1 Nog steeds geen groene grasmat in het stadion van Feijenoord KENTERING „Straks aan nieuwe competitie beginnen is beter dan huidige competitie gaan voortzetten" Naar de top met gerichte oefening SPORT TIJDENS WEEKEINDE Kleine luchtblazers moeten het nu doen Mogelijkheden voor Willy de Beer Schaatskalender Popeijus verdrong Jan Broekhuizen Peter Post verloor R.C.H.-SPART# ZATERDAG 23 FEBRUARI 1963 19 IMiWPilll PÊPP 5®*' -< - - •■->:•*- si Ook HBS-veld TAL VAN HOCKEYCLUBS MENEN: Minder belangstelling 99 99 „Iedere wedstrijddie we tijdens dit seizoen hebben gespeeld, is voor ons zwaar geweest. Dat we desondanks woensdagavond kampioen werden van hoofdklasse A heeft ons team zelfver trouwen gegeven. Dat geloof in eigen kunnen is ons sterkste wapen in de twee wedstrijden die we dit weekeinde in Amsterdam legen Operatie '55 moe ten spelen om de nationale zaalhand- baltitel. Het meest geduchte wapen van de sympathieke Haagse ploeg is de razendsnelle out-break. Vinden we laar een goed antwoord op, dan bestaat er een grote kans dat we de landskam pioenen onttronen"zegt de 42-jarige Rolf Lankers, de Duitse coach en trai ner van de Arnhemse handbalploeg Esca. '0Ê9ÊÊ/&*- I - 7in in werk Talentvolle knaap Jan Dassen BETAALD VOETBAL JUDO SCHAATSENRIJDEN TAFELTENNIS ZAALHANDBAL IJSHOCKEY WATERPOLO «5: De extreem lage temperaturen van don derdagnacht hebben gemaakt dat de vor deringen bij het sneeuwvrij maken van het Feijenoord-veld geringer zijn dan de experts aanvankelijk hadden gehoopt. Het nieuwe systeem het blazen van warme lucht onder grote plastic foelies die het veld sinds donderdagmiddag voor de helft bedekken heeft daardoor nog niet het verwachte resultaat gehad. Men is nu van het plan de sneeuwlaag aan te vallen met warme lucht terugge komen. Een aantal werkkrachten is vrij dag begonnen de nog niet met plastic overdekte helft van het terrein zo goed mogelijk sneeuwvrij te maken. Onder de sneeuw ligt echter een centimeters dikke ijslaag die met behulp van warme lucht zal moeten smelten. De heer H. A. Breme kamp, hoofd van de grondtechnische dienst van de KNVB, blijft echter optimistisch. De Australische en Engelse kranten staan dezer dagen vol met lang niet mal se kritiek op de testserie die deze week in Sydney werd besloten. Die kritiek heeft twee kernpunten die nauw met elkaar ver band houden. Ten eerste het ondanks alle fraaie beloften saaie cricket dat er ge speeld is, ten tweede de opmerking van de Engelse aanvoerder Ted Dexter dat er heel wat aantrekkelijker cricket te zien zou zijn geweest indien niet de legendari sche Ashes de inzet waren geweest, maar een premie van bijvoorbeeld honderd pond sterling per persoon. Vooral die opmerking van Dexter moet de Engelsen als een vloek in de oren ge klonken hebben. Als er één land op de wereld is waar de jeugd de sportieve be ginselen met de paplepel krijgt ingegoten, dan is dat Engeland. Nu willen wij niet beweren dat het spelen voor een premie onsportief is, maar wedstrijdsport dient bedreven te worden om het sportieve eind doel te bereiken: de overwinning. De wen selijkheid van het al dan niet honoreren daarvan kan men simpelweg uitspreken door het kiezen tussen de status amateur of professional. En nu mag er nog altijd een kloof bestaan tussen die twee groepen, het is toch altijd zo geweest en juist in Engeland dat de mentaliteit, de instel ling van profs en amateurs steeds gelijk was. Een