Mammoetwet over eindstreep met behulp van de P. v. d.A. AGENDA stand 53 Ook de Eerste Kamer is vertoornd op De Gaulle Kort en bondig^ V KREMER Koning Rambot en snijdertje Miks 4 P o 11 e, Pelli en Pinöo Kohier naaimachines Eerste Kamer wees V.V.D.-motie tot uitstel der stemming af Drie doden in het verkeer Antivries voor vogels Fins schip bij aanvaring zwaar beschadigd Dr. Otto directeur Wieringermeer Drie jaar geëist voor inbraken Het kwik stijgt morgen NU MODERN WASSEN WASMACHINE BLAUW WOENSDAG 13 FEBRUARI 1963 Kerkelijk nieuws Niet tevreden Haarlem Velsen-lJ muiden Voor het eerst in Nederland op HAARL. VOORJAARSBEURS de nieuwe serie luxe Beverwijk Onderbesteding V erzekeringsinspecteur voor de rechter (Van onze parlementaire redacteur Ook de Eerste Kamer heeft het grote wetsontwerp tot regeling van het voort gezet onderwijs, de Mammoetwet, aan genomen. Gistermiddag viel de beslis sing met 49 stemmen voor en 16 stem men tegen. Naar verhouding was deze meerderheid nog groter dan die op 12 juli in de Tweede Kamer, die zich toen met 100 tegen 44 stemmen achter minister Cals schaarde. De 16 tegen stemmen in de Eerste Kamer waren af komstig van de fractie der V.V.D., de beide communisten, vier Cliristelijk-His- torische en drie Anti-Revolutionaire senatoren. Minister Cals kreeg steun van alle aanwezige K.V.P.'ers (24) en socia listen (18), vijf Anti-Revolutionairen en twee Christelijk-Historischen (49). De socialisten, van wie bekend was dat zij evenals de V.V.D. van het wetsontwerp nadelen voor het openbaar onderwijs vreesden, hebben tenslotte deze grief niet laten overwegen. De fractie van de V.V.D. heeft nog een poging gedaan de eindstemming over het wetsontwerp uit te stellen in afwachting van het rapport van de Commissie-De Roos die zal onderzoeken in hoeverre aan de bezwaren die het openbaar onderwijs heeft kan worden tegemoet gekomen. Een des betreffende motie werd echter verworpen met 57 tegen 9 stemmen. Uit de stemverklaring die prof. Samkal- den (P.v.d.A.) ten aanzien van de motie gaf, kon eigenlijk al worden afgeleid dat de le den van de P.v.d.A. hun bezwaren tegen de „plan-procedure" in het wetsontwerp niet tot het eind toe zouden volhouden: „Er is iets in deze motie dat ons aan spreekt, maar er zijn ook grote nadelen aan verbonden", zei prof. Samkalden. Er was in zijn fractie ernstig geaarzeld, zei hij, maar 't leek hem ongewenst 't eindoordeel over het ontwerp te verschuiven naar een tijdstip waarop mr. Cals als minister reeds zou zijn vertrokken. Bovendien was prof. Ned. Herv. kerk Beroepen te Stadskanaal J. G. Huetink te Midwolde (Old.) te Westerhaar (toez.) M. H. Geertsema te Stedum. Aangenomen naar Zierikzee (vac. C. Be- zemer) A. Lam te O. en N. Andel. Geref. kerken Beroepen te 's-Gravenhage-Zuid (vac. Dr. P. v. d. Spek) M. T. Minnema te 's-Gra- venzande. Samkalden onder de indruk gekomen van wat minister Cals in laatste instantie had gezegd, namelijk dat de opdracht aan de Commissie-De Roos een logisch uit vloeisel was van de wil, de laatste restjes van de schoolstrijd tussen openbaar en bij zender onderwijs op te ruimen. Er waren bezwaren gemaakt tegen de zo genoemde planprocedure in het ont- werp-Mammoetwet. De voorstanders van het openbaar onderwijs vrezen dat het bijzonder onderwijs een voorsprong krijgt bij de