Elf goede ideeën bij Hoogovens leverden bijna f 10.000 op Bonn vond met moeite nieuwe proc.-generaal COR OLY IN DE VISHAL EN OP ZEE Graanhandel veroordeelt E.E.G.-prijsbeleid Drie opwekkingsdiensten in de Hildebrandzaal in Haarlem Vlotte verkoopster gevraagd zaanlondsche Bromfietsrijders Visserijzone Groenland nu uitgebreid Kleine „Zwarte Zee" voor Madurodam Smaakvolle stoffenshow in Beverwijk Havenberichten IJmondverenigingen vandaag en maandag Juristen met een zuiver verleden zijn schaars Op 21 februari6 en 13 maart Posttrein overvallen Olie duurder Chili levert Rauf niet uit aan Bonn Vonnissen in Madrid DONDERDAG 21 FEBRUARI 1963 7 Werknemers kregen herinneringsbekers schoenhandel IJMUIDEN Kort fInnondnjoiiws Bejaarde voetgangster op Zeeweg aangereden D.K.W. 595.- Rëtp 650.— Magneet 695.— JEZUS EN Muzikale medewerking Betancourt: Onruststokers in Venezuela krijgen een overmatige publiciteit Elf werknemers van Hoogovens en aangesloten bedrijven stonden gistermorgen op het toneel van het Luxor Theater in Beverwijk. Tezamen vormden zij een groepje, dat voor hun ideeën het lieve sommetje van bijna tienduizend gulden had ontvangen. Hun beloning voor een of ander in de praktijk gebracht idee hebben zij echter al geruime tijd geleden gekregen. Gisteren kregen zij van het lid van de directie, de heer W. Bakker, een beker ter herinnering aan het feit, dat zij het in het afgelopen jaar waren die de beste ideeën hadden ingeleverd. Enigszins feestelijk was die uitreiking van de bekers, omdat het tien jaar geleden is dat bij Hoogovens de zogenaamde ideeënbus is ingesteld een speciaal bu reau, dat zich beijvert de door werknemers ingediende ideeën te doen toetsen op prak tische uitvoering en het verstrekken van geldelijke beloningen. De secretaris van de ideeënbuscommissie, de heer Nolst Trénité, begroette gister morgen in het Luxor Theater tal van chefs van afdelingen, personeelsleden, alsmede het oud-lid van de directie, ir. F .W. E. Spies. Directeur W. Bakker belichtte de achtergronden van het ideeënbuswerk. Spreker wees er terecht op, dat men meer „produktie" van ideeën kan verkrij gen met een snelle behandeling door de commissie van het ingezonden idee. Een rappe afhandeling van zaken stimuleert de inzenders en ook de andere werknemers, die nog geen idee op papier hebben gezet. In dit verband deed de heer Bakker enige suggesties, die zuiver van interne aard waren. Ook benadrukte hij dat het heel nuttig is te luisteren naar werknemers, die mis schien wat moeilijk uit hun woorden kun nen komen, maar desondanks ideeën heb- Advertentie - -v A De grens van de viswateren om Groen land, dat sedert 1953 een Deens provin cie is geworden, zal ingaande 1 april 1963 worden vastgesteld op twaalf zeemijlen buiten de kust, zo is op het ministerie van Buitenlandse Zaken in Kopenhagen vernomen De Deense regering heeft de regerin gen van de laiiden, die in het gebied van Groenland de visvangst uitoefenen, reeds van dit besluit in kennis gesteld. Deze lan den zijn Frankrijk, Engeland, West-Duits- land, Noorwegen en IJsland. Op 't Deense ministerie van buitenland se zaken wordt als verklaring voor deze maatregelen gegeven dat het vaststellen van de grens voor de visvangst op twaalf mijl buiten de kust gerechtvaardigd is voor landen waarvan de bevolking vrijwel uit sluitend van visserijprodukten afhanke lijk is. Hieraan wordt toegevoegd dat van Portugese zijde reeds is