Organisator van aanslag op De Gaulle niet gepakt Ghanese studenten m Russische eis tot concessies brengt Genève in crisissfeer Kroesjtsjev wil samen met China kapitalisme begraven Nederland en België kunnen voorlopig niets beginnen WERELDNIEUWS lekker en gezond Groep officieren gearresteerd De Towerwachters dreigen met zeer hoffelijke staking Grappen op receptie Schacht adviseert Algerijnse regering Snoepreisje met geld van patroon eindigde in de cel UNO ontkent wan daden in Katanga Spanje wijst OAS- leiders uit ^^raatótocl ,r i 1 (Dp de ZATERDAG 16 FEBRUARI 1963 „DE KREUPELEOPNIEUW ONTKOMEN Massaal vertrek Vriendschap en Komsomol de medicinale hoestbonbon Nieuwe ontmoeting tussen Kennedy en Macmillan? Spionage Kruitdamp over EEG-front moet eerst wegtrekken goede wil vermag niets i Cri Stellweg (Van onze correspondent) PARIJS Achter de aanslag die voor gisteren was beraamd op het leven van generaal De Gaulle, tijdens diens bezoek aan de Ecole Militaire in Parijs, zit de zelfde man, die ook deelnam aan de aanslagpoging in augustus 1962 bij Petit Clamart. Het is de 43-jarige landbouw kundig ingenieur Georges Watin, bijge naamd „de kreupele", die al in 1960 uit zijn geboortestad Algerije werd gezet en sedertdien tal van terreurdaden en poli tieke moorden op zijn geweten moet hebben. Na de aanslag bij Petit Clamart wist hij met acht andere leden van het OA'S- commando opnieuw de dans te ontsprin gen. De politie gelooft, dat Watin donder dag nog in Parijs was. Een inval in een huis in Montparnasse, waar hij zou zijn ondergedoken, leverde echter niets op. De militaire politie heeft zes of zeven medeplichtingen aan het complot gearres- steerd. Onder hen zijn een kapitein en diens vrouw, die op de krijgsschool les gaf in Engels, en enkele hoofdofficieren. Het complot was dus weer door militai ren opgezet, die de aanslag trouwens ook hadden moeten plegen. Bij de arrestatie van de kapitein werden drie geweren, voorzien van een televizier gevonden, waarmee de aanslag gepleegd had moeten worden. Het zou de bedoeling zijn geweest dat De Gaulle op het mo ment dat hij de binnenplaats van de Ecole Militaire overstak, vanuit een der ramen door een scherpschutter onder schot was genomen. Generaal De Gaulle stond erop zijn jaar lijkse bezoek aan de school gistermorgen gewoon door te laten gaan. In en rond de Ecole Militaire krioelde het 's morgens al van politiemannen en militairen. Voor het eerste zag men het staatshoofd in een geblindeerde auto van het Elysee naar zijn plaats van bestemming begeven. Na zijn bezoek en zijn korte redevoering, waarin hij geen enkele toespeling op de voorgenomen aanslag maakte, ontving De Gaulle de president van Senegal, Leopold Senghor, aan de lunch in het Elysee. Pre sident Senghor kon zijn Franse ambtge noot ten tweede male feliciteren met het (Vervolg van pag. 1) In de eerste plaats viel de behuizing bij zonder tegen. Zij werden allen in een reusachtig jeugdhotel ondergebracht en begonnen al spoedig last van rassendiscri minatie van de zijde van het Bulgaarse publiek te ondervinden. Dit leidde in de afgelopen zomer reeds tot een uitbarsting. Van de Ghanese groep legden 22 het bijl tje erbij neer. Zij keerden terug naar Gha na. De tweede uitbarsting kwam dinsdag j-f. Wat de Ghanese studenten in het bijzon der in Bulgarije had geërgerd was de hou ding van vele burgers, die hun eigen ar moede zeiden te moeten wijten aan het feit, dat de regering „die