EURS - Belasting omlaag, anders vijfde na-oorlogse recessie Kantoorbouw zal worden in Londen beperkt - DE Kennedy tot Amerikaanse bankiers Ook Morgan in Bankierscompagnie Bod op Technische en Ceramische Handelsver. Sudan Airways bestelt Friendship Kemo verhoogt het dividend Omzet bij Wyers verder gestegen Arbeidsonrust in Nederlandse export naar Frankrijk blijft achter Hogere winst voor Vettewinkel Export land- en tuinbouw- produktie met 6 pet omhoog nHHMl1 ZANUSSI INTRODUCEERT rasechte wasautomaat nn_ nü voor betaalbare prijs 995: Grotere baissepositie in Wall Street Japan grootste bouwer van olietankers Van Houten in Amerikaanse handen „Curacaosche" sticht een dochterbedrijf SCHEEPVAARTBERICHTEN Frankrijk Engeland verhoogt boterimport met 5 Associatie-kwestie weer uitgesteld Schaatsinstructrice verliest kort geding vol^J/automaat DINSDAG 26 FEBRUARI 1963 11 In tien jaar een half miljoen nieuwe woningen ffÉll m mëmg Mijnwerkers willen het werk vrijdag staken WASHINGTON (AFP) - President Kennedy heeft gisteren een dringend beroep gedaan op de „Vereniging van Amerikaanse bankiers" ten gunste van aanvaarding door de gehele bevolking van het beginsel van een belastingver laging. De vereniging houdt op het ogen blik in Washington een congres, waar de economische ontwikkeling in de Ver enigde Staten wordt bestudeerd. „Ik voorspel geen recessie voor 1963", zo zei president Kennedy, „maar wij kun nen niet het feit voorbijzien, dat de periode van expansie tussen de eerste en de tweede naoorlogse recessie 45 maanden heeft geduurd, die tussen de tweede en de derde 35 maanden, en die tussen de derde en de vierde 25 maanden en dat de Amerikaanse economie zich thans in haar 24ste herstelmaand bevindt na de vierde na-oorlogse recessie". Wanneer het Congres geen wetgeving mocht aannemen tot verlaging van de be lasting dan zouden volgens Kennedy de gevolgen als volgt kunnen zijn: 1. de belastingontvangsten zullen jaar- in jaar-uit onvoldoende blijven om de be groting in evenwicht te brengen; 2. het land zal binnen niet al te lange tijd getroffen worden door zijn vijfde na oorlogse recessie, gepaard gaande met een groot verlies aan werkgelegenheid en gro te daling van winsten, een record-brekend begrotingstekort en een grotere nationale- schuldenlast; 3. werkloosheid en ongebruikte bedrijfs- capaciteit zullen op de tegenwoordige ho ge niveaus blijven liggen, of daarboven uit komen, wat het vertrouwen van de investeerders in de Verenigde Staten zou verminderen en het vertrouwen in de dol lar in het buitenland zou doen afnemen; 4. de aandrang tot een werkweek van 35 uur, beperking van invoer en van auto matisering en grote „snelle" belastingver minderingen en sterk vergrote federale uitgaven zullen toenemen tot ver buiten de grenzen van het hanteerbare. 5. de mate van de economische groei van de Verenigde Staten in de komende tien jaar zal niet kunnen concurreren tegen hetgeen in de meeste andere industrielan den wordt bereikt of tegen het eigen re- resultaat van de Verenigde Staten in deze eeuw. Eerder had Kennedy herinnerd aan de reusachtige vooruitgang op het gebied van de economische ontwikkeling, die de we reld de laatste honderd jaar in de Ver enigde Staten heeft kunnen waarnemen. Dit land moet thans een versterking van zijn economie tot stand brengen, opdat zijn groeipercentage van drie op vier per cent gebracht wordt. Als dit doel bereikt wordt, zo verklaarde Kennedy, zal men in de tien komende jaren een groei kunnen constateren van 400 miljard dollar voor de produktie, van 210 miljard dollar van de winsten, van 5.000 dollar van het in komen van elk gezin, van 210 miljard dol lar van de lonen en tenslotte van 80 mil jard dollar van de inkomsten van de fede rale regering. Het beste middel om dergelijke resul taten te bereiken, zo herhaalde de presi dent met klem, is „de rem van de bui tensporige belastingheffing minder strak aan te