Tevredenheid en vertrouwen in de rijen van honkballers Leden van Arabische Liga zullen Olympische Spelen boycotten 7 Voorlopig Nederlands elftal speelde zinloze oefenmatch Tenzij uitsluiting Indonesië wordt ongedaan gemaakt WERELDKAMPIOENSCHAPPEN ZIJN BEGONNEN Skoblikova eerste op twee afstanden Voetbal en korfbal wederom afgelast RCH en Ajax zijn weer goede vrienden Sparta komt zonder Doesburg naar RCH Bezorgdheid over uitblijven verdere aanwas van leden Schaatskalender voor we einde Burnley uit strijd om Engelse beker Venetië-Genua: 0-0 Ook Schwartz had geen houvast aan „generale'' voor duel tegen Belgen Toch nog hoop op ontdooiing DONDERDAG 21 FEBRUARI 1963 19 Rigoreus Jaarverslag Weer meer Post en Van Steenbergen eindigden als tweede m 1 Bokser - stierenvechter Verdiend Moulijn wel beschikbaar tegen de Belgen leen om het feit dat zij 50 maal in het Nederlands team hebben gespeeld. Velen zijn alweer vergeten, dat toen de behoefte aan een Amerikaanse coach zich deed gevoelen in de Nederlandse honk- balsport, maar in deze behoefte niet kon worden voorzien door financiële omstan digheden, het juist deze twee rashonkbl- lers waren, die samen met Martin Jole een coach-cursus in elkaar zetten, die de Nederlandse cursisten zo'n goede onder grond gaven dat de lessen van Ron Fraser in theorie weinig verschilden van die van trio Keulemans-Jole-Urbanus.Daarbij leid de Henk Keulemans het Nederlandse team in 1956, 1957 en 1958 als speler-trainer- coach op voortreffelijke wijze naar het Europees kampioenschap. Als laatste belangrijke punt zien wij een voorstel van de verenigingen OVVO en Sparta, die de vergadering voorstellen de inrichting van de hoofdklasse-competitie aan het bondsbestuur over te laten. Een tamelijk rigoreus voorstel in vergelijking voorschreef dat indien men wilde afwij ken van veertien wedstrijden per seizoen met de tot nu toe geldende bepaling, die alle acht hoofdklasseteams vóór moesten zijn. Juist deze laatste regeling was er de oorzaak van dat de acht hoofdklassers tot nu toe niet tot een beslissing kwamen over het te volgen schema in het aan staande seizoen. OVVO en Sparta willen nu de knoop doorhakken en de beslissing aan het bondsbestuur overlaten. In haar prae-advies zegt het bondsbe stuur dit voorstel toe te juichen, maar begrip te tonen voor verenigingen die dit voorstel te ingrijpend vinden. Het bonds bestuur stelt daarom voor deze nieuwe regeling voor drie jaar als proef te aan vaarden. Wij kennen de instelling van het huidi ge bestuur, dat meer dan veertien wed strijden per seizoen voorstaat. Hoe wordt dit onderwerp echter behandeld door een eventueel opvolgend college? Wij zouden het billijker vi-nden de bestaande regeling te handhaven met deze uitzondering: het voorstel dat de meerderheid van stemmen verwerft geldt als bindend voor 't komen de seizoen. Uit het jaarverslag van KNHB-secreta- ris Bremer spreekt naast een zeker niet misplaatst vertrouwen toch ook be zorgdheid. Vertrouwen, omdat het Neder landse honkbal in het afgelopen seizoen haar leidende plaats aan de top van Euro pa op velerlei wijzen heeft waar gemaakt, bezorgdheid, omdat het ledental, dat sinds de Europese kampioenschappen 1958 een onafgebroken stijging te zien gaf en aan het eind van het seizoen 1961 6970 be droeg, de mijlpaal 7.000 niet overschreed, maar zelfs iets terugliep (6915). Wat betreft het zo