IJsland wijst 2 Russen uit Associatie met achttien Afrikaanse landen wordt voorlopig niet getekend m Salamanders van 5000 jaar geleden tot leven gewekt Ralph Bunche naar Jemen VERKWIK- Planeet Venus te heet voor aards leven WERELDNIEUWS r 1 Van dag tot dag Z.-Afrika verdrijft 2000 negers uit hun woningen Coalitie SPD-FDP in West-Berlijn? ''Praatstoel Oppervlaktetemperatuur 430 graden WOEs^DAG 27 FEBRUARI 1963 Diplomaten op heterdaad betrapt bij spionage Zege voor het communisme, waarschuwt Spaak In Oostende zijn 400.000 oesters doodgevroren A merikaans ruimteschip Op de inhoud komt 't aan! 98 HHWËËmM Wrijving tussen Londen en Jemen over Aden Commentaar de natuurzuivere Bijna 10 moorden per week in 1962 te New York „Ongewenste elementen C.D.U. solliciteert naar vice-bur gemeest er schap Op de Zonnegas lscha Meijer zo boeiend] is/n u] PANORAMA De drieduizend jaar oude tempels van Aboe Simbel, unieke overblijfselen van de Nubische beschaving en onvervangbare sieraden van antieke bouwkunst, zullen in het stijgende Nijlwater verdwijnen, zodra de Asoewan-dam in werking zal treden. Deze dam, voorwerp van politiek touw trekken tussen de mogendheden die de gunst van de Egyptische regering willen verwerven, moet nog worden afgebouwd en zal omstreeks 1970 klaar zijn, doch reeds voor die tijd zullen de werkzaam heden een stijging van het rivierpeil ver oorzaken, waardoor de tempels reddeloos verloren zullen gaan. Tenzij Tenzij de 113 leden-staten van de Unesco op korte termijn ruim 30 miljoen dollar bijeen weten te brengen, waarmee een be schermende wal zou kunnen worden ge legd rondom de antieke bouwwerken. Wat is het behoud van deze kostbare en onver vangbare relikwieën der oudheid de mo derne mogendheden waard? Ieder driehon derdduizend dollar en de tempels worden voor het nageslacht behouden. Maar tot dusver heeft niet één land zich tot dpze bijdrage bereid verklaard. Op 20 maart zal de directeur-generaal van de UNESCO tijdens een conferentie nogmaals een poging doen de apathie te doorbreken. Hij heeft weinig kans op suc ces. „In de bres voor het behoud en de bevordering van de beschaving, de weten schap en de kunsten, van alle waarden die het leven der mensen verrijken" is een leuze die blijkbaar niet in alle omstandig heden van invloed is op het beleid van de ledenstaten der UNESCO. Het kan ook zijn dat de keuze van de objecten niet alle regeringsfunctionarissen aanspreekt: de zucht naar het nieuwe overspoelt mis schien dikwijls de liefde voor het oude. Het merkwaardige is echter dat voor de redding van de Nubische tempels wel van particuliere zijde en speciaal van Ame rikaanse kant grote belangstelling en bereidheid tot financiële steun gebleken zijn. Misschien onderschatten regeringen in hun ijver om te voldoen aan moderne maatschappelijke eisen de algemeen menselijke behoefte om uit reactie op een overweldigende vooruitgang en een angst aanjagend levenstempo hun heil te zoeken in een nadere en liefdevolle beschouwing van de waarden, die het verleden hun (ogenschijnlijk zelfs juist daarvoor) heeft geschonken. Volgens een recent NIPO-onderzoek hebben deze winter meer dan drie miljoen Nederlanders geprofiteerd van het ijsver maak en de een wat vlotter dan de an der op de gladde ijzers over het ijs ge zwierd. Dit betekent dat in 44 van de 100 Nederlandse gezinnen een of meer gezins leden de oud-vaderlandse sport heeft be oefend. De uitzonderlijk lange ijsperiode heeft uiteraard het verlangen om mee te doen schier onbedwingbaar gemaakt, doch men kan de schaatssport toch wel als een zeer populaire en niet aan strenge leeftijdsgren zen gebonden sport beschouwen, wat haar in het kader van de sportbeoefening zeer belangrijk maakt. Niet het kijken maar het dóen bestempelt de belangstelling voor deze tak van sport en het zou zaak zijn deze