Geen sprake van strijd om topplaats Sjoukje Dijkstra klasse apart: voorsprong van 72,2 punten Wij moeten een nieuwe top bouwen R.C.H.- SPARTA Oranje-kandidaten gaan weer trainen Kositsjkin naar de wereldtitelstrijd mogelijk opgeheven Shearman en Phillips beste ijsdanspaar Schorsing Indonesië Post: „Ik sta thans hoger geprijsd" ZATERDAG 9 FEBRUARI 1963 19 ZONDAG 10 FEBRUARI - 2 UUR (Rotterdam) „Als er geen titels worden behaald is men al gauw geneigd om te zeggen, dat het er met een bepaalde sport niet meer zo goed voor staat. Over de judo- sport hoort men nu al zeggen, dat ons land het hoogtepunt heeft gehad en dat toe op de komende Olympische Spelen niets meer in de melk te brokken zullen hebben. Ik vind dat vrij voorbarig. Zo iets durf ik niet te zeggen, evenmin als ik zou durven zeggen, dat we in Tokio veel goud zullen behalen. In elke sport, vooral ook in judo, zijn nuchterheid en kalme overweging noodzakelijke deug den. In die sfeer van rustige beschou wing durf ik te zeggendat er in Neder land judotalent genoeg is, zelfs meer dan enkele jaren geleden'. Definitieve kern Jan Dassen Verkerk alweer snelste ZAALHOCKEY BETAALDVOETRAL KORFBAL BADMINTON SCHERMEN ZAALHANDBAL WA TERPOLO Voor welk Belgisch merk gaat Amstelvener rijden? Er is geen sprake van, dat Peter Post zich tijdens de wielerzesdaagse in Milaan, die hij samen met de Italiaan Terruzzi won, aan het Italiaanse extra-sportieve merk Molteni heeft verbonden. De lange Amstelveense coureur heeft wel onderhan delingen gevoerd met de Italianen, maar zijn financiële eisen waren zeer hoog en hij verwacht dan ook niet, dat Molteni nog van zich zal laten horen. Inmiddels wordt in België nog touw getrokken door twee firma's namelijk het extra-sportieve merk dr. Mann en de rijwielfabnek Flandria, waarvoor Rik van Looy rijdt. De mogelijkheid is niet uitgesloten, dat het komende weekeinde een beslissing zal vallen. Post rijdt namelijk vandaag in Brussel met Vannitsen een omnium tegen Van Steenbergen en Lykke en zal morgen in Antwerpen deelnemen aan het officieu- se Europese kampioenschap achter der- nies, onder meer tegen Van Steenbergen, Vannitsen, Severeijns. Wouters (allen Bel gië), de Duitser Bugdahl, de Zwitser Pfen- ninger, de Fransman Raynal, de Deen Lykke en de Australiër Arnold. „Het is veel beter om dergelijke zaken mondeling te bespreken dan door de tele foon," zo vertelde Post gisteren. ..Veel zal afhangen van de condities van Flandria. Ze zullen er rekening mee moeten houden, dat ik door mijn resultaten in dit winter seizoen hoger geprijsd sta dan voorheen. Natuurlijk wil ik de volgende winter wel weer met Rik van Looy in zesdaagsen rij den, maar dan niet meer op de oude con dities. Bovendien, wat is Rik van plan? Gaat hij wel weer alle zesdaagsen rijden? Dat zijn allemaal punten, die zaterdag en zondag ter sprake zullen komen." „Misschien teken ik wel voor dr. Mann, want dan ben ik voor de zesdaagsen vrij in mijn doen en laten. Eerlijk gezegd is het me deze winter met steeds andere partners heel goed bevallen. Nogmaals al les hangt af van de condities van Flandria en Rik van Looy." De Nederlandse crack heeft nu nog twee zesdaagsen voor de boeg, namelijk die van Essen van 14 tot en met 20 februari sa men met de Australiër Arnold en daarna de zesdaagse van Antwerpen van 22 tot en met 28 februari met Arnold en Van nitsen. De centrale training voor het Neder landse voetbalelftal, die door de lang durige vortsperiode verscheidene weken onderbroken is geweest, gaat dinsdag 12 februari in Zeist weer beginnen. Bonds coach Elek Schwartz heeft dezelfde seleotieigroep, die hij onlangs had samen gesteld, gehandhaafd, zij het dan dat keeper Van der Merwe (NAC) wegens een blessure zal ontbreken. Ten overvloede hier nogmaals de uit genodigde spelers: Lagar.de (Enschede), Haak (ADO), Ouderland (Ajax), Veld hoen (Feijenoord), Van Wissen (PSV), Muller (Ajax), Villerius (ADO), Pronk (Ajax), Swart (Ajax), H. Groot (Ajax), Van der Linden (DOS), Moulijn en Bouwmeester (beiden Feijenoord). De geselecteerde spelers voor Jong Oranje gaan donderdag 14 februari ook weer in Zeist trainen. Later nodigde bondscoach Elek Schwartz ook nog de Feijenoorders Kreijermaat en Pieters Graafland uit voor de centrale training. De Russische schaatsploeg voor de we reldkampioenschappen in Karuizawa (Ja pan) bestaat uit de rijders Boris Stenin, Viktor Kositsjkin, Evgeni Grishin, Oleg Shabarov, Eduard Matusewitsh, Wladimir Gurov en Wladimir Sveshnikov. De damesploeg voor de titelstrijd ziet er als volgt uit: Inga Voronina, Valentina Stenina, Lidia Skoblikova, Lasmoe Kaunis- te, Natalia Koltshina, Tatiana Sidorova en Irina Egorova. Sport tijdens het weekeinde Op initiatief van Internationaal Olympisch Comité (IOC) is gisteren in Lausanne, het middelpunt van de Olympi sche beweging, een conferentie begonnen over „sport en politiek". Behalve de be stuursleden van het IOC waren ook de pre sidenten van de internationale sportfedera ties voor deze conferentie uitgenodigd. Van de 26 federaties waren er op deze bijeen komst, die door IOC-president Avery Brundage werd geleid, 23 vertegenwoor digd. Besluiten zijn er op deze eerste dag' met gevallën. Wel werd duidelijk dat de beslis sing van het IOC-bestuur Indonesië voor onbepaalde tijd uit te sluiten voor deel neming aan Olympische Spelen donder dag genomen ook de Olympische offi cials wat erg hard schijnt. Gisteren ver klaarden tenminste enkele leden van net IOC-bestuur al, dat de maatregel, die nog op het IOC-congres van oktober in Nairobi moet worden bekrachtigd, mogelijk op korte termijn zal worden ingetrokken. In dien de Indonesische bonden in staat zou den zijn te verklaren dat de discriminatie als bij de Aziatische Spelen van 1962 in Djakarta de sportlieden uit Israel en Formosa kregen toen geen inreisvisa in de toekomst niet meer zal voorkomen, zou het IOC-bestuur willen overwegen de maatregel met onmiddellijke ingang onge daan te maken. De discussie over het probleem van de steeds sterker wordende invloed van de politiek op de sport was overigens vrij on vruchtbaar. Van enkele kanter werd ge suggereerd dat nationale bonden die niet bijvoorbaat kunnen garanderen dat atleten van alle landen ongeacht politieke over tuiging aan te organiseren evenemen ten kunnen deelnemen, in de toekomst geen internationale sporttoernooien beno ren te krijgen toegewezen. Opzien baarde de mededeling van de Fransman Armand Massard, lid van het IOC, die verklaarde dat Maurice Herzog de Franse hoge commissaris voor de sport, zich tijdens een bezoek aan Tokio met vele zaken die onder de competentie van het Franse Olympische Comité vallen had bezig gehouden. Het IOC-bestuur keer de zich tegen deze ongevraagde in menging van een regeringsafgevaardigde in zaken de Olympische sport betreffen de. Ook ditmaal werd we zouden bijna schrijven: zoals gebruikelijk een jaar voor de Winterspelen de vraag gesteld of men na de Olympische wedstrijden die in januari en februari 1964 in Innsbruck wor den gehouden, nog wel Winterspelen moet organiseren Sinds jaar en dag hebben ijshockey, kunstrijden en skiën sterke ban den met het professionalisme. Andere win tersporten, zoals bobben en biathlon, heb ben daarentegen beslist een „Olympisch formaat." uit die woorden, geuit door onze we reldkampioen en nationaal judotrainer Anton Geesink, blijkt de onopgesmukt heid. de eerlijkheid en de rust, die deze sportman zo sympathiek maken. „Wij maken in ons land op, het ogenblik een periode mee op judogebied, waarin wij het een en ander moeten stabiliseren. Door het besluit de judoka's van de we reld te verdelen in amateurs en deelne mers die alleen in de „open klasse" mo gen uitkomen omdat zij het judo onder wijzen