vernomen dat de nieuwe grens voor de visvangst de Portu gese vissers niet ernstig zal schaden. Engeland en Denemarken zijn er na drie dagen overleg te Londen niet in geslaagd, tot overeenstemming te komen over de visserijgrens welke Britse schepen rondom le Far Oer in acht moeten nemen. Op het ogenblik mogen Britse trawlers tot zes iijl van de kust van de Far Oer vissen i?ar het desbetreffende akkoord loopt op "8 april af. Het plaatselijk bestuur van 'e eilandengroep had er bij de Deense -gering op aangedrongen, dat deze af tand tot twaalf mijl wordt uitgebreid. Tien van de elf prijswinnaars op het podium van het Luxor Theater in Beverwijk; van links naar rechts de heren H. Alleman, J. Hofland, P. van der Meys, F. J. Otten, G. C. Duin, A. Bontelive, C. Kok, J. Schol, N. Broen, J. Metzelaar en W. Bakker (adjunct directeur). ben over bepaalde toestanden in het be drijf, de verbetering van machines, veilig heidsvoorschriften en dergelijke. De heer Bakker overhandigde hierna be kers aan de elf werknemers die in het af gelopen jaar de beste ideeën hebben ge had. Tezamen hebben zij daarvoor een be drag van bijna tienduizend gulden ont vangen. Sommigen hadden meer dan een idee ingeleverd. De man die het meeste geld had gemaakt, is de heer Otten, die voor een idee 4.200 en voor een ander idee 90 had gekregen. Degenen die een beker kregen waren de heren: Broers, Alleman, Hofland, Bonte koe, Metzelaar, Otten, Kok, Schol, Duin, v. d. Meijs en De Nijs. Nadat de bekers waren uitgereikt volgde voor het grote gezelschap nog de vertoning van de nieuwe film „Raak", handelend over goede ideeën. Dezer dagen is het model gereed ge komen van de motorzeesleepboot Zwarte Zee van L. Smit Co's Internationale Sleepdienst te Rotterdam. Dit model dat geheel van geelkoper is gemaakt zal een plaats krijgen in „een der wateren" van de miniatuurstad Madurodam. Het zeer kostbare model van 's werelds grootste, sterkste en snelste motorzee sleepboot (9,000 i.p.k.) werd gebouwd door d modelmakerij A. Dubbelrm n te Ridder kerk in ongeveer 600 man-uren. Volgens voorschrift is het fraaie model gebouwd in een verhouding 1:25. Het 3 meter lange en 52 cm brede model van de sleepboot heeft een gewicht van naar schatting 120 kg. Men heeft het materiaal geelkoper gekozen om de miniatuur zee sleper bestand te doen zijn tegen de in werking van water en weer. Zoals bekend, zal de originele motor zeesleepboot Zwarte Zee (in aanbouw bij J. K. Smit's Scheepwerven N.V. te Kin derdijk) over enkele maanden in de vaart komen. Onderwijs. Tot leraar aan de gemeen telijke middelbare handelsavondschool te IJmuiden zijn benoemd: de heer L. F. A. Avegaart, voor het vak Nederlands, en de heer F. J. Walda, voor het vak handels wetenschappen. Frouwke Heidema, piano lerares te Santpoort, is benoemd tot lerares aan de Stedelijke Muziekschool te Gro ningen. Laswedstrijd. Lassers uit de IJmond zullen op 9 en 11 maart, in de Plaatwellerij te Velsen-Noord, de jaarlijkse laswedstrijd houden. Sportbond. De Sportbond IJmuiden houdt vrijdag 22 februari, in het Hervormd Jeugdgebouw aan de Rembrandtlaan. zijn jaarlijkse algemene vergadering. Op de agenda staan onder meer: bestuursverkie zing en voorstel tot contributieverhoging. Heemskerk. Bij afwezigheid van bur gemeester Nielen, die ziek is, heeft wet houder Roozen in zaal Flora een groot aan tal nieuwe inwoners begroet. Drs. L. J. Pennock van Hoogovens hield een inlei ding over de voorgeschiedenis van het streekplan, dat nauw samenhangt met groei en ontwikkeling van de industrie in de IJmond. „Viva Musica" zorgde voor muziek. E.H.B.O. De E.H.B.O -vereniging Be verwijk heeft haar jaarvergadering gehou den. Er zijn thans 153 leden. De gemeente lijke subsidie over 1962 is nog niet ont vangen. In de laatste week van maart wordt een bezoek gebracht aan het Veilig heidsmuseum. N.V.V.