belangstelling ook uit het oogpunt van volksgezondheid zoveel mogelijk kan sen te geven. Kansen buiten de toevallige winterse omstandigheden, dus door middel van zoveel mogelijk kunstijsbanen. Afgezien daaivan echter is de wens dui delijk, dat veel meer ongevaarlijke „na tuurlijke" schaatsbanen worden aangelegd, welk onderwerp wel eens onder de attentie van stadsbestuurderen mag worden ge bracht. De kosten van schaatsgelegenheden in de buitenlucht zijn meestal zeer miniem, omdat de natuur het voornaamste werk doet. Ondergespoten terreinen en speel vlakten kunnen het ijsvermaak ten zeerste bevorderen en de meestal zeer korte duur van onze „ijstijden" maakt het des te ge- wenster, dat zo veel mogelijk liefhebbers kunnen profiteren. (Van een correspondent) BRUSSEL Al de overredingskracht, aangewend door minister Spaak, en de waarschuwende woorden van professor Hallstein liepen dinsdag dood op de Ita liaanse delegatie bij de E.E.G.-minister raad, die halsstarrig weigerde terug te ko men op haar besluit het associatieverdrag met de Afrikaanse landen niet te onder tekenen. Spaak, die deze zittingen normaal niet bijwoont, was speciaal naar het Con- gressenpaleis getogen om te proberen de Italianen tot andere gedachten te brengen. Hij- waarschuwde hen tegen de reacties uit de Afrikaanse landen, indien het ver drag niet, zoals voorzien, op 19 maart on dertekend zal worden. „Het zal een over winning voor het communisme zijn indien men de 'indruk wekt, dat de Afrikaanse landen niets anders zijn dan een speeltuig in de handen van de vroegere koloniale mogendheden," zo zei hij. Met zijn pleidooi ten gunste van een spoedige ondertekening is Spaak regel recht in het Franse kamp beland, want Frankrijk is financieel het meest gebaat bij deze ondertekening. Doch ook profes sor Hallstein, Couve de Murville en de Duitser Lahr maakten de Italianen erop attent dat men „een ernstige politieke fout" begaat. De Italiaanse afgevaardigde hield even wel voet bij stuk en herhaalde nogmaals, dat het om constitutionele redenen voor zijn regering onmogelijk is het verdrag te ondersteunen aangezien het Italiaanse parlement, dat ontbonden is, niet in staat is het te ratificeren. De heer D. Spie renburg, die bij afwezigheid van minister Luns ons land vertegenwoordigde, ver klaarde dat Nederland geen bezwaar heeft tegen het verdrag Zoals het geparafeerd was. Hij zei evenwel dat de voorkeurs behandeling, welke de achttien staten on der de voorwaarden van het verdrag ge nieten, in Nederlandse ogen een discri minatie is jegens de andere, met name Britse, Afrikaanse staten. REYKJAVIK Twee Russische diplo maten zijn door IJsland uitgewezen om dat zij spionage hebben bedreven. De IJslandse minister van justitie zei, dat de beide mannen de ambassade-se cretaris Dimitrjev en de tolk Kisilev sedert een januari hadden getracht ver trouwelijke inlichtingen over de NAVO-ba- sis Keflavik in te winnen bij een IJsland se burger, Ragnar Gunnarsson, die be lt) kend staat om zijn communistische op vattingen. Deze had echter de autoritei ten gewaarschuwd, dat de Russen hem grote sommen geld hadden aangeboden voor gegevens over de basis, die hij onder meer moest fotograferen. Zijn laatste onderhoud met de Russen vond maandagavond plaats bij een meer tje. De Russen waren in hun auto daar heen gekomen en namen plaats in de auto van de IJslander. Verborgen politieman nen kwamen tijdens het gesprek te voor schijn. OOSTENDE (AP) Ongeveer 400.000 oesters zijn in Oostende van de kou om gekomen. Dit werd gisteren vastgesteld toen de dikke ijslaag boven de oesterbed den werd opgeruimd. Hiermede was het gesprek over de Afri kaanse zaken ten einde en besloten de ministers de discussie op 1 en 2 april voort te zetten. Aangenomen mag worden dat Italië pas op zijn vroegst in mei het verdrag zal