Iedere minuut een doelpunt in strijd tussen Blinkert en AHC Bij achterstand van 3-6 schrok Nederland wakker: 7-6 zege „Acteurs" bij een titelstrijd Toernooi in oude RAI-gebouw was goede conditietraining K Oostenrijkse hegemonie tijdens voor-Olympische wedstrijden Damesploeg van Rapiditas na zenuwslopende strijd kampioen Kanobond is vol goede moed Uitslagen handbal in de zaal Van Lunteren grote man: vier goals Agnes Geene won in Amersfoort In twee weekeinden 72 wedstrijden Australië benadert Engelse totaal voor zes wickets Zuid-Korea niet in wereldtitelstrijd Outsider won de Donar Scotch-prijs Edith Zimmerman, Nenning winnaars Weer wereldrecord Satako Tanaka 11 MAANDAG 18 FEBRUARI 1963 Geen beletsel 11181 H i 111 Swift zaterdagkampioen i Met de heren van Concordia, zullen de dames van Rapiditas de afdeling Haarlem vertegenwoordigen in de promotiestrijd om een plaats in de districts-tweedeklas- se, waarvoor ook in aanmerking komen de afdelingskampioenen van Alkmaar, Am sterdam en Utrecht. De damesploeg van Rapiditas behaalde zondag het kampioen schap na een zenuwslopende strijd met Concordia, die in een puntenverdeling ein digde. In de districtscompetitie is na zondag de situatie iets duidelijker geworden. De heren van Rapiditas krijgen nog een kans om de plaats in de tweede klasse te ver- digen. Want Sport Vereent versloeg zijn stadgenoot Oranje'57 met 21-18 en dat im pliceert dat Oranje met Rapiditas in pun ten gelijk op de laatste plaats eindigde en een beslissingswedstrud hier het pleit moet beslechten. Mogelijk wordt deze wed strijd zondag in de oude-RAI in Amster dam gespeeld, gelijk met de strijd om de nationale zaalhandbaltitel en met de promotiewedstrijden om een plaats in de landelijke overgangsklasse, waarbij de da mesploeg van De Blinkert is betrokken. De Haarlemse dames ontmoeten E. en O. uit Emmen en UDI uit Arnhem. Op de foto damesploeg van Rapiditas, die na een uitermate spannende wed strijd met Concordia het kampioen schap van de afdeling Haarlem be haalde. De spanning was dusdanig dat na de wedstrijd enkele dames in tranen uitbarstten en onze fotograaf nog nen, Wil Hurkmans even op hel drogen moest wachten. Staande van links naar rechts: Joke Karsenbarg, coach Van Wijnveld, Janna van Koningsbruggen, Gerda van Duin, Loes de Geus. Knielend van links naar rechts Karen Offerman, Elly Wijnveld, Imi Moerland, Marian Moo- en Rini Stuurman. Bij de heren zullen Blauw Wit en AHC nog een beslissingswedstrijd dienen te spe len met als inzet de districtstitel. Met een gemiddelde van een doelpunt per minuut speelden De Blinkert en AHC een voor de rust hoogstaande strijd. De Haarlem mers konden hun technisch sterkere gas ten toen nog op de voet volgen en leidden bij de rust zelfs met 13-12. Toen men na de hervatting enige punten achter kwam, Handbal te veel aandacht kreeg voor de aanval en te weinig voor de defensie, profiteerden de Amsterdammers graag en verschenen zij soms met drie spelers vrij voor het heiligdom van Hartendorp, om ten slotte met 34-25 hun kracht tot uitdrukking te brengen. De damesploeg van Full Speed won met 8-4 van het zwakke Stichtse Spirit