Kennemer tafeltennisteam was Noorse schaatsers bewezen al weer hun hegemonie, maar... Wolfshohl beheerste bij Calais wereldtitelstrijd cycle-cross Gedwongen rust schijnt Van den Berg goed te hebben gedaan Jan Nol ten zonder veel moeite kampioen andermaal te zwak voor 't Gooi Verscheidene coaches voerden koude oorlog Op 21 april begint steeds niet best Met Van der Grift gaat het nog Zoon coach Schenk prima stayer Huub Harings was beste Nederlander Gewichtheffers streden met veel overgave in Den Haag tenniscompetitie Sangster schakelde McKinley uit Meeste wedstrijden gingen op het nippertje verloren MAANDAG 18 FEBRUARI 1963 10 Vijf Nederlandse renners in „klassieker" Parijs-Nice Gelijke hoogte Resultaten Nederland voor Galeabeker tegen Hongaarse jeugd Canada overvleugelde op alle fronten Amerika Nederlanders oppermachtig Japan wil Indonesië en IOC tot elkaar brengen Schaatskampioenschappen voor de militairen 42,9 sec.; 10 ex aequo onder andere Magne Tho massen (Noorw.), Boris Stenin (Rusl.), Vladimir Gurov (Rusl.), Viktor Kositsjkin (Rusl.), Juhani Jaervinen (Finl.) en Wang Chin Yu (China), allen 43,0 sec.; 18. ex aequo onder andere Nils Aanes (Noorw.) en Per Ivar moe (Noorw.), beiden 43,2 sec.; 21. Henk van der Grift (Ned.) 43,3 sec.; 22. Günther Traub (W.-Duitsl.) 43,4 sec.; 24. Knut .Tohannesen (Noorw.) 43,9 sec.; 30. Ivar Nilsson 44,5 sec.; 32. Rudi Liebrechts (Ned.) 44,9 sec.; 38. (Zweden) 44.3 sec.: 31. Helmut Kuhnert (O.-Did.) Jonny Nilsson (Zweden) 45,0 sec.; 39. Arie Zee /Ned.) 45,1 sec.; 42 Fred A. Maier (Noorw.) 45,5 s. 1500 meter: 1. Matusevitsj 2.09.9; 2. Stenin 2.11.3; 3. Grishin 2.12.4; 4 Nilsson 2.12.9; 5. Jaervinen 2.13.3; 6. Gurov 2.13.5; 7. Zimmermann 2.14.5; 8. Kuhnert 2.15.7: 9. Van der Grift 2.16.6; 10. Takani 2.16.7. 5000 meter: 1. Maier 7.58.0; 2. Johannesen 8.08.2; 3. Aaness 8.10.0; 4. Akleksejevitch 8.10.5; 5. Moe 8.13.2; 6. Thomassen 8.13.6; 7. Nilsson 8.18.7; 8. Kositsjkin 8.19.3; 9. Zee 8.25.3; 10. Tapiovaara 8.27.1. mee een indrukwekkende revanche op de Italiaan Renato Longo, die hem het vo rige jaar het regenboogtricot had afge nomen, toen Wolfshohl met een inzinking kampte en moest afstappen. Totaal 39 deelnemers uit elf landen gin gen zondag voor 15000 toescouwers van start voor de zes ronden lange wedstrijd, die hen tot vlak aan zee voerde, waar een koude wind stond. Sneeuw en regen hadden het parkoers nog eens extra zwaar gemaakt. De Fransman Gandolfo nam de leiding, maar reeds op de laatste klim van de eerste ronde schoot Wolfshohl naar voren. Regelmatig bréidde hij zijn voor sprong uit en lag tenslotte een minuut twintig seconden voor op Renata Longo. -"ie na een matige start reeds in de twee de ronde op de tweede plaats was geko men. Van de Nederlanders leverde' de na tionale Kampioen Huub Harings de beste prestaties. Met een achterstand van bijna drie en een halve minuut bezette hij de negende plaats. De uitslag was: 1. Rolf Wolfshohl (W-D.) de 20.4 km in 45 min 52,4 sec; 2. Longo (It) 47.12,3; 3. Dufraisse (Fr) 48.30,-; 4. Severini (It) 48.31.-; 5. Declerca (Belg) 48.56.; 6. Van Damme (Belg) 49.00.0; 7. Bernet (Fr.) 49.02; 8. Fouecher (Fr.); 9. Huub Harings (Ned.) 49.20,1; 10. Bolke (W.-Dld.) 49.37. De plaatsingen van de Nederlanders zijn verder: 20. Brikman 50.57; 25 Rutgers 51. 20. 