Nationale Stichting Televisie Nederland (T.V.N.) opgericht Erhard windt zich niet op over Brussele malaise De beurs Nieuw initiatief voor tweede t.v.-net Bestuur van bekende Nederlanders Produktie chemische vezels in 1962 sterk gestegen Nederland grootste Europese exporteur naar Engeland Opening Frankforter Messe „EVA moet krachtig voortgaan met vorming vrije markt" Mees Beton opgericht Nedap 10 (9) pet Kort IJmondnieuws de gehele dag gesloten ederland VVV-directeur IJmuiden in functie SCHEEPVAARTBERICHTEN Havenberichten Dinsdag 19 februari TEXTIEL- SPECIAALZAAK MARKTPLEIN 21 ..i AAN DAG 18 FEBRUARI 1963 8 wel Itvfoi*m NTS Twee gewonden na glijpartijen Autodieven gingen er vandoor Spiegelruit sneuvelde bij vechtpartij is onze P.S. Ons modehuis PLEIN 1945 en de meubelzaak MARKTPLEIN 29 zijn normaal open Weer verkeerschaos in Velser tunnel Admiraal b/d Pröpper in directie baggermaatschappij Bed stond in brand Jeugdmuziekconcours voor Kennemerland In de vishal en op zee SALON DE COIFFURE 3 A N SUYK Dezer dagen is na diepgaand beraad opgericht de nationale stichting „Televisie Nederland" (T.V.N.). Doel is het uitzenden van televisieprogramma's van instruc tieve, informatieve en verstrooiende aard, zulks ter bevrediging van de culturele en maatschappelijke behoeften van het Nederlandse volk in al zijn geledingen. Bij de samenstelling der programma's zal met de wensen en problemen van de bewoners van alle delen van Nederland op voet van gelijkheid rekening worden gehouden en er zal naar worden gestreefd een beroep te doen op alle daartoe geschikte krachten, zonder dat ooit met onderscheid naar godsdienst of partij zal worden rekening gehouden. Tussen duidelijk onderscheiden onderde len van de programma's en tijdens de natuurlijke onderbrekingen daarvan zal de stichting zendtijd ter beschikking kunnen stellen voor het uitzenden van reclame boodschappen door derden. De reclame boodschappen zullen als zodanig ondub belzinnig kenbaar zijn en zullen zjin af gescheiden van de eigenlijke program ma's. Op de samenstelling van de eigen lijke programma's zal aan bedoelde der den generlei invloed toekomen. In overeenstemming met het nationale karakter van de Stichting is er naar ge streefd het bestuur zo samen te stellen dat alle geledingen van het Nederlandse volk daarin vertegenwoordigd zijn. In het bestuur van de stichting hebben reeds zitting genomen: mr. G. E. van Walsum, voorzitter, burgemeester van Rotterdam; mr. H. K. J. Beernink, plv. voorzitter, voorzitter C.H.U.; dr. P J. K v d Wilde, secretaris, secretaris van de Raad voor het Midden- en Kleinbedrijf; jhr mr. A. Feith, penningmeester, voor zitter Ned. Sport Federatie; jhr. A. F. C. de Casembroot, commissaris der Konin gin in de provincie Zeeland; mevr. mr. J. M. Stoffels-van Haaften, 2e voorzitster van de Tweede Kamer; P. G. v. d. Wee- Ie, voorzitter Kon. Ned. Middenstands bond; Chr. Matser burgemeester van Arnhem; J .T. Mellema, lid der Tweede Kamer van de C.H.U.; ir. A. G. Maris, oud directeur-hoofdingenieur van de Rijks waterstaat; dr. J. G Tetzner, Amster dam; L. Brunt, secretaris-penningmeester K.N.VB.; drs. A. Th Bogaardt, burge meester van Rijswijk (Z.H.) Artikel 3 der statuten van de Stichting T.V.N. omschrijft de middelen als volgt: „de middelen der stichting worden ge vormd door de inkomsten uit het ter be schikking stellen van zendtijd voor recla meboodschappen, vrijwillige bijdragen en alle andere wettige inkomsten". Teneinde de waarborg te scheppen dat de stichting te allen tijde zelfstandig en onafhankelijk zal kunnen optreden is in artikel 4 van de statuten de bepaling opgenomen, dat personen, die door hun werkzaamheden of anderszins op zodani ge wijze gebonden zijn aan een reclame bureau of een dergelijke onderneming dat zij niet geacht kunnen worden de vereiste onafhankelijkheid te bezitten, geen leden van