Enorme ravage nabij Woerden na gecompliceerde botsing AGENDA X - Kort en bondig Actieprogram voor 1963 van de Anti-revolutionaire Partij Vonmgfcwbot' ^spijdèVtiö/Ai 1^51 Polle, Pellï en Pin Mo 7 t/m 17 februari Mr. Toxopeus over de politieke situatie Pastorie in Dokkum brandde uit na explosie Vermogen Obam Vorst keert terug ZATERDAG 9 FEBRUARI 1963 2 Duitse bijrijder van tankauto omgekomen ,Wat er" nummer voor de Rotterdammers Haarlem Velsen-lJ muiden Beverwijk Bezwaren tegen beeltenis van Koningin Wilhelmina op klok in Drachten Bijna net als in 1903 tentoonstel/in personenauto's-caravans nieuwe Pastoor en huishoudster werden ernstig gewond AMSTERDAM J c 68. „Ik geloof, dat wij naar het andere bos daar moeten gaan om een paar nieuwe stammen te halen. Aan die kleine takken hebben we niets meer". „Ja, dat zijn nou wel kleine takken, maar toch is daar nog wel iets nuttigs en handigs van te maken!" „De anderen zullen hun ogen niet geloven, als ze terugkomen! Ik heb toch dikwijls goede ideeën - als ik maar niet slaap en geen honger heb". Urenlang ls vrijdagavond het verkeer op rijksweg 12 tussen Utrecht en Gouda in beide richtingen gestremd geweest door de ravage die daar was ont staan, toen bij een gecompliceerd onge luk onder Waarder, 5 kilometer ten wes ten van Woerden, twee tankauto's fron taal met elkaar in botsing kwamen. Een bijrijder uit de ene tankauto, afkomstig uit Duitsland, verloor het leven onder een kantelende wagen. De chauffeur van de hem tegemoetkomende Nederlandse tank auto werd ernstig gewond. Behalve door de wrakstukken van de bij de botsing betrokken auto's werd de ene rijbaan onberijdbaar door de uit de Duitse tankauto over de weg gevloeide olie, dê andere rijbaan door scherven uit een bij de botsing geramde en gekantelde aanhanger met lege flessen van de CO- OP uit Rotterdam. Een uitgebreide poli tiemacht leidde tot i,n de nacht het ver keer over andere wegen. De politie had de handen vol om de kilometers lange files, die onmiddellijk na het ongeluk ont stonden, langzaam langs de wrakstukken de leiden. Het ongeluk gebeurde toen de chauf feur van een Duitse tankauto, die in Het Rotterdamse drinkwaterlei- dingbcdrijf heeft met de PTT een tele fonische informatiedienst ingesteld, die het voor de industrieën moaeliik maakt op om elk moment van de dag en de nacht technische gegevens te krijgen over het keukenzoutgehalte, de hardheidsgraad en het geleidingsver mogen van het leidingwater. Door het draaien van het nummer 14.21.21 in het Rotterdamse net wordt de industrie in verbinding gesteld met PTT-appa- ratuur, die ongeveer werkt als de weerberichtendienst en (in sommige netten) de telefonische nieuwsdienst van het ANP. Elke ochtend wordt een bandje opgenomen met de gegevens over het water, zoals dat die dag wordt geleverd. Daaraan is gekoppeld een prognose voor de volgende dag. de richting Utrecht reed, een CO-OP combinatie wilde gaan inhalen op het mo ment dat hijzelf werd ingehaald door een personenauto. Op het laatste ogenblik be merkte de Duitse chauffeur dat hij de personenauto klem reed. Bij zijn poging te remmen raakte hij de macht over het stuur kwijt. Hij ramde de aanhanger van de CO-OP in de flank, die daarbij omsloeg en zijn lading emballagemateriaal grotendeels flessen verloor. De tankcombinatie schoot door de middenberm, kwam fron taal in botsing met een uit de richting Utrecht komende Purfina-tankauto en be landde vervolgens in de vier meter lager gelegen berm aan de andere kant van de weg, waar zij omsloeg. De chauffeur van