Studentencentrum Drommedaris verwacht steun van de overheid De Schrijn van het Boek" in Jeruzalem DE PROGRAMMA'S Voetbal- en opera-gala 9 Waardevol project heeft bestaansrecht bewezen ZATERDAG 23 FEBRUARI 1963 IN JERUZALEM wordt momenteel een gebouw opge trokken, dat wat buitenissigheid betreft zijn weerga in de wereld nauwelijks schijnt te hebben gevonden. Het heet het „Schrijn van het Boek", zal een zeshonderdduizend dollar kosten en in hoofdzaak de befaamde bijbelrollen herbergen, die in de woestijn in de streek van de Dode Zee sinds 1947 zijn gevonden. Het ontwerp voor dit ongewone museum werd gemaakt door de Amerikaanse architecten Frederick J. Kies- ler en Armand Philip Bartos. Hun vertegenwoordiger bij de bouw is de uit Nederland afkomstige architect Zvi Cohen, die in Jeruzalem woonthet werk wordt uitgevoerd door de Israëlische aannemer Hillel Fefferman. Officieel heet het D. S. and R. H. Gottesman Centre for Rare Biblicql Ma nuscripts, want de kosten van bouw en inrichting worden bestreden uit een fonds, gesticht door de kinderen van de Amerikaans-Joodse mecenas Sam Gottesman ten ere van hun vader. De ziel van deze monumentale schepping is prof. dr. Ygaël Yadin, hoogleraar in de archeologie aan de Hebreeuw se Universiteit in Jeruzalem, oud-chef van de Israëlische generale staf en zoon van de beroemde archeoloog wijlen prof. .dr. E. L. Sukenik. nabeschouwingen Fris plan van Henri Arends Damshuizer Moeder Natuur in niéuw VARA -programma P I A N O 'S VLEUGELS Ham Kops De radio geeft zondag De radio geeft maandag 7élevisieprogramma (Van onze correspondent) Het „schrijn van het boek" maakt deel uit van een com plex waarin dorhineert het eveneens in aanbouw zijnde Museum voor Kunst en Ar cheologie met een park vol beeldhouwwerken van be roemde kunstenaars, een ge schenk van de Amerikaans- Joodse show-business-mag- naat Billy Rose. Het ligt in het westen van Jeruzalem, vlak bij de universiteit, het nieuwe parlementsgebouw en een aantal nieuwe ministeries, die de kern vormen van het nationale bestuurscentrum, dat hier bezig is te verrijzen. Bar tos, de jongste van de twee architecten, is een schoonzoon van Sam Gottesman, wat zijn deelneming aan het plan ver klaart. Maar zonder aan zijn verdiensten als bouwmeester te kort te doen moet toch ge zegd worden, dat het zijn part ner, de architect Kiesler is, die zijn stempel op dit extra vagante project heeft gedrukt. Kiesler is uit Oostenrijk af komstig. maar woont al jaren in de Verenigde Staten. Lang duurde het, voordat zijn uit- 'onderlijke begaafdheid erken- ■>;ng vond en nog heden ten dage kunnen vele deskundigen zich met zijn opvattingen niet verenigen. Maar over één ding zijn allen het eens: dat hij een kunstenaar is, een meester der bouwkundige symboliek en een man, die ■en volkomen nieuwe richting heeft in geslagen. WIE OP DE GROTE WEG naar het universiteitscomplex staat ziet van het bouwwerk nauwelijks meer dan een reus achtige witte koepel, die doet denken aan een fortificatie. De rest is van buiten af onzichtbaar. Want dit heiligdom van het boek heeft nog een andere eigenschap van een verdedigingswerk: het is groten deels ondergronds. En het is vooral deze factor, die het bouwwerk zijn eigen ca chet geeft. Van de tuin uit leidt een hel lende opgang naar een plateau, dat om geven is door een borstwering van Jeru- zalemse steen (ter plaatse gehouwen) en voorzien van een gepolijst-stenen vloer. Aan het einde van dit platform, vanwaar men een prachtig gezicht heeft op de moderne gebouwen van het universiteits complex, de regeringswijk en de weste lijke stadsgedeelten van Jeruzalem, ver heft zich een betonnen muur, bekleed met donker bazalt uit Tiberias en staande