stichting van scholen. Minister Cals betoogde nu, dat het wetsontwerp alleen spreekt over scholen die voor bekostiging door de overheid in aanmerking komen Op stichting van bijzondere scholen kan de overheid geen invloed uitoefenen. Be kostiging uit de overheidskas is dus wat anders dan stichting. De minister ontkende overigens met klem dat 't openbaar onder wijs door de Mammoetwet in een slechte re positie zou komen, integendeel, het krijgt meer mogelijkheden. Hij had grote bezwaren tegen het voorstel, de eindstem ming aan te houden. Bovendien zou uitstel onwezenlijk zijn, omdat de Mammoetwet voorlopig toch niet wordt ingevoerd. De inwerkingtreding is afhankelijk van een nadere wet. Wanneer het zover is, zullen ook de bevindingen van de Commissie-De Roos ter sprake kun nen komen. Mr. Van Riel, de fractieleider van de V.V.D. in de Eerste Kamer, was hiermee niet tevreden. Hij vond de belangen van de openbare school zo zwaar wegen, dat eerst een oplossing hiervoor bekend zou moeten zijn. Daarna pas zou een definitie ve beslissing over de Mammoetwet mogen worden genomen. Hij was er trouwens niet zeker van dat een wijziging ten gunste van het openbaar onderwijs zou worden aanvaard. Prof. Samkalden, wiens partijgenoot prof Schermer horn het de minister over de kwestie der planprocedure niet gemak kelijk had gemaakt, aanvaardde het be roep dat de minister op de Kamer deed. Er zal nog gelegenheid zijn de ongelijk heid tussen openbaar en bijzonder onderwijs weg te nemen. Prof. Samkalden kon zich echter niet voorstellen dat een volgende minister van O.K. en W. het vertrouwen van de P.v.d.A. zou behouden „indien hij niet op honorabele wijze gehoor zou geven aan de geuite wensen". Mevrouw Van Ommeren (C.P.N.) meen de dat de P.v.d.A. blijkbaar om andere redenen dan de mammoetwet de K.V.P. niet wilde „bezeren" De K.V.P. schaarde zich volkomen achter minister Cals en de C.H.-fractieleider mr. Pollema noemde het c Stadsschouwburg, vandaag 20.30 u.: Toneelgroep Centrum met „De meiden" van Jean Genet. Regie: Theo Kling. Concertgebouw, donderdag 20 u.: Die Haerlemsche Musyckcamer o.l.v. André Kaart. Soliste: Nelly Groenevelt, sopraan. BIOSCOPEN Cinema Palace, vandaag 19 en 21.15 u.: ..Haar verzwegen verleden", 18 j. Donder dag 14, 19 en 21.15 u.: „Pigalle in Tokio", 14 j. Frans Hals, 14, 16.30, 19 en 21.15 u.: „De Overval" en „Zoo", a.l. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Maciste, gla diator van Rome", 14 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u. „Gods geuzen", 14 j. Minerva, vandaag 20.15 u.: „Mr. Hulot met vakantie", a.l. Donderdag 20.15 u.: „Het complot", 14 j. Rembrandt, 14 en 20 u.: „De langste dag", 14 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Het loon van de duivel", 18 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Zazie in de métro", 18 j. Monopole (Zandvoort), vandaag geen filmvoorstelling. Donderdag 20.15 u.: „De roverssymfonie", a.l. (Onder auspiciën van de culturele kring ,,'t Helm"). TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Werken uit de Haarlemse School van de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks geopend van 10-17 u.: zondag van 13-17 u. Kunstzaal „In 't Goede Uur" (Nieuwe Kerksplein): Tot en met 28 februari teke ningen, aquarellen van Theodoor Heynes. Dagelijks geopend van 10-18 u. en van 20-22 u.: Klassiek grammofoonplatencon- cert van 21-22 u.: Mozart. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Tentoonstelling van schilderijen van J. Möhlenpage. Tot en met 23 februari. Dagelijks geopend van 9-17 u. en tijdens de klassieke grammofoonplatenconcerten op maandag, woensdag en vrijdag van 18-20 u. Teylers Museum (Spaarne 16): Tekenin gen Hollandse, Italiaanse en Franse School 16de tot en met de 19de eeuw. Schilderijen uit de 19de en 20ste eeuw. Dagelijks (be halve maandag) geopend van 11-15 u. Eerste zondag van de maand 1315 u. De Vishal: Dagelijks van 10-17 u„ zon dags van 13-17 u. Tot en met 24 februari tentoonsteling van figuratieve schilder- en beeldhouwkunst. Huize Bloemenheuvel, Bloemendaalse- weg 158, Overveen: Expositie van werk van Dick van Luyn. Tot en met 24 febru ari: Dagelijks van 10-17 u.; zondags van 14-17 u. DIVERSEN Café-chantant „Adam en Eva" (Raam- vest): Iedere avond geopend van 20-2 u. Van 21-23.15 u.: Cabaret door Fiet en Frans Koster, Marian Berk en Han Rei ziger (piano). Krelagehuis (Leidsevaart), Haarlemse voorjaarsbeurs geopend van 14 tot en met 22 februari van 1017 en 1923 uur. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van 8 februari). WOENSDAG 13 FEBRUARI City, 20 u.: „De overval". Rex, 20 u.: „Dieven hebben het wéér moeilijk". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. Raadhuis, Velsen, 19.30 u.: Begrotings vergadering gemeenteraad. Openbare leeszaal, Plein 1945: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 u.; filiaal Wijkerstraat- weg 77, Velsen-Noord: 14 tot 17 u. (jeugd); filiaal Wüstelaan 79, Santpoort: 14 tot 17 uur (jeugd). R.-K. leeszaal, Willemsbeekweg: 14.30 tot 17.30 u.; Jozefhuis, Ban.iaertstraat Vel sen-Noord: 14 tot 17 u.; filiaal Wüstelaan 79, Santpoort: 14 tot 17 u. (jeugd). DONDERDAG 14 FEBRUARI City, 20 u.: „De overval". Rex, 20 u.: „Dieven hebben het wéér moeilijk". Pieter Vermeulenmuseum, zie onder woensdag. Raadhuis, Velsen, 19.30 u.: Begrotings vergadering gemeenteraad. Raadhuis Beverwijk, 19.30 u.: Vergade ring gemeenteraad Raadhuis Heemskerk, 19.30 u.: Vergade ring gemeenteraad. Openbare leeszaal, Plein 1945: 10 tot 12.30 uur: filiaal Vclsen-Noord: 10 tot 12 u. R.-K. leeszaal, donderdag gesloten. wetsontwerp een nationaal compromis, dat zeker goede kanten had. Aan dit oordeel knoopte hij een beschouwing vast over de wenselijkheid van een kabinet op zo breed mogelijke basis. Toch zou de heer Pollema, gevolgd door drie geestverwan ten, tegenstemmen. Slechts de heren Geuze en Kranenburg waren vóór. (De fractie van de C.H.U. in de Tweede Kamer was destijds onverdeeld tegen). Bij de A.R.P. gingen fractieleider Berghuis en vier ande ren met minister Cals mee. De heren Al- gra, Haspels en Tjalma bleven onverzoen lijke tegenstanders. Na bijna vier jaar en vier maanden is de mammoetwet er nu door. Het ontwerp werd in oktober 1958 bij de*Tweede Ka mer ingediend. Als we een vergelijking met een schip mogen maken dan kunnen we zeggen dat het nu te water is gelaten, maar voorlopig nog niet in de vaart komt. Dat zal pas gebeuren, wanneer de beide Kamers hun zegen geven aan een wets ontwerp waarbij het anker wordt gelicht. Als de Mammoetwet in werking is getre den zal het onderwijs in vier wetten zijn geregeld: kleuteronderwijs, basisonderwijs, voortgezet onderwijs en wetenschappelijk onderwijs. Zonder hoofdelijke stemming is ook het wetsontwerp tot het verlenen van grotere vrijheid van inrichting van het onderwijs, het „experimenteerwetje", aanvaard. De wijze, waarop aan de mogelijkheden van de Mammoetwet vorm zal worden gegeven, vergt nog veel studie, waarbij proefne mingen niet kunnen worden gemist. Voor deze proefnemingen geeft het experimen teerwetje een wettelijke grondslag. Het wil niet meer dan afwijkingen van be staande regelingen toelaten, indien de scholen dit vragen en indien blijkt, dat die afwijkingen verantwoord zijn. Advertentie anno uoo (Van onze parlementaire redacteur) Had De Gaulle's verstoring van de on derhandelingen om Engeland in de E.E.G. toe te laten al de gramschap van de Twee de Kamer verwekt, ook de Eerste Kamer heeft zich gisteren fel gekeerd tegen de handelwijze van de Franse president, zo dat Nederlandse ministers bijeventuele verdere pogingen om Engeland als lid te introduceren zich in elk geval geschraagd weten door een aaneengesloten thuisfront. De voor De Gaulle bestemde toornige ge luiden welden eendrachtig op uit de frac ties van C.H.U., A.R.P., P.v.d.A., K.V.P en V.V.D., die in de Eerste Kamer in eerste termijn aan de beurt kwamen bij de gedachtenwisseling over de begroting van economische zaken Het woord repre saille viel meer dan eens, ook de vraag, hoe de Nederlandse regering nu denkt te handelen tegen Frankrijk en vóór Enge land, want de openheid van de E.E.G., ook voor dit land, moet doelstelling blij ven, zo bleek duidelijk. Niet alleen Frankrijk is schuldig, zei de heer Kapteyn (P.v.d.A.) in zijn requisitoir, Advertentie „Vier WOENSDAG 13 FEBRUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: Parijse meisjes". Luxor Theater, 19.30 u.: „Boccaccio '70". DONDERDAG 14 FEBRUARI Kennemer Theater, géén voorstelling. Luxor Theater, 19.30 u.: „Boccaccio '70". Gestikt. Een baby van zes maanden, Dirk-Jan van den Oever is in Oud-Loos- drecht in zijn bedje gestikt. Op de Wouwsestraatweg onder de ge meente Bergen op Zoom is een personen auto, bestuurd door de 37-jarige M. A. Hundersmarck uit Kapelle (Zeeland) ge slipt. De wagen kwam op het linkerweg gedeelte terecht en werd daar aangereden door eer vrachtauto. De bestuurder is aan de verwondingen overleden. Op de rijksweg te Haarle onder de ge meente Hellendoorn is de zesjarige W. Hoonhorst toen hij plotseling de rijweg overstak door een passerende personenauto aangereden. Hij was vrijwel op slag dood. Op de rijksweg RoermondVenlo is een personenauto tengevolge van een slippartij in botsing gekomen met enige busjes. Negen personen werden gewond van wie twee zeer ernstig. Op rijksweg 26 is bij IJsselstein de auto van de 49-jarige vertegenwoordiger C. Veldt in de berm terechtgekomen en tegen een boom gebotst. De chauffeur, die waar schijnlijk onwel was geworden of door slaap was overmand, werd zo zwaar ge wond, dat hij kort daarna ter plaatse over leed. De chemische industrie komt de vogels (wel wat laat) te hulp met een antivries middel, dat hen beschermt tegen vast vriezen aan het ijs. Dit middel, propyleen glycol, dat ook gebruikt wordt voor de vervaardiging van antivries voor auto's, kan worden gespoten op stro en rieten matten die op het ijs worden gelegd. Door