halen". In die geest verzocht de president de vereniging van Amerikaan se bankiers het zeer indrukwekkende pro gramma te bestuderen voor herziening van het belastingstelsel, dat hij bij het Con gres heeft ingediend. Morgan Guaranty International Banking Corporation zal voor 5 miljoen deelne men in de Bankierscompagnie, de finan cieringsmaatschappij van de firma's Mees en Hope en Co. Hiermee zal het bedrag, dat Mees en Hope gezamenlijk als kapitaal ter beschikking staat worden gebracht op 35 miljoen. Zoals bekend werd de samenwer king van Mees en Hope eind 1962 geëffec tueerd. Via Mees en Zonen is een bod uitge bracht op alle uitstaande aandelen in de N.V. Technisch en Ceramische Handels vereniging in Rijswijk tegen een koers van 210 percent cum dividend over 1962. Het bod wordt gedaan onder het uit drukkelijke voorbehoud dat een voldoend aantal aandelen wordt aangeboden. Een nader bericht zal binnenkort verschijnen. Commissarissen en directie van de Tech nisch en Ceramische Handelsvereniging delen in aansluiting hieraan mee, dat het bod naar hun mening alleszins aanvaard baar is. Het ligt in hun voornemen over 1962 een dividend van tien percent voor te stellen. Verder wordt meegedeeld, dat reeds een meerderheidspakket aandelen in de vennootschap overgedragen tegen niet gunstiger voorwaarden dan bovenge noemde. Directie en commissarissen advi seren aan deelhouders van het bod gebruik te maken. Sudan Airways, de eerste Afrikaanse luchtvaartmaatschappij die de Fokker Friendship in dienst stelde, heeft op nieuw een F2 7 bij de Fokkerfabrieken be steld. Met deze nieuwe order is het totaal aan tal verkocht f 27 vliegtuigen gestegen tot 235 stuks welke inclusief reservedelen een globale waarde van 700 miljoen verte genwoordigen. Kemo Corsetfabriek stelt voor over 1962 een dividend van 25 percent, waarvan 15 percent in contanten en tien percent in aandelen uit de agioreserve. (v.j. 22 per cent, waarvan tien percent in aandelen uit de agioreserve en 12 percent in contanten). De nadelige invloed van het winterse weer op de gang van zaken bij Wyers' In dustrie- en Handelsonderneming is erg meegevallen, aldus is gisteren meegedeeld op de jaarvergadering. De omzetstijging in de eerste maanden van het nieuwe boek jaar (van 1 september 1962 af) bedroeg 6 tot T'percerrt/tn januarteH februari ïs dtr percentage iets teruggelopen. De totale concernomzet beloopt 130 miljoen per jaar. Kritiek van aandeelhouders was er spe ciaal op het feit dat er in het verslag wei nig nieuws stond over de onderhandse plaatsing van 50.000 aandelen a 400 per cent, welke plaatsing verband hield met het overnemen van een geliquideerde was serij in het Gooi. Deze koop is volgens de directie zeer goed geweest. Het plan Maarsbergen is. van de baan, maar de ter reinen worden, gezien de grote belangstel ling er voor, nog vastgehouden. In herin nering werd gebracht dat Wyers een dis tributiebedrijf is en geen textielbedrijf. Een prijsdaling in textiel wordt niet ver wacht, wel enige druk naar boven. In de goederenvoorraad scnuilen geen grote re serves. De post baten wegens deelnemingen in andere ondernemingen van ƒ511.523 (v. j. 50.558) is een eenmalige post als gevolg van verkoop van een deelneming. De raad van bestuur werd uitgebreid met de heren A. W. Verhulst en A. A. Koot, thans direc teur. LONDEN (Reuter) De Britse rege ring is voornemens de onbelemmerde ves tiging van nieuwe kantoorgebouwen in Londen in de toekomst aan banden te leg gen. Sinds het einde van de oorlog zijn in de Britse hoofdstad ontelbare nieuwe gebouwen ter waarde van miljoenen pon den sterling verrezen. De minister voor huisvesting en plaatse lijk bestuur, Sir Keith Joseph, die terzake een wetsontwerp bij het Lagerhuis heeft ngediend, gaf tegelijkertijd een witboek uit over de plannen voor de woningbouw in Londen, die voorzien in de bouw van een half miljoen nieuwe woningen in de komende tien