keiharde mentaliteit van vech ten tot het bittere eind voor een zo goed mogelijk resultaat met het nauwlettend in het oog houden van de grenzen van de sportiviteit en de proporties van geven en nemen. En daar komt nu Dcxter, een allerwegen bewonderd cricketer, met de opmerking dat er aantrekkelijker cricket zou zijn ge speeld en dat er ongetwijfeld wél een eindwinnaar uit de testserie naar voren zou zijn gekomen als er een bonus op het spel had gestaan. Die opmerking lijkt een kentering in te luiden van de Engelse mentaliteit op sportgebied. Een kentering die leidt naar de alleenverheerlijking van de bonus waarbij de sportieve overwin ning een zaak van het zoveelste plan wordt. Wel ligt nu de oplossing voor aantrekke lijker cricket in eigen land een zaak waaraan men in Engeland al jaren dok tert plotseling voor de hand. Minimale salarissen aan professionals en verder alleen maar bonussen. Een bonus voor het hoogste scoringsgemiddelde, een bonus voor de meeste boundaries, een bonus voor de snelste overwinning en zo maar door. Wat zullen de Dexters ploeteren. En zij hebben dan ook nog de prettige weten schap dat niets hen meer onderscheidt van de meeste sportlieden elders op de wereld, die al lang als amateur of als prof slechts tot een maximale inspan ning zijn te bewegen als er profijt in welke vorm dan ook van getrokken kan worden, de sportieve overwinning zonder meer daarbij tot een ouderwets en onwe zenlijk begrip verklarend. Hij hoopt door het uitbreiden van het aantal hete-luchtkachels voor 3 maart het gewenste resultaat een groene gras mat te hebben bereikt. Vrijdag heeft men naast de vier enorme kachels die de dag tevoren al waren geplaatst nog de be schikking gekregen over enkele kleinere luchtblazers, die op het veld onder het plastic kunnen worden opgesteld. Bij een van deze apparaten, die pas en kele uren in bedrijf was, zag men vrij dagmiddag al een redelijk resultaat. Men wil, zodra het veld in ^ijn geheel is af gedekt, door middel van zandzakjes vak ken maken in de plastic laag en in elk vak een van de kleine hete-luchtblazers plaatsen. Daar ook de grote kachels in bedrijf blijven, zal de warmte-capaciteit aanmerkelijk worden vergroot en daarmee oo'k de kans op het doorgaan van de in terland Nederland-België zondag over een week. Niet alleen Feijenoord krijgt binnenkort zijn interland, ook op. Houtrust in Den Haag wordt begin maart een internationa le ontmoeting gespeeld Woensdagmiddag 6 maart komen de jeugdteams van Ne derland en Wales op het HBS-terrein te gen elkaar uit in een kwalificatie-wed strijd voor het jeugdtoernooi van de Euro pese voetbalunie (spelers van 16-18 jaar), dat rond Pasen in Engeland wordt gehou den. In Den Haag heeft men de aanval op de -sneeuw en het ijs niet ingezet met de hulp van stoom of warme lucht. Door 6.000 meter plastic buizen met een door snede van 2 cm afgedekt met 6.000 vier kante meter folie wordt warm water Hier en daar opbollende plasticstroken verhinderen de hete lucht te ont snappen. Rechts op de voorgrond een heteluchtkachel. Ook in de andere 3 hoeken van het Feijenoordterrein staan soortgelijke apparaten. Gisteren bleek echter dat ook dit systeem nog geen groene grasmat kan bewerk stelligen. De door de Nederlandse schaatsenrijd- ster Willy de Beer gemaakte tijd op de 1500 meter van de wereldkampioenschap pen in Karuizawa de beste prestatie ooit door een Nederlandse op deze