broodnodige bonds- bureau voor de honkbalbond was er een optimistisch geluid: door bemiddeling en medewerking van de KNVB is de KNHB huiseigenaar geworden. Het aangekochte pand zal behalve als bondsbureau ook dienst kunnen doen als woonruimte voor in de toekomst aan te trekken Ameri kaanse coaches. De zelfstandigheid die de acht rayons van de KNHB het afgelopen jaar voor het eerst genoten is goed door deze rayons gebruikt, al ontbrak het de rayonbesturen nogal eens aan medewerking van de ver enigingen. Financiële zelfstandigheid zal ook het komende jaar niet aan de afde lingen kunnen worden verleend daar de financiële positie van de KNHB nog steeds precair blijft, ondanks een niet geringe kapitaalsaanwas die echter louter te dan ken was aan de Europese titelstrijd. Dit evenement keert waarschijnlijk niet vóór 1968, mogelijk niet vóór 1970, terug bin nen onze grenzen." Het Haarlemse Schoten is verreweg de grootste vereniging van de KNHB met 201 leden, waarvan vooral het aantal junio ren- en adspirantleden wel zeer gunstig af steekt bij dat van de overige honkbalclubs. De lichte teruggang van het ledental van de Bond moet overigens voornamelijk ge zocht worden in de mindere belangstelling van de „jongste jeugd", een ontwikkeling waarop wij nog nader zullen terugkomen. Sparta (152), ADO (148), ABC (144), CTC (130), UW (126), EDO (124), Storks (122), HHC (118) en Onze Gezellen (116) behoren met Schoten tot de grootste tien honkbalclubs van Nederland. Het aantal specifieke honkbalvelden nam toe en het ligt in de lijn der verwachtin gen dat aan het eind van dit seizoen in Amsterdam acht honkbalvelden gereed zijn. In Haarlem heeft men dan de be schikking over twee velden, waarvan dat aan de Verlengde Orionweg het mooiste en best geoutilleerde van Europa zal zijn. In Rotterdam en Schiedam kwamen in 1962 honkbalvelden gereed, terwijl zelfs in Dieren(l) een echt honkbalveld komt. De honkbalpropagandacommissie, een commissie die weinig aan de weg timmert maar geruisloos zeer belangrijk werk ver richt, legde het afgelopen seizoen contac ten in Beverwijk, Heiloo, Alkmaar, Maas tricht, Sittard, Heerlen, Dieren, Doorwerth en Assen. Zelfs zond deze actieve com missie in de loop van 1962 500 propagan daboekjes naar Nieuw-Guinea; in Sorong werd al geruime tijd honkbal gespeeld. Het Duitse koppel Rudi AltigJunker- mann won woensdagavond de wielerzes- daagse van Essen voor het Nederlands- Belgische duo Peter PostRik van Steen bergen. Op de derde plaats eindigden het Duits-Zwitserse paar BugdahlPfennin- ger. De eindstand van de zesdaagse van Es sen luidt: 1. Rudi Altig—Junkermann (Did.) 809 punten, 2. Post—Van Steenber gen (Ned.—Belg.) 758 pnt. 3. Bugdahl— Pfenninger (Dld-Zwits.) 631 pnt. Op één ronde: 4. Renz—Roggendorf (Did) 584 pnt. De overige koppels hadden twee of meer ronden achterstand. De staten-leden van de Arabische Liga zijn van plan de Olympische Spelen van 1964 te boycotten, voor het geval het In ternationale Olympische Comité (IOC) de hechte band zou smeden met de jonge vol ken in Azië, Afrika en Latijns-Amerika, „Spelen van de nieuw ontstane landen". Daarvoor is een nieuwe sportorganisatie geschapen, die reeds in de loop van dit jaar in Djakarta eigen wereldspelen zal organiseren. Deze zullen de naam dragen „Spelen van de nieuwontstane landen". Tot de Arabische Liga behoren de vol gende landen: Egypte, Saoedi-Arabië, Sy rië, Libanon, Jemen, Jordanië, Irak, Libië, Koeweit, Algerië, Marokko en Tunesië. .yftxx* Vandaag is in de Japanse plaats Karui- zawa de strijd om het wereldkampioen schap hardrijden voor dames begonnen met de 500 meter. Het nummer werd gewonnen door de Russin Lydia Skoblikova, die de afstand reed in 45,4 seconden. De.uitslag van de 500 meter luidt: 1. Ly dia Skoblikova (Rusi.) 45,4 sec.; 2. Irina Egorova (Rusl.) 45,8 sec.; 3. Gunilla Jacobs- son (Zweden) 46,7 sec., 4. Pil Hwa Han (N. Korea) 46,8 sec.; 5. Inga Voronina (Rusl.) 46,8 sec.; 6. Natascha Kolchina (Rusl.) 46,9 sec. Willy de Beer bereikte met een tijd van 50,8 sec. de 32ste plaats. Het klassement van de 1500 m- luidt: 1. Skoblikova 2.23.3; 2. Stenina 2.23.5, Voronina 2.25.1; Wang Sjoe Juan 2.26.8; 5. Koltsjina 2.28.2; 6. Egórova 2.28.7; 7. Willy de Beer (Ned.) 2.29.5; 8. Jang Jung Siang 2.29.7; 9. en 10. Phil Hwa Han en Song Soon Kom, beiden 2.30.0. De stand na de 500 en 1500 m dames van de wereldkampioenschappen hardrijden luidt: 1. Skoblikova 93.167; 2. Voronina 95.167; 3. Egorova 95.367; 4. Stenina 95.633; 5. Koltsjina 96.300; 6. Phil Haw Han 96.800; 7. Wang Sjoe Juan 96.833; 8. Jacobsson (Zweden) 97.100; 9. Ashworth (VS) 97.300; 10. Jagabkudo (Japan) 97.733. 26. Willy de Beer 100.633. Het Amerikaanse ijshockey team verloor woensdagavond met 46 van een Duitse combinatie bestaande uit de clubs Fussen en Bad Tölz. De tussenstanden waren 00, 14, 3—2. De KNVB heeft zich in verband met de voortdurende vorst en de slechte ge steldheid van de terreinen voor de negen de achtereenvolgende maal genoodzaakt gezien het volledige voetbalprogramma af te lasten. Door de interland Nederland-België, die volgende week zondag in het Feijenoord- stadion wordt gespeeld, heeft men de wedstrijden zoals dat de laatste tijd ge bruikelijk was niet een week op kunnen schuiven. In de komende dagen zal men een beslissing over het programma van zondag 10 maart nemen. Ook de Koninklijke Korfbalbond heeft alle wedstrijden voor het komende week einde afgelast. Luis Folledo, zevende op de wereldrang lijst middengewichtboksers, zal zijn eerste gevecht alsstierenvechter gaan leve- Zoals bericht is het bestuur van RCH zondag bijzonder ontstemd geweest over het feit dat de voetbalclub Ajax met een zeer onvolledig elftal naar Heemstede kwam voor de oefenwedstrijd tegen RCH. Dit omdat duidelijk was afgesproken dat het volledige elftal van de Amsterdamse eredivisieclub zou aantreden. De vrede is evenweltintussen getekend, zoals wel blijkt uit het communiqué dat het bestuur ons vandaag verstrekte. Een door het bestuur van RCH aangewe zen delegatie, bestaande uit de heren B. Smallegange, N. de Lange en F. L. Wit kamp, heeft de kwestie met het voltallige Ajax-bestuur besproken. Hierbij is ge bleken dat het arrangeren van twee wed strijden door Ajax afgelopen zondag (te gen RCH en RBC) een gevolg is geweest van een misverstand in de Ajax-organi- satie, hetwelk mede door Ajax ten zeerste wordt betreurd. Het Ajax-bestuur heeft volledig begrip getoond voor de nadelige gevolgen welke hierdoor zijn ontstaan voor RCH zowel als voor het Haarlemse publiek. In de meest prettige sfeer is deze onaangename aangelegenheid thans tot volle tevreden heid van beide partijen geregeld, zodat het bestuur van RCH er prijs op stelt te verklaren, dat de sportieve en vriend schappelijke