zwarte apen uit Afrika" ieder per maand voor 240 on derhield. Bij relletjes deden de Afrikanen vrijwel steeds tevergeefs een beroep op de Bulgaarse politie. Geüniformeerde agenten weigerden hen tegen mishande ling te beschermen, aldus verklaarden ze op Schiphol, steeds met het excuus: „Dit gebeurt buiten mijn wijk, ik mag hier niet optreden". Gevraagd of de regering niets tegen de ze verschijnselen van rassendiscriminatie ondernam, zeiden de studenten. „De Bul gaarse wet maakt tussen blank en zwart geen enkel onderscheid, maar in de prak tijk is geen enkele kleurling er veilig". „Ik ben blij, dat ik nu weer een vrij man ben en terug in de vrije wereld", zei Robert Kotey. Alle circa 300 overgeble ven Afrikaanse studenten zullen in de ko mende dagen Bulgarije verlaten, op een klein groepje uit Soedan na. Deze laatsten beschouwen zich als Arabieren, tegen wie de Bulgaarse bezwaren zich blijkbaar niet richten. De aanleiding tot het conflict van dins dag was de oprichting van de bond van Afrikaanse studenten in Sofia, die zich ten doel stelde „het verstevigen van de band tussen de Afrikanen onderling en het be vorderen van de vriendschap tussen het Bulgaarse volk en de volken van Afrika". Het lidmaatschap van de bond sloot ech ter het lidmaatschap van de Bulgaarse jeugdorganisatie Komsomol uit. Hiertegen hadden de autoriteiten bezwaar. Zij gelastten de voorzitter van de bond het land te verlaten, 's Nachts deed de politie een inval in het studentenhotel en arresteerde twee bestuursleden. De stu denten werden woedend en marcheerden de volgende morgen, ongeveer 200 man sterk, naar het ministerie van onderwijs om de vrijlating van de arrestanten af te dwingen. Naar schatting 500 politieagenten, soldaten en burgers versperden hen de doorgang. Er ontstond een massale vecht partij, waarbij geen wapens werden ge bruikt (ANP). Georges Marcel Watin, bijgenaamd „de manke", die evenals vorig jaar bij Petit Clamart de aanslag op De Gaulle zou hebben georganiseerd. Hij is voortvluchtig. geluk, dat hij ook gisteren weer heeft ge had. Bij een der zeven vorige mislukte aanslagen, op 22 april, zat Senghor naast De Gaulle in het theater van de Comedie Frangaise, waar de O.A.S. hem toen al van het leven hoopte te kunnen beroven. Advertentie 20 cent per rol WASHINGTON (Reuter) Sir David Ormsby-Gore, de Britse ambassadeur in Washington, heeft gezegd er zeker van te zijn, dat president Kennedy en premier Macmillan elkaar „in een niet te ver ver wijderde toekomst" zullen ontmoeten om de nieuwe ontwikkelingen in Europa te be spreken. De ambassadeur werd geïnterviewd voor de Amerikaanse televisie. LONDEN De „beefeaters", de we reldbekende in Tudor-uniform gestoken wachters van de Tower, dreigen met een staking omdat het departement van oor log hun een onvoldoend geachte loonsver hoging heeft aangeboden. Ook in 1959 wa ren de bewakers van de Tower in een loonconflict gewikkeld. Toen dreigden zij met stopzetting van de 700 jaar oude cere monie van de sleutel, het ritueel waarmee elke avond de Tower wordt afgesloten. Als de staking doorgaat zal het publiek er niets van bespeuren. De wachters zullen weigeren werk te verrichten, dat voor en na de sluitingsuren wordt gedaan. Dit be tekent dat de Tower op slot blijft, ook als de brandweer voor de poort staat of als de politie naar binnen wil omdat de kroonjuwelen, die daar bewaard worden, in gevaar zouden zijn. De „beefeaters" hebben uitdrukkelijk verklaard, dat