dat nu naar de afdelingscompetitie zal terugkeren. Met „de zenuwen in de benen" speelden Rapiditas en Concordia een meer spannen de, dan fraaie strijd, die in tempo aan zienlijk te kort schoot. Rapiditas nam snel de leiding maar had nadien te weinig fan tasie om het de goed blokkerende Concor- (Jia-defensie moeilijk te maken. De aanval len van Concordia waren in de eerste speelhelft beslist gevaarlijker, maar ook de roodwitten kwamen niet verder dan een doelpunt gescoord door Hennie Toele (1-1). Direct na het wisselen van speelhelft werd door de Concordia-doelvrouwe ge reageerd. Sonja Kroon nivilleerde de fout van haar teamgenote door met een fraaie omhaal Wil Hurkmans te passeren en toen Karin Dankmeijer even later eerder bij de bal arriveerde dan Rap's doel- vrouwe, die 'n schot onvoldoende had ver werkt en de bal in het lege doel deponeer de, keken de zwartwitten tegen een 3-2 achterstand op. De Rapidianen waren nau welijks bij machte om met positief aan- valsspel het tij te keren. Maar de Con- cordia-doelverdedigster liet een prachtig staaltje volgen door een blunder waarbij zij 'n houdbaar schot van Karin Offerman liet gaan (3-3). Tal van kansen kreeg Concordia nog geboden want de Rapidianen verdedigden vrijwel uitsluitend het centrum en lieten de hoeken vrij, maar Wil Hurkmans bleef in de laatste minuten de situatie meester. „Het komende seizoen is voor ons bij zonder belangrijk met het oog op de Olympische Spelen. Dat wij kanovaarders naar Tokio gaan lijkt welhaast zeker. Hoeveeel weet echter niemand. Dat zal van onze inspanning afhangen en de ver richtingen die daarvan het gevolg zijn. Wij zijn ons volop aan het voorbereiden en zien de uitzending naar Tokio met vertrouwen tegemoet". Aldus de voor zitter van de Nederlandse Kanobond, de heer J. Verwilligen, in zijn rede waar mee hij zondag de in Utrecht gehouden bondsraadvergadering opende. Wat de voorbereidingen voor de Olym pische Spelen betreft, een topp'loeg traint gedurende enkele maanden reeds op het CJOS in Overveen en van de zomer ver huist men naar de Vinkeveense Plassen. Dan zijn ér nog vier gewestelijke ploe gen, die in het eigen gewest onder lei ding van hun trainer voortdurend in actie zi.in. De aftredende bestuursleden, de heren A. Straatman (tweede voorzitter) en T. L. Prins (secretaris) werden herkozen. Tweede secretaris werd de heer Bosse. Voorts werd het programma voor het komende seizoen vastgesteld. De belang rijkste wedstrijden daarvan zijn: 5 mei: Dornmelrace in Valkenswaard, 12 mei: nationale kortebaan Leeuwarden, 19 mei: natie nale kortebaan Den Haag, 23 t.m. 26 mei: Vierdaagse toertocht, 15 en 16 juni. Zaanregatta in Zaandam, 22 en 23 juni' Zeslandenontmoeting in Hannover, 29 en 30 juni: nationale kampioenschap per. kl op de Gelderse IJssel bij Zutfen, 6 en 7 juli: Nederland-Duitsland en inter nationale wedstrijden, 13 en 14 juli: Ne derland-Polen en misschien Italië op de Bosbaan in Amsterdam, 28 juli: jubi leumwedstrijden over 300 en 500 meter in Helmond, 23-25 augustus: wereldkam pioenschappen in Joegoslavië, 1 september: nationale wedstrijden in Eindhoven, 7 en 8 september: