OVER VEILIG PIJNSTILLEN VERMEULENCONCERT IN HET STEDELIJK MUSEUM 1 Nederlands Strijkkwartet met Beethoven-Van Hemel - Franck mm DE PROGRAMMA'S C. P. Snow's De zaak Howard bij de Haagse Comedie NEGEN MUZEN Maurice Chevalier: „Ik eindig liever met een goede grootvadersrol, dan als derderangs ladykiller' V olksliederenavond in Heemstede DINSDAG 12 FEBRUARI 1963 9 Oscar Mendlik Première bij Theater, „Romeo en Jeanette" nabeschouwingen Nieuws vanachter het scherm P. Zwaanswijk Sas Buiige Damshuizer De radio geeft woensdag T elevisieprogramma tt DE ENGELSE romanschrijver C. P. Snow is van huis uit natuurkundige. Van het samengaan van deze twee kwaliteiten nu, heeft hij min of meer zijn levensfilosofie gemaakt. Hij ziet er een groot gevaar in voor de mensheid dat de beoefenaars van de natuurwetenschappen (de zogenaamde bèta's) het lot van de mens in handen hebben zonder zich ooit om de ethische achtergronden van hun taak en verant woordelijkheid druk te maken, terwijl de docenten van de zogenaamde geestes wetenschappen (de alfa-faculteiten) zich weliswaar gedurig met de begrippen goed en kwaad occuperen, maar te weinig (kunnen) weten van de zich steeds verder specialiserende exacte wetenschappen, zodat ze eenvoudig niet meer op de hoogte zijn van wat er in de wereld te koop is en dus langs de feiten heen blijven filosoferen. Alleen van de verménging van die twee denkdisciplines verwacht Snow enig heil. DIT THEMA vormt ook één van de achtergronden van zijn roman „The affair", dit weekeinde in de toneelbewerking van Ronald Millar, onder de titel „De zaak Ho ward" in première gegeven door de Haagse Comedie, in de Koninklijke Schouwburg te Den Haag. De door Snow ontworpen situa tie stelt namelijk een aantal natuurkun digen van het „college" in Cambridge voor een diepgaand moreel probleem. Is een jonge fysicus uit hun midden wegens we tenschappelijke fraude weggezonden om dat de bewijslast zo-zwaar woog, óf om dat zijn politieke kleur uiterst links zijn collega's niet aanstond? De verge lijking met de Dreyfuus-affaire ligt voor de hand en is dan ook in de tekst verwerkt op het moment dat de vrouw van de ver oordeelde Howard een van de jongere na tuurkundigen benadert om de zaak op nieuw, als een tweede Zola, aan het rollen te brengen. Hij schrikt hier van terug om dat zijn eigen baantje en de rust van het college hem liever zijn dan het ontdekken van de waarheid aangaande de uiteraard onschuldige Howard die door de schrijver bovendien met een onmogelijk onbehou wen karakter is bedeeld om de zaak nog wat romantischer te maken. WAT ALDUS als een-afschrikwekkende simplificatie inzet, krijgt naarmate het stuk vordert gelukkig meer diepgang en ge nuanceerder uitwerking. De advocaat die de zaak opnieuw aanhangig weet te maken en zelfs tot een goed einde brengt, reali seert zich dan namelijk het betrekkelijke van de hoogste normen van gerechtigheid, omdat hij de vrijspraak heeft moeten kopen ten koste van de reputatie van een aantal andere eerbiedwaardige weten schapsmensen, een vrijspraak die boven dien weliswaar theoretisch eerherstel voor Howard brengt, maar hem in de praktijk niet minder uit de gemeenschap van het college buitensluit dan tevoren al het geval was. Wat echter in de roman met een einde loos aantal schakeringen aannemelijk wordt gemaakt doordat Snow zeer veel ruimte besteedt aan het toelichten van ieders beweegredenen, daar