afstand geleverd heeft de aandacht getrokken van het Nederlandsch Olympisch Comité. Het NOC gaat daarbij van de gedachte uit, dat bij de Olympische Spelen van 1964 in Innsbruck niet op het klassement wordt gereden, doch om de individuele prestatie op elke afstand. In dit verband biedt de zevende plaats, die Willy de Beer in dit sterke veld bezette, perspectieven. De schaatskalender van de KNSB ver meldt nog voor mongien: Elfdorpentocht: 30 en 80 km., start tus sen 9.00 en 13.00 uur in Edam, Ilpendam, Den lip, Landsmeer, Broek in Waterland. Vinkeveen: ijsvereniging Voorwaarts: nationale kortebaanwedstrijd mannen. Stolwijk: nationale kortebaan mannen. Reeuwijk: hardrijderij over 30 km, op de Reeuwijkse plassen. Het biljarttoernooi om het kampioen schap van Nederland ere-klasse drieban den is vrijdagmiddag in Hilversum voort gezet. De uitslagen van de partijen van de derde ronde luiden: gepompt dat aanvankelijk een tempera tuur van 60 a 70 graden Celsius heeft. Hier door hoopt men de bovenste ijslaag te kunnen ontdooien. De temperatuur van het water zal vervolgens sterk worden terug gebracht om te voorkomen dat de grasmat onherstelbare schade lijdt. Het smeltwa ter condenseert op de foliebanen, die van tijd tot tijd zullen worden omgekeerd, waarna het water weer kan verdampen Op deze wijze hoopt men tevens een op lossing te hebben gevonden voor de afvoer van het smeltwater, dat niet zonder meer in de bodem kan dringen. W ielrennen Peter Post heeft vrijdagavond in het voorprogramma van de wielerzesdaagse in Antwerpen een nederlaag geleden in de finale van de competitie om de Antwerpse armband der achtervolging. De Belg Hugo Scrayen haalde de Nederlandse crack ir na 3780 m. in 4 min. 26,6 sec. Scrayen legde de 5 km af in 5 min. 59,6 sec., wat een nieuw Belgisch record is. Het oude stond sedert 10 februari van dit jaar al met 6 min. 0,2 sec. op zijn naam. De overwinning leverde de Belgische achter- volgings-specialist een bedrag van 20.000 Belgische franken (zo'n 1500 gulden dus) op. Louwers 38 64 4 0,593 De Ruyter 60 64 6 0,937 Brosens 60 64 5 0,937 Doggen 54 64 5 0,843 Van Oosterhout 60 68 7 0,882 Broekhuizen 55 68 4 0.808 Sweering 59 104 4 0,567 Popeijus 60 104 4 0,577 Vierde ronde: Louwers 35 69 6 0.507 Broekhuizen 60 69 9 0.869 Sweering 51 78 5 0,653 Brosens 60 78 7 0,782 V-m Oosterhout 60 54 6 1,111 De Ruyter 44 54 6 0,814 Doggen 44 73 4 0,602 Popeijus 60 73 7 0,821 Na twee dagen luidt de stand: matchp. gemiddelde 1. Popeijus 8 0,722 2. Broekhuizen 6 0,848 3. Brosens 6 0,797 4. De Ruyter 6 0,797 5. Van Oosterhout 4 0,736 6. Louwers 2 0,633 Doggen 0 0,666 8. Sweering 0 0,603 Advertentie ZONDAG 24 FEBRUARI 2 uur (Rotterdam) Scheidsrechter De heer Martens uit Zeist Inwisseling kaartjes wedstrijd Ajax voor staanplaatsen loket aan de hoofdingang; voor tribuneplaatsen loket aan de jachthaven Het bondsbestuur van de Koninklijke Nederlandse Hockeybond heeft een wel zeer drastische maatregel genomen door te besluiten de thass aan de gang zijnde hockeycompetitie af te breken en deze pas in het najaar te hervatten. De beker wedstrijden zullen echter wel worden ge speeld; deze competitie zal worden her vat zodra de velden weer bespeelbaar zul len zijn. Het bondsbestuur heeft verklaard deze maatregel allereerst te hebben ge nomen in het belang van de speelvelden. Voorts wil men de al in april beginnen de zomersporten niet in gevaar brengen. In een