Politiek topberaad in de Amerikaanse hoofdstad Knoop dit in uw oor! ff VAN NELLE'S m Bonn zoekt een uitweg in de EEG-impasse Record-meerderheid voor Macmillan in Lagerhuis Belgisch-Nederlands initiatief om EEG-crisis op te lossen? (<Pr WERELDNIEUWS mm iilfe Korter dienen in Italië NBC moet kantoor in Moskou sluiten Verkiezingen in Italië 28 april? Boeïng neergestort Z.-Kasai rebelleert Heath wijst de critiek van Labour af raatótoel WOENSDAG 13 FEBRUARI 1963 Washington wacht de ontwikkeling in Europa af Niet erg verstandig zo boeiend is nu PANORAMA Coopers ruimtevlucht tot half mei uitgesteld AUernpqn .theebuuu^j '""m P:v. m Geen eenstemmigheid over de Frans-Duitse unie Slimmigheidjes Leuvense universiteit wordt tweetalig Op basis van hetgeen in Brussel werd bereikt Luxemburg afzijdig Lancering Syncom uitgesteld (Op de Fallout Maria Storm A (Van onze correspondent) WASHINGTON. President Kennedy en zijn topadviseurs op het gebied der buiten landse politiek hebben gisteren uitvoerig gesproken of die politiek wijzigingen moest ondergaan, nu zich ernstige scheuren hebben geopenbaard in het Atlantische bondgenootschap. De bijeenkomst was slechts de eerste in een serie en voor con clusies is de tijd nog niet gekomen. Aan de beraadslagingen namen deel vi ce-president Lyndon Johnsson, de minister van Buitenlandse Zaken Dean Rusk, diens voorgangers Dean Acheson en Christian Herter alsmede David Bruce, thans am bassadeur in Londen, die tevoren ambas sadeur in Parijs en Bonn is geweest en derhalve een bijzonder deskundig raadge ver. Hoewel sommigen in Washington een frontale politieke aanval tegen president De Gaulle propageren, krijgt men toch de indruk dat men het in de hoogste rege ringskring zo mogelijk vermijden wil er ger brokken te maken. De president zei op zijn laatste perscon ferentie bijvoorbeeld dat hij het een ramp zou achten indien er verdeeldheid tussen Europa en de Verenigde Staten zou ontstaan. Het lijkt daarom mogelijk dat de Ver enigde Staten zullen afwachten welke ont wikkeling zich in Europa zal voordoen. Het heeft in Washington zeer de aan dacht getrokken dat de Britse onderminis ter Heath in het Lagerhuis heeft verklaard dat Groot-Brittannië een associatie met de E.E.G. zou overwegen, indien het aanbod hiertoe zou komen van alle zes de leden. Washington verkiest, evenals Londen, het volledige Britse lidmaatschap boven lou ter associatie, doch het lijkt mogelijk dat men genoegen zou willen nemen met een half ei, dat men beter acht dan de lege dop van een gebroken bondgenoot schap. NEW YORK (AP) Henry A. Kissin ger, adviseur van de Amerikaanse rege ring en deskundige in strategische en po litieke problemen van het nucleaire tijd- Advertentie HET STAAT DEZE WEEK IN De merkwaardige levensgeschie denis van de eerste man die van Europa een éénheid wilde maken: Julius Caesar, de priester van Jupiter, die dictator werd van het Romeinse Rijk. jiqo De man van 42 jaar, die alle grote schaatswedstrijden al eens heeft gewonnen, maar die de zware elf stedentocht niet winnen kon. Hij zegt, dat Paping een fantastische prestatie leverde MAAR SCHAATSEN WAS HET NIET!" Japan zal op de Europese markt verschijnen met de kleine, vrij goedkope, doch snelle sportauto „Honda". Panorama doet tot in details uit de doekjes wat de Japanse concurrentie op de Euro pese automarkt zal gaan brengen. Een zoeklicht aan een band op het voorhoofd bussen, die met stevige elastieken aan de benen zijn gebonden ziedaar de uit rusting voor een in populariteit snel toenemende sport, die uit sluitend bij nacht wordt beoefend. Griekenland gelooft, dat het Helleens imperium zal herrijzen als het land geregeerd wordt door een Koning, die Constantijn heet, en die ge trouwd is met „een Noordse prinses, pril als de dageraad." Zal nu de oude voorspelling in vervulling gaan En dit is op geen stukken na alles. Panorama van deze week bevat naast deze boeiende reportages pagina's vol met actuele foto's, spannende