band welke altijd tus sen Ajax en RCH heeft bestaan, ook in de toekomst mede ten gunste van het Haar lemse publiek stevig en bestendig zal blijven, aldus het communiqué. Sparta dat het zondag tegen RCH op neemt telt een vervanger voor zijn jeug dige, spectaculaire doelman Doesburg. De ze staat opgestelc. in het militaire elftal. Sparta: Van der Velde; Van Lee en De Groot; Koning, Kok en Bosselaar (Ver hoeven); Van Ede, De Vries, Van Miert (Wilson), Bodnar en Adelaar. RCH: Van der Schilden; De Vries en Honout; Na- nai, Koning en Euwes; Hendriks, Engels- ma, Maslo, Van der Berg en Doesselaar. Scheidsrechter is de heer Van Male. Bezoekers van de wedstrijd RCH-Ajax (afgelopen zondag) kunnen, zoals al eer der werd bericht, op de toeganfskaarten van deze match eveneens het duel van ko mende zondag tussen RCH en Sparta be zoeken. Kijkers van vorige week moe ten hun kaarten inruilen aan 'n apart loket dat wordt geopend aan de Havenzijde van het terrein. Van 12 uur af bestaat hier toe gelegenheid. Zaterdag 23 februari trekken de bestuurs leden van 145 honkbalverenigingen en acht rayons naar Utrecht waar in gebouw Ti- voli onder leiding van bondsvoorzitter Posthuma de jaarlijkse algemene leden vergadering van de KNHB zal worden ge houden. Deze bijeenkomst van het honk- balparlement zal een rustig karakter gaan dragen, want er zijn momenteel weinig knelpunten in de organisatie. Immers, de competitie-indeling ging op de helling en eindelijk zullen de reserve teams van de standaardploegen worden gescheiden In 1962 werd het Nederlands team Europees kampioen en tijdens dit toernooi bleek het bondsbestuur volledig voor zijn taak berekend, sterker zelfs: de organisatie was perfect. Het contact met de Verenigde Staten heeft ook zijn vruchten weer afgeworpen. De opvolger van Ron Faser dr. William B. Arce bleek eveneens een zeer capabele kracht, die bovendien zeer goed met de jeugd kan omgaan. De reglementsvernieuwing bleek ook heel goed te voldoen. Velerlei redenen tot tevredenheid, dus, al zullen de Haarlemmers zich nog wel eens afvra gen waarop de Europese titelstrijd 1962 niet in Haarlem kon worden gehouden. Wordt het zaterdag in Utrecht dan zo maar een routine-bijeenkomst met weinig inhoud en louter huishoudelijke plichtple gingen? Toch niet! Allereerst is er van de zijde van het bondsbestuur wel enig nieuws te verwachten. Wie gaat dr. Arce opvolgen? De huidige coach blijft tot au gustus in ons land, maar dan moet hij terug naar zijn universiteit om de leiding van de lessen in de lichamelijke opvoe ding weer op zich te nemen. En hoe staat het met het te stichten bondsbureau? Ko men er dit jaar (de reeds lang aangekon digde) major league-teams naar Neder land Dan achten wij punt vijf van de agen da een bestuursvoorstel om de heren J, H. Urbanus en H. Keulemans te be noemen tot lid van verdienste ook een zeer belangrijk onderdeel van deze verga dering Hannie Urbanus en Henk Keule mans kregen beiden tijdens de Europese kampioenschappen 1962 vóór het spelen van hun vijftigste wedstrijd deze eervol le benoeming in het vooruitzicht gesteld. Zij verdienen dit tenvolle, maar niet al- De schaatskalendei van de KNSB ver meldt nog voor de komende evenementen: Zaterdag 23 februari Medemblik: IJsvereniging Radboud, toer tocht Enkhuizen-Staveren-Medemblik 60 km. Start 9.30 uur in Medemblik. Oud-Avereest: Langebaanwedstrijd da mes 500, 1000 en 1500 meter, aanvang 12.00 uur. Zevenhuizen Zuid-Holland: Nationale kortebaanwedstrijd dames 14.00 uur. Kerksloot: Wedstrijdtocht 70 km, aan-, vang 9.00 uur. Eilandspoldertocht, toertocht van 25. 