Ajax kwam zijn afspraak met RCH niet na Racing was geducht op schot tegen combinatie van Ajax Linksbuiten Jonker bleek tegen KFC goed op dreef te zijn Schuiven Geen noodcompetitie, zo weinig mogelijk spelen op woensdag, bekerstrijd gaat gewoon door Voor de toto van zondag Go Ahead bleef Feijenoorders in oefenwedstrijd de baas Vier glasheldere goals na de rust N Van 't Kruys liep weer blessure op Lukt ontdooiing van grasmat stadion? Voetbal in Engeland ook al moeilijk Amateurbepalingen overtreden Formatie Fortuna m Amateurelftal in Zwolle door de Boys verslagen Korfbalbond houdt van opschieten bij afwerken competitie wo MAANDAG 18 FEBRUARI 1963 Moeilijkheden V erontschuldigingen Nare zaak Twee bestuursleden van „Schiebroek" knoeiden in de boeken van hun club KONING VOETBAL BESLIST: S. B, S. A mateurs T af eltennisuitslagen (Van onze sportredacteur) Dè 2500 toeschouwers die zondagmiddag de ploeg van Ajax het hoofdveld van het „Heemsteedse Sportpark op zagen komen s.voor de oefenwedstrijd tegen RCH trok- |ken verongelijkte gezichten. Waar was, f zo vroeg men -zich af, doelman Hoger- man, waar was back Ouderland, waar was Sjaak Swart, ja waar waren Henk en Cees Groot en Keizer. Er zou toch, zoals was aangekondigd, een volledig Ajax in het veld komen en niet een com binatie met vijf eerste-elftalspelers (Smit, Schaaphok, Pronk, Muller en Prins) en zes lager spelenden? In de rust hebben wij van RCH' voorzit ter betaald voetbal, de heer De Lange, gehoord hoe de vork in de steel zat. Veertien dagen geleden al maakte de heer De Lange een afspraak met de ad ministrateur van Ajax, de heer Vunde- rink, voor een vriendschappelijke wed strijd op 17 februari, waarin Ajax met zijn volledige eerste elftal zou uitkomen. De recette zou na aftrek van de kosten Worden gedeeld. Een paar dagen later werd die afspraak van de zijde van RCH Tjfevestigd in een brief aan het bestuur vSn Ajax. De eerst volgende zondag (10 februari) had RCH een thuiswedstrijd tegen Sparta (Ajax zou die dag in Roosendaal tegen RBC spelen) maar die wedstrijd ging niet door. Dinsdag jongstleden vroeg Sparta's manager Neville aan de heer De Lange of het misschien mo gelijk was de zeventiende februari te spelen in Heemstede. Nee, zei daarop RCH's voorzitter betaald voetbal, voor die dag hebben wij al een wedstrijd af gesproken met Ajax. De heer De Lange belde daarna de heer Vunderink om nog even terug te komen op de afgesproken match en vernam toen dat alles bleef zoals het was. Zaterdag kwamen er evenwel plotseling moeilijkheden. Vanmiddag wordt het elf tal definitief samengesteld door de heer Hordijk van de commissie betaald voet bal, zei toen Ajax-administrateur en ik kan geen zekerheid geven over het feit of het het volledige eerste elftal zal zijn. Toen de heer De Lange wees op de ge maakte afspraak, werd geantwoord dat er interne moeilijkheden waren. Dat bleek ook wel toen de heer De Lange na bijzonder veel moeite de heer Hordijk van de commissie betaald voetbal aan de telefoon kreeg en die zonder meer ver telde dat er van een volledig eerste elf tal geen sprake kon zijn en dat RCH maar genoegen moest nemen met de vas te middenlinie plus een voorhoedespeler en een back van het eerste elftal. RCH, dat in advertenties had gesteld dat een volledig Ajax zou aantreden, heeft toen de hele zaterdagavond geprobeerd om alsnog FSV, DOS, Sparta of En schede naar Heemstede te