verhalen, prachtige kleurenfoto's, geestige tekeningen, kortom verrassing na verrassing. Gun U-zelf en Uw gezin Pano rama! U kunt overal losse num mers kopen voor 50 ct; maar veel eenvoudiger is, wanneer U een briefkaart stuurt aan „Panorama- Haarlem" (dit adres is voldoende) en U als vast abonné opgeeft. Dan kost Panorama maar 40 ct per week en U krijgt bovendien de eerst volgende twee nummers cadeau. perk, noemt de huidige tegenstrijdigheden binnen de westerse alliantie een teken van gezondheid. Na een aanpassingsperiode bestaat de mogelijkheid van grotere macht, een nieuw tijdperk van Westerse samenwer king tegen het communisme". Kissinger, professor in politieke weten schappen aan de universiteit van Har vard, zei dat de huidige geschillen voort vloeien uit het feit dat Europa, als gevolg van de Amerikaanse politiek na de twee de wereldoorlog, sterk genoeg is zichzelf te verdedigen. Wat de Amerikanen moeten doen is hun politiek zo te wijzigen dat de andere NAVO-landen bij het uitstippelen van de westerse politiek een gelijke rol spelen als de Verenigde Staten. Hte is niet erg ver standig van ons te denken dat Groot-Brit- tannië en Frankrijk ons wantrouwen om dat zij enige mate van zeggenschap over de kernwapens wensen," aldus Kissinger. ROME (AFP) Het Italiaanse Huis van Afgevaardigden heeft zijn goedkeuring ge hecht aan een verkorting van de dienst tijd van achttien tot vijftien maanden voor land- en luchtmacht en van 28 tot 24 maan den voor de marine. Het wetsontwerp is reeds eerder door de Senaat goedgekeurd. De wet zal geleidelijk aan worden toege past. HOUSTON (Reuter) Het centrum voor de bemande ruimtevaart in Houston (Te> xas) heeft meegedeeld, dat de ruimte^ vlucht die Leroy Gordon Cooper in april zou maken, is uitgesteld tot half mei. Deze vlucht, waarbij Cooper in een Mer cury-cabine 22 maal een baan om de aar de zou moeten beschrijven, was aanvan kelijk vastgesteld op 2 april, doch werd daarna naar later in de maand verscho ven wegens moeilijkheden aan de Atlas raket die Cooper met zijn ruimtevoer tuig in de ruimte moet brengen. Advertentie Metéén Van Nelle's theebuiltje (groot formaat) zet u vlug en gemakkelijk 'n flinke pot heer lijk, krachtige thee. Om de hele familie van te laten genieten I Want de geur en fijne smaak van de beroemde Van Nelle's „Afternoon" melange zijn in het builtje extra geconcentreerd bewaard. Doos van 20 stuks 98 ct. TB 12 i-.v.:-;. kwaliteit! (Van onze correspondent) BONN Fritz Erler, vice-voorzitter van de socialistische fractie in de Bonds dag, heeft gisteren gezegd dat de drie fractievoorzitters, in tegenstelling tot be weringen van de minister van Buitenland se Zaken Schroder, zich nog niet eens hebben verklaard met het Frans-Westduit- se verdrag over de politieke unie. De drie voorzitters hebben bondskanselier Aden auer /oor zijn vertrek naar Parijs immers opgedagen de Franse president te over tuigen van de noodzaak tot Britse toetre ding tot de E.E.G., aldus Erler, en dat is niet gelukt. Veeleer zijn de pessimistische voorspellingen van de socialisten, die nog aan Adenauer hebben gevraagd zijn reis naar Parijs uit te stellen, uitgekomen. In Bonn zoekt men overigens op grote schaal naar een uitweg uit de E.E.G.- impasse. Adenauer had gisteren een be spreking met de minister-presidenten vaq de deelstaten over de kwestie. Later sprak de kanselier met de C.D.U.-fractie- voorzitter Von Brentano, die zelf naar de Verenigde Staten wil gaan om de storin gen op de diplomatieke lijn Bonn-Washing ton te verhelpen. Minister Schroder ontving gisteren de Noorse en Deense ambassadeurs, die kwa men informeren naar de beweerde uitla tingen van minister Von Hassel over Adenauers vrees voor een Europa met een overwicht aan socialistische landen. De E.E.G.-impasse was ook het thema van een artikel van Majonica. C.D.U.