-vrouwen. Leden van de af deling Beverwijk van de N.V.V.-vrouwen- bond hebben met grote belangstelling ge luisterd naar de heer Kortenoever, die woensdagavond verteld heeft over alles wat leeft in het duingebied van het Provin ciaal Waterleidingbedrijf. Hij liet voorts mooie kleurendia's zien. De dames over wegen een bezoek aan het instituut voor blindegeleidehonden in Amsterdam. Een 76-jarige weduwe uit IJmuiden-oost werd woensdagmorgen op de Zeeweg, na bij de Fazantenlaan, aangereden door een personenauto. Zij had bij het oversteken niet uitgekeken. Met een gebroken linker onderbeen werd zij in het Antoniuszieken- huis opgenomen. Allerminst door het vriezende weer af geschrikt zijn woensdagmiddag en -avond de dames uit de IJmond in groten getale naar het Kennemertheater gegaan om zich op de hoogte te stellen van de laatste mode en zich de ogen uit te kij ken op de prachtige stoffen, die uit de collectie van Boussac werden getoond, 's Avonds was de belangstelling zo groot, dat er tafeltjes en stoeltjes in de foyer van het theater moesten worden bijge plaatst. Lady-speaker Ansje van Brandenburg had de leiding van deze stoffenshow, ge organiseerd door Stoutenbeeks modemaga zijnen. Van elk dessin is weinig inge kocht, juist om exclusiviteit te garande ren. De show begon, met het tonen van strandensembles, nog wat vage zomerge- luiden. Bij de strandkleding zagen we lange pantalons, shorts eventueel gecom bineerd met lange blouses tot over de heup. Bijzonder charmant waren de voile ja ponnetjes, waarvan het voordeel is dat zij licht in gewicht zijn en onkreukbaar. Leuk was een mouwloos jurkje met witte ma deliefjes bedrukt. De nieuwe zomerkleur is apricot en amandelgroen. De felle ro de kleur van de afgelopen winter is te ruggedrongen en vervangen door zachtere tinten rood. Boussac heeft veel frisse tin ten voor de komende zomer en de kleu ren zijn niet meer zo donker als bijvoor beeld twee jaar geleden het geval was. Er werd een grote verscheidenheid van stoffen getoond door de mannequins. De stoffen die de indruk van linnen of zijde geven, zijn echter alle van katoen ver vaardigd. Francine en Anita toonden twee bijzonder fraaie tailleurs waarvan alleen de blouse is bedrukt. Na de pauze werden namiddagtoiletjes getoond. Er waren er bij met bloemdes- sins en veelkleurige strepen. Het nopjes motief, dat enige jaren zo populair was, hebben wij gisteren in het geheel niet meer gezien. Zeer modieus zijn nog steeds de na middag-ensembles met bijvoorbeeld een effen mantel, die dan is gevoerd met de zelfde stof als van de japon. Van het huis Dior zagen we een prachtige effen- wit-katoenen japon met gekleurde mantel. Er passeerden nog satijnachtige cocktail japonnetjes en avondtoiletten. De zes mannequins kregen steeds een enthou siast applaus. Het sluitstuk vormde een katoenen bruidstoilet. Vol nieuwe ideeën en zomerse plannen verlieten de honder den dames het Kennemer Theater. Woensdag kwamen in IJmuiden aan: Apca van Pernis; Wexford, Boston, naar