de antivrieswerking kunnen de vogels er niet aan vastvriezen. Volgens dierenart sen heeft het middel geen schadelijke in vloed op de vogels. Het Finse schip „Alca" (5485 brt) heeft op de Westerschelde bij een hevige aan varing met het Zweedse ertsschip „Ava- fors" (10.810 brt) ernstige schade opgelo pen als gevolg van de aanvaring en de erop volgende brand die pas na vier uur was bedwongen. Twee opvarenden van de „Alca" werden gewond, van wie één, de 17-jarige motorman Johnny Söderdall ernstig. De „Alca" is in de zogenaamde „Schaar van de Noord" aan de grond gelopen. Het stuurhuis en de hutten van de bemanning zijn uitgebrand, ruim vijf staat vol water, terwijl ook in de lading potas brand heeft gewoed. Door de brand is de stuurinrich ting onklaar geraakt. Men zal proberen het schip bij hoog water vlot te trekken, waarna het voor reparatie naar Antwerpen of Vlissingen zal worden gesleept. Het Zweedse schip is na de aanvaring naar Antwerpen gesleept. Naar wij vernemen is binnenkort de be noeming te verwachten van dr. ir. W. M. Otto, inspecteur voor het onderzoek bij de directie van de cultuur-technische dienst te Utrecht, tot directeur van de Wierin germeer (IJselmeerpolders). De heer Ot to volgt in deze functie ir. A. P. Minder- houd op, die onlangs werd benoemd tot voorzitter van het bestuur van de land- bouw-hogeschool te Wageningen. maar Duitsland evenzeer. Uit zijn felle veroordeling van de samenspraken tussen De Gaulle .en Adenauer moest men wel opmaken dat de ondertekening van het Frans-Duitse vriendschapsverdrag voor het gevoel van de oprechte Europeaan Kapteyn is geschied met het bloed van de resterende E.E.G.-partners plus Enge land. Dit verdrag schept volgens hem de voorwaarde, dat er binnen de E.E.G. voor taan alleen nog maar per communiqué ge regeerd zal worden, met andere woorden dat de grote „partners" de kleine voor vol dongen feiten plaatsen door een kort com muniqué in de stijl-De Gaulle. Prof. Thurlings (K.V.P.) meende dat de kleine partners ni al overmatig sterk wor den aangetast en wel door de kartelpoli tiek van de E.E.G. In het algemeen stem' de deze hoogleraar in met het beleid van minister De Pous, al toonde hij zich er be zorgd over, dat de loonontwikkeling in ons land de concurrentiepositie ten opzichte van het buitenland heeft verzwakt. Prof. Witteveen (V.V.D.) dacht dat het gevaar voor de conjunctuur ditmaal in tegenstelling tot 1956 wel eens zou kun nen liggen in onderbesteding en niet in overbesteding zoals toen. Thans tekent zich een overcapaciteit af. Hij had niet temin lof voor deze minister en voor dit kabinet, omdat het gelukt is een overbe steding te voorkomen door ervoor te zor gen dat de besparingen van de overheid op „hoog peil" bleven, zoals hij dat noem de. Evenals vorig jaar beval hij globale maatregelen aan als betere middelen om de conjunctuur te beheersen dan de hem niet sympathieke loon- en prijspolitiek. Hij had principiële bezw.aren tegen het voort zetten en uitbouwen van de „prijsbeheer sing". Als men de prijzen vrijlaat is een optredende prijsverhoging een „kompas voor de produktie". Hij wenste een verbre ding van de produktiebasis voor de scheepsbouw. Ook vroeg hij of de minister zijn hou ding ten opzichte van de Westersuikerraf finaderij niet wilde herzien. De beslissing van de