jaren. Gemiddeld worden in "Londen ongeveer 47.000 nieuwe woningen per jaar opgeleverd. Het totale aantal wo ningen in de hoofdstad bedraagt ruwweg 2,5 miljoen, waarvan een vijfde deel eigen dom is van plaatselijke instanties. De 40.000 krotten, die in 1955 onbewoonbaar werden verklaard, zijn vrijwel alle opge ruimd. In het ingediende wetsontwerp zijn be perkingen opgenomen voor de grootte van nieuwe kantoorgebouwen, terwijl de rege ring de decentralisatie van kantoorarbeid uit het centrum van Londen wil aanmoe digen. De regering is voornemens om 7.000 burgerlijke ambtenaren te laten verhuizen naar kantoren buiten Londen, bij wijze van voorbeeld voor particuliere ondernemingen. Vervoersdeskundifen heb ben verklaard dat tijdens de afgelqpen tien jaren ongeveer 150.000 forehsen %an het verkeer tijdens de spitsuren zijn toege voegd. De omvang van de export van Neder land naar Frankrijk was tot 1960 ongeveer gelijk aan die van Italië en Engeland. Se dertdien wijzen de absolute cijfers op een achterblijven van de Nederlandse export ten opzichte van de beide genoemde lan den. Aldus de ministers van buitenlandse zaken en van economische zaken in hun antwoord op de schriftelijke vragen over de Nederlandse positie op de Franse markt, gesteld door het Tweede-Kamerlid dr. W. J. Schuijt (KVP). Het achterblijven van de Nederlandse ex port, aldus de bewindslieden, houdt onder meer verband met de sinds 1960 opgetre den daling van de invoer van agrarische produkten in Frankrijk, welke produkten in het Nederlandse uitvoerpakket een be langrijker plaats innemen dan bij de an dere twee landen het geval is. In vergelijking met de resultaten van het boekjaar 1960-1961 geeft het jaar 1961- 1962 wederom een verbetering te zien, al dus de directie van de n.v. Vernis- en Verffabriek v.h. Vettewinkel en Zonen te Amsterdam in haar jaarverslag over het op 30 september 1962 afgesloten boekjaar. Na afschrijvingen, voorzieningen wegens vennootschapsbelasting en toevoeging van 434.091 248.639) aan de algemene re serve bedroeg de nettowinst f 308.242 286.020). Er wordt een dividend van 9 percent voorgesteld tegen 8 percent het voorafgaande boekjaar. Het saldo exploi tatierekening steeg tot f 1.755.312 1.331.543). De maatschappij kwam op internationaal niveau tot een technische samenwerking met enkele te goeder naam en faam be kend staande fabrieken. Over de vooruit zichten merkt de directie op. dat zij gezien het feit, dat de omzetten in het eerste kwartaal van het thans lopende boekjaar opnieuw een stijging te zien geven, meent vertrouwen te mogen hebben in de toe komst, al zullen ook de kosten (vooral de personeelskosten) in niet onbelangrijke mate toenemen. Naar het C.B.S. meedeelt bedroeg de waarde van de uitvoer van land- en tuin- bouwprodukten in 1962 4.902,7 miljoen, hetgeen een vermeerdering met 278 mil joen of 6 percent ten opzichte van 1961 betekent. In de stijging van f 205,8 miljoen droegen Nederlandse tuinbouwprodukten f 167,8 miljoen en akkerbouwprodukten f 64,2 miljoen bij. De exportwaarde van veehouderijprodukten was echter minder dan in het jaar 1961; zij vertoonde een achteruitgang van 26,2 miljoen. ïle,t was vbor'ai de vermindering in de export van hoenders, runderen, verse eieren en vlees- produkten. die het overigens gunstige totaalbeeld van de export van land- en tuinbouwprodukten nadelig beïnvloedde. Onregelmatig, Hoogovens vaster Wegens gebrek aan stimulerende fac toren had de markt gisteren een ongeani meerd en stil beloop. Toch was er één fonds dat speciaal de aandacht trok en wel Hoogovens. De gepubliceerde kwartaal cijfers waren beter dan de beurs kenne lijk had verwacht en daardoor ontstond reeds in de ochtend vraag naar Hoogovens waardoor een stijging tot 531 werd ge boekt. In het officiële verkeer was de opening lager, ging de koers eveneens om hoog naar 531, maar reageerde vervolgens naar 527^4. Hoogovens was de enige hoek