- Als twee druppels water - KERKDIENSTEN PORTO Leider Hölscher krijgt steeds meer concurrentie van Blok i Visserij school in Vlissingen heeft 19 leerlingen m IJmondverenigingen vandaag en maandag Van Nieuwenhuizen stevig onderaan voor RIJLES t ZATERDAG 23 FEBRUARI 1963 is „SUCCES" Examens Favorieten-strijd Uitgevaren visserij vaartuigen MET „Als twee druppels water" heeft Fons Rademakers zijn vierde speelfilm afgeleverd en tegelijk gezorgd voor de vierde Nederlandse produktie in dit sei zoen. Zoals te verwachten viel van déze filmer, wiens voorafgaande werk een duidelijk stijgende lijn naar de techni sche beheersing van het vak liet zien en die wat de inhoud van zijn films betreft nooit de neiging heeft vertoond een gemakkelijk succes na te streven, heeft I zijn bewerking van de roman van W. F. Hermans, „De donkere kamer van Da mocles" een belangwekkend resultaat Opgeleverd. „Als twee druppels water" is een bijzonder intrigerende en span nende film geworden, waarin een onge woon gegeven op beklemmende wijze tot leven is gekomen. De lezers van Her mans roman zullen zich dit fascinerende gegeven ongetwijfeld herinneren en al heeft Fons Rademakers naar eigen zeg- Ducker als verzetsheld ondervraagd door Ebernuss. (Guus Verstraete) gen een variatie op een zelfde thema wil len geven, zijn draaiboek naar de roman volgt toch in grote lijnen het origineel, laat alleen hier en daar een episode weg en comprimeert op andere plaatsen de handeling. In de film heet de hoofdper soon Ducker in plaats van Osewoudt, maar hij heeft het karakter van Hermans' schepping behouden en in de figuur van de jonge acteur Lex Schoorel is hij de krachteloze, door zijn natuur gehandi capte sigarenwinkelier uit de roman ge bléven. Terwijl in „De donkere kamer van Da mocles" in enige inleidende hoofdstukken ietsonthuld wordt over de voorgeschie- nis van deze Osewoudt, introduceert de film Ducker tegen het einde van de oor log, als hij Dorbeck voor het eerst ont moet. Deze dubbelganger die op Ducker lijkt, zoals „een negatief van een foto ge lijkt op een positief" landt op een nacht aan een parachute in het achtertuintje van de sigarenwinkelier, geeft zich uit voor een uit Engeland afkomstige agent en geeft Ducker enige opdrachten, waaronder het liquideren van een in Haarlem wonende N.S.B.-er. Zo belandt de onopvallende, kleurloze middenstander in het verzet, een gewillig instrument in de handen van de geheimzinnige Dorbeck die zijn leven en karakter ingrijpend gaat veranderen. Wie is deze Dorbeck? Advertentie BESTK ADRES (alle rijbewijzen) LUXE VERHUUR RIJBEWIJS VERNIEUWEN Lange Nieuwstr. 718 - Telef. 4333 Het jaarverslag van de stichting Zeeuw se visserijschool te Vlissingen over 1962 vermeldt wederom de moeilijkheden, waarmee de school kampt: te weinig leer lingen, waardoor weer om dispensatie aan het ministerie van O.K. en W. moest wor den verzocht ter voortzetting van de cur sus. Theorielessen moesten (verplicht) worden gecombineerd en het lerarenkorps bestaat uit leraren van andere scholen, alsmede tijdelijk aangestelde onbevoegde leerkrachten. Desondanks houden schoolbestuur en le raren vol met „onder de vissers het be grip aan te kweken, dat een goede voor opleiding ook voor de vissers noodzakelijk is en dat in het oog zal moeten worden gehouden, dat het voor de vissers te zijner tijd wellicht noodzakelijk zal zijn naar de zeevisserij over te gaan, waarvoor grotere schepen en dan ook wettelijke diploma's vereist zullen worden. Per 1 januari 1962 telde de school totaal 14 leerlingen (9 in de eerste klas en 5 in klas 2); per 1 januari 1963 waren er 19 scholieren, waarvan 9 in klas 1 en 10 in de tweede