jeugdkampioenschappen in Deventer, 14 en 15 september: drielanden- wedstrijd Zweden—Polen—Nederland in Vestervik. Er stond in het duel tussen de kam- pioensploeg van De Blinkert en het hoofd stedelijke Sagitta, dat als tweede is ge ëindigd, niets meer op het spel, alleen de eer en dat woog, zoals wij ervoeren, zwaar der dan wij hadden verwacht. Want na waarderende woorden, felicitaties en bloe men van Blinkert's handbalvoorzitter B. Dijkers, districtsbestuurder H. W. van Turnhout, afdelingsvoorzitter J. G. Vrie- link en Henk De^n „namens de jongens van het eerste", ontspon zich een aan trekkelijke strijd met een uitermate op windend slot. Wil Giebels lag met griep in bed, de reserve-doelvrouwe was naar de winter sport en zo kreeg Sonja Walters de taak op haar schouders om de reserve-doel vrouwe van het nationale team te doen vergeten. Als veldspeelster heeft zij zich bijzonder moedig geweerd, in de laatste 15 minuien zelfs uitstekend, maar toch kwam Sagitta eenvoudiger aan doelpunten dan anders het geval had geweest. De Blinkert nam door doelpunten van Noortje Bos en Ria Samson een 3-1 voor sprong die nog voor de rust verloren ging (3-4). Vooral het nonchalante plaatsen van de kampioenen veroorzaakte veel balver lies. Na de pauze vergrootte Sagitta de voorsprong tot 8-4 en behield deze grote marge tot Vh minuut voor -het einde. De grote achterstand lag de kampioenen zwaar op de maag. dat was zelfs vanaf de kant merkbaar; het was hun eer te na. Toen Noortje Bos dan ook de achterstand reduceerde tot 8-5 en Ria Samson uit een strafworp de score op 8-6 bracht, bleek het ijs gebroken. Noor schoot de bal van grote afstand hard in de touwen, even later sloeg zij vallend een in de cirkel zwevende bal langs de hoofdstedelijke doelvrouwe en met nog een minuut te spelen bezorgde Ria Samson uit een break out De Blinkert zelfs de leiding (9-8). Een strafworp bracht Sagitta weer naast De Blinkert, maar met enkele seconden te spelen was het toen Hanneke Sijpestijn, die voordien steeds naast de palen geschoten had, die De Blin kert op 10-9 bracht. Zo konden de Haar lemmers de competitie besluiten zonder puntenverlies, waar toch niemand medio de tweede helft op gerekend had. Zaalhandbaiuitslagen. Overgangsklasse: Dames: BorgerHCG 6-5; Zeeburg—Niloc 5-5 (Niloc kampioen); V. en K.DES 4-3. (DES degradeert). Heren E. en O.Olympia (Gr.) 12-17 (E en O. degradeert); Aalsmeer— Niloc 9-15; Olympia (H)—ESCA 7-14. District west A. dames Eerste klasse: De Blinkert Sagitta 10-9; HHCAthleta 0-3. Tweede klas se: Spirit—Full Speed 4-8 (Spirit degradeert). Heren: Eerste klasse: De BlinkertAHC 25-34 Tweede klasse' Sport Vereent—Oranje '57 21-18. Afdeling Haarlem: dames. Eerste klasse: ADO— [Jmond 3-5; Rapiditas—Concordia 3-3 (Rapiditas kampioen); HOC(Ely 1-4. Derde klasse: Concordia 3Rapiditas 2 8-4. Vierde klasse: HBC 2—Full Speed 2 6-5 (HBC kam- oioen). Heren. Tweede klasse: Concordia 2— I Jmond 2 20-9: De Blinkert 2—Zandvoort Meeuwen 2, 13-11; De Blinkert 2—Rapiditas 2 12-10. In een door beide landen voortreffelijk gespeelde wedstrijd heeft Nederland kans gezien voor de 4de maal de micro- korfballandenwedstrijd