de Duitse tankauto is met een shock naar een ziekenhuis te Woerden vervoerd, waar ook de chauffeur van de Nederlandse tankauto is behandeld nadat hij uit de cabine was gezaagd. Hij had een gebroken been en ernstige vlees wonden opgelopen. De bestuurder van de klemgereden personenauto kwam er goed af: zijn wagen werd maar amper geraakt en hij kon nog juist in de berm tot stilstand komen. De Duitse bijrijder,die bij het ongeluk om het leven is gekomen, is de 21-jarige Alfred Pettau uit Dittwiese. In Denekamp is een personenauto uit Rotterdam met een snelheid van 70 km., in een flauwe bocht in een spiegelgladde straat geslipt en dwars door een muur een woning binnengereden. De auto nam in zijn vaart een ijzeren hek, een raam en een groot stuk muur mee en kwam in de kamer tot stilstand. De bestuurder was slechts lichtgewond. De zwaar bescha digde wagen is door de brandweer uit het huis getrokken. Het huis moest wegens gevaar voor instorting gestut worden. Auto tegen trein Op een met automatische knipperlichten beveiligde overweg tussen Delft en Schie dam is een personenauto, bestuurd door de 26-jarige tuinder G. van der Helm uit Delft, door een trein aangereden. De tuin der kwam om het leven. De auto werd in de langs de weg lopende sloot geslin gerd en totaal vernield. Auto tegen boom Bij Valkenswaard is 's nachts een auto door de gladheid geslipt en tegen een boom gereden. De inzittenden, de 56-ja- rige L. Kleermakers uit Son en de 30- jarige J. de Jong uit Son, kwamen om het leven. c Stadsschouwburg, vandaag 20 u.: Lief dadigheidsvoorstelling van de Nederlandse Comedie met „Wat u maar wilt" van Wil liam Shakespeare. Regie: Han Bentz van den Berg. Zondag 20 u.: Toneelgroep Stu dio met „Een slok aarde" van Heinrich Böll.. Regie: Kees van Iersel. Maandag 14 en 20 u.: Remscbeid Theater met „Kabale und Liebe". Regie Wilhelm Michael Mund. Concertgebouw, maandag 20 u.: Haar lems Comité voor Kamermuziek: concert door het Nederlands Strijkkwartet. Minerva Theater, maandag 20.15 u.: „Het lied der volkeren". Internationale volks liederen gezongen door Lea de Boer, so praan en Leo Rommerts, bas-bariton. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u., zondags ook 16.15 u.: „Haar verzwegen verleden" 18 j. Frans Hals, 14, 19 en 21.15 u., zondags ook 16.30 u.: „De overval" en „Zoo", a.l. Luxor, 14, 19 en 21.15 u„ zondag ook 16.15 u.: „God's Geuzen", 14 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u., zondags ook 16.15 u.: „De gladiator van Rome", 14 j. Vandaag 23.30 u.: „De Saint in actie", 14 j. Zondag 11 u.: „Onsterfelijk Griekenland" a.l. Rembrandt, 14 en 20 u.: „De langste dag", 14 j. Zondag 11 u.: „Afrika zonder genade", 14 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.; zondags ook 16.15 u.: „Het duel bij Silver Creek", 14 j. Van maandag af 14.30, 19 en 21.15 u.: „Het loon van de duivel", 18 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u., zondags 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Zazie in de métro", 18 j. Zondag 11 u.: „Doornroosje", a.l. Minerva, vandaag geen voorstelling, zon dag 19 en 21.15 u.: „Om 4 uur breekt de hel los", 14 j. Zondag 14 en 16.15 u.: „Verraad van de zwarte roofridder", a.l. Maandag 20.15 u.: „Mr. Hulot met vakantie", al Monopole (Zandvoort), vandaag en zon dag 20 u.: „De kolos van Rhodos", 14 j. Zondag 14.30 u.: „Münchhausen in Afrika", a.l. Maandag geen voorstelling. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Werken uit de Haarlemse School van de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks geopend van 10-17 u.; zondag van 13-17 u. Kunstzaal „In 't Goede Uur" (Nieuwe Kerksplein): Tot en met 28 februari teke- .ningen, aquarellen van Theodoor Heynes Dagelijks geopend van 10-18 u. en van 20-22 u.: Klassiek grammofoonplatencon- cert van 21-22 u.: Telemann en Bach. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Tentoonstelling van schilderijen van J. Möhlenpage. Tot en met 23 februari. Dagelijks geopend van 9-17 u. en tijdens de klassieke grammofoonplatenconcerten op maandag, woensdag en vrijdag van 18-20 u. Teylers Museum (Spaarne 16): Tekenin gen Hollandse, Italiaanse en Franse School 16de tot en met de 19de eeuw. Schilderijen uit de 19de en 20ste eeuw. Dagelijks (be halve maandag) geopend van 11-15 u. Eerste zondag van de maand 13-15 u. De Vishal: Dagelijks van 10-17 u., zon dags van 13-17 u. Tot en met 24 februari tentoonstelling van figuratieve schilder- en beeldhouwkunst. Huize Bloemenheuvel, Bloemendaalse- weg 158, Overveen: Expositie van werk van Dick van Luyn. Museum Het Huis van Looy: Groeps tentoonstelling van werk van leden van Kunst zij ons doel", vandaag van 10-17 u., ondag (laatste dag) van 14-17 u. DIVERSEN Café-chantant „Adam en Eva" (Raam- vest): Iedere avond geopend van 20-2 u. Van 21-23.15 u.: Cabaret door Fiet en Frans Koster, Marian Berk en Han Rei ziger (piano). (Zie verder „Uitgaan in Haarlem' in de -ant van 8 februari). ZATERDAG 9 FEBRUARI City, 20 u.: „De overval". Rex, 20 u.: „De molen van de versteen de vrouwen". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag) 9.30 tot 12 en 14 tpt 16.30 uur. Openbare'leeszaal, Plein 1,945: 14.30 tot, 17.30 u.; filiaal Wijkerstraatweg 77, velsen- Noord: 14 tot 17 u. R.-K. leeszaal, Willemsbeekweg 96: 14.30 tot 17.30; Jozefhuis, Banjaertstraat Velsen- Noord: 14 tot 17 uur. ZONDAG 10 FEBRUARI City, 14.30 u.: „Vallei der wetteloosheid"; 20 u.: „De overval". Rex, 15 u.: „Liane, de witte slavin"; 20 u.: „De molen van de versteende vrou wen". MAANDAG 11 FEBRUARI Rex, 20 u.: „De molen van de versteende vrouwen". City, 20 u.: „De overval". Raadhuis, Velsen, 14 en 19.30 u.: Begro tingsvergadering gemeenteraad. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, zie onder zaterdag. Openbare leeszaal, Plein 1945: 14.30 tot 17.30 en 19 tót 21.30 u.; filiaal Wijkerstraat weg 77, Velsen-Noord: 14 tot 17 uur. filiaal Wiistelaan 79, Santpoort: 14 tot 17 en 19 tot 21 uur. R.-K. leeszaal, Willemsbeekweg 96: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21 u.; Parochiezaal, Ve- nusstraat: 15 tot 18 en 19 tot 21 u.; Jozef huis, Banjaertstraat, Velsen-Noord: 14 tot 17 en 19 tot 21 u.; filiaal Wiistelaan 79, Santpoort: 14 tot 17 en 19 tot 21 uur. ZATERDAG 9 FEBRUARI Kennemer Theater, 19 en 21 15 u.: „Sla venschip"; 23.30 u.: „Vrouwengevangenis". Luxor Theater, 19.30 u.: „Boccaccio 70" (Eén voorstelling). W.B. Theater, 20 u.: „Roekeloos avon tuur". ZONDAG 10 FEBRUARI Kennemer Theater, 14.30 u.: „De jonge deperado's"; 16.30, 19 en 21.15 u.: „Vier Parijse meisjes". Luxor Theater, 14.30 u.: „Alles draait om Conny"; 16.30 u.: „De wraak van Hercu les"; 19.30 u.: „Boccaccio 70". W B. Theater, 14.30 u.: „De schrik der oceanen"; 16.30 en 20 u.: „De fatale duik vlucht". MAANDAG 11 FEBRUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u „Vier Parijse meisjes". Luxor Theater, 19.30 u.: „Boccaccio 70". W.B. Theater, 20 u.: „De fatale duik vlucht". De voorzitter van de Bond van Mobili satie-invaliden en hunne nabestaanden, de heer P. de Boer in Drachten, heeft van de burgemeester