krijgen, maar deed vergeefse moeite omdat de tijd van voorbereiding voor die clubs te kort was of omdat die clubs al andere afspraken hadden. Daarna heeft men, zij het onder protest, genoegen genomen met een on aantrekkelijke formatie van Ajax. De heer Muller, bestuurslid van Ajax, zei ons dat hij de gang van zaken betreur de en dat hij al in alle mogelijke toon aarden zijn verontschuldigingen aan RCH had aangeboden voor deze gang van zaken, ,','t Is bijzonder jammer dat het zo gelopen is en dat wij de rest van ons eerste elftal naar RBC hebben gestuurd. We hebben langs elkaar heen- gewerkt." RCH, dat al vrijwel de gehele vorstperio de alles in het werk heeft gesteld de voetballiefhebbers uit Haarlem en om geving iets te bieden, voelde wel aan dat het publiek zich bedot voelde met deze Ajax-formatie (zondagochtend maakte de VARA bovendien nog melding van de wedstrijd RBC-Ajax, waarna later de AVRO weer een bericht had over het wel doorgaan van de wedstrijd RCH Ajax, waardoor verwarring werd ver oorzaakt) en maakte toen op het veld bekend dat de kaarten die gekocht wa ren voor RCH—Ajax (het eerste) geldig zouden blijven voor de eerstvolgende wedstrijd. Dit om de goodwill van het publiek niet te verspelen. Laatste commentaar van de heer Muller van Ajax: „Een bijzonder nare zaak. En de financiën, wel daar zou ik nu niet eens meer over durven praten." Laatste commentaar van de heer De Lan ge: „Wij zijn bijzonder kwaad over deze gang van zaken en het laatste woord is er bepaald nog niet over gesproken. Een afspraak is een afspraak en RCH mag dan een tweede-divisieclub zijn, maar wij laten ons door niemand, ook niet door het machtige Ajax, bedotten." Misschien is het feit dat Ajax met een gelegenheidscombinatie naar Heemstede was gekomen voor RCH wel een extra prikkel geweest om een duidelijk winstge vende score te bereiken. Hoe dan ook, de winst kwam eruit zondagmiddag en de uit slag liet geen enkele twijfel wie van de beide combattanten de beste ploeg had. RCH, vooral gevaarlijk door de linker vleugel, speelde voor de rust (1-2) nog wat onwennig op het besneeuwde veld, maar sloeg in de tweede helft ongenadig toe tegen de Ajacieden die zich wel steeds fel ler verweerden maar toch een 5-2 nadelige stand moesten slikken voordat zij vlak voor het einde nog op 5-3 konden komen. Voor rust was er weinig aantrekkelijks te zien. In de achttiende minuut kwam de Racing voor toen Doesselaar een vliegend schot van zijn linker voet liet vertrekken dat doelman Van der Werf niet klemvast kon krijgen, waarop linksbinnen Van der Berg vrij gemakkelijk kon scoren. Lang zaam maar zeker verwierf Ajax zich daar na een licht veldoverwicht dat in de 25ste minuut een beloning vond in een goal van midvoor Worst (kopbal) en in de 40ste minuut in een treffer van linksbuiten Voogt die een snelle uitval besloot met een ver, maar haarzuiver schot waar doelman Van der Schilden geen enkel verweer tegen had. In de tweede helft was het tot verba zing van de 2500 toeschouwers binnen vijf minuten 3-2 voor RCH door doelpunten van Engelsma en Van der Berg. En van dat moment af was de strijd plotseling leven dig met een veel hoger tempo. Ajax' mid denlinie Muller-Pronk-Schaaphok smoorde veel gevaar in de kiem, verdeelde het spel daarna ook vaardig, maar Ajax' voorhoe de, waarin Prins de enige eerste elftal speler was maar slechts voor een kwar tier, want toen viel hij al