het hoofdbestuur kunnen zijn. De stichting T.V.N. zal onafhankelijk van het bestaande omroepbestel en ook on afhankelijk van de reclametelevisie een programma van algemeen Nederlands ka rakter uitzenden. Als onafhankelijke stich ting is zij bereid samen te werken met de N.T.S. en met de omroepverenigingen, alsmede met de n.v. die de reclametele visie gaat verzorgen. Advertentie H A A R C R Het jaar 1962 van het tweede wereld congres voor chemische vezels is volgens een mededeling van de internationale commissie voor rayon en synthetische ve zels een zeer gupstig jaar geweest voor de industrie voor textiel van kunst- en syn thetische vezels. Alle produktierecords, die in 1961 tot stand kwamen, zijn sterk over troffen. Volgens de jongste ramingen van de commissie bereikte de wereldproduktie van chemische vezels in 1962 een omvang van 3.94 miljoen ton tegen 3.525.000 ton in 1961, een toeneming dus van 12 per cent en precies het dubbele van de toe neming in 1961 ten opzichte van het voor afgaande jaar. De produktietoeneming liep van land tot land sterk uiteen en varieerde van 2 per cent in Japan tot 22 percent in de Ver enigde Staten met een tussenpercentage van 12 percent voor West-Europa (OESO en Finland). De totale produktie van syn thetische garens en vezel in de Verenigde Staten, West-Europa en Japan is in 1962 vergeleken met 1961 met 30 percent toe genomen en vergeleken met 1960 met meer dan 50 percent. In Europa was het groei percentage in 1962 vergeleken met 1961 het sterkst, namelijk 36 percent tegen 29 percent in de Verenigde Staten en 20 per cent in Japan. Daarentegen was het in 1961 Japan dat vergeleken met het voorafgaan de jaar de grootste toeneming voor Europa en de Verenigde Staten bereikte. Dank zij deze zeer sterke toeneming is het aandeel van de chemische vezels in de wereldproduktie van de voornaamste tex- tielvezels in 1962 op 25 percent gekomen bij een percentage van 65 percent voor katoen en van 10 percent voor wol. De percentages van 1952 waren resp. 15, 75 en 10 percent. De door de regering aan de verlening ener concessie te stellen voorwaarden zul len zonder twijfel inhouden dat slechts een beperkt aantal uren van de zendtijd voor reclamedoeleinden zal mogen worden aan gewend. Deze uren zullen door de stich ting ter beschikking van de n.v. Maat schappij voor Televisiereclame worden ge steld, waartegenover deze n.v. zich ver bindt te zorgen, dat de stichting over vol doende geldmiddelen zal beschikken om de zich gestelde taak overeenkomstig haar doelstelling naar behoren te vervullen. Bij de opzet en verwezenlijking van de plannen is ernaar gestreefd aan alle voorwaarden te voldoen die in de door de regering uitgebrachte nota televi siereclame, het Voorlopig Verslag en de Memorie van Antwoord zijn gesteld en voorts tegemoet te komen aan bezwaren, die van andere zijde zijn aangevoerd te gen commerciële televisie. Evenals de N.T.S. dat doet op haar ter rein, aanvaardt de onafhankelijke stich ting de verantwoordelijkheid voor de aard en de kwaliteit van de programma's, ter wijl de financiering wordt gegarandeerd door de N.V. voor Televisiereclame. De stichting zal overeenkomstig haar in artikel 2 van de statuten voorgeschre ven doel zorg dragen voor het uitzenden van verantwoorde programma's van cul tureel, verstrooiend en instructief karak ter, welke naar inhoud en presentatie aan hoge eisen zullen voldoen. Hiertoe zal een programma-commissie in het leven worden geroepen en zullen tot directeuren en programmaleiders wor den benoemd zij, die op het gebied van de televisie in haar geheel en in al haar facetten deskundig zijn. De heer Willem Vogt te Blaricum heeft zich inmiddels bereid verklaard als techmsch adviseur van de stichting op te treden. Met de uitwerking van de gedetailleer- deplannen terzake van de opbouw van het volledige bedrijfsapparaat, dat