in water. Deze sombere muur verzinne beeldt de duistere nacht der Joodse ge schiedenis, de herleving van het Joodse volk. Zijn streven naar hoger worden ge symboliseerd ^por een koepel bekleed met wit keramiek en omgeven door een vijver waarvan de wanden zijn bedekt met blauw glasmozaïek. Uit deze vijver en ook uit de top van de koepel zullen wa terstralen spuiten, hetgeen niet alleen een esthetisch, maar ook een praktisch doel heeft: een natuurlijke air conditioning. DE KOEPEL is voor de vakman interes sant om zijn uitzonderlijke betoncon structie, die ontworpen werd door een Amerikaans ingenieursbureau. Van het plateau komt de bezoeker via een brede stenen trap op een binnenplaats, die met haar wanden van Jeruzalemse steen en haar veelkleurig tapijt van tegels iets in tiems heeft. Eén zijde van deze binnen plaats wordt gevormd door een werkka mer voor de directeur, een bibliotheek en een ontvangstkamer. De eigenlijke ingang ligt op het noorden. Door een ge welfde gang komt men via een „brug" over de koepelvijver en een opening in het onderste deel van de bazaltmuur in de tentoonstellingsruimte. Deze corridor wordt gevormd door een aaneenschake ling van kamers, ieder met twee nissen. Een kleine, elektronisch bewogen deur, leidt naar het hart van het gebouw, de tentoonstellingsruimte onder de koepel, die een doorsnee heeft van twintig meter en tien meter hoog is. Het witte beton en de geribde muren geven er een bijna mystiek effect aan. In het centrum be vindt zich een rond platform, waar de voornaamste rol wordt tentoongesteld, af gerold op een bronzen cylinder en gevat in een glazen vitrine. HET DAGLICHT valt naar binnen door een opening in het dak, die bedekt wordt door een koepel van glas. Het moet een wonderlijke gewaarwording zijn na een korte wandeling door iets, wat op een kolenmijn of een bunker lijkt, plotseling te worden geconfronteerd met een archeo logische vondst van onschatbare waarde, beschenen door het licht van de felle Is raëlische zomerzon. En ook nu weer wordt de bezoeker gefascineerd door de sym boliek, die in dit bouwwerk zo sterk op de voorgrond treedt. De Dode-Zeerollen werden in een grot gevonden. De herinnering aan deze vind plaats hebben de architecten levend wil len houden door onder het platform een kunstmatige grot te ontwerpen, die het Oorspronkelijke hol zo dicht mogelijk na bij komt. Een ruw-stenen trap leidt naar beneden. De wanden zijn van Jeruzalem se gehouwen stenen, die onregelmatig op elkaar zijn gestapeld. In nissen van on gelijke vorm worden de oorspronkelijke urnen ten toongesteld, waarin de rollen werdén gevonden, en bovendien andere voorwerpen van archeologische betekenis EEN TWEEDE TRAP leidt naar de af zonderlijke uitgang: een brede corridor met anderhalve meter dikke muren van Jeruzalemse steen die hier en daar een verrassende doorkijk biedt op de eeuwige stad, die achter een dal met een eeuwen oud indrukwekkend-schilderachtig Grieks klooster, tegen de heuvelhellingen is aan gebouwd. Dank zij de bijzondere vorm, waarin dit wonderlijke bouwwerk is ge goten, beseft hij iets van de continuïteit van het leven en van de rol, die de indivi duele mens speelt in de oneindige ontwik kelingsgang van aarde en wie haar be wonen. «0* De koepel in aanbouw, zoals men deze ziet van de hoofdweg af. In het informatieve prettig-stijlvolle jon geren-magazine „Rooster" kwam gister avond een man voor de camera, die be slist niet meer tot de groep der „tieners en twens" gerekend kan worden, maar blijkens een door hem bedacht plan zeer wel in deze uitzending paste. Dat was Henri Arends, de dirigent van het Noord hollands Philharmonisch Orkest, die in een vraaggesprek met Wilco Meyer een duizend