ni Maasdam-avontuur kreeg een gelukkig einde 3 Dodewaard wacht op zijn kernenergiecentrale Koning Rambot en snijdertje Miks P o 11 e, Pelli en en bondig V AGENDA I Koude-uitkering in Amsterdam Twee doden in het verkeer H. Martinot reisde door Indonesië Gedeelte Bijlmermeer wordt opgehoogd Weer een verzoek om gratie voor de „vier" Werkloze landarbeiders krijgen koudetoeslag Weer vorst ZATERDAG 16 FEBRUARI 1963 2 Haarlem V elsen-IJ muiden Beverwijk Aanvankelijk ongeloof Alleen zwemvest mee Merkwaardig" decor Klachten van militairen die niet wilden eten waren gerechtvaardigd li. „Die paar stammen zijn heus niet voldoende om een schip te bouwen. Morgen moeten we maar weer naar het bos gaan om te kijken of we nog iets kunnen vinden". „We komen d'r al aan, Zeerob! Wat is er dan aan de hand? Heb je soms een nare droom gehad, of schommelt je stoel niet meer? Of„Hier is het zo donker, en ik geloof ook niet, dat ik al helemaal wakker ben, want ik kan de deur niet vinden". „Lieve hemeltje, hij heeft het over een deur!" WEERRAPPORTEN 1 ja Het ongeluk met de Maasdam van de Holland-Amerikalijn, die in de monding van de Weser op een wrak is gelopen, heeft een gelukkig einde gehad. Nie mand heeft enig letsel opgelopen bij het vrij overhaastig „schip verlaten", uit gezonderd dan een kok, die overboord raakte bij het instappen in de sloep. Hij wist echter snel een inderhaast uitge rolde stormtrap te bereiken en kon op de Duitse loodsboot op verhaal komen. Schipbreukelingen en schip kwamen, uren te laat, toch in Bremerhaven aan. Het schip moet nu in dok en van een af vaart naar New York kan voorlopig geen sprake zijn. Volgens de eerste gegevens zou de Maasdam In de kiel een scheur hebben ge kregen van vijftien meter, waardoor de laadtanks in de dubbele bodem zijn be schadigd. Het schip heeft aan de boeg 1.50 m tot 1.80 m water gemaakt, ook een aantal verblijven van de bemanning stond gedeeltelijk onder water. Toen de Maasdam op het wrak stootte, was de loods al in functie, kapitein La- gaay en enkele stuurlieden waren op de brug. De directeur van de Holland-Ame- rika-lijn, mr. J. Dutilh, die de gehele tijd aan boord is gebleven gaf als com mentaar, dat waarschijnlijk de wrakboei en op de verkeerde plaatsen hebben gele gen als gevolg van de ijsschotsen op de rivier de Wezer. Een senator van Bremen heeft een bood schap gestuurd aan de Westduitse minis ter van verkeer waarin hij de onmiddellij ke opruiming eist van de twee wrakken waarop de Maasdam gestoten is. Hij zei dat Engeland noch Rusland pogingen had den gedaan om de wrakken te verwijderen. c Stadsschouwburg, zaterdag 20 u.: De Haagsche Comedie met Venus bespied" van Christopher Fry. Regie: Paul Steen bergen. Zondag 20 u.: „Eindsprint" van Peter Ustinov. Regie: Bob de Lange. Maan dag 20 u.: „De zaak Howard" van Ronald Millar. Regie: Bob de Lange. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 15.10 en 16.20 u. en zondag 10, 11.10 en 12.20 u.: „De reis van prinses Beatrix naar het Verre Oosten", a.l.; 19 en 21.15 u. en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Misdaad zonder genade", 14 j. Frans Hals, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.30 u.: „De sheriff met de petticoat", 14 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „Het zwaard van Zorro", 14 j. Vandaag 23.30 u.: „Als het bloed kookt", 18 j. Zondag 11 u.: „Onsterfelijk Grieken land", a.l. Luxor, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „Gods geuzen", 14 j. Minerva, vandaag besloten voorstelling. Zondag 14 en 16.15 u.: „Kolder op zolder", a.l.; 19 en 21.15 u.: „De Jantjes", a.l. Van maandag af 20.15 u.: „Het meisje Anna Suh", 18 j. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „De langste dag", 14 j. Zon dag 11 u.: „Afrika zonder genade", a.l. Roxy, vandaag 19 en 21.15 u. en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „De zwarte ridder van Cornwall", 14 j. Van maandag af 14.30, 19 en 21.15 u.: „Het geheim van de X-15", 14 j. Studio, vandaag 19 en 21.15 u.: „Een les in liefde", 18 j. Zondag 11 u.: „Doorn roosje", a.l.; 14, 16.15, 19 en 21.15 u. en maandag 14.15, 19 en 21.15 u.: „De glimlach van een zomernacht", 18 j Monopole (Zandvoort), vandaag en zon dag 20 u.: „De zwarte monocle", 18 j. Zon dag 14.30 u.: „Teenager-schlagerparade", a.l. Van maandag tot en met donderdag geen filmvoorstelling. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Werken uit de Haarlemse School van de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks oeopend van 10-17 u.: zondag van 13-17 u. Kunstzaal „In 't Goede Uur" (Nieuwe Kerksplein): Expositie van tekeningen, aquarellen van Theodoor Heynes. Tot en met 28 februari. Dagelijks geopend van 10-18 u. en van 20-22 u.: Klassiek grammo- foonplatenconcert van 21-22 u.: Mozart. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Tentoonstelling van schilderijen van J. Möhlenpage. Tot en met 23 februari. Dagelijks geopend van 9-17 u. en tijdens de klassieke grammofoonplatenconcerten op maandag, woensdag en vrijdag van 18-20 u. Teylers Museum (Spaarne 16): Expositie van tekeningen Hollandse, Italiaanse en Franse School 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks (behalve maandag) ge opend van 11-15 u. Eerste zondag van de maand 13-15 u. De Vishal: Tentoonstelling van figura tieve schilder- en beeldhouwkunst. Dage lijks van 10-17 u., zondags van 13-17 u. Tot en met 24 februari. Huize Bloemenheuvel, Bloemendaalse- weg 158, Overveen: Expositie van werk van Dick van Luyn. Dagelijks van 10-17 u.; zondags van 14-17 u. Tot en met 24 fe bruari. DIVERSEN Café-chantant „Adam en Eva" (Raam- vest): Iedere avond (behalve maandag) ge opend van 20-2 u. Van 21-23.15 u.: Cabaret door Fiet en Frans Koster, Marian Berk en Han Reiziger (piano). Krelagehuis (Leidsevaart) Ham-Urnse voorjaarsbeurs. Dagelijks geopend van 10- 17 u. en 19-23 u. Tot en met 22 februari. (Zie verder „Uitgaan in H •arlem" in de krant van vrijdag 15 februari). ZATERDAG 16 FEBRUARI City, 19 en 21.15 u.: „De zigeunerbaron' Rex, 20 u.: „Romance a la carte". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. Openbare Ieesza&I, Plein 1945: 14.30 tot 17.30 u.filiaal Wijkerstraatweg 77, Velsen- Noord: 14 tot 17 u. R.-k. leeszaal, Willemsbeekweg 96, 14.30 tot 17.30 u.; Jozefhuis, Banjaertstraat, Velsen-Noord: 14 tot 17 u. ZONDAG 17 FEBRUARI City, 14.30 u.: „De musketiers van de zee"; 19 en 21.15 u.: „De zigeunerbaron". Rex, 15 u.: „Vallei der verschrikking"; 20 u.: .Romance a la carte". Restaurant Waisery-Oost, 14 tot 17 u.: Expositie schilderijen Mies Deinum en Anje Zijlstra. MAANDAG 18 FEBRUARI City, 20 u.: „De zigeunerbaron". Rex, 20 u.: „Romance a la carte". Openbare leeszaal, Plein 1945: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 u.; filiaal Wijkerstraat weg 77, Velsen-Noord: 14 tot 17 u.; filiaal Wüstelaan 79, Santpoort: 14 tot 17 en 19 tot 21 u. R.