be nodigd is voor het verzorgen van het twee de televisieprogramam, zowel nationaal als regionaal, is inmiddels een begin ge maakt. (Van onze correspondent) LONDEN Volgens door het Britse departement van handel gepubliceerde cijfers, is Nederland thans de grootste exporteur van het Europese vasteland naar Engeland. In 1962 exporteerde ons land voor een bedrag van 197,5 miljoen pond sterling (bijna twee miljard gulden) naar het Verenigd Koninkrijk. Het handelsver keer in beide richtingen is met ruim 12 percent toegenomen. Vergeleken met de rest van de wereld is Nederland thans Engelands derde le verancier, namelijk na de Verenigde Sta ten en Canada. De waarde zowel als de omvang van de Nederlandse export naar Engeland is de laatste jaren snel toege nomen. In 1960 bedroeg deze 180,3 mil joen pond en eind 1961 was het totale be drag 172,5 miljoen pond. Omgekeerd nam ook de Britse uitvoer naar Nederland be langrijk toe, namelijk van 115,9 miljoen pond sterling in 1960, tot 137,5 miljoen pond sterling in 1961 en 151 miljoen pond sterling in 1962. In 1961 stond de Neder landse uitvoer naar Engeland nog op de vijfde plaats, komende na de Verenigde Staten, Canada, Australië en de Westduit- se Bondsrepubliek. FRANKFORT (DPA) De Westduitse minister van Economische Zaken, prof. Ludwig, Erhard, hoeft gisteren dp>,dertigste Frankforter Internationale Voorjaars- mark.t geopend. De „tyles^e" wordt gehou den in 14 hallen en tién paviljoens, die 133.500 vierkante meter beslaan. Er zijn 2.017 Westduitse firma's vertegenwoordigd en 834 buitenlandse. Ook Nederland heeft er een eigen paviljoen. Uit een E.E.G.- gebied zijn er 425 deelnemers en uit de Europese vrijhandelszone 314. Prof. Erhard zei bij de opening dat hij ondanks het echec van Brussel en andere moeilijkheden optimistisch is en ervan overtuigd is dat „onze economie levens vatbaar genoeg is". Hij zei niet tot die genen te behoren, die zich niet opwinden over de politieke malaise van Brussel, die „natuurlijk economische gevolgen heeft". Onze wereld moet niet tot het terrein Onder de huidige omstandigheden kan slechts één ding worden gedaan te weten binnen de Vrijhandelsassociatie (EVA) krachtig voortgaan met de vorming van een eigen vrije markt. Hiervoor is een verder afbreken van de tariefmuren bin nen de EVA noodzakelijk. Dit heeft de se cretaris-generaal van de EVA Figgures gisteren op een persconferentie in Genève gezegd. Figgures bevindt zich aldaar aan de vooravond van een bijeenkomst van de ministerraad van de EVA. De EVA-tarieven, zo vervolgde hij, be dragen momenteel nog 50 percent in ver gelijking met 1960 en men wil gelijke tred met de EEG houden, die tegen 1967 haar tarieven volledig gesloopt wil hebben. De Zweedse minister van handel prof. Gunnar Lange verklaarde dat de EVA na het echec van Brussel geen nieuwe initia tieven zou moeten ontplooien bij het leg gen van nieuwe banden met de EEG. Dit dient, aldus Lange aan de EEG nu zelf te worden overgelaten. De Deense minister van buitenlandse zaken Per Haekkerup verklaarde, dat hij op de EVA-vergadering zal aandringen op tariefverlagingen voor landbouwprodukten. „Ik kan", zo zei hij, „niet in Denemarken terug komen met de mededeling dat een akkoord is bereikt met het afbreken van de tarieven op industriële produkten, maar niets is overeengekomen op het terrein van de landbouw". In afwachtig van het resultaat van de EVA-ministers is in het Noorse Storting de Noordse Raad bijeen. Men verwacht dat donderdag en vrijdag de Raad zich zal bezig houden met de nieuwe situatie, die bij de EEG is ont staan. Mees' Bouwmaterialen in Groningen heeft opgericht Mees' Beton n.v. in Em- men. Hat maatschappelijk kapitaal beloopt 500.000, verdeeld in 500 aandelen van 1.000, waarvan 150 aandelen geplaatst en volgestort. De Nederlandsche Apparatenfabriek Nedap stelt voor over het boekjaar 