uit, telde geen schutter in de geledéïen. Een moment uit de eerste helft: mid voor Worst van Ajax is doorgebro ken, maar drijft de bal te ver voor zich uit. Tot genoegen van Van der Schilden, Nanai, Koning en Euwes, maar tot displezier van Prins (geheel links) die op dit moment dus nog in de strijd is. RCH's voorstele linie wel, want door Engel sma werd het na een kwartier spelen 4-2 en door Doesselaar na 'n half uur zelfs 5-2. En dan praten wij nog niet eens over de kan sen die de keer op keer uiteen gespeelde defensie van Ajax moest toestaan maar die jammerlijk werden verknoeid. Vlak voor het einde kwam Ajax door linksbuiten Voogt nog op 5-3, maar toen hadden al vele toeschouwers het veld verlaten met de wetenschap dat de Racing de show gestolen had. Dankzij de uitstekend spelende linksbui ten Jonker heet Haarlem zondag een 1-2 overwinning behaald op kampioensgegadig de KFC. De Haarlemmers bereikten de zege door technisch goed spel en knap spel inzicht. Zij kwamen goed uit de voe ten op het besneeuwde KFC-veld, hoewel de Rogers na de rust voortdurend in het offensief waren. Doelman Van 't Kruys wil de echter niet capituleren. Er waren slechts enkele honderden toeschouwers. KFC miste Parree, Haarlem kwam vol gens mededeling met zijn sterkste elftal binnen de lijnen. Bij de Haarlemmers viel, zoals gezegd, Jonker op, terwijl linksbin nen Angenent voortdurend de aandacht opeiste van de Zaanse defensie, die met een dubbele spil speelde. Rechtsbuiten Vreeken was eveneens gevaarlijk en ging nogal eens langs linksback Arie Hersche (oudspeler van het Nederlands amateur elftal). De Haarlemse defensie greep secuur in, zij het dat de Koogse aanval door het zeer korte spel haar voor niet al te grote pro blemen stelde. Voor de rust zag men een gelijkopgaande strijd, waarin Bosschieter en Van Flierden bij KFC enige kansen misten. Er werd over en weer goed ge combineerd en behoorlijk voetbal bleek op dit veld best mogelijk te zijn. Na 24 minuten brak KFC de score open via Van Nek, die een van doelman Van 't Kruys terugspringende bal in het net werk te: 1-0. Haarlem diende goed van repliek. Nadat doelman Schouten een mooie kopbal van Angenent meesterlijk over de lat had gewerkt, verraste Jonker met een effectvol schot de Zaanse keeper (1-1). Na de rust pakte Haarlem meteen ste- Als een kat om de hete brei, zo heb ben zaterdagmiddag tien deskundigen onder anderen uit het Westland om de witte grasmat van het Feijenoordstadion geslopen. En de enige, die na afloop skep- tisch gestemd was, was de directeur van het stadion, de heer Bas van Krimpen zelf. Maar het is ook zijn grasmat, die strakt aan een ontdooiingsexperiment wordt onderworpen. „Wanneer het ook maar even dreigt mis te gaan, stop ik ermee", zei de heer Van Krimpen. Ik ben niet van plan mijn gras mat er aan op te offeren". „Dinsdagmiddag denkt men met de proe ven te beginnen. Het staat nog niet vast wat het wordt: hete lucht of heet water. Dat ook hieromtrent de meningen ver schillen blijkt wel uit een uitlating van de heer Theo Goud een bestuurslid van Xerxes en verwarmingsexpert in Rot terdam. Hij vertelde ons dat hij kans zag het stadion te ontdooien, maar niet op de manier, welke men zich voorstelt. vig aan. In de tiende minuut volgde een fraaie voorzet van rechtsbuiten Vreeken. De snelle Jonker reageerde direct en met een onhoudbare kopbal zrogde hij voor 1-2. Daarop had Jonker andermaal succes, maar nu constateerde de scheidsrechter buitenspel. Kees Molenaar (KFC-spil) ging nu naar voren en Haarlem stond lange tijd met de rug tegen de muur. Er volgden vele Zaanse aanvallen, doch Van 't Kruys hield fraai stand. Eenmaal schoot linksback Maas in paijjgjt^.teëen,.