-k. leeszaal, Willemsbeekweg 96: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21 u.; parochiezaal, Ve- nusstraat: 15 tot 18 en 19 tot 21 u.; Jozef huis, Banjaertstraat, Velsen-Noord: 14 tot 17 en 19 tot 21 u.; filiaal Wüstelaan 79, Santpoort: 14 tot 17 en 19 tot 21 u. ZATERDAG 16 FEBRUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „De heer Hobbs gaat met vakantie". 23.30 uur: „Koningin Christina". Luxor Theater, 18.45 en 21,15 uur: „Fol low that dream". W. B. Theater, 20 uur: „Koningin van de nacht''. ZONDAG 17 FEBRUARI Kennemer Theater, 14.30 uur: „De dans meesters"; 16.30, 19 en 21.15 uur: „Ik zag hem vermoorden". Luxor Theater, 14.30 uur: „De zondares van Assyrië"; 16.30, 18.45 en 21.15 uur: „Follow that dream". W. B. Theater, 14.30 uur: „Mijn vriend Trigger"; 16.30 en 20 uur: „Jazzkelder- jeugd" MAANDAG 18 FEBRUARI Kennemer Theater. 19 en 21.15 uur: „Ik zag hem vermoorden". Luxor Theater, 18.45 en 21.15 uur: „Fol low that dream". W. B. Theater, 20 uur: „Jazzkelder- jeugd" Het ontschepen van de passagiers van de „Maasdam" met de reddingboten: duidelijk is te zien hoe een van de reddingsboten langs de romp van de Maasdamnaar beneden glijdt. Wie op de Columbuskade in Bremerha ven stond, toen de Maasdam kwam afme ren, heeft zich overigens de ogen uitgewre ven. Een groot aantal meisjes stond name lijk wuivend en zingend en kushandjes werpend op het promenadedek toen de Maasdam de kade naderde. Zij behoorden tot het personeel van een reisbureau in Düsseldorf en hadden, toen de passagiers van boord gingen, de kapiteinsboot aange wezen gekregen. Ze waren echter, evenals de kapitein en bemanning aan boord ge bleven. Van de slagzij hadden ze geen hinder gehad, riepen ze. Het zal de meeste passagiers wel ver gaan zijn als mij, zo telefoneerde de ANP-verslaggever gisteren op deze zo contrasterende morgen na een lange en vermoeiende nacht vol feestrumoer waarin iedere gedachte aan deze narig heid verre was. Om acht uur werden wij gewekt door een lang scheurend geluid, waarna een trilling door het schip ging. Ankerkettin gen rinkelden we lagen stil. Uit de patrijspoort zag ik de zee: kalm, met een hele trage golfslag. De zon brak grauw-rood door de mistflarden heen. Aan de kim voeren vrachtschepen voorbij Niets duidde op enig gevaar. De meesten van ons zullen zich dan ook, net als ik, weer in bed hebben omgedraaid, in de hoop nog iets van de verloren nachtrust in te halen. Maar een kwartier later klonk opeens het alarmsein door het schip: zeven kor te stoten met een bel, die gevolgd werden door een lange. Iedereen moest naar het dek, maar niemand deed het aanvankelijk omdat dit alles te dwaas leek. Pas later drong de ernst tot ons door. Stewards riepen door de gangen om de passagiers, die verbaasd hun cabines ke ken, naar de reddingboten te sturen. Die aandrang was nodig, want onder onze voe ten voelden we al, dat het schip slagzij begon te maken. Zelf liep ik op dat moment nog op mijn slippers rond, de