zij niet tegen de koningin zullen staken. Zij blijven trouw aan de kroon en zullen ceremonieën blijven op luisteren, waarbij leden van de koninklijke familie zijn betrokken. „Wij willen geen aanstoot geven aan het koninklijke huis", zo verklaarden zij. GENEVE Een in ferme bewoordingen gestelde verklaring, dat de Sovjet-Unie van het Westen verwacht, dat het 't Russi sche aanbod tot 2 a 3 inspecties per jaar zal aanvaarden, dat dit aanbod moet wor den gezien als een belangrijke Russische concessie en dat niet alles van één kant kan komen, heeft gisteren een sfeer van crisis gebracht over de ontwapeningscon ferentie in Genève. Anderzijds houden de geruchten aan, dat men in conferentie kringen van mening is dat de standpun ten elkaar nog nooit zo dicht zijn gena derd als nu. De Russische gedelegeerde, Koeznetsov, zei, dat zijn land de twee of drie inspec ties alleeen maar had aangeboden om het westen tegemoet te komen en dat Rus land nu> concessies verwacht van de an dere partij. Het westen lijkt vol te houden 8 a 10 inspecties per jaar. Als dit standpunt niet verandert, heeft de Sovjet-Unie geen behoefte aan een bij eenkomst van de Amerikaans-Russisch- Britse subcommissie, zei een Russische woordvoerder. In Genève heerst groeiende onrust over het feit, dat deze subcommis sie sinds de hervatting van de besprekin gen nog niet is bijeengekomen. Dat is een noodzakelijke voorwaarde voor voortgang van de conferentie. De Sovjet-Unie heeft de westerse landen ervan beschuldigd de besprekingen opzet telijk te willen tegenhouden. Koeznetsov Een firma in Albury in het Engelse graafschap Surrey heeft een veilig- heidsbril vervaardigd, waarvan het glas zo sterk is, dat men er met een luchtbuks een stalen kogeltje tegen aan kan schieten zonder dat dit de ogen, welke door de bril worden be schermd enig kwaad kan doen. Het glas barst natuurlijk wel, maar de ogen lopen geen gevaar. voorspelde de ineenstorting van het over leg als het Westen geen concessies doet. Uit gezaghebbende westelijke bron is vernomen, dat Koeznetsvo vrijdag voorts enkele gedeelten van een Amerikaans werkdocument over maatregelen om de kansen op een oorlog te verminderen, met kracht had verworpen, omdat deze naar zijn zeggen tot doel hadden de spionage te vergemakkelijken. Zijn kritiek was vooral gericht tegen voorstellen betreffen de het aankondigen van troepenverplaat singen en legeroefeningen, het instellen van waarnemingsposten en het uitvoeren van luchtverkenningen. De Russische di plomaat ging echter niet in op het gedeel te van het Amerikaanse plan, waarin snel-i le verbindingen tussen staatshoofden wor den bepleit, met ngrne een.'rechtstreekse verbinding tussen Kremlin en Witte Huis (Reuter, AP). MOSKOU „Als de tijd gekomen is om de laatste schep aarde op het graf van het kapitalisme te werpen, zullen wij dat samen met China doen", zei premier Kroesjtsjev gisteravond op een door de koning van Laos aangeboden receptie, in Moskou tjjdens welke hjj voor de wester se journalisten een uitgelaten nummertje Russisch-Chinese vriendschap ten beste gaf. De minister van Buitenlandse Zaken, Gromyko, ziende dat Kroestsjev met de pers stond te praten, nam de nieuwe Chi nese ambassadeur met zich mee en on middellijk maakte Kroesjtsjev daar een show van. „Dit is de Chinese ambassadeur", zei hij, de man de hand schudden. De Chinese ambassadeur grinnikte breed en beantwoordde geestdriftig de handdruk. Hij was kennelijk