^e^giggp doelpaal. In de slotperiode raakte Van 't Kruys nog aan de frand gebfès$eeï$ (W liet zich vervangen door Souvereijn. Het bleef evenwel 1-2. RCH wilde voor de voetbalwedstrijd zon dag tegen Ajax een zo goed mogelijk veld opleveren. Een bestuurslid (aanne mer) gaf daarom de machinist van zijn bulldozer, die in Beverwijk woont, op dracht om het sportveld schoon te schui ven. Ter plaatse zou hij wel naeder in structies krijgen. De machinist ging op weg, kwam een sport veld tegen, vroeg aan de terreinknecht wat hij doen moest en kreeg ten ant woord dat hij wel kon beginnen met het hoofdveld sneeuwvrij te maken. En dat deed de bulldozermachinist. Pas toen hij in de middagpauze zijn brood heer opbelde om te horen wat hij verder nog moest doen werd hij tot zijn niet geringe verbazing voor de vraag gezet waar of hij toch wel bleef. Ik heb de opdracht uitgevoerd, zei de machinist. Maar zijn baas hielp hem snel uit de droom. Bij navraag bleek de machinist het terrein van HFC te hebben schoongeschoven. De terreinknecht van die vereniging had in de veronderstelling geleefd dat het bestuur een bulldozer had gestuurd Maar ook het veld van RCH is uiteindelijk nog schoon gekomen. Voor de negende achtereenvolgende week is het slechte weer in Engeland er de oorzaak van geweest dat maar weinig voetbalwed strijden konden worden gespeeld. De uitslagen van de1 wedstrijden luiden-: eerste divteter ArsenM—Bolton Wanderers 3-2; Leytön— Orient—Fulham l-I;. Liverpool—Wolverhamp ton "Wanderers 4-1; Sheffield UnitedWest Ham United 0-2. Tweede divisie Middlesbo- roughGrimsby Town 0-1. De KNVB heeft besloten aan twee le den van de voetbalvereniging Hoensbroek wegens het respectievelijk als penning meester en secretaris in de seizoenen 1960- '61 en 1961-'62 overtreden van de ama teursbepalingen en bondsvoorschriften tot 7 feb 1976 het recht te ontzeggen een functie te bekleden in de bond, één van zijn afdelingen of een aangesloten ver eniging. Daarenboven werden zij ingaan de 7 feb. 1963 tot 7 feb.. 1966 geschorst. Aan een ander lid, dat zich in het sei zoen 1961-'62 als bestuurslid en in het huidige seizoen als voorzitter aan deze overtreding schuldig heeft gemaakt, werd genoemd recht tot 7 feb. 1974 ontzegd. Ver der werd hij ingaande 7 feb. 1963 tot 7 feb. 1964 geschorst. Tenslotte werd nog aan twee leden dit recht tot 7 mei 1965 ont zegd wegens het in het seizoen lC60-'62 gedurende de tijd dat zij respectievelijk penningmeester en secretaris waren, over treden van de amateursbepalingen en bondsvoorschriften. Zij werden ingaande 7 feb. 1963 tot 7 mei 1963 geschorst. Aan de penningmeester en de secretaris van de voetbalvereniging Schiebroek is tot 8 februari 1975 recht ontzegd een functie te bekleden in de KNVB, één van zijn afde lingen of een aangesloten vereniging. Bo vendien zijn zij ingaande 8 februari 1963 tot 8 februari 1965, dus voor een periode van twee jaar, geschorst. v Deze straffen zijn hun opgelegd omdat een boekenonderzoek bij de vereniging heeft uitgewezen dat zij zich schuldig hebben ge maakt aan het plegen van valsheid in ge schrifte door het