kamerjas over mijn pij- ama geslagen, grapjes makend met mijn medepassagiers, die allen, zoals ik, alleen maar aan een nare grap dachten. Aankleden gaat onder dergelijke om standigheden opmerkelijk snel en dan valt het ook op hoeveel nutteloze dingen men bij zich heeft. Trouwens: de passagiers mochten niets van hun bagage meenemen. Het enige voorwerp dat zij meedroegen was het oranje zwemvest. Boven op het dek, bij de reddingsboten, heerste een volmaakte orde en discipline. Het is zover. Prof. dr. ir. Van Staveren heeft het in Eindhoven gezegd: de nieuwe kernenergiecentrale zal in Dodewaard worden gebouwd. De burgemeester van Dodewaard, jhr. mr. H. G. van Holthe van Echten, is bijzonder ingenomen met deze nieuwe vestiging. Ook de inwoners van Dodewaard blijken zeer enthousiast. De S.G.P.-wethouder J. A. Geluk spreekt zelfs over „een eer voor de gemeente". Hij meent echter dat de toe komst zal moeten leren wat het worden zal. Als agrariër heeft hij er wel bezwaar te> gen'dat de grond voor de landbouw ver loren gaat. Een structuurverandering zal er voor Dodewaard zeker gaan optreden, zoals ook door wethouder J. van Wijk van gemeern tebelangen wordt gesteld. Maar die ont wikkeling wordt toch in Dodewaard alge meen toegejuicht. Zowel het raadslid G. J. M. Ariese van de Partij van de Arbeid als zijn collega M. J. Roelofsen van de A.R. denken er zo over. Betere mogelijkheden voor het leefbaar maken van de gemeente ziet ook gemeentesecretaris H. J. Dolle- kamp er in. Natuurlijk zijn er wel Dodewaarders, die bezwaren zien. Zo de directeur van Vink's conservenfabriek R. van Lunzen. „De nieu we centrale komt vlak bij mijn fabriek en dat geeft gevaren in tijden van oorlog", zegt hij. Hij is er trouwens ook bang voor personeel aan de centrale te zullen kwijt raken. Maar de heer A. Geurts van Geurts' conservenfabriek vindt dat men er nooit op achteruit kan gaan. „Er komt in elk geval meer vertier" zegt hij. De directeur van de scheepswerf v.h. Fa. J. Hendriks N.V. meent dat de welvaart in Dodewaard zal stijgen. „Hoe meer mensen er zijn hoe meer mensen je kunt krijgen" B. en W. van Amsterdam hebben be sloten opnieuw een koude-uitkering te ver strekken, namelijk van 12,50 aan Am sterdammers van 21 jaar en ouder, die door de aanhoudende koude in financiële moeilijkheden dreigen te komen. In aan merking komen gezinnen met een week- inkomen van ten hoogste 75 en alleen staanden met een weekinkomen niet ho ger dan 50. Een deel van de driehonderd bemannings leden maakte de twaalf reddingsboten los. Anderen vingen de tweehonderdtwintig passagiers op, sloegen dekens om hen heen, hielpen hen in zwemvesten en kal meerden een paar huilende kinderen. Om kwart voor negen werden de sloepen gekeerd. Schokkend en scheurend gingen we langs de scheepswand naar beneden en direct daarop verloren we traag het contact met de „Maasdam". Het was een onwerkelijk gezicht: het grote passagiers schip daar licht overhellend en onttakeld te zien liggen, met de kabels en touwlad ders als lianen langs zijn zij. Comfortabel was het met veertig in de logge boot niet. Want in de eerste minu ten sloeg de sneeuw prikkelend op ons neer en het was bitter koud. Dicht bijeen dobberden de boten rond, met snel le motorvletten om hen heen. Het was een merkwaardig decor. Ver schillende bemanningsleden hadden niet de tijd gehad om extra kleren aan te trek ken, koks droegen nog hun witte pakken hoge mutsen, notabelen zaten onge schoren en ongewassen aan de handles, waarmee de reddingsboten worden voort bewogen. In onze sloep deed de Rotterdamse V.V.V.