van de gemeente Smallinger- land, drs. W. E. van Knobelsdorff gehoord dat men er in hofkringen niet erg over te spreken is dat hij de beeltenis van wijlen koningin Wilhelmina heeft laten aanbren gen op een der klokken van de als natio naal monument bedoelde carillontoren in Drachten. De heer De Boer zou volgens de officiële instanties, die in nauwe relatie staan met het hof, ten onrechte deze beeltenis heb ben laten aanbrengen en daarvoor zelfs gerechtelijk vervolgd kunnen worden. De heer De Boer zegt in het bezit te zijn van een brief van mejuffrouw Geldens, die particulier secretaresse van koningin Wilhelmina was, waarin zij mededeling doet van de toestemming van de koningin de beeltenis voor het gestelde doel te ge bruiken. In juli van het vorig jaar heeft de voorzitter met mejuffrouw Geldens op het Loo gesproken. „Wij staan erop dat de vroegere koningin in dat carillon komt," zegt hij. „Maar als men mij wil arresteren, dan moet men dat maar doen." De genoem de officiële instanties maken er ook be zwaar tegen dat de heer De Boer de voor het carillon te gebruiken reproduktie zou hebben misbruikt in een dagbladadverten tie voor de klokketoren. De advertentie ging uit van de Bond van Mobilisatie invaliden en hunne nabestaanden en van de Stichting de Nederlandse Soldaat, van welke stichting de heer De Boer direc teur is. Minister Toxopeus, lijstaanvoerder van de V.V.D. bij de komende Kamerverkie zingen, heeft in een bijeenkomst van zijn partij in Arnhem gezegd niet de indruk te hebben dat dr. De Kort van de K.V.P. het waarschijnlijk vindt dat V.V.D. en P.v.d.A. in het volgende kabinet zullen samengaan. Als dr. De Kort dat inderdaad niet waar schijnlijk acht dan heeft hij daar geljjk in", aldus mr. Toxopeus. die zich afvroeg of de P.v.d.A. straks zoveel water in de wijn zal doen dat zij, anders dan in 1959, acceptabel zal zijn voor de K.V.P. of dat de K.V.P. weer overstag zal gaan naar de koers van vóór 1959. Bij de K.V.P. en de protestants-christelijke partijen heerste in 1959 het verlangen naar een anders gericht beleid. De P.v.d.A. kon of wilde daaraan niet meedoen. Het was volgens mr. Toxo peus onjuist te zeggen dat de P.v.d.A. er toen was uitgemanoeuvreerd. Over een mogelijke samenwerking in de komende jaren kon hij niets zeggen. Hij was verheugd dat de P.v.d.A. op haar con gres de eenzijdige ontwapening heeft afge wezen, al zei hij verontrust te zijn over het betrekkelijk grote aantal voorstanders van eenzijdige ontwapening binnen de P.v.d.A. Mr. Toxopeus achtte de opvatting, dat een grote partij als de P.v.d.A. eigenlijk niet in de oppositie behoort, onjuist. De omvang van een partij is geen maatstaf. Er is juist een oppositie nodig van vol doende getal en kwaliteit. Over de Europese politiek zei mr. Toxo peus dat hij gevaren zag in een streven naar een gesloten continentaal Europa. In Frankrijk staat het er met de parle mentaire democratie thans niet zo goed voor. Daarom zou zijns inziens toetreding van Engeland met zijn grote parlementaire traditie tot de Europese Economische Ge meenschap zeer gewenst zijn. „Marsmannen'' noemen de kinderen in Belgrado de verkeersagenten met hun speciale hoofddeksel tegen de koude. De agenten vinden het allemaal best. Zij houden het hoofd warm, terwijl er genoeg mensen in het verkeer zijn, die het verliezenal of niet ten gevolge pan de koude. Op 18 februari zal het in een dro gisterij in de Javastraat in Amsterdam precies zo toegaan als zestig jaar ge leden, toen de thans 83-jarige heer W. P. Huisman deze winkel