Koog a. d. Zaan; Janny, Londen; Eemstroom, Shoreham; Swift, Londen; Senegalkust, Rotterdam; Saarland, Ant werpen; Socrates, Antwerpen; Bilma, Le Havre; Jean E., Londen; Anneliese, Brazilië; Mandan, Rotterdam; Cotes du Nord, Le Havre; Cd. de Cucuta, Le Havre; Jans, Londen; Vogtland, Bre men; Borneo, Rotterdam; Trlto, Drogheda; Noordwijk, Monrovia, erts voor IJmuiden; Cran- borne, Portsmouth; Ladon, Antwerpen. Donderdag kwamen in IJmuiden aan: Schelde- borg van Delfzijl, naar Zaandam; Berkelstroom, Poole; Ragni, Esbjerg, voor IJmuiden; Aramis, Rotterdam; Juno, Uddevalla, bijlegger IJmuiden. Woensdag vertrokken uit IJmuiden: Pacific Telstar naar Rotterdam; Henriette B., Ellesmere- fort, walsmateriaal van IJmuiden; Attis, Esbjerg; Corenlia B.. Viga; Maas, Hamburg; Dizie, Im- mingham; British Patrol, Isle of Grain; Osiris, Nassau; Auriga, Bremen; Waverstroom, Shore ham; Vechtborg, Groningen, kunstmest van IJmuiden; Zaanstroom, Vlissingen; Angolakust, Duinkerken; Delfdijk. Vlaardingen; Mathias Reith, Landskrona; Kathe Molman, Emden; Gaasterland, Bremen; Admiralengracht, Boston; Inge, Monrovia; Norse Lady, Hamburg, van IJmuiden; Oskar Floa, Hirtshals, van IJmuiden; Hondsbosch, Londen, van Zaandam; Oosten- burgh, Rotterdam; Invicta, U.S Golf; Saint Mat- thieu, Rotterdam; Hectos, Helsingfors; Wiebold Böhmer, Rotterdam; Clothilde M., Rotterdam; Aaltje, Londen; Brouwersgracht, Rotterdam, van Velsen; Stad Kampen, Hampton Road,s, van IJmuiden; Grebbestroom, Rouen; Rudolf Kar stens, Antwerpen, van Zaandam. Vertrokken uit IJmuiden: Amstelstroom naar Bristol; Wexford, Boston, stijfsel en stroop van Koog a. d. Zaan; Maron, Antwerpen; Fairway, Bordeaux. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). DONDERDAG 21 FEBRUARI „Groene Huis", Beverwijk, 20 u.: Discus sieavond jeugdleiders Kennemer Theater, Beverwijk, 20 u.: re derijkerskamer „Kennemerland" speelt „Gouden regen". VRIJDAG 22 FEBRUARI Hervormd Jeugdhuis, Rembrandlaan, 20 u.: Jaarvergadering sportbond ..IJmuiden Gymnasium „Paulinum", Driehuis, 19.45 u.: Interscholaire muziekuitvoering. K.S.A.-gebouw, Beverwijk, 20 u.: verga dering K.A.B. (Van onze correspondent) BONN Na maanden zoeken is het de Westduitse minister van justitie Bucher nu eindelijk gelukt een nieuwe procureur- generaal voor het bondsgerechtshof in Karlsruhe te vinden: Ludwig Martin zal deze functie gaan bekleden, als zijn be noeming door Bondsraad en Bondspresi dent is bekrachtigd. Daarmee is dan eindelijk de vacature vervuld, die in juli 1962 ontstond, toen de juist benoemde Wolfgang Immerwahr Frankel moest worden ontslagen, nadat bekend was geworden, dat hij in het Der de Rijk bij het rijksgerechtshof in Leipzig als officier van justitie had meegewerkt aan terreurvonnissen. Het duurde zo lang voordat men een op volger voor Frankel had gevonden, omdat er in West-Duitsland slechts weinig hogere leden van de rechterlijke macht zijn, die niet tijdens de oorlog compromitterende baantjes hebben gehad. De nieuw benoemde Ludwig Martin, die in 1909 in Beieren werd geboren, was in het nazi-tijdperk maar twee jaar als jurist werkzaam, van 1937 tot 1939. Daarna was hij in militaire dienst. Van 1 april tot sep tember 1939 werkte echter ook Martin bij het rijksgerachtshof in Leipzig, en wel als zogenaamd wetenschappelijk assistent. Evenals Frakel bewerkte hij daar aanvra gen tot revisie van vonnissen die op lager niveau waren geveld. In tegenstelling