1962 tien percent dividend voor te stellen. Over 1961 werd negen percent uitgekeerd. van de Zes worden beperkt als de wil aanwezig is tot vereniging in Atlantische samenwerking,, zo zei de minister. Met het oog daarop wilde hij de Amerikaanse in vesteringen in de Bondsrepubliek niets in de weg leggen. Hij vestigde bijzondere aandacht op de handelsbetrekkingen met de landen van de Europese vrijhandels zone, die hij voor West-Duitsland onvoor waardelijk noodzakelijk noemde. Een inwoonster van IJmuiden reed za terdag met haar fiets tegen een harde sneeuwhoop. Zij kwam met haar rug via een hekje op een oversteekplaats voor voetgangers terecht. Met rugletsel en een hersenschudding moest zij in het Antonius- ziekenhuis worden opgenomen. Een 47-jarige vrouw uit IJmuiden kwam in de De Ruyterstraat te vallen. Zij liep licht letsel op. Een inwoner van Santpoort zag zater dagavond twee mannen een poging doen een geparkeerde personenauto te stelen. De mannen vluchtten en de inwoner zette de achtervolging in. Hij gleed echter uit en viel. Te Santpoort trof de politie de zelfde avond een onbeheerde auto aan, die bleek gestolen te zijn in Haarlem. Bij een handgemeen in een café in IJmui den vielen zondagnacht flinke klappen. De herrie werd in de Kennemerlaan in IJmui den voortgezet, waarbij een grote spiegel ruit van een kledingmagazijn sneuvelde. De politie nam twee zeelieden, die in kennelijke staat verkeerden, mee naar het bureau. Sportbond. De Sportbond IJmuiden houdt vrijdag 22 februari zijn jaarverga dering in het Hervormd Jeugdhuis aan de Rembrandtlaan. Advertentie Hedenmorgen is de heer A. Toonen (rechts op de foto) officieel als directeur van de VVV te IJmuiden in functie ge treden. Op het kantoor aan het Marktplein werd hij begroet door de heer M. Roos als voorzitter van de VVV. In de westelijke buis van de Velser tunnel ontstond zondagmiddag een ver keerschaos als gevolg van de gladheid. Een scooterberijder slipte, zijn voertuig kwam op de linker weghelft terecht. Een automobilist stopte om hulp te verlenen. Een daarachter rijdende personenauto botste echter tegen de stilstaande wagen op. Daarna stopten nog enkele auto's. Toen de bestuurder van de scooter zijn voertuig wilde weghalen, kwam er met flinke snel heid een personenauto aanrijden. Door snel opzij te springen kon de scooterberijder zich het vege lijf redden. Daarop ontstond nog een botsing tussen een motorrijder en een paar andere auto's. De motorrijder werd aan het gelaat gewond en verbonden in het Antoniusziekenhuis. Luitenant-admiraal b/d H. H. L. Pröp per, de oud-voorzitter van het comité Ver enigde Chefs van Staven, is benoemd tot directeur van de N V. Baggermaatschappij Bos en Kalis te Sliedrecht. Terwijl de bewoners afwezig waren, kolkten gisteren rookwolken uit de ramen aan de gchtepzijde van een woning aan de President Stéijflstrhét in IJmuiden. Een' buurvrouw zag dat en alarmeerde de brandweer. Deze zag dat 'een tweepersoons ledikant in een boven-achterkamer in lich ter laaie stond. Het bed werd naar buiten gegooid. Er ontstond geen waterschade. Bij onderzoek bleek, dat een vijfjarig dochtertje met lucifers had gespeeld. Aagtedijk 16 v. Valencia n. Antwerpen. Aalsum 16 175 m. z. Mona eiland n. Baltimore. AbbekerK 16 30 m. w.n.w. K. Guardafui n. Penang. Achilles 16 v. Antwerpen n. Amsterdam. Acmaea 16 250 m. z.o. New York n. New York. Adrastus 17 te Suez v. Aden. Agamemnon 16 te Paramaribo v. Georgetown. Alca 17 te Rotterdam. Aldabi 17 te Paranagua. Algorab 16 v. Rotterdam te Antwerpen. Alnati 16 130 m. z.o. Bahia n. Santos. Aludra pass. 16 Ouessant n. Hamburg. Amstelkroon 16 te Aden v. Singapore. Amstelmolen 16 300 m. n.n.o. Brisbane (bestem.). Amstelsluis 16 22 m. w. Villano n. Ceuta. Amstelstad 16 550 m n. Brisbane n. Brisbane. Amstelveld 16 635 m. n.n.w. Rabaul n. Geelöng. Ares 16 te Bremerhaven