m I m Eerste Haarlemse uitvoering van „Musica, een const uit gratie" Tachtig jaar geleden stierf Richard Wagner JR.'* DE PROGRAMMA'S 5 Kennemer Kunstkring op toneelconcours m SÉ Bij Zang en Vriendschap WOENSDAG 13 FEBRUARI 1963 7 Illiill w Boroeboedoer in gevaar Rome's monumenten door de vorst ernstig geschaad nabeschouwingen üili Boeiende avond Zag u CHARLES TRENET op de T.V. PLATENHUIS PASTOR li^KiRR - v De radio geeft donderdag 7 elevisieprogramma DAT WAGNER, de oer-Duitser, wiens leven een door lopende strijd geweest was tegen de „Ohrenschmaus" van het Italiaanse belcanto, zijn levenseinde nog zou vinden in het land der zoete cantilenen, is een der merkwaardige feiten waarvan het bestaan van de schepper Van het „Gesammt- Kunstwerk" overvol is. Wanneer men als toerist Venetië aandoet en dan uiteraard niet verzuimt zich te vergasten op een gondelvaart op het Canale Grande, zal men on getwijfeld door de gondelier gewezen worden op het Palazzo Vendrumin, met de woorden „Ultima dimora di Ricardo Wagner" (laatste woonplaats van Richard Wagner), en kan het voorkomen dat de bootsman u zichtkaarten aansmeert van het vorstelijk paleis aan het kanaal en zelfs van een afbeelding van zijn oud-collega Luigi Trevisan, de gondelier in vaste dienst van de meester. Het was op 13 februari 1883 dat Wagner, zich klaarmakend om zijn dagelijkse gondel vaart te ondernemen, plotseling in elkaar zakte en overleed TOEN WAGNER STIERF moest trou wens de wereld nog veroverd worden, al thans zeker voor de hoofdwerken, de Ring, Tristan, en Die Meistersinger, om van Parsifal niet te spreken, dat voor bleef voor Bayreuth. Brussel en Lon den, voorbereid met concertuitvoeringen van fragmenten, gingen voor; Parijs volg de op afstand. In 1883, kort na het over lijden van de meester, werd door Henri Viotta te Amsterdam de Wagnervereniging gesticht, die voor Nederland het bolwerk werd van een cultus welke glorierijke tijden kende, doch zich thans overleefd heeft, al bestaat de vereniging bij name nog steeds. Aan haar grote dagen herin nert nog het gebouw „Kcm-eol" in Aerden- hout, het Tristan-paleis, dat de Wagner- enthousiast en mecenas J. G. Bunge, daar als zijn woonhuis liet bouwen. MEN BEGON met concertfragmenten, later met combinaties van twee akten. Maar in 1892 werd het aangedurfd om een volledige „Siegfried" (de derde dag uit de „Ring"), en dan niet meer in concertvorm, doch als „opera" te geven in het theater van het Paleis voor Volksvlijt, dat voor die gelegenheid een flinke verbouwing van orkestruimte en theateraccomodatie moest ondergaan. Er waren meer moei lijkheden te overwinnen, onder meer be treffende het vaststellen van de aanvangs tijd. Een onverkorte opvoering van „Sieg fried" vergt, met inbegrip van twee pauzes van een half uur, vijf uren. Dit betekende op z'n minst om 6 uur beginnen. Doch dit kwam in conflict met de tafelgewoonten der Amsterdammers („wier etensuur vrij laat is en met het jaar later wordt'' schreef Viotta in een verslag over de onderne ming). Er werd dan op gevonden, dat tij dens de pauzes in de Paleis-tuin spijs en drank zou geserveerd worden. Men reken de daarbij op een aangename mei-avond; welk plan echter in duigen viel, want de weergoden tracteerden op een fikse don derbui. INTUSSEN was deze Siegfried-opvoe- ring, als resultaat van negen jaar voorbe reiding om er een publiek voor rijp te maken, een zegepraal voor Viotta en de zijnen. Het was het begin van een periode waarin alle Wagner-werken tot de „ver boden" Parsifal toe, aan de beurt