Verdrag met Duitsland morgen in de Kamer NIEUW Ilt Resten van afgebrand gebouw C. en A. smeulen nog steeds NIEUW Schade aaii de „Maasdam meer dan een miljoen (ïCort en bondigy Koning Rambot en snijdertje Miks Pol le NIEUW AEG PERFECT L AG E N D A stand 53 Kohier naaimachines Financiële vergoeding nauwelijks een druppel op gloeiende plaat Beroofde bakker in sloot gevonden Vier Nederlanders eredoctor van Gent AÖiTïftiL Voorzitter Chr. Volks partij treedt af RAI-tentoonstelling trok 371.220 bezoekers Meisje vluchtte uit gesticht naar haar moeder Vier doden in het verkeer Blijven Ghanese studenten in Nederland? Brand in treinwagon Vorst neemt toe si VEDERLICHT MAANDAG 18 FEBRUARI 1963 2 Niet alles geregeld f 30. AUTOMATISCHE PRECISIE-REGELAAR In dwangpositie Geroofde effecten Haarlem V eisen-IJ muiden Beverwijk Voor het eerst in Nederland op HAARL. VOORJAARSBEURS ra 63 de nieuwe serie luxe f 30 A.ESVI automatisch HANDIGE OPEN GREEP 99 A Cf. PERFECT L ALU AUTOMATISCH SPIEGELGLADDE STALEN ZOOL VEDERLICHT (Van onze parlementaire redacteur) Op 8 april 1960 werd in Den Haag tus sen ons land en de bondsrepubliek Duits land een algemeen verdrag ondertekend, tezamen met enkele andere overeenkom sten. De Tweede Kamer zal zich daar morgen over uitspreken. In het voorlopig verslag dat de Kamer vorige zomer uit bracht stond te lezen, dat het resultaat van de jarenlange onderhandelingen met de Duitsers ernstig teleurstelde. Wel kon de Kamercommissie begrip opbrengen voor het standpunt van de regering dat het nood zakelijk is met het na-ooriogse Duitsland tot oplossing van een aantal problemen te kernen. Andere landen waren al eerder tot overeenkomsten met Duitsland bereid. Het nu aan de Kamer ter goedkeuring voorgelegde verdrag heeft niet de bedoe ling, alle gevolgen te regelen van de Duitse aanval op ons land en de vijf jaar durende bezetting. Veel kan pas worden geregeld bij een vredesconferentie met „geheel Duitsland", zoals herstelbetalin gen wegens oorlogsschade. In afwachting daarvan biedt het verdrag slechts ruimte voor vervulling van bepaalde wensen. Vandaar dat het nu volgens de regering niet mogelijk was meer dan een bedrag van 280 miljoen. Duitse Marken ten be hoeve van Nederland los te krijgen, het geen in vergelijking met de schade van 25 miljard die Duitsland ons tijdens de bezetting heeft toegebracht nauwelijks een druppel op een gloeiende plaat is. Het is beschamend genoemd dat Neder land slechts 125 miljoen mark krijgt om de slachtoffers van de nationaal-socialis- tische terreur af te schepen. Van de ove rige 155 miljoen moeten wij alles en nog wat betalen. Het is reeds gezegd in het voorlopig verslag en het zal nog wel worden her- Advertentie haald in de Kamervergadering, dat de grote welvaart van onze oosterburen en hun enorme goud- en deviezenoverschot reden zouden moeten zijn geweest, aan zienlijk meer te doen om het aan ons land in de jaren 1940-1945 berokkende na deel enigszins te herstellen. De vraag is gerezen of de Tweede Kamer er goed aan zal doen, het verdrag te aanvaarden. Het motto daarbij zou kun nen zijn: „Beter iets dan niets". Bij ver werping van het verdrag zou ook het be drag van 125 miljoen voor de slachtoffers van de nazi-terreur niet worden uitbe taald. Aan de andere kant zou de over weging kunnen zijn, dat de schade en het leed die ons door Hitler-Duitsland zijn toegebracht niet met geld of materiële goederen zijn te herstellen. In zekere zin bevindt de Tweede Kamer zich dus in een dwangpositie. Behalve over de financiële overeenkom sten is ook geklaagd over de resultaten der onderhandelingen betreffende andere tussen Nederland en Duitsland bestaande problemen. Omdat Duitsland op zijn stuk bleef staan kwam de Eems-Dollart-kwes- tie geen stap verder. Over de Rijnvaart is in wezen geen oplossing tot stand ge bracht. En verreweg het