opende. De heer Huisman zal in de kleding van rond de eeuwwisseling achter de toon bank zyn klanten nog eens bedienen. Ook de winkel krijgt het aanzien van weleer. In één opzicht zal het verschil met zestig jaar geleden duidelijk zijn en wel in de kas. Want de omzet van de heer Huisman op de openingsdag bedroeg.achttien cent. Advertentie r Geopend van 10-17 en 19 30-22.30 uur zondagen vam 10-18uur-toegang f 2.50 In de pastorie van de r.k. kerk in Dokkum is gistermiddag brand uitgebro ken na een gasontploffing. De pastorie stond in korte tijd in vuur en vlam. De 55-jarige pastoor A. A. H. van der Gies- sen en zijn 50-jarige huishoudster, juffrouw C. A. van Schaik liepen ernsti ge brandwonden op. Zij werden overge bracht naar een ziekenhuis. De brandweer uit Dokkum kon niet voor komen dat de pastorie geheel uitbrand- Eervolle vermelding. Aan de heer W. de Jong, medisch kandidaat te Groningen, is een eervolle vermelding verleend naar aanleiding van het door hem ingediende antwoord op een in 1961 door de faculteit der geneeskunde der Leidse universiteit uitgeschreven prijsvraag. Daarin werd een proefondervindelijk onderzoek verlangd naar de vraag in hoeverre het onverklaar bare bloeddrukverlagende effect van rodaanverbindingen zou kunnen samen hangen met wijzigingen in de functie vgn de schildklier. Vermoord en beroofd. De heer P. Spies, de Nederlandse toerist die dinsdag in Laos bij Loeang Prabang werd ver moord, is door kogels gedood. Zijn horloge en portefeuille zijn gestolen. Het stoffelijk overschot is in Loeanig Prabang begraven. Champignonteelt-school. In Horst de. Er kon vrijwel niets worden gered. I bij Venlo is een champignonteelt-vakschool De oorzaak van de ontploffing is waar- geopend. In Nederland zijn ongeveer 700 schijnlijk een lek in de leiding van het champignontelers. De teelt van champig- aardgas in de straat. Door de bevroren nons in Nederland is van 300.000 kg in 1952 grond kon het gas wellicht niet naar gestegen tot 1.600.000 kg in 1958. In 1962 boven ontwijken en is het door een riool- bedroeg de oogst 5.500.000 kg met een bru to waarde van veertien miljoen gulden. Kolendamp. In Leiden is de 77-jarige J. van Veen aan kolendampvergiftiging overleden. Zijn 79-jarige vrouw werd in bewusteloze toestand naar een ziekenhuis vervoerd. In hun woning bleek een schuif in de kachelpijp geheel gesloten te zijn. Vogels. Van 14 tot en met 17 februari buis in de pastorie gedrongen, waar een open haard brandde Ook de bibliotheek en enkele vrij kostbare schilderijen van de pastoor gingen bij de brand in vlam- men op. Valthermond. Het café-restaurant „Plat je" in Valthermond is door brand ver woest. Van de inboedel kon vrijwel niets zal in de zogenaamde glazen hal van de worden gered. De brand brak uit toen le- Ahoy in Rotterdam een nationale vogel den van de plaatselijke gymnastiekvereni- tentoonstelling worden gehouden met ori- ging bezig waren met de generale repetitie geveer 1100 reeds bekroonde vogels. De voor een uitvoering. Binnen een kwartier netto baten van de tentoonstelling zullen stond het gehele gebouw in lichterlaaie, afgedragen worden aan het Koningin Wil- De brandweren uit Emmen en Doorn (Dr.) helminafonds voor de kankerbestrijding, konden het gebouw niet meer redden. Brand. Zes koeien en twintig varkens Venlo zijn opgekomen bij een felle brand in Door een fout in een provisorisch inge- Beek en Donk. De schade beloopt circa richte oliestookinstallatie brandde vrijdag- 55.000. middag in het centrum van Venlo een Tegen Iogeerbelasting. De