kwa men, steeds in de best verzorgde monte ringen. De Wagnercultus was hier een aristocratische aangelegenheid (inbegre pen de aristocratie van de geest), maar kreeg geen vat op het doorsnee opera- publiek, ondanks enige goedbedoelde po gingen daartoe aangewend. En het ziet er niet naar uit, dat men in deze tijd van haast en vluchtigheid nog het geduld kan aan de hartkwaal die zijn leven al lang bedreigde. Zijn dood, op bijna zeventigjarige leeftijd, verwekte opschudding in heel de beschaafde wereld, in Italië niet het minst, waar Wagners kunst overigens nooit die weerklank zou vinden zo als dit in Noordwest-Europa het geval is geweest. Maar men treurde mee „sincere e cordiali" en een paar maanden nadien liep heel Venetië uit om in het „Teatro la Fenice" „Der Ring des Nibelungen", het over vier dagen verdeelde reuzenwerk van de meester mee te maken, het welk daar gegeven werd door het reizend Wagnergezelschap van Angelo Neumann. Hetzelfde gebeurte te Bologna, Rome en Turijn. Maar men begrijpt dat dit een strovuur betekende dat gauw verteerd was. De „Ring" die een diepgaande studie vereist plus het geduld om de langgerekte dialogen te volgen, was eigenlijk geen verteerbare kost voor de Italianen. Maar zij voldeden aan de eisen van „courtoisie" en „convenance". m Als eerste van de (voorlopig nog) zes toneelverenigingen, welke uit deze omge ving hebben ingeschreven voor de zesde toneelwedstrijd, die door de afdeling Zuid- Kennemerland van de Nederlandse Ama teur Toneel Unie wordt georganiseerd, heeft de Haarlemse toneelvereniging „De Kennemer Kunstkring" dinsdagavond in de Stadsschouwburg de spreekwoordelijke vuurdoop voor de jury ondergaan. Dit ge schiedde met een opvoering van William Inges. „Bushalte", het toneelspel dat een aantal jaren geleden door de voormalige toneelgroep „Theater" onder regie van Richard Flink en met Annie de Lange en Robert de Vries in de voornaamste rol len in ons land werd geïntroduceerd. Voor regisseur Fons Jansen betekende het een gedurfd besluit, om zijn spelers met een dergelijk stuk aan een wedstrijd te laten deelnemen; alleen al door de noodzakelijke sfeer en karaktertekening, die voor de Nederlandse toneeldilettant ta melijk ongebruikelijk zijn. Een andere moeilijkheid schuilt in de bouw van het stuk, waarbij de auteur zich voornamelijk heeft toegespitst op dialogen tussen slechts twee figuren, ook al bevinden er zich wat bijna voortdurend het geval is vijf of zes spelers op het toneel. Aldus moet de regisseur door zijn mise en scène aan nemelijk maken, dat de overigen deze ge sprekken niet kunnen beluisteren, terwijl zij bovendien geregeld een zekere actie dienen te suggereren. Zoals bij een toneel wedstrijd gebruikelijk, is kritiek echter voorlopig aan de jury voorbehouden. Aan 't einde van deze voorstelling, wer den door voorzitter H. M. Hartman de heren Wikke en Van der Linden op het toneel ontboden, waar zij tussen de reeds met bloemen beloonde spelers mochten plaatsnemen. Het bleek dat beide heren ge durende tien jaar bestuurslid zijn geweest en goede, zoals de voorzitter verzeker de voor welk feit hun onder een har telijk speechje bloemen en sigaren werden overhandigd. Uiteraard met een instem mend applaus van het publiek, dat daar voor ook de opvoering reeds met aandacht had bekeken. J. v. D. Een deel van de Boroeboedoer, een van de waardevolste oudheden van Indonesië, loopt volgens een bericht van het persbu reau „Antara" gevaar in te storten. Het bureau meldt, dat de directeur van de dienst Oudheden en