grootste deel van de grenscorrecties van 1949 moet thans weer worden „gecorrigeerd". Zijn de be langrijke bedragen die wij gedurende twaalf jaar ten koste hebben gelegd aan gebieden als Elten en Tudderen nu be grepen in het totale bedrag van 280 mil joen mark, dat wij na aanvaarding van het verdrag zullen krijgen? De onderhandelingen over de effecten die de Duitsers tijdens de bezetting uit Nederland hebben weggehaald, zijn zeer moeizaam geweest. Een probleem vorm den de „auslandsbonds", door Duitse in stellingen uitgegeven obligaties die niet in Marken luidden. Een oplossing is hier eigenlijk niet bereikt. Tenslotte nog een van de vele ingewik kelde financiële vraagstukken, namelijk de in Duitsland opgeld doende „Spaltungs- theorie", waarmee voormalige Duitse aan deelhouders van Nederlandse ondernemin gen het in Duitsland gelegen vermogen van die ondernemingen kunnen aantasten. Vooral voor de AKU dreigde hier een groot risico. Het betrof hier aandeelhou ders wier rechten als vijandelijk vermo gen op de staat der Nederlanden waren overgegaan. Na langdurige nieuwe onder handelingen is een aanvullende regeling met de Duitsers tot stand gebracht om meer rechtszekerheid voor Nederlandse belangen te verkrijgen. U V' Stadsschouwburg, vandaag 20 u.: De Haagsche Comedie met „De zaak Howard" van Ronald Millar. Regie: Bob de Lange. Dinsdag 20 u.: De Nederlandse Comedie met „De lankmoedige minnaar" van Gra ham Greene. Regie: Ank van der Moer. Concertgebouw, dinsdag 20 U/: Concert orkestklasse o.l.v. Marinus Adam. (Mij. tot bevordering der toonkunst). BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 15.10 en 16.20 u.: „De reis van prinses Beatrix naar het Verre Oosten", a.l.; 19 en 21.15 u.: „Misdaad zon der genade", 14 j. Frans Hals, vandaag 19 en 21.15 u. en dinsdag 14 en 20 u.: „De sheriff met de petticoat", 14 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Het zwaard van Zorro", 14 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Gods geuzen", 14 j. Minerva, 20.15 u.: „Het meisje Anna Suh", 18 j. Rembrandt, 14 en 20 u.: „De langste dag" 14 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Het geheim van de X-15", 14 j. Studio, vandaag 19 en 21.15 u.: „De glimlach van een zomernacht", 18 j. Dins dag 14.15, 19 en 21.15 u.: „Het zevende ze gel", 18 j. Monopole (Zandvoort), tot en met don derdag geen filmvoorstelling. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Werken uit de Haarlemse School van de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks «eopend van 10-17 u.: zondag van 13-17 u. Kunstzaal „In 't Goede Uur" (Nieuwe Kerksplein): Expositie van tekeningen, aquarellen van Theodoor Heynes. Tot en met 28 februari. Dagelijks geopend van 10-18 u. en van 20-22 u.: Klassiek grammo- foonplatenconcert van 21-22 u. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Tentoonstelling van schilderijen van J. Möhlenpage. Tot en met 23 februari Dagelijks geopend van 9-17 u. en tijdens de klassieke grammofoonplatenconcerten op maandag, woensdag en vrijdag van 18-20 u. Teylers Museum (Spaarne 16): Expositie van tekeningen Hollandse, Italiaanse en Franse School 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks (behalve maandag) ge opend van 11-15 u. Eerste zondag van de maand 13-15 u. Museum Huis van Looy (Kleine Hout weg/Kamperlaan): Expositie van Lucebert. Dagelijks geopend van 10-17 u. en zondag van 13-17 u. Tot en met 3 maart. De Vishal: Tentoonstelling van figura tieve schilder- en beeldhouwkunst. Dage lijks van 10-17 u., zondags van 13-17 u. Tot en met 24 februari. Huize Bloemenheuvel, Bloemendaalse- weg 158, Overveen: Expositie van werk van Dick van Luyn. Dagelijks van 10-17 u.; zondags van 14-17 u. Tot en met 24 fe bruari. DIVERSEN Café-chantant „Adam en Eva" (Raam- vest): Iedere avond (behalve maandag) ge opend van 20-2 u. Van 21-23.15 u.: Cabaret door Fiet en Frans Koster, Marian Berk en Han Reiziger (piano). Krelagehuis (Leidsevaart) Haarlemse voorjaarsbeurs. Dagelijks geopend van 10- 17 u. en 19-23 u. Tot en met 22 februari. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 15 februari). MAANDAG 18 FEBRUARI City, 20 u.: „De zigeunerbaron". Rex, 20 u.: „Romance a la carte". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. Openbare leeszaal, Plein 1945: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 u.; filiaal Wijkerstraat- weg 77, Velsen-Noord: 14 tot 17 u.; filiaal Wüstelaan 79, Santpoort: 14 tot 17 en 19 tot 21 u. R.-k. leeszaal, Willemsbeekweg 96: 14.30 tot 17 30 en 19 tot 21 u.; parochiezaal, Ve- nusstraat: 15 tot 18 en 19 tot 21 u.; Jozef huis, Banjaertstraat, Velsen-Noord: 14 tot 17 en 19 tot 21 u.; filiaal Wüstelaan 79, Santpoort: 14 tot 17 en 19 tot 21 u. DINSDAG 19 FEBRUARI City, 20 u.: „De zigeunerbarón". Rex, geen voorstelling. Pieter Vermeulenmuseum, zie onder maandag. Openbare leeszaal: 10 tot 12.30 en 14.30 tot 17.30 u.; filiaal Velsen-Noord: 19 tot 21 u.; wijkcentrum „De Duinpan", Willem de Zwijgerlaan, Santpoort: 16 tot 18 en 19 tot 21 u. R.-k. leeszaal, Willemsbeekweg 96: 10 tot 12 u. MAANDAG 18 FEBRUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Ik zag hem vermoorden". Luxor Theater, 18.45 en 21.15 u.: „Follow that dream". W.B. Theater, 20 u.: „Jazzkelderjeugd". DINSDAG 19 FEBRUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Ik zag hem vermoorden" Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Geronimo, de laatste der Apachen". KIND VERDRONKEN. De zesjarige Harry Jansen uit Giesbeek is tijdens het spelen in de buurt van zijn ouderlijk huis in de IJsel geraakt en ver dronken. In een sloot langs de eenzame West havenweg m Amsterdam hebben de agen ten van een „5 x 8" wagen een 63-jarige Amsterdamse bakker aangetroffen, die dronken was en en wiens ogen waren dicht geslagen. De man verklaarde dat hij beroofd was door een hem onbekende man met wie hij in een café kennis had gemaakt. Met een zware hersenschudding, een kaakfractuur en verwondingen aan de ogen :s de bakker in het Wilhelminagasthuis opgenomen. Elf buitenlandse geleerden, waarbij vier Nederlandse hoogleraren, hebben zaterdag het eredoctoraat ontvangen van de rijks universiteit van Gent. De Nederlanders zijn prof. dr. R. W. Zandvoort uit Gronin gen, prof. dr. J. Drion uit Leiden, prof. dr. A. Pitlo uit Amsterdam en prof. dr. ir. H. Gelissen uit Delft. Deze erepromotie had plaats ter gelegenheid van de 147ste dies natalis van deze in 1816 door koning Wil lem I gestichte hogeschool. Advertentie I jaar ^wnïiTii.tB j 11 Tijdens een in Amersfoort gehouden vergadering van het hoofdbestuur der Christelijke Volkspartij is de heer J. Hin- driks te Groningen als voorzitter afge treden, omdat hij zich niet met de overige leden van het hoofdbestuur kon vereni gen wat betreft de wijze van samenwer king met de Chr. Historische Unie. De heer W. de Jong te Waddinxveen treedt nu als waarnemend voorzitter op. De resten var. het eens zo trotse hoofd kwartier van C. en A. aan het Damrak te Amsterdam smeulen nog steeds. Er heerst een ondraaglijke hitte in het hart van de rokende ruïne, die een oppervlak- ze heeft van circa zeventig bij zeven tig meter. Naar schatting is de schade die de brand heeft veroorzaakt, geen twin tig miljoen gulden, zoals eerst werd ver onderstelt, maar vijftien miljoen. Het openbaar vervoerbedrijf kon nauwe lijks de drukte verwerken toen duizenden en duizenden Amsterdammers zaterdag middag en zondag naar de binnenstad trokken om de gevolgen van deze brand de grootste in de Amsterdamse binnen stad sinds de brand die in 1929 het Paleis voor Volksvlijt verwoestte te bekijken. Zaterdagavond, vlak voor het invallen der duisternis, heeft de brandweer de ge vaarlijk naar