kunnen ratificeren. De Verenigde Staten hebben een nieuw type ruimteschip ontwikkeld, dat een astronaut na een ruimtevlucht onge veer zestienhonderd kilometer door de atmosfeer kan sturen en waarmee hij een geleidelijke en horizontale landing kan uitvoeren. Het toestel, M-2 ge heten, is vleugelloos, halfkegelvormig en heeft een stompe neus. Er zijn uit gebreide proeven mee genomen in een windtunnel. De eerste proefvlucht wordt waarschijnlijk in het vroege voorjaar gemaakt. De landingsmoge lijkheden van het nieuwe model wor den beter geacht dan die van het raket vliegtuig X-15, waarmee reeds zeer vele proeven zijn genomen. Advertentie Met cén theebuiltje zet u een flinke pot heer lijke krachtige thee voor heel de familie' doos van 20 stuks Een salamanderachtig dier dat Russi sche geologen op ongeveer 7,5 meter diep te in de grond in bevroren toestand heb ben gevonden, is tot leven gekomen, na ongeveer 5000 jaar in een „winterslaap" te zijn geweest. Dit heeft radio-Moskou gemeld in een uitzending voor de Ver enigde Staten. Het dier had na zijn „ontwaken" rond gelopen, gegeten en geslapen en zich ook verder normaal gedragen. Na drie weken was het doodgegaan. Geleerden hebben het dier geklassifi- ceerd als een viertenige triton of water salamander, een van de oudste en primi tiefste vormen van staartdragende am fibieën, die in het mesozoïcum, de tijd van de dinosaurussen, leefden. Een soortgelijk dier dat later op ge ringere diepte was gevonden, leefde vrij wel een gehele zomer, aldus radio-Mos kou. In een commentaar werd gezegd, dat als deze gewervelde dieren na zo'n lange pe riode van vrijwel stilstand van de stofwis seling tot het leven kunnen worden ge bracht, het wellicht mogelijk zal zijn ruim tevaarders in een dergelijke toestand te brengen voor lange tochten naar andere planeten. Radio-Moskou heeft gisteravond tegenge- i anlasIqhHwsa lom NEW YORK UNO-secretaris-generaal rhant heeft zijn naaste medewerker dr. Ralph Bunche naar Jemen gestuurd om de politieke toestand aldaar te bestuderen en besprekingen te voeren met de leiders van het nieuwe republikeinse bewind, dat het feodale imam-gezag onlangs verdreef. Bunche is nu in Stockholm. Hij zal nog deze week naar Sanaa vertrekken. Jemen heeft bij de Veiligheidsraad, de voorzitter van de Assemblee en bij de Ara bische Liga klachten ingediend tegen En geland, wegens agressie van dit land tegen Jemen. LONDEN De Britse onder-minister voor koloniën heeft in het Lagerhuis mee gedeeld, dat een Jemenitische strijdmacht kort geleden het grondgebied van de Fe deratie-Aden is binnengedrongen. Na een ultimatum en artillerievuur van de Britten trok het grootste deel van deze strijd macht zich terug. De federale autoriteiten hadden op grond van een verdrag steun aan de Britten ge vraagd. De bevelhebber van de Jemeni tische troepen had laten weten dat zijn strijdmacht zich op grondgebied van Je men bevond, maar dit was niet waar, al dus de Britse onder-minister. Engeland heeft de nieuwe regering van Jemen niét erkend; Amerika wel. CAIRO Radio-Caïro heeft haar pro gramma onderbroken om bekend te ma ken, dat Egyptische troepen in Jemen de stad Maarib hebben bevrijd, een belang rijk strategisch gebied aan de oostgrens van Jemen. Hierdoor zou de gehele Ooste lijke grens afgegrendeld zijn. Reeds in oktober vorig jaar maakte het Egyptische opperbevel in Jemen melding van de bevrijding van de stad. Later moest echter worden toegegeven, dat zij zich nog in handen van aanhangers van iman El Badr bevond (Reuter-AFP-AP). dat iri het decémber-inurrimer van hel litte raire tijdschrift „Neva", een artikel over het weer tot leven brengen van drie 5.000 jaar oude salamanders had gestaan. (Reu ter). Het bericht heeft begrijpelijkerwijs veel deining veroorzaakt in wetenschappelijke kringen. De „Daily Herald" had