tal jongeren uitnodigde, samen met hem en zijn orkest een programma voor een concert samen te stellen, dat beant woordt aan de smaak van de meer jeug dige muziekliefhebbers. Zijnerzijds had de heer Arends geen bezwaar tegen hel laten optreden van vocalisten als Anneke Grönloh of Mieke Telkamp in een pro gramma, waarin ook Bach gespeeld wordt. De heer Arends verzocht de jongens en meisjes, gewoon in slobbertrui, maillot e.d. naar de concertzaal te komen en beloofde zijn orkestleden te verzoeken bij deze gelegenheid niet in frak te verschijnen. Wie mee wil werken oan dit plan, dat mede ten doel heeft het concertpubliek wat te verjongen, kan zijn wensen vermelden op een briefkaart, die geadresseerd moet worden aan het Concertgebouw in Haar lem Om financiële redenen kan aan ver zoeken, buitenlandse beroemdheden als Me- nuhin of Sinatra in dit programma te plaat sen, geen gevolg worden gegeven. Dit frisse plan van de dirigent van het N.Ph.O. verdient wel een groot succes. EERDER DAN gisteravond had de Is raëlische zangeres Rika Zaraï haar stem banden gebruikt om op warme wijze een Franse versie van de schlager „Bei mir bist du schön" (eigenlijk een oud-Jiddisch wijsje) en enige van haar beroemde He breeuwse liedjes te zingen. In Avro's Music Hall „Allemaal show" trad zD na melijk, sfeervol uitgelicht, wel op, maar haar stem kwam van een door haar mee gebrachte geluidsband, samen met de be geleiding van het orkest Yohanan Zaraï. Een dergelijke play-back-uitzending, waar „ALS ER NIET UITERLIJK per half maart 1963 afdoende financiële steun voor het centrum komt, zal de stichting per 1 april 1963 opgeheven moeten worden". Deze aan duidelijk heid. niets te wensen overlatende mededeling staat in een rondschrijven, dat op 9 januari 1963 door de directie van de Stichting Internationaal Studentencentrum Drommedaris in Enkhuizen toegezonden werd aan „alle belanghebbenden De Drommedaris, waarmee we dan het studentencentrum van die naam, gevestigd in een eerbiedwaardig oud gebouw van die naam in Enkhuizen bedoelen, is de afgelopen maan den op een minder prettige wijze in het nieuws geweest. De financiële nood, waarmee de stichting te kampen heeft, was daar oorzaak van. Want één ding is uit publikaties èn uit een gesprek met Paul Mertz, cultureel directeur van de stichting, duidelijk op te maken: de Drommedaris zit aan de grond. „Eigenlijk zou je een compliment aan onze schuldeisers moeten maken voor hun lankmoedigheid", zegt Paul Mertz, als hij in de roezemoezige drukte van Americain in Amster dam tegenover ons zit, vertellend over de korte doch be wogen financiële historie van het centrum. Hij doelt daarmee op de omstandigheid, dat nu, anderhalf jaar na de officiële opening van het centrum, nog altijd mensen, die werkten aan de verbouwing en inrichting van de uit 1540 daterende Enkhuizense vestingtoren ten behoeve van het studenten centrum-, hun geld moeten hebben. Paul Mertz, ex-student met een goede job in de reclamewereld, haalt de schouders op over de uitlatingen, die in de begrotingsvergadering van de Provinciale Staten van Noord-Holland aan het adres van de leiders van het studentencentrum werden gericht. In die vergadering werd. met een verzoek om financiële steun voor het centrum op de tafel, gesproken over een „dilettantisch beleid" en een ..studentikoze bevordering van de cultuur". Toen wij in Enkhuizen kwamen nadat we toestemming hadden gekregen om de Drommedaris voor ons doel te ge bruiken, was er in het oude gebouw geen verwarming, nauwelijks licht, geen water en ontbraken vrijwel alle ruiten. Er waren houten vloeren en dikke stenen muren, anders niet. Alles wat er in de Drommedaris is verbouwd en ingericht, hebben we