klas. De cursus 1961-1962 eindigde met 9 jongens in de eerste klas, die allen wer den bevorderd en met 4 jongens in de tweede klas, die een getuigschrift ontvin gen. Van deze vier werden er drie direct geplaatst op een vissersvaartuig; één kwam bij zijn vader op een schip. FONS RADEMAKERS geeft als sleutel tot zijn film in een programma-toelich ting de volgende verklaring; „Het !s be kende wetenschap dat alle menselijke in dividuen in hun jeugd de neiging hebben zichzelf groter en sterker te zien, dan zij later onder pijn en teleurstelling onder vinden te zijn. Bij het intreden van de vol wassenheid begraven zij hun grotere Ik, het „super ego", zoals de psychologen zeggen, en leggen zich neer bij de on wrikbare omstandigheden waaronder zij geen helden zijn geworden. Maar er zijn omstandigheden, waarin de ijzeren alle daagsheid en haar beperkingen plotseling lijken ineen te storten. Dergelijke episo den zijn oorlogen en revoluties, een der gelijke episode was ook de Duitse bezetting van West-Europa". Uit die omschrijving van het thema van de film kan men opmaken dat Dor beck, hoewel een figuur van vlees en bloed, tegelijk gezien moet worden als het gro tere Ik, het „super ego" van de misluk te Ducker die onder invloed van zijn op drachtgever en tweede persoonlijkheid tot allerlei dingen in staat blijkt te zijn, waar van hij vroger hoogstens heeft kunnen dro men. HET IS BIJ deze opvatting duidelijk dat als de bijzondere omstandigheden, waaron der die persoonsverwisseling kon plaats vinden, ophouden te bestaan. Ducker moet terugvallen in zijn vroegere onbetekenende middelmatigheid. En iets dergelijks ge beurt als de oorlog afloopt. Er hebben zich dan grote veranderingen in het leven van Ducker voltrokken Zijn vrouw heeft hem verlat enmet de N S B.'er, met wie zij hem al bij de inzet van de film bedroog, zijn zwakzinnige moeder die bij hem in woonde is door de Duitsers gevangen ge nomen en is in een kamp gestorven en uit zijn verhouding met Marianne, een Joods meisje dat hij in het verzet heeft ontmoet en dat hem o.a. zijn hoofdhaar zwart ge verfd heeft (waardoor hij nog meer op Dorbeck is gaan lijken) is een kind ge boren, dood geboren, zoals hij moet con stateren als hij het ziekenhuis b- '.oekt. Dorbeck zelf heeft inmiddels enige ge slaagde moordaanslagen gepleegd, is, op aanwijzing van zijn vrouw, door de Ge stapo gearresteerd, maar bevrijd 'oor de Duitse officier Ebernuss en heeft voor de laatste maal een vluchtige ontmoeting met zijn dubbelganger die hem een verpleeg steruniform verschaft, waarmee hij naar het inmiddels bevrijde Zuiden van het land kan ontsnappen. Daar wordt hij gearres teerd op beschuldiging van collaboratie met de vijand en ieder beroep op zijn moe dig gedrag en op Dorbeck blijkt vruchte loos. Zijn verzetsdaden kunnen uitgelegd worden als acties die de Duitsers in de kaart hebben gespeeld en het bestaan van Dorbeck wordt door niets meer bevestigd. De door Ducker aangewezen getuigen zijn öf dood óf niet meer bereikbaar en zijn laatste hoop, een filmpje, waarop Dorbeck moet voorkomen, blijkt na ontwikkeling slechts onderbelichte beelden op te le veren. In een bui van wanhoop loopt de van alle zekerheden beroofde Ducker ijlend het gevangenisplein op en wordt door een schildwacht neergeschoten. De laatste beelden van de film laten Dorbeck zien, aan een zuidelijk strand, in gezelschap van Marianne, die hem toefluistert in de oorlog iemand gekend te hebben die als twee druppels water op hem leek. DIT CYNISCHE EINDE sluit een film vol raadselachtige verwikkelingen af, waarvoor men, evenals dat bij de roman mogelijk was, verschillende uitleggingen en interpretaties