blijft door het wegvallen van die analyses in de toneel vorm eigenlijk niet veel meer over dan een zwakke rechtzaalplot in de traditie van „Twelve Angry Men", maar dan aanzien lijk minder interessant. Er is bovendien uit de roman een teveel aan scènetjes en personen overgebleven die het beeld ver troebelen en veel tijd vullen met Engelse understatement-humor, zodat de tekening van het aan de schrijver zo wel bekende milieu eigenlijk overtuigender is geworden dan de intrige die teveel schablone bevat. ER LIEPEN OVERIGENS onder leiding van regisseur Bob de Lange een aantal alleraardigste typeringen van Cambridge- geleerden door de opvoering heen. Mees terlijk was een goedhartige brompot van Albert van Dalsum, de saaie rechtschapen aspirant-rector van Gijsbert Tersteeg en vooral het oudste, geestelijk wat afgetakel de lid van het college, zeer geestig en in zijn verwordenheid bijna pijnlijk raak ge troffen door Jan van Ees. De hoofdrol van de gedistancieerde advocaat was bij Frans van der Lingen in zeer vertrouwde handen. Hij bracht zowel de aanvankelijke aarze ling als de latere vasthoudendheid prachtig in beeld. Een groot aantal bijrollen werd altijd een sterk punt bij het Haagse ge zelschap door voortreffelijke krachten onverbeterlijk gespeeld: Joris Diels, Bas ten Batenburg, Jules Croiset en Guido de Moor, terwijl Broes Hartman de harkerige Howard op de planken zette alsof de rol voor hem geschreven was. Advertentie Pijnstillen dient niet alleen grondig maar ook veilig te geschieden. Reuma tiek, spit, griep, hoofdpijn, menstruatiepijnen verdwijnen snel en „maagvei- lig" met Togal. Neem ze in huis. Bij apoth. en drog. TOGAL 0,95; 2,40; 8,88. „Een nationalistische wereldbeschouwing is hem hinderlijk" stond gisteren in het artikel „In Memoriam Oscar Mendlik" van Aart van Dobbenburgh. De goede lezer zal begrepen hebben dat hier „rationalistische wereldbeschouwing" had moeten staan. Muzikale last. Honderdzeventien leden van het New York Philharmonic Orchestra zullen op 11 februari in een van de K.L.M. gecharterde DC-8 van New York naar Londen vliegen. Het befaamde orkest zal onder leiding van Leonard Bernstein drie concerten geven te Londen en een te Man chester. Instrumentarium en beroepskle ding vullen 62 kisten met een totaal ge wicht van circa vijf ton. Op 17 februari keert het musicerende gezelschap eveneens per gecharterde K.L.M. DC-8 van Man chester terug naar de Verenigde Staten, waar het in Miami van boord zal gaan om daar nog een aantal concerten te geven. Vrije Toneel Academie. Den Haag heeft een vrije academie voor toneel ge kregen. Het is de bedoeling, dat de lessen dezer dagen beginnen in het perscentrum „Nieuwspoort". Deze academie wil, even als de reeds lang bestaande vrije academie voor beeldende kunsten, niet opleiden voor een bepaald diploma. De activiteiten zijn erop gericht de zelfwerkzaamheid te stimu leren van een ieder, die in zijn vrije tijd het toneelspelen wil beoefenen. Als docen ten zullen optreden Helène Oosthoek, Ruth Hartman, Cruys Voorbergh, Albert Vogel en Broes Hartman. De artistieke leiding be rust bij Albert Vogel. Nieuwe Werther bij de Opera. In de voorstellingen van Massenet's „Werther" door de Nederlandse Opera wordt de titel rol op 13 februari in Amsterdam en op 19 februari in Den Haag gezongen door de Franse tenor Jean Brazzi, die deze rol in vele theaters in Frankrijk en