-directeur Schutter zijn best. In de andere vaartuigen zagen we de Britse consul-generaal Wright, zijn Duitse colle ga mevrouw dr. Margarethe Bitter en de Amerikaanse consul Bishton. Om kwart over negen tenslotte gingen we aan boord van de „Gotthilf Hagen", waar de bemanning de grote groep gast vrij ontving". Aldus het relaas van de ANP-verslaggever. 12-13. En nu gaan we eens kijken, wie die snijdertje Miks eigenlijk was. Wel, die had een baantje aan boord van het schip „De Zilveren Dolfijn", dat verre rei zen maakte naar Indië en China. Daar werden kostbare zijden stoffen en spece rijen gehaald. En Miks was kleermaker aan boord. Hij zorgde ervoor, dat de kleren van de matrozen in orde bleven. Hij was 'n vro lijk mannetje en het beviel hem best aan boord! zegt hij. En de middenstanders zien er ook wel voordeel in. „Buitengewoon fijn" is het commentaar van slager Van Doorns, en daarin vallen andere middenstanders hem bij. Dodewaard is niet bang voor het atoomtijdperk. De 59-jarige bromfietser C. Mei uit Stop peldijk is door een bestelauto geschept op de Tivoliweg bij Hulst. Hij is in het zieken huis overleden. Op de Lemierserberg bij Vaals zijn twee Duitsers, de 31-jarige H. Lehrheur en de 35-jarige A. van Heiss, uit Aken, omgeko men. Hun auto schoot onder een langs de rijksweg geparkeerde meubelwagen. DJAKARTA (APi De Nederlandse journalist H. Martinot, een oud-Haarlem mer, die een reis door Indonesië heeft ge maakt van anderhalve maand, waarbij hij Bali, Flores, Soerabaja, Djogjakarta en Bandoeng bezocht, heeft bij zijn vertrek van de Indonesische minister van Voor lichting, dr. Roeslan Abdulgani, het ver zoek gekregen bij zijn terugkeer in Neder land aan zijn landgenoten mede te delen, dat het Indonesische volk zijn strijd tegen het kolonialisme zal voortzetten en dat de Indonesische bevolking bevriend wil zijn met de westelijke landen, ook met Neder land. De minister erkende dat Indonesië thans te kampen heeft met economische moeilijkheden, maar dit mag geen aanlei ding zijn voor ongefundeerde speculaties, bijvoorbeeld op een komende reorganisa tie van de Indonesische regering. Het In donesische volk en zijn regering zijn in staat de moeilijkheden te boven te komen, verzekerde de minister. (De heer Martinot is vóór het Nieuw-Guineaconflict vele ja ren als journalist in Indonesië werkzaam geweest.) Een onderzoek naar de kwaliteit van het eten in de Frederikkazerne te Den Haag heeft uitgewezen, dat de weigering van 150 militairen om donderdag te eten gezien kan worden als uiting van een be paalde teleurstelling over een minder ge lukkige samenstelling van de maaltijden Dinsdag bestond de warme maaltijd uit witte kool met worst. Aanvankelijk had er boerenkool op het menu gestaan, maar die kon niet geleverd worden. „Witte kool met worst is een minder gelukkige com' binatie" hebben voedseldeskundigen ver klaard. Woensdag zou men Nassi Goreng krijgen, maar dit werd later vervangen door witte rijst met haché. Uit protest