ingenomen met de at tentie. „Vriendschap en samenwerking", zei Kroesjtsjev. „Is dit het begin?", vroeg een journa list. „Nee", antwoordde de Russische pre mier, „onze samenwerking bestaat reeds lang, duurt voort en zal blijven voortdu ren." „Is het vrede en vriendschap?", vroeg een journalist. „Vrede en vriendschap is een ding dat wij reserveren voor de kapitalistische lan den", zei Kroesjtsjev, grijnzend. „Tussen de Sovjet-Unie en China is het vrede, vriendschap en broederschap." Op dat ogenblik bevonden zich meer dan 1000 gasten rondom de plaats waar de ALGIERS (AP) Dr. Hjalmar Schacht, eens minister van Economische Zaken onder Adolf Hitler, is in Algiers aan gekomen op uitnodiging van de Algerijnse regering, voor een bestudering van de Al gerijnse economie, waarover hij de rege ring van advies zal dienen. Van betrouwbare zijde werd vernomen, dat hij op aanbeveling van de Egyptische regering naar Algerije is gegaan. Hij is enkele jaren adviseur van de Egyptische regering geweest. Het is niet bekend hoe lang Schacht in Algerije zal blijven. (Van onze correspondent) BRUSSEL Zoals te verwachten was, is er in de afgelopen week nog niet veel vordering gekomen in de initiatieven van Nederland en België, die hadden moeten leiden tot een hervatten van de bespre kingen met Engeland over Groot-Brittan- nië's toetreding in de Europese Economi sche Gemeenschap. De Nederlanders en Belgen zi.jn tot de conclusie gekomen, dat het weinig zin heeft Engeland opnieuw te benaderen zo lang er enerzijds in Engeland eensgezind heid bestaat over de te volgen gedrags lijn, en anderzijds men niet weet hoe Frankrijk zich tegenover de plannen van Brussel en Den Haag zal gedragen. Het zou natuurlijk voor Belgen en Ne derlanders mogelijk zijn zelf op een of andere manier van verbondenheid met Engeland te getuigen, maar iets derge lijks heeft toch slechts symbolische waar de. Dat hebben de Engelse deskundigen, met name de Britse gezant te Brussel, en een speciaal uit Londen overgekomen lid van de missie-Heath, deze week aan de Nederlanders en Belgen duidelijk ge maakt. In Frankrijk is de laatste dagen, mis schien toch wel onder druk van de En gelse en de Nederlands-Belgische houding, naar men te Brussel meent te weten, en lichte kentering ontstaan in de houding. Frankrijk zou niet geheel afwijzend meer staan tegenover een hervatten van de be spreking met Engeland, doch het stelt daarbij enige voorwaarden. Het zou in de eerste plaats verlangen, dat de conventie over de E.E.G.-steun aan de onafhankelijk geworden Afrikaanse sta ten onverwijld wordt ondertekend en ge ratificeerd. Het zou een dergelijke ratifi catie ook verlangen van de financiële re- landbouwpolitiek en van de te volgen ge dragslijn voor de produkten, waarover nu reeds jaar en dag wordt gedelibereerd, te weten, rijst, melkprodukten en rundvlees. Pas dan zou Frankrijk een al of niet gewillig oor lenen aan verdere voorstel len voor nieuwe besprekingen met Enge land. In de speelbank in Nice heeft een 25- jarige bediende van een kruideniersbedrijf in de residentie het geld opgemaakt, dat hij op 21 januari voor zijn patroon op de giro had moeten storten. Met bijna 7.000 op zak ging de jongeman inplaats van naar het postkantoor naar Antwerpen en vandaar naar Brussel, Parijs en Nice. Na drie weken was het geld op. Een hotel rekening van 180,- kon hij zelfs niet meer betalen. De Nederlandse consul in Nice zette hem op de trein naar Neder