-lid in de Bondsdagcommissie voor buitenland se politiek. Majonica keert zich tegen as sociatie van Groot-Brittannië als tussenop lossing. Ook acht hij de Westeuropese Unie niet geschikt voor een band met Lon den. Hij pleit voor persoonlijk contact tus sen Adenauer en Macmillan en stelt ver der voor een permanente commissie in het leven te roepen, waarin naast Groot-Brit tannië de vijf E.E.G.-landen zitting heb ben, die voor spoedige Britse toetreding zijn. Majonica waarschuwt de bondsrege ring voor een al te duidelijke bemidde lingsrol in de kwestie, daar dit volgens hem een overschatting van de Westduitse positie in de westelijke wereld zou zijn. Overduidelijk tenslotte sprak het ver bond van de Duitse industrie zich voor een Brits lidmaatschap van de E.E.G. uit. Als de onderhandelingen daarover de finitief mislukken zien wij de toekomst van onze export, die voor 37 percent naar de landen van de Europese Vrijhandels associatie gaat, somber in, aldus een gis teren gepubliceerde analyse. MOSKOU (AFP/Reuter) De Mos- kouse correspondent van de Amerikaanse omroepmaatschappij N.B.C. moet de Sov jet-Unie verlaten. Het bureau van de maat schappij moet zijn kantoor in Moskou slui ten. De maatregelen houden volgens Tass ver band met een reeks kwaadaardige anti- Russische uitzendingen van de N.B.C., waarin de werkelijkheid grof werd verte kend met het doel vijandschap bij het Amerikaanse volk tegen de Sowjetunie te kweken. Enkele jaren geleden werd een derge lijke maatregel tegen een andere Ameri kaanse omroeponderneming, de C.B.S., ge nomen, naar aanleiding van een televisie stuk over Stalins dood. C.B.S. mocht la ter zijn bureau weer openen. (Van onze correspondent) ROME De president van Italië, An tonio Segni, heeft dinsdagmorgen in het Quirinaal de voorzitters ontvangen van de Kamer van Afgevaardigden en van de Se naat. Hoewel niet bekend werd gemaakt waarover is gesproken, weet ieder wat dit betekent. De Italiaanse grondwet schrijft voor dat ruim twee maanden voor de ver kiezingen, het parlement wordt ontbonden. Het is dus nu vrijwel zeker dat vrijdag of uiterlijk maandag 18 februari, beide Ka mers naar huis zullen gaan, waarna de verkiezingscampagne kan beginnen. Dit zou dan betekenen dat de verkiezingen zijn vastgesteld op 28 april. Bij een wet die onlangs werd aangeno men, is vastgesteld dat voortaan zowel de Senaat als de Kamer van Afgevaardigden een zittingstermijn zal hebben van vijf ja ren. Vroeger was die van de senaat zes jaar, met het gevolg dat er bijna ieder jaar in Italië verkiezingen waren. Het wordt nu zo dat de verkiezingen voor de Kamer en voor de Senaat, steeds op de zelfde dag. eens om de vijf jaar zullen worden uitgeschreven. OSLO (Reuter) De voorzitter van de commissie voor buitenlandse zaken van het Noorse parlement, Finn Moe. heeft naar het orgaan van de Noorse socialis tische partij meldt, gezegd, dat omdat Adenauer de politiek van Noorwegen en Denemarken niet waardeert, hij een standpunt inneemt, dat in zijn consequen ties een economische ramp voor Dene marken en Noorwegen zou meebrengen. Het blad van de Noorse socialistische par tij, dat vaak de opvattingen van de re gering weergeeft, schrijft, niet te geloven, dat Adenauer met al zijn slimmigheidjes de ontwikkeling in Europa tot stilstand zal kunnen brengen. (Van onze correspondent) BRUSSEL De Belgische bisschoppen hebben besloten dat de vier profane facul teiten van de katholieke universiteit van Leuven zullen worden gesplitst in Frans talige en Nederlandstalige afdelingen. De ze faculteiten zijn: wijsbegeerte en lette ren, recht, geneeskunde en wetenschap pen. Voor toegepaste wetenschappen en economische en sociale wetenschappen zal men speciale schikkingen treffen. Het besluit betekent dat voor het eerst in de Belgische geschiedenis Nederlands en Franstalige afdelingen elk met een eigen decaan, secretaris en faculteitsver gadering zullen worden geleid en bestuurd. Deze afdelingen zullen betrekkingen met elkander onderhouden via een coördinatie commissie en door middel van twee ge meenschappelijke vergaderingen per