waarin wat activiteit was. De overige in ternationale concerns lagen bijna verlaten. Aanvankelijk was de stemming nog goed prijshoudend maar deze bleek niet vol te houden in het verdere beloop van de markt. Vooral bij A.K.U. openbaarde dit zich sterk zodat wegens gebrek aan steun na 442 werd teruggegaan tot 436'/2, waar mee het rayonfonds ten opzichte van vrij dag een verlies boekte van vier punten. Philips kwam een halve gulden beneden vrijdag terug, Unilever wist zich nog vrij wel te handhaven evenals Kon. Olie, maar in al deze fondsen was de affaire zeer gering. Boeke en Huidekoper van 215 op 213; Figée van 237 op 239%; Spaarnestad van 770 op 775. Advertentie één knop voor alles m weekt en warmt. VfWgfiff wast en spoelt en droogt goedkoper dan §;|<x& rf "gas wes^ gaat stil zijn gang r zuinig met stroom s f water en wasmiddel f - '.r.. ZANUSSI Importeur voor Nederland ELECTROTECHNIEK N.V. AMSTERDAM TEL 020 - S 11 If De baissepositie van de New York Stock Exchange is van 15 januari tot 15 februari toegenomen met 215.573 aandelen tot ruim zes miljoen aandelen. Medio december '62 was de baissepositie nog ruim 6,4 miljoen aandelen groot. De grootste toeneming van de baisse stand werd geboekt in Norfolk Western Railway. Daarna komen American Photo copy Equipment, Georgia Pacific Cy. en, Gilette Corp. Chrysler had de grootste baissepositie met 167.416 aandelen. In Ko ninklijke Olie nam de baissestand toe van 3.941 tot 5.327 aandelen. Japan was in 1962 de grootste bouwer van olietankers met 861.000 ton, gevolgd door Zweden met 479.515 ton, en Groot Brittannië en Noord-Ierland met 402.749 ton. De produktie van Japan in 1962 hield in 861.000 ton olietankers, 766.000 ton aan schepen voor gespecialiseerdoe lading en 78.000 voor visserijbedrijven. Van de 1962 in Japan tewatergelaten schepen waren er 22 die groter zijn dan 30.000 ton, w.o. de Hisjo Maroe van 74-689, de grootste olie tanker die ooit gebouwd is. Japan bouwde ook de op een na grootste, de Naes Cham pion (54.749) en Nederland de op twee na grootste Esso Libya (53.464). De Amerikaanse handels- en indfistriè- groep W. R. Grace heeft een aanmerke lijk belang verworven in de Kon. Cacaó en Chocoladefabriek C. J. van Houten en Zoon te Weesp. Volgens „The Times" zou het hier gaan om een belang van 76 per cent van het bezit van de familie Van Mesdag. Het grootste deel van de Van Houten-groep bevond zich tot voor kort in handen van deze familie, die zoals bekend bestaat uit nazaten van Coenraad Johan nes Van Houten, die begin vorige eeuw een procédé ontwikkelde om uit cacao bonen een oplosbaar poeder te maken. De Curaqaosche Handel-Maatschappij heeft opgericht de Curaqaosche Handel- Maatschappij „Nederland" N.V. Het betreft hier de omzetting van het Amsterdamse kantoor van de „Curaqaosche" in een apar te vennootschap. De im- en export, alsme de de handel blijven de hoofdtak van het bedrijf. PARIJS (Reuter) De stakingsdreiging onder de arbeiders van de Franse ge nationaliseerde industrieën neemt toe. De zevenhonderd arbeiders van de uranium- mijn in Raze (centraal-Frankrijk), zullen zich aansluiten bij de 240.000 mijnwerkers van de steenkolenindustrie, die voor vrij dag een onderbreking van het werk heb ben afgekondigd. Vandaag zijn de vakbondsleiders van het spoorwegpersoneel bijeengekomen om te beraadslagen over de vraag of ook de spoorwegarbeiders zullen meedoen. Ook de vakbond van de Parijse transportar beiders zal zich hierover beraden. De regering, die tot dusver geweigerd heeft de lonen van de ongeveer 740.000 ar beiders van de genationaliseerde indus trieën te verhogen, zal de situatie morgen in de wekelijkse kabinetsvergadering in beschouwing nemen. De communistische mijnwerkersbond heeft een staking op vrijdag en zaterdag afgekondigd en het personeel der spoor wegen, gas- en elektriciteitsbedrijven en ook de havenarbeiders opgewekt, daaraan deel te nemen. De socialistische