tot Frankel nam Martin echter nooit deel aan zittingen van het hof, en daarop baseert minister Bucher de verwachting dat men Martin niet met zijn verleden zal kunnen lastig allen. Een van de eerste taken van de nieuwe procureur-generaal zal zijn de behande ling van de zaak tegen het weekblad „Der Spiegel". Advertentie laat een BROMMER voor u reserveren. NU KOOPT U HET VOORDELIGST. Nergens ziet u deze prijzen. KOM EENS AAN BIJ BREESTRAAT 108 BEVERWIJK BURGERLIJKE STAND BEVERWIJK GEBOREN: Ronald z. v. G. de Bie en J. de Ruiter; Ingrid M. d. v. A. P. J. Kossen en Q. A. Kruijver; Hendricus A., z. v. C. M. Kool en H. A. Borsboom; Jan z. v. J. Zand berg en J. P. Groen; Joke d. v. J. Zandberg en J. P. Groen; Linda d. v. W. van der Waals en D. J. van der Hoeven; Fredericus E. z. v. F. E. van Well en J. Kluft; Mari- H. d. v. T. L. G. van der Voort en M. S. Stobbelaar; Antonius J. z. v. P. C. Stam en G. E. Sminia; Bernardus R. H. z. v. H. P. Bakker en A. M. van der Putten; Jo hannes A. M. z. v. H. W. Duijn en J. G. Weterings; Wilhelmus H. z. v. P. P. Hand- graaf en K. Kühler; Silvia G. M. d. v. C. H. Vessies en G. C. M. Hulscher; Petronella M. d. v. J. L. C. Buizer en N. J. ten Napel. GETROUWD: A. S. Smit en B. J. Marx; N. van Zutphen en P. C. M. Schuurman; J. L. Philipoom en B. H. Korthof; A. Buur en L. A. Rijven; A. J. Koopman en G. G. M. Hendriks; C. A. Hardebelt en T. H. Stratmann. ONDERTROUWD: J. F. van Maanen en M. van Dijk; M. van Dompselaar en A. Vos; F. J. Gigengack en E. H. Piepers. OVERLEDEN: T. H. Esseling, oud 68 ja ren, geh. gew. m. H. Stratmann; A. C. den Kommer, oud 71 jaren, geh. m. J. IJff; D. Zuiderduin, oud 90 jaren, geh. gew. m. J. M. Burger; N. Korsman, oud 90 jaren, geh. gew. m. J. de Graaf; T, Koersen, oud 78 jaren, geh. m. W. van Zalinge; F. de Vries, oud 71 jaren, geh. m. A. Dijkstra; J. Aar denburg, oud 76 jaren, geh. gew. m. C. Janssen; J. Koning, oud 79 jaren, geh. m. K. Bakker. VAKANTIECENTRUM „DE LEEMKULE" Onder auspiciën van de commissie „Mi- vaki-kamp" wordt donderdag 28 februari in het Cultureel Centrum door mevrouw Van Oort en dr. J. Reuter uit Utrecht een lezing gehouden, waarbij de manier zal worden besproken waarop debiele kinderen in het vakantiekamp „De Leemkule" een plezierige week kan worden bezorgd. Deze causerie wordt met een aantal dia's toe gelicht. Voor dit werk ontving de commis sie reeds een toezegging tot medewerking van hoofden en personeel van hêt plaatse lijk b.l.o.-onderwijs. GROENTEVEILING BEVERWIJK De noteringen op de Beverwijkse groen teveiling waren woensdag: waspeen 22—63, prei 135245, knollen 1362, peen 1136, uien 2349, witlof 98123, rabarber 115 135, rodekool 3155, spruiten 35—95. Woensdag Woensdag werden in IJmuiden aange voerd 2900 kisten verse zeevis, waarvan 192 kisten tong en tarboï, 1 heilbot, 313 schol, 5 schar, 860 haring, 54 makreel, 32 schelvis, 1180 wijting, 86 kabeljauw en gul, 23 leng, 129 koolvis en 25 diversen. Prijzen Prijzen, in guldens, per kilogram: heilbot 3,60-2,70; gr. tong 3,60-3,30; grm. tong 2,24- 2,10; kim. tong 2,16-1,80; kl. tong I 2,20-2,04; kl. tong II 1,72-1,54; tarbot I 3,60-3,10 en zalm 4,70. Per 50 kilo: tarbut IV 86-72; schartong 33-20; gr. schol 7,30-6,50; grm. schol 7,70- 4,60; kim. schol 11-4,40; kl. schol I 11-6.50; kl. schol II 30-19; schar 38-29; verse haring 29,40-19,20; makreel 52-41; kim. schelvis 71; kl. schelvis I 71; kl. schelvis II 67-32; wij ting 