opzettelijk doen van on juiste boekingen, en aan het overtreden van de totovvorschriften. Benen van de (ijs)vloer. De DWS- speler Lens knalt een doelpunt in tij dens de vriendschappelijke wedstrijd tegen DOS, dat in windjacks speelde. (Van onze sportredacteur) De beslissing is gevallen: het bondsbe- stuur van de KNVB heeft zaterdag in een vergadering besloten geen noodcompeti tie in te voeren. De competitie voor de amateurs zowel als voor de semi-profs zal geheel en op de normale wijze wor den afgemaakt. En ook dat staat vast er zal zo min mogelijk van de woens dagavonden gebruik worden gemaakt om de achterstand ietwat in te lopen. Koning Voetbal decreteerde nog meer. Over het bekervoetbal zei hij dat hij voorshands niet van plan was dat zo maar op te offeren, ook al hebben de uitermate slechte weersomstandigheden al voor acht voetballoze zondagen ge zorgd. De strijd om de Nederlandse voet balbeker overigens nog nooit in trek ge weest bij het Nederlandse publiek gaat gewoon door. Wel is besloten niet alle vier resterende ronden, zoals oorspronke lijk was vastgesteld, op zondagen af te werken. Alleen de wedstrijden voor de vierde ronde (achtste finales) zullen op een nader aan te wijzen zondag worden gespeeld. De ontmoetingen voor de overi ge ronden worden avondwedstrijden. Dat alles klinkt allemaal leuk en aar dig, maar wij hopen dat het bondsbestuur in de loop van de maanden nog wel wat water in de wijn zal willen of moeten doen. Tenzij, en daar lijkt het aardig op, men het helemaal niet erg vindt dat er straks gevoetbald wordt in een zomerse hitte en dat cricketers, honkballers, ten nissers en andere beoefenaren van Aimer- sporten voor de keuze worden gesteld óf hun voetbalclub in de steek te laten óf hun club waarin zij hun zomersport ple gen te beoefenen. Gewone competitie, bekercompetitie, zo min mogelijk spelen op woensdagavon den, promotie- degradatiecompetitie. Voor- Voor de wedstrijd tegen het voorlopig Nederlands elftal, die op woensdag 20 februari in Geleen zal worden gespeeld, is 't elftal van Fortuna als volgt samen gesteld: doel: Vogels; achter: Harry Ous ters en Mommerts; midden: Notermans, Van der Hart en Munsters; voor: Kohn, Beenen, Rutten, Pfeiffer en Pierre Custers. uit maar, op naar het zweetvoetbal, op naar een voetbalcompetitie van 52 weken. Het einde van de vorstperiode is nog niet eens in zicht, de hal zit nog vele decime ters in de grond, op de velden liggen ber gen sneeuw, de voorjaarsregens moeten Zo wordt het van de zomer op de Nederlandse voetbalvelden. nog komen, maar wat hindert dat alle maal, we hebben nog zesenhalve maand om de competities helemaal af te maken. Want per slot van rekening kan je tot en met 31 augustus achter een voetbal hol len. Dan pas moet het echt uit zijn, want op 1 september moet de nieuwe beginnen. Zomersporten? Ach, wat is dat nou? Als we 't zo doen is voetbal toch zeker ook een zomersport? Advertentie SONNEMANS BANDEN SERVICE Autobandenverkoop - Inruil Gasthuisvest 23 Telefoon 17127 De voetbaltoto van zondag aanstaan de geeft, zoals bekend wedstrijden uit de Italiaanse, Spaanse en Portugese competitie. Hierbij geven wjj de uit slagen en de ranglijst van de matches die zondag voor die competities zijn gespeeld. De uitslagen in Italië waren: Atalan ta BergamoFiorentina 01; Catania Palermo 00; JuventusRoma 20; ModenaBologna 01; NapoliInter- nazionale 15; SampdoriaGenua 