jaar. De professoren moeten kiezen of zij tot de Nederlandstalige dan wel tot de Frans talige faculteiten wensen te worden gere kend. MIAMI (Reuter) Een Boeing-straal- vliegtuig van de Northwest Airlines is gis teravond kort na het vertrek uit Miami, met 43 mensen aan boord in de Ever- glade-moerassen, ruim zeventig kilometer ten westen van Miami, neergestort. Alle 35 passagiers en acht bemanningsleden, onder wie vijf stewardessen, zijn omge komen. Het toestel was onder buiig weer uit Miami vertrokken. Vijf minuten na het vertrek ging 't radiocontact met het vlieg tuig verloren, waarop onmiddellijk naspo- ringén werden ingezet. Pas vijf uur later werd het wrak gevonden in het schaars bevolkte gebied. ELISABETHSTAD (Reuter) Volgens in Elisabethstad ontvangen berichten is er in Zuid-Kasai, Kongo's „diamantstaat", een georganiseerde opstand tegen de centrale regering uitgebroken. Aanhangers van Albert Kalondji, die zich indertijd tot leider van de provincie uit riep en die thans in Zwitserland verblijft, zouden troepen van de centrale regering bestrijden en de bevolking terroriseren. Naar schatting 200 000 mensen zouden uit steden en dorpen zijn gevlucht. Acht stamhoofden die de centrale regering steu nen zijn verdwenen; men vreest dat zij zijn gedood. (Van onze correspondent) LONDEN De Britse regering-Macmil- lan kreeg gisteravond aan het slot van het E.E.G.-debat in het Lagerhuis een re cord meerderheid. Labours motie van wan trouwen werd met 333 tegen 227 stemmen verworpen. Maudling, de kanselier van de schat kist, verklaarde dat het onwaar is dat de regering opgelucht zou zijn door de afbre king van de Brusselse onderhandelingen. Het is evenmin waar dat de situatie in Groot-Brittannië zeer ernstig zou zijn. Er heerst grote teleurstelling, maar het is al lerminst een ramp. Ondanks alles gaat de historische ontwikkeling in de richting van een Europese eenheid als onderdeel van een Atlantische gemeenschap. Met China's miljoenen oprijzend in het oosten zal men hoe langer hoe meer de dwaasheid van een verdeeld Europa inzien, aldus Maud ling. Onder hoongelach van de oppositie zei Maudling dat de Britse E.E.G.-politiek juist is geweest. De enige juiste koers voor Groot-Brit tannië is en blijft een enkelvoudig Euro pees handelssysteem en maximale vrijheid voor de wereldhandel. Met een nieuwe concurrent aan de overzijde van Het Ka naal even reusachtig als de Verenigde Staten, maar met ongeveer hetzelfde loon peil als het onze zullen zij onze pro- duktiekosten zo laag mogelijk moeten hou den. Een belangrijk winstpunt van de Brusselse nederlaag is dat onze commer ciële vrijheid onaangetast blijft, aldus Maudling. Labour hamerde opnieuw op de nood zaak van een nationaal-economisch plan, zonder hetwelk de door de regering beplei te loonpolitiek een slag in de lucht blijft. Calaghan, de schaduwminister van Finan ciën, gaf te kennen dat een Labour-rege- ring kapitaalwinst niet langer onaangetast BRUSSEL (ANP) Naar van welin gelichte zijde in Brussel wordt vernomen kan worden verwacht, dat nog in de loop van deze week de definitieve tekst gereed zal komen van een Belgisch-Nederlands voorstel om uit de crisis te geraken, die na de breuk in de onderhandelingen over het Britse lidmaatschap van de Europese Economische Gemeenschap is ontstaan. Van Nederlandse zijde wordt een ont- werp-tekst bestudeerd, die de vorige week door vier Belgische ambtelijke onderhan delaars in 's Gravenhage is besproken en daar „gunstig" werd ontvangen. Behalve het overleg tussen België en Nederland is er een druk diplomatiek contact in Brus sel met Britse vertegenwoordigers. Het voorstel beoogt niet een hervatting van de conferentie van „de „zes" en Groot- Brittannië, zoals die zich tot het Franse veto vijftien maanden heeft voortgesleept. Om een herhaling daarvan te vermijden zal het plan een „ultimatief" karakter hebben, waarop in beginsel slechts met „ja" of „neen" kan worden geantwoord. Ook de gedachte van een associatie van Groot-Brittannië met de E.E.G. al dan niet als overgang naar het definitieve lid maatschap zal niet worden gevolgd, al dus werd in welingelichte kringen mede gedeeld. Het plan zal uitgaan van hetgeen reeds in de onderhandelingen werd bereikt. Men wil deze resultaten dan vastleggen in een politieke overeenkomst, af te sluiten tus sen alle zes E.E.G.