en rooms- katholieke mijnwerkersbonden hebben evenwel besloten het werk op vrijdag voor een nog niet genoemde tijdsduur stil te leggen. Engeland gaat zijn boterinvoer met 5 percent verhogen. Dit heeft de minister van Handel Frederic Errol meegedeeld. Deze quotaverhoging zal gelijkelijk over alle boterleveranciers worden verdeeld. Dit betekent, dat Nederland in het vervolg 14.700 (14.000) ton boter naar Engeland kan exporteren. Aalsum 24 v. Philadelphia n. Curagao. Achilles 25 400 m. n.n.o. Azoren n. Curagao. Acila 25 te Hamburg n. Lissabon. Acmaea 25 v. Curagao n. Puerto Miranda. Acteon 25 v. Beira n. Abadan. Adonis 25 v. Fuikbaai n. Philadelphia. Adrastus pass. 25 Burlings n. Liverpool. Aegis 26 v. Santo Domingo n. Port Au Prince. Alcor 25 rede van Beira. Aldabi 25 v. Vitoria n. Rio de Janeiro. Algorab 25 ten anker op Elbe n. Las Palmas. Alhena 25 te Rotterdam Alkes 25 750 m. w. Azoren n. Beyrouth. Alwaki 25 50 m. n o. Kuria Muria n. Karachi. Ameland 25 v. Buenos Aires n. Curagao. Ammon 25 v. Port of Spain n. Lissabon. Amstelkroon 25 170 m. n.w. Benghasi n. R'dam. Amstelmeer 25 v. Aden n. China. Amstelsluis 25 te Port Said. Amstelstad 25 80 m. w. Bouganville n. Hsingkang. Area 26 te Akrotiri. Arendskerk 25 v. Marseille n. Cadiz. Ares 26 te Rotterdam. Argos pass 25 Kp. Finisterre n. Algiers. Arkeldijk 25 450 m. n.n.o. Azoren n. Cristobal. Artemis 25 te Genua. Asmidiske 26 v. Aden n. Karachi. Asterope 25 450 m. n.n.o. Bermuda n. Ph.delphla. Attis 25 v. Esbjerg n. Hamburg. Atys 26 v. Kopenhagen n. Fredericia. Baarn 25 400 m. n.o Barbados n. Barbados. Balong 25 te Calcutta. Banda 25 250 m. z. Chittagong n. Penang. Bantam 25 te Bremerhaven. Beninkust pass. 25 Las Palmas n. Dakar. Bonita 25 te New York. Bovenkerk 25 85 m. n.o. L. Palm. n. Duinkerken. Burl S. wats. 25 250 m. z.o. Saigon n. Rastanura. Calamares 25 te Cristobal v. Mobile. Caltex Amsterdam 25 te Stockholm. Calt. Arnhem 25 125 m. n.n.w. Perim n. Bahrein. Caltex Delft 25 te Abadan v. Karachi, Caltex Delfzijl 26 v. Fawley n. Sunderland. Caltex Eindhoven 25 25 m. z.z.w. Cadiz n, R'dam. Caltex Gorinchem 25 v, Rotterdam n. Fawley. Caltex Leiden 26 te Amuaybay. Caltex Madrid 26 te Sidon verwacht. Caltex Naples 25 145 m. z.z.o. Muscat n. Gothenb. Caltex Pernis 25 120 m. z.o. L. Quoin n. Singap. Caltex Rotterdam 25 375 m. n. Azoren n. Aruba. Calt The Hague pass. 25 Little Quoin n. Bahrein. Camerounkust pass. 25 Kp. Finisterre n. A'dam. Camitia 25 te Istanbul. Camphuys pass. 25 Guardafui n. Mogadiscio. Casamance 25 471 m. n. Dakar n. Dakar. Castor 24 v. Cartagena n. Puerto Cortez. Charis 25 275 m. w.n.w. Azoren n. Sto. Domingo. Cinulia 24 te Barton n. Curagao. Citties Service Valley Forge 25 53 m. z.w. Kp. Finisterer naar Port Said. Congokust 25 v. Freetown n. Lagos. Cradle of Liberty 25 130 m. z.w. Kuria Muria n. Bandar Mashur. Crania 24 v. Balboa n. Valparaiso. Dahomeykust 25 v. Port Harcourt n. Rio Benito. Dalerdijk 25 160 m. w. Curagao n. Liverpool. Daphnis 25 130 m. n.n.w. Monapass. n. Curagao. Dinteldijk 26 te Cristobal verwacht. Doris 26 v. Rotterdam n. Amsterdam. Drente 25 te Balboa. Echo 25 40 m. n. Bougie n. Koper. Elizabeth Broere 25 v. Port Said n. Ceuta. Esso Amsterdam 25 60 m z.w. Lissab. n. P. Said. Esso Rotterd. pass. 25 Ras Al Kalb n, Rastanura. Eumaeus 25 v. Liverpool te Dublin. Fina Nederland 25 100 m. n.w. Muscat n. Abadan. Forest Lake 25 115 m. w. Fuluweh n. Kobe. Friesland KRL 25 50 m. z. Kreta n. Lissabon. Gabonkust pass. 25 Las Palmas n. Bilbao. Geertje Buisman 25 100 m. n. Londonderry (best.). Geestland 25 te Preston. Geeststar 25 te Barbados. Gemma 23 275 m. n.w. Dakar n. Las Palmas. Gooiland 25 300 m. o.n.o. Horta n. Cartagena. Gorredijk pass. 25 Nantucket n. Rotterdam. Graveland 25 500 m. n.n.o. F. Noronha n. A'dam. Guineekust 25 te Antwerpen. Gulf Hansa 25 70 m. z.w. Brest n. Port Said. Gulf Hollander 25 150 m. n.w. Alexandr. n. R'dam. Gulf