moeten betalen. ALS JE OOK het arbeidsloon van hen, die pro deo ploeterden, en het honorarium van de architect, die belangeloos meewerk te, mee zou rekenen, werd er voor een bedrag van 200.000 geïnvesteerd. UIT EEN initiatief van enkele Amster damse studenten groeide sinds 1959 een internationaal studentencentrum van allu re, met een fraaie expositiezaal, een to neel- en concertzaal, een eetzaal en enke le slaapzalen, een grote keuken en een bibliotheek. Dat studentencentrum werd sinds de openstelling in juli 1961 bekend bij studenten in vele landen. Dat studen tencentrum werd daarnaast ook een be langrijk onderdeel van de gemeenschap in het algemeen en die van noordelijk Noord- Holland op cultureel gebied stiefmoe derlijk bedoeld in het bijzonder. Niet alleen bood het centrum honderden stu denten uit binnen- en buitenland onderdak in zijn functie van ontmoetingsplaats, re- traite-tehuis en studentenhotel vooral voor buitenlanders, ook werden waardevolle banden gesmeed met de omringende ge meenschap. Om die laatste reden is dan pok de term „studentikoze oevordering yan de cul tuur" niet alleen misplaatst maar zelfs grievend. Er werden tentoonstellingen ge organiseerd en concerten gegeven, lezin gen gehouden, films vertoond en contac ten met het onderwijs in Enkhuizen ge legd. Gesteld kan worden, zonder enige overdrijving, dat het centrum van grote waarde is geworden voor de gemeen schap. DIT OVERWEGENDE mag een andere passage uit het rondschrijven van 9 janua ri worden aangehaald: „Wij hebben nu de Drommedaris in anderhalf jaar gebracht tot het huidige peil; we hebben met ruim 3 jaar organisatorisch werk bewezen dat het ons ernst is en dat wij in staat zijn iets bijzonders op te bouwen en te leiden. We hebben ook getoond, dat we bereid zijn daarvoor grote offers te brengen. Aan „gederfd salaris" hebben de vier mensen, die met de dagelijkse leiding zijn belast in die drie jaar tenminste 40.000 in het werk gestoken. Mertz heeft aan de cul turele kant van de zaak al zijn vrije tijd op geofferd en bij zijn drukke baan elk week einde en elke avond aan zijn cultureel pro gramma gegeven. Het echtpaar Rijfkogel heeft iedere vorm van privéleven losgela ten en woont in een hoek van het „kan toor"; Trix Baruch heeft er een goedbe taalde baan als secretaresse voor opgege ven en iedere vorm van eigen woonruim te; ze heeft slechts een privéstoel en een „eigen bed" op een zaaltje van vier. Het ligt nu aan de gemeenschap of ons werk en onze inspanning gehonoreerd zal wor den met continuering of niet." Bedelen om geld HET GELD, nodig om van een magi straal maar oeroud gebouw, eeuwen gele den opgericht als vestingtoren, een stu dentencentrum en een cultureel bolwerk in een van de in dit opzicht achtergeble ven gebieden van Nederland te maken, moest bij elkaar gebedeld worden. Een deel van die twee ton aan verbouwings- en inrichtingskosten werd verkregen door giften van particulieren en het bedrijfsle ven. Enthousiaste deskundigen van naam zoals de Amsterdamse architect Wijnalda en de heer Jaffé, adjunct-directeur van het Stedelijk Museum in de hoofdstad, ver leenden hun medewerking gratis. Doch rijk en provincie lieten tot nu toe verstek gaan, op een aanmoedigingssubsidie voor een tentoonstelling na. „BEGIN 1961 hadden we nog altijd de abusievelijk gebleken hoop, dat rijk en Door een gelukkig initiatief werd de oude vestingtoren Drommedaris, een wereldbekende bezienswaardigheid aan de oevers van de vroegere Zuiderzee, tot een internationaal studentencen trum dat uniek is in de wereld. aan zij de voorkeur blijkt te geven, ver eist een perfecte geluidsregie en een feil loze lip-synchroniteit en daaraan ontbrak het gisteravond wel