ook op de grammofoonplaat heeft gezongen. Op de Haagse première van 19 februari zal de vrouwelijke hoofdrol voor het eerst gezon gen worden door Anny Delorie. Frans van der Lingen, Trins Snijders, Broes Hartman en Ariëtte van Embden in „De Zaak Howard" IN DE WEL wat dorre maar niet onprak tische decors en in de op het eerste gehoor zeer gave vertaling van Libbe van der Wal, die de gekruide breedsprakigheid van het origineel zeer mooi had weten te be waren, is de opvoering zo een feest van trefzekere toneelspeelkunst geworden in een stuk dat zijn afkomst uit een op zich zelf belangwekkende roman helaas te wei nig verloochende. Hans van den Bergh De toneelgroep „Theater" gaat speciale voorstellingen geven in het toneelzaaltje van de Arnhemse Toneelschool. Het gezelschap wil hiermee het publiek de gelegenheid bieden kennis te nemen van waardevolle stukken, die om de een of andere reden niet passen in het gewone repertoire. Woensdag 13 februari worden in dit kader de premières gebracht van „De Viaducten van Seine en Oise" van Marguérite Duras en „Met Vuur Spelen" van August Strindberg. De regie berust respectievelijk bij Ferd. Sternebepg en Jurg Molenaar.' tfoortii geeft „Theater" zaterdag 23 maart onder regie .van Ton Lensink in detechiniwburg te^Arnhetn de première van „Romeo en Jeanette" van lean Anouilh. EMIEL HULLEBROECK 85 JAAR Alex de Haas zal in het KRO-radiopro- gramma van dinsdag 19 februari te 19.25 uur de loftrompet steken op de Vlaamse componist Emiel Hullebroeck, die op 20 fe bruari 85 jaar wordt Deze Vlaming is een enthousiast propagandist geweest van het volkslied en als vertolker van deze liede ren, waarvan hij er vele schreef, verwierf hij ook in Nederland en het vroegere Ne derlands Indië grote bekendheid. In tal van liederenbundels vindt men zijn „Tine ke van Heule" en „De Gilde viert". In het KRO-programma zal Alex de Haas de po pulaire volksliedjes bij de luisteraar in leiden. „HET IS HELEMAAL niet erg, 75 te zijn", zegt Maurice Chevalier, „als je nog maar kunt werken". Hij bevindt zich op het ogenblik gezond en energiek te New York voor vier weken optreden in het Ziegfeldtheater. Dit is het begin van een persoonlijk verjaardagsoptreden in de andere steden, die. hij beschouwt als de hoofdsteden uit zijn loopbaan, Londen en zijn geboortestad, Parijs. Hij wordt 12 september 75 jaar. „DE JONGELUI beginnen zich onder mijn gehoor te mengen. Willen zij weten wat voor bijzonders die oude man heeft?" meesmuilt hij. „Ik speel niet uit nostalgie. De dingen die ik in deze jaren doe heb ik niet gezocht. Men heeft mij altijd ge vraagd, ze te doen. Ik heb er wel een poos je over gedacht ermee op te houden. Maar wat zou ik dan moeten doen? Als een oude geestverschijning langs de Champs Elysées wandelen? Drinken, Lolita's ach- MATTHIJS VERMEULEN heeft gisteravond in het Amsterdamse Stedelijk Museum de première beleefd van zijn in 1925 gecomponeerde sonate voor piano en viool. Niemand heeft in de achtendertig jaar, die sinds het ontstaan van het stuk verlopen zijn de moeite genomen dit werk te studeren. Uit de uitvoering van gisteren bleek wat iedere musicus allang aan de noten had moeten zien: de vioolsonate van Matthijs Vermeulen is een van de sterkste en meest boeiende kamermuziekwerken, die in Nederland ooit zijn gecomponeerd. sympathie tegenover te staan. Ik geloof dat het een aanwinst voor mijn talenten is, als