22-18,10; gr. gul 41; middel gul 40; kl. gul 36; kl. leng 23; lommen 22 en kl. zwarte koolvis 23-18. Per 125 kilo: gr. kabeljauw 154-52; gr. koolvis zwart 100-54 en gr. leng 71-57. Besommingen Besommingen, in guldens: KW 80 11.130, KW 63 4.150, SCH 27 10.440, SCH 9 13.170 en SCH 135 23.370. Aanvoer van donderdag Aan de markt waren vanmorgen 22 sche pen met 2.600 kisten wijting, 80 gul en kabeljauw, 820 schol, 35 tarbot, 90 varia, 880 stijve kabeljauwen en 25.000 kilogram tong. Totaal 4.125 kisten. Prijzen van donderdag In guldens, per kilogram: tarbot 4,20 3,60, grote tong 3,50—3.30, grootmiddel tong 2,24—2,12, kleinmiddel tong 2,021,84. kleine tong I 2,161,96, kleine tong II 1,72—1,50. Per 125 kilogram: middel kabeljauw 77 71. Per 50 kilogram: kabeljauw I 4644, kabeljauw II 43—37, kabeljauw III 41—36, grote schol 10,405,80, grootmiddel schol 115,70, kleinmiddel schol 138,50, schol I 21—8,50, schol II 31—22, schol III 36—29, gestripte wijting 3025, dichte wijting 20 8. schar 41—31, bot 5, griet 70—43, tarbot 154—75. Per hoop: kleine rog 107. Per regel: grote kabeljauw 9258, mid del kabeljauw 4336. Besommingen van donderdag KW 144 f 18.100, KW 172 f 5.030, IJM 56 9.170, IJM 65 7.400, IJM 11 5.170. Het fundamentele probleem, dat in de agrarische sector van de E.E.G. tot op lossing moet worden gebracht, is de ge zondmaking van de Europese landbouw door middel van structuurhervormingen, zo staat in een nota die door de werk groep Euromarkt van de Vereniging „De Nederlandse Graanhandel" is opgesteld over het graanprijspeil in de E.E.G. In deze nota wordt stelling genomen tegen een aanpassing aan hogere prijzen, zoals die in Duitsland gelden. De nota is inge diend bij o.a. de Nederlandse ministeries van landbouw en visserij, economische za ken en buitenlandse zaken, de Europese Op drie achtereenvolgende woensdag avonden, namelijk op 27 februari, 6 en 13 maart, zullen in de Hildebrandzaal van Brinkmann aan de Smedestraat 22 in Haar lem evangelische opwekkingsdiensten wor den gehouden. Deze bijeenkomsten zijn georganiseerd door het plaatselijke evan gelisatiecomité van het Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Het comité heeft dit initiatief genomen omdat het steeds weer blijkt dat er in deze onzekere tijd met vaak grote politieke spanningen veel geestelijke nood heerst. Vele niet-gelovigen hebben geen houvast meer in het leven, vele gelovigen hunkeren naar een geestelijke opwekking. De drie komende bijeenkomsten in de Hildebrandzaal zullen dan ook een zuiver evangelisch karakter hebben. Het organise rende comité wil slechts een bijdrage leve ren tot het voldoen aan de behoefte die aan dit soort van opwekkingssamenkomsten blijkt te bestaan. Het wil met opzet geen dogma's en leerstellingen naar voren bren gen, maar alleen de nadruk leggen op de relatie tussen de Godheid en de mens. Het motto van de avonden is „Jezus en gij". In de eerste dienst, op woensdagavond 27 februari, waarin behalve de ouderen in het bijzonder de jongeren welkom zijn, treden als sprekers op ds. K. C. van Oos- sanen, jeugdpredikant in Leiden, met het onderwerp „Wat de mens verdient" en ds. J. J. Schouten, predikant in Haarlem, met „Wordt U ook överbetaald?" In de tweede bijeenkomst, op woensdag avond 6 maart, spreken ds. Schouten over „De wereld in nood" en ds. F. J. Voorthuis uit Den Haag, bekend van de wekelijkse uitzendingen op zondagochtend van de „Stem der Hoop" over