wat. Overigens was het een genot, naar haar te luisteren. Deze uitzending van vrij dagavond-ver tier was, op -een enkel onderdeeltje na, beslist de moeite van het horen en het zien waard. De imitatie b.v., die de Deen Er- landi van een baby van 5 maanden gaf was meer dan kostelijk. En dat gold ook voor het solo-nummer, waarin Rijk de Gooyer als een bekend spreker het verschijnsel vrouw ontleedde met behulp van de lede maten en het hoofd van een onbekende dame. Werkelijk stil werden wij van de acroba tische toeren van de Engelse „hoofdarbei ders", die onder de naam de „Two Car- mena's" optraden en het marionetten-spel van hun landgenoten, de Tfotter Brothers, was zeer origineel doordat het getuigde van een rijke fantasie en van een bijna poëtische humor. De vitale Rita Corita en André Carell, die meesterlijk de stem van bewindsman Luns imiteerde, redden nog net een zoute loos en weinig oorspronkelijk Carnaval- feestneuzennummer van het bekende pre sentatie-kwartet, dat op andere momen ten van dit verstrooiingsuur toch wel leu ke dingen deed. Al met al was het dus toch een boeiend internationaal amuse mentsprogramma. Dezer dagen is onder regie van Wim Neyman de eerste aflevering gefilmd van een nieuw maandelijks programma van de Vara, dat telkens in een uitzending van een half uur op luchtige wijze de verschijningsvormen en de grillen van Moeder Natuur zal behandelen. Regen en wind, lente, zomer en liefde zullen in be kende en minder bekende liedjes bezongen worden door bekende en minder bekende zangers en zangeressen. Naast nieuwe ge zichten zal men in deze nieuwe serie te vens een balletgroepje kunnen zien. „Regen en Wind" is de titel van het eerste van deze programma's, dat op 12 maart op het scherm komt. Hieraan wer ken o.m. mede: Donald Jones, René Frank, de Bibits, het Frans-Muller-koor en het Belgische zangeresje Chris Ellis. Na het voetenwerk van de spelers van Feyenoord en Reims en de daarbij te ver wachten supporterskoren zullen op woens dagavond 13 maart lichtvoetige dansers en danseressen van het Nationaal Ballet een belangrijk aandeel hebben in de uitbeel ding van de opera „Alceste", die door Ton de Leeuw in opdracht van de N.T.S. gecomponeerd werd. De ballerina's Irene de Vos en Maria Silvane en hun mannelijke collega's Phi lip Cason, en Willy Wilson treden in dit spel op met de zangstemmen van achter eenvolgens Cora Canne-Meyer, Marijke v. d. Lugt, Lode de Vos en Guus Hoekman. De verzorging van deze N.T.S.-uitzending is toevertrouwd aan de N.C.R.V., die hier voor free-lance-regisseur Leen Timp geën gageerd heeft. Produktieleider is Klaas Rol. Advertentie HAARLEM - ZIJLWEG 57 - TEL. (02500) 11036 provincie ons werk, in het belang van de studentenwereld doch ook in het belang van de gemeenschap, wel zouden steunen. Toen al waren er wat moeilijkheden met mensen, die nog geld van ons te vorderen hadden, doch we wisten hen nog een keer te sussen. Een budget was er reeds toen vrijwel niet, en toch hebben we vele acti viteiten op touw gezet. In december 1962 bereikten we echter een stadium, dat in bepaalde opzichten buiten onze eigen in vloed gaat. Het tastbare bewijs dat het kan is ge leverd en concrete resultaten zijn geboekt. Een voorbeeld? Een groep studenten van 22 Canadese universiteiten, die na een verblijf in Polen en in Duitsland op de boot zouden stappen, doch het programma wij zigden om nogmaals (ze waren er ook op de heenreis) naar Enkhuizen te kunnen gaan. The Drommedary is our home in Holland, zeiden ze. DE INVESTERINGSSCHULD is onze bottleneck. Hij is ongeveer 65.000 groot. Daar komt bij de onzekerheid over wat we dit jaar zullen kunnen doen. Tot nu toe zijn we allerlei evenementen blijven orga niseren