voren hangende geveltop met de daarop prijkende pelikaan naar bene den getrokken. De gevel aan de zijde van de Nieuwedijk dreigt in te storten. Er is een begin gemaakt met het optrekken van een dubbele steiger en een schutting waar na de gevel steen voor steen zal worden afgebroken. De tweehonderd verkoopsters en het uit honderdvijftig employés bestaande admini stratieve personeel zijn zaterdagmorgen op gevangen en verzameld in hotel Krasna- polsky waar zij te horen kregen dat zij tot woensdag vrijaf kregen. Een deel van de verkoopsters zal daarna in de herenmode zaak aan de overzijde van de Nieuwendijk worden tewerk gesteld. Voor het administratief personeel wordt een pand aan het Rapenburg ingericht dat voorlopig het hoofdkantoor van C. en A. aal worden.I. r De heer E. Gieskes, directeur van de eveneqris vqlkomen uitgebrande hoeden zaak N.V. Gieskes, is reeds op zoek naar ander bedrijfspand in de binnenstad. Hij hoopt zijn personeel voorlopig onder te brengen in andere zaken of op wachtgeld te stellen. Advertentie PERFECT L Het is nog niet bekend of de monumen tale, solied gebouwde gevel aan het Dam rak de basis zal vormen voor de herbouw van het kledingmagazijn. De kans is groot dat deze om veiligheidsredenen moet wor den afgebroken. Met een oorverdovend claxonconcert dat tien minuten duurde is zondagavond de 46ste RAI-autotentoonstelling in Amster dam beëindigd. Gedurende de elf tentoon- stellingsdagen heeft de RAI 371.220 betalen de bezoekers geteld. De vorige personen autotentoonstelling (1961) trok 331.036 be zoekers. De „46ste" heeft niet alleen meer belangstelling getrokken dan de vorige ex positie maar boekte het grootste bezoek van alle tentoonstelling die ooit in het oude of nieuwe RAI-gebouw zijn gehouden. Zowel zaterdag als zondag sloegen tal lozen de op affaiches gedrukte waarschu wingen van de politie in de wind en plaat sten hun auto's op de trottoirs. Er wer den deze maal geen bekeuringen uitge deeld. De grootste belangstelling van de RAI-bezoekers ging uit naar de auto's in de populaire prijsklasse, maar ook werden dure auto's verkocht. De belangstelling uit het buitenland was belangrijk groter dan bij de vorige autotentoonstelling. De „Maasdam" heeft bij het ongeluk van vrijdag in de monding van de Weser voor meer dan één miljoen gulden scha de opgelopen. Het schip zal twee Atlanti sche overtochten moeten overslaan. Bij de inspectie in het dok van de Nord- Deutsche Lloyd is gebleken hoe juist de beslissing van kapitein Lagaay is geweest toen hij kort na het vastlopen van zijn schip op he Russische wrak de passa giers en de leden van de civiele dienst opdracht gaf in de reddingsboten te gaan. De schade is zelfs nog aanzienlijk gro ter dan men toen veronderstelde. De kiel is namelijk aan weerszijden over een gro te lengte opengescheurd. Aan stuurboord zijde zijn een deel van de bodemplaten en de met water en olie gevulde tanks in de dubbele bodem eenvoudig verdwenen, van de schroef zijn twee bladen ingedeukt. Aan stuurboord heeft het schip op de bin nenste laag van de dubbele h^dem gedre ven. Ongeveer zeventig passagiers zijn zater dag al met de „Noordam" van de Hol- land-Amerikalijn uit Rotterdam: vertrok ken. Voor de reizigers, die in Frankrijk of Engeland zouden inschepen, heeft de HA_t, een overeenkomst getroffeh met re derijen in die landen. De „Seven Seas" neemt de reis over, die d> „Maasdam" volgende maand zou maken. Deze afvaart is vastgesteld op 18 maart. Op 16 april komt de „Maasdam" weer in de vaart. De kiel bood een bizar aanblik, toen het schip vrijdagnacht droog kwam in het dok. Onder de bodem staande keek men aan stuurboord in een grote gapende ruimte, waarvan de opgekrulde huidpla ten verwrongen waren met delen van het wrak. De ravage was groot, maar een ge luk is dat alle geschonden plekken gemak kelijk te bereiken