-landen enerzijds en Groot-Brittannië anderzijds. Deze overeen komst zou kunnen worden omschreven als een inleidende fase naar de economische unie. In Brussel wordt overigens opgemerkt, dat niet kan worden gesproken van een „Benelux-initiatief", aangezien Luxem burg nog niet bij het overleg is betrokken. Dit wordt ook in verband gebracht met eerder gebleken afwijkende meningen van Luxemburg na het mislukken van de on derhandelingen met Groot-Brittannië. Zo besliste de Luxemburgse minister Schaus. die het periodieke voorzitterschap be kleedt van de ministerraad van de E.E.G., de vorige week dat de vergaderingen van 20, 21 en 22 februari zullen doorgaan, on danks de wens van de Nederlandse re gering (daarbij in het bijzonder gesteund door de Duitse bondsrepubliek) om deze bijeenkomsten uit te stellen. zal laten, in welk geval inkomstenbelas ting zou -kunnen worden verlaagd. Grootzegelbewaarder Heath, de Britse opperonderhandelaar iÜ Brussel, maakte diepe indruk met zijn indringend verslag over de Brusselse nederlaag. Fel bestreed hij Wilsons opmerking dat het een mythe is dat er in Brussel bijna van succes spra ke is geweest. Ook „de vijf" en de E.E.G.- commissie zijn van oordeel dat in betrek kelijk korte tijd overeenstemming had be reikt kunnen worden. Het is een leugen, aldus Heath, dat Groot-Brittannië het ver drag van Rome niet zou hebben aanvaard. Wij onderschreven alles ten volle. Maar na deze onderhandelingen zal de gemeen schap niet meer dezelfde zijn als tot nu toe. Er is ons geen andere oplossing aan geboden. Wanneer hiervan sprake mocht zijn, zal het van de gemeenschap als ge heel moeten komen. Langdurige onderhan delingen zullen uit den boze zijn en er zal ook geen twijfel mogen bestaan aan de goede trouw van alle zes. De eerste stap van de Britse regering zal zijn de handel met de Europese Vrijhandelsassociatie zo sterk mogelijk op te voeren. CAPE CANAVERAL (Reuter) De lan cering van een nieuwe communicatie kunstmaan, de „Syncom", die vannacht zou gebeuren, is 24 uur uitgesteld, vanwege de hevige storm. Er woont in ons gehucht een fors ge bouwde, keurig gekapte mevrouw, die voortdurend poneert dat wij niet moeten achterblijven. Achter wie of wat is me niet recht duidelijk, maar het is wel dui delijk dat ze er uitstekend in slaagt on willige mensen naar de door haar georga niseerde bijeenkomsten te drijven. Zo heb ik me kort geleden niet kunnen onttrekken aan het bijwonen van een le zing te haren huize tot voorlichting van de huisvrouwen over de te nemen maat regelen in geval van radio-actieve neer slag of „fallout", zoals zij deskundig zeide. Het aantal belangstellenden dat ze op gecommandeerd had, was niet groot en het ontwikkelingspeil van het merendeel der aanwezigen was bepaald laag. De voorlichting geschiedde bij monde van een vriendin van de mevrouw, die zich daar voor gratis beschikbaar had gesteld. Het was een bijzonder goed geklede dame met een uiterst correcte spraak. Op zach te, verontschuldigende toon en met behulp van een groot papieren plakkaat, waarop zij assen, zones en actieradiussen teken de, weidde zij behoedzaam uit over de gruwel van een atoombom-inslag en de gevolgen daarvan. Ze was zelf niet helemaal ter zake kun dig en het was duidelijk dat opvoeding en karakter haar geboden, de grote pro blemen dapper maar luchtig onder de ogen te zien. Deze keurige benadering van hoogst onkeurige zaken mocht echter niet verhinderen dat zich op de gezichten van de toehoorsters een langzaam toene mend gevoel van onbehagen aftekende. Behalve op het gezicht van een heel jon ge vrouw die