kan zoeken. Hoofdzaak is dat de film niet minder dan het boek sti mulerend in die richting werkt, dat er op neer komt dat Fons Rademakers de ge moederen heeft weten bezig te houden en de toeschouwers tot het laatste ogenblik in spanning en onzekerheid heeft kunnen houden. Met het kiezen van Hermans' complexe en in zijn als uitgangspunt van zijn film symboliek vaak duistere roman heeft Ra demakers hoog gegrepen, maar niet te hoog, want zonder de problematiek van het origineel al te veel geroeid aan te doen en zonder de moeilijkheden te ont lopen, is de filmer erin geslaagd tot een uiterst boeiend resultaat te komen dat als technisch werkstuk bewondering verdient en als filmverbeelding een internationaal niveau bereikt. Hier en daar kan men be zwaar maken tegen een al te sterk aan gezette acteursprestatie, maar over het algemeen worden de medespelers, onder wie Ko Arnoldi, In a van der Molen, Guus Verstraete, Frans van der Linge en Van Doude, op de juiste manier ingepast in het geheel en de jeugdige Lex Schoorel die de dubbelrol van de blonde Ducker en zijn mannelijker alter ego Dorbeck speelt, blijkt, vooral uiterlijk, een gelukkige keu ze. Bijzonder gelukkig is Rademakers ook geweest in het aantrekken van Raoul Cou- tard als cameraman. Deze bekende figuur in de Franse fïlmerij, naast Henri Decae de meeste gevraagde cameraman van de „nouvelle vague", met films op zijn naam als „A bout de souffle", „Lola", „Tirez sur le pianiste" en „Jules et Jim", heeft gezorgd voor bijzonder sfeervolle beelden die de onbehaaglijke stemming van de film accentueren. TECHNISCH en organisatorisch is „Als twee druppels water" zeker geen eenvou- ZATERDAG 23 FEBRUARI Patronaatsgebouw Willemsbeekweg 14.30 en 20 uur: Kinderoperettevereniging „V.I.D.E.S." speelt „De gouden vaas". Gymnasium „Felisenum", 19.45 uur: In- terscholaire muziekuitvoering. MAANDAG 25 FEBRUARI Patronaatsgebouw, Willemsbeekweg, 20 uur: Kinderoperettevereniging „V.I.D.E.S." speelt „De gouden vaas". Kennemer Theater. Beverwijk, 20 uur: Carnavalsavond „De Keerkring". Hervormd Verenigingsgebouw, Bever wijk, 20 uur: Filmavond smalfilmclub „IJ- mond Dubbel 8". Door de leuning. Een Duitse trekker met oplegger heeft de brugleuning van de Botlekbrug bij Pernis over een afstand van ruim 14 meter vernield. De trekker reed door de leuning en viel tien meter naar beneden op de wal. De oplegger bleef met de achterzijde aan een ijzeren bint han gen. De 26-jarige chauffeur werd licht ge wond. Ducker (Lex Schoorel) als sigaren winkelier in „Als twee druppels water". dige opgave geweest, maar ook uit die moeilijkheden heeft de filmer zich vaak met bewonderenswaardig gemak gered, daarbij geassisteerd door zijn vrouw Lili Veenman als regie-assistente en Kaïte! Lo- gher als produktieleider. In ogenschijnlijk onbetekenende details, zoals de keuze van de diverse plaatsen van handeling of het regisseren van massascènes (b.v. het be zoek van de Koningin aan het bevrijde Zuiden of de opstand in de gevangenis na het neerschieten van Ducker) komt een verzorging tot uitdrukking en een streven naar werkelijkheidssuggestie die de zorg vuldigheid verraden en de ernst, waarmee hier gefilmd is en waardoor het geheel op het niveau van serieus en verantwoord vakmanschap is gebracht. „Als twee druppels water" is door dit alles een film geworden die waard is meer dan eenmaal gezien te worden, ook al doordat de gecompliceerde inhoud bij herzien aan betekenis en diepte wint. Maar ook na een enkel bezoek - il het de toeschouwer duidelijk zijn geworden dat we ditmaal zonder reserve van een vol wassen film kunnen spreken, die de ge moedelijkheid en binnenkamerssfeer van vroegere Nederlandse produkten mist en die door zijn allure en universeler karak ter ongetwijfeld ook in het buitenland zijn weg zal weten te vinden. Charles Boost Zondag 24 februari IJMUIDEN: Ned. Herv. Kerk. Nieuwe Kerk, 10 u.: ds. J. van den Berg, 19 u.: ds. D. ter Steege, jeugddienst, De Rank, 10 u.: H. van der Plas; Bethlehemkerk, 10 u.: ds. Joh. Diekhout; 19 u.: ds. W. Oorthuis; Jeugdkapel, 10 u.: W. J. Mulder. Geref, Kerk, Ichthuskerk, 10 u.