31Spa! FerrareTorino 20. De wedstrijden MatuaVenezia en MilanoLanerossi Vicenza werden uit gesteld. Na 22 wedstrijden luidt de stand: 1. Internazionale en Juventus beide 34 pnt.; 3. Bologna 28 pnt.; 4. Spal Ferrare 27 pnt.; 5. Lanerossi 26 pnt.; 6. Milano 25 pnt.; 7. Fiorentina 24 pnt.; 8. Roma 23 pnt.; 9. Atalanta, Torino en Catania alle 20 pnt.; 12. Napoli 19 pnt.; 13. Genua en Modena beide 17 pnt.; 15. Sampdoria 16 pnt.; 16. Mantua 15 pnt.; 17. Venezia 14 pnt.; 18. Palermo 11 pnt. Lanerossi, Milano, Genua en Mantua speelden 21 wedstrijden. Venezia kwam 20 maal in het veld. De overige clubs speelden 22 maal. De uitslagen in de Spaanse competitie waren: CorunaMalaga 32; FC Bar celona—Elche 40; Real MadridVal- ladolid 41; BetisOviedo 21; Atle- tico BilbaoValencia 21; Mallorca Sevilla 10; OsasunaAtleticO Madrid 1—4. De wedstrijd CordovaSaragossa ging in verband met het slechte weer niet door. De stand luidt thans: 1. Real Madrid 34 pnt.; 2. Atletico Madrid 27 pnt.; 3. Oviedo en Valladolid beide 26 pnt.; 5. Valencia 24 pnt.; 6. Saragossa en Bar celona beide 22 pnt.; 8. Athletico Bilbao 21 pnt.; 9. Cordova en Sevilla beide 19'pnt.;II. "Elche en Bètis beiden 18 pnt.; 13. Mallorca 17 pnt.; 14 Coruna en Malaga beide 14 pnt.; 16. Osasuna 13 pnt. Saragossa en Cordova speelden 20 wedstrijden. De overige teams kwamen 21 maal in het veld. De uitslagen voor de Portugese com petitie waren: LusitanoAtletico 53; BenficaOlhanense 11: CufAca demica 20; SetubalBelenense 11; LeixossBarreirense 00; Feirense Sporting Lissabon 14; Guimaraes FC Porto 03. De stand luidt: 1. FC Porto en Ben fica beide 28 pnt.; 3. Sporting 25 pnt.; 4. Lusitano 19 pnt.; 5. Leixoss 18 pnt.; 6. Beleneses 17 pnt.; 7. Guimaraes 16 pnt.; 8. Setubal 14 pnt.; 9. Academica 13 pnt.; 10. Olhanense 12 pnt.; 11. Barreirense en Cuf beide 11 pnt.; 13. Atletico 8 pnt.; 14. Feirense 4 pnt. De wedstrijden in de toto van zon dag aanstaande zijn: OviedoReal Madrid; ValladolidBarcelona; Sevilla Atletico B„; ValenciaBetis; Porto Benfica; OlhanenseCUF; Academica Setubal; LusidanoLeixos; Inter Milaan; MantuaModena; Roma Spal; TorinoGenua; VeneziaCata nia. Reserve wedstrijden: Belenenses Atletico en Sporting—Guimaraes. De wedstrijden 1 tot en met 4 zijn Spaanse wedstrijden; de wedstrijden 5 tot en met 8 alsmede 14 en 15 zijn Por tugese wedstrijden; de wedstrijden 9 tot en met 13 zijn Italiaanse wed strijden. Veel semi-profclubs blijken toch de voor keur te geven aan de buitenvelden boven de sporthallen voor het spelen van een vriendschappelijke partij voetbal. Met alle daaraan verbonden risico's. De door een nieuw laagje sneeuw bedekte velden ble ken over het algemeen vrij goed bespeel baar. Nederlands meest besproken club, Feije- noord, pleegt in oefenwedstrijden minder goed te spelen en ook zondag in Deven ter tegen Go Ahead kwamen de Rotterdam mers niet tot winst. Ongeveer 11.000 be langstellenden waren getuige van een aan trekkelijk duel, waarin Go Ahead licht in de meerderheid was. De uitstekende Pfeif fer gaf zijn ploeg een 1-0 voorsprong, wel ke door Van der Gijp werd tenietgedaan. Na de rust scoorde Pfeiffer opnieuw en toen probeerde Feijenoord voor de tweede maal naast de Deventenaren te komen. Ondanks een beter positiespel kwam Feije noord echter niet meer tot de gelijkma ker. Zelfs waren de aanvallen van Go Ahead gevaarlijker, vooral door de snel le Lefering, die door Veldhoen