land met een enkele reis Roosendaal, waar de politie met een auto klaar stond om hem naar een cel in het Haagse politie bureau te brengen. journalisten bijeen waren; de ambassa deurs, de koning en zijn premier prins Souvanna Phouma bogen zich naar voren om te proberen te verstaan wat er ge zegd werd. Toen een correspondent hem vroeg of hij plannen had bijeen te komen met Mao-Tsje-Toeng, wuifde Kroesjtsjev de vraag weg, liep uit de kring en zei:„Dit is geen persconferentie". Tenslotte verwees de premier naar een artikel in de Pravda, waarin het Russi sche standpunt ten aanzien van de betrek kingen met China wordt uiteengezet. In dat artikel wordt gezegd, dat de Sovjet Unie blij zal zijn met een ontmoeting met China om alle moeilijkheden uit de weg te ruimen. Verdere besprekingen zouden achter gesloten deuren moeten worden ge voerd en niet op bijeenkomsten vanwaar zij door radio en pers over de hele wereld worden weergegeven. (AP) NEW YORK (Reuter) De Verenigde Naties hebben tegengesproken, dat haar troepen in Katanga kerken hebben geplun derd, geschoten hebben op ziekenhuispa tiënten en de dood hebben veroorzaakt van minstens 70 burgers, zoals twee rooms-ka- tholieke geestelijken in Katanga, vicaris- generaal E. Kikesjie en aartsbisschop Jo seph Cornelis, hebben beweerd. UNO-vertegenwoordiger in Kongo, Robert Gardiner, schreef in een brief aan de vi caris-generaal, dat Ethiopische militairen op 29 december in Loemoembasji opdracht hadden gekregen Katangese gendarmes uit strategische stellingen op het terrein van het ziekenhuis aldaar te verdrijven. Toen men in het gebouw verdachte bewe gingen had waargenomen waren enkele schoten gelost, waardoor ongelukkigerwij ze twee patiënten licht gewond werden. Op de zaal zelf was niet geschoten en de schade was gering, aldus Gardiner. De bewering dat UNO-troepen minstens zeventig burgers hadden gedood viel vol gens Gardiner niet te staven. Verder verklaarde Gardiner, dat men inderdaad had moeten constateren dat twee kerken waren geplunderd en beschadigd. Deze ontheiliging was vermoedelijk be gaan door Katangese gendarmes en ont snapte gevangenen, aldus Gardiner. U -i-tfiv <v c; H 'n MADRID De Franse ex-kolonel Gar des, die een belangrijke rol heeft gespeeld in de O.A.S., is in Madrid gearresteerd en uitgewezen. Hij is op transport gesteld naar Argentinië. Dit lijkt een gevolg te zijn van de besprekingen die de Franse minister van binnenlandse zaken onlangs in Madrid heeft gevoerd. De mededeling van Gardes' arrestatie kwam tegelijk met andere berichten waar uit kon worden opgemaakt, dat de Spaan se politie een zuivering hield onder de Franse rechtse extremisen die in Spanje in ballingschap leven en dat de politie de ze figuren hergroepeert voor een moge lijke overbrenging naar Latijns-Ameri kaanse landen. Ortiz en Lacheroy, die geruime tijd op de Balearen hebben vertoefd, zouden zich nu in Portugal hebben gevestigd. Lagail- larde zou met de activisten hebben ge broken; Spanje zou geen bezwaar hebben tegen zijn verblijf, als hij zich maar ont houdt van alle activiteit die de Spaans- Franse betrekkingen zou kunnen schaden. (Reuter-AP). Het grote onbegrip Rosa en ik zaten in de trein. Wij had den geld op zak, genoeg om één bloesje te kopen. Het was nog niet duidelijk of dat Rosa's dan wel mijn bloesje zou wor den, niettemin waren we beiden één en al blijde spanning. Omdat het feit van het gaan kopen van een nieuwe bloes zulk een