ik een zonnige oude man kan zijn.' Chevalier neemt voor zijn persoonlijk op treden enige afstand van de liedjes en maniertjes uit zijn bon-vivant-periode en zoekt het meer in materiaal en methoden, die beter overeenkomen met rijpere jaren. „Ook in films is het juist, dat ik groot vaders en ooms speel," zegt de man, die op 12 september 1888 werd geboren. „Je kunt niet eeuwig een ladykiller zijn. Ik wil liever eindigen met een goede grootvaders- rol, dan als derderangs-ladykiller." HET VROLIJKE LEVEN een beetje ma tigend, heeft Chevalier afstand gedaan van de wijn, zoals hij al 30 jaar geleden het roken heeft opgegeven. „Ik ben een zwak keling en daarom houd ik er maar hele maal mee op inplaats van me tot een beetje te beperken", merkte hij met een licht schouderophalen op. „Mijn dokter heeft me gezegd dat ik, als ik helemaal met drinken ophoud, nog voor tien jaar goed ben." Het plan van Chevalier is zich een poos op films te concentreren. Zijn jubileum tournee is ontstaan uit een tournee, die hij de vorige zomer heeft ge maakt en tenslotte over te gaan naar de televisie. Inmiddels zal op 22 februari over het t.v.-net van de National Broadcasting Company een speciaal programma worden uitgezonden onder de titel: „De Wereld van Maurice Chevalier", maar dit heeft niets te maken met zijn toekomstplannen. Het is vervaardigd naar een uitgebrei der bibliografische reeks, die, in Frankrijk tema zitten, me laten uitlachen? Als je is uitgezonden. „Dat gaf me het gevoel kunt optreden is dat een geweldige steun jat ik een monument was", zei Chevalier, voor je. Ik ben in trek. Dat is een geluk wat hij uiteindelijk precies bij de televi- voor me en ik probeer het te verdienen." sje wji doen omschrijft hij als „iets, dat in alle opzichten verschilt van wat ande- IK WIL EEN MAN van deze tijd zijn ren hebben gedaan. Ik heb het idee. dat —"die heel goed weet en ziet hoe de din- de dag gekomen is. dat een oude man gen veranderen, maar die orobeert met een grote rol kan spelen bij de t.v. HET WAS TE danken aan de Stichting Donemus en het kamermuziekcentrum De Suite, dat we nu eindelijk met dit werk kennis hebben kunnen maken. Ter gele genheid van de vijfenzeventigste verjaar dag van de componist organiseerden deze twee stichtingen namelijk een concert, waarop een zestal van de beste jonge Ne derlandse muSici vier van Vermeulens werken hebben uitgevoerd. De zeer grote opkomst van het publiek bewees, dat er veel meer behoefte bestsjat aan uitvoerm- gén van Vermeulens wehkv^dan men aftn de frequentie waarmee men het hport zou ^ggeffc DéAvêrken *gfelff%evMzen, (fefi Over vloede, Vermeulens in dit land unieke grootheid: men wijde een hele avond aan werken van willekeurig welke andere Ne derlandse componist, Pijper misschien uit gezonderd, en men constatere het grote verschil. WANT NIET alleen de gepassioneerde, donker gloeiende vioolsonate, ook de daar na gespeelde sonate voor cello en piano uit 1918 is een groots en meeslepend stuk muziek, dat zich buiten elke technische beoordeling en buiten de categorieën van modern en niet modern plaatst. Natuur lijk is het wel te begrijpen, dat men in 1918 de allure van dit werk niet inzag; het staat, ondanks de duidelijke invloed die de componist moet hebben ondergaan van de bewonderde Debussy (trouwens, hoe persoonlijk is die invloed al verwerkt), zo apart van de stromingen en richtingen die in die tijd