27 Van Geest 51.31; Ploegenklassement: 1. Frankrijk 18 pnt. 2 Italië 19 pnt; 3. België 25 pnt; 4. West- Duitsland 26 pnt; 5. Nederland 54 pnt. 6. Spanje 65 pnt. De Nederlanders Cees Lluté, Piet van der Lans en Ad de Graaf zijn zaterdag avond in Oost-Berlijn derde geworden in een omnium voor ploegen van drie ren ners. Dc Oostduitsers Schmelzet, Zu- chold en Klunker wonnen met 7 pnt. Hun landgenoten Grönning. Schmolz en Si mon, die evenals de Nederlandse ploeg 12 pnt hadden, werden tweede. Voor de klassieke etappe-wegwedstrijd Parijs—Nice, die van 10 tot en met 17 maart wordt gehouden, is de belangstel- ding bijzonder groot. Er zullen twaalf wie- Ierteams van 8 renners starten. Een vijftal Nederlanders maakt van deze merken ploegen deel uit. Het zijn: Huub Zilver berg, Henk Nijdam (beiden Flandria), Jo de Roo, Bas Maliepaard en Ab Geldermans (allen St. Raphael). Als kopmannen van deze ploegen starten oud-wereldkampioen Rik van Loov (Belg.) en Tour de France winnaar Jacques Anquetil (Fr.) Alle favorieten voor de komende strijd om het wereldkampioenschap hardrijden op de schaats in Karuizawa hebben gedu rende dit weekeinde deelgenomen aan wedstrijden in de Japanse wintersport plaats Hakone. Alle favorieten..., maar toen de moe gekeken toeschouwers aan het eind van een rijstebrijberg van ritten de indrukken verwerkten tot prognoses, waren de meningen meer verdeeld dan ooit tevoren. Nils Aaness, Knut Johanne sen, Magne Thomassen en Per Ivar Moe het kwartet bekend van de Europese titel strijd, en daarbij nog wereldkampioen Viktor Kositsjkin, voor het eerst dit sei zoen buiten Rusland, Lo Chin Iluan, de Peking-Chinees en de nieuwe Russi sche troef Oleg Sjabarov, waren de na men, die het meest werden genoemd. Maar hoe liggen de krachtsverhougin- gen nu eigenlijk precies? Geen mens die er zondag wijs uit kon worden. De coaches van de verschillende ploegen voerden een koude oorlog. Zij ensceneerden schaduw- gevechten, lieten deelnemers niet voluit rijden, trokken hun pupillen terug op be paalde afstanden en verwisselden rijders. De vreemde programma-indeling bood hun daartoe alle gelegenheid: zaterdag de 1500 meter, zondag de 500 en 5000 meter, zon der totaalklassement. Wat een gelegen heid tot experimenteren- Een voor Nederland onaangenaam ding werd wel duidelijk: Henk van der Grift is nog steeds niet in kampioensvorm. De ex-wereldkampioen uit Breukelen kwam uit op twee van de drie afstanden. Zater dag reed hij de 1500 meter in de matige tijd van 2.16.6, waarmee hij de Noren waren niet aan de start verschenen ne gende werd. Op de 500 meter van zondag werd hij 21ste in 43,3 sec. Rudi Liebrechts hield zich op de achter grond: 44,9 op de 500 en 8,27.5 op de 5000 meter. Arie Zee daarentegen kwam veel beter voor de dag. De man uit Hoogwoud heeft nog een reputatie te vestigen en kan zich niet veroorloven zomaar wat te rij den. Men kan aannemen dat hij voluit heeft gereden. Op de 5000 meter bezette hij met 8.25.3 een verdienstelijke negende plaats, nadat hij de 500 meter in de voor zijn doen niet slechte tijd van 45,1 sec. had afgelegd. Twee rijders drohgen zich sterk in de belangstelling en gaven daarmee een aan wijzing dat Rusland alle pogingen in het werk stelt binnen de kortst mogelijke ter mijn weer op gelijke hoogte te komen met de Noren. Het waren Eduard Matusevitsj en Oleg Sjabarov. De eerste won zaterdag de 1500 meter in 2.09.9 voor grootheden als Stenin (2.11.3) en Grishin (2.12.4). Oleg Sjabarov bleek zondag een klasse mentsrijder van groot formaat. Achter de pure sprinters Evgeni Grishin (41.4), Eddie Rudolph (42.1) en Lo Chin Huan (42.4) werd hij op de 500 meter vierde in 42.5 sec. en leverde even later op de 5000 meter het bewijs ook op de lange afstand mee te kunnen. Met 8.10.5 bezette hij ook op dit onderdeel de vierde plaats, waar- De voorlopig weer in genade genomen schaatsenrijder Jeen van den Berg heeft zaterdag in Enkhuizen een lange afstand- wedstrijd over 65 km gewonnen. De race voerde over vier van de vele grachten in Medemblik. Direct na de start maakte zich een sterke groep rijders los van de overige 84 gestarte deelnemers. Het hoge tempo werd er de oorzak van dat niet minder dan 24 schaatsers de strijd staak ten. In de eindsprint plaatste Van den Berg zich nog juist voor de eveneens ge renommeerde Jan van der Hoorn als eerste. De uitslag luidt: 1. Jeen van den Berg (Heerenveen) 2 uur 10 min. en 2 seconden; 2. Jan van der Hoorn (Ter Aar); 3. Wim Ligthart (Schoorldam); 4. Jan Dekker (Bovenkarspel)5. Jac. Schouten (Sog- num); 6. Jan Jonkman (Enkhuizen). Cees Verkerk uit Puttershoek heeft de tweedaagse nationale wedstrijden in Graft, waaraan tal van cracks deelnamen, ge wonnen. Hij zegevierde op de 5.000 meter, werd tweede op de 1500 en 10.000 meter en kwam in de sprint met een gedeelde vijfde plaats voldoende naar voren om al zijn tegenstanders achter zich te houden. De actieve Graf ter-ij sclub had alle schaatscracks van het land uitgenodigd, op de in Japan vertoevende Rudi Lie brechts, Arie Zee en Henk van der Grift natuurlijk na. Chris Meeuwisse was de enige prominente rijder die de invitatie niet had aanvaard. De deelnemers hebben in het Noordhollandse plaatsje onder gun stige omstandigheden voor goede presta ties gezorgd. Bijzonder jammer was het dat Gerben Karsten, die op de 500 en 1500 meter eerste werd, op de 10 kilometer verstek moest laten gaan wegens rug klachten. Verheugend was echter het naar voren komen van twee jeugdige Noordhollandse rijders. De 18-jarige Aad Schenk, zoon van coach Klaas Schenk, ontpopte zich als een voortreffelijke stayer. Hij werd zaterdag op de 5.000 meter achter Verkerk tweede in 9.00.2, zondag reed hij op de 10 kilo meter sterker dan de „verrassing van Gro ningen". Hij versloeg Verkerk in een per soonlijk duel in de voor Nederlandse be grippen goede tijd van 18 min. 16 sec. Daardoor bleef hij zijn tegenstander 4,4 sec. voor. 3500 mensen hebben zaterdag een tocht gemaakt over het IJselmeer. 1500 deden er mee aan de 60 kilometertocht van An- dijk naar den Oever en terug en 2000 aan de tocht van Medemblik naar Workum vice-versa, over een afstand van 65 km. In Andijk en Den Oever startten respec tievelijk 900 en 600 deelnemers, in Me demblik en Workum respectievelijk 800 en 1200. Het ijs op de baan Medemblik—Wor kum was prima, doch tussen Andijk en Den Oever was de kwaliteit minder. A. van der Toorn „trekt" met een bIj- Met een totaal van 340 punten ver passend ge 'icht zijn gewicht omhoog. wierf hij de titel in de 75 kg gewichtklasse. Dc 25-jarige Westduitsc wielrenner Rolf Wolfshohl heeft voor de derde maai het kampioenschap cycle-cross behaald. Reeds eerder legde de in Keulen woonachtige beroepsrenner beslag op de titel in 1960 en 1961. Het vorige jaar, toen het wereld kampioenschap werd gehouden in het Lu xemburgse Esch, staakte Wolfshohl voor tijdig de strijd. De Italiaanse titelverde diger, Renato Longo, en de Fransman André Dufraisse eindigden in Calais op re ipectie elijk de tweede en derde plaats. Wolfshohl heeft de strijd om het wereld kampioenschap in de omgeving van de Franse kustplaats Calais volledig beheerst. Vrijwel onbedreigd zegevierde de 25-jari- ge wielrenner uit Keulen en nam daar- Een doodstille zaal, volgepakt met door televisielampen fel beschenen mensen, die met een mengeling van uitdrukkingen ge spannen zitten te kijken. Een eenzame figuur op een podium, die getergd en tot het uiterste geconcentreerd heen en weer loopt, in de handen het magnesium poeder verpulverend, de borstkas vullend met lucht. En midden op dat platform, de dode, van niets wetende halter, het middelpunt van de Nederlandse kampioen