Kamer van cafetaria met woonhuis volkomen uit. Met Koophandel van Amsterdam voelt niets moeite wist men twee zieke kinderen, die voor de invoering van een logeergastenbe- in bed lagen, in veiligheid te brengen. Po- lasting. De Kamer is van mening dat zo gingen om een hond te redden faalden. De iets onsympathiek is en tot merkbare exploitant van het bedrijf verloor al zijn prijsverhoging zal leiden. De Kamer zal bezittingen. Amsterdam Een studentensociëteit in de Mandenma- kerssteeg in Amsterdam is in de afgelopen nacht door brand verwoest. Een eronder gelegen textielbedrijf liep zware rook- en waterschade op. De thans uitgebrande verdiepingen wa ren verhuurd aan de studentengroep „Aro- pa". Gisteravond hielden de studenten er hun laatste bijeenkomst daar de huur in verband met een grote huurschuld was opgezegd. Om half drie vannacht werden zij door de politie uit het huis gezet aan gezien zij zoveel lawaai maakten dat de buren er ernstig last van hadden. Het af scheid hadden de studenten toen reeds ge vierd door alle meubilair te vernielen. Een uur nadat de laatste student verdwenen was sloegen de vlammen uit het huis. De politie stelt een onderzoek in naar de oor zaak van de brand. De directie van de onderlinge beleg- gingsmaótsohappito.iQbwm" deelt mee, dat het vermogen per ultimo januari 21,8 min bedroeg, overeenkomende met een netto intrinsieke waarde van ruim 310 per aandeel b van 50 nominaal. Op 31 december waren deze cijfers 20,9 min resp. 279. dit in een brief aan de Algemene Neder landse Vereniging van Vreemdelingenver keer in Den Haag kenbaar maken. De be lasting zou eventueel worden geheven op de logiesprijzen die binnenlandse en bui tenlandse toeristen in Nederland betalen. Warenwét. Nog tijdens deze zittings periode van het huidige kabinet zal een wijziging van de Warenwet aan de Twee de Kamer worden aangeboden. Het zal de mogelijkheid openen voorschriften te ge ven over de aanduiding van het gewicht, de hoeveelheid en de houdbaarheid van artikelen, en over de vorm en wijze van aanbrenging van deze aanduidingen. Ambassadeur. De president van Bra zilië heeft de heer Jaime Sloan benoemd tot ambassadeur in Den Haag. lllll!lill;llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll!ll||||||||inili Het K.N.M.I. deelt mee: Aan de voorzijde van oceaanstoringen stroomde tijdelijk zachtere lucht met tem peraturen boven het vriespunt naar Ne derland. Doordat de wind afnam kwam de zachte lucht gisteravond boven het uiter ste noordoosten van ons land tot stilstand. In de nacht en ochtend werd de wind weer iets sterker, ditmaal echter opnieuw uit het oosten. De koude continentale lucht, die zich boven Duitsland en ook boven het uiterste noordoosten van Nederland had weten te handhaven, begon zich toen weer langzaam over Nederland uit te breiden. Luchtdrukdalingen in Frankrijk houden de wind ook zondag in de oosthoek, zodat de vorst geleidelijk in het gehele land zal te rugkeren. De komende nacht zal de vorst echter over het algemeen slechts licht zijn. Het zicht wordt beter. Het convent van de Anti-revolutionaire Partij heeft een program van actie voor 1963 opgesteld, dat op 23 maart aan de deputatenvergadering in Utrecht wordt aangeboden. Het program omvat ten aanzien van de internationale samenleving, de ontwikke lingslanden, Europa, en de betrekkingen met Indonesië geen nieuwe gezichtspun ten. Het dringt aan op een verantwoorde wijziging van de verhouding tussen over heidsuitgaven en particuliere bestedingen. De partij dringt aan op leerplicht voor