heeft men toen donderdag niet willen eten. Men zal er nu op toe zien dat dergelijke teleurstellingen en ver keerde combinaties, als dinsdag en woens dag zijn voorgekomen niet meer zullen terugkeren. In de Oranjekazerne te Schaarsbergen, waar Gele Rijders niet hebben willen eten, zijn verschillende grieven juist gebleken De daar verblijvende 2500 man aten tot dusverre in vijf ploegen van 500 man. Ge bleken is dat bij dit systeem de militairen, die in de laatste ploeg waren ingedeeld wel eens minder bedeeld werden, vooral met bestanddelen die moeilijk te verdelen zijn, zoals slagroom. Men gaat de ploegen nu om de week rouleren. De gemeenteraad van Weesperkarspel heeft twee belangrijke besluiten genomen inzake de Bijlmermeer. De raad nam een voorstel aan een vaste geldlening aan te gaan van zeven miljoen gulden benodigd voor financiering van grondaankopen in de Bijlmermeer en een voorstel tot het beschikbaarstellen van een aanloopkre diet van twintig miljoen gulden ten behoe ve van de in eerste instantie uit te voe ren werken in de Bijlmermeer. Dit is ge schied na bespreking met en op verzoek van het gemeentebestuur van Amster dam om zo spoedig mogelijk te beginnen met het ophogen van een gedeelte van de Bijlmermeer. Prof. mr. F. J. F. M. Duynstee, hoog leraar te Nijmegen, en mr. J. le Poole sluiten zich in een gezamenlijk artikel in het Nederlands Juristenblad aan bij de conclusie van de hoogleraren in het straf recht prof. mr. J. M. van Bemmf'en en prof. mr. W. P. J. Pompe, dat thans het tijdstip is aangebroken voor gratieverle ning aan de nog in Nederland gedetineer de Duitse oorlogsmisdadigers. Prof. ~>uyn- stee en mr. Le Poole behoorden tot dege nen, die enige maanden na de bevrijding het initiatief hebben genomen tot de op richting van de stichting „toezicht politie ke delinquenten" die zich ten doel stelde degenen die in de oorlogsjaren de rechts orde aanrandden te helpen bij de terug keer tot normale verhoudingen. 74 -6 6 Geen vuurwapen. De rechtbank in Groningen is van oordeel, dat een bij een inwoner in beslag genomen hogedruk- luchtbuks kaliber 5,6 mm geen vuurwapen is, maar een windbuks. De importeur van deze buksen werd vrijgesproken van de hem ten laste gelegde overtreding van de Vuurwapenwet: het verkopen van de buks zonder vergunning. Nekkramp. Een kleuterschool in Zwolle is op advies van de directeur van de G.G.D. voor twee weken gesloten om dat bij twee kleuters lichte gevallen van nekkramp zijn geconstateerd. De twee kin deren zijn al herstellende. De school is ge sloten omdat de weerstand van een aantal kinderen verminderd is door waterpok ken, mazelen en bof. Grootscheeps. F.en 58-jarige smid uit Rotterdam die onlangs is aangehouden omdat hij een buffetjuffrouw van al haar spaargeld, 25.000, had afgeholpen, blijkt nog veel meer op zijn kerfstok te hebben. Een rijksambtenaar uit Bennekom raakte aan hem 8.500 kwijt, een landbouwer leende hem 25.000 en zag daarvan niets terug en een Rotterdamse aannemer raakte 4.600 aan hem kwijt. Een lasser uit de Maasstad, die in de zaak van de smid ruim 15.000 had gestoken, en hem ook nog 5.000 had geleend, moest genoegen nemen met een afkoopsom van 10.000. Een inwoner van Meppel verloor 1.000 aan de smid, die totaal 75.000 in de wacht heeft