-: ds. G. Assies; 17 u.: ds. J. M van der Brink; Petrakerk, 10 en 17 u.tds. J. A. Tiemens. Chri Geref. Kerk, 10 ui én 17 uf: ds: M. Vlietstra. Geref. Kerk (Vrijgemaakt), Rambonnet- laan, 9.30 en 17 u.: Geen opgave ont vangen. Doopsgez. Gem., Helmstraat, 10 u.: ds. P. J. van Schayck. R.-K. Kerk, Gregoriuskerk, 8.30 en 10.30 u.; Petruskerk 7, 8, 9.30, 11.30 en 17 u. Oud-Katholieke Kerk, 8 u.: vroegmis; 10 u.: hoogmis; 19 u.: oeucmenische dienst, past. D. N. de Rijk en ds. J. van den Berg, herv. pred. Leger des Heils, Edisonstraat 14, 10 u.: heiligingsdienst; 19.15 u.; openlucht- bijeenkomsten. Baptistengemeente, Cultureel Centrum, geen opgave ontvangen. Gemeente Gods, Cult. Geb., 10 u.: samen komst. Gereformeerde Gemeente, Cult. Geb., 10 u. en 17 u.: leesdienst. Pinkstergemeente, Cultureel Centrum. 19.30 u.: G. Koning. Evang.ver. „Elon", Elonkapel, Varenius- straat, 10 u.: Joh. H. van Oostveen; 11.45 u.: kindersamenkomst; 19.30 u.: J. Schou ten. IJMUIDEN-OOST: Ned. Herv. Kerk, Goede Herderkerk, 10 u.: ds. H. Leenman; 19 u.: ds. Joh. Diek hout. Geref. Kerk, Bethelkerk, 10 u.: ds. J. M van der Brink; 17 u.: ds. G. Assies. Jehova's Getuigen, Koninkrijkzaal, Vel- serduinweg 248; 19 u.: Wachttorenstudie. Verg. v. Gelovigen, De Ruyterstraat 73, 10 u.: verkondiging van de dood des Heren; woensdag 20 u.: bijbelbespreking. R.-K. Kerk, H Laurentius van Brindisië, Willemsbeekweg, heilige mis 6, 8, 9.15 (Hoogmis), 11 en 12.15 u.; 18 u.: avond mis. Ver. van Vryz. Herv., Abeelenstraat 1, 10.30 u.: ds. Joh. J. Brijker. Oud-Katholieke Kerk, „De Spil", Meeu wenlaan, 9.30 u.: mis. VELSEN-ZUID: Ned. Herv. Kerk, Engelmunduskerk, 10 u.: ds. H P. Huisman. VELSEN-NOORD: Ned. Herv. Kerk, Noorderkerk, 10 u.: ds. L. Brink; 19 u.: ds. H. P. Huisman. Geref. Kerk, 9.30 u.: ds. A. C. van Nood; 17 u.: ds. C. Meijer. R.-K. Kerk, St. Joseph, heilige mis 6.45, 8, 9.15 en 11 u.: avondmis. Kerk van Jezus Christus v. d. Heiligen der laatste dagen, Wijkerstraatweg 81, 17 u.: dienst. Evang. Emanuël, Van Diepenstraat, 10 u.: J. Verwoert. Woensdag 27 februari, 20 u.: Ev. samenk. o.l.v. ds. A. A. Leen- houts. DRIEHUIS: R.-K. Kerk, St. Engelmundus, heilige mis: 7, 8.15, 9.45 en 11.20 u. SANTPOORT: Ned. Herv. Kerk, Dorpskerk, 10 u.: ds. J. C. Remijn; 19 u.: ds Joh. Bronsgeest; De Hoeksteen, 10 u.: ds. J. A. Mulder; 19 u.: ds. H. A. van Rhijn, jeugddienst; De Toorts, 10 u.: J. de Smale, jeugdkapel; Adventskerk (ziekenhuisdienst) 19 u.: ds. •J. C. Remijn. Chr. Geref. Kerk, Pniëlkapel, 9 u.: ds. •J. J. Rebel; 15 u.: ds. L. S. den Boer. Geref. Kerk, Geref. Jeugdgebouw, 9, 10.30 en 17 u.: ds. H. J. Bavink. R.-K. Kerk, O.L.V. Kerk, heilige mis te 7, 8.15, 9.30 en 11.30 u. Remonstrantse en Doopsgez. Gem„ Wüstelaan 75: geen dienst. BEVERWIJK: R.-K. Kerk, St. Agatha, heilige missen te 6.15, 7 en 8 (kindermis), 9, 10.15 (hoog mis) en 11.45 u.; 19 u.: avondmis: O.L. Vrouw van Goede Raad, 6.30, 7.45, 9.00, 10.30, 11.45, 19 u.: avondmis; Regina Cae- li, 7. 