55 bruari: 10.00 uur Warmond: Nationale kortebaanwedstrijd dames, aanvang 14.00 uur. Door samenwerking van de ijsclubs „TOG" te Elburg, „TOG" te Kampen en „Vol Moed" te Harderwijk zal op zaterdag 23 febrauari voor 't eerst 'n Veluwemeer- wedstrijd en -toertocht worden gehouden. De wedstrijd gaat over 65 km van Rogge- botsluis naar Harderwijk heen en terug. De start is bepaald om 10 uur vanaf Rogge- botsluis. De toertocht gaat over 65, 40 en 25 km en kan beginnen in Elburg, Harder wijk en Roggebotsluis. De start van deze tocht is van half twaalf tot 2 uur. De tocht van 40 km is de afstand tussen Harderwijk en Elburg, die van 25 km tussen Elburg en Roggebotsluis, beide heen en terug. Er zal een dubbele baan worden aangelegd, die mechanisch zal worden geschaafd en geveegd. Lemmer: wedstrijd- en toertocht Lem merUrk. Afstand 55 km, start wedstrijd 10.00 uur, start toertocht 10.30 uur, aan gifte Hotel Centrum. Alblasserdam: molentochten 30, 45 en 60 km, start tussen 10 en 13.00 uur, Vergulde Paard en Wapen van Alblasserdam. Oudkarspel: toertocht 40 km rond de duizend eilanden in de Geester Ambacht, start 13.30 uur in Oudkarspel. Wieringerwaard: 2 plassentocht 50 km, kinderen 25 km, start tussen 10 en 14 uur, Nieuwe Sluis, Haukes, De Kooy en Kol- horn. Zuilichem: IJsvereniging Volharding: baanrace over 45 km, start om 14.30 uur. Rotterdam: IJsvereniging Kralingen: na tionale langebaanwedstrijden voor heren over 500, 1500 en 5000 meter, begin om 11 uur. Ter Aar: merentocht over 3 plassen, 20, 40 en 60 km, begin om 10 uur. Lutjebroek: lange afstandswedstrijd over 78 km, begin om 13.30 uur. Zondag 24 februari Wieringerwaard: langebaanwedstrijd he ren 500, 1500 en 3000 meter, begin om 11 uur. Krommenie: IJsvereniging Klein maar Dapper: langebaan heren 500, 1500 en 3000 meter, langebaan dames 500 en 1500 meter. Begin om 11 uur. Oudkarspel: toertocht 40 km rond de dui zend eilanden in de Geester Ambacht, start 13.30 uur in Oudkarspel, St. Pancras, Warmenhuizen en Koedijk. Andijk-West: Kerkbuurt toertocht An- dijk—KerkbuurtHindelopen v.v., 60 km, start tussen 10 en 13 uur, start café De Hoop in Andijk. Purmerend en omstreken: oriëntatietocht, start tussen 10 en 15 uur in Purmerend bij café Mante. Warmenhuizen: IJsvereniging SIS: toer tocht 35 km, start 13.30 uur bij veiling koffiehuis in Warmenhuizen. Ter Aar: merentocht over 3 plassen, 20, 40 en 60 km, begin om 10 uur. uitsluiting van Indonesië niet ongedaan maakt. De secretaris-generaal van de Liga verklaarde woensdag dat alle leden zich voor een dergelijke boycot hebben uitge sproken. Het IOC is reeds van de hou ding van de Arabische landen op de hoog te gesteld. Het IOC heeft zoals bekend, op de laat ste zitting van het bestuur op 7 februari in Lausanne Indonesië als lid van de in ternationale Olympische organisatie ge schorst. omdat dit land bij de vierde Azia tische Spelen in Djakarta geweigerd had sportlieden van Formosa en Israel een in reisvisum te verstrekken. Nog dezelfde dag had president Soekarno de officiële uit treding van Indonesië uit het IOC aange kondigd. Het Indonesische staatshoofd gaf tegelijkertijd te verstaan, dat Indonesië