gelukzalige gebeuren is dat tot op de bo dem geproefd moet worden, hadden we besloten de trein te nemen, want de trein kan ons voeren naar een oord waar het aantal verkiesbare bloesjes het meest uit gebreid is. „Maar wat een waardeloze on zin!" riepen Rosa's man en de mijne toen ze ervan hoorden. „Nu moeten jullie im mers het geld van treinkaartjes in minde ring brengen op je budget!" Maar wij zwegen, Rosa en ik, want voor een der gelijk onbegrip is natuurlijk helemaal geen uitleg mogelijk. Wij glimlachten dus klein tjes en verontschuldigend, mompelden „och nou ja" en gingen met de trein. Een moei stukje winters Nederland stond weerspiegeld in Rosa's grote grijze ogen toen ze na een hele tijd zei: „Als 't nou voor mijn gérende flanel rok is, of voor m'n groene of voor de antraciet... dan mag het wel wit zijnof crèmeof". „Of dat bepaalde blauw..." zei ik. Rosa knikte bedachtzaam. „Maar voor jou" zei ze, „op die ruit en op je bruine structuur en die donkergroene met de stopplooi, kun nen we beter geen wit hebbenZe dacht diep na terwijl een spoorbrug in haar ogen voorbij schoof. „Beter géél, hè? Dacht je niet? Of iets van bruinigs? Of..." „Of grijs?" zei ik. „Ja grijs. Natuurlijk, grijs ook." Toen zwegen we tevreden want dat betekende dat vrijwel alles in aanmer king kwam en dat we ons maar weinig be perkingen behoefden op te leggen, straks, in de winkels. Nu, daar was dan ook geen spake van. Consciëntieus, moeite noch vermoeidheid, tellend, geheel geconcentreerd inspecteer den we talloze rekken. Eerst de maat zoe ken, dan de prijs kijken, wat overbleef er uit en op armlengte van ons af onder zochten we tientallen, ja misschien wel een honderdtal bloeses op hun meri tes. Enkele deden we aan en toen we onze ommegang hadden volbracht gingen we een kopje koffie drinken. „Zwart" zeiden we tegen de juffrouw en onder het tafeltje stonden onze schoenen, leeg op de zacht jes heen en weer bewegende tenen na. Nu moest de beslissing genomen worden. Wel ke van de drie die we uit alle andere had den uitverkoren, zou de terugweg met ons aanvaarden? We wikten en wogen de voor delen van de één zorgvuldig af tegen die van de anderen en na dertig minuten was de beslissing genomen. We riepen de juf frouw, stapten weer in onze schoenen en haalden de beeldschone, betaalbare, oud- rose bloese met de shawlkraag die zowel Rosa als ik had aangepast Halverwe ge de treinreis terug peuterden we voor- zuchtig het zakje open dat onze aankoop bevatte, en keken, en zagen dat het goed was. Bij Rosa thuis vonden we de beide echt genoten. „Kijk kijk, daar hebben we de koopzieke wijfjes!" riepen ze. „En? Gezel lig gehad? Leuk gewinkeld?" Wij lachten geheimzinnig, spreidden onze bloes b'p de rugleuning van het haardstoeltje uit pn wachtten argeloos op kreten van blijde verrassing. Maar: „O, leuk, zeg. En? Ver der? Wat hebben jullie nog meer?" zei den ze. „Niets", zeiden wij, „dit is 't". „Wat? Eén bloes? En moesten jullie daar voor (ze ontblootten met een geroutineer de ruk de horloges) dddrvoor vijf en een half uur wegblijven?" Wij zeiden niets meer. We hingen onze bloes zorgzaam op een knaapje en terwijl de twee binnen om hun warme hap gingen zitten schreeuwen zei Rosa: ,,'k heb wel es horen zeggen dat het verschul tussen mannen en vrouwen eigenlijk alleen bestaat uit de verschillen in biologische aard..." We keken elkaar aan en snoven gelijktijdig en verachtelijk. Advertentie N.V. MIJ. „HOLSTER" - OVERVEEN