v. Hamburg. Aristoteles 16 te San Juan v. Amsterdam. Asterope 16 150 m. z.w. Landsend n. Philadelphia. Attis 16 250 m z.w. Landsend n. Amsterdam. Balong 16 in Straat van Basrah n. Calcutta. Bantam 17 v. Rotterdam n. Hamburg. Bawean 16 200 m. z. Halifax n. Hopewell. Beninkust 19 te Bordeaux verwacht. Blitar verm. 16 v. Rotterdam n. Amsterdam. Bonita 16 v. New York n. Puerto Limon. Bovenkerk 16 454 m. z.z.o. Freetown n. Dakar. Bussum 16 45 m. z. Sardinië n. Rotterdam. Calamares 18 v. Panamakanaal n. Mobile. Caltex Amsterdam 16 110 m. n.n.w. Vincent naar Gothenburg. Caltex Delft 18 te Karachi. Caltex Delfzijl 17 v. Rotterdam n. Antwerpen. Caltex Madrid 18 v. Rotterdam n. Sidon. Caltex Naples 16 350 m. o.n.o. Mogadiscio naar Rastanura. Caltex Pernis 16 345 m. z.o. Ras Al Hadd naar Rastanura. Caltex Rotterdam 16 v. Palermo n. Port Said. Camerounkust 16 te Freetown v. Takoradi. Camphuys 16 v. Muscat n. Mukalla. Casamance 16 te Rouaan. Castor 17 te La Guaira. Celebes 16 230 m. z.w. Cochin n. Chalna. Chiron 17 te Point a Pitre v. Madeira. Cinulia 16 300 m. z.w. Ierland n. Birkenhead. Congokust 16 234 m. n.n.o. Finisterre n. Freetown. Crania 15 500 m. o. Martinique n. Curasao. Diogenes 18 te Manta. Drente 16 v. Callao n. Supe. Echo 17 te Londen v. Koper. Eenhoorn 17 v. Beyrouth n. Limassol. Elizabeth Broere 16 400 m. n.o. Socotra n. Suez. Esso Amsterdam 16 37 m. n.o. Algiers n. R'dam. Esso Rotterdam 17 te Augusta v. Port Said. Fina Nederland 16 500 m. n.o. Madras n. Abadan. Forest Hill 16 360 m. w. Finisterre n. Swansea. Forest Lake 16 50 m. w. Little Quoin n. Kobe. Friesland KRL 16 v. Assab n. Djibouti. Friesland SSM 16 te Rotterdam. Ganymedes 16 te Hamburg v. Rotterdam. Garoet verm. 17 v. Port Sudan n. Port Said. Geestland 16 360 m. n.o. Dominica n. Preston. Gemma 15 120 m. z.o. Salvador n. Las Palmas. Graveland 16 v. Paranagua n. Cabelelo. Grebbedijk 17 te New Orleans. Grote Dijk 16 750 m. w. Scillys n. Le Havre. Guineekust 18 v. Bremen n. Hamburg. Gulf Hansa 16 170 m. n.n.o. Benghasi n. Thamesh. Gulf Hollander 16 v. Mena n. Rotterdam. Hector 16 20 m. o.n.o. Casquets n. Malta. Hecuba 16 200 m. w. Ouessant n. Santo Domingo. Helicon 16 v. Lattakia n. Limassol. Hilversum 16 ten anker rede Brunswick. Holendrecht 16 32 m. z.o. Kp. Race n. Rotterdam. Hollands Dreef pass. 16 Yap n. Sydney. Hoogkerk 16 270 m. o.n.o. Colombo n. Colombo. Inca 16 60 m. o. Sardinië n. Limassol. Isis 15 v. Savannah n. Baltimore. Ittersum 16 420 m. z.z.o. Kp. Race n. Le Havre. Ivoorkust 17 te Antwerpen. Jacob Verolme 16 v. Caldera n. Balboa. Jagersfontein 16 243 m. n.w. Kaapst. n .Kaapstad. Japara 17 te Rotterdam. Jason 15 1250 m. z.w. San Miguel n. Amsterdam. Jos. Frering 16 85 m. n.n.o. L. Palm. n. IJmuiden. Kaap Hoorn 16 50 m. z.o. Natal n. Curasao. Kalydon 16 v. New York n. Philadelphia. Kamperdijk 16 v. New York n. Antwerpen. Kara 17 te Maracaibo. Karossa 16 v. Manokwari n. Singapore. Katelysia 17 v. Puerto Miranda n. Curasao. Katsedijk 18 te Antwerpen. Keizerswaard 16 750 m. w. Finist. n. Landsend. Kelletia 16 te Rotterdam. Kermia 16 900 m. z.z.w. Azoren n. Curacao. Khasiella 16 560 m. n.w. Anguila n. Landsend. Kloosterdijk 16 350 m. w.n.w. Flores n. LeHa\*e Kopionella 16 200 m. n.o. Azoren n. Curacao. Korendijk 16 v. Rotterdam n. Antwerpen. Krebsia 16 240 m. n.o. Barbados n. Trinidad. Kreeft 16 180 m. z.z.w. Las Palmas n. Rotterdam Kreon pass. 16 Flores (Azoren) n. Guadeloupe. Kylix 16 v. Cardon n. Buenos Aires. Ladon 18 te Rotterdam. Langkoeas 16 v. Hongkong n. Shanghai. Leersum 16 380 m. n.w. Singapore n. Osaka. Lelykerk 16 v Beyrouth n. Port Said. Limburg 16 260 m. o. Damman n. Damman. Loosdrecht 16 715 m. z.z.o. Sokotra n. Aden. Lycaon 16 575 m. o.z.o. Socotra n. Penang. Maashaven 17 te Recife. Madisonlloyd 17 v. Suez n. Beyrouth. Mainlloyd 17 te Balboa. Marathon 16 v. Paramaribo n. Amsterdam. Meliskerk 