een Voor de derde ronde van de Engelse bekercompetitie is woensdag gespeeld de ontmoeting Watford-Rotherham United. De wedstrijd werd met 2-0 gewonnen door Watford, dat nu in de vierde ronde in een uitwedstrijd uitkomt tegen Southampton United. Voor de bekercompetitie werden verder nog een tweetal replays gespeeld. Het be trof de ontmoeting Fulham-West Ham Uni ted voor de derde ronde en Liverpool- Burnley voor de vierde ronde. Westham United zegevierde met 2-1 en komt nu in de vierde ronde op eigen terrein uit tegen Swansea Town. Liverpool won na verlen ging met 2-1, aan het eind van de normale speeltijd was de stand 1-1. De tegenstan der Burnley speelde vorig jaar in de fi nale. Het winnende doelpunt kwam tot stand uit een strafschop, die 20 seconden voor het einde van de extra-speeltijd werd toegekend. Venetië en FC Genua hebben woensdag in hun wedstrijd voor de eerste divisie van de Italiaanse voetbalcompetitie ge lijkgespeeld: 0-0. Door deze uitslag verandert er weinig in de standenlijst. Genua is 13de met 18 pnt uit 22 wedstrijden en Venetië 16de ex aequo met Mantua. Deze clubs hebben elk 15 punten uit 21 wedstrijden. Omdat er op de voetbalagenda op 3 maart een interlandwedstrijd staat tegen de Belgen en omdat het gewoonte is dat er voor zo'n internationaal duel een oefenmatch wordt gespeeld, speelde het voorlopig Nederlands elftal gister avond in Geleen tegen de eredivisieclub Fortuna. En het moet ons van het hart het werd een zinloze vertoning, waar aan de ongeveer 12.000 toeschouwers noch de voetballers, noch bondscoach Elek Schwartz iets had. En dat slechts een tweetal spelers Kreijermaat en Van Wissen verwondingen opliepen mocht nog een wonder heten. Nee, een „generale" onder deze omstandigheden had geen enkele zin en was bovendien nog gevaarlijk ook. De speler die het van schijnbewegingen moet hebben, gevolgd door een korte sprint, was al bij voorbaat in het nadeel ten opzichte van de pure technicus. De voortreffelijke eerste helft van midvoor Van der Linden bewees dat maar al te duidelijk. Vooral lange spelers als Haak en Pronk kregen het bijzonder zwaar. On gelijk waren de kansen ook, doordat de kandidaten voor de nationale ploeg wei nig konden riskeren met de belangrijke wedstrijd Nederland-België in het vooruit zicht. En dat gold voor de spelers van Feijenoord nog extra in verband met hun match tegen Reims in Rotterdam. Fortuna startte met de zekerheid dat onder de gunstigste omstandigheden pas op 10 maart voor de competitie kan wor den gespeeld. Daaraan was het wellicht ook te danken dat de Limburgers in de tweede helft stellig tot de gevaarlijkste aanvallen kwamen. Schotloosheid was er de oorzaak van dat doelman Pieters Graafland slechts enkele keren behoefde in te grijpen. Ook voor Elek Schwartz had het treffen geen enkel positief punt. Van der Linden speelde voor de rust, zoals gezegd, goed, Kreijermaat: Knieblessure. maar het staat te bezien of hij ook op een normaal veld het terrein was met een egale, enkele centimeters dikke sneeuwlaag bedekt tot dergelijke pres taties was gekomen tegen Van der Hart en de zijnen. Schwartz mocht overigens nog van ge luk spreken dat de blessures van zijn „voorlopigen" tot een pijnlijke knie van Kreijermaat en een hoofdwond van Van Wissen beperkt bleven. Een tiental minu ten voor het einde zag het er even som ber uit toen Kreijermaat met