zijn. Toch zal c"3 repa ratie zes a acht weken duren. He+ Westduitse ministerie van verkeer heeft naar aanleiding van kritiek van de wethouder van verkeerszaken van Bre men, verklaard dat het geen praktische mogelijkheid ziet, de wrakken van het 6.671 ton metende Britse schip „Harbo- rough" en van het 2.332 ton metende Rus sische vrachtschip „Kholmogory" te ver wijderen „zonder rekening te houden met het volkenrecht." Zoals gemeld moet de 14-15. Het kwam natuurlijk vaak voor, dat bij het werk van de matrozen van De Zilveren Dolfijn de kleren een winkelhaak of een scheur kregen; dan kwamen ze bij het snijdertje Miks terecht, die dat met naald en garen dan weer netjes in orde bracht. Zo was er altijd wel wat te doen voor het vrolijke kleermakertje. Onder het werk floot hij altijd een lustig liedje, want daar blijft eens mens gezond bij, vond hij. „Maasdam" vrijdag op één van deze wrakken zijn gestoten. Aangezien de twee wrakken buiten de driemijlszone liggen, heeft de regering in Bonn de Russische en de Britse scheep vaartautoriteiten voor het lichten van de wrakken aangesproken. De Britten lieten weten dat zij geen bezwaar hadden wat de „Harborough" betreft maar zij wezen er op dat de lading van het schip Pools eigendom was, zodat ook de Poolse auto riteiten hun toestemming voor het lichten moesten geven. Van die zijde was echter tot dusver geen reactie ontvangen, terwijl ook van de Russische autoriteiten nog geen antwoord binnen was. Onder deze omstandigheden was het niet mogelijk, de wrakken te lichten, aldus de woordvoer der van het ministerie van verkeer te Bonn. De recherche in Maastricht heeft een 38-jarige vrouw uit Heer en een 53-jarige chauffeur uit Maastricht aangehouden op verdenking behulpzaam te zijn geweest bij de ontvluchting van een zestien jarig meisje G. v. d. B. uit een opvoedingsge sticht in Maastricht. De vrouw was tus senpersoon bij de geregelde briefwisse ling van het meisje met haar moeder, die door de Nederlandse autoriteiten uit de ouderlijke macht is ontzet en thans in Antwerpen verblijft. Op 11 februari is het meisje uit het ge sticht weggelopen en door de vrouw bij de wachtende chauffeur gebracht, die het meisje verstopt in de laadbak van zijn auto naar het adres van haar moeder in Antwerpen heeft gebracht. De politie in Antwerpen heeft het minderjarige meisje echter op dit adres niet aangetroffen. In terpol is thans ingeschakeld om haar hui dige verblijfplaats op te sporen. In de Vreeswijkstraat in Den Haag is het tienjarige meisje M. C. Luyks uit Den Haag door een bus van de H.T.M. overreden. Zij was op slag dood. Bij een auto-ongeluk te Winssen (Gld.) is de heer D., uit Werkendam, om het leven gekomen. De zevenjarige Willemina Bouwmeester uit Assen is in het Witterzomer bij Assen door een auto aangereden, toen zij plot seling van de bagagedrager van een fiets sprong en de weg overstak. Op weg naar het ziekenhuis is zij overleden. Op rijksweg 48 van Arnhem naar Zut- Dieren tegen een personenauto gebotst, phen is een trekker met oplegger bij Een 46-jarige vrouw uit Gelsenkirchen kwam om het leven. XJrooooooorrornoooooonooooooocoooi^^ WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE OOCOOOOQOOCXXJCXJOOCXJÜCXA. CopylgM P I B Bol 6 Copenhogen 75. „En jij had nog wel gezegd, dat het een reuze huis zou worden, Polle. Nou, de heste houwer kan wel eens een klenigheid vergeten, zoals bijvoor beeld een deur!" „Hé, kijk nu eens wat de kleintjes gemaakt hebben! Een brievenbus! Daar kunnen de brieven in gegooid worden. Als er tenminste komen! Ik vind het zo leuk om een brief te krijgen!" ,,'t Is echt wel een sierlijke brievenbus! En als er nu een postbode langs komt, weet die ten minste, waar die de brieven in moet stoppen!" Prof. Enk overleden. In Groningen is overleden prof. dr. P J. Enk, oud-hoogle raar in de Latijnse taal- en