schuin tegenover me zat, licht voorovergebogen en haar blikken aanhoudend gefascineerd op de spreek ster gevestigd. Haar wangen gloeiden van aandacht. Nadat zij ons ongeveer drie kwartier onderhouden had over vrijwel onuitvoer bare methoden waarmee, en wijzen waar op wij het vege lijf van onszelf en ons gezin misschien zouden kunnen redden in geval van een atoombom-inslag op ver re afstand besloot de spreekster haar betoog met de opmerking dat ze nu be reid was eventuele vragen te beantwoor den. Iedereen zweeg. Tot plotseling het jonge vrouwtje tegenover me rechtop ging zitten en met stralende ogen zei: „U hebt zulke ontzettend leuke schoenen aan. Zoudt u me willen vertellen waar u die gekocht hebt?" Advertentie Het schitterende plaatjes van rederijvlaggent NIEMEYER GARANDEERT DE KWALITEIT J „Gewetensbezwaren". Een jonge Noor is veroordeeld tot 20 maanden werkkamp, omdat hij op grond van gewetensbezwa ren had geweigerd zijn militaire dienst plicht te vervullen. In Noorwegen kan om deze reden vrijstelling worden ver leend. Maar deze gewetensbezwaarde jongeman werd veroordeeld, omdat hij in het burgerleven in een wapenfabriek werkt bij de montage van kanonnen. Zuid-Afrika versterkt defensie Zuid-Afri ka's minister van Defensie, Jacques Fouché, heeft meegedeeld, dat de man kracht van leger, marine en luchtmacht met 50 percent wordt versterkt. Op het ogenblik tellen de Zuidafrikaanse strijd krachten ruim 23.000 man. Communist en Monarchist De Napolitaan- se pers is woedend over een onbesteld telegram. Francesco di Leo, vertegen woordiger voor de monarchistische par tij in de provinciale raad van Napels, verzond een telegram aan het monar chistische gemeenteraadslid Tullio Cer- ciello, dat in de raad onlangs betrokken raakte in een handgemeen met een com munist. „Verontwaardigd over de onbe schaafde en brutale communistische agressie tegen u, geef ik uiting aan mijn hartelijk medeleven," aldus het te legram. De telegraafdienst van het hoofdpostkantoor te Napels heeft het te legram niet afgeleverd, „omdat het be ledigende opmerkingen bevatte." Beduchtheid. Engeland heeft opdracht ge kregen zijn diplomatieke missie in Je men binnen een week terug te trekken. Engeland heeft geweigerd het republi keinse regime van Jemen te erkennen, waarschijnlijk uit beduchtheid voor zijn relaties met de royalistische regimes van Saoedi-Arabië en Jordanië en met de gebieden rondom Aden. Stad op stelten. Het onderzoek van de Kas pische zee op de aanwezigheid van olie heeft een snelle uitbreiding tot gevolg van een stad, die in zee op stalen palen is gebouwd. De stad is. bestemd voor ar beiders en hun gezinnen. Zij staat 100 km ten zuiden van Bakoe op stalen schragen. De stad heeft woonwijken, ge asfalteerde straten, winkels en zelfs bo men. Filmschip. Een oud fregat, dat in ver schillende Amerikaanse films een rol ge speeld heeft, is voor de kust bij Nice in een zware storm gezonken. Het schil derachtige schip, dat altijd veel bekijks had van de toeristen, heeft meegespeeld in films als „Captain Hornblower" met Gregory Peck en „The Crimson Pirate" met Burt Lancaster. Wanhoopsdaad. In Kingsport (Tennessee) heeft een man zijn vijf kinderen van twee tot veertien jaar vermoord en daarna de hand aan zichzelf geslagen. De politie vond een briefje waarin hij schreef tot zijn daad gekomen te zijn omdat zijn vrouw er met een andere man vandoor w s gegaan en de kinde ren niet buiten hun moeder bleken te kunnen Naar huis. De Ver. Naties hebben be kendgemaakt, dat 3200 man Indische troepen van de strijdmacht van de vol kerenorganisatie in Kongo met ingang van 14 maart zullen worden terugge trokken. Onderzeetunnel. In Hakodate (Japan) is plechtig de eerste grond verzet voor de bouw van een 36.5 km lange onderzeese tunnel, die de verbinding zal vormen tussen de voornaamste Japanse eilanden Honsjoe en Hokkaido. De bouw van de tunnel zal 10 jaar vergen. I

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 3