dank zij de belangloze medewer king van anderen. Maar aan het mar chanderen met de bereidheid van anderen komt ook een eind. Dat geldt zowel voor de culturele activiteiten als voor de per soneelsbezetting." Hele project loopt vast WANT OOK die personeelsbezetting raakt als gevolg van het steeds ontbreken van geld in moeilijkheden. Om het cen trum tijdens congressen, inauguraties of buitenlandse bezoeken behoorlijk te kun nen laten draaien, is er naast de vaste staf flink wat personeel nodig. In het be gin kreeg men medewerking genoeg. Maar omdat de tijd ook voor studenten geld is en zelfs een kleine onkostenvergoeding er niet af kon (de vrijwilligers betaalden zelfs hun eigen reiskosten naar Enkhuf- zen), wordt die medewerking nu minder vlot verleend. HET PROJECT is uitgestegen boven zijn regionale betekenis, meent Paul Mertz. Die mening grondt hij op het ten- toonstellingsbezoek, op de contacten met mensen in andere provincies en op een geconstateerde uitbreiding van het toeris me in Enkhuizen. (Het aantal hotelover nachtingen in Enkhuizen was in 1962 het dubbele van dat in 1961 volgens een op gave van de politie). De gemeente Enkhuizen stelt prijs op de aanwezigheid van het centrum; voor het culturele werk werd van gemeentewege geld beschikbaar gesteld. „Weet u, door het centrum wordt de leefbaarheid van de gemeente en het gehele gewest verhoogd," zegt Paul Mertz, die meent dat men dat ook op lange termijn, in het vooruitzicht van inpoldering van de Markerwaard moet bezien. De Drommedaris zou niet denkbaar zijn zonder een wijd water op de ach tergrond. De Zuiderzee werd tot IJsel- m.eer en dat meer wordt steeds kleiner door inpolderingen, maar een door kijkje als dit biedt de Drommedaris nog steeds. HILVERSUM I. 402 m. 8.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.30 IKOR. 11.45 VPRO. 12.00 AVRO. 17,00 VPRO. 17.30 VARA. 20.00—24.00 AVRO. VARA: 8.00 Nieuws en socialistisch strijdlied. 8.18 Weer ol geen weer, gevarieerd programma. 9.45 Geestelijk leven, toespraak. VPRO: 10.00 Zon dagshalfuur voor de kinderen. IKOR: 10.30 Re monstrantse kerkdienst. 11.30 Vraag en antwoord. VPRO: 11.45 Flitsen, nieuws van eigen eri. AVRO: 12.00 Kleurrijke klanken: lichte muziek en zang. (Plm. 12.30 mogelijke afgelastingen van wedstrij den) 13.00 Nieuws. 13.07 De toestand in de wereld, lezing. 13.17 Mededelingen of grammofoonmuziek. 13.20 Op de plaat., rust!, strijdkrachtenprogram ma 14.00 Radio-filharmonisch orkest en soliste:» moderne muziek. 15.05 Clavecimbelrecital. 15.30 Gezien, gehoord, gelezen: veertiendaags kunst symposion. 16.00 Dansorkest en zangsolisten. 16.30 Sportrevue. VPRO: 17.00 Gesprekken met luis teraars: Gemengd huwelijk, lezing. 17.15 Stad en land. gesprek. VARA: 17.30 Voor de jeugd. 17.50 Nieuws, sportuitslagen en sportjournaal. 18.30 Salonorkest en zangsolist. 19.00 Bij nader inzien, journalistenforum. 19.40 Vrij entree, cabaretpro gramma. AVRO: 20.00 Nieuws. 20.05 Zing met ons mee. 20.30 Voordracht. 20.45 Licht instrumentaal trio. 21.00 Het kan niet altijd kaviaar zijn, hoor spel (2) 21.40 Spaanse volksmuziek met commen taar. 22.05 Had u toen maar geleefd - De Zonne koning. licht programma. 22.30 Nieuws. 22.40 Ac tualiteiten. 22.55 Mededelingen en sportuitslagen 2e klas voetbal. 23.00 Rijkdom der welluidend heid (gr.). 23.25 Lichte orkestmuziek. 23.55—24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. 8.00 NCRV. 9.30 KRO. 17.00 IKOR. 19.00 NCRV. 19.45—24.00 KRO. NCRV: 8.00 Nieuws en weeroverzicht. 8.15 Ge wijde muziek (gr.). 8.30 Morgenwijding. 9.15 Or gelspel. KRO: 9.30 Nieuws. 9.45 Klassieke gram mofoonmuziek. 9.55 Inleiding Hoogmis. 10.00 Hoog mis. 11.30 Fragmenten uit klassiek en romantisch repertoire (gr.). 