gesleept. Koudetoeslag. De Algemene Neder landse Bond van Gepensioneerden, de centrale Raad ter behartiging van Ge meenschappelijke Pensioenbelangen en de Bond van Gepensioneerden bij Spoor-, Tram en ander vervoerpersoneel hebben bij de minister van Binnenlandse Zaken een koudetoeslag voor de ambtelijk gepen sioneerden bepleit. Moeite voor niets. Inbrekers hebben zich in een sportwinkel in Den Haag veel moeite getroost om enkele geldkistjes met totaal 1800 gulden uit een brandkast te halen. Hoewel zij de brandkast op zijn kant hadden gelegd en een gat in de bo dem hadden gemaakt, was het gat te klein om de geldkistjes erdoorheen te halen. Met 45 gulden uit een bureaula moesten zij zich tevredenstellen. Het bestuur van de bedrijfvereniging voor het agrarisch bedrijf (BVAB) heeft besloten een koudetoeslag te verstrekken aan werklozen. De toeslag bedraagt voor gehuwden en kostwinners 1,20 per dag met een maxi mum van 35,en 0,60 per dag met een maximum van 17,50 voor de alleen staande, ongehuwde niet-kostwinners van achttien jaar en ouder. Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllinilini Het K.N.M.I. deelt mede: Ten westen van de Britse eilanden be vindt zich een opvullend lagedrukgebied. Het front hiervan is de afgelopen nacht van België uit in onze omgeving aangeko men, hetgeen voornamelijk in het zuiden en midden van het land aanleiding geeft tot lichte sneeuwval. Tengevolge van lang zame drukstijgingen boven de Britse eilan den en op de Noordzee beweegt het front nauwelijks verder naar het noorden. Het zal zelfs spoedig weer op zijn schre den terugkeren, zodat de zachtere lucht, die Limburg al is binnengedrongen, weer wordt verdreven. De vorst keert dus in het hele land terug. Maximum-temperaturen fj binnen- en buitenland e- c s Neerslag: laatste 24 uur. SB Den Helder zwaar bew. no -2 0 Ypenburg motsneeuw no -2 0.1 Vlissingen sneeuw nno -0 0.6 Eelde geheel bew. ono -2 0 De Bilt sneeuw nno -1 0.5 Twente motsneeuw no -0 2 Eindhoven mist no 1 0.3 Zd-Limburg regen windst. 1 0.6 Helsinki geheel bew. windst. -9 1 Stockholm geheel bew. windst. -7 3 Oslo onbewolkt nnw -5 0 Kopenhagen sneeuw ono -3 0.4 Aberdeen geheel bew. ozo 2 0.6 Londen geheel bew. no 2 0.1 Amsterdam sneeuw no -1 0.1 Brussel mist no 1 1 Luxemburg mist z 1 4 Parijs geheel bew. zzw 4 3 Bordeaux regen nw 12 7 Grenoble geheel bew. ozo 8 1 Nice regen nno 9 9 Berlijn zwaar bew. ozo -0 0.1 Frankfort regen windst. 1 6 München zwaar bew. zzo -4 0 Zurich geheel bew. n 2 0.2 Genève sneeuw ono 5 1 Locarno sneeuw windst. 6 1 Wenen geheel bew. zzo 0 0 Innsbruck zwaar bew. w 2 0 Athene licht bew. o 15 1 Rome half bew. n 9 2 Ajaccio regen ono 8 14 Madrid geheel bew. wzw 8 8 Mallorca half bew. wzw 14 9 Lissabon regen n 14 43 Zondag 17 februari Zon op 7.54 uur, onder 17.56 uur. Maan op 2.23 uur, onder 11.39 uur. Maandag 18 februari Zon op 7.52 uur, onder 17.58 uur. Maan op 3.28 uur, onder 12.12 uur. Maanstanden 24 febr. 3.06 uur nieuwe maan. Hoog en laag water in IJmuiden Zaterdag 16 februari Hoog water 8.36 en 20.58 uur. Laag water 3.57 en 16.23 uur Zondag 17 februari Hoog water 9.25 en 21.57 uur. Laag water 4.37 en 17.08 uur. Maandag 18 februari Hoog water 10.25 en 23.08 uur. Laag water 5.28 en 18.14 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 2