Nationale Erfenissen, dr. Soekmono, heeft meegedeeld dat tot dusverre wegens materiaalschaarste en gebrek aan financiële middelen niets aan herstel is gedaan. Hij heeft er bij de regering op aange drongen met spoed maatregelen te ne men en aan het reparatiewerk de groot ste voorrang te geven. De Boroeboedoer is in Midden-Java gebouwd in het Sirivi- jayatijdperk, dat algemeen wordt be schouwd als de eerste grote beschaving van Indonesië. Men meent dat met het werk aan de tempel enige tijd na 750 is begonnen. Dr. Soekmono deelde mede dat een gedeelte van de noordelijke muur van de enorme tempel verzakt en dat de no dige reparaties ongeveer twee jaar zul len vorderen. BEIAARDIER VAN BERGEN OVERLEDEN. Gisteren is in het St. Antoniuszieken- met alleen goed opgebouwd, maar hüis te Shfeek op 64-jarige'leeftijd ovdf- eindigde- rhët vaerdevolle woorden leden de heer Flucie H. A. van Bergen,, 'Advertentie De strenge winter heeft grote schade berokkend aan Rome's beroemdste ruïnes. Zo zijn in de boog van Titus en de baden van Septimus Severus grote scheuren ont staan. Deze scheuren zijn veroorzaakt door het binnendringen van sneeuw en regen water in minuscule openingen in het po reuze marmer. Toen sneeuw en water bevroren en uit zetten ontstonden gevaarlijke scheuren in de bogen en pilaren, waardoor de monu menten hier en daar zelfs begonnen af te brokkelen. De cyclus vorst-dooi-vorst herhaalde zich enkele malen. „Alleen radicale conserveringsmethoden en herstelwerken zullen de monumenten kunnen redden", aldus heeft prof. Gian- fillippo Carettoni, directeur van de oud heden op het Romeinse Forum, verklaard. Volgens de hoogleraar zijn tientallen mo numenten door de vorst aangetast. De con servering van de monumenten is een zaak van grote zorg, aangezien er in de loop der eeuwen weinig aan gedaan is. Sommi ge muren en pilaren zijn in de loop der tijden in dikte geslonken van 60 tot 30 cm. DE TELEVISIE ÏN JAPAN. TOKIO (AP) De groei van het aantal tv-toestellen in Japan is enorm. Volgens de door de Japanse radio- en televisie maatschappij verstrekte cijfers is van elke twee huishoudingen er thans een in het bezit van een tv-toestel. Het percentage is 58,6. In oktober bedroeg het aantal tv- toestellen 12.087.094, in 1952 was het 1485. Japan komt wat de relatieve bezetting per huishouding betreft na de Ver. Staten, en wordt gevolgd door Engeland, Frankrijk Italië, West-Duitsland, de Sovjet-Unie en Canada. Ook wat het absolute aantal toe stellen betreft komt Japan op de tweede plaats (na dc Ver. Staten) met 56.300.000. stadsbeiaardier Van Sneek sinds rrprfp 193(1 en tevens beiaardier van Bolsward en Joure. Als beiaardier genoot de heer Van Bergen in het hele land en ook daarbuiten bekendheid. In vele plaatsen gaf hij gast- concerten. Tevens componeerde hij ver schillende werken voor beiaard. Siegfried, terwijl hij het zwaard Nothungsmeedt (sepiatekening van A. Zimmermann. opbrengen om bijvoorbeeld voor de volle dige „Ring des Nibelungen" twintig uur in de schouwburg door te brengen, zij het dan verdeeld over vier dagen en boven dien oneindig meer uren nog te besteden om er zich op voor te bereiden. JA, MEN KAN ER voor naar Bayreuth; trouwens elke operatheater van betekenis in het buitenland kan er ons (in dit Wag- nerjaar vooral) op vergasten. Zo ben ik dezer dagen een opvoering van de „Sieg fried" in de Koninklijke Vlaamse Opera te Antwerpen gaan bijwonen, het derde deel van de Ring, waarvan in maart de Götterdammerung" gaat; in april zal ini het bestek van een week