tegen België te win nen: deze keer werd het een 7-6 zege, na dat Oranje kort na de rust nog met 6-3 achterstond. Zeker 2500 toeschouwers wa ren zaterdag naar de Energiehal in Rotter dam gekomen om de match Nederland België bij te wonen. Ongetwijfeld zullen zij geen van allen spijt van dat bezoek heb ben gehad. Want zowel de Belgen als de Nederlanders speelden uitstekend; het tempo was zeer hoog en er waren fraaie staaltjes van techniek en tactiek te be wonderen. Ook de onderlinge verstandhouding ver liep goed: geen hangwerk, men gunde el kaar bewegingsvrijheid, zodat er slechts éénmaal een strafworp door de uitstekende arbiter Van Riel moest worden gegeven. De Belgen, aangemoedigd door 500 land genoten, hadden spoedig succes door Sae- rins, doch de in grootse vorm spelende C. v. Lunteren bracht reeds in de volgen de minuut de score op 1-1. Aanvoerder Bos liet zien, dat hij zijn plaats dubbel en dwars waard was en deed 2-1 noteren. België kwam door v. d. Vel de op 2-2, maar ook nu had C. v. Lunteren daarop een antwoord (3-2). Fel sloeg Bel gië terug: Annie de Jong veroorzaakte een strafworp en deze kans liet Saerens zich niet ontglippen (3-3). De Belgen op de tribunes begonnen zich te roeren, en onder groot enthousiasme van hen liep hun ploeg nog voor de rust door v. d. Velde en mejuffrouw J. Laer- mans tot 3-5 uit. In de rust kreeg Oranje nog een mentale injectie van de kc., maar dat verhinderde België niet om al in de eerste minuut na de rust de winst tot 6-3 te vergroten. Verwoed vocht Nederland terug; de dek king, die tot de 6-3 stand enigszins onvol doende was geweest, sloot nu beter en Bel gië kreeg weinig gelegenheid meer nog te schieten. Eerst liet C. v. Lunteren zijn derde doelpunt noteren en kort daarop nam Annie de Jong wraak voor de door haar veroorzaakte strafworp (5-6). Het applaus van de toeschouwers was nog niet verstomd toen aanvoerder Bos de gelijkmaker in de korf deponeerde (6-6). De spanning steeg; Saerens kwam door foutief uitplaatsen vrij achter de korf, doch hij miste de kans om België de leiding te bezorgen. Zou Nederland toch weer win nen? Niet lang behoefde het legioen daarop te wachten, want reeds 1 minuut later Badminton Het Nijmeegse meisje Agnes Geene is dit weekeinde tijdens nationale badmin ton wedstrijden in de Amersfoortse Markt hallen bijzonder succesvol geweest. De Nijmeegse zegevierde namelijk in drie finales: het dames-enkel, het dames-dub bel en het gemengd dubbel. De uitslagen luiden: dames-enkel: Ag nes Geene (Nijm.) versl. mej. Ernst (Den Haag) 11—6 114; dames dubbel: Geene- Ernst (Nijm.-Den Haag) versl. mej. De Nooyer-mej. Visman (Haarlem) 154 1115 1512; gemengd dubbel: Geene- Van Leiden (Nijm.) versl. Kampschuur- mej. Ernst (Hilversum-Den Haag) 151 157; heren-enkel: Ter Weeme (Amster dam) versl. Van Leiden (Nijmegen) 815 158 152; heren-dubbel: Gebrs. Guerin (Den Haag) versl. Ernst van Leiden (Den Haag—Nijm.) 10—15 15—8 15—3. Twee mensen, één in de zaal en één op het podium, hebben zondag tijdens de Nederlandse gewichthefkampioenschappen voor vrolijkheid gezorgd. Vrolijk heid, omdat zwaargewicht Ad van Iersel, die