een in terview met dr. Audrey Smith, die een studie heeft gemaakt van het behoud van levende weefsels bij zeer lage tempera turen. Zij vertelde: „Ik wil niet zeggen dat ik het verhaal niet geloof. Maar mis schien zijn de salamanders geen 5.000 jaar oud. Zij kunnen enkele jaren geleden in een spleet zijn gevallen die later gevuld werd met afbraakstoffen. Maar dan nog zou het gebeurde opzienbarend zijn". De zoölogische medewerker van „The Times" schreef, dat proeven hebben aan getoond, dat de dieren in dergelijke ge vallen niet langer dan een jaar in leven kunnen blijven. De „Daily Mail" wijdde er een hoofd artikel aan onder de kop „diepvriesdro- men". Als salamanders na 5000 jaar on gedeerd kunnen ontwaken, moeten wij dit op zeker tijdstip toch ook kunnen, meent het blad. De „Guardian" sprak van „een buiten gewoon succes". Advertentie NEW YORK (Reuter, AP) In New York zijn vorig jaar bijna tien moorden per week gepleegd, namelijk 508, waar van 90,2 percent door de politie werd op gehelderd. Onder de slachtoffers zijn 131 vrouwen. Tijdens weekeinden werden de meeste moorden gepleegd, namelijk 77 op vrijdagen, 110 op zaterdagen en 74 op zon dagen. Messen of andere steekwapens wer den in veertig percent van de gevallen gebruikt. JOHANNESBURG Ongeveer 2.000 ne gers zijn verdreven uit hun woningen in een negerwijk in Vrijheid (Natal) in twee tentenkampen gehuisvest, zo meldt het blad „The Star". Het publiceert een foto van het kamp en zegt, dat het herinnert aan de con centratiekampen die tijdens de boerenoor log werden opgericht. Het bevel tot verhuizing werd gegeven krachtens een wet, die bepaalt dat de ver schillende rassen in Zuid-Afrika apart moe ten wonen. Gemeenteambtenaren van Vrijheid zeiden, dat de wijk die de negers hebben moe ten verlaten, een achterbuurt is en dat daar „ongewenste elementen" woonden. (Reuter). (Van onze correspondent) BONN*Na de weigering van de West berlijnse christendemocraten om de coa litie met de sociaal-democraten voort te zetten begint burgemeester Willy Brandt vandaag zijn eerste besprekingen over de vorming van een nieuwe senaat na de verkiezingen van 17 februari, waarbij de socialisten een grote overwinning boekten en de C.D.U. een nederlaag leed. Voor de vorm spreekt Brandt vandaag ook met de christen-democraten Amrehn, Lorenz en Lemmer, de vroegere bondsminister voor de Duitse hereniging. Belangrijker is evenwel zijn gesprek met de leider van de liberale Vrije Democratische Partij Borm, daar het er naar uit ziet dat een coalitie van S.P.D. en F.D.P. zal worden gevormd. Brandt wil Borm twee posten in de Se naat aanbieden, namelijk die van Justi tie en van Financiën. De S.P.D. zal dan acht Senaatsposten bezitten. Tegenover haar 89 afgevaardigden in het stadsparle- ment heeft de F.D.P. er dan ook maar tien. De druk van Bonn uit om de grote coa litie C.D.U.-S.P.D. toch in de een of ande re vorrri te latërt "Voortbestaan heë'ft ge leid tó-t' êéh' Vër-rïHftig_ christen-defnocra- tisch plan, waarvan ook Adenauer voor stander lijkt te zijn. Het houdt in dat oud minister Lemmer als enige christen-demo craat in de Senaat zitting krijgt en wel als tweede burgemeester. Intussen zouden Lemmer's partijgenoten, onder .aanvoering van Amrehn, in de oppositie kunnen gaan. Hiermee zou men in de eerste plaats wil len vermijden, dat de Berlijnse C.D.U. op positie voert tegen eventuele toekomstige regelingen inzake Berlijn, waarmee Bonn zich al eens heeft verklaard. Ten tweede hoopt Adenauer via Lemmer Brandt te kunnen afhouden van eigen we gen op het terrein der buitenlandse po litiek. Of deze vlieger zal opgaan is echter de vraag. Voorlopig lijkt Brandt erop uit de huidige senator Albertz als tweede burge meester naar voren te schuiven. Albertz zou dan de hele administratieve leiding van het Schöneberger