8.15, 9.30 (hoogmis) en 11.15 u.; 19.30 u.; avondmis; St. Jozef 8.30, 19 u.: (hoog mis). - Maranatha, Baanstraat, 10 u.: Ed. W. Pera.' Evang. Luth. Gem., Koningstraat no. 117, 10.30 u.: ds. J. A. Roskam. Vrije Evang. Gem., 10 en 18.30 u.: ds. H. Raven. Vrijz. Herv. Kerk, Prinsesselaan, 10 u.: ds. J. F. Kruyt. Ned. Herv. Gemeente, Grote Kerk, 10 u.: ds. G. van Schuppen; 19.15 u.: herden kingsdienst; Irenekapel, 10 u.: ds. J. A. Don; De Opgang, 10 u.: ds. G. W. IJzer man. Geref. Kerk, Moensplein. 9 en 10.30 u.: ds. C. Meyer; 17 u.: ds. C. Homans. Geref. Kerk, Oosterwijk-Meerestein, 10 u.: geen opgave ontvangen. Chr. Geref. Kerk, Prinsesselaan, 15 u.: ds. M. Vlietstra. Leger des Heils, 10 u.: heiligingssamen komst; 12 u.: zondagschool; 16.30 u.: kin dersamenkomst; 20 u.: verlossingssamen komst. HEEMSKERK: Ned. Herv. Kerk, Kerkplein, 10 u.: ds. J. v. d. Graaf; 19 u.: ds. W. Oorthuys; Oosterwijk-Meerestein, Chr. LTS, 19 u.: ds. J. A. Don; De Opgang, 10 u.: jeugd dienst; De Schans, 10 u.: zondagsciub. Geref. Morgensterkerk, Constantijn Huy- gensstraat, 9.30 en 17 u.: ds. Joh. Knol. WIJK AAN ZEE: Ned. Herv. Kerk, Julianaplein, 10 u.: ds. W. Oorthuys. Nijmegen. Doctoraal rechten: J. M C. Peeters (Dongen) en L M. L. Los (Nijme gen). Amsterdam (Gem Un.). Doctoraal klas sieke letteren: mej. M v. d. Steur (Amster dam). Kerkelijk examen: F Moll (Huizen N.-H.) Rotterdam. Economische wetenschappen (baccalaureaat): H. F Beek. P P. Kutsrh Lojenga, T. G. von Lindern, G. Ooro en W L. Wijmans (allen Rotterdam). Economi sche wetenschappen (doctoraal): B. Loerts (Rotterdam). Tijdens de ijstijd, toen mijn kleumend vehikel- tje tot mij zei: baas, het is geen weer voor een kuis voertuig, neem 't openbaar vervoermiddel maar, ben ik een keer of wat op het station te rechtgekomen. Nu moet ik u beken nen: ik ben verzot op de trein en nog meer verzot op het Haarlems station. Ik houd van oude sta tions met die gigantische overkappingen omdat ze ademen naar romantiek. Misschien komt het, dat ik als Rotterdams bleek neusje een paar maal per jaar naar het boe- renlaaand werd afge voerd, waarbij de ge neugten dan begonnen op het Maasstation zali ger. Zodra ik eenmaal onder die grote hoed van de spoorwegen zat, had ik het gevoel dat de pret begon. Die moderne stations, zoals dat van Heemstede wat ziet dat ding er overigens uit, die kruk jes in de wachtkamer bijvoorbeeld...! heb ben voor mij geen beko ring. Die hebben blijk baar geen andere functie dan die van schudgoot: montere forensjes naar binnen, moeie forensjes naar buiten. Goed, het Haarlems station dus. Een echt station, met echte kar retjes, met echte kios ken, echte aanwijsbor den en echte trappen (waar de vreemdeling dan altijd de verkeerde afdaalten echte PTT-jongens. Ik heb die PTT-ers enige keren aan 't werk gezien en dacht, daar over ga ik eens schrij ven. Want het is eigen lijk wel een zot gedoe. Voor een trein binnen komt, staan de postman nen er wat verloren bij, leunend op hun karre tjes, zuigend aan een halfzware van de We duwe. Een paar karre tjes zijn leeg en wat zou ik er graag een keertje een rondje per ron mee rijden de an dere liggen vol zakken. Dan komt de trein bin nen. Ineens veert alles in beweging. Volle en lege karretjes wringen zich door het gekrioel van de uitgestapte reizi gers tot voor het post- rijtuig. Daar zijn inmid dels al vele nijvere han den bezig om de zakken uit te laden. Niet zacht zinnig ik ben altijd maar blij dat mijn eie ren niet van het postor derbedrijf komen maar wel vlug. Op het zelfde moment begin nen de anderen de Haar lemse balen in te laden. In vier, vijf minuten moet het hele uitwisse- lingsgedoe zijn afgelo pen, want dan snerpt het fluitje al weer onder de kap. Nog even een paar woorden met de mannen in het postrij- tuig, het rolluik zakt en op slofjes zoeft de trein weer weg. Nog even worden gro te en kleine balen op het