de volledige cyclus voor het publiek gebracht worden. OP EEN DAG over en weer „Haarlem- Antwerpen". Het begon daar om vier uur en het probleem van de etenstijd werd er op de meest gemoedelijke wijze op gelost; de halfuur-pauzes in gelagzaal, foyer en trappenhuis benutte het publiek om meegebrachte boterhammen te eten. De Wagnercultuur is daar van oudsher een volkszaak; men kan zich afvragen: hoe lang? Maar gezien de geestdriftige reacties op de vernieuwingspogingen inzake ab stracte montering van regisseur Anton van de Velde, incluis de disputen daarom trent; de algemene „goodwill" ten opzichte van de jonge dirigent Fritz Celis, die er zich trouwens knap doorheen werkt; het enthousiast meeleven met de prestaties van de vocale krachten en de vergelijkin gen die men zo links en rechts in de pauzes hoort, betreffende de sterren die men in de loop der jaren in deze rollen te horen kreeg, het wijst er toch op, dat er nog leven in de traditie zit. MEN WAAGT HET BIJ de K.V.O. de hele „Ring" nagenoeg compleet met eigen krachten van het gezelschap te geven. Voor de hachelijke Mime-partij moest nu ech ter ter elfder ure een Duitse plaatsver vanger, Karl Diekmann, aangezocht wor den. Dit verschafte ons het intense genot van twee akten geraffineerd spel in een der geduchtste rollen van het Wagner- repertoire. De Siegfried in het gezonde stralende geluid van de heldentenor Marcel Vercammen, was een vergelijking met Urlus waard. Het is onbegrijpelijk dat men deze briljante zanger in Holland nooit te horen krijgt. Jonge krachten als de bari tons Vermeersch en Van Halvert (Wan derer en Alberich) reikten briljant boven het beloftepeil uit. Verder Marie Louise Hendrickx als Brünhilde (minder glanzend van geluid dan als Sieglinde in de Wal- küre), Mariette Dierckx, een prachtige sonore Erda, Nelly Lancia een frisse woudvogel en Edward De Dekker, een basso profundo, geschapen om de onzicht bare draak ten minste hoorbaar volkomen te suggereren. Een team dat er wezen mag! Jos de Klerk 99 OP HET CONCERT, dat de Koninklijke Liedertafel „Zang en Vriendschap" dinsdagavond in de gemeentelijke Concertzaal heeft gegeven, werd een vier delige compositie „Musica", een const uit gratie" van jos. de Klerk in haar eerste Haarlemse uitvoering ten gehore gebracht. Het was de bewerking voor mannenkoor van de oorspronkelijke, ongeveer twee 'jaar geleden voltooide compositie, die door de componist gedacht was voor gemengd koor, koper blazers en slagwerk. Zij trok de aandacht van mannenkoordirigenten en op hun aandrang maakte Jos de Klerk de bewerking voor mannenkoren. In zangers kringen zal djt „vierluik", waarin de muziek verheerlijkt wordt en waarin over haar beoefenaren allerlei complimenteuze uitspraken worden gedaan en zelfs aandacht wordt gevraagd voor hun bevoorrechte positie in liefdesaangelegen heden, als bijzonder welkom beschouwd worden. DE KOORZANGERS kunnen zich in dit werk naar hartelust uitzingen, hun stem men in velerlei graden van nuancering en kleur laten klinken en bovendien hun zan gersgemoed uiteü in de geestige overdre venheden, in de genoegelijke, schertsen de of lofprijzende taal van de 16e en 17e eeuwse gedichten, waardoor Jos. de Klerk zich tot het schrijven van zijn muziek liet inspireren. Trouwens: de componist be vond zich hiermede op een gebied van dichtkunst en toonkunst, dat hem dierbaar is. BIJ HET LUISTEREN naar de uitvoe ring door „Zang en Vriendschap" kwamen bij mij de schone herinneringen op aan de monumentale uitvoeringen van de can tate „Zo zong