Meerderheid in de senaat wil verlaging tot 25 jaar NIEUW CHRYSAL Mammoetwet in Staatsblad AGENDA Koning Rambot en snijdertje Miks P o 11 e, Pellï en PïnMo 1 AEG PERFECT L Dankzij absentie van veel K.V.P.'ers Koningin kreeg grammofoonplaat Italiaan bood valse dollars aan als „een grapje" SUNIL bleekt voor u SUNIL blauwt voor u èn SUNIL is nylon-actief Baarnse moordzaak op 25 maart voor de rechtbank Geen discussie meer over gratiebeleid Na eis van 2x/i jaar in vrijheid gesteld Soldaat ontdook uitzending naar Nieuw-Guinea Negen maanden geëist wegens een poging tot doodslag Eén dode in het verkeer Tien brandweerlieden in Amsterdam gewand Komt de vrijheid voor honden in zicht? In de zon dooi SUNIL WAST STRALEND WIT WOENSDAG 27 FEBRUAfti >?6 3 LEEFTIJDSGRENS KA MERLIDMA A TSCHA P f 30.- AUTOMATISCHE PRECISIE-REGELAAR Vluchtelingenhulp Voor f 10.000.- gestolen uit juwelierszaak SNIJBLOEMEN VOEDSEL Gelukwensen voor minister Cals Haarlem Velsen-IJ muiden Beverwijk Eerste Kamer „Er was niets meer om voor te vechten Verkoudheidsbacillen protektie tegen infektie s? S3." „Van die grote boom maken wij ons schip. Ik heb namelijk een nieuwe methode uitgedacht! We hoeven de boom alleen maar om te hakken". „En maar door zagen, jongens! We zijn nog lange na niet klaar! Als het vandaag niet is, dan komt de boom morgen wel naar beneden!" „Nee, we zijn nog niet erg ver gekomen! Zijn jullie ook zo moe? Maar ja, hier komen we ook wel door, net zoals we door zoveel dingen zijn gekomen!" Él (Van onze parlementaire redacteur) De afwezigheid van een groot aantal Eerste-Kamerleden (voornamelijk K.V.P.'ers) op het kritieke moment van de hoofdelijke stemming over het wets voorstel tot handhaving in de grond wet van de leeftijd van dertig jaar als vereiste voor het lidmaatschap van de Eerste Kamer heeft er gisteren in de senaat toe geleid, dat het wetsontwerp werd verworpen. Er werden 29 stemmen tegen en 26 vóór het wetsontwerp uit gebracht. Als de K.V.P.-senatoren niet voortijdig de zaal hadden verlaten (car naval?) en hun stem wèl hadden uit gebracht, zou het wetsontwerp onge twijfeld zijn aangenomen. Van de enkele nog wel aanwezige K.V.P.'ers stemde er tenminste maar één tegen: mr. Van Campen. De overige tegenstemmen kwamen van A.R.P. en P.v.d.A. Deze fracties gaven bij monde van on derscheidenlijk dr. Berghuis en prof. Sam kalden te verstaan dat zij niet gesteld wa ren op het handhaven van de minimum leeftijd van Eerste Kamerlid op dertig jaar. Nu de leeftijdsgrens voor toelating tot de Tweede Kamer bij een ander voorstel tot grondwetswijziging wordt verlaagd van dertig tot 25 jaar dit voorstel passeerde wèl zonder hoofdelijke stemming lag het volgens dr. Berghuis voor de hand ook de leeftijdslimiet voor de Eerste Ka mer op 25 jaar te stellen en op dit punt geen verschil te maken tussen beide ka mers. Prof. Samkalden (P.v.d.A.) ging ge heel met hem mee. De bij de behande ling in de Tweede Kamer overheersende gedachtengang: „Laat het maar aan de Eerste Kamer over zelf haar toelatings leeftijd te bepalen," achtte hij niet juist. In zijn opvatting gaat deze zaak het gehele Nederlandse volk aan. Daarom moeten bei de Kamers daar zakelijk en zelfstandig hun oordeel over geven. Zijn bezwaren Advertentie richtten zich dus enerzijds tegen de ge volgde procedure, anderzijds had hij be zwaar tegen de inhoud van het wetsont werp: „Waarom een verandering in de bij de thans nog van kracht zijnde grondwet tekst gelijke leeftijdsgrens voor Eerste en Tweede Kamer?" Het denkbeeld dat de Eerste Kamer een „Raad der Ouden" zou moeten zijn trok hem allerminst aan. Dr. Berghuis en prof. Samkalden waren niet ontvankelijk voor de uitlating van mi nister Toxopeus, dat hij geen