opgeld deden, dat de op in deling in hokjes beluste muziekminnaar er geen raad mee wist. Maar alleen al om deze cellosonate is het onbegrijpelijk en moeilijk te accepteren, dat men in offi ciële muziekkringen Vermeulen nu, vijf en veertig jaar later, nog altijd beschouwt als „een Hollands componist", een uit velen. NIET ALLEEN aan de twee genoemde stichtingen hebben we de uitvoering van deze twee meesterwerken te danken. Niet in de laatste plaats zijn het ook Jeanne- lotte Hertzberger en Maarten Bon voor de vioolsonate, René van Ast en Reinbert de Leeuw voor de cellosonate geweest, die deze avond mogelijk hebben gemaakt. Beide stukken zijn bijzonder moeilijk en de manier waarop de twee duo's zich, na lange studie, van hun taak hebben gekwe ten dwingt alle respect af. Hopenlijk krij gen deze musici nog vaak de gelegenheid de stukken te spelen. DE AVOND werd besloten door Martha van Kerkhoff, die met Herman Uhlhorn aan de vleugel uitvoeringen gaf van twee liederen, „La veille" uit 1917 en de Hym ne uit de Trois Chants d'Amour uit 1962. Twee indrukwekkende liederen, die echter bij een meer op de tekst gerichte uitvoe ring gebaat geweest zouden zijn. Martha van Kerkhoff heeft een zeldzaam mooi stemgeluid, maar haar voordracht was voor deze gespannen liederen iets te veel aan de oppervlakkige kant. Niettemin, ook Martha van Kerkhoff en haar begeleider Herman Uhlhorn verdienen dank. ft- Voorafgaande aan het concert had Wou ter Raapjn een wat oubollige en vooral veel "té lange inleiding uiting gegeven aan zijn bewondering voor de componist en na afloop van het concert kon men Matthijs Vermeulen ter felicitatie de hand druk ken. Vele vrienden, kennissen en bewon deraars hebben van die vrij unieke ge legenheid gebruik gemaakt. Rob du Bois j Volgende week behandelt de Televisie rechtbank van de Vara in twee avondzit tingen (maandag en woensdag) de zaak Van Veen. De (pseudo)-gedaagde is een recidivist, die ervan verdacht wordt, een Amsterdamse buffetjuffrouw te hebben neergeslagen. Zijn verdecjiger is mr. W. Siegmann. Van half oktober tot half december ver toefden N.C.R.V.-regisseur Kees van Lan- geraad en cameraman Didier C. van Koe- kenberg in de Middenafrikaanse staten Kameroen en Nigeria, teneinde van deze jonge landen een serie filmverslagen te kunnen maken. Hun reis heeft materiaal opgeleverd voor een serie van drie docu mentaires, waarvan de eerste op 5 maart a.s. op het scherm komt. Ook bij de V.P.R.O. schijnt men nogal geschrokken te zijn van de onbenullige en onduskundige wijze, waarop een aspirant interviewer zondagavond vragen stelde aan dr. Van Konijnenburg, de oud-onder- HET VOLKSLIED als „erfdeel onzer vaderen" vergaard en bewaard in vele zangbundels van idealistische samenstel lers, leeft niet meer als een gemeenschap pelijk bezit in ons volk. Het heeft plaats moeten maken voor de „song" en de „schlager". Men maakt zich druk over de waardering daarvan met „top" of „flop" en het volkslied komt er niet meer aan te pas, hoogstens nog in een soort „be werking", waar men wat in ziet. Het is een realiteit, die als tijdverschijnsel wel verklaarbaar is en waar niet veel tegen te doen lijkt. MAAR HET volkslied uit vroeger tijden is nog niet volstrekt uitgeschakeld. In ge- interesseerde kringen krijgt het nu en dan nog een kans en dan kan het zijn grote muzikale waarde openbaren en zijn rijk geschakeerde menselijke