en dus geldelijk voordeel uit hun sport halen, is de top van ons nationale judo, die wordt gevormd door leraren, uitgesloten van deelneming aan de Olympische, Spelen. Als men van een be g een top afsnijdt, heeft men tijd no dig om door het aandragen van grond een nieuwe top te vormen. Zo is de natio nale situatie op dit moment. Men moet ons de tijd geven een nieuwe top te bouwen". „Jonge judoka's, die over voldoende talent beschikken, moeten de gelegenheid krijgen door training en door het deel nemen aan internationale wedstrijden naar die top te groeien. Men helpt die jongens niet door ze in de eerste de beste internationale wedstrijd te vergelijken met mensen als Bonte, Essink en mij zelf, noch door dadelijk ach en wee te roepen als die jongens naast de Euro pese titels grijpen. Akkoord, wij bereik ten met de amateurs in .-"arijs op een recent pre-Olympisch toernooi slechte resultaten en wij kregen in een interland wedstrijd tegen Tsjechoslowakije nau welijks' een voet aan de grond, maar wat zegt dat als men die ontmoetingen beschouwt in het kader van een pas ge starte training op lange termijn. „Ik beaam volmondig, dat wij op het ogenblik geen enkele judoka hebben, die rijp is voor de Olympische Spelen in Tokio. Dat vind ik niet belangrijk. Voor mij, als nationaal trainer, is alleen be langrijk of er onder de jongeren genoeg talent is en voldoende liefde voor de sport om elke vrije minuut aan die sport te besteden. Denk nou niet dat ik van de jongens verwacht dat zij al die vrije minuten aan judo moeten doen. Dat maakt ze mijns inziens veel te eenzijdig. Een judoka moet buiten zijn judo om trachten zoveel mogelijk aan een andere sport te doen, aan voetballen, hardlopen of wat dan ook. Elke minuut, die hij op die manier nuttig maakt is meegeno- Judokampioen Anton Geesink met twee leerlingen. Rechts H. Th. van Wimersma Greidanus (2de dan), met zijn 67 jaren wellicht de oudste judoka van Europa, en zijn kleinzoon, de 7- jarige Ewoud Canterien. men. Of dat de jonge judoka's kunnen opbrengen is voor mij nog een vraag. „Ik ben pas enkele maanden geleden als nationaal coach en trainer aange steld. Aan het hoofdbestuur van de NJJB en aar\ de wedstrijd technische commis sie heb ik het volgende trainingspro gramma voorgelegd: Na de Europese kampioenschappen, die dit jaar in Genè- ve zullen worden gehouden en waar vori ge week al selectiewedstrijden voor heb ben plaatsgehad dinsdag zal dat team wel bekend worden gemaakt ga ik in september met die kernploeg beginnen aan een centrale training. Of hetzelfde moment echter starten in de zes judo districten ook districtstrainingen." „Begin januari stuurt elk district dan twee man per gewiclpdsklasse naar een centraal punt, waar met de leden van de kernploeg selectiewedstrijden zullen worden gehouden. Daardoor dwing ik de leden van de kernploeg hun plaatsen te verdedigen en geef ik tevens elke judo-1 ka de kans in die kernploeg te komen. Na die wedstrijden ga ik weer met het zelfde aantal kernleden waar dan mis schien enkele nieuwe gezichten in te zien zullen zijn door op de centrale trai ning en gaan ook de districtstrainingen weer door." „Begin maart krijgen we nog eens van die selectiewedstrijden tussen de besten van ieder district en de leden van de kernploeg. Daaruit ontstaat dan ten- slótte de definitieve kern voor de Euro pese kampioenschappen van 1964. Met die judoka's vier in het licht vier in het midden en vier in het zwaar gewicht train ik dan door tot die Europese kampioenschappen en tot de Spelen in Tokio. En tenminste drie keer per maand zal ik ze dan als mijn trainingsplan tenminste wordt goedge keurd onder handen nemen, waarvan één keer gedurende een heel weekeinde". „Ja", antwoordt Anton Geesink glim lachend op onze vraag, „ik ga in Genève zelf ook weer meedoen in de open cate gorie". En dan plotseling weer ernstig