse schilderessen Mies Deinum en Anje Zijlstra. In het vervolg zal de opening der ten toonstellingen op de derde zondag van de maand plaats vinden. Advertentie verlovingsringen ALLE MODELLEN LANGE NIEUWSTRAAT 413 - TELEF. 6321 59 De nieuwe in de Heerenduinen in IJmuiden-Oost aangelegde algemene ge meentelijke begraafplaats „Duinhof" zal als zodanig dienst gaan doen na 15 fe bruari aanstaande. Op deze dag namelijk zal de Velsense burgemeester mr. C. Bührmann met een toespraak in de nieuwe door architect Dudok ontworpen aula aandacht schenken aan dit gebeuren. De dertien Velsense oorlogsslachtoffers hebben inmiddels een definitieve rust plaats gevonden op een deel van „Duin hof". De Nederlandse Oorlogsgravenstich ting heeft dit verzorgd en er het bekende monument bij geplaatst. De burgemeester zal op vrijdagmiddag 15 februari aan de voet van dit monument een krans leggen. De oorlogsslachtoffers waren begraven op verschillende begraafplaatsen in Vel- sen. Dank zij de totstandkoming van de pra-'htig gelegen begraafplaats „Duinhof', konden alle dertien stoffelijke resten een ereplaats krijgen, vlak bij de nieuwe aula. „Duinhof" is een algemene begraaf plaats. De gemeente Velsen heeft onder handelingen aangeknoopt met diverse ker kelijke instellingen. Zo hebben bijvoor beeld de oud-katholieken in Velsen een deel van „Duinhof" toegewezen gekregen, zodat overleden leden daar ter aarde be steld kunnen worden. Met de rooms-katho- lieke geestelijkheid heeft men ook bespre kingen gevoerd, die echter nog niet tot een resultaat hebben geleid.' Fraai gelegen „Duinhof" beslaat een grote oppervlak te. Men heeft in Velsen, nu de begraaf plaats „De Biezen" en de „Westerbegraaf plaats" nagenoeg vol zijn, grote behoefte De foto toont de door de bekende architect Dudok ontworpen aula van de nieuwe algemene begraafplaats „Duinhof" in de Heerenduinen te IJmuiden-Oost. gekregen aan een nieuwe begraafplaats. Nog niet alle grond voor „Duinhof" is in bezit van de gemeente, zodat de begraaf plaats eigenlijk nog niet is voltooid. Via een lange oprijlaan, die aan weerszijden is Voorzien van bomen en struikgewassen, bereikt men de fraaie aula. De algemene begraafplaats „Duinhof", die door Velsens plantsoenendienst is ont worpen, zal als zodanig na 15 februari aanstaande dienst gaan doen. In het Koningshoeve-paviljoen in het sportpark Koningsveld in Velsen betrok onlangs de judovereniging Uchi-Mata haar domicilie in de nieuwe dojo (judozaal met mat). De zaal beslaat een groter opper vlak dan de ruimte in het Watervliet-pa- viljoen. De judovereniging gebruikt haar home 3 avonden per week, namelijk woensdag, donderdag en vrijdag, terwijl ook zaterdagmiddag van 2 tot 4 uur in de zaal wordt vertoefd. Voor de herexamens slaagden nog voor de gele band mevrouw G. Narold, voor de oranje band de dames A. Ent en G. Slatman en de heren S. Pirovano en J. Kooyman. Utrecht. Doctoraal wijsbegeerte hoofd vak pedagogiek: L H. van Haaster (Den Haag). Doctoraal pedagogiek: mej. H. L. E. Hesselink (Zeist). Doctoraal psychologie: J. M. Smeur (Utrecht). Kandidaats psycho logie: mej. E. T. van der Wind (Aarlander- veen). Kandidaats pedagogiek: mej. G. E. L. Bunnik (Utrecht). Kandidaats fysische