de Gouden Eeuw" op de Grote Markt voor het eerst in 1937. Niet alleen door de eigen litteraire sfeer van de liederen-teksten, maar ook door de bewerkingen van oude melodieën, zoals die van „Hoe groot, o Heer" voor het lied „Wanneer de heren musicanten", met de uitnemende contrapunctiek en de can- tus firmus-techniek, die ook aan de zan gen van „Zo zong de Gouden Eeuw" een rijke muzikale inhoud konden geven. In de eigen melodieën van het „Vier luik" heeft Jos de Klerk ook het eigen hart laten spreken met zijn affiniteiten tot de Breugheliaanse uitbundigheid, zijn ge voel voor scherts, voor dichterlijke lyriek, ja zelfs voor hymnische extase. Die inner lijke gerichtheid heeft het karakter der muziek bepaald, ook de klankkleuren van de instrumentatie met trompetten, alt hoorn, bariton, trombone en bas-tuba. pau ken, kleine en grote trom, bekkens, tam tam, tamboerijn en triangel. Zelfs een houtblok werd benut voor een bijzonder geestig effect bij 't „Liedeke van Savetje", dat bij de eerste uitvoering voor de pauze en bij de herhaling daarna door zijn on weerstaanbaar slot een „open doekje" kreeg. DE ZANGERS van „Zang en Vriend schap" en hun dirigent Jack P. Loorij hadden er kennelijk bijzonder veel genoe gen in het vierluik te zingen. Hun stem men klonken spontaan en hun voordracht werd uitnemend aangepast bij het karak ter van elk der vier gedeelten van „Mu sica, een const uit gratie". Het moet mij van het hart, dat hun zang in dit werk heel wat meer overtuigingskracht en kern achtige klank had dan bij de onzekere, aarzelende, dof-klinkende vertolking van het als combinatie van woord en muziek verbleekte „Dies irae" en „Sanctus". uit het „Requiem" van Franz Liszt. Wel ke werking verwacht men toch van der gelijke aan elke ere-dienst onttrokken com posities op een concert met een hetero geen samengesteld auditorium? Met veel voldoening kan ik gewagen van de geest driftige en veelal voortreffelijk klinkende uitvoering van Mendelssohns „Festgesang an die Künstler" aan het slot van de avond. Enkele koperblazers van de Am sterdamse Politiekapel steunden deze uit voering met een fraai klinkende begelei ding. Ook als begeleiders van de koorcom positie van Jos. de Klerk leverden leden van de Kapel uitnemend werk. Zij waren eveneens tot steun bij de vertolking van de muziek van Liszt, waarvan de orgelpar tij door de organist Jan Schouten voor beeldig werd gespeeld. ZELFSTANDIG speelde de Amsterdam se Politiekapel onder de vaardige leiding van de Inspecteur-kapelmeester Joh. K. Pinkse in solide uitvoeringen een mars van Grieg en de „Ouverture 1812" van Tsjaikofsky. Veel succes verwierf voorts de trompettist C. Schrijvershof, lid van de kapel, met de virtuoze, stuwende voor dracht van de solopartij van het Concerti no voor trompet en orkest van Jos de Klerk. P. Zwaanswijk Terwille van de t.v. en van ons ver scheen Jef Last gisteravond voor de ca mera als vissersman (trui en pet) en als Ieraar in de Oost. Wij namen dit wat na- ieve verkleedpartijtje graag van deze boei ende verteller, die in zijn rubriek „Tussen de Oorlogen" nu herinneringen ophaalde aan de film-avant-gardisten Mannus Fran ken en Joris Ivens, die naar zijn boek „Branding" een rolprent maakten met ca mera-instellingen en montagevondsten, die ons nu nog verrasten. Door de vele film fragmenten werd het een geslaagd t.v.- halfuur. De Vlaamse t.v.