Radio Luxemburg, over „Jezus Christus, de redder van deze wereld". In de derde dienst, op woensdagavond 13 maart, behandelt ds. Schouten het onder werp „Gij zult mijn getuige zijn". Aan deze opwekkingssamenkomsten ver lenen muzikale medewerking het Haags mannenkoor onder leiding van Ju Breu- ker, het mannenkwartet The Singing Harps uit Amsterdam met negro spirituals en het Haarlemse mannenkwartet De Evan geliezangers. Aan de vleugel mevrouw A. Vink-van Amstel uit Utrecht. De derde avond zal tevens worden opgeluisterd door de voordrachtkunstenaar Fred Menger. Alle drie samenkomsten worden voorafge gaan door een massale zangdienst die om tien over half acht begint. commissie en leden van landbouwcommis- sies van de Europese en Nederlandse par lementen De consequentie van een hoog graan prijspeil zou zijn, zo meent „de Neder landse graanhandel", een volledige zelf voorziening, dan wel een overproduktie binnen de E.E.G.. waardoor de basis zou worden ontnomen aan de E.E.G.-export- financieringspolitiek in de landbouwsector. Het wegvallen van de financieringsmoge lijkheid via de heffingen zou voorts een ongunstig effect hebben op het evenwicht in de totale economie van de E.E.G. Een dergelijke situatie zou tenslotte de kosten van levensonderhoud doen stijgen, de exportpositie van de gemeenschap be dreigen en repercussies op economisch, sociaal en politiek gebied met zich bren gen voor de rest van de vrije wereld, vooral voor de zich in ontwikkeling be vindende exportlanden, als Argentinië. Van een bijdrage van de E.E.G. tot een „harmonische ontwikkeling van de wereld handel" zo'als het E.E.G-verdrag voor schrijft, zou dan nauwelijks meer sprake zijn. De gemeenschap, als een van de grootste importeurs van agrarische produkten, draagt zeer grote verantwoordelijkheid, zo wordt gewaarschuwd Als argument voor importen uit derde landen wordt gesteld de noodzaak tot handhaving en zo mogelijk uitbreiding van de E.E.G.-exporten van in dustriële en agrarische produkten naar der de landen; exporten waaraan de E.E.G voor een belangrijk deel haar voorspoed dankt. LONDEN (AP) Acht gemaskerde mannen hebben woensdagavond een roof overval gepleegd op de Ierse postexpress van Londen naar Holyhead. Zij sloegen de conducteur neer en bonden hem. Toen de slaapwagenbediende toevallig de postwa gen betrad zag hij de mannen de post zakken door zoeken. Ook hij werd over meesterd en gebonden. Een derde lid van het treinpersoneel wist de noodrem te bereiken. De trein kwam bij Hemel Hempstead, 40 km buiten Londen, tot stilstand. De mannen spron gen uit de wagen en ontkwamen. Tien van de 50 postzakken in de trein waren open gesneden. De inhoud lag her en der ver spreid. De politie zoekt met speurhonden op de heidevelden naar de acht mannen. Scheveningen In Scheveningen bedroeg de aanvoer van vis vanmorgen 700 kisten' kustwijting, 150 noordwijting, 40 gul en kabeljauw, 40 kool vis, 250 schol en 500 sprot. In de npord hebben verscheidene sche pen mooie trekken gedaan van 3 tot 5 boxen, hoofdzakelijk koolvis en wijting. Deze schepen visten iets benoorden de 60 graden n.b. Tussen 59 en 60 graden nb. deden de schepen trekjes van 20 tot 30 manden haring. De tongtrawlers meldden de afgelopen nacht trekken van 60 tot 80 kilogram tong en 5 tot 8 manden schol. Soms za ten er ook nog enkele kabeljauwen in het net. De Egmont IJM 99 gaf aan de uitsto- mende KW 15 Rijnmond 1 door, dat er san