vaak slechts met harde charges kon worden bedwongen. In Rotterdam won Sparta met 3-1 van Xerxes. Snoek gaf zijn ploeg weliswaar een 0-1 voorsprong, maar na de rust schoot eerst Xerxes-spil Muyer in eigen doel, waarna Piet van Miert (2x) de Spar- ta-zege tot een feit maakte. Excelsior won van amateur-eersteklasse ONA met 4-1 (rust 0-0). De bredase eredivisieclub NAC kwam ook al niet tot een zege. In Apeldoorn won AGOVV door doelpunten van De Vries, De Jong en Hartjes met 3-2. De ruststand was 2-1 in het voordeel van AGOVV. De NAC-treffers werden aangete kend door Cock Luiten en Jaques Visschers (strafschop). De overige uitslagen: GVAV-Zwartemeer 2-2 (1-0); PEC-Elinkwijk 2-4 (2-0); KFC- Haarlem 1-2 (1-1); Fortuna (Vl)-ADO 1-3. Bij DWS-DOS, die werd gespeeld in 't Jan van Galenpark, scoorden de beide aanvals leiders Arie den Oude (DWS) en Tonny van der Linden (DOS) elk een hattrick. Uitslag 5-5 (2-1). De „andere helft" van Ajax I kwam in Roosendaal tegen RBC uit, waar het aangekondigd werd als „het bijna volledige Ajax". De Amsterdammers kwamen niet verder dan een gelijkspel: '5-5. In Zwolle heeft het voorlopig Nederlands amateurelftal zondag een 1-0 nederlaag te gen de semi-profclub Zwolse Boys gele den. Het enige doelpunt ontstond in de tweede helft door midvoor Van der Woude. De amateurs, die zich voorbereiden op de interland tegen Frankrijk en op de voor wedstrijd van het toernooi van de Olym pische Spelen, kwamen weliswaar tot be tere combinaties, voor het doel waren hun acties echter van alle gevaar gespeend. Vooral de fors spelende Boys achterhoe de. met stopper Lippold aan het hoofd, bleek moeilijk te passeren. Na de rust ging de strijd meer gelijk op, al bleef het middenveld, door het goede spel van de kanthalves Frölich (Enschede) en Hof stee (DWS) en de binnenspelers De Bruyn (Blerick) en De Vries (Jubbega) in het bezit van de amateurs. De semiprofs opereerden echter wat ge vaarlijker en als rechtsbinnen Lafaille koelbloediger was geweest, zou invaller doelman Roosendaal (West Frisia) meer dan één maal gepasseerd zijn. Ofschoon de amateurs nog enkele kansen kregen, waren zii niet meer bij machte de toch wel verdiende gelijkmaker te produceren. Het hoofdbestuur van de Koninklijke Ne derlandse Korfbal Bond heeft besloten te trachten de competitie van de hoofdklas se volledig te laten uitspelen. Om de af werking te bespoedigen zullen wedstrij den worden vastgesteld op Tweede Paas dag, Koninginnedag, Hemelvaartsdag, Tweede Pinksterdag en na 15 mei op woens dagavonden. Slechts clubs die hebben in geschreven voor toernooien in het buiten land met Pasen, zullen van wedstrijden rond de Paasdagen worden vrijgesteld. Over de afwerking van de gewone com petitie zal overleg worden gepleegd met de bondsraad, die op 2 en 3 maart in Oosterbeek bijeen komt. De mogelijkheid is niet uitgesloten dat ook voor deze com petitie de bijzondere feestdagen zullen wor den benut. De te nemen maatregelen zul len evenwel sterk afhankelijk zijn van het ogenblik waarop de competitie kan wor den hervat. Het bestuur van de KNKB hoopt dat hieromtrent op 2 en 3 maart een beter inzicht bestaat. Hoofdklasse C: GerminalSalamanders 2-8, MaasbreeIrene 8-2, OTTCA VGA 1-9, TYBBDDC 5-5. Overgangsklasse K: GTTCWilskracht 1 6-4, Hotac—Nufa 8-2, Povac 2—TOG 8-2, Victory '55—Togido uitgesteld, VTCSmash 5 4-6.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 9