een van pijn vertrokken gezicht, gesteund door mas seur Pierre van den Akker, het veld moest verlaten. In de kleedkamer bleek evenwel dat de blessure weliswaar pijnlijk doch be slist niet ernstig was. Deelnemende ploegen aan de wereld kampioenschappen in Karuizawa luis teren naar het Japanse volkslied. (Foto boven) (Telefoto) Willy de Beer, die vandaag in Karui zawa meestrijdt in de wereldkam pioenschappen schaatsenrijden voor vrouwen, geeft de conductrice van de bus (die haar naar de ijspiste bracht) haar handtekening. (Foto onder) Een negatief punt tenslotte was de lei ding van scheidsrechter Coppen, aange wezen door de scheidsrechterscommissie van het Zuiden. De arbitrage van de man uit Weert, die voornamelijk tweede divisie wedstrijden fluit, was bijzonder zwak. Zo zwak zelfs dat KNVB-officials van naam na afloop niet schroomden om in het openbaar hun kritiek over de fluitist te uiten. Zoals gezegd, een enerverende wedstrijd is het niet geworden. Het voorlopig Ne derlands elftal startte goed. Van der Lin den toonde zich direct een grandioos tech nicus op de vierkante meter. Hij kwam in de vijfde minuut op magistrale wijze vrij voor doelman Vogels. Het schot van de Utrechter was echter juist te zacht. Op de lijn „de bal is achter geweest" verklaarde Van der Linden later in de kleedkamer bracht Van der Hart red ding. Tot tweemaal toe kreeg Groot de kans de score met een kopbal te openen. Beide malen faalde de Amsterdammer. Vooral de kans die Sjaak Swart hem twee minuten voor de rust met een hoge voor zet bood, was nauwelijks te missen. Vol komen vrijstaand kopte de Ajacied te hard over. Na die eerste helft-van-de-voorlopigen volgden 45 minuten waarin Fortuna, met stopper Van der Hart en rechtshalf Uoter- mans als uitblinkers, de beste kansen had. Maar al kregen de Limburgers kansen, doelpunten bleven door het falen van de voorwaartsen uit. Somber zag het er uit toen in de 35ste minuut Kreijermaat zijn blessure opliep, waarna Villerius hem verving. Twee mi nuten voor tijd sloeg het noodlot opnieuw toe: bij het doel van Pieters Graafland kwam Fons van Wissen in botsing met de Fortuna-speler Pfeiffer. De PSV-er moest met een bloedende hoofdwond het veld verlaten. De opstelling van het voorlopig Neder lands elftal: doel: Pieters Graafland (Feij enoord); achter Haak (ADO) en Ouderland (Ajax); midden: Van Wissen (PSV), Pronk (Ajax), Kreijermaat (Feije noord); voor: Swart (Ajax), Groot jax), Van der Linden (DOS), Bouwmeester (Feijenoord) en Bosselaar (Sparta). Van Wissen: Hoofdwond. De hoop, dat de grasmat van het sta dion Feijenoord in Rotterdam alsnog ont dooid kan worden door een heteluchtbe- handeling, is nog niet geheel ijdel geble ken. Gisteren zijn weer een paar draineer- buizen gaan functioneren. Vandaag zal de „generale staf", die het experiment is be gonnen, opnieuw bijeenkomen om de stand van zaken te bezien en te bespre ken. Coen Moulijn oorspronkelijk opgesteld in het voorlopig Nederlands elftal kon gisteren wegens familieomstandigheden niet spelen. De Rotterdamse linksbuiten heeft zich echter wel beschikbaar gesteld voor de wedstrijd tegen België. De kandidaten voor het Nederlands elf tal zullen dinsdag in Zeist bijeenkomen voor een centrale training. Donderdag trekken zij opnieuw naar 't sportcentrum voor een driedaags trainingskamp.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 19