16 v. Bremen n. Hamburg. Memnon 16 400 m. z.w. Bermuda n. Willemstad. Mentor 16 v. Malta, 18 te Piraeus. Merseylloyd 16 150 m. o. Ceylon n. Pt. Dickson. Minos 16 v. Rotterdam n. Helsinki. Mississippilloyd 16 v. Suez n. Calcutta. Modjokerto 16 95 m. n.o. Ouessant n. Marseille. Moh. Reza Shah 16 v. Band. Mashur n. Kwinana Moordrecht 16 v. Philadelphia n. Curasao. Munttoren 16 270 m. o.z.o. Madras n. Abadan Naess Comm 16 60 m. n.w. Lissabon n, Pt. Brega Neder-Eems 16 ten anker Port Swettenham. Neder-Elbe 16 v. Houston n. Philadelphia. Neder-Rhone 16 te Hamburg v. Antwerpen. Neder-Weser 16 te Bremerhaven v. Hamburg. Nestor 16 v. Lissabon n. Piraeus. Nias 16 12 m. z. Dungeness n. Charleston. Nieuw Amsterdam 16 te New York. v. Pt. Au Pr. Noordam 16 v. Rotterdam n. New York. Noordwijk 16 115 m. n.w. Finisterre n. IJmuiden. Nijkerk 17 te Rotterdam. Ocean Sprinter 17 v. Rotterdam n. Las Palmas. Ommenkerk 16 300 m. z.z.w. L. Palm. n. Kaapst. Ondina 17 140 m. w.n.w. Colombo n. Mena. Onoba 17 te Suez v. Mena. Ootmarsum 17 v. Antwerpen n. Bremen. Oranjefontein 16 v. Kaapstad n. Tenerife. Oranje Nassau 18 te Barbados. Osiris pass. 16 Vlissingen n. Amsterdam. Ossendrecht 16 v. Savona n. U.S.A. Palamedes 17 te La Ceiba. Papendrecht 16 10 m. n. K. Villano n. Zwarte Zee. Parkhaven 16 v. Santos n. Bahia. Pendrecht 16 30 m. z. Mona Passage n. Paulsboro. Pericles 17 v. San Antonio n. Anto Fagasta. Philidora 16 100 m. n.o. Ouessant n. La Skhirra. Philine 18 te Mena Al Ahmadi. Philippia 16 80 m. w. Algiers n. Port Said. Pieter S. 18 te Rotterdam. Prins Alexander 16 te Antwerpen. Prins Frederik Willem 17 te Ceuta v. Gandia. Prins Maurits 17 v. Halifax n. Sint Johns. Prins Willem George Fred. 16 v. Hull n. Antw. Prins Willem II 16 v. Rotterdam n. Helsinki. Prinses Margriet 16 50 m. n.o. Bougie n. Antw. Purmerend 17 te Bonny v. Dakar. Pygmalion 16 750 m. n.o. Pto. Rico n. San Juan. Raki 15 v. Curacao n. Kaapstad. Reza Shah the Great 16 300 m. o.z.o. Malta naar Portland. Riouw 17 te Livorno. Risa Paula 16 v. Conakry n Hamburg. Roebiah 16 v. Penang n. Djibouti. Roepat 17 te Djibouti verwacht v. Akaba. Rondo 16 te Penang v. Manilla. Rossum 16 220 m. o. Kp. Canaveral n. Landsend. Rotterdam 16 285 m. o.n.o. Aden n. Bombay. Ruys 16 v. East-London n. Durban. Rijnkerk 16 v. Rotterdam n. Hamburg. Salatiga 17 te Antwerpen n. Basrah. Schelpwijk 16 v. Calcutta n. Abadan. Schiedijk 16 400 m. o. Kp. Race n. Rotterdam. Schouten 16 230 m. n.n.w. Walvisbay (bestemm Senegal 16 50 m. z.w. Casquets n. Duinkerken. Senegalkust 16 te Le Havre v. Freetown. Sepia 16 v. Fremantle n. Aden. Serooskerk 16 1066 m. n.w. Fremantle (bestemm.). Sinon 16 180 m. n.w. Azor enn. Carupano. Sinoutskerk 16 te Port SaitJ v. Rotterdam. Soestdijk 16 85 m. w. Valentia n. New York. Spaarnekerk 16 265 m. o. Dondrahead n. Aden. Stad Amsterdam 16 150 m. n.o. Finist. n. Sagunto. Stad Delft pass. 16 Kp. Verdische eil. n. Vitoria. Stad Gouda 16 140 m. z.w. Finisterre n. R'dam. Stad Kampen 17 te IJmuiden v. Pepel. Stad Rotterdam 16 5 m. z. Kp. Palos n. IJmudien. Stad Utrecht 16 40 m. z.w. Dungeness n. Pepel. Stad Vlaard. 16 150 m. n. Flores n. Denemarken. Statendam 16 v. San Juan n. Trinidad. Statue of Liberty 17 te Rotterdam. Steenwijk 17 te Lourenco Marques v. Durban. Stentor 16 te Hamburg. Straat Magelhaen 18 v. Durban n. Singapore. Straat Rio 16 te Buenos Aires n. Montevideo. Straat van Diemen 17 te Singapore v. Hongkong. Tacana 17 te New Orleans. Tamara 19 te Tripoli verwacht. Tegelberg 16 170 m. n.w. Manilla n. Kobe. Themis 18 te Jacksonville. TJiuredrecht 16 540 m. w.z.w. Valencia n. Avonm. Tjibodas 16 te Singapore v. Hongkong. Tjiliwong 19 te Matadi verwacht. Tjitjalengka 16 te Montevideo v. Santos. Towa 16 160 m. z. Recife n. Rio de Janeiro. Ulysses 18 te Rotterdam. Utrecht 16 ten anker te Mufatta v. Rastanura. Van Cloon 16 45 m. o. Kp. Race