12.05 Klein beraad, vragen - soms ook antwoorden. 12.15 Grammofoonmuziek. 12.30 Wereldkampioenschap hardrijden op de schaats te Kariuzawa (Japan). 12.50 Buitenlands commen taar. 13.00 Nieuws en mededelingen. 13.10 Opera muziek met commentaar. 13.45 De kerk in het Middenoosten, lezing. 14.00 Voor de kinderen. 14.30 Zangrecital: klassieke liederen. 15.05 Radio- filharmonisch orkest en solist: klassieke muziek. 15.25 Muzikale aspecten, muzikale lezing. 15.55 De hand aan de ploeg, lezing. 16.00 Sport. 16.30 Vespers. IKOR: 17.00 Blijf zitten waar je zit, ra- dio-drive-in voor jonge mensen. 17.15 Samenzang. 17.45 Mensen, lezing. 18.00 Het geladen schip, cul turele kritieken. 18.30 De kerk aan het werk, ker kelijke actualiteiten. 18.40 Klankbeeld. NCRV: 19.00 Nieuws uit de kerken. 19.05 Vocaal ensem ble en orgelspel: geestelijke liederen. 19.30 De Openbaring aan Johannes, lezing. KRO: 19.45 Nieuws. 20.00 De onweerstaanbare nachtegaal, hoorspel (3). 20.45 Grammofoonmuziek. 20.50 Bis schoppelijke Vastenactie 1963, toespraak. 21.00 Viool en piano: klassieke muziek. 21.20 Piano recital: klassieke muziek. 21.30 Wissewassen. licht programma. 21.50 Koorzang en instrumen taal ensemble. 22.20 22.25 Boekbespreking. 22.30 Nieuws. 22.40 Avondgebed. 22.50 Volksmuz. met commentaar. 23.20 Spiegel van de heden daagse muziek. 23.5524.00 Nieuws. BLOEMENDAAL. 245,3 m. - 1223 kCs. 9.30 ds. G. Toornvliet van Bloemendaal. 11.00 ds. G. Toornvliet - uitzending dienst voor be langstellenden, gehouden op zondag 17 februari. 15.15 Kinderdienst. 16.00 ds. P. N. Kruyswijk van Bloemendaal. BRUSSEL. 324 m. 12.00 Nieuws. 12.03 Fanfaremuziek. 12.30 Weer bericht. 12.35 Amusementsmuziek. 12.50 Program ma-overzicht. 13.00 Nieuws. 13.15 Voor de solda ten. 14.00 Nieuws. 14.03 Opera- en Bel Cantocon cert. 15.30 Sportprogramma. (Om 17.00 Nieuws). 18.00 Nieuws. 18.03 Pianorecital. 18.30 Godsdien stige uitzending. 19.00 Nieuws. 19.30 Lichte mu ziek. 20.00 Oost west, thuis best: amusements programma. 22.00 Nieuws. 22.15 Lichte orkestmu ziek. 22.30 Cabaretprogramma. 23.00 Nieuws. 23.05 Lichte muziek. 23.5524.00 Nieuws. HILVERSUM I. 402 m. 7.00—24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgymnastiek. 7.20 Lichte grammofoonmuziek. 8.00 Nieuws. 8.15 Programma-overzicht. Aansluitend: amusements muziek (gr.). 9.00 Gymnastiek voor oudere luis teraars. 9.10 De groenteman. 9.15 Klassieke gram mofoonmuziek. 9.35 Waterstanden. 9.40 Morgen wijding. 10.00 Arbeidsvitaminen (gr.). 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Even bijpraten, programma voor de vrouw. 12.00 Licht ensemble met zang solist. 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuin bouw. 12.33 Voor ons platteland. 12.40 Lichte or kestmuziek met zangsolisten. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen, eventueel actueel of grammofoon muziek. 13.25 Beursberichten. 13.30 Metropole orkest. 14.00 Pianorecital: moderne muziek. 14.30 Orkest, koor en soliste: volksliedjes (gr.). 14.50 Voordracht. 15.05 Klassieke en moderne gram mofoonmuziek. 16.35 Lichte grammofoonmuziek. 17.00 Programma van en voor de padvinders. 17.15 Lichte muziek. 17.30 Voor de jeugd. 17.50 Mili tair commentaar. 18.00 Nieuws. 18.15 Politieke le zing. 18.25 Pianospel: lichte muziek. 18.35 Con- coursmuziek 1963 (IV): Johan Willem Friso Kapel. 19.00 Opera-aria's (gr.). 20.00 Nieuws. 20.05 De Ra- dioscoop. programma voor de hele familie. 22.30 Nieuws en mededelingen. 22.40 Actualiteiten. 23.00 Jazz- en dansmuziek. 23.5524.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. 7.00—24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nieuws en SOS-berichten. 7.10 Dag opening. 7.25 Kamermuziek (gr.). 