-produktie „De Wereld van Charles Trenet" moge hier en daar een beetje rommelig geweest zijn, maar als kijk- en luisterspel paste zij zeer goed in de nu eens poëtische en dan weer ironi sche sfeer van de grote Franse chanson nier, wiens plaats in deze uitzending werd ingenomen door Belgische sterren als Will Ferdy, Jaques Raymond, Staf Weezenbeek en Solange Berry. Het viel ons op, dat in deze tweetalige uitzending enige Vlaam se versies van Trenet-chansons zo goed het sprankelende karakter van het origi neel weergaven. Aanmerkelijk beter dan de vorige keer het forum over het Concilie leidde de heer H. M. van Randwijk een interes sant gesprek over „Suriname en het Ko ninkrijk", dat (zeer instructief) werd inge leid met foto's van vertegenwoordigers van de vele bevolkingsgroepen, die dit Rijksdeel telt. Het werd, mede door de me dedelingen van de Surinaamse oud-minis ter, de heer Juglall en diens landgenoot dr. Winter een uniek t.v.-forum. Het was na- van een geleidelijke gTD0T IT5BT OTTS nen de voor deze uitzending vastgestelde tijd. Kleinkunst in allerlei vorm werd weer op prettig-beschaafde wijze door Berend Boudewijn weerspiegeld in de rubriek „Uit", die o.m. goede bijdragen bevatte van Charles Aznavour (met zijn nieuwe chanson „For me formidable") en van een Broeder uit Vught, die zowaar een der schlagers voor het Bosse Carnaval van dit jaar schreef. In een zeer goed gemaakt filmpje namen de „Mounties" bij wijze van intermezzo een geestig loopje met liefhebbers van feestneuzen en schertsar- tikelen. Spannender dan menige speelfilm ten slotte was de veelbesproken en vooral in Duitsland gelaakte N.B.C.-reportage „Tun nel 28", die gemaakt werd op basis van de filmopnamen van de bouw van een on dergrondse vluchtgang van West- naar Oost-Berlijn. Vermengd met dreigende scènes van Oost-Berlijn, de Vopo's e.d. le verden deze met levensgevaar gemaakte authentieke filmshots een historisch docu ment op van de moed en het doorzettings vermogen van twee Italiaanse studenten, die met steun van vele vrienden, 59 man nen, vrouwen en kinderen hielpen vluch ten naar het Westen. J. Damshuizer heid praèMIg BIB- t!'!""*'J°2istT Advertentie Zijn platen zijn verkrijgbaar bij BARTELJORISSTRAAT 42 - TEL. 15158 Ko Arnoldi (links) als Lord Leslieson en Jan Blaaser (rechts) als Sean in de éénakter „De maan schijnt over Kyle- namoe" van Sean O'Casey. Dit stuk wordt hedenavond, in de vertaling van Cees Nooteboom, door de N.C.R.V.- televisie uitgezonden. HILVERSUM 1. 402 m. 746 kc.s. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00-24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgym nastiek. 7.20 Lichte grammofoonmuziek. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Programma-overzicht. Aansluitend: Lichte grammofoonmuziek. 9.00 Gymnas tiek voor de vrouw. 9.10 De Groenteman. 9.15 Klassieke grammofoonmuziek. 9.35 Waterstanden. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Arbeidsvitaminen (gr.) 10.50 Voor de kleu ters. 11.00 Kookpraatje. 11.15 Radio Fil harmonisch orkest: klassieke en moderne muziek. 12.00 Metropole-orkest: lichte mu ziek. 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Dansórkest en zangsolis ten. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen, eventueel actueel of grammofoonmuziek. 13.25 Beursberichten. 13.30 Licht instru mentaal ensémblé. 14.00 Moderne kamer muziek. 14.30 Voor de vrouw. 15.05 Zing met ons mee. 15.30 Voordracht. 15.45 Licht instrumentaal ensemble. 16.00 Van vier tot vijf: radioprogramma in een Notedop. 17.00 Voor de jeugd 18.00 Nieuws. 18.15 Even tueel actueel. 18.20 Pianospel: lichte mu ziek. 18.30 Sportpraatje. 18.35 Gesproken brief. 