karretje gemikt. Dan start de cavalcade, de lange perronweg af, om laag de rails over, het stationspostkantoor bin nen. Daar wordt begon nen aan de voorlaatste fase voordat de brief in de bus dwarrelt: het sorteren naar plaatsen in de omgeving, naar wijken en straten, naar nummers en letters. En dat allemaal voor twaalf cent. Een kwartier of een half uur later hetzelfde tafereel opnieuw, een andere richting uit, op een ander perron. Ik zou me zo kunnen voorstellen dat voor dergelijke postmannen het Haarlemse station weinig feestelijks meer heeft, niets wat aan de sensatie van het vertrek naar verre oorden en lustwarandes herinnert. Voor hen immers bete ken* het station een paar minuten kermis met be hendig gooi- en smijt werk. Ik kan me ook voorstellen dat postman nen slechte schrijvers zijn. simpel uit collegi ale motieven. Zij weten wat er aan zo'n kaartje of brief verhabbezakt wordt. Maar dat rondkarren over die perrons, vinden ook zij leuk; dat weet 'k zeker. Bart L. Joris Dc overwinning van Blok, op Langedijk behaald, heeft in de onderlinge competitie van de IJmuider schaakclub Kijk Uit eerst genoemde speler in een gunstige pdsitie ge bracht. Zijn achterstallige partijen zijn zo ongeveer weggewerkt en nu Blok erin is geslaagd de meeste ervan tot winst te lei den is tevens duidelijk geworden dat hij 'n ernstig gegadigde is voor de clubtitel. Een titel die hij jaren geleden ook al enige ke ren heeft behaald. Relatief staat hij er zelfs het gunstigste voor. Overigens zat het hem de afgelopen speelavond danig mee. Zijn grootste concurrent, Hölscher, kwam tegen Kistemaker de kwaliteit voor, maar zag door sterk tegenspel van Kistemaker deze winst in het vervolg weer verloren gaan. Degenen, die na de eerste ontwikke lingen hadden verwacht dat Hölscher aan het langste einde zou gaan trekken kwa men dan ook bedrogen uit. Kistemaker diende bekwaam van repliek en kwam zo doende tot een fraaie remise. Langedijk daarentegen maakte het Blok wel erg gemakkelijk door zijn dame cadeau te doen. Dit gebeurde in een stelling die weliswaar gunstig was voor Blok maar waar nog geenszins S)jrake was van een op i handen zijnde beslissing. Walda en De Jong hebben zich er kennelijk bij neerge legd dit seizoen niet meer tot de kansheb bers te worden gerekend. Er gebeurde weinig schokkends: remise. Lanser had tegen Wolters het onfortuin precies op de laatst j zet voor de tijdcon- trole een misgreep te begaan. De handige Wolters was het wel toevertrouwd onmid dellijk profijt van deze fout te trekken, de kwaliteit te veroveren en naar een afge broken positie te spelen die hem wel de winst zal opleveren. Hij blijft dan nog al tijd een speler waarmee men rekening zal moeten houden. Voor de bezetting van de laatste plaats werd de belangrijke wedstrijd Wijdoogen Van Nieuwenhuizen gespeeld. De witspeler kreeg wat beter spel en kon dit door tijd nood van zijn rivaal handig uitbuiten door Van Nieuwenhuizen in een matnet te drij ven. Het gevolg is dal voor Van Nieuwen huizen nog slechts een bijzonder sterke eindspurt effect kan sorteren. Wijdoogen heeft nog alle kans de voorlaatste plaats te verlaten, een plaa*« die bepalend is voor het spelen van degradatiewedstrijden. De VHS 3—Kijk Uit 3: 1. Kruup—De Haas 0—1; 2. Jorissen—Aarts 1—0; 3. Bruggink— A. van Maanen remise; 4. BarthelVer- kooyen 01; 5. KuipersBontenbal 10; 6. Van Asselt—Zeylmans remise; 7. Van Doorn—Van Zwieten jr. remise; 8. mevr. Willemse— Fr. van Maanen remise; 9. De VriesMeijer remise; 10. HalberstadtVis 10. Totaal 5'/2MA. Driehuis—Kijk Uit 4: 1. Nederlof—Clee- ren 1—0; 2. G. Schouten jr.—Plugboer 1—0; 3. Berkhout jr.