een bijzondere vorm van voor bereiding heeft, niet begrepen werd; voorts vaagde een zanger in de zaal welis waar de ernstige stemming bij het publiek weg, doch hij dupeerde daarmee de atleten dikwijls bijzonder ernstig. Het is overigens begrijpelijk dat een kampioenschap, met ruim zes uren ge wichtheffen het uiterste vergt van het geduld, maar dat geeft een toeschouwer geen recht om luid te gaan zingen. Jan Nolten werd er de dupe van. Tweemaal werd hij gestoord in zijn poging om 125 kg omhoog te brengen, tweemaal faalde hij, omdat een zanger meende dat hij in het Concertgebouw verkeerde. En het scheelde niet veel of een aantal goedwillende krachtfiguren hadden hem op strdst £j6Z0t. Toen de zwaargewichten aan de beurt waren en, wel speciaal de Eindhovenaar Van Iersel, hebben tal van toeschouwers benauwd naar hun strakzittende boorden en roodaanlopende hoofden gegrepen. Iedere atleet heeft zijn manier van concentratie, maar Van Iersel was voor hen de grote „acteur". Grotesk, als het ware bestudeerd, waren zijn bewegingen. Subliem het inwrijven van de handen met een blokje magnesiumpoeder en het nonchalante wegwerpen van het krijt. Magnifiek het opkomen, als een gewichtige Ko van Dijk. van achter de gordijnen, waarbij hij uiterst langzaam over het toneel wandelde, daarna onder de kreet „allah" de loodzware last omhoog bracht, gefixeerd bleef staan, om dan met een lichthuppelende pas de arena te verlaten. Ad van Iersel was voor vele toeschouwers het gesprek van de dag. Hijzelf trok zich van dit alles weinig aan en was bijzonder verheugd over zijn derde plaats. Gedurende twee zondagavonden (giste ren en de vorige week zondag) hebben de eerste elftallen en van sommige ver enigingen ook de reserve dames- en he renteams van op één na alle elf hockey- verenigingen uit Kennemerland en de IJmond de zaalhockeysport beoefend in het oude RAI-gebouw in Amsterdam. Uit de ze omgeving was alleen de oudste Haar lemse mixed hockeyvereniging Saxenbur gers niet van de partij. Voorts namen aan het spel enkele elftallen van Amsterdamse verenigingen deel. In het totaal streden er 18 verenigingen met 48 elftallen mee. Meestal waren deze elftallen twaalftallen geworden. Elke wedstrijdhelft, die steeds een kwartier duurde, werd door een ander zestal van dat twaalftal gespeeld. Op elk der beide avonden kwamen 288 speelsters en spelers binnen de witte lijnen op de houten vloeren. De hockeyers hadden aan dit spel een goede conditietraining. Het spel vergt veel van het uithoudingsvermo gen en men moet sneller reageren dan bij veldhockey. Het goed opstellen en vrij spe len van de bal zijn de belangrijkste voor waarden om doelpunten te kunnen maken. Drie weken geleden werd in het Haar lemse Krelagehuis aarzelend de eerste stap op de weg van het zaalhockey voor Noord-Holland gezet. Het initiatief hiertoe werd genomen door de Haarlemse gym nastiekleraar de heer R. A. Verhagen, die onder meer oefenmeester is van de HTS Alliance. Behalve Alliance namen aan dit eerste toernooi deel Strawberries, HBS, Rood Wit, en uit Amsterdam HIC en Hurley. Dit aantal verenigingen is bij het zaalhockey in Amsterdam