bewindsman om op grond van de internationale prijsontwikkeling van sui ker deze raffinaderij de toegang tot de binnenlandse markt te ontzeggen was vol gens prof. Witteveen niei juist, nu geble ken is dat de suikerprijs aanzienlijk ge stegen is. Ook voor het Amsterdamse ha venbedrijf betekent het wegvallen van Westersuiker een verlies. Enkele senatoren hebben de ministers nog gevraagd een opgave te doen van de economische schade die ontstaan is door de langdurige winter. Volgens de heer Elfferich (A.R.P.) zou deze al vele mil joenen guldens bedragen. Een wetsontwerp tot wijziging van de grens tussen Nijmegen en Heumen heeft de Eerste Kamer, tussen de begrotings behandeling door, zonder hoofdelijke stem ming aangenomen, evenals enkele natura- lisatieontwerpen. Advertentie 6-7. O, wat maakten die kunstenmakers daar rare sprongen, als ze voor de troon van koning Rambot verschenen.Ze gingen op hun handen staan, dansten en zongen grappige liedjes bij de luit. Iedereen aan het hof vond het 'n aardig gedoe. Maar ach. koning Rambot zelf kon geen lachje op z'n gezicht krijgen. Die keek naar de grappenmakers, maar hij bleef altijd even ernstig en treurig kij ken. Drie jaar gevangenisstraf heeft de of ficier van justitie te Alkmaar geëist tegen een 24-jarige classificeerder uit Rotter dam, die in augustus 1962 zou hebben in gebroken in een kantoor van de firma W. Burger te Alkmaar. Ook een brandkast- kraak bij een haardenfabriek te Hilver sum was hem ten laste gelegd. Een 46-jarige verzekeringsinspecteur uit Oud-Karspel heeft voor de Alkmaarse rechtbank wegens verduistering van 10.000 en oplichting tot een bedrag van ruim 8.000 ten nadele van een verzeke ringsmaatschappij een gevangenisstraf van drie jaar tegen zich horen eisen. Ver dachte zou over de jaren 1961 en 1962 premies, welke hij voor zijn werkgever had geïnd, hebben verduisterd. 71-6 Copyright P I. B Bo* ftCopenhog* 71. „Hé! Halt! Halt! We kunnen de wagen toch niet loslaten. Hij rijdt steeds maar naar heneden! Straks hotst hij nog tegen ons huis op!" „Phjé! Wat een gekraak! Waarom gebeuren er toch altijd zulke nare dingen?! Ik durf haast niet te kijken! Het huis is heslist helemaal ingedeukt!" „Ach, die arme Zeerob, hij is ingelijst tussen de bomen! Maar gelukkig, dat er geen glas bij is!" G' pakt. In Elten is een Duitser aan gehouden die uit een psychiatrische in richting in Leidschendam was ontsnapt. Na zijn ontvluchting sliep hij in een hooi berg in Hazerswoude. Daarna stal hij in Alphen a. d. Rijn een bestelauto, waarmee hij bij Ede over de kop sloeg Hij werd slechts licht gewond. Te voet bereikte hij Wolfheze, waarin hij overnachtte in een school. Hij zette daar thee, waarvoor hij twee gulden achterliet. In Arnhem heeft hij nog kleine diefstallen gepleegd voordat hij in Elten werd aangehouden. Veder-prijzen. Het bestuur van de stichting Wetenschappelijk Radiofonds Ve der heeft prijzen toegekend aan ir. G. M. Uitermark te Voorschoten voor zijn werk zaamheden met betrekking tot de ontwik keling van het Simofoon-project en aan de heren B. Vree, Den Haag, R. J. Visser, Den Haag, ir. J. P. de Vreede, Leidschendam, C. J. Sanders, Leidschendam, ir. J. M. M. Veldstra, Hilversum en ir. D. J. Braak, Hilversum, voor hun bij he,t ontwikkelen van dit project geleverde belangrijke bij drage. Vermist