schappen gewichtheffen, die zondag in het totaal uitverkochte gebouw van Amicitia in Den Haag werden gehouden. Dat was het steeds weer terugkerende beeld van Nederlands kleine en grote sterke mannen, die tegen elkaar en de loodzware lasten de strijd aanbonden met als inzet de titel van Nederlands kam pioen. Want al mogen dan enkele uitzon deringen daargelaten de Nederlandse gewichtheffers nog steeds niet het inter nationale peil bereikt hebben, gestreden is er op een hartverheffende wijze, waar bij de meeste aandacht uitging naar de verrichtingen van halfzwaargewicht Joe van Dorp, middengewicht Arie van der Toorn, lichtgewicht Jan Nolten en de 56 kg. wegende bantamgewicht Karei Ur- gert, die met een totaal van 257.5 kg, zonder enige tegenstand, zijn eigen Ne derlands record evenaarde. Jammer was het dan ook voor de kleine Hagenaar, dat zijn extra-beurt in het drukken, waar bij hij 87.5 kg. omhoog bracht, niet kon worden erkend omdat na weging bleek dat hij één ons te zwaar was. Voor de beste prestatie van de dag zorgde ongetwijfeld Simson-atleet Joe van Dorp. Zijn totaal voor de drie Olympische oefeningen van 360 kg. (110 kg. drukken, 110 kg. trekken en 140 kg. stoten), was van bijzonder goed gehalte en het hoogste van deze sportzondagmiddag, waarbij tal rijke sportmensen zoals Cees Koch, Piet van der Kruk, Jan Romani, enkele bok sers en voetballers ditmaal bijzondere aandacht toonden, aangezien zijzelf in ver band met de weersomstandigheden, werk loos moesten toezien. Van Dorp was in zijn klasse alleen heerser, want zijn tegenstanders bleven ongeveer 60 kg beneden zijn totaal. Het grote gevecht tussen de lichtgewich ten Jan Nolten, de 30-jarige Haagse kas telein en zijn 23-jarige stadgenoot Cees Koolhoven, een sterke atleet, die eerst twee jaar de gewichthefsport beoefent, heeft niet plaats gevonden. Immers, Jan Nolten bleef met 317.5 kg vijf kg verwij derd van zijn recordprestatie en Cees Koolhoven, die reeds eerder 320 kg had verwerkt kwam bij het drukken nog wel dicht bij Nolten, faalde echter bij het trekken volkomen en dat gaf de doorslag. Middengewicht Arie van der Toorn, ner veus als altijd, heeft dankzij zijn betere drukbeurten waarbij hij 105 kg omhoog bracht, toch nog hevige tegenstand onder vonden van de Rotterdamse onderwijzer Aad Zaal. Zaal, een goed technicus, be reikte bij het trekken evenals Van der Toorn 105 kg en zijn stoten met een ge wicht van 135 kg was verrassend goed. Siem Stokkel uit Leiden zag zijn voor uitgang bekroond met een totaal van 350 kg waarmee hij royaal kampioen werd, terwijl zijn clubgenoot Henk Zirk- zee min of meer voor een sensatie zorgde door gerenommeerde atleten als Jan Brand en Frans Theeuwen in de licht- zwaargewichtklasse te verslaan. Overigens was het frappant te zien, hoeveel jon- Lichtgewichtkampioen Jan Nolten. gere atleten stonden te trappelen van on- gedoeld om aansluiting aan de top te krijgen. Europees kampioen Aanes mee hij tevens de snelste Russische deel nemer was. Wereldkampioen Viktor Kositsjkin im poneerde niet. Zijn tijden: 43.0 sec. op de 500 en 8.19.3 op de 5000 meter lijken gen uitgangspunt voor titelaspiraties. Vooral niet nu de Noren op de 5 kilome ter opnieuw het bewijs van hun grote klasse leverden. De jonge Per Ivar Moe versloeg al in de eerste rit Kositsjkin fnet 8.13.2 tegen 8.19.3, Nils Aaness ging even later nog sneller: 8.10.0 en Knut Johanne sen overtroefde hen nog met een tijd van 8.08.2. De Oslose timmerman was vertrokken op een schema van 8.15.0, dat in de zesde rit ook door Fred A. Maier werd aan gehouden in diens race tegen Sjabarov. Op de 3000 meter was de lange-afstandcrack echter al drie seconden onder Se tijd van Johannesen 4.46.5 tegen 4.49.5 en van dat moment af liet coach Ovar Marten- sen zijn pupil de vrije hand. Maier kwam uit op 7.58.0, en was de enige van de deelnemers, die onder de acht minuten bleef. Al met al waren vijf van de eerste zes plaatsen weer voor Noorwegen. Alleen Sjabarovs vierde plaats voorkwam een volledige Noorse overheersing. 