expressiviteiten laten gelden. Het bestuur van de Heem- steedse Kunstkring heeft er althans wèl aan gedaan de zangeres Lea de Boer en de zanger Leo Rommerts uit te nodigen maandagavond in het Minerva-theater een programma van internationale volkslie deren te komen vertolken. In levendige afwisseling hebben beiden, individueel en als duo, veel karakteristieke Nederlandse, Engelse, Franse, Italiaanse en Spaanse volksliederen gezongen. De zangeres bege leidde zich zelve daarbij op de pedaalharp, welk instrument zij voortreffelijk bespeel de, muzikaal en fraai van toon. Haar lichte, heldere sopraan-stem en een dui delijk articulerende zegging konden uit nemend dienstbaar gemaakt worden aan de exclusieve kunst van het volkslied. LEO ROMMERTS benutte voor het be geleiden van zijn zang de guitaar. waar van de klank een sonore achtergrond'werd voor de fraaie, volumineuze steun van de zanger. Bijzonder onderhoudend, zelfs met een studentikoze ongedwongenheid gaf Leo Rommerts toelichtingen bij de vertolkte liederen en Lea de Boer vertelde haar auditorium enkele geheimen van de be spelingstechniek voor haar koninklijke in strument. Over het Nederlands Strijkkwartet dat maandagavond een concert gaf in het gemeentelijk Concertgebouw, kan men kort zijn. Het ensemble heeft zich in de ruim tien jaar van zijn bestaan opge werkt tot een van de acht of tien beste ter wereld in zijn soort, het heeft drie tournees door Amerika gemaakt, en het beheerst het gehele vaste repertoire en daarnaast een groot aantal moderne werken, waaronder verschillende van Nederlandse componisten. Men hoorde op deze avond het Vierde Kwartet van Oscar van Hemel, zo'n soort muziek die „altijd kan", omdat ze met overleg is geschreven óp basis van een oprechte behoefte aan mededeling. Er is niets pretentieus aan Van Hemels compositie, die onder meer de verdienste heeft dat de lengte van de vier delen precies op maat van de aanvankelijke inval is ge- Het Nederlands Strijkkwaret van links naar rechts Nap de Klein, Carel van Leeuwen Boomkamp, Paul God- win en Jaap Schroder. sneden. Het stuk geeft blijk van een duidelijke persoonlijkheid, en wel van iemand die reeds aanvaarde gedachten in een nieuw licht stelt, op zodanige wijze dat een directe herkenning mo gelijk blijft. Bartók en Ravel zijn hiei voorbijgekomen men kan slechtere referenties opgeven. Er is een lyrische uitstraling, gepaard aan een reserve die kracht is. HET PROGRAMMA was geopend met het derde kwartet uit Beethoven's opus 18. Afgezien van een niet geheel vlekkeloos eerste deel,gaf het optredend ensemble hier mee een fraai staalkaartje van zijn kun nen De vier in de loop der jaren be paald naar elkaar toegegroeid en bepaal de al te individuele trekjes een wat dominerende vitaliteit van de altviool, een enigszins preutse super-artisticiteit van de cello zijn opgelost in de kwaliteit van het samenspel. Van een vierstemmig accoord wordt in iedere hoek één toon gemaakt en het resultaat is een „rond! accoord: de kwadratuur van de cirkel. Persoonlijk vond ik het jammer dat de gehele tweede helft van deze avond aan het (enige) strijkkwartet van César Franck ge wijd moest worden. Franck is een com ponist die aan de muziek bewust een prin cipe heeft opgelegd dat eigenlijk impli ciet moet blijven. Hij wilde alle thema's ontwikkelen uit één „thème générateur' ofwel kiemcel, en dit, gecombineerd met zijn voorkeur om