uitgebreid met BDHC en BMHC, Eechtrop. Schey- 'becc'k. Ever Swift en Zandvoort, alsmede Amsterdam, FIT, Pinoke en Myra uit Am sterdam. Op beide avonden werd het grote aantal van 36 wedstrijden gespeeld De deelne mende elftallen waren ingedeeld in poules met vier teams, die zoveel mogelijk van gelijke (veldhockey) sterkte waren. Er werd een halve competitie gespeeld. Van de twaalf poules werden er op beide da gen zes afgewerkt. Waren de eersteklassers heren vorige week aan de beurt, afgelopen zondag vorm- ■■i Dit is het moment waarop de Belg Van der Velde zijn ploeg een 4—3 voor sprong geeft. Verder van links naar rechts: Van Lunteren, Jet ten Hove en Ans Weernink. scoorde C. v. Lunteren zijn vierde en voor Nederland het winnende punt. Nederland had, dankzij een zeer goede wedstrijd mentaliteit België wederom verslagen. Maar ook België komt hulde toe voor de prachtige partij, die zij heeft gespeeld, waartoe in hoge mate de training van oud international Pierre Roth heeft bijgedra gen. Het Nederlandse team speelde in de vol gende opstelling: aanval: Van Lunteren, Van Houten, mejuffrouw Broerse en me juffrouw Weernink; verdediging: Van de Pieterman, Bos, mejuffrouw Wagemakers en mejuffrouw De Jong. Swift uit Middelburg is zaterdag kampi oen van Nederland (zaterdagcompetitie) microkorfbal geworden. In de Energiehal (Rotterdam) versloeg Swifl in de finale ZKC (Zaandam) met 4-2. Er werd door twaalf clubs aan dit toernooi deelgenomen. De uitslagen luiden: om de 3de en 4de plaats: Altius (Hilversum)Tjoba ('s-Heer Hendrikskinderen) 5-5. door Tjoba gewon- ne'h na strafworpen. Finale: SwiftZKC 4-2. den BDHC, HBS, Alliance en Amsterdam de sterkste damespoule. Opvallend was, dat het achter de rug hebben van een zo lange veldhockeyloze periode in het zaal hockeyspel niet altijd tot uiting kwam. Wel waren, over het algemeen, de heren in staat tijdens de verschillende wedstrijden meer scoringskansen te benutten dan de dames. Voor de scheidsrechters gaf het zaal hockey nog wel enige moeilijkheden. Ver schil van opvatting in de gewijzigde spel- Hockey regels maakte, dat met op alle zes velden met gelijke mate de overtredingen wer den beoordeeld. Wel was de leiding zondag strenger dan bij vorige wedstrijden. Elke vereniging zorgde voor een eigen (club) scheidsrechter. De leiding van de arbi trage was in handen van de heren J. H. Wentholt uit Heemstede en H. Herrebrugh uit Amsterdam. Ook de belangstelling voor het zaal hockey wordt steeds groter, ofschoon het voorlopig nog wel voornamelijk beperkt blijft tot belangstelling uit de eigen hockey kringen. Bij de dames viel zondag een ongerouti- neerdheid nog wel waar te nemen. Daar aan was het te wijten dat het altijd on verslaanbare BDHC twee van de drie wed strijden verloor. In de andere poule sloeg Zandvoort een zeer goed figuur en de re sultaten van de training onder leiding van voorzitter J A. B. van Pagéé zijn daar zeker niet vreemd aan. De overgangsklas- ser BMHC II kreeg goed partij van de promotieklassers Strawberries en HBS. De uitslagen in de zondag gespeel.de poules luiden: heren poule II: Strawbérrfes—HBS 3-3; BMHC