500 meter: 1. Evgeni Grishin (Rusland) 41.4 sec.; 2. Eddie Rudolph (V.S.) 42,1 sec.; 3. I,o Chin Huan (China) 42.4 sec.: 4. Oleg Aleksejevitch .Rusland) 42,5 sec.; 5. Eduard Matusevitch (Rusland) 42,6 s.; 6. Keiichi Suzuki (Japan) 42.6 sec.; 7. Jun Hook Kom (Noord-Korea) 42,7 sec.: 8. Kom Chin Ha (Japan) 42.8 sec.; 9. Jouko Launonen (Finland) De Koninklijke Nederlandse Lawn Ten- nisbond heeft het begin van de tennis competitie voor dit seizoen vastgesteld op zondag 20 april. Men hoopt eind juni het volledige programma te hebben afgewerkt. In genoemde periode valt ook de eerste wedstrijd voor het toernooi om de Davis- beker. Nederland ontmoet in de eerste ronde Rhodesië-Nassaland; de wedstrij den worden van 3 tot 5 mei in Scheve- ningen gespeeld. Bij een Nederlandse ze ge komt ons land dus van 1 tot 3 juni (ook in Scheveningen) uit tegen Zweden. Als datum voor de jaarlijkse exhibitie van de Wimbledon-spelers is 7 juli gere serveerd. Deze wedstrijden zullen om dat het contact met Noordwijk nog altijd niet is hersteld, eveneens in Scheveningen worden gehouden. Verder vermeldt het programma: 8-14 juli internationaal toernooi van de Eind- hovense LTV; 15-17 juli wedstrijden oudere jeugd; 18-21 juli nationale jeugdkampioen schappen (beide op nader vast te stellen plaatsen); 22-28 juli internationale kam pioenschappen van Nederland in Hilver sum; 12-18 augustus nationale kampioen schappen in Scheveningen; 24-25 augustus België-Nederland; 7-8 september Neder- land-Duitsland. En op nader vast te stellen data: Nederland-Zwitserland (dames), Frankrijk-Nederland (dames) en Neder land-Zwitserland (heren). De Amerikaanse tennisser Eugene Scott, die daags tevoren de als eerste geplaatste Roy Emerson (Australië) uitschakelde op overdekte banen, leed zaterdag in de hal ve finales een nederlaag tegen de Brit Mi ke Sangster. De setstanden waren 6-4,6-4, 15-17 en 6-4. In de finale van het toernooi, dat in New York wordt gehouden, komt Sang ster uit tegen Dennis Ralston (V.S.). Deze zorgde voor een grote verrassing door in een heroïeke strijd met 8-6, 6-1, 4-6, 3-6 en 6-3 te winnen van zijn landgenoot „Chuck" McKinley, eerste op de Ameri kaanse ranglijst. Voor het jaarlijkse tennistoernooi om de Galeabeker, dat open is voor spelers, die geboren zijn na. 31 december 1942, zijn de zeventien ingeschreven landen in vier groepen ingedeeld, die op vier verschuilen de plaatsen zullen spelen. Nederland komt uit in de Belgische zone met België, Hon garije en Zwitserland. De wedstrijden wor den gespeeld in Nieuwpoort. Nederland lootte tegen Hongarije, België tegen Zwit serland. De winnaars komen tegen elkaar voor een plaats in het eindtoernooi, dat "an 1 tot 6 augustus in Vichy wordt gehouden met deelneming van de vier poulewin naars. De verliezers in de poule komen tegen elkaar uit voor de klassering. De wedstrijden in de poules worden gespeeld van 25 tot en met 28 juli. De afdelingsontmoeting tafeltennis tus sen 't Gooi en Kennemerland is helaas weer een nederlaag voor de Kennemer teams geworden. De nederlaag was bij zonder spijtig. De meeste wedstrijden im mers gingen juist met de uitslag 6-4 naar de tegenstanders. Het hoofdovergangs- klasseteam deed het niet slecht met een gelijkspel, al vielen de verrichtingen van Jaap