Werk aan de zuiderpier hervat Flinke opmars van heren Sterk in schaakcompetitie Santpoort Momentje SPORT IN DE IJMOND STERK's Schoenenmagazijn Chauffeurs kregen een cabine Perée Havenberichten Sonny IJmondverenigingen vandaag en morgen Nieland moederziel alleen onderaan VGZ-werkbaas P. Visser hartelijk gehuldigd Centrifuges - Wasmachines WOENSDAG 27 FEBRUARI 1963 4 HAVENVERKEER VAN AMSTERDAM D i J iU Lassers bijeen voor vak-voorlichting Wrak van de „Faustus" moet verder de diepte in Bloemisten bonden de strijd aan AUTO- en SCOOTER RIJSCHOOL JOOP DOORNBOSCH Piet Heinstraat 86 IJmuiden 23-26 Lange Nieuwstraat 797 IJmuiden - Telefoon 8177 Bart L. Joris In veiligheid OLD CLOTHES NEW DRY CLEANING ONLY Zeven Haagse melk- slijters kregen ongelijk STOFZUIGERS LOENDERSLOOT Vele weken heeft het werk aan de zui lerpier stil gelegen, dat wil zeggen boven de waterspiegel. Daaronder worden nog steeds ladingen stortsteen met behulp van onderlossende schepen aangebracht binnen het nieuwe gebogen tracé van de pier, die veertienhonderd meter wordt verlengd. Op de zuiderpier is een paar dagen geleden het werk ook weer begonnen. De mannen op de vrachtwagens nebben het koud, maar zolang er weinig wind staat is de temperatuur nog wel om uit te houden. Zwaar transport op de zuiderpier. AMSTERDAM (ANP) In de week van 17 t.m. 23 februari zijn in de hoofdstede lijke haven aangekomen 152 schepen (460.076 brt) en vertrokken 161 schepen (533.776 brt). Op de kop van de pier staat een jonge man met een fototoestel. „Ik wil water bouwkundige worden en volg het werk hier op de voet", zegt hij. Dan komt er een speciaal voor het werk geconstrueer de vrachtwagen met dubbele stuurinrich ting aanrijden, geladen met kleine keien. De jongeman zorgt ervoor de al onder gaande zon achter zich te hebben, wan neer hij afknipt op het moment dat de keitjes in het rustige zeewater worden gelost. De zes, zeven ton steen verdwijnt met een plons in de diepte. „Ik heb wel eens een paar stenen met een gewicht van zo'n tien ton in de bak gehad, maar toen be gon de wagen wel te kermen", zegt de chauffeur van de vrachtwagen met dub bele stuurinrichting. De praktische wagens bevallen hem best. „En ik was de eerste die een cabine kreeg". Nu zijn alle wa gens, eigendom van de n.v. Bitumarin, voorzien van cabines. Af en aan Ze rijden de gehele dag af en aan op het van sneeuw en ijs ontdane wegdek van de zuiderpier. Een aantal zware „ca- terpiller"-voorladers schoof sneeuw en ijs weg. Daarna werd een behoorlijke laag zand aangebracht. Het werk aan en op de zuiderpier is weer in volle gang. De werkketen zijn naar de kop gereden en hier kunnen de werkers, die niet in een windvrije vrachtwagencabine zitten, zich van tijd tot tijd warmen. Zware voertuigen passeren elkaar op de met beton verbrede pier. Nog lang zal men ze er kunnen zien rijden, want het grote waterbouwkundige werk in IJmui- den is nog lang niet klaar. Voorlopig wor den vanaf de oude pier keien en keitjes in zee gestort, boven op het onder water gestorte deel. Wanneer de berg op die manier is gerezen tot de hoogte van het bestaande waterhoofd, is er weer een stukje „aangebreid". Later: 15 meter per dag Het lijkt langzaam te gaan, omdat de vrachten hoe respectabel ook klein lijken in vergelijking met de grote water vlakte. Vanaf die oude zuiderpier werken de mannen