IIAmsterdam II 2-3; Strawber ries—Amsterdam II 3-1'HBSBMHC II 3-4; StrawberriesBMHC II 4-2; Amsterdam II HBS 2-3. Poule IV: Pinoké—FIT 3-1; Zand voortEver Swift 3-1; PinokéZandvoort 1-1 FIT—Ever Swift 4-4; Zandvoort—FIT 3-0; Ever SwiftPinoké 0-4. Poule VI: HBS II Myra 0-2; Strawberries IIHurley II 0-4; HBS II—Strawberries II 4-2; MyraHurley II 2-0; HurleyHBS II 2-1; Strawberries II Myra 1-4. De poules I, III en V werden de vorige week zondag al gespeeld. Dames, poule I: BDHC—HBS 2-3; Alliance Amsterdam 3-1; AmsterdamHBS 1-0; BD HC—Alliance 0-2; Alliance—HBS 3-2; BDHC —Amsterdam 3-2. Poule III: AMVJ—Straw berries 3-1; PinokéHIC 2-3; Strawberries Pinoké 0-3; HIC—AMVJ 2-2; AMVJ—Pinoké 0-5; Strawberries-HIC 1-1. Poule V: HBS II Zandvoort l-2;AIliance IIStrawberries II 1-1; ZandvoortAlliance II 4-3; Strawberries HBS II 2-3; ZandvoortStrawberries II 4-1; HBS IIAlliance II 2-1. Cricket Peter Burge en Norman O'Neill waren de batsmen van Australië op de derde dag van de vijfde testmatch tegen Engeland in Sydney. Het had er naar uitgezien, dat de gastheren, die zaterdag reeds drie wic kets hadden verloren voor 74 runs, het Engelse eerste inningstotaal van 321 lang niet zouden halen, maar door de krachts explosie van Burge en O'Neill, resp. 98 not out en 73, -veranderde het beeld weer. Na de derde dag heeft Australië reeds 285 runs gescoord voor het verlies van zes wickets en het Engelse totaal zal dus vrij wel zeker worden overtroffen. Zuid-Korea zal niet deelnemen aan het wereldkampioenschap hardrijden op de schaats, het komende weekeinde in Ka- ruizawa (Japan). Als reden voor dit be sluit werd opgegeven, dat „Noord-Korea de kampioenschappen voor politieke doel einden gebruikt". De regering van Noord- Korea wordt door Zuid-Korea niet erkend. De uitslagen van de zondag in Hilversum ge houden draverijen luiden: .Dcma.WiUy v-prijs öooe m.)-met autostart: 1. An ja' Kitty ''1.33.9: 2' Adios K. tVinn. 3 10: pi. 1.30 1.30: gek. 2.90; cov. 4,10. Don Falinaprijs (2046 m.): 1, Azalea 1.33.2P Atoom: 3. Astrid. Winn. 10.80; pi. 3.10, 1.90. 6.90; gek. 13.70; cov. 6.50. Dansia Sixprijs (2040 m.) 1ste aid.: 1. Aruba 1.32.6; 2. Xo: 3. Yvonne Magowan. Winn. 2.90; pl. 2.00. 3.20, 3.20; gek. 12.00; cov. 13.20. Dansia Sixprijs (2040 m.) 2de aid.: 1. Youki Ax- kit 1.32.2; 2 Zelonus K; 3 Y Rosemarijn. Winn. 14.70; pl. 3.40, 5.40, 2.70; gek. 47.30; COV. 18.10. Dermina Sixprijs (2000 m.) met autostart: 1. Yucatan 1.29.-; 2. Zenithy Hollandia: 3. Yellow- throat S. Winn. 4.60; pl. 1.50, 2.10, 2.30; gek. 18.90; cov. 7.30. Diogenprijs (2000 m.): 1. Zatopeka B 1.29.6; 2. Zingly Sister; 3. Zilla. Winn. 9.90; pl. 2.70, 2.10, 2.30; gek. 14.70; cov. 7 60. Donar Scotchprijs (2420 m.): 1. Walter Hollandia 1.26.5: 2. Xenocraat; 3. Winston Spencer. Winn. ƒ2.60; pl. 1.80, 2.40; gek. 8.00; cov. 3.20. Donderdagprijs (2400 m.) met autostart: 1. Zege rus Th. Hollandia 1.25.9; 2. Winny Clilf: 3. Yewel Boy. Winn. 6.80; pl. 1.80, 1.40, 1.60; gek. 19.20: cov 5.40. Duncan WH-prijs (2020 m.): 1 X Mikee Hollan dia 1.29.9; 2. IJsselmonde: 3. Vico BS. Winn. 3.80; pl. 1.70. 