Rathaus in handen krijgen en meteen klaar gestoomd worden voor de opvolging van Brandt, voor het geval deze als minister naar Bonn zou ver trekken. WASHINGTON (Reuter) De Ameri kaanse nationale organisatie voor Lucht en Ruimtevaart (NASA) heeft medege deeld dat uit gegevens, die hel ruimte voertuig „Mariner II" per radio aan de aarde heeft doorgegeven, is gebleken dat de temperatuur aan de oppervlakte van Venus ongeveer 430 graden Celsius be draagt. Dit betekent dat op deze planeet geen menselijk leven kan voorkomen, zo als wij dat op aarde kennen. Uit andere gegevens van de Mariner blijkt dat boven Venus een dichte wolken laag hangt, waarin op grote hoogte tem peraturen tot 38 graden onder nul voor komen. De temperatuur in een bepaald deel van de wolkenlaag boven het zuide lijk halfrond van Venus is twintig gra den lager dan in de rest van de laag. Er is geen verschil van temperatuur ge constateerd tussen het naar de zon gekeer de deel van Venus en het in het duister verkerende gedeelte van de planeet. Instrumenten van de „Mariner" hebben ook aangetoond dat uit de zon een con stante gasstroom door de ruimte gaat. De ze stroom bereikt ook de aarde,, waar hij soms plotseling opstekende magnetische stormen doet ontstaan, welke radioverbin dingen verstoren. De geleerden hebben daaruit de indruk gekregen dat de hoe veelheid kosmische stof vermindert, naarmate men zich verder van de aarde verwijdert. Zelfs in de omgeving van de veel dichter bij de zon gelegen planeet Venus komt minder van dit stof voor, dan in de nabijheid van de aarde. De snel heid van de gasstroom wisselt van 320 tot 800 kilometer per seconde, terwijl zijn temperatuur op meer dan een half mil joen graden Celsius wordt geschat. De straling, welke de „Mariner" geduren- Cartoon Toen ik voor het eerst dat. plaatje zag ontwaarde ik Adam en Eva die een spel' letje speelden dat ik me van heel vroe- ger meende te herinneren. Eva sluipt op Adam toe, legt haar beide handen voor zijn ogen en vraagt: „Ra, ra, wie ben ik?" Het grapje op zich zelf is ontegenzegge lijk bijster flauw. Toch geloof ik dat het vooral ook door de ogenschijnlijke op pervlakkigheid die in eerste instantie in derdaad wat blasé aandoet een van de knapste cartoons is die ik ooit zag Eva stelt namelijk een, uit practisch oog punt bekeken, zinloze vraag. Dit nu is voor de tekenaar het alibi geweest om het mopje te lanceren. Zinloze vragen in bi zarre situaties zijn inderdaad vaak grap pig. Maar meer dan een aanleiding is het mijns inziens niet geweest. Eva stelt namelijk een typisch vrouwelijke daad In de eerste plaats zo stel ik me voor wil ze zekerheid. Ondanks het para dijs. Ondanks een man als Adam die heus niet naar een andere vrouw kan, du> wil stappen. Een vertederend en bijna kinderlijk gebaar. Uit practisch oogpunt zinloos. Maar psychologisch zeker te ver klaren. Ik stel me zo voor dat ze wa 1 ruzie gehad hebben een paradijs is ook niet alles en dat Eva het op deze ma nier keurig heeft willen oplossen. Want, en dat is namelijk het grappigst» van het hele géval, Adam staat met een mond vol tanden. Als hij zou antwoor den: „Eva, natuurlijk!" slaat hij een mal figuur. En dat doet Adam tegenwoordig ook niet graag. Hij zal dus zijn mond gehouden hebben „We praten er niet meer over" heeft hij stellig geantwoord. Want nederlagen dienX men in de liefde luchtig op te vatten. de zijn gehele reis had te doorstaan, be droeg niet meer dan ongeveer drie rönt gen. Het Amerikaanse ruimtevoertuig werd op 27 augustus 1962 gelanceerd. Op 14 december zond het zijn gegevens over Ve nus naar de aarde. In een commentaar op de wetenschap pelijke gegevens, die de beis van de „Ma riner" heeft opgeleverd, zegt de NASA dat de geleerden thans in staat zijn met grotere zekerheid de massa van Venus en van de maan te berekenen. Deze