moeilijkhe den zag de leeftijdslimiet voor de Eerste Kamer op 30 jaar te handhaven. De se natoren zagen daar wèl moeilijkheden in, getuige de stemming. Nog onzekerheid Als na ontbinding van de Kamers, na de Kamerverkiezingen van 15 mei, de Tweede Kamer in tweede lezing het voor stel tot verlaging van de leeftijdslimiet voor de Tweede Kamer tot 25 jaar met de grondwettelijk vereiste meerderheid van twee-derden aanneemt, is het nóg mo gelijk dat de Eerste Kamer voor dit voor stel geen meerderheid van tweederden weet op te brengen, waardoor dan de ver laging van de leeftijdsgrens voor de Twee de Kamer (en ook voor de Eerste) van de baan zou zijn. De 26 senatoren die gisteren voor hand having van de leeftijd van 30 jaar stem den als toelatingsgrens voor de Eerste Ka mer zouden, als minderheid van meer dan één-derde, ervoor kunnen zorgen dat het voorstel in tweede lezing geen meerderheid van twee-derden krijgt. De toelatingsleef tijd voor de Tweede Kamer zou dan blij ven zoals ze nu is' 30 jaar en die voor de Eerste Kamer ook 30 jaar. Want artikel 100 van de grondwet zegt: „Om lid der Eerste Kamer te kunnen zijn, moet men voldoen aan dezelfde vereisten als voor het lidmaatschap der Tweede Ka mer zijn gesteld". De overige voorstellen tot wijziging van de grondwet beoogden verandering van de bepalingen inzake de troonopvolging, schrapping van de bepalingen welke op Nederlands Nieuw-Guinea betrekking heb ben, en verandering van de bepalingen omtrent de leeftijd voor het actief kies recht (verlaging van 23 tot 21 jaar). Zij werden alle zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Twee in Nederland wonende kinderen van vluchtelingen, Irena Danuta Skrzetus- zewski, 10 jaar, en Laszlo Andor, 12 jaar, hebben in paleis Soestdijk de langspeel plaat „All Star Festival" aan de koningin aangeboden. De verkoop van deze plaat, waarvan de netto-opbrengst ten goede komt aan het werk van dè Hoge Commissaris voor Vluchtelingen, is in vrijwel alle lan den van de wereld begonnen. De kinderen vertegenwoordigden bij deze aanbieding de vele vluchtelingen, die sinds de oorlog in Nederland een nieuw vaderland hebben gevonden. De vader van Danuta Skrzetuszewski maakte deel uit van het Poolse tweede legerkorps onder generaal Anders. Sinds zijn demobilisatie woont in Den Haag. Haar moeder is eveneens een Poolse vluch telinge en was tijdens de oorlog in Neder land ondergedoken. Laszlo Andor is leerling van het stede lijk gymnasium is Leiden. Zijn ouders wonen er sinds 1955. Zijn vader eertijds advocaat in Hongarije is nu bouwkundig tekenaar. De centrale recherche van de Amster damse politie heeft in zijn pension in Am- sterdam-zuid aangehouden een 32-jarige Italiaanse employé van het gemeente ver voerbedrijf in de hoofdstad, die ervan wordt verdacht valse dollarbiljetten in om loop te hebben gebracht. Bij huizoeking vond de politie twee val se tien dollarbiljetten, doch de Italiaan beweerde deze in 1961 van een Amerikaan te hebben gekregen. Hij ontkende niet de biljetten als monsters te hebben ge toond en te koop te hebben aangebo den, maar dit was slechts als grapje be doeld. Hoewel de politie weinig van de verha len van de Italiaan gelooft meent zij toch te doen te hebben met een tussen persoon, zodat de man die de valse dol larbiljetten in omloop brengt nog vrij moet rondlopen. De Italiaan zal waar schijnlijk als ongewenste vreemdeling over de grens worden gezet. Advertentie De rechtbank te Utrecht zal waarschijn lijk op 25 maart beginnen aan de behan deling van de Baarnse moordzaak. Ver dacht van moord op de 14-jarige Theo Mastwijk uit Soest zullen terechtstaan de 19-jarige Henny W„ de 19-jarige Boude- wijn H„ en de 18-jarige Ewoud H., een broer van Boudewijn. Boudewijn zal wor den verdedigd door mr. Joh. K. Mathui- sen uit Amsterdam, zijn broer Ewoud door mr. C. Dietz uit Baarn, mr. Francois Pauwels uit Amsterdam zal als pleiter voor Henny W. optreden. Bij een inbraak i.i een juwelierswinkel in de Ginnekenstraat in Breda is voor rim tienduizend aan sieraden gestolen. De inbrekers zijn het pand aan de achter zijde binnengedrongen. Zij bepaalden hun keus tot gouden ringen, armbanden en andere sieraden. Het zilver lieten ze on aangeroerd. Daar het pand onbewoond is, werd de inbraak pas de volgende morgen door personeel ontdekt. Advertentie GEEN WATER MEER TE VERVERSEN 10 ct. p. pakje voor I I. water ZET BLOEMEN NOOIT IN KAAL WATER In het ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen kwamen vele honder den personen dinsdagavond minister Cals feliciteren ter gelegenheid van het feit, dat de Mammoetwet op 26 februari werd af- c Stadsschouwburg, donderdag 20 u.: Het Nationale Ballet o.l.v. Sonia Gaskell. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 15.10 en 16.20 u „De reis van prinses Beatrix naar het Verre Oosten", a.L; vandaag 19 en 21.15 u.: „Ma- ciste.overwinnaar", 14 j. Donderdag 19 en 21.15 u.: „De klokkenluider van de Notre Dame", 18 j. Frans Hals, 14, 19 en 21.15 u.: „Jessica", 14 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Jong maar ge raffineerd", 18 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Gods geuzen", 14 j. Minerva, 20.15 u.: „Onvergetelijke me lodie", a.l. Rembrandt, 14 en 20 u.: „De langste dag", 14 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „The killer", 18 j. Studio, vandaag 19 en 21.15 u.: „De maag denbron", 18 j. Donderdag 14.15, 19 en 21.15 u.: „Het oog van de duivel", 18 j. Monopole (Zandvoort): Tot en met don derdag geen filmvoorstelling. TENTOONSTELLINGEN Frans HaLmuseum (Gr. Heiligland 62) Werken uit de Haarlemse School van de 16de tot en met de 19de eeuw Dagelijks geopend van 10-17 u.: zondag van 13-17 u In het Prentenkabinet: expositie „Winters H33rl6rn" Kunstzaal „In 't Goede Uur" (Nieuwe Kerksplein): Expositie van tekeningen, aquarellen van Theodoor Heynes. Tot en n.et 28 februari. Dagelijks geopend van 10-18 u en van 20-22 u.: Klassiek srammo- foonplatenconcert van 21-22 u.: Schubert Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw HPilig- land 1-3) Tentoonstelling van schilderhen van mevrouw M. Stevens-Visser. Tot en met 25 maart. Dagelijks geopend van 9- 17 u. en tijdens de klassieke grammofoon- platenconcerten op maandag, woensdag en vrijdag van 18-20 u. Teylers Museum (Spaame 16): Expositie van tekeningen Hollandse, Italiaanse en Franse School 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks (behalv- maandag) ge- open van 11-15 u. Eerste zondag van de maand 13-15 u. Museum Het Huis van Looy (Kleine Houtweg-Kamperlaan) Expositie van de schilder-schrijver Lucebert. Dagelijks ge opend van 10-17 u. en zondag 13-17 u. Tot en met 3 maart. Rest. Vreeburgh, Kerkplein 16, Bloemen daal: Expositie van werkgroep „Femhout" Geopend tot en met 16 maart. DIVERSEN Raadhuis Lisse, vandaag 20 u.: Gemeen teraadsvergadering. Raadhuis Heemstede, donderdag 20 u.: Gemeenteraadsvergadering. Café-chantant „Adam en Eva" (Raam- vest): Iedere avond (behalve maandag) ge opend van 20-2 u. Var. 21-23.15 u.: Cabaret door Fiet en Frans Koster, Marian Berk en Han Reiziger (piano). (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 22 februari). WOENSDAG 27 FEBRUARI City, 20 u.: „Verrader in opdracht". Rex, 19.30 u.: „Boccaccio '70". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. Herbert-asiel, Herenduinweg 8, dagelijks (behalve zaterdag en zondag): 9 tot 12 en 16 tot 19 uur. Openbare leeszaal, Plein 1945: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 u.: filiaal Wjjkerstraat- weg 77, Velsen-Noord: 14 tot 17 u. (jeugd); filiaal Wüstelaan 79, Santpoort: 14 tot 17 u. (jeugd). R.