Swede 25 85 m. w. Colombo n. Mena. Heemskerk 25 v. Band. Shapur n. Khorramshar. Helena 25 35 m. n.o. Flores n. Antwerpen. Helicon 21 v. Kiuluk n. Antwerpen. Hermes 24 v. San Antonio n. Antofagasta.. Ivoorkust 25 160 m. z.z.w. Finisterre n. Freetown. Hoogkerk 25 te Cochin. Houtman 25 620 m. n.w. Str. Torres n. Brisbane. Inca 23 140 m. w. Kreta n. Tamatave. Isis 24 ter hoogte Kp. Hatteras n. Pt. Au Prince. Ittersum 24 te Duinkerken. Jacob Verolme 24 v. Cristobal n. Baltimore. Johannes Frans 25 v. Quintero n. Cruz Grande. Johan van Oldenbarnevelt 25 te Aden. Joseph Frering 25 v. IJmuiden n. Monrovia. Kaap Hoorn 26 v. Punta Cardon n. New York. Kabylia 26 te Trinidad verwacht. Kalydon 25 te Punta Cardon. Kamperdijk 25 te Antwerpen v. New York. Kara 25 te Maracaibo. Karachï*25 v. Lissabon n. Cristobal. Karakorum 25 155 m. z.w. Miri n. Manilla. Kasimbar 26 te Port Moresby verwacht. Katelvsia 25 600 m. o.z.o. K. Canaveral n. N. York. Katse'dijk 25 600 m. o. Kp. Race n. New York. Keizerswaard pass. 25 Wight n. Glasgow. Kelletia 25 t. ank. 6 m. n. Kopenh. n. Stockholm. Kerkedijk 25 te Philadelphia. Khasiella 25 te Eastham. Kieldrecht 26 v. Hamburg n. Bremen. Kopionella 25 v. Curagao n. Fall rivier. Koratia 26 te Cardon verwacht. Korendijk pass. 25 Vlissingen n. New York. Korenia 24 v. Punta Cardon n. Portsmouth. Kosicia 25 260 m. n.n.w. Mona n. Philadelphia. Krebsia 25 350 m. z.w. Azoren n. Rotterdam. Kreon 25 te Paramaribo. Kryptos 27 te Las Palmas verwacht. Kylix 2/3 te Buenos Aires verwacht. Laarderkerk 25 te Port Said. Laertes 25 200 m. z.w. Ouessant n. Port Said. Lawak pass. 25 Kaapstad n. Las Palmas. Lelvkerk pass. 25 Muscat n. Kuwait. Liberty Bell 25 170 m. n.w. Muscat n. Suez. Limburg 25 te Khorramshahr v. Basrah Loosdrecht 25 v. Port Said n. Piraeus. Loppersum 25 420 m. w. Ouessant n. Bermuda. Maashaven pass. 25 Kp. Verd. eil. n. Hamburg. Maaslloyd pass. 25 Dakar n. Kaapstad. Madisonlloyd 25 260 m. o.z.o. Malta n. Barcelona. Mainllovd 25 700 m. w.z.w. Azoren n. Duinkerken. Marathon 25 250 m. w.z.w. Ouess. n. Amsterdam Marnelloyd 25 te Wellington. Maron 25 300 m. w z.w. Landsend n. San Juan. Medon 25 300 m. z. Nèw York n. Curagao. Meerkerk 25 900 m. w. Minicoy n. Colombo. Mentor 26 te Beyrouth verwacht. Merseylloyd 26 te Manilla verwacht. Mississippilloyd 25 200 m. z.o. Vizagapatnam naar Calcutta. Moh. Reza Shah 25 900 m. w. Djakarta n. Kwinana. Montferland pass. 25 Bahia n. S. Francisco do Sul. Musilloyd 24 v. Houston n. Tampico. Mylady 25 te Bizerta. Naess Command. 25 100 m. o. Pt. Sudan n. Mena. Naess Lion 25 270 m. o.n.o. Azoren n. P. La Cruz. Neder-Ebro 25 v. Hamburg n. Antwerpen. Neder-Rijn 25 v. Hongkong n. Singapore. Nieuw Amsterdam 25 v. Grenada n. La Guaira. Ommenkerk 25 te Kaapstad. Ondina 2/3 in Suezkanaal verwacht n. Gibraltar. Onoba 27 te Tranmere verwacht. Ootmarsum 25 te Rotterdam. Osiris 25 1200 m. w. Kp. Finisterre n. Nassau. Ossendrecht 25 600 m. o.n.o. Bermuda n. Houston. Ouwerkerk 25 v. Aden n. Suez. Papendrecht 25 90 m. n.o. Istanbul n. Novorossisk. Pendrecht 25 265 m. n.n.w. Monapass. n. Aruba. Peperkust 25 275 m. n. Dakar n. Le Havre. P. G. Thulin 25 v. Caldera n. Balboa. Philine 27 in Suezkanaal verwacht n. Gibraltar. Philippia 25 160 m. n.o. Aden n. Mena. Prins Alexander 25 te Leixoes v. Rotterdam. Prins Casimir 26 te Londen. Pr. Fred. Hendrik 25 45 m. n.w. Oporto n. R'dam. Prins der Nederlanden 26 te Southampton verw. Prins Willem III pass. 25 Gibraltar n. Huil. Pr. Willem V 25 400 m. w.n.w. Flores n. Le Havre. Purmerend 25 290 m. z. Dakar n. Tranmere. Pygmalion 26 v. Kingston n. Barranquilla. Randfontein 25 v. Aden n. Suez. Rempang 26 te Aden verwacht. Reza Shah the Great 25 400 m. z.o. Kp. Race naar Portland. Roebiah 26 te Djibouti verwacht. Rondo pass. 25 Sabang n. Colombo. Rossum 25 290 m. n.o. Flores n. Fawley. Rotte 26 te Geraldton verwacht. Rotterdam 25 v. Bombay n. Colombo. Salatiga 25 