geografie: mej. E. M. van Meeteren (Den Haag). Kandidaats sociale geografie: W. Zevenbergen (De Meern). Doctoraal farma cie: A. M. Bouma (Dordrecht), J. P. de Keuning (Rotterdam), W. A. A. Wammes (Vianen). Nijmegen. Kandidaats 2e gedeelte ge neeskunde: mej. J. A. M. A. Arnold (Bre da), de heren J. H. M. Dunk (Etten), J. L. Duret (Nijmegen), A. Th. J. de Groen (Ze venaar). F. J. M. Hafkenscheid (Breda), H A. Hoefsloot (Renkum), J. G. M. Horbach Boxmeer), M. G. L. Lauw (Hulst), E. J. P. Lommen (Bocholtz), P. R. M. van Mierlo (Breda), Ch. L. E. V. E. Schuddings (Ever- gem), P. B. Th. Tushuizen (Heerlen), O. R. Wever (Nijmegen), F. M. A. Wilbers (Ven- lo) en J. C. M. Wouters (Nistelrode). Eindhoven. Propedeutisch werktuig bouwkunde: A. van Asselt (Heerlen), J. A. M. Bekker (Eindhoven), T. P. Bestenbeur (Haarlem), F. J. M. G. Delsing (Sittard), J. C. van Doorn (Breda), P. H. M. Dupuis (Brunssum), M. Fluks (Waalre), J. C. de Groot (Eindhoven), L. J. Groot (Eindho ven), R. P. F. 't Hart (Eindhoven), A. J. Kampen (Heerlen), A. A. M. Koenraadt (Steenbergen), J. C. Kolsteren (Tilburg), Th. C. Moll (Veldhoven), H. J. Nijhuis (Tilburg), C. F. Poelm.a (Eindhoven), W„ A. Quekel ('s-Hertogenbosch), L. J. M. Schoot (Eindhoven), E. Schouwstra (Zwolle), G. H. Siegers (Westerlee), C. P. C. J. Siegers (Sittard), J. S. M. Slockers (Baarle-Nassau), A. F. W. M. Verhappen (Eindhoven), J. F. van Weezei (Geertruidenberg). Kandidaats werktuigbouwkunde: J. F. Tummers (Eind hoven), A. C. H. van der Wolf (Eindhoven). Ingenieurs werktuigbouwkunde: M. L. H. Joosten (Maastricht), P. H. H. Leyen- deckers (Weert). Groningen. Doctoraal klassieke letteren: G. Zwaagstra (Driesum). Leiden. Kandidaats W.-sociologie G. H. M. Kester (Den Haag) en J. Haantjes (Eind hoven). Doctoraal prehistorie: G. J. Ver- wers (Den Haag). Propedeutisch godge leerdheid: L. H. C. Friederich (Wagenin- gen). AMSTERDAM (Gem. Un.) Gepromo veerd tot doctor in de wiskunde en natuur wetenschappen de heer E. Konijnenburg, O" een profeschrift getiteld „contribution to the molecular .qrbital theory of excited dimers of aroatic molecules". Het onderkruipersquintet Ted Powder. Dat heeft dezer dagen in vele vaderlandse dagbladen gestaan. Er stond ook bij, dat drie leden van dat quintet IJmuidenaren zijn. Nu, dat klopt. Het eer ste is echter niet juist. „We hebben niet voor de VARA- televisiecamera's gestaan met onze show. Dus de onsym pathieke benaming „onder kruipers" is niet op ons van toepassing", aldus de drie Ted Powder-Schaapen Leny, Jan en Nico, die in de arties tenwereld nu van hun ach ternaam Shepherd heten. „Onder protest van mij", zegt vader Schaap. „Ze moeten hun naam niet verloochenen" De NTB beschuldigde het Ted Powder Quintet van onderkruiperspraktijken, om dat dit quartet, tijdens het conflict tussen de Neder landse Televisie Stichting en de Nederlandse Toonkun stenaars Bond zou optreden voor de VARA-tv. De NTB zond zelfs 'n protesttelegram naar mr. J. A. W, Burger, voorzitter van de VARA en dreigde het Ted Powder Quintet met uitstoting uit de bond. Het quintet kwam tus sen twee vuren te zitten, want de VARA nam het woord „contractbreuk" in de mond. Nu meenden Ted Powder c.s., dat het conflict tussen NTS