n. Hollandia. Van der Hagen 16 600 m. n.w. Amsterdam eiland naar Beira. Van Riebeeck 16 te Das eiland v. Dubai. Van Spilbergen 17 te Auckland. Van Waerwijck 16 v. Mombasa n Singapore. Vasum 17 te Curacao. Viana 16 v. La Spezia n. Tripoli. Vitrea 18 te Port Said. Vivipara 16 v Suez n. Mena A1 Ahmadi. Vlieland 18 te Punta Cardon verwacht. Vlist 18 te Freeport. Waardrecht 16 v. Osaka n. Yokohama. Waikelo 16 55 m. z.o. Rhodos n. Piraeus. W. A. Jones 16 410 m z.z.o. Bermuda n. Ph.delph Willemstad 16 v. Southampton n. Madeira. Witmarsum 17 te Lake Charles. Woltersum 16 600 m z.o. Kp. Race n. Houston. Wonosari 17 te Beira. Wonosobo 16 v. Manilla n. Ilo Ilo. Zaanland 16 te Buenos Aires. Zafra 16 107 m. n. Finisterre n. Tranmere. Zaria 18 v. Bahrein n. Mena A1 Ahmadi. Zwijndrecht 16 v. Vlaardingen n. Bremen. KLEINE VAART Abel Tasman 16 15 m. w. R. Sovereign n. Delfzijl. Ank T. 14 te Barking. Atlas 16 15 m. z. Burlings n. Rotterdam. Brouwersgracht 15 50 m. v. Abö n. Amsterdam. David 15 50 m. z.z.w. Lizardhead n. Catania. Dido 16 60 m. n.o. Da Gata n. Malaga. Eijo S. 16 in Beachyhead n. Calais. Insp. Mellema 16 50 m. n. Vincent n. Kingslynn Julia Mary 16 35 m. o. Outergabbart n. A'dam. Jupiter 14 te Livorno. Keizersgracht 16 dwars Katwijk n. Antwerpen. Lauriersgracht 16 zuidp. Botnische G. n. A'dam. Leliegracht 15 50 m. w. Hoek v. Holl. n. Pasajes. Mathilde 14 v. Ayr n. East-Yelland. Midas 16 30 m. z.w. Oporto n. Barcelona. Nero 16 dwars Villano n. Leixous. Phidias 16 12 m. n.n.w. Tanger n. Rotterdam. Stella Prima 16 10 m. n. Sandettie n. Hamburg. Strabo 16 100 m. n.w. Napels n. Livorno. Westerdok 16 Sandetti gepass. n. Duinkerken. SLEEPVAART Ebro 15 v. Rotterdam n. Gravesend. Gele Zee 15 v. Maassluis n. Blackwater. Oceaan 14 720 m. o.n.o. San Juan n. Hamburg. In het Hervormd Verenigingsgebouw aan de Schans in Beverwijk wordt vrijdag 3, zaterdag 11, zaterdag 18 en zaterdag 25 mei het achtste jeugdmuziekconcours voor Kennemerland gehouden. De inschrijving is opengesteld tot en met zondag 31 maart voor alle leerlingen uit Noord-Holland, woonachtig in de streek welke door Haar lem, Uitgeest en Castricum wordt be grensd. De leeftijdsgrens is bepaald van acht tot en met vijfentwintig jaar. Als hoofdprijs is de zilveren „Toon- kunstwisselbeker" uitgeloofd, plus een aan tal andere prijzen. De groepen bestaan uit zang, piano, strijk- en blaasinstrumen ten. De deelnemers moeten klassieke wer ken ten gehore brengen, die echter niet langer dan vijf minuten mogen duren. Inschrijfformulieren kunnen worden aangevraagd bij de heer J. de Roos, Ber kenlaan 32, Beverwijk. In New Vork ,s bekendgemaakt, dat Nederland 200.000 schepel Amerikaanse mals heeft gekocht. Zaterdag kwamen in IJmuiden aan: Ems vèh Terneuzen: Inka, Emden; Bor, Istanboel; Dixie, Coruna; Osiris, Antwerpen; Soren Rask, Rotter dam; Inge, Monrovia; Mercurius H., Londen; La dy Roslin, Ardeer, munitie voor Buitenhuizen; Anne S., Kopenhagen; Contact, Bergen, méei voor Zaandam; Julia Mary, Londen; Blitar, Rot terdam; Texelstroom, Grimsby; Vliestroom, Da genham; Maas, Terneuzen; Sukhuma, Liepara; Runa, Norfolk; Alssund, Rotterdam; Flamingo, Stockholm; Caltex Gorinchem, Rotterdam; Hin de, Londen; Auriga, Itea; Inverfield, Wabana, erts voor IJmuiden. Zondag kwamen in IJmuiden aan: Eemstroom terug uit zee te IJmuiden met machineschade; Neth. Coast van Newcastle; Tika, Londen; Linge- borg, Groningen, voor IJmuiden; Tukker, Delf zijl, naar Zaandam; Auguste Schulte, Gent; Hoog vliet, Par; Angolakust, Antwerpen; Sagitta, Swansea; Achilles, Antwerpen; Thorwald, Ant werpen; Stad Kampen, Pepel, erts voor IJmui den: Tasman, Norwich; Stamatios G. Embiricoè, Boston; British Fame, Duinkerken; Nesshorn, Uddevalla; Martha Ahrens, Hamburg; Labotas, Gothenburg; Zaanstroom, Portsmouth; Thuntank 1, Rotterdam, te IJmuiden; Oscar Floa, Bergen, visfilets