Visser (TYBB), de enige hoofdklas ser, wel erg tegen. Hij verloor namelijk al zijn partijen. Ed v. d. Berg van Togido stelde hier drie winstpunten tegenover en ook good- old Bert Duitê (TOG) deed het goed met twee punten. De eersteklassers wonnen met 6-4. Hier wonnen Siem Swart (Pro- wano) en Rudi Hart (Togido) twee maal, kwam Theo Vermolen (DSB) tot één punt en maakte het dubbel de winst een feit. De heren tweedeklassers verloren met de zelfde cijfers. F. Jacobs (Bloemendaal) deed goed werk met twee punten, Kok ('t Spinneweb) bleef bij één steken en Koster (VTC) kwam zelfs niet tot dit be scheiden resultaat. De derde klassers, zeer verzwakt, verloren met 7-3. Gras (CSV) won twee maal, Koelemeijer ('t Spinneweb) één keer en Hetem (GTTC) verloor drie maal. Verlies ook met 6-4 voor de vierde klassers. Van Soest van Geel Wit excelleerde met niets dan winst, Met het winnen van het kampioenschap kunstrijden heren door Don McPherson in Vancouver zijn alle Noordamerikaanse ti tels voor 1963 in Canadese handen geko men. Het is de eerste keer in de geschie denis van deze kampioenschappen, dat Ca nada op alle fronten de Verenigde Staten heeft overvleugeld. Behalve McPherson behaalden voor Ca nada een titel Wendy Griner bij de dames, Paulette Doan en Kenneth Ormsby in het ijsdansen en Debbi Wilkes en Guy Reveil bij het paarrijden. McPherson werd kam pioen met 1267,2 punten en werd door vier juryleden zowel bij de verplichte figuren als de kür eerste geplaatst. Op de twee de en derde plaats eindigden respectieve lijk de Amerikanen Tommy Litz en Garth Allen. De 18-jarige Canadese Wendy Griner werd op de tweede plaats gevolgd door de in Amsterdam geboren 16-jarige Petra Bur ka, die in Toronto studeert. De totalen van Wendy Griner en Petra Burka waren respectievelijk 1287,2 pnt. (plaatscijfer 6) en 1245,1 pnt. (pl.c. 11). De Canadese Shir- ra Kenworthy bezette de derde plaats met 1242 pnt. (p.c. 13). lol "g-mm Schornagel van DSB echter verloor even veel punten en de tweede Geel tyitter Tol scoorde één maal. De prestaties van de dames wogen pre cies tegen elkaar op. Het A-team verloor met 8—2 en de B-meisjes wonnen met dezelfde cijfers. In de A-ploeg zorgden Rie Bos (CTTC) en E. Alles (Doko) voor de tegenpunten, en verloor Greetje Dekker (RKTVU) drie maal. In B de volle winst voor Nel Tunzi (DHC) twee punten voor Rie Top (DSB) en Rie Klaver (CTTC) en nog een zege in het dubbelspel. Tot slot de junioren-teams, die beide met 67 verloren. Bij de A-jongens won nen Wijnands (Bloemendaal) en Koeken- heim (Shot) twee keer, maar kwam v.d. Berg (Togido) niet tot winst. Chabot (To gido) scoorde voor de B-ploeg drie maal, maar Beliën (Oranje/Zwart) en Haverkamp (Alliance) gingen voor nul aan de kant. Door dit alles werd de eindstand dus 5040 in het voordeel van de gastheren. Het Nederlands ijshockeyteam heeft zon dag in Antwerpen een grote overwinning behald op België. Onze landgenoten zege vierden met 17-0 (2-0 11-0 4-0). De doel punten kwamen op naam van Leo Loret (8), Rob Pieterse (4), C. van Dijk (3), Wil van Dommelen en Arie Klein. Shojiro Kawaschima, de Japanse mini ster voor de Olympische Spelen, heeft in Tokio de hoop uitgesproken dat het aan het Japanse comité en het voorbereidings comité van de Olympische Spelen 1964 mag gelukken een oplossing te vinden voor het conflict tussen het Internationale Olympische Comité en Indonesië. De wedstrijden om het Nederlandse mi litaire langebaanschaatskampioenschap worden donderdag 28 februari op de Deventer kunstijsbaan gehouden. Wolfshohl, na twee jaar wederom wereldkampioen cycle-cross.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 10