-K. leeszaal, Willemsbeekweg 96: 14.30 tot 17.30 u.; Jozefhuis, Banjaertstraat, Vel- sen-Noord: 14 tot 17 u.; filiaal Wüstelaan 79, Santpoort: 14 tot 17 u. (jeugd). DONDERDAG 28 FEBRUARI City, 20 u.: „Rigoletto". Rex, 19.30 u.: „Boccaccio '70". Pieter Vermeulenmuseum, zie onder woensdag. Openbare leeszaal. Plein 1945, 10 tot 12.30 u.; filiaal Velsen-Noord: 10 tot 12 u. R.-K. leeszaal, donderdag gesloten. Stadhuis „Schcybeek". Beverwijk, 19.30 u.: Vergadering gemeenteraad. Raadhuis, Heemskerk, 19.30 u.: Vergade ring gemeenteraad. WOENSDAG 27 FEBRUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 Ub „Wa ternimf". Luxor Theater. 19 en 21.15 u.: „Wat ouders niet weten". DONDERDAG 28 FEBRUARI Kennemer Theater, géén voorstelling. Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Wat ouders niet weten". gekondigd door publikatie in het Staatsblad. Daarbij waren aanwezig de minister-presi dent prof. De Quay, vele ministers en staats secretarissen, de voorzitter van de Eerste Kamer, mr. Jonkman, vele leden van de beide Kamers en autoriteiten op het ge bied van het onderwijs. Alle bezoekers kregen een op fraai papier gedrukt num mer van „O. K. en W.-mededelingep", het weekblad van het ministerie, in het formaat van het Staatsblad met erin af gedrukt delen van de nieuwe wet en de handtekening van de koningin onder het stuk, dat zij op 14 februari in Lech te kende. Verder is in het nummer een kro niek van het wetsontwerp opgenomen, lo pende van 29 oktober 1958, toen het werd ingediend, tot en met 26 februari 1963, toen de wet werd afgekondigd. Het is ver lucht met vele foto's. De andere pagina's zijn gevuld met meningen van Eerste Kamerleden over de Mammoetwet. (Van onze parlementaire redacteur) De begroting van Justitie is gisteren door de Eerste Kamer aangenomen met 40 stemmen voor en 23 tegen (P.v.d.A. en C.P.N.). De socialisten hadden vorige week, bij de openbare beraadslaging over de begroting, verzocht de stemming uit te stellen tot vandaag, opdat hun fractie de gelegenheid zou hebben de conclusies te trekken uit het betoog van minister Beerman over het gratiebeleid ten opzich te van de vier Duitse oorlogsmisdadigers, die nog in ons land gevangen zitten. Prof. Samkalden en mr. Cammelbeek (Pv.d.A.) deden nog een poging om de beraadslaging over de begroting te herope nen en aldus de minister ertoe te bren gen zich duidelijker uit te spreken over de gratieverlening dan hij vorige week had gedaan, en om de acties die vorige week niet gerepliceerd hadden nu in de gelegenheid te stellen dat wel te doen. Het voorstel van orde van prof. Samkal den werd verworpen met 35 stemmen te gen en 29 voor (P.v.d.A., C.P.N, en C.H.U.). Het was begrijpelijk, dat de C.H.-frac- tie vóór het voorstel-Samkalden stemde omdat zij eerder op de middag al gepro beerd had de stemming over de begroting veertien dagen uit te stellen. Haar voor stel werd verworpen met 32 stemmen te gen 28. Toen het echter op de stemming over de begroting aankwam, stemde de C.H.