1.70; gek. 7.30; cov. 3.90. Totalisator-omzet: 148.591.50. De zondagmorgen gehouden afdaling dames in het kader van de voor-Olym pische skiwedstrijden in Inssbruck is ge- Z wemmen In niet minder dan een week tijd heeft het Japanse zwemstertje Satako Tanaka drie wereldrecords op haar naam ge bracht. Na haar recordprestaties op 10 februari, toen zij zowel de 200 meter als de 220 yards rugslag zwom in 2 min 29.6 sec., kwam zij zaterdag in Perth op de 110 yards rugslag tot 1 min. 10.2 sec. En dat betekende een verbetering van 0,6 sec. van het oude record, dat op naam stond van de Australische Pam Sergeant. Satako Tanaka zwom deze nieuwe we reldtijd toen zij als eerste van start ging als lid van de Japanse estafetteploeg op de 4 x 10 yards wisselslag. De Japan se dames kwamen tot 4 min. 46.7 sec en dat is slechts 0.8 seconde boven het wereldrecord van Australië (4.45.9.), dat de zwemsters Pam Sergeant, de Neder landse Marianne Ruygrok, Linda McGill en Dawn Fraser op 26 november jl. in hetzelfde zwembad vestigden. Adrie Lasterie, de Nederlandse zwem ster, die al enige maanden in Australië onder leiding van coach Forbes Carlile traint, eindigde tijdens de wedstrijden in Perth op d* 440 yards wisselslag als der de in 5 min. 49 sec. achter de Australi sche Linda McGill (5.41.2.) en Kata Esa- ka (Japan), die 5 min. 42 sec. nodig had. wonnen door de I9-jarige Oostenrijkse wereldkampioene Christl Haas, die het 2750 meter lange parkoers, met een hoogteverschil van 735 meter, aflegde in de fantastische tijd ven 1 min. 57,82 sec. Zij was daarmee ruim drie seconden sneller dan nummer twee, de Westduitse Barbi Henneberger, die 2.00,98 voor zich liet afdrukken. Derde was de Oostenrijkse Christl Staffner met 2.01.15, terwijl de winnares van de slalom, de Oostenrijkse Edith Zimmerman, me' 2.02.21 de achtste plaats bezette. Met een lste, 3de, 4de en 8 ste plaats was de Oostenrijkse superioriteit op dit nummer groot. Het klassement van dé combinatie (slalom en afdaling) dames luidt: 1. Edith Zimmermann (Oost.), 22.85 pnt.2 Heide Biebl (W.-Dld.) 49.40 pnt.; 3. Pia Riva (Italië) 49.85 pnt.; 4. Christl Staffner (Oost.) 59.77 pnt Ook de slalom heren, het laatste onder deel van de alpine-nummers bij de voor- Olympische wedstrijden in Innsbruck, eindigde in 'n Oostenrijkse overwinning. Met een totaaltijd van 130,09 sec. (66,39 Skiën en 63,70) plaatste Gerhard Nenning zich aan het hoofd van het deelnemersveld. Nenning werd eveneens winnaar van de combinatie. De eerste vier van de eerste manche be zetten in dezelfde volgorde de eerste vier plaatsen in het eindklassement. Het waren: 1. Nenning (Oost.) 130,09 sec.; 2. Farncois Bonlieu (Fr.) 130,17 sec.; 3. Karl Schranz (Oost.) 131,39 sec.; 4 Adolf Mathis (Zwits.) 132,30 sec.; als vijfde plaatste zich de Oostenrijker Egon Zim mermann (132,84 sec.), die met 62,89 sec. in de tweede manche het snelste par koers liep. Het klassement van de alpine-combi natie luidt: 1. Gerhard Nenning (Oost.) 2,44 pnt.; 2. Karl Schranz (Oost.) 10,21 pnt.; 3. Egon Zimmermann (Oost.) 17,39 pnt.; 4. Leo Lacroix (Fr.) 21,80 pnt.; 5. Adalbert Leitner (Oost.) 29,31 pnt. S

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 11