rimpels trekkend: „Dat houdt voor mij wel een risico in om èn als nationaal coach èn als deelnemer en titelhouder naar die Europese kampioenschappen toe te gaan. Iedereen zal begrijpen, dat ik mij veel moeilijker op mijn eigen par tijen zal kunnen concentreren. Het kan bijvoorbeeld best voorkomen, dat ik een partij moet judo'en en dat op hetzelfde moment op een andere mat een van mijn jongens partij moet geven". „Een ding weet ik bijvoorbeeld al ze ker, dat .k de nacht voor de eerste wed strijden niet op bed zal komen. Die nacht heeft namelijk de loting plaats en daar moet je als coach natuurlijk bij zijn. Ik probeer dat risico echter zo klein mogelijk te houden door een straffe trai ning". Wat zo'n straffe Geesink-training is, weet bijna iedereen: kilometers hard lopen, urenlang trainen op de mat, voet ballen, fietsen, kortom bijna elke dag elke seconde sport beoefenen met een wilskracht en een moed, die wereldkam pioenen maakt. (Speciale berichtgeving) De Nederlandse scheidsrechter Ben Bril had, naar de mening van Britse sport journalisten, vóór de vijftiende ronde de bokswedstrijd om de Europese titel mid dengewicht tussen de Hongaar Laszlo Papp en de Brit Aldridge moeten stoppen. Tom Phillips schreef in de Daily He rald dat hij graag gezien zou hebben dat de partij aan het eind van de veertiende ronde gestaakt was, omdat Aldrudge geen schijn van kans had te winnen. „Ik neem de scheidsrechter kwalijk dat hij Papp heeft laten doorgaan een dappere, maar mindere tegenstander te laten bewerken", schreef Jack Wood in de Londense Daily Mail. „In de elfde ronde werd Aldrigde reeds bijna bewusteloos geslagen." Desmond Hackett schreef in de Daily Express: „Het stuitte mij tegen de borst dat de Nederlandse scheidsrechter Bril en de manager van Aldridge, de vroegere Britse kampioen zwaargewicht Johnny Wil liams, deze wrede voorstelling na de elf de ronde hebben laten voortduren. In een wedstrijd voor het toernooi om de Europese volleybalbeker heeft het team van het Rode Leger (Rusland) gis teren in Casablanca met 3-0 (15-8. 15-4, 15-9) gewonnen van CCC-Casablanca. Op de Binnenmaas bij Maasdam, waar gisteren nationale langebaanwedstrijden werden gehouden, was goed te merken, dat de dooi is ingetreden. Het ijs was zo zacht geworden, dat de organisatoren het niet verantwoord achtten om de 3000 meter te laten rijden. Het bleef dus bij een wed strijd over 500 en 1500 meter. Op beide onderdelen zegevierde Cees Verkerk uit Puttershoek. Advertentie jes die 12 tot en met 22 zijn in de huidige klaseering en daarna de nummers 1 tol en met 11 in een gelote volgorde. Sjoukje Dijkstra lootte nummer drie en komt dus als 14de op het ijs, tegen 8 uur. Juist voor haar rijdt, Regina Heitzer, maar na haar komen direkt Jana Mrazkova, Ka ring Dehle en Nicole Hassler. De Engelsen Linda Shearman-Michael Phillips en de Tsjechen Eya en Pavel Roman waren gisteravond felle rivalen van elkaar in de titelstrijd ijsdansen. Pas in de rekenkamer viel de beslissing: Lin da en Michael hadden Engeland na een intermezzo van een jaar waarin de later prof geworden Christiane en Jean- Paul Ghhel de -krofonv droegen" r» ittet 'Europees kampioenschap •teruggegeven. Ze hadden na de verplichte dansen al de leiding, maar het vrije dansen, waar mee de Tsjechische broer en zus vórig jaar wereldkampioen waren geworden, vreesden zij terecht. En de 16-jarige Eva en de 19-jarige Pavel presenteerden huil nieuwe en bij zonder fraaie dans met een verfijning die wel tot hoge waarderingen moest leiden. Het fluitgrage publiek eiste eenvoudig hoge cijfers en de Tsjechische „sportlie den van het jaar" kregen ze: achtmaal Sjoukje Dijkstra en Regina Heitzer zijn buiten de ijspiste de grootste vrien dinnen van elkaar. Dat blijkt nog eens overduidelijk uit deze foto (links Regina, rechts Sjoukje). 