en NTB alleen de be geleidende musici betrof en niet zelfstandige artiesten. En omdat zij met een eigen show kwamen rekenden zij zich tot de laatste categorie. Eén dag voordat zij met hun een halfuur durende show voor de televisie zouden komen, kwam het bericht dat ook de zelfstandige ar tiesten weigerden voor de NTS op te treden. „Toen hebben we ons meteen soli- dair verklaard", zegt Jan Schaap. „Nogmaals, we zijn geen onderkruipers". De Shepherds hopen op een spoedige oplossing van het conflict. Dan kunnen zij als nog hun show brengen. Het Ted Powder Quintet is samengesteld uit: Ted Pow der (Theo Kruit, een geboren IJmuidenaar en een „fijne collega") piano, trombone, basgitaar en zang; 'Nico Schaap, contrabas, gitaar en zang; Nico van Gerven (Nico de Tweede, oftewel „Coco"), drums en zang; Jan Schaap, gitaar en zang, (veel solo); Helen Shephard (Leny de Jong-Schaap), zang Jan Schaap is sinds twee jaar bij Ted Powder. Voor die tijd was hij havenarbei der in IJmuiden Via de beurs in Amsterdam kwam hij te weten dat Ted Powder een zanger-gitarist nodig had. Broer Dick belde op naar Berlijn, waar Ted toen Leny, Jan (zittend) en Nico beluisteren hun nieuwste plaat. zat, en na een auditie werd Jan aangenomen. Hij startte in Zandvoort. Anderhalve maand later had men een bassist nodig. Jan Schaap beval zijn broer Nico aan. „Op vrijdag reed ik nog door IJmuiden als porder en de dag daarna stond ik in een Dusseldorfse nachtclub". Nico was, evenals de andere muzikale Schaapen, tevoren wel semi-beroeps geweest. Leny de Jong-Schaap is sinds twee maanden zangeres van het quintet. Ook zij debu teerde in Duitsland, in een nachtclub te Düren. Het Ted Powder Quintet trad gedurende de laatste twee jaar achtereenvolgens op in Zandvoort, Dusseldorf, in de Amsterdamse nacht club Femina, in Tropicana te Bochum, City Hall aan het Leidseplein, drie maanden in Malmö, Zweden („Erg pret tig gewerkt daar", zegt Jan), vorige zomer in Italië te Zandvoort, in het najaar van 1962 schnabbelde men, en in oktober trad men weer in Bochum op. Thans speelt het quintet bij Heck in Amster dam en Rutecks te Leiden. Tussen de drukte door on dersteunt het ook nog muzi-. kaal via Veronica uitgezon den reclame. In mei gaat het quintet naar Rutecks in de hoofdstad. Verdere plannen zijn nog niet bekend. „Zang is voor ons het be langrijkste", aldus Jan Schaap. Binnenkort neemt het quintet als vocale combo zanglessen bij Bep Ogtrop. Deze week is ook het twee de plaatje van het Ted Pow der Quintet op de markt ge komen. Het eerste was ge heel instrumentaal met de nummers Jungle Night en Arriba, eigen composities van Ted Powder. „Commer cieel was dat plaatje geen succes", zegt Jan Schaap. „Er zijn ongeveer duizend van verkocht". De tweede plaat bevat de melancholieke original „Where are all flowers gone" met een Nederlandse tekst van Pieter Goemans en het Joodse lied „Zeg mii. rabbi", tekst naar het Jiddisch van Ted Powder Dit laatste lied werd door Dick en Jan Schaap ontdekt in de Bak- kumse jeugdherberg, waar het werd gezongen door de jeugdherbergvader. Het is een van de meest succes volle nummers van het quin tet, maar de grammofoon plaatmaatschappij Delta wil de er een Bossanova-ritme in, wat