gegevens zullen aanzienlijk bijdragen aan de verho ging van de kennis omtrent de werking van het zonnestelsel. Advertentie HET STAAT DEZE WEEK IN Op een koude januari-avond van 1945 maakte in het kamp Ravensbrück een nekschot een einde aan het leven van een vrouw, die door de wereldbe roemde geheime agente Odette Churchillde dapperste van ons allemaal" werd genoemd. De aangrijpende geschiedenis van een der moedigste vrouwen ter wereld. Waarom heeft juffrouw Tine de Groot, coupeuse in den Haag, van de Italiaanse regering een bijzon der hoge en mooie onderscheiding gekregen? Napoleon trouwde met een vrouw die zwart op wit had gezegd dat ze niet van hem hield en dat ze geen he*ker aan hem had, maar dat hij haar volmaakt onverschillig liej. jeBoA iaai| puBjsdo>| e>)ja jam :sneg ug 'soüfl j6az ,,^aoq -uajuajd-aAijd uhiu pn fjpsuio^ -je 'smqe'uaa sem o}ój a|a" "op -uBB}s-p}ooq-jEBq-do-UBUiMnoa sagiAi uba puoopiaA ojoj uaa uap -uo\|as a|3ijua apuarnpaB pja/w „droQ jaH" JOO/v 'IP® 9P fla Het tragische einde van het kind van een groot voetballer. Panorama doet uit de doekjes, dat de inkt van dit weekblad wordt gemengd in een pand waar lang geleden nonnen schuifelden; dat ééns bekend was als pesthuis en later weeshuis werd. Een unieke geschiedenis. En in de foto-pagina's onder meer: de brand bij C&A; het huwe lijk van tieneridool Paul Anka; af beelding van een schilderij dat nauwelijks te zien is; Deense tieners vormen S.S.-bende met Obersturmbandführer; en talloze andere merkwaardige actualiteiten en wonderlijke feiten in beeld en woord. 't Is weer een fantastisch nummer deze week! Een nummer om er het hele weekend van te genieten. Tal rijke kleurenplaten, een bijzonder geestig omslag in vier kleurendruk, een volle pagina kersverse car toons: 't Is Panorama op zijn aller best. Losse nummers, overal, a 50 ets. Een abonnement is véél voordeliger. Slechts 40 ets per week (en de eerstvolgende twee num mers gratis). Geef u als abonné op aan „Panorama-Haarlem". (Dit adres is voldoende.) Met Panora ma elk weekend een feest J Overval aan huis. In de Canadese plaats Toronto hebben vijf gemaskerde man nen een roofoverval gepleegd op de wo ning van de miljonair M. J. Boylen. De 25-jarige zoon van de miljonair werd neer geslagen en gebonden, waarna de ban dieten het huis doorzochten en verdwe nen met juwelen ter waarde van 250.000 dollar. Boylen was met zijn vrouw op vakantie in Florida. Gracia. Prins Rainier en prinses Gracia van Monaco zullen op 19 en 20 april een officieel bezoek brengen aan Phila delphia, waar de prinses voor haar hu welijk woonde. Spionage in de Warschau-expres. Het officiële Tsjechische persbureau heeft bekendgemaakt, dat de Tsjechische ga- ragebediende Richard Seibt, die wegens spionage tot tien jaar gevangenisstraf werd veroordeeld, zijn rapporten voor Westduitsc agenten achterliet op een ge heime schuilplaats in de restauratiewa gen van de Warschau-Parijs-expres. Franco liberaliseert. Spanje heeft 155 ge vangenen voorwaardelijk in vrijheid ge steld. Zij moeten zich eens per maand bij de politie melden. In de afgelopen vier maanden zijn meer dan duizend gevangenen voorwaardelijk in vrijheid gesteld. Grafsteen. In de Joegoslavische plaats Ko- maran, ten zuiden van Belgrado, heeft een 60-jarige vrouw ernstige verwondin gen opgelopen doordat, toen zij geknield lag op het graf van haar moeder, de grafsteen op haar viel. Spelletjes van de marine. Volgens de Dai ly Mail heeft onlangs een Britse duik boot de Amerikaanse verdediging tegen vijandelijke duikboten verschalkt. De „Orpheus" kwam vlak bij de grote Amerikaanse duikbootbasis New Lon don (Connecticut) boven water. De Ame rikaanse marine zou de Britse collega's daarop telegrafisch met de actie hebben gelukgewenst.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 3