-fractie voor. De Haagse rechtbank heeft een 42-jari- ge Hagenaar, beschuldigd van een inbraak met geweldpleging in Leiden, onmiddellijk uit het voorarrest ontslagen. Eerder op de dag had de officier van justitie twee jaar zes maanden gevangenisstraf tegen hem geëist. Een tweede verdachte in deze zaak, waarin twaalf getuigen werden gehoord, een 39-jarige Hagenaar, hoorde anderhalf jaar gevangenisstraf tegen zich eisen. Hij is reeds eerder uit voorarrest ontslagen. De mannen worden ervan verdacht op 3 oktober samen een inbraak te hebben gepleegd in een huis te Leiden. Eén van de indringers werd door de vrouw des hui zes verrast, en gaf haar een (onbeteke nende) klap op de schouder. Daarna vluchtte hij na de vrouw nog even met een staaf ijzer te hebben gedreigd. Haar echtgenoot zag kans het nummer op te nemen van de auto, waarin de vluchtende indringer sprong. Dat nummer was van de auto van de tweede verdachte. Beiden hebben echter voortdurend ont kend. De bewijsmiddelen zijn uiterst schaars in deze zaak en de rechtbank be sloot dan ook na de pleidooien van de twee verdedigers de hoofdverdachte op vrije voeten te stellen. Uitspraak op 12 maart. „Ik was niet bang om naar Nieuw-Gui nea te gaan, maar ik hoorde van alle kan ten dat het toch overgedragen wordt. Ik vond dat er niets meer was om voor te vechten. Mijn vader was een nieuwe zaak begonnen en ik wilde meehelpen om die op te bouwen." Dat was de verklaring welke een 20-jarige dienstplichtig soldaat voor het Hoog Militair Gerechtshof in Den Haag aflegde. De soldaat was op 21 juni niet terugge keerd van zijn inschepingsverlof en tot 27 augustus opzettelijk en ongeoorloofd af wezig geweest. De krijgsraad had hem veroordeeld tot een jaar gevangenisstraf. Van dit vonnis was hij in beroep gekomen omdat hij de straf te zwaar vond. De advocaat-fiscaal rekende het de sol daat vooral aan, dat hij zich door zijn op> zettelijk afwezig zijn had onttrokken aan zware lasten die zijn mede-dienstplichti gen wèl hebben moeten dragen. Dat er niets meer zou zijn om voor te vechten stond niet aan hem ter beoordeling. Om dat de Nieuw-Guinea-zaak nu achter de rug is, volstond de advocaat-fiscaal met beves tiging van het krijgsraadvonnis te requi reren. Het hof zal op 12 maart uitspraak doen. Wegens poging tot doodslag heeft de officier van justitie voor de rechtbank in Utrecht een gevangenisstraf van negen maanden, waarvan drie maanden voor waardelijk geëist tegen een 32-jarige kan toorbediende uit Rotterdam. Verdachte zou een 34-jarige reservekapitein op de bin nenvaart uit Rotterdam hebben aangeval len. De officier bestreed, dat er sprake zou zijn geweest van noodweer. Tijdens de echtscheidingsprocedure tus sen de verdachte en zijn vrouw, zorgde de kapitein dat de vrouw onderdak kreeg in het dorp Zegveld, waar hij haar her haaldelijk bezocht. Op 29 oktober van het vorig jaar lo geerde hij weer bij de vrouw toen haar man langs kwam om zijn kinderen te zien. De kapitein kroop onder de tafel, maar de verdachte vermoedde zijn aan wezigheid omdat, de deur niet werd open gedaan. De kapitein kwam naar buiten toen de kantoorbediende begon te schel den en schreeuwend beledigende opmer kingen maakte. Bij de daarop volgende vechtpartij tussen de twee mannen trapte de verdachte tegen de benen en het hoofd van de kapitein. Deze raakte even be wusteloos en verdachte zou daarop een dolkmes hebben getrokken waarmee hij stekende bewegingen maakte. Omdat de kapitein een overigens on geladen jachtgeweer had gehaald moest hij zich verantwoorden wegens bedreiging met zware mishandeling. Hij verklaarde bang te zijn geweest dat de kantoorbe diende nog meer ongelukken zou maken aangezien zijn vrouw ook naar buiten was gekomen. De officier eistè een geldboete van 100 tegen hem. 3031. Het zag er slecht uit voor de Chinese koopman. De vraatzuchtige haai en zwommen recht op de plaats af, waar de man in de golven spartelde. En toen was snijdertje Miks eigenlijk de enige, die z'n hoofd bij elkaar hield. Hij had de herrie op het dek gehoord en was naar boven gerend; daar zag hij wat er aan de hand was. Hij greep een rol touw en klom op de verschansing. Copyright P. I. 8. Boi 6 In Benthuizen is een door de heer F., uit Rotterdam bestuurde auto frontaal in botsing