nadere toelichting heeft het bonds bestuur verder bepaald, dat alle nog niet gespeelde wedstrijden van de eerste com petitiehelft zoveel mogelijk zullen worden afgewerkt. Dit geldt ook voor de compe titie in de districten. Indien er dit seizoen nog vrije zonda gen over zijn wordt een begin gemaakt met een competitie om het zogenaamde landskampioenschap per klasse. Deze com petitie zal na januari 1964 worden voort gezet. Deze competitie geldt echter niet voor de eersteklassers en de elftallen uit de westelijke overgangsklasse. Deze he renteams zullen in regionale afdelingen (dat zullen er tien worden) van vijf elf tallen worden ingedeeld en een halve competitie spelen. In 1964 zal ook het Ne derlands elftal aan deze competitie deel nemen. De dames eersteklassers gaan in terregionaal in zes afdelingen met elk vijf of zes elftallen spelen. Wij hebben bestuursleden van enige ver enigingen in deze omgeving naar hun oor deel over het besluit van de KNHB ge vraagd. Alleen bij eersteklassers BMHC konden wij een volledig ondersteunen van het besluit van het bondsbestuur verne men. De voorzitter van BMHC, de heer B. H. A. Schmeink, noemde het een goed besluit. Bij het opnieuw beginnen van de competitie in 1963-'64 zou niet zoals nu de bedoeling is het Nederlands elftal kunnen meespelen. Juist dit meespelen is volgens de BMHC-voorzitter een voor bereiding voor de Spelen in Tokio. Dat dit alles mogelijk is noemde de heer Schmeink een gelukkige omstandigheid, omdat er door de hockeyers niet behoeft te worden gespeeld om centjes in de ver enigingskas te brengen. De r.k. hockeyvereniging Ever Swift heeft zich schriftelijk tot het bondsbestuur gewend. Een afschrift van dit schrijven met een verzoek om adhaesie te betuigen is aan verschillende verenigingen in Ken- nemerland ;n de IJmond toegezonden. Het initiatief van Ever Swift heeft inmiddels navolging verkregen. Het bestuur van Ever Swift zegt in het schrijven aan de KNHB begrip te hebben voor de moeilijkheden, maar het te be treuren. dat een zo ingrijpend besluit is genomen zonder overleg te plegen (bij voorbeeld door het houden van een buiten gewone ledenvergadering) met de vereni gingen. Ever Swift gelooft, dat een her- vatting van de lopende competitie de be langstelling zal doen verminderen. „Eigenlijk zijn we met Esca in maar twee jaar naar de zaalhandbaltop ge groeid. Vóór 1960 richtten we onze aan dacht speciaal op verbetering van het veldhandbal .In 1957 nodigde de vroegere voorzitter van Esca, Bertus Gras, me uit de Arnhemmers te komen trainen. Ze waren toen net uit de hoofdklasse ge degradeerd. Vijf jaar achter elkaar wer den we daarna kampioen van het dis trict Oost, maar pas in '61-'62 keerden we in de hoofdklasse terug. Tot 1960 speelden we alleen maar een beetje mee in de zaalhandbalcompetitie. Vorig sei zoen zijn we pas „gründlich" gaan trai nen voor het zaalspel". „De spreekwoordelijke „Gründlichkeit" van de Duitsers uit zich ook in de sport beoefening. De Duitse handballers berei den zich bijvoorbeeld al van vorig jaar november af voor op de wereldkampioen schappen, die dit jaar juni zullen worden gehouden in Zwitserland. Dat doen ze aan de hand van een door de Wissenschaftli- che Ausschutz zur Förderung der Lei- tungssportes uitgestippeld programma. Die WAFL is een wetenschappelijke com missie, waarin alle vooraanstaande sport- onderzoekers (als bijvoorbeeld prof. Rein- del) en