schipperskinderen en de mogelijkheid van voortgezet onderwijs voor deze kinde ren. De partij blijft op het standpunt staan, 1. Tussen een koning en een eenvoudig I zien, hoe die twee wat met elkaar te ma- kleermakertje is wel 'n heel verschil.I ken hadden. En toch zul je in ons nieuwe verhaal I Let morgen maar eens op! dat radio en televisie niet op commerciële leest geschoeid mogen zijn, maar moeten steunen op in het volksleven gewortelde organisaties. Staats- en eenheidsomroepen worden verworpen. De wereldomroep mag j niet uit luisterbijdragen worden betaald. Ten aanzien van de economische en mo netaire politiek wordt het standpunt ge handhaafd. dat produktie en distributie zoveel mogelijk in particuliere handen j thuishoren. Daarbij dient gestreefd te wor den naar verantwoorde concurrentiever- houdingen. Een loonbeleid onder repressief over heidstoezicht wordt gewenst geacht. Het WEERRAPPORTEN Maximum-temperaturen binnen- en buitenland. Neerslag: laatste 24 uur. Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven mist motregen mjst mist mist o ozo ono o windst. Zd-Limburg mist Helsinki, Stockholm Oslo geheel bew. ono mist windst. 2 3 2 1 3 3 6 7 loonbeleid dient aan de veraptwoordelijk- Kopenhagen ijzel onbewolkt sneeuw geheel bew. nno heid van het georganiseerde bedrijfsleven te worden overgelaten. Voor de komende parlementaire periode wordt een regeling tot afschaffing van de gemeenteclassifica tie inzake de lonen gewenst geacht. Voorts wordt aangedrongen op winstdeling onder voldoende waarborgen tegen consumptieve overbestedingen. De overheid wordt een taak toebedacht bij het bevorderen van erkenning van ar beid en kapitaal als gelijkwaardige consti tuerende elementen in de bedrijven. Een gezamenlijk gedragen verantwoordelijk heid van werkgevers en werknemers zou moeten uitmonden in een bij de wet te scheppen mogelijkheid voor invloed van I wenen personeel op een onderneming, bijvoor- rnn ruck beeld door verkiezing van commissarissen 1 door dit personeel Aangedrongen wordt op vergrote bouw capaciteit met handhaving van woningwet woningen zolang dit nodig is en het stel len van een inkomensgrens voor het be wonen van woningwetwonigen. Aberdeen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locarno Athene Rome Ajaccio Madrid Mallorca Lissabon wnw -11 windst. -7 -9 -4 2 2 3 5 1 3 zwaar bew. windst. geheel bew. o motregen o geheel bew. o mist nno mist windst. mist windst. 11 mist windst. 4 geheel bew n S geheel bew. o -1 geheel bew. no -1 mist ono mist windst. 1 mist windst. 2 zwaar bew. windst. 6 geheel bew. zo -2 geheel bew. windst. 2 zwaar bew. windst. 17 zwaar bew. windst. 14 zwaar bew. no 11 motregen windst. 10 licht bew. windst. regen wzw 15 ■2 S 1 0,3 0,1 3 1 2 3 0 0,1 n 0,1 6 0 0,1 0 0 0 0,1 0 22 0 0 0 0,6 0 0 0 3 8 0,1 CopyrtgM P I. flf 60» 6 Copenhagen Zondag 10 februari Zon op 8.07 uur, onder 17.43 uur. Maan op 19.49 uur, onder 9.11 uur. Maandag 11 februari Zon op 8.05 uur, onder 17.45 uur. Maan op 20.56 uur, onder 9.32 uur. Maanstanden 16 febr. 18.39 uur laatste kwartier. 24 febr. 3.06 uur nieuwe maan. Hoog en laag water in IJmuiden Zaterdag 9 februari Hoog water 4 29 en 16.40 uur. Laag water 0.03 en 12.26 uur Zondag 10 februari Hoog water 5.06 en 17.15 uur. Laag water 0.45 en 13.05 uur. Maandag 11 februari Hoog water 5.41 en 17.50 uur. Laag water 1.21 en 13.40 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort i< 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuidf-n

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 2