meisje terecht. De sedert 24 december vermiste 18-jarige Petronella van W. uit Maassluis is terecht. Op 9 fe bruari was per radio haar opsporing ver zocht. Iemand deelde de politie mee, dat een van zijn vrouw gescheiden buurman sedert enkele weken een ongeveer acht tienjarig meisje in huis had. Dat meisje bleek inderdaad Petronella te zijn. Zij is bij haar ouders teruggebracht. Vermiste jongen terecht. De 14-jarige Willem van Bart uit Utrecht, die sinds vo rige week woensdag spoorloos was, is te recht. De jongen is in Rotterdam bij een familielid teruggevonden. Hij is wel meer weggelopen. Advertentie slechts 15 cent metReckitts Het K.N.M.I. deelt mede: Een oud de- pressiegebied, dat zich uitstrekte van Ne derland over Duitsland naar Zuid-Oost- Europa en dat vergezeld ging van een zeer groot sneeuwgebied, vult langzaam verder op en trekt naar het oosten weg, gevolgd door een zwakke rug van hoge luchtdruk. Deze ging de afgelopen nacht op de Britse eilanden vergezeld van flinke opklaringen, waarbij daar op vele plaat sen 3 tot 7 graden vorst voorkwam. Deze zone met opklaringen zal zich de komen de nacht over ons land uitbreiden, waar door de temperaturen boven de aanwezige sneeuwlaag nog weer eens sterk zullen da len. De rug van hoge luchtdruk wordt echter onmiddellijk gevolgd door een oceaande pressie, welke belangrijk in diepte en om vang toenam. Deze depressie volgt een koers welke belangrijk noordelijker is dan de laatste tijd het geval was. Een fron tensysteem ervan zal ons land morgen na deren waarbij de winden gaan aanwakke ren uit zuidoost tot zuid, hetgeen een ge leidelijke temperatuurstijging tot gevolg zal hebben. Het front gaat bovendien ver gezeld van een uitgestrekte neerslagzone, welke ons land morgen overdag van het zuidwesten uit zal bereiken. De neerslag kan aanvankelijk in de vorm van sneeuw vallen maar zal later waarschijnlijk over gaan in regen. WEERRAPPORTEN Maximum-temperaturen binnen- en buitenland. Neerslag: laatste 24 uur. S u Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Zd-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Pa rijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort VFünchen Zürich enève Locarno Wenen Innsbruck Athene Rome Ajaccio Madrid Mallorca Lissabon motsneeuw n sneeuw n sneeuw nw sneeuw n motsneeuw nnw motsneeuw nw geheel bew nw motsneeuw nw sneeuw sneeuw sneeuw geheel Dew onbewolkt geheel bew. geheel bew. geheel bew geheel bew sneeuw zwaar bew zwaar bew. licht bew. sneeuw sneeuw sneeuw sneeuw zwaar brw licht bew. sneeuw sneeuw zwaar bew half bew. half bew licht bew. licht bew. licht bew. 0 1 0 0 2 0 0 0 -9 -3 z ozo windst. -4 no -2 windst. 1 nnw 2 n nnw wnw w w nw n ono w w w O windst. z windst. ono 0 0 0 2 7 6 14 0 0 1 3 4 6 0 2 17 windst 14 ono 12 windst. 10 nw 17 nw 13 41 e e.S 4 3 2 6 6 5 7 2 0,1 2 1 0,2 0,4 0,2 6 2 6 0,1 0,2 0 0 0,1 4 7 3 0,3 0 2 1 0,6 7 0,1 0 0,2 Donderdag 14 februari Zon op 7.59 uur, onder 17.50 uur. Maan op uur, onder 10.29 uur. Maanstanden 16 febr. 18.39 uur laatste kwartier. 24 febr. 3.06 uur nieuwe maan. Hoog en laag water in IJmniden Woensdag 13 februari Hoog water 6.49 en 19.01 uur. Laag water 2.26 en 14.44 uur. Donderdag 14 februari Hoog water 7.22 en 19.37 uur. Laag water 2.54 en 15.15 uur.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 2