het nummer niet ten goede komt. „Gelukkig is het maar 't achterkantnummer", 7pccron de Schaapen. Kenemerstaten gaat dit jaar in plaats van drie, vier ■sxemt éehs" De romantische kluize- 4^>uden,^ we- rStfrshut op het eilandje in. toeroop vorig par^ „Velserbeek", is kunnen i»ncrp tijd voor de verniel- Van 13 tot en met 20 juli is er een zomerkamp voor 16- tot en met 18-jarigen in Overberg. Het kamp in Er- melo, voor 9- tot en met 11- jarigen is van 27 juli tot en met 3 augustus. De 12- tot en met 14-jarigen kunnen van 3 tot en met 10 augustus terecht in Overberg. Voor de 15- tot en met 16-jarigen js er van 10 tot en met 17 augustus kamp eveneens in Overberg. Men kan zich laten in schrijven bij de heer Kles- ser, administratie Kenne- merstaten, Velserweg 12, Be verwijk. De sluitingsdatum is gesteld op 1 juni. Alleen leden van Kennemerstaten kunnen aan de kampen deel nemen. Het clubhuis De Brulboei te IJmuiden-West houdt dit jaar zomerkampen in Erme- io (tentenkampen voor ge mengde groepen en een jon- gensgroep) en het clubhuis de Uiterton in Spaarndam (watersportkampen voor een meisjes- en een jongens- groep). Men wil de kampen in Ermelo en Leusden niet groter maken dan 25 perso nen en de Uiterton voor slechts 16 deelnemers per kamp. De reis naar Ermelo en Leusden gaat per bus. In IJmuiden is dezer dagen een vereniging van kanarie vogelliefhebbers opgericht. Deze vereniging stelt zich ten doel genoemde fraaie vogel te veredelen en vormt nu een afdeling van de Al gemene Nederlandse Bond voor Kanarieteelt en Vogel bescherming. Het secreta riaat wordt voorlopig waar genomen door de heer W. J. Jansen, Geleenstraat 14, IJmuiden. Kanarieliefheb bers kunnen zich bij hem melden. Het IJmuider clubhuis De Brulboei is gestart met een judoclub voor meisjes van 9 tot ongeveer 12 jaar. Oudere meisjes of dames, die deze sport willen beoefenen, kun nen terecht bij de jiu-jitsu- groep. Het meisjesjudo is elke vrijdag van 16 tot 17 uur, het damesjiu jitsu op dezelfde dag van 20 tot 21 uur. zucht vkn de jeugd gespaard gebleven, want „het water was veel te diep". Nu de vorst het plekje echter uit zijn isolement heeft verlost, zijn vier ondernemende jon gelieden op de kwalijke ge dachte gekomen uit het hout van deze hermitage een slee tje te vervaardigen. Voor een dergelijk initiatief toonde de politie evenwel slechts ma tig begrip; de knapen wer den in de kraag gevat, zoals dit heet en de ouders zullen de schade moeten vergoe den. Hopelijk zal dit bedrag voor de respectieve spaarpot ten een geduchte aderlating betekenen, want zoals uit de door onze fotograaf gemaak te opname moge blijken, heb ben de heren deze hut half gesloopt; waarschijnlijk niet bewust van het feit, dat zij hiermee „Velserbeek" be roofden van een aantrekke lijke legende. De legende van de kluize naar, die volgens de overle vering de zoon van een graaf moet zijn geweest, wiens hart was ontvlamd voor een .schone jonkvrouwe, die ech ter over te weinig blauw bloed beschikte om een hu welijk in des graven ogen te rechtvaardigen. Na de tradi tionele twist met de verbol gen papa heeft de jonge graaf de poort van het kas teel met een harde klap ach ter zich dichtgeslagen, om na zijn voetreis in de