alle thema's uit voorgaan de delen in de finale te bundelen, geeft aan zijn werk een eenheidsobsessie die, in een altijd extatisch gewaad, snel gaat ver moeien. Het is misschien wel de meest on-moderne muziek die er bestaat. Wat geen reden behoeft te zijn om haar niet te waarderen, maar er wel toe leidt dat men een zekere kern gaat missen en zich op den duur gaat afvragen (als het ware) „maar waar gaat die muziek nu eigen lijk over?" GOED, HET MOCHT het succes van het Nederlands Strijkkwartet, zijnde de heren Nap de Klijn, Jaap Schroder, Paul Godwin en Carel van Leeuwen Boomkamp, niet verminderen, uiteraard. En het Haar lems Comité voor Kamermuziek, dat se rieus te werk gaat had evenals vorig jaar een vragenlijst onder het publiek laten uit delen waarvan de antwoorden waarschijn lijk van invloed zullen zijn bij de sa menstelling van het seizoenprogramma 1963/64. directeur van de K.L.M. Gelukkig maar. Wellicht wordt een volgend tele-vis-a-vis van deze sectie niet bedorven door zo'n ongeschoolde medewerker. De t.v. is ten slotte geen onderonsje, waar men stude ren mag en geld toekrijgt. Tot de vele vogelvrienden, die ons land telt, behoort ook de acteur-regisseur Kees Brusse. Op 1 maart zal het door hemzelf gemaakte filmpje „Alle vogels vliegen" uitgezonden worden. Hierin besteedt Brus se niet alleen aandacht aan zijn gevleu gelde vrienden, maar ook aan de redelijke tweevoeters die mensen worden genoemd. En dan HET grote nieuwsWie er iets voor voelt, in zijn huiskamer een half uurtje met B B. door te brengen, moet een deel van de avond van 2 maart voor haar vrij houden. Dan komt Brigitte, zin gend en dansend in het VARA-televisie- programma. Deze omroep heeft namelijk de beschikking gekregen over haar door de Franse televisie geregistreerde cabaret voorstelling van oudejaarsavond 1962. Haar choreograaf was een Nederlander, de in Parijs wonende Dick Sanders. HILVERSUM I. 402 m. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00-24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgym nastiek. 7.20 Socialistisch strijdlied. 7.23 Lichte ochtendklanken (gr.). (7.35 Van de voorpagina, praatje). 8.00 Nieuws en so cialistisch strijdlied. 8.18 Lichte grammo- foonmuziek. 8.40 Orgelspel. 9.00 Gymnas tiek voor de vrouw. 9.10 Kookpraatje. 9.15 Klassieke grammofoonmuziek. 9.35 Water standen. 9.40 Schoolradio. VPRO: 10.00 In zicht en uitzicht Mag ik een tabletje?, lezing. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Voor de vrouw. 11.00 Specialiteiten-thea ter: gevarieerd programma (herh. v. za terdagavond j.l.) 12.00 Voor het platteland. 12.05 Lichte grammofoonmuziek (12.30- 12.33 Mededelingen t.b.v. land- en tuin bouw). 13.00 Nieuws. 13.15 Tango-Rumba- orkest en zangsolisten. 13.45 Gesproken portret. 14.00 Jeugdconcert. 14.45 Volks liedjes en -dansen. 15.00 Kunst aan allen, toespraak. 15.10 Voor de jeugd. 17.00 Am sterdamse Politiekapel. 17.30 Tentoonstel lingsagenda. 17.35 Licht instrumentaal trio. 17.50 Regeringsuitzending: Geven en nemen Tips voor weggebruikers. 18.00 Nieuws en commentaar. 18.20 Actualitei ten. 18.30 Radio-Volksuniversiteit: Muzi kale actualiteiten en specialiteiten, door Hans Citroen. 19.00 Voor de kinderen. 19.10 Inleiding tot het Agrarisch congres van de Partij van de-Arbeid. 19.15 VARA-Varia en lichte grammofoonmuziek. VPRO: 19.30 Voor de jeugd. VARA: 20.00 Nieuws. 20.05 Fragmenten uit opera's van Verdi, door Omroeporkest, omroep mannenkoor en so listen. (In de pauzp: 20.55-21.05 Kaf en ko ren, wekelijkse notities). 22.05 Lichte or kestmuziek (gr.) 22.30 Nieuws. 22.40 Jazz muziek. 23.15 Weerklank: muziek-revue. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. 7.00-24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nieuws en SOS-berichten. 7.10 Dagopening. 7.25 Klassieke grammo foonmuziek. 7.45 Radiokrant. 8.00 Nieuws. 8.15 Lichte grammofoonmuziek. 8.45 Volksliederen (gr.) 9.00 Voor de zieken. 9.35 Grammofoonmuziek. 9.40 Voor de huisvrouw. 10.10 Grammofoonmuziek. 10.15 Morgenwijding. 10.45 Samenzang. Geestelijke liederen. 11.15 De jeugd op eigen wieken, hoorspel (5). 11.45 Lichte grammofoonmuziek. 12.10 Latijns-Ameri kaans orkest. 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Lichte orkestmu ziek en zangsoliste. 12.53 Grammofoonmu ziek, eventueel actualiteiten. 13.00 Nws. 13.15 Licht instrumentaal ensemble. 13.35 Moderne grammofoonmuziek. 14.50 Wie luistert mee?, lessen in het muziekbeluis- teren. 15.20 Moderne muziek voor twee piano's. 15.50 Bijbelvertelling voor de jeugd. 17.15 Jazzmuziek. 17.40 Beursbe richten. 17.45 Licht instrumentaal kwartet. 18.05 Mannenkoor. 18.30 Het spektrum, le zingen. 18.45 Nieuwe grammofoonplaten. 19.00 Nieuws en weerbericht. 19.10 Mede delingen of grammofoonmuziek. 19.15 Le ger des Heilskwartier. 19.30 Radiokrant. 19.50 Licht instrumentaal ensemble. 20.10 Klassieke kamermuziek. 21.00 Nederland se Himalaya-Expeditie 1962-11. De beklim ming van de top en enkele medische as pecten, lezing. 21.20 Metropole-orkest en altsaxofoon: amusementsmuziek. 21.50 Kanttekeningen. 22.00 Geestelijke liede ren. 22.20 Grammofoonmuziek, eventueel actualiteiten. 22.30 Nieuws. 22.40 Avond overdenking. 22.55 Lichte grammofoonmu ziek. 23.15 Liederen. 23.30 Nachtmuziek. 23.55-24.00 Nieuws. BRUSSEL 324 m. 12.00 Nieuws. 12.03 Lichte muziek. 12.30 Weerbericht. 12.34 Lichte muziek. 12.50 Beursberichten en programma-overzicht. 13.00 Nieuws en weerbericht. 13.15 Kamer muziek. 14.00 Nieuws. 14.03 Schoolradio. 15.00 Jeugdkoorzang. 15.30 Symfonische muziek. 16.00 Nieuws. 16.03 Beursberichten. 16.09 Engelse les. 16.24 Lichte muziek. 17.00 Nieuws en weerberichten. 17.15 Celloreci tal. 17.45 Kamermuziek. 18.00 Nieuws. 18.03 Moderne muziek. 18.10 Lezing. 18.30 Voor de soldaten. 18.50 Radiokroniek. 19.00 Nieuws en weerbericht. 19.40 Pianospel. 19.45 Muziek voor de jeugd. 20.00 Rus sische muziek. 21.20 Lichte muziek. 21.30 Klankbeeld. 22.00 Nieuws. 22.15 Folklore. 22.35 De zeven kunsten. 23.00 Nieuws. 23.05 Casinoconcert. 23.45-24.00 Voor de zeelie den. VOOR DINSDAG VARA: 19.30 Tussen de oorlogen, film programma. 19.55 Reactie op reacties. NTS: 20.00 Journaal. 20.20 De wereld van Charles Trenet, gevarieerd programma. VARA: 20.55 Suriname en het koninkrijk, gesprek. 21.25 Uit, een spiegel der lichte kunsten. NTS: 22.00 Tunnel 28, documen taire. 23.30-23.35 Journaal. VOOR WOENSDAG NCRV: 17.00 Voor de kinderen. NTS: 17.35-17.45 De Verrekijker, jeugdjournaal. NCRV: 19.30 Alles draait om moeder, feuilleton. NTS: 20.00 Journaal en weer- overzicht. NVRV: 20.20 Memo. 20.30 Zoek de zin op, intelligentiespel. 21.05 Caram- beien verder!, documentaire. 21.25 De maan schijnt over Kylenamoe, eenakter. 22.05 Chansons. 22.25 Dagsluiting. NTS: 22.35-22.40 Journaal.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 9