letterkunde aan de rijksuniversiteit te Groningen. Hij was 78 jaar. Extra goederentreinen. De Nederland spoorwegen hebben dit weekeinde 283 ex tra goederentreinen laten rijden, die in to taal 8787 wagons omvatten. Koudetoeslag. De landbouworganisa ties zullen hun leden-werkgevers aanbeve len aan gehuwde werknemers een koude toeslag van bruto 35,te verstrekken. Dit geldt ook voor ongehuwde werknemers, die kostwinner zijn. De Ghanese ambassadeur in Bulgarije, de heer Appan Sampong, heeft zondag middag in Den Haag de toezegging gekre gen dat de Nederlandse autoriteiten op kc.rte termijn zullen nagaan welke moge lijkheden er voor een aantal van de uit Bulgarije aangekomen Ghanese studen ten zijn voor voortzetting van hun studie in Nederland. Het onderzoek naar de mogelijkheden zal geschieden aan de hand van de certifi caten van de studenten. Het doorreisvi- sum van de Ghanese studenten loop maan dagavond af, maar zal worden verlengd. Ambassadeur Appan Sampong, die vrij dagavond met de studenten op Schiphol aankwam, vliegt vandaag naar Sofia, maar keert dinsdag naar Nederland terug. Hij denkt woensdag naar Ghana te gaan. In een eersteklasse-rijtuig van een trein, die op het station Leiden stond, is brand uitgebroken. Het rijtuig werd afgekop peld en het vuur werd geblust door de gemeentelijke brandweer van Leiden. Men "•on echter niet verhinderen dat drie com partimenten uitbrandden. Oorzaak van de brand is waarschijnlijk een weggeworpen sigarettenpeukje geweest. Advertentie Het K.N.M.I. deelt mede: Nadat zater dag in Limburg en Oost-Brabant lichte dooi was voorgekomen, is de koude lucht weer over heel Nederland uitgevloeid. Boven Noord-Duitsland ontstond een klei ne storing, die vergezeld gaat van een omvangrijk sneeuwgebied. Dit laatste heeft zich geleidelijk ook over onze om geving uitgebreid. De sneeuwval is hier in het algemeen licht. Het vliegveld Eindho ven meldde vanmorgen met 2 cm. de grootste hoeveelheid verse sneeuw. Een rug van hoge luchtdruk boven Zuid-Scan- dinavië verplaatst zich langzaam in zui delijke richting. In verband hiermede wordt in onze omgeving de kans op op klaringen gfoter en zal de vorst wat gaan toenemen. Van de oceaan af beweegt zich een actieve storing naar de Golf van Bis- caye. Zij zal het weer in onze omgeving niet kunnén beïnvloeden, maar wel zal waarschijnlijk in de loop van morgen de wind zuidoostelijk worden en iets aanwak keren. WEERRA PPORTEN Maximum-temperaturen e binnen- en buitenland v1" Veerslag laatste M uur 5 o %S Den Helder sneeuw n -1 1 Ypenburg sneeuw nnw 0 1 Vlissingen sneeuw w 0 0.1 Eeide sneeuw zzw -1 1 De Bilt geheel bew windst. 0 0.3 Twente geheel bew zw -1 0.5 Eindhoven sneeuw w -1 2 Zd-Limburg sneeuw zw -1 0.6 Helsinki geheel bew. n -4 1 Stockholm zwaar bew nno -7 0.4 Oslo sneeuw windst. -4 0.4 Kopenhagen sneeuw no -2 1 Aberdeen sneeuwbui nnw 1 0.3 Londen zwaar bew nw 3 0.7 Amsterdam molsneeuw wnw -1 0.3 Brussel sneeuw wnw -1 0.3 Luxemburg geheel bew nnw 0 0.5 Parijs zwaar bew wnw 2 0.1 Bordeaux zwaar bew zzw 11 7 Grenoble zwaar bew windst. 8 1 Nice onbewoil^ n 12 0 Berlijn geheel bew w 1 1 Frankfort zwaar bew wnw 2 0.1 München sneeuw zzw 4 0.6 Zurich sneeuwbui ozo 4 0.7 Genève zwaar bew. zzw 5 0.6 Locarno geheel bew. 0 8 0 Wenen mist windst. 1 0.5 Innsbruck zwaar bew. verand. 4 Belgrado mist ono 6 13 Athene zwaar bew. zzo 18 0 Rome mist windst. 14 4 Ajaccio regenbui zo 13 2 Madrid half bew. wzw 11 0.2 Mallorca onbewolkt windst. 12 0 Lissabon regen z 15 1 Dinsdag 19 februari Zon op 7.50 uur, onder 18.00 uur. Maan op 4.31 uur, onder 12.54 uur. Maanstanden 24 febr. 3.06 uur nieuwe maan. Hoog en laag water in I.Imuiden Dinsdag 19 februari Hoog water 11.47 en uur. Laag water 6.51 en 19.41 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden. t

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 2