voor IJmuiden; Harrogate, Goole; Stub- benhuk, eL Havre: Nacy Lee, Abö, cellulose voor Velsen; Roelof Buisman, Par; Wiebold Böhmer, Faroe. Maandag kwamen in IJmuiden aan: Invieta van Port Allen; Thorbjorg, Antwerpen; Braunsch weig, Antwerpen; Soren Rask, Rotterdam; IJ- stroom, Grangemouth; Pacific Telstar, Hamburg; Berkelborg, Harlingen, voor IJmuiden; Alssund, Rotterdam; Konny M., Antwerpen; Brinda, Da genham. Zaterdag vertrokken uit IJmuiden: Alcor W. naar Rotetrdam, van Zaandam; Ahoy, Boston, kunstmest van IJmuiden; Fletero, Las Palmas; Eemland, Tenerife; Amstelland, Bremen; Alge, Antwerpen; Nieuwe Waterweg, Londen, walsma- teriaal van IJmuiden; Yorkshire Coast, Newcast le; Oosterdiep Hull, van Zaandam; Sirius, Fe- camps, haring voor IJmuiden; Jean E., Londen; World Campaigner, Hampton Roads, van IJmui den; Streefkerk, Hamburg; Patria, Gothenburg; Amstelborg, Groningen, kunstmest van IJmui den; Eboe, Londen; Beninkust, Bordeaux; Bird- wood, Immingham; Calchas, Kopenhagen; Gra tia, Rotterdam, van Zaandam; Eemstroom, Shb- reham; Rijnstroom, Hull; Stad Alkmaar, Emden, van IJmuiden; Oldekerk, Lissabon. Zondag vertrokken uit IJmuiden: Soren Rask naar Rotterdam; Thorskog, Falkenberg; Slamat, Hamburg; ,Frjtz Thyss„en, Pepel; Thaletas, Ham burg: Lady Sonia, Rotterdam, van Zaandam; In- dus, Hamburg; Thorgerd, Bremen; Allsund, Rot terdam; Quo Vadis, Rotterdam, van Zaandam; Eemstroom, Shoreham; Persian Fedowsi, Ham burg; Inka, Brunsbüttel; Charis, Pernis; Oranje, Portsmouth; Finkwarder, Rotterdam, bijlegger IJmuiden; Clyde Surveyor, Antwerpen; Phoenix, Terneuzen; Ulysses, Rotterdam; Caltex Goriii- chem, Rotterdam. Aanvoer van maandag Aan de markt in IJmuiden waren van morgen 98 vaartuigen met 115 kisten schelvis, 1030 wijting, 810 gul en kabel jauw, 595 koolvis, 30 roodbaars, 1075 ha ring, 140 makreel, 5000 schol, 160 tarbot, 530 varia, 7100 stuks kabeljauw, 150.000 kilogram tong. Voor de dinsdagmarkt zijn 60 tot 70 schepen blijven liggen. Prijzen van maandag Prijzen, in guldens, per kilogram: heil bot 3.403, tarbot 3.603.40, grote tong 3.603.30, grootmiddel tong 2.302, klein- middel tong 2.021.84, tong I 2.061.94, tong 2 1.78—1.54. Per 125 kilogram: grote kabeljauw 65 56, middel kabeljauw 6657, grote koolvis 9892, middel koolvis 6056, leng 6756, witte koolvis 7882. Per 50'kilogram: grote gul 3826, mid del gul 3225, kleine gul 2811, koolvis 2319, koolvis II 2016, leng en lom 28 25, ham 144, witte koolvis 36, grote schol 16.508.60, grootmiddel schol 157.30, kleinmiddel schol 178, schol I 1712, schol II 2115, schol III 2215, schar 38 27, grote schelvis 7060, grootmiddêl schelvis 7162, kleinmiddel schelvis 76 58, schelvis I 7965, schelvis II 6128, wijting gestript 2115, wijting dicht 12 8, haring 3723.40, makreel 5237, tar bot 132—70, griet 72—62, heilbot 110— 144, kuit 176, tongschar 27. Per regel: grote kabeljauw 5738, mid- deo. kabeljauw 3423. Schevingen In Schevingen bedroeg de aanvoer vart- morgen 200 kisten wijting, 150 gul en ka beljauw, 1300 schol, 1100 stuks kabêljauw en 33.000 kilogram tong. Op zee De thuisvarende schepen hebben op twintig mijl noordoostwest van het licht schip Terschellingerbank veel hindèr ondervonden van drijfijs. De KW 159 Marian Ellen heeft de Ièrse Zee de rug toegekeerd, wegens de bedroe vende resultaten van de visserij daar. Oók de SCH 196 Helena breekt de reis af en gaat naar Scheveningen om de in de Ierse Zee gevangen vis te verkopen. De Marian Ellen gaat nu haar geluk beproeven in de noordelijke Noordzee. Advertentie voor natmirpermanent of modeling JAN SOÏK Wflkerstraatweg 259 - Velsen-N. Tel. 02510 - 3585 VOORBEURS VAN HEDEN Slót lste tijdv. 2de tijdv A.K.U455 gb-458Vj gl 457'/j Kon. Olie166 gb-166,20 Philips 154,20 gb-154.60 ƒ154,40 Unilever 144,20- 144,50 ƒ144,50 Hoogovens 536 538 538

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 8