—Van Niekerken 10; 4. JongmanVan der Berg remise; 5. Kroon Koomen 0—1; 6. Van der Plas—Van der Wel 10; 7. StalsKoster remise; 8. Hoog- zaadGravemaker 10; 9. Veenhuyzen Fr. van Maanen 10; 10. WiedemanR. van Zwieten 01. Totaal 73. Bloemendaal 2Kijk Uit 3: 1. Schulz Huiser 0—1; 2. KikkertAarts remise; 3. Van WijkVerkooyen 10; 4. Veenendaal A. van Maanen 01; 5. HogenbirkBon tenbal 0—1; 6. Van DalfsenZeijlmans 10; 7. JanssenKroese 01; 8. Hogen birkVan der Berg 10; 9. VerhagenVis 01; 10. KroesGravemaker 10. Totaal M/t—MA. Advertentie ranglijst ziet er nu als volgt uit: Hölscher 11 fi 2 3 7 Blok 10 6 1 3 6>/i Walda 11 4 5 2 fi'/'t Kistemaker 12 4 5 3 fil/s 13 3 7 3 fi'/i Wolters 11 4 4 3 fi Langedijk 12 4 4 4 6 Lanser 10 2 5 3 4'/j Wijdoogen 11 2 4 5 4 Van Nieuwenhuizen 11 2 1 8 2>/l GARAGE L. v. d. LEDEN R. CLAEZENSTR. 1 DAG en NACHT geeft het aantal afgebroken partijen aan. In de eerste groep werd de belangrijke wedstrijd tussen De Haas en Warnez ge speeld. Met Gordijn vormen deze spelers het groepje dat over goede promotiekansen beschikt. Met sterk spel kon De Haas zijn rivaal in de verdediging brengen maar des ondanks week Warnez niet. De Haas moest derhalve in een verdeling van het punt be rusten, een uitslag die vooral Gordijn uit stekend van pas kwam De drie hoogst ge plaatsten staan als volgt geklasseerd: Gordijn11 7 2 2 8 Warnez 11 5 5 1 7Vs De Haas 10 6 2 2 7 In groep 2 kwamen ook al twee favorie te spelers tegen elkaar uit. Hier waren Vis en Zeijlmans elkanders tegenstanders. Zij kwamen tot een puntenverdeling, hetgeen ten voordele ging van Bontenbal die zijn partij wel won. De Niet leverde in groep 3 een uitstekende prestatie, waarvan „re mise-koning" Oldenmark het slachtoffer werd. Gravemaker zag weer eens kans een afgebroken partij te bereiken. Tegen een van de kampioenskandidaten. Rob van Zwieten, was de afgebroken positie ver moedelijk wel gunstig. Bakker bleef aan de winnende hand, ter wijl Van der Wel zich ook al dicht achter de leiders kon plaatsen. Overwinningen van Robben en Venema in groep 4 zorgden ervoor dat de spanning in de topgroep ten- volle aanwezig bleef. Ramsteijn bracht zijn score (en die van zijn tegenstander) weer op 50 percent door Dijker achter het net te laten vissen. De uitslagen zijn: Hoofdgroep: Blok Langedijk 10; KistemakerHölscher re mise; De JongWalda remise; Wijdoogen Van Nieuwenhuizen 10; WoltersLanser afgebr.; Groep 1: De HaasWarnez remise; Groep 2: Van NiekerkenBontenbal 01; Zeijlmans—Vis remise; Groep 3: C. Bak kerWolthuizen 10; GravemakerVan Zwieten jr. afgebr.; Oldenmark—De Niet 01; Van der Wel—Van der Veldt 10; Groep 4: RobbenG. Bakker 10; Dijker Ramsteijn 01; Venema—Van Zwieten sr 1—0. Donderdag 7 februari: m.t. Egmont IJM 99, Golfstroom KW 4. Vrijdag 8 februari: m.t. Onderneming I SCH 261 (21 febr. binnen). Zaterdag 9 februari: m.t. Maria Elizabeth IJM 5. Maandag 11 februari: m.t. Allan Water IJM 34, Nooit gedacht IJM 239, Sakina Martine KW 32, Arie Jacob KW 149; m.l. Maria Jacoba KW 73, Maarten Jacob KW 76, Nestor KW 101, Voor lichter VL 114; m.k. Wilhelmina KW 46, Anna Hendrika KW 174. Dinsdag 12 februari: m.t. Koraalbank KW 3, Maria Theresia KW 99, Brittenburg KW 121, Ma rian Ellen WK 159, Voorloper VL 16, Jan Senior VL 84, Willem VI 121, Fetronella VL 131, Liesje en Rutger VL 153; m.l. Hette Margaretha KW 74, Robert William KW 123; m.k. Tokio KW 185, Pe ter Leonard KW 195. Woensdag 13 februari: m.t. Michiel KW 167; m.l. Onderneming KW 175 (21 febr. bihnën). Donderdag 14 februari: m.t. Haarlem IJM 9, Emma IJM 15. Vrijdag 15 februari: m.t. Rijnmond II KW 43, Michiel HD 74: m.k. Swift IJM 54. Zaterdag 16 februari: m.t. Julie Streiff IJM 25, 's-Gravenhage