toptrainers (als bijvoorbeeld roei- coach Adam) zitting hebben". „Die commissie adviseert het Duits Olympisch Comité in de voorbereiding voor Tokio. Elke topsportman wordt ge keurd, getest, geanalyseerd en daarna wordt op wetenschappelijke basis voor hem een trainingsschema opgesteld om hem op het juiste moment in staat te stellen een voor hem optimale prestatie te verrichten. Denk nou niet dat wij Duitsers het allemaal zo goed weten. Wij hebben alleen de moeite genomen ken nis te nemen van in andere landen ge volgde methoden, die methoden te analy seren en het beste er voor eigen gebruik uit te halen. Wij hebben bijvoorbeeld heel veel geleerd van de Amerikanen en Rus- sen. Het geleerde hebben wij „gründ lich" verwerkt. In Freiburg is bijvoor beeld een sportdocumentatiedienst waar elk stukje uit welke krant waar ook ter wereld verschijnend, wordt opgeborgen en gecatalogiseerd." „Die trainingsschema's van de WAFL zijn alle methodisch opgebouwd. Zij eisen een lange tijd van voorbereiding, maar in die tijd kan een sportman welhaast elke maand voelen, zien en meten dat hij vooruitgaat. Die methodische bouw van de training is zo belangrijk, omdat het de sportbeoefenaar vertrouwen geeft, zin geeft in zijn werk." „Die methodische training heb ik ook ingevoerd bij ESCA en we kunnen elke maand de vooruitgang merken. Het zou natuurlijk machtig zijn wanneer we al na twee jaar voorbereiding de nationale titel in de wacht zouden slepen. Dan is toch wel overtuigend bewezen dat die me thodische, op wetenschappelijk onderzoek gegronde training goed is, in ieder ge val beter dan welke andere wijze van voorbereiding in Nederland ook. Dat wij zen dan de nuchtere cijfers wel uit. Ik weet dat mijn enthousiasme voor die me thodische training hier nogal tegenstand ontmoet. Ik weet echter ook, dat men in Nederland het Duitse voorbeeld zal navolgen, moét navolgen wil men tenmin ste internationaal iets betekenen". „Ik word altijd heel onvriendelijk te gen mensen die beweren dat de Duit sers het karakter hebben om alles „gründ lich" te doen en de Nederlandse men taliteit daar te slap voor is. Ik word dan kwaad omdat ik elke week mee maak met welk een elan, doorzef'ings- vermogen en karaktervastheid de hand ballers in district Oost en in Limburg werken. Ik zie het verschil in mentali teit eerder zo: de Duitser pakt nogal gauw iets „gründlich" aan, hij werkt kei hard en volgens plan. Maar als het hem tegenzit, laat hij het hoofd hangen. De Nederlander is niet zo gauw tot een grondige aanpak van iets te brengen. Hij moet erop worden gedrukt vertrouwen krijgen in iets nieuws, maar heeft hij eenmaal dat geloof in dat nieuwe, dan pakt hij het met beide handen aan, dan houdt geen mislukking hem meer tegen en toont hij een groter incasseringsver mogen dan de Duitser". „Het Nederlandse handbal staat ver geleken met het Duitse op een laag peil. De voornaamste oorzaak? Te wei nig goede, internationaal geschoolde lei ders. Talent is er. Sporttalent is overal waar gezonde mensen zijn. Maar dat talent moet worden gekweekt, worden geleid om tot topprestaties te komen Het zijn maar heel enkelen, die de top bereiken zonder een goede begeleiding Ontbreekt dat laatste dan wordt die top uiterst smal. Als Sjoukje Dijkstra straks stopt met schaatsen, waar is Nederland dan op het gebied van het kunstrijden?" In Duitsland zoekt en kweekt men top mensen. Een voorbeeld? Neem wielren nen. Tijdens