gekomen met een bus. De 54-jarige echtgenote van de bestuurder was op slag dood, haar man is zwaar gewond opge nomen in het academisch ziekenhuis in Leiden. De schade van de brand, die in de kel der van de ijzerhandel aan de Groenburg wal te Amsterdam heeft gewoed, wordt geschat op circa twee ton. Het brandpiket van de politie heeft de oorzaak van deze bedrijfsbrand nog niet kunnen vaststellen. Tien brandweerlieden blijken voor behan deling van de door de chemische inwer king van het roet op de huid ontstane blaren, voornamelijk op hun gezicht, naar het binnengasthuis te zijn overgebracht. Het woonhuis van de gebroeders H. J. en L. van Gelder te Zwollerkerspel en de aangrenzende werkplaats van hun aanne mingsbedrijf zijn bij een felle brand in vlammen opgegaan. In de Martinushoeve van de landbouwer Louvet aan de Drabbelsweg te Venraij- Veulen zijn schuur en stalling tot de grond toe afgebrand. Het woonhuis kon behouden blijven. Het ministerie van Landbouw onder zoekt thans wat de resultaten zijn van de inenting van honden tegen hondsdolheid. Ook probeert men na te gaan hoeveel niet- ingeënte honden er zijn. Tevens wordt na gegaan of zich nog hondsdolheid voordoet en of het wild er vrij van blijft. Als ook deze laatste twee factoren zich gunstig laten aanzien, is te verwachten dat de minister van Landbouw over een paar weken zal beslissen wanneer hij het gebod om honden aan de lijn te houden, zal in trekken. Advertentie zijn als de dood voor Beschermt twinektóge;ve. „tanh hooiVoorti. Dit doosje betekent: Het K.N.M.I. deelt mede: Boven Polen is een nieuw krachtig ho- gedrukgebied aangekomen, dat de rol van het hogedrukgebied in de omgeving van ons land overneemt. De luchtdruk in het centrum is tot bijna 1045 millibar gestegen. Dit heeft tot gevolg, dat de weerstoestand de komende paar dagen niet veel veran dert. Aan de rand van het hogedrukgebied, dat zich tot Ierland uitstrekt, zwenken ac tieve oceaandepressies naar het noorden af. Deze trekken langs IJsland naar het zeegebied bij Spitsbergen. Aan de zuid flank van het hogedrukgebied stroomt een nieuwe hoeveelheid zeer koude en droge continentale lucht naar het westen. De vorst zal hierdoor in de nacht overwegend matig blijven. De zonnestraling is zo krachtig dat de temperaturen overdag plaatselijk tot enkele graden boven het vriespunt oplopen. WEERRAPPORTEN Maximum-temperaturen binnen- en buitenland. - <Jl s Neerslag: laatste 24 uur. 5 b <y c a c c.S Den Helder onbewolkt ozo -2 0,2 Ypenburg onbewolkt ono 0 0 Vlissingen 'O bewolkt ono 2 0 Eelde mist 0 -4 0,2 De Bilt onbewolkt 0 2 0 Twente onbewolkt O 1 0 Eindhoven onbewolkt ono 4 0 Zd-Limburg onbewolkt O 2 0 Helsinki licht bew windst. -8 0,2 Stockholm geheel bew w -2 0 Oslo zwaar btw w -2 0 Kopenhagen waar how wzw -1 0 Aberdeen zwaar bew zzo 3 0 Londen onbewolkt ono 4 0 Amsterdam onbewolkt 0 1 0 Brussel onbewolkt O 5 0 Luxemburg onbewolkt ono 2 0 Parijs onhewolk' no 5 0 Bordeaux onbewolkt 0 8 0 Trenoble onbewolkt windst. 5 0 Nice onbewoikl n 11 0 ierlijn onbewolkt ozo 1 0 •'rankfort licht bew no 1 0 Vlünchen onbewolkt ono -1 0 '.ürich /WH,II 6< V nno 1 0 Genève onbewolkt nnw -0 0 Locarno onbewolkt windst. 8 0 Wenen onbewolkt n 0 0 Innsbruck geheel bew w 2 0 thene zwaar bew n 10 0 Rome onbewolkt nno 11 0 Ajaccio onbewolkt ono 13 0 Madrid geheel btw O 11 Mallorca half bew. windst. 14 0 Lissabon regen nnw 14 0 Donderdag 28 februari Zon op 7.31 uur, onder 18.16 uur. Maan op 9.52 uur, onder uur. Hoog en laag water in IJmuiden Woensdag 27 februari Hoog water 6.03 en 18.20 uur. Laag water 1.44 en 14.10 uur. Donderdag 28 februari Hoog water 6.46 en 19.08 uur. Laag water 2.25 en 14.52 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 2