de onderkant van IJsland wordt ge vist. Over de visserij was men niet on tevreden. De Egmont had een goede 300 kisten schelvis, 100 kisten kabeljauw, 200 koolvis en een kleine 500 roodbaars aan boord. Als de visserij zo goed blijft, ligt het in de bedoeling van de schipper vrij dag thuis te gaan stomen. De Arend zei vanmorgen tegen de Ko raalbank, dat de winch bij het halen on klaar is geraakt. Men had hulp ingeroe pen van een in de nabijheid patrouille rende politiekruiser. Dit schip zette enke le machinisten op de Arend over die zou den trachten de zaak weer in orde te ma ken. De borden en het andere vistuig van de Arend waren nog buiten boord. De IJM 26 's-Gravenhage is thuisvarend voor de vrijdagmarkt met 1000 kisten vis, voornamelijk koolvis, aan boord. Het schip zal hedenavond omstreeks elf uur IJmui den binnenlopen. Het A.N.P. verneemt van bevoegde zij de dat als gevolg van wijzigingen in de aanvoerprijzen, op 21 februari de verkoop prijzen hier te lande van een aantal aard- olieprodukten zullen worden verhoogd. De prijzen voor autogasolie uit pompen, gasolie voor andere doeleinden en huis brandolie I gaan met 0,70 per 100 liter omhoog. Dunne stookolie en huisbrandolie II worden f 0,v0 per 100 liter duurder. De prijs voor petroleum voor verlichting en verwarming wordt met een halve cent per liter verhoogd. WASHINGTON (AP) President Ken nedy heeft Venezuela alle steun toegezegd in de strijd tegen „de grootscheepse cam pagne van het internationale communis me" en de vanuit Cuba geleide onruststo kers, die de regering Betancourt -dllen omverwerpen. Kennedy's belofte was vervat in een communiqué, dat werd uitgegeven aan het slot van Betancourt's tweedaagse bezoek aan Washington. SANTIAGO (Reuter) Het Chileense opperste gerechtshof heeft een Westduits verzoek om uitlevering van de voormali ge S.S.-generaal Walter Rauf afgewezen. West-Duitsland had om uitlevering ge vraagd, omdat Rauf verantwoordelijk zou zijn voor massamoorden op Joden in de oorlog. De oud-S.S.-er was in december jl. in Chili gearresteerd. Het Chileense openbaar ministerie had in januari reeds meegedeeld, dat het verzoek om uitlevering diende te worden verworpen, omdat de misdaden marvan Rauf wordt beschuldigd al meer dan vijf tien jaar geleden zijn gepleegd cn daar mee volgens de Chileense wet zijn ver jaard. Het persbureau Reuter deelde na de bekendmaking van bovenstaand bericht mee, dat het Chileense hof had verzocht de publikatie ervan op te houden, "mdat het hof aan het eind van de week moge lijk een wijziging zal aanbrengen in zijn uitspraak. MADRID (Reuter) Een militaire rechtbank in Madrid heeft 25 mensen ver oordeeld tot gevangenisstraffen van één tot tien jaar Zij werden ervan beschuldigd, het vorig jaar te hebben getracht een communistische organisatie in Valencia op te richten. De vonnissen moeten nog wor den bekrachtigd door de militaire gouver neur-generaal. De openbare aanklager was van oordeel dat de activiteit van de beklaagden dien den te worden beschouwd als een poging tot een militaire opstand. De verdedigers betoogden, dat de vergrijpen slechts als politieke propaganda konden worden aan gemerkt. Even rjjk. De familie M., aan de Euro palaan te Enschede, is plotseling rijk, al zal dat wel niet lang duren. Op de beschei den girorekening van de familie werd in eens f 80.000 bijgeschreven door een on bekende.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 7