Tel. 02500 - 60002, 57290 en 5783S Centrale verwarming Airconditioning Aut. oliestook D Niet roken. Twintig Zweedse geleerden, onder wie drie Nobelprijs-winnaars, hebben de Zweedse regering financiële hulp gevraagd voor een campage van wetenschapsmensen tegen het roken van sigaretten. Nota aan Frankrijk. Tsjechoslowakije heeft Frankrijk in een nota gewezen op „de gevaarlijke consequenties die het onlangs getekende Frans-Westduitse verdrag kan hebben voor de internatio nale betrekkingen in het algemeen en voor de Frans-Tsjechoslowaakse in het bijzonder." Speldeprik. Bij de universiteitsstad Gra- hamstown in de Zuidafrikaanse Kaap provincie zijn telefoondraden doorge knipt. Het leven is heilig. „Het leven is heilig" is de titel van de vastenbrief van de Belgische kardinaal Suenens, die deze en de volgende zondag in de Belgische ker ken zal worden voorgelezen. Onder ver wijzing naar het Luikse Softenon-pro- ces, wordt het standpunt van het vati- caan herhaald, dat niemand het recht heeft een menselijk wezen te doden. De knappe wiskundc-Ierares. Miss France 1963, de wiskunde-lerares Muguette Fa- bris, die uit haar betrekking dreigde te worden geschorst vanwege haar verkie zing als Frankrijks mooiste meisje, is naar Rome vertrokken om te spreken over een filmrol, die zij in de vakantie wil vervullen. Zij wil haar baan niet op geven. Rovers in uniform. In de Kaukasus (Rus land) zijn tien mannen gearresteerd die als politieagenten verkleed flatbewoners beroofden. Zij gaven voor een huiszoe king te verrichten en namen dan alles mee wat van hun gading was. Doordat bijna al hun slachtoffers wel iets te ver bergen hadden, konden zij hiermee lan ge tijd ongestraft doorgaan. De as begint te wentelen. Volgende maand zullen op de Noordzee bij Helgoland de eerste Frans-Westduitse mijnenveeg oefeningen Worden gehouden. Moskou vaarwel. Een communistisch lid van het Italiaanse Huis van Afgevaar digden heeft zich uit zijn partij terug getrokken en het lidmaatschap aange vraagd van de socialistische partij van Nenni. Dodende dooi. In Schmehausen (West- Duitsland) is een arbeider gedood, toen een ijsklomp van twee meter lang en een halve meter dik, die zich bij de uit monding van een stoomafvoerpijp aan een muur had gevormd, losliet en van zes meter hoogte op hem viel. Berlijnse onvrijheid. Een Westberlijnse cameraman die ten behoeve van de Oost- duitse televisie opnamen maakte van ge allieerde oefeningen, zonder daarvoor toestemming te hebben van de westelij ke bezettingsautoriteiten, is door een Westberlijnse rechtbank tot zes maan den gevangenisstraf veroordeeld. Uitgaan in Oslo. De grootste bioscoop van Oslo, „Colosseum," is vrijdagochtend in twee uur tijd geheel in de as gelegd. De schade wordt geschat op ruim 2,5 mil joen gulden. Vorige maand werd het gro te revue-theater „Chat Noir" in Oslo door brand verwoest. Mislukt contact. De Sovjet-Unie zal defi nitief niet deelnemen aan de wereld- beurs 1964/'65 in New York. De Russi sche Kamer van Koophandel heeft mee gedeeld, dat het niet meer mogelijk is op tijd gereed te komen met de voor bereidingen, die waren vertraagd door een geschil over een Amerikaanse ten toonstelling in de Sovjet-Unie. Birma nationaliseert. Generaal Ne Win, de premier van Birma, heeft de algehe le nationalisatie bekendgemaakt van de in- en uitvoerhandel, van de distributie, en van de rijstaankopen in het land.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 3