de laatste wereldkampioen schappen speelden de Duitsers in de ploegenachtervolging een grote rol. In dat Duitse team reed een talentvolle knaap mee: Bölke. Onbekend? Die jon gen werd in Freiburg getest, geanaly seerd en gekarakteriseerd. Daarna gaf men hem* een baan in Dortmund. Zo'n baan dat hij dagelijks zijn door de WAFL opgezette voorbereidingsschema kan afwerken in de Westfalenhalle. Hij wordt een van de Duitse troeven voor de komende Olympische Spelen. Onthoud zijn naam: Bölke! Een vorm van staats- amateurisme? Voor mijn part. Maar wat doet men in Amerika, Engeland en de landen achter het IJzeren Gordijn? Of je doet mee, óf je moet elk internationaal contact op sportgebied schuwen." „Een team tot een topprestatie bren gen vergt vanzelfsprekend meer tijd en moeite, omdat naast conditie en persoon lijke techniek ook taktiek, spelinzicht en teamverband een voorname rol spelen Met de Esca-jongens ben ik nu zover ge vorderd dat ze mij blindelings volgen dat ze tijdens een wedstrijd van spelsys teem kunnen veranderen, omdat ze we ten wat ze doen, omdat ze de technische ondergrond door intensieve en gerichte training hebben." „Bovendien proberen we zoveel moge lijk te spelen op internationale toer nooien. Daar kun je leren. Praten met buitenlandse toptrainers en spelers, hun methodes bestuderen en er van over ne men wat bruikbaar is, dat is het ge heim van een goede coach en van een goede ploeg. Simpel, hè? Eenvoudig om te begrijpen, ja. Maar het doen vergt enorm veel tijd en liefde voor je sport en een zekere eerzucht om de top te be klimmen De Esca-ploeg wordt in het buitenland veel gevraagd ".ndat we daar steeds goed partij geven. Vandaag en mrrgen krijgt die ploeg de kans de hoog ste eer in Nederland voor zich op te eisen. Verliezen we van Operatie '55 en ik zou niet weten welke ploeg ik de titel liever gunde dan komen we vol gend jaar terug, omdat we nog lang niet in onze gerichte oefening tot het uiterste zijn gekomen". Waarom ni' t uithuilen en opnieuw be ginnen, de competitie van dit seizoen als verloren beschouwen en in september met een nieuwe competitie 1963-1964 beginnen op basis van een indeling, zoals deze in september 1962 gold. In september is er altijd een grote le denverschuiving bij haast i "dere vereni gingen. De ploegen van nu zullen dus niet meer in september dezelfde kunnen zijn. Elftallen, die thans bovenaan de ranglijst staan zouden daardoor wel eens als laat ste op de ranglijst kunnen eindigen en omgekeerd. Ever Swift vindt de argumentatie van de bond ingelukkig vooral ten aanzien van de speelvelden. De Haarlemse vereniging meent, dat het bondsbestuur hier treedt in een beslissing, die de gemeente of terreineige naar moet nemen. Voorts heeft Ever Swift vernomen dat de competitie we gens het landentournooi eerst 10 okto ber zal beginnen. Het gelooft, dat het bondsbestuur de lager geklasseerde elftal len opoffert aan het Nederlands elftal. Van de heer J. H. van Randtwijk, se cretaris van de Kennemer Hockeyvereni ging Strawberries, vernamen wij dat zijn verenigine zich volledig achter het stand punt var >r Swift schaart. De heer Van Randtwijk sprak van een geschapen inge wikkelde situatie, die praktisch noch theo retisch is uit te voeren. Ook de woordvoerder van Rood Wit, de heer J. H. Wentholt, noemde het bonds- voorstel onlogisch en alleen maar aanlei ding gevend tot een rommelig geheel. Twee competitieseizoenen