18.40 Licht instrumentaal trio. 19.00 Voor de kinderen. 19.05 Carrousel, pro gramma dat alle kanten opgaat. 19.30 Voor de jeugd. 20.00 Nieuws. 20.05 Die Jahreszeiten, uitgevoerd door Residentie- Heintje Davids is vandaag 75 jaar geworden. Vrijdag zal er in Carré in Amsterdam een grote recéptie voor haar gehouden worden. (21.20-21.40 Actualiteiten; 21.40-21.50 Sport- actualiteiten; 22.30-22.45 Nieuws en mede delingen). 23.20 Nieuwe grammofoonpla ten. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. 1007 kc.s. 7.00 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 14.00- 24.00 NCRV. KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Morgengebed. 7.15 Grammofoonmuziek, strip voor de jeugd en actualiteiten. 7.55 Overweging. 8.00 Nieuws. 8.15 Lichte grammofoonmu ziek. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.40 School radio. NCRV: 10.00 grammofoonmuziek. 10.03 Klassieke grammofoonmuziek. 10.15 Morgendienst. 10.45 Geestelijke liederen (gr.) KRO: 11.00 Voor de zieken. 11.45 De zingende Kerk. 12.00 Middagklok nood klok. 12.04 Lichte muziek. 12.25 Voor de boeren. 12.35 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.38 Draaien maar!!! (gr.). 12.55 Katholiek nieuws. 13.00 Nieuws. 13.15 Draaien maar (gr.) 13.40 Wissewas- senlicht programma, (herhaling van zondag jl.) NCRV: 14.00 Promenade-or kest en zangsolist: Frans Opera-program ma. 14.30 Moderne grammofoonmuziek. 15.30 Licht instrumentaal trio. 16.00 Bijbel overdenking. 16.20 Moderne kamermuziek. 16.40 Pianoconcert (gr.) 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Schoolzang. 17.40 Beursberich ten. 17.45 Nederland zingt (III). 18.15 Sport- rubriek. 18.30 Licht instrumentaal ensem ble. 18.50 Sociaal perspektief, lezing. 19.00 NieuWs en weerbericht. 19.10 Op de man af, praatje. 19.15 Koorzang. 19.30 radio krant. 19.50 Politieke lezing. 20.00 Wij poetsen de plaat. 20.30 De jeugd op eigen wieken, hoorspel (6). 20.50 Samen uit, sa men thuis, gevarieerd programma. 22.00 Kerkorgelconcert. 22.30 Nieuws. 22.40 Avondoverdenking. 22.55 Boekbespreking. 23.00 Platennieuws. 23.55-24.00 Nieuws. BRUSSEL 324 m. 12.00 Nieuws. 12.03 Lichte muziek. 12.30 Weerbericht. 12.35 Latijns-Amerikaanse muziek. 12.50 Beursberichten en program ma-overzicht. 13.00 Nieuws en weerbericht. 13.15 Kamermuziek. 14.00 Nieuws. 14.03 Schoolradio. 16.00 Nieuws. 16.03 Beursbe richten. 16.09 Franse les. 16.24 Lichte mu ziek. 17.00 Nieuws en weerbericht. 17.15 Voor de kinderen. 17.50 Gewijde koorzang. 18.00 Nieuws. 18.03 Koorzang. 18.18 Paar- desportberichten. 18.20 Voor de soldaten. 18.50 Radiokron. 19.00 Nieuws en weerbe richten. 19.40 Lichte muziek. 19.50 Politie ke lezing. 20.00 Klankbeeld. 20.20 Kamer muziek. 20.30 Moderne muziek. 2130 Boek bespreking. 21.45 liederen, 22 00 Nieuws. 22.15 Chansons. 23.00 Nieuws. 23.05-23.45 Operamuziek VOOR WOENSDAG NCRV: 17.00 Voor de kinderen. NTS. 17.35-17.45 De Verrekijker, jeugdjournaal. NCRV: 19.30 Alles draait om moeder, feuilleton. NTS. 20.00 Journaal en weer- overzicht. NVRV 20 20 Memo. 20 ?0 Zoek de zin op, intelligentiespel. 2105 Ciram- bei.... en verder!, documentaire. 2125 De maan schijnt over Kylenamoe, eenakter 22.05 Chansons. 22.25 Dagsluiting. NTS. 22.35-22.40 Journaal. VOOR DONDERDAG VARA: 14.30 Voor de vrouw. 15.15 Pau ze. 15.30-15.45 Voor de kinderen. 19.30 Sport NTS: 20.00 Journaal. VARA: 20.20 Achter het nieuws. 20.45 De danswereld van Mar tha Graham. NTS: 21.15 Marguérite Gau- tier, toneelstuk. 22.45-22.50 Journaal.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 7