ten anker op Elbe. Schelpwijk 25 te Abadan v. Calcutta. Scherpendrecht 25 te Kaapstad. Schiedijk 25 v. Antwerpen n. Hamburg. Schiekerk 25 te Hamburg. Schouten 25 100 m. n.o. East-London n. Durban. Sepia 25 450 m. w. Bombay n, Singapore. Sinoutskerk pass. 25 Dondrahead n. Singapore. Slamat 25 te Rotterdam. Sloterkerk 25 670 m. z.o. Kp. Guardafui n. Aden. Solon 25 te San Juan. Stad Gouda 25 75 m. n. Finisterre n. Pepel. Stad Den Haag 25 80 m. n. Azor. n. Denemarken. Stad Maastricht 25 165 m. w. Finist. n. IJmuiden. Stad Rotterdam 25 te IJmuiden. Stad Utrecht 26 te Freetown verwacht. Stad Vlaardingen 25 8 m. n. Hirtshals n. Aarhus. Stad Zwolle 25 15 0m. w. Scillys n. New Orleans. Steenwijk 25 97 m. z.z.w. Durban n. Las Palmas. Stentor 25 90 m. w.z.w. Ouessant n. Barbados. Straat Bali 26 te Rio Grande. Straat Chatham 26 v. Hongkong n. Saganoseki. Straat Cook 26 te Singapore verwacht. Straat Johore 26 te Adelaide verwacht. Straat Malakka 25 v. Kobe n. Moji. Straat Mozambique 25 v. Yokohama n. Nagoya. Straat Singapore 25 v, Durban n. Lor. Marques. Sumatra 25 100 m. n.o. S. Miguel n. P. Everglades. Tamo 25 170 m. z. Porto Alegre n. Santos. Telamon 25 v. Maracaibo n. Puerto Cabello. Theron 24 v. Carupano n Baltimore. Tjiliwong 26 te Lagos. Tjinegara 25 te Colombo. Triton 26 te Kingston. Tweelingen 25 70 m. n.n.o. Villano n. Pepel. Ulysses 25 275 m. z.w. Azoren n. Bridgetown. Van Cloon 25 360 m. z.o. S. Bernardinstrait naar Manilla. Van der Hagen 25 200 m. n.o. L. Marques (best.). Vasum 25 te Curagao. Viana 25 te Genua. Vldena 27 in Suezkan. verw. n. Mena Al Ahmadl. vitrea 27 te Bahrein verwacht. Vivipara 25 v. Bandar Mashur n. Portland Maine. Vlieland 26 v. Panamakanaal n. Honolulu. Voco pass. 25 Kp. Skagen n. Finland. Waikelo 26 v. Triëst n. Alexandrië. Waterland 25 100 m. z.w. St. Pauslrocks n. A'dam. Waterman 26 v. Wellington n. Tahiti. Westerdam 26 te Rotterdam. Westertoren 25 320 m. z. K. Guardafui n. Abadan. Willem Ruys 26 te Port Everglades. Willemstad 25 1030 m. z.w. Flores n. Guadeloupe. Woltersum 25 te Houston v. Le Havre. Zaankerk 27 te Shanghai verwacht. Zafra 27 in Suezkan. verw. n. Mena Al Ahmadi. Zaria 28 in Suezkanaal verwacht n. Rotterdam. KLEINE VAAR T Admiralengracht 25 60 m. n.o. Ouess. n. P. Torres. Aeneas 25 130 m. z.z.w. Ouessant n. Rotterdam. Ank T. 25 te Kp. Villano n. Casablanca. Ardeas 25 60 m. n.o. Kp Villano n. Rotterdam. Audacia 25 5 m. n. Burlings n. Cadiz. Beekbergen 25 te Vlaardingen v. Caen. Binnenhaven 25 10 m. n.n.w Villano n. Rouen. Bloemgracht 25 dwars Kp. Penas n. Par. Calchas 25 ten ankre rede Helsengor n. A'dam. Coccinelle 25 te Finisterre n. Casablanca. Concepcion pass. 25 Casquets n. Rotterdam. David 25 40 m. n.n.w. Malta n. Catania. Dido 25 dwars Boulogne n. Antwerpen. Dlntelborg pass. 25 Texel n. Delfzijl. Draco 24 v. Amsterdam te Le Havre. Erasmus 25 50 m. o.n.o. Barcelona n. Barcelona. Frans Böhmer 25 dwars Kreta n. Malta. Goote 25 5 m. n.o. Noordhinder n. Amsterdam. Hardenberg 25 43.0 n. 22.37 w. Liverpool/Barbados Heemraadsingel 25 te lie de Seine n. Bayonne. Joost 25 dwars Hartland n. Avonmouth. Jupiter 24 60 m. n.w. Kp. St. Vincent n. Silloth. Leliegracht 25 20 m. n.w. Lowestoft n. Leith. Libertas 25 5 m. n. Ouessant n. Antwerpen. Lindesingel 25 5 m. z.o. Beachyhead n. Vlaard. Maarsbergen verm. 28 v. Vigo. Marie Christine 25 op Schelde n. Brussel. Meidoorn 25 40 m. w.z.w. Casquets n. Dover. Merwehaven 25 dwars Finisterre n. Casablanca. Midas 24 v. Istanbul te Piraeus. Nero 25 15 m. z.w. Dungeness n. Amsterdam. Phidias 24 v. Amsterdam te IJmuiden n. Esbjerg. Rozenburgh 25 40 m. z.w. K. Griz Nez n. Middelb. Rijsbergen verm. 26 v. Genua. Sandenburgh pass. 25 Utklippan n. Rotterdam. Sheratan 25 90 m. n.w. Oporto n. Dakar. Stella Maris 25 90 m. z. Ouessant n. Aviles. Stella PoIari\ 25 z. Majorca n. Antwerpen. Strabo 25 dwars Gibraltar n. Lissabon. Tilly 23 v. Bordeaux n. Mohammedta. Vechtborg 22 te Groningen v. IJmuiden. VERHAND" '»'7 FONDSEN 25 februari 22 februai Totaal - 465 467 Hoger 183 (39,4°/o) 19* (41,3°/< Lage-- 187 (40,2°/») 163 (35,3%) Geliik 95 (20,4%) 1C8 (23 AVONDVERKEER VAN GISTEREN Slot A K.U Hoogovens Kon. Olie Philips Unilever Geen handel. VOORBEURS VAN HEDEN Slot lste tijdv. 