5.9 zelfs. Maar ook waren er een 5.6 en een.5.5 bij. Het Engelse paar kreeg voor z'n vrije dans die iets minder fijn .was, wel knap, maar niet zo in de puntjes af gewerkt, bijna over de gehele linie lage re cijfers, doch behield niettemin een mi nimale voorsprong van 0,4 punten. Maar wat belangrijker was en wat de doorslag gaf, was dat 4 van de 7 juryle den Linda en Michael als eerste hadden staan en drie hun een tweede plaats had den toegekend:'De RótnanS hadden bij dé jtiry TPëerste en 4 '.wcndp plaatsen, zo dat de uitslag afhankelijk Is geweest van eén jurylid. Evenwel niet de Engelsman, want die' gaf in deze hete strijd de voor keur aan de Tsjechen. Op de 3de plaats kwam het andere Engelse paar, Janet Sawbridge-David Hickinbottom. In Hon garije draagt men het alleraardigste paar Györghyi Korda-Pal Vasarhelyi op .de handen, want met hun spectaculaire en zeer originele dans, gedeeltelijk op de hier zeer populaire twistmuziek, bereik ten zij de 4de plaats. Ofschoon de dooi nu daadwerkelijk de (al lang heersende) vorst wil gaan verdrij ven, verkeert het RCH-terrein in 't Heem- steedse Sportpark in een zodanige toestand dat de vriendschappelijke wedstrijd tussen RCH en de Rotterdamse eredivisieclub Sparta toch doorgang kan vinden. De match begint zondagmiddag om 2 uur. Scheidsrechter is de heer Van Male. De opstellingen luiden: Sparta: Does burg; De Groot en Van Lee; Verhoeve, Kok en Koning; Van Ede, De Vries, Van Miert, Bodnar en Adelaar. RCH: Van der Schil den; De Vries en Honout; Nanai, Koning en Euwes; Hendriks, Engelsma, Maslo, Van der Berg en Doesselaar. Morgen hebben in de Energiehal in Rot terdam de wedstrijden om het microkorf- balkampioenschap van Nederland plaats. Zestien ploegen nemen er aan deel, die als volgt zijn ingedeeld: Afd. A: Deetos, Ons Eibernest, Samos en Watervliet; afd. B: Asko, Deto, HKV en Rohda; afd. C: Groen Geel, Hermes, Spangen en ZKC; afd. D: Rigtersbleek, Stanfries, Het Zuiden en Lu- to of Westerkwartier. Het zal wel weer een uitverkocht huis worden, waardoor ca. 3000 toeschouwers zullen zien, of titelhouder Ons Eibernest zijn kampioenstitel za' kunnen prolongeren. Er wordt gespeeld van 10-5 uur. In de fi nale wedstrijden tippen wij Deetos, Rohda, Spangen en Het Zuiden. In Haarlem is het wel te betreuren, dat er nog steeds geen accommodatie is micro korfbal te beoefenen, vooral als men in aanmerking neemt, dat op 3 juni korfbal reeds 60 jaar in Nederland wordt gespeeld. 10 en 17 februari tussen 's avonds 7 uur en half elf op uitnodiging van de Amstelveen se vereniging HIC zaalhockeywedstrijden worden gespeeld. Tal van verenigingen uit deze omgeving doen daaraan op een of beide zondagavon den mee. Het zijn de verenigingen Schey- beeck, Eechtrop, Strawberries, HBS, BMHC en BDHC, Zandvoort, Alliance, Rood Wit en Ever Srtift. Van al deze ver enigingen komen dames- en herenzestallen in het veld. Aan het toernooi nemen op beide dagen 18 verenigingen deel met 48 teams, hetgeen betekent dat 576 speelsters en spelers na weken van rust weer iets aan hockey gaan doen. Er zijn zes speelvelden beschikbaar. Op elk van de twee avonden zullen 36 wedstrijden worden gespeeld. De teams zijn ingedeeld in zes dames- en evenveel herenpoules van elk vier ploegen. Van de twaalf poules zullen per avond zes poules worden gespeeld. De in de hoogste afdelingen van de hockeycompe- titie spelende elftallen hebben ook met een reserveteam voor het zaalhockeytoernooi in Amsterdam ingeschreven. De internationale badmintonkam pioenschappen in de Haarlemse Badmin- tonhal duren vanavond tot half elf. Zon dagmorgen gaat de strijd verder en tegen 2 uur hoopt men een begin te kunnen maken met de eindstrijden. Morgenochtend om half elf worden in het HKB-gebouw in de- Tempeliersstraat (Haarlem) de districtskampioenschappen floret heren gehouden. Twee weken geleden werd voor Noord- Holland in Haarlem het zaalhockey geïn troduceerd. Het bleex een groot succes, dat om herhaling vroeg. Daar het Haarlemse Krelagehuis voorlopig op zondag niet be schikbaar is zocht de organisator, de heer R. A. Verhagen, naar een andere mogelijk heid. Deze werd gevonden in het oude R.A.I.