IJM 26, Delft IJM 37, Stadt Enck- huysen KW 82, Ada VL 7, Voorwaarts VL 142, Johanna SCH 3: m.l. Koningin Wilhelmina VL 190. Maandag 18 februari: m.t. Deining KW 8, Wil helmina Johanna KW 39, Albatros KW 87, Soli Deo Gloria KW 152. Michiel Jan VL 110, Bets en Berda VL 112; m.l Adeodatus IJM 30, Jan IJM 81, De Arend KW 7, Leendert Jacoba KW 12, Cor nells Judith KW 17, Cornells KW 24, Concordia KW 26, Gijsbert Jan KW 28, Nederland VI KW 37, De Vrouw Anna KW 52, Floris KW 59, Willem van Beelen KW 62, Henk KW 66, Nelly Maria KW 70, Nelly KW 77, Jan KW 91, Alpha KW 100, De Vrouw Dirkje KW 104. Geertje KW 108, Avon tuur KW 114, Astra KW 115, Sursum Corda KW 124, Willy KW 141, Willy KW 154, Willem Groen KW 158, Gijsbert Bastiaan KW 161, Vertrouwen KW 166, Pieter Anne KW 169, Anna Jacob KW 186, Kniertje Elizabeth KW 188, Andries Willem- pje KW 199, Noordster KW 207, Onderneming III SCH 117, Martha Maria VL 109, Drie Gebroeders HD 79; m.k. Ria IJM 3, Dageraad IJM 4, Adriana IJM 6. Zuiderkruis IJM 7, Poolster IJM 11 (21 febr .binnen). Jannie IJM 38, De Hoop I IJM 45, Nora IJM 51. De Hoop II IJM 59, Klaas Junior IJM 60. K. P IJM 61, Jaap IJM 62, Michiel IJM 63. Ronny IJM 64, Wiron VIII IJM 205, Wiron VII IJM 206, Wiron VI IJM 207, Wiron V IJM 208, Wi ron I IJM 210, Wiron III IJM 221, Magda IJM 272, Deo Volente II KW ïl, Ada KW 29, Ermine KW 30, Limanda KW 33, Stern KW 36, Willem Henry KW 53. Cornelia Adriana KW 58, Arend Cornelis KW 68, Nico KW 72, Zeearend KW 79, Jeannette KW 93, Nico KW 96, Wim KW 103, Karla Ellen KW 106. Jacoba KW 107. Mare Liberum KW 117, Cornelis KW 118, Catharina Josephine KW 127, Adriana KW 131, Koningin Juliana KW 133, Dirk Taat KW 134, Maartje Jacoba KW 137, Anna Ly- dia KW 145, Cornelis van Beelen KW 146, Fiducla KW 155, De Vrouw Bregtje KW 156, Agatha KW 157, De Vrouw Alida KW 160, Alida Jacoba KW 165, Cornelis Schaap KW 172, Dirkje KW 178, So- lea KW 180, Alice KW 182, Aleida KW 183, Elly KW 187, Platessa KW 189, Margaretha Christina KW 190, Deo Volente KW 191, Vrouw Prijna KW 193, Eben Haezer KW 194, Margaretha Corrine KW 208, En Avant KW 210, Geertruida KW 211, Samenwerking HD 125. Arie Geertje TX 51, Ma- ryanne WR 7. Okko Bosker WR 25, Petra WR 32, Dieuwina WR 45, Internos WR 49, Flevo WR 50, Stella Maris WR 51, Spes Nostra WR 56, Sijtje WR 58, Alle WR 59. Albert MO 1. Dinsdag 19 februari: m.t. Protinus IJM 154, Rijnmond 1 KW 15, Ora et Labora KW 51, Dirkje KW 54, Johanna Lydia KW 55, Albertha Hendri ka KW 81. Bellatrix KW 139, Francina KW 153, Prinses Marijke SCH 9: m.l. Dolfijn IJM 55, Ver wachting IJM 204, Willem Cornelis KW 16, Ever- ard Christina KW 40, Elizabeth KW 64, Doggers- bank KW 75, Willempje KW 89, Arie Jacob KW 116, Leuntje KW 128, Margaretha KW 184, Dirkje KW 205; m.k. Bettle IJM 29, Emisel IJM 31, Arend Willem IJM 40, Frederika Maria IJM 52, Paul IJM 66, Hans IJM 67, De Hoop III IJM 73. Corrie IJM 78, Arendje Jacoba KW 21, Anne Marie KW 27, Tiny KW 34, Maartje KW 71, Alnilam KW 90, Adriana Catharina KW 92, Arendje KW 98, Gijs bert Dirk KW 109, Wilma KW 113, Agatha Arie KW 126, Uranla KW 136, Gijsberta KW 143, Hele na KW 164, Hoop op Welvaart KW 179, Willy Ali da KW 196, Elizabeth KW 198, Neeltje Maria KW 209, Tiny WR 33, Jan Willem WR 34, Kapitein Molenaar WR 36, Sagitta WR 37. Woensdag 20 februari: m.t. Jacoba Gesina IJM 36, Rotterdam IJM 82, Antje KW 49, Dirk Maria KW 80, Cornelia Maria SCH 135, Alie SCH 210; m.l. Toenadering KW 95: m.k. Maartje IJM 8, Margriet Jozien KW 63, Vrouw Immetje KW 88, Zeearend KW 192. Donderdag 21 februari: m.t. Thorina IJM 33. Wiron II IJM 211.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 5