2de tijdv A.K.U435 Hoogovens Kon. Olie164,20164,50 164,40 Philips 149,50—150 148,70 Unilever f 140,70141,20 140,70 vorige slotkoers A'dam Rubber 114% H.V.A 135% 437% 146,50 Hoogovens 526V2 Philips Gem. Bez. 150,65 Unilever 142,05 Dordtsche Petr. 756 K Ned. Petr. Mij. 165,15 Huil. Am. Lijn 124% K.L.M 53, K.N.S.M 158 Ned. Stoomv. Mij. 146 Ommeren, Phs. v. 27 U/2 Scheepv Un. Ned. 138 193, 113,50 Robeco 215, 507,— Ver Bezit V 1894 129,50 Amsterd. Bank 367 Ned. Handel Mij. 364V2 Rotterd. Bank. 346% Twentsche Bank. 343 Albert Heijn 669 Amstel Brouwerij 442 Berkel's Patent 209 Va Bols 905 Bührmann Papier 713 418 Ford 900 Gelder Kon Pap 255 Gist Spir.f. Kon 356 Van der Heem 295 Heinekens Bier 447 Hooeenbosch Sch 292 Indola 487V2 Kon. Zout-Ketien 755 Muller Nat. Bezit 351 Ned Kahelfabr. 480% Philips Pref ƒ55,10 Stokvis 179 Thomassen 8- Dr 735 1 Ver Machinefabr 200% Wessanen 386 Wilton Fijenoord 310 Zwartenberg-Org. 840 1 Billiton Mij. II 442 Alumini- m Ltd.. 23% American Motors 21°/is Anaconda 44% Bethlehem Steel 32V2 Cities Service 6014/ib General Motors. 621/is Kennecott Copper 70% Republic Steel 385% 36% U.S. Steel 49% Gedane noteringen (Verstrekt door de Amsterdamsche ~3„nk) WALL STREET: Flauw Het lange weekend en de rede van pre sident Kennedy hebben de koersen van Wall Street beslist geen goed gedaan. De afbrokkeling heeft zich gisteren opnieuw voortgezet, waarbij sommige fondsen ver liezen leden van meer dan twêe dollar. De groeifondsen hadden van de daling het sterkst te lijden. Zo Dupont 2Vz, Union Carbid —2, General Electric —1, Radio Corporation 1% en IBM 6%. Onder de verliezers bevonden zich ook de staal-, chemische, elektrische en electronische waarden. De omzet beliep 3.68 miljoen shares tegen 3.98 miljoen shares donderdag en was de kleinste sinds 4 februari toen 3.67 miljoen shares van eigenaar verwissel den. De Dow Jones indices: industrie 674.61 (—7.03), openbare nutsbedrijven 135.51 0.21) en spoorwegen 152.55 0.57). BRUSSEL De ministerraad van de E.E.G. heeft vandaag opnieuw de vaststel ling van een datum voor de onderteke ning van de nieuwe associatie-overeen komst met de 18 Afrikaanse landen moe ten uitstellen. De ministers vart de zeê E.E.G.-landen zullen op 1 en 2 april de kwestie verder bespreken. Inmiddels zal de Europese commissie voorstellen doen ter overbrugging van het vacuum in de periode tussen 31 december j.l., de dag waarop de oude conventie afliep, en dé uiteindelijke vaststelling van het nieuwe verdrag. (Zie ook pag. 3). Een Amsterdamse kunstrijdster-schaats- instructrice heeft het door haar tegen de voorzitter van de Kunstrijders Club Am sterdam aanhangig gemaakte kort geding verloren. Nadat zij wegens obstructie voorlopig was geschorst zou de voorzitter haar tót tweemaal toe met geweld van de Jaap Eden-baan hebben verwijderd. Zij ver langde in kort geding een verbod tot ge weldplegingen en binnen twee dagen na het vonnis een bestuursvergadering waarin zij zou worden gehoord. Aan deze laatste eis was bij de behandeling van hel kort ge ding reeds voldaan. De president van de rechtbank liet in zijn vonnis blijken dat zijns inziens het bestuur van de K.C.A. zijn schorsingsbe voegdheid niet zorgvuldig en met verant woordelijkheidsbesef heeft gehanteerd. Ook meende hij dat van het beweerde pro vocerende optreden van de instructrice een vertekend beeld is gegeven. De instructrice is inmiddels als lid van de K.C.A. geroyeerd. Tegen dit besluit kan zij in beroep gaan bij de ledenvergadering I van de vereniging. 165—165,40 150,50—151 142,—

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 11