-gebouw, waar op de zondagavonden De dames van de zaalhandbalploeg van De Blinkert hebben een druk weekeind voor de boeg. Vanavond spelen de groen- witten in Alkmaar een inhaalwedstrijd te gen het niet te onderschatten AVA en morgen duelleren de Haarlemse dames in Utrecht met Athleta. het team van de na tionale doelvrouwe Gien van Maanen. Maar hun extra inspanning kan worden beloond met het kampioenschap van de districts-eersteklasse, dan dienen de Blin- kert-dames uit de twee wedstrijden drie punten te verzamelen. Overigens is het zaalhandbalprogramma voor zondag ui terst bescheiden en er komen verder geen Haarlemse teams binnen de lijnen. Het programma luidt: overgangsklasse (dames): V en KBorger; NilocDES (2 uur); HCGZeeburg. Heren: E en O ESCA; NilocOlympia (3 uur); Olympla Gr.Aalsmeer. District west A: dames eerste klasse: AVADe Blinkert; Athleta De Blinkert; AVASagitta. Tweede klasse: Amstel—SEW. Heren eerste klasse: UD—Blauw Wit. Voor vanavond staan in het Sportfond- senbad in Haarlem de volgende waterpolo- wedstrijden op het programma: NVA 2 HPC 2 (dames); NjordWilskracht (heren); Njord 2—DWT 2" (heren); HPC 2—NVA (heren), HVGB 2Hillegom. Sjoukje Dijkstra heeft tijdens de Europese kampioenschappen kunstrijden in Boeda pest met de laatste twee verplichte figuren haar voorsprong op de Oostenrijkse Re gina Heitzer nog belangrijk vergroot. Met de paragraaf- dubbeldrie liep zij 21 punten uit en met de paragraaf lus vergrootte zij het verschil nog eens met 10,2 pun ten. Sjoukje begint vanavond aan de kür met een com fortabele voor sprong van liefst 72,2 punt en alleen als zij bij wijze van spreken in een wak zou rijden, kan haar de Europese titel nog ontgaan. Het Oosten rijkse jurylid, de heer Malek, heeft weer zijn „plicht" gedaan. Met zijn cijfers zorg de hij ervoor, dat Sjoukje en Regina bij hem precies gelijk het verplichte gedeelte beëindigden. Na vier figuren had 'hij beide meisjes even hoog genoteerd en gisteren gaf hij ze dezelfde cijfers. Op zijn lijst delen zij dus de eerste en tweede plaats, maar hét is niet van invloed, want alle andere jury leden plaatsten Sjoukje op de enige plaats die haar toekomt: de eerste. Ook bij het Poolse jurylid, al gaf hij Regina eentiende punt meer voor de paragraaf-lus. Voor dit onderdeel varieerden de cijfers voor Sjoukje van 4,3 tot 4,8 punt en die voor Regina van 4,2 tot 4,6. Bij de para- graaf-dubbeldrie had onze landgenote waarderingen van 4,7 tot 5,2 en de Oosten rijkse van 4,7 tot 4,8. Nicole Hassler, de Frangaise, die derde stond, heeft deze plaats behouden. Ze verloor op Sjoukje en Regina, maar bleef zij het slechts 7,1 punt voor op de Tsjechische Jana Mrazkova. In het Engelse kamp blijft het ook spannen, temeer daar Sally Anne Staple- ford in puntental Diana Clifton-Peach en Jacqueline Harbord voorbij ging. Jacque line werd zelfs gepasseerd door de jonge Oostenrijkse Ingrid Ostler. Het Nederlandse jurylid, de heer P. Engelfriet, moest zich na de paragraaf- dubbeldrie van Diana verantwoorden voor zijn lage notering (3,0), maar inderdaad was er heel wat aan te merken op de presentatie, want Diana kwam niet; eens helemaal aan het einde Bij de Zwit sers kan FranZi Schmidt lachen, want zij liep gisteren tot vijftig punten uit op Do- rette Bek. In de namiddag om 6 uur begint van daag het vrijrijden van de dames, het sluitstuk van deze Europese kampioen schappen kunstrijden. Aan de hand van de ranglijst na de verplichte figuren zijn de 22 deelneemsters in twee groepen in gedeeld. Eerst komen aan bod, de meis-

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 19