bossen van Kennemerland de eenzaam heid te vinden, die hij zocht. Hij bouwde zich hier een hut, om de rest van zijn le ven in smartelijke overpein zing aan zijn verboden liefde terug te denken. Waarschijnlijk om het ge brek aan romantiek tussen Hoogovens en Spaarndam enigszins te elimineren, heeft men destijds een pop in de hut neergezet, ter illustratie van het sobere bestaan dat Beverwijks oudste inwoon ster is de 98-jarige Maria F. W. C. Poort, wonende aan de Zwaanstraat 7 te Wijk aan Zee. Haar zuster Johanna G. Poort is 97 jaar oud Dit jaar hopen de volgende inwoners van Beverwijk de leeftijd der zeer sterken te bereiken: Anna W. M. Kreijts (95), Apolonia M. van der Spek (95), Jaantje van Opijnen (96), Johanna Smitz (95). Niet minder dan dertig echtparen zullen dit jaar in Beverwijk vijftig of zestig jaar gehuwd zijn. Een respectabele lijst derhalve. De half gesloopte kluizenaars hut in Velserbeek. de heremiet zich vrijwillig bad opgelegd. In de twinti ger jaren heeft nog enige tijd een vriendelijke oude baas bij de oever postgevat, die de wandelaars voor twee en een halve cent met een pont je naar het eilandje vervoer de, om hier te wijzen op het st.ro, dat de kluizenaar tot rustplaats diende. Hij toonde hierbij dan enige beenderen, die van het skelet van de heremiet waren overgeble ven.... Minder gevoelig voor romantiek bleken de bezetters te zijn geweest, want toen na de bevrijding het park „Velserbeek" weer voor het publiek werd open gesteld, vond men de pop in stukken in het water terug. Nu is het aan onze éigen jeugd te danken, dat ook de hut gedeeltelijk is gesloopt. Hoogovens heeft wederom een voortreffelijk verzorgd familieblad doen verschij nen. „Hoogovenzicht" is de naam van het bijna vijftig pagina's tellende blad, dat bedoelt een gids te zijn voor degenen die belangstelling hebben voor de „stad van staal aan de Noordzee" en willen weten hoe de mensen er werken en wonen. Het fraai geïllustreerde blad (vooral de kleurenfoto's zijn uitstekend, speciaal die over twee pagina's van de voltal lige Hoogovenharmonie midden van de rollen walste plaat) geeft in aantal artikelen objectieve voorlichting over het bedrijf, de mensen die er werken en niet te vergeten de omge ving, waarbij uiteraard aan dacht is besteed aan het wo nen in de stad en de winkel mogelijkheden, recreatie en zovoort. te- ge- een Van 27 januari tot en met 1 februari werden in Velsen de volgende voorwerpen ge vonden: heren-handschoen, kous, kinderwantje, wieldop, montycoat, bos sleutels, kin derjasje, driewielig fietsje, 2 overhemden, sjaal, Friese vlag, damesarmbandhorloge, kinderschaats, ketting n.et kruisje, bedelarmband, hoed, halsketting, ijsmuts, meisjes- rijwiel, duimstok, broche, 1 paar glacé-nandschoenen, fietspomp je, portemonnee m. inhoud, bos sleutels, cello- faanzak.je inhoudende geld, zilveren rijksdaalder. 1 paar zwarte dameshandschoenen ring met sleutel, bril, kin derpantoffel, zwembroekje, "amesschoen, poppewagen, defecte duimstok, honden- inentingspenning, slee, nik kelen hartje met foto's, zak mes. damesportemonnee met inhoud, aktentas met inhoud gouden zegelring en 2 was handjes met 2 handdoeken

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 4