worden op deze ma nier bedorven. Hoe gaat het voorts in de zogenaamde noodcompetitie met de uitge sloten spelers? Zullen de verenigingen van de elftallen die er niet zo goed bijstaan niet gaan versterken? Rood Wit vindt het besluit van de KNHB voorbarig en acht het logischer in september helemaal opnieuw te beginnen. In het Heemsteedse Sportpark duelleren morgen RCH en Sparta met elkaar. De wedstrijd begint om 2 uur. Scheidsrechter is niet de heer Van Male, maar de heer J. Martens. In de dojo van Nauwelaerts d'Age in O verveen worden morgen (begin om 11 uur) de judokampioenschappen B-teams van het district Noord-Holland (NJJB) ge houden. Tevens hebben er matches om het juniorkampioenschap in de 3 ge wichtsklassen plaats. Vandaag en morgen is er vooral in Noord-Holland een enorm groot aantal tochten vastgesteld. Voor startplaatsen en -tijden ervan zie men onze edities van donderdag en vrijdag. Morgen om 11 uur opent de tafeltennis vereniging TYBB de deuren van het gym nastieklokaal van de Broedersschool aan het Teylerplein in Haarlem voor een schare van niet minder dan 138 jongens en meisjes. Deze zullen dan aan het jaar lijkse toernooi van deze club gaan deel nemen en zorgden met dit enorme aantal voor een record inschrijving. De meeste belangstelling zal zeker uitgaan naar de jeugdgroep, waar de gehele top van deze leeftijd aanwezig is. In de A-klasse no teerde men 19 deelnemers en bij de B- spelers zelfs niet minder dan 80. Ook de meisjes zijn dit maal flink vertegenwoor digd met 17 speelsters. De wedstrijden zullen de gehele middag voortduren en rond 19.00 uur eindigen. In de Sporthal-Zuid (de oude RAI) in Amsterdam wordt dit weekeinde een be langrijk zaalhandbalprogramma afgewerkt. Naast de strijd om de nationale titel vra gen de promotiewedstrijden om een plaats in de overgangsklasse de aandacht. Hier aan wordt deelgenomen door de Haarlem se kampioensploeg van De Blinkert. De kampioenen vm de beide overgangs klassen ontmoeten elkaar tweemaal. Van avond speelt de damesploeg van Ni- loc om negen uur tegen het Roermondse Swift, gevolgd door het herentreffen tus sen Operatie '55 uit Den Haag en het Arn hemse Esca. Esca versloeg Niloc in een be slissingswedstrijd met 20-8. Zondagmiddag hebben om twintig voor drie de returnwed strijden plaats. De dames van De Blinkert komen zon dagmorgen om half elf binnen het strijd perk tegen de oostelijke kampioene UDI uit Arnhem en om kwart voor een tegen E. en O. uit Emmen. de noordelijke kam pioene. In de Badmintonhal in Haarlem wordt het afdelingsprogramma voortgezet met 't volgende programma: Zaterdagavond, dames: DSOConcordia 3 (21.00 uur), Rapiditas 3De Blinkert 3 (22.00 uur) en TYBB 2Concordia 4 (22.30 uur). Zondag, dames: De Blinkert 2TYBB (22.00 uur), De Blinkert 2Concordia 2 (20.20 uur), Samen EenConcordia 2 (19.10 uur). Heren: Rapiditas 2IJmond 2 (21.20 uur) ZVM 2—IJmond 2 (19.40 uur), ZVM 3— Concordia 3 (14.30 uur), Rapiditas 3De Blinkert 3 (22.30 uur). Op de ijsbaan aan de Kleverlaan in Haarlem wordt morgenmiddag om twee uur een ijshockey wedstrijd gehouden tus sen Poolsterren en een ploeg van de Am sterdamse Jaap Edenbaan Vanavond om 8 uur worden er in het Sportfondsenbad in Haarlem de volgende waterpolowedstrijden gespeeld: dames- wedstrijden: HPC 2-NVA 2; /T-Haar- lem. Heren-wedstrijden: HPC 2-DWR 2; NVA-HVGB 3; HVGB-HPC.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 19