7.35 Sportuit slagen van zaterdag. 7.45 Radiokrant. 8.00 Nws. 8.15 Gewijde muziek. 8.30 Lichte grammofoonmu ziek. 9.00 Voor de zieken. 9.35 Grammofoonmu ziek. 9.40 Voor de vrouw. 10.10 Klassieke kamer muziek (gr.). 10.20 Rondom het Woord, theologi sche etherleergang. 11.05 Cello en piano: klassie ke muziek. 11.25 Lichte grammofoonmuziek. 12.25 Voor boer en tuinder. 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Meisjeskoor en instru mentaal kwintet. 12.53 Grammofoonmuziek or ac tualiteiten. 13.00 Nieuws. 13.15 Licht instrumen taal ensemble. 13.45 Duitse volksliederen (gr.). 14.05 Schoolradio. 14.35 Samen uit, samen thuis, gevarieerd programma (herh.). 15.45 Klassieke grammofoonmuziek. 16.00 Bijbellezing. 16.30 Mo derne kamermuziek. 16.50 Klassieke grammofoon muziek. 17.00 Voor de kleuters. 17.15 Voor de jeugd. 17.30 Grammofoonmuziek. 17.40 Beursbe richten. 17.45 Grammofoonmuziek. 17.50 Rege ringsuitzending: Surinaamse studerenden in Ne derland, door H. van Bohemen. 18.00 Populaire orgelbespeling. 18.30 Met band en plaat voor u paraat (gram.). 18.50 Openbaar kunstbezit. 19.00 Nieuws en weerberichten. 19.10 Grammofoonpla ten voor de teenagers. 19.30 Radiokrant. 19.50 Grammofoonmuziek. 20.00 Licht instrumentaal ensemble. 20.20 De sleutel van het geluk, hoor spel. 21.10 Populaire muziek (gr.). 21.55 Grammo foonmuziek. 22.00 Volk en Staat, parlementair commentaar. 22.15 Muzikale momentopnamen. 22.30 Nieuws. 22.40 Avondoverdenking. 22.55 Boek bespreking. 23.05 Oude Nederlandse liederen bij de Kaapse Maleiers (II) met commentaar. 23.25 Operamuziek. 23.5524.00 Nieuws. BRUSSEL. 324 m. 12.00 Nieuws. 12.03 Lichte muziek 12.30 Weerbe richt. 12.35 Landbouwkroniek. 12.42 Pianorecital. 12.50 Beursberichten. 13.00 Nieuws. 13.15 Kamer muziek. 14.00 Nieuws. 14.03 Schoolradio 15.45 Lichte muziek. 16-D0 Nieuws. 16.03 Beursberich ten. 16.09 Voor de zieken. 17.00 Nieuws. 17.15 So praan en piano. 17.45 Franse les. 18.00 Nieuws. 18.03 Protestantse uitzending. 18.18 Paardesport- berichten. 18 20 Voor de soldaten. 18.50 Radio kroniek. 19.00 Nieuws. 19.40 In en om de opera. 20.00 Moderne jazzmuziek. 20.30 Voor de jeugd. 21.00 Musical. 22.00 Nieuws. 22.15 Volksdansen en -zangen. 22.35 De zeven kunsten. 23.00 Nieuws. 23.05 Kamermuziek. 23.55 Nieuws. 24.000.45 Voor de zeelieden. VOOR ZATERDAG NCRV: Verhalen van Dickens. TV-film. 15.25 Onder de loep, filatelistisch allerlei. 15.40 De kat was echt, tekenfilm 15.50 Oh, those Bells!, TV- film. 16.15 Licht instrumentaal kwartet. 16.35 Dier in 't vizier. 17.00—17.45 Voor de kinderen. 19.30 Lassie, TV-film. NTS: 20.00 Journaal en weer overzicht. 20.20 Extra uitzending van Sport in Beeld: Kort filmverslag van de wereldkampioen schappen hardrijden op de schaats in Japan. NCRV: 20.25 Memo. 20 35 Muziek voor u. 21.05 Met eigen ogen, TV-film. 21.30 Allegretto, amu sementsprogramma. 22.20 Voordracht. 22.45 Mor gen is het zondag. NTS: 22.5523.00 Journaal. VOOR ZONDAG NTS: 14.3015.30 De Bezetting XII, documen taire. 16.3017.30 Reportage Nederlands kampi oenschap biljarten ereklasse driehanden 19.30 Weekjournaal 20 00 Sport in beeld. VARA: 20.30 En ook voor u. kleinkunstprogramma. 21.00 Isobel, TV-spel. 22.05 Achter het nieuws, waarin o.a. De wereld van vandaag. 22.3022.35 Journaal. VOOR MAANDAG NTS: 19.30 Comedy Caper: The Lumber Jacks, film. 19.45 Openbaar Kunstbezit. 20.00 Journaal en weeroverzicht.. 20.15 Filmverslag wereldkam pioenschappen hardrijden op de schaats tn Ja pan 2020 Politieke uitzending: A R. 20 30 Held haftig tijdperk - De geschiedenis van de auto sport (dl. 1). film. 21 00 De fatale brug (Across the bridge), film. 22.4022.45 Journaal.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 9