zich steeds verder zeewaarts, steentje voor steentje en kei voor kei. Wanneer de aannemers met behulp van vrachtwagens en een zware kraan over enige tijd een stuk van honderd meter zijn gevorderd, zullen opvijzelbare pon tons met electrische kranen erop het werktempo belangrijk kunnen opvoeren. De twee bij de n.v. Gusto in Schiedam in aanbouw zijnde „kraaneilanden" (zoals ze al in de volksmond worden genoemd), zullen de op de zeebodem gestorte keien tot een stenen dam opwerpen. Men kan dan per dag vijftien meter vorderen. Advertentie KENNEMERLAAN 9 Telefoon 5271 Erkend installateur PEN. Dinsdag kwamen in IJmuiden aan: Belgia van Gothenburg; Doris, Rotterdam; Wiljo, Duinker ken Nordglimt, Hamburg; Randfontein, Bremen; Albert Janus, Puerto Ordaz; Draco, Le Havre; Kulmerland, Antwerpen; Maja, Esbjerg; Theano Le Havre; Menje, Swansea; Hoegh Belle, Rot terdam; Ittersum, Duinkerken; Corvus, R'dam Woensdag kwamen in IJmuiden aan: Hamme van Hamburg, voor IJmuiden; Eos, Rotterdam- Hera, Port Nograve, props voor Velsen. Dinsdag vertrokken uit IJmuiden: British Na vigator naar Isle of Grain; Irene, Rotterdam, van Wormerveer; Soren Rask, Rotterdam; Fries land, Delfzijl; Jason, Hamburg; Konny M., Ant werpen; Else Lill, Esbjerg, walsmateriaal van IJmuiden; Confid, Londen; Sonsbeek, Santander, walsmateriaal van IJmuiden; John M., Antwer pen; Emanuel 2, Rotterdam; Texelstroom, Grims- bv; Interprator, Glasgow; Wexford, Boston, stijf sel van Koog a d. Zaan; Roelof de Winter, Ant werpen; Tlka, Londen; IJstroom, Leith; Hinde, Londen; Mimer, Malmö: Nascence, Rochester; jan Brons, Zeebrugge; Nordglimt, Rotterdam; Lenie, Rotterdam. Woensdag vertrokken uit IJmuiden: Zaanstroom naar Vlissingen; Atlas, Passages; Hontestroom, Londen; Bernd Leonardt, Cartagena; Berlin Hanko; Harrogate, Goole, walsmateriaal van IJmuiden; Julia Mary, Londen. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). W V.VAVrt^|,S,.,y tmr* In afwijking van het gebruik en als ge volg van de „poolwinter" zoals de heer drs. Ph. A. Krijff, voorzitter van de afde ling IJmond van de Nederlandse Vereni ging van Lastechniek opmerkte, waren ondanks de koude toch nog vele leden van de aangesloten lasclubs Velsen en Haarlem dinsdagavond in het gemeentelijk wijkcen trum in Velsen-Noord bijeen voor een nut tige en leerzame avond. De heer Krijff kon een aantal vertegen woordigers van de Nekef begroeten, die voor dit leerzame programma zorgden met een bijzonder fraaie kleurenfilm over de nieuwste Kjelberg-lasapparatuur op het gebied van het bijna volledig automatisch lassen. In de IJmond is dergelijke apparatuur nog niet in gebruik, maar men verheelde niet, dat dit bij de grote bedrijven spoedig het geval zal kunnen zijn. De zeer bijzon dere vorm van het lassen had uiteraard de grootste belangstelling van de deskun digen. Vervolgens kreeg men wegens het late uur slechts een deel te zien van de unieke film, die de Staatsmijnen hebben laten maken onder de titel „De zwarte stroom", waarin boeiend werd geillustreerd op welke wijze het mijnwerk wordt ver richt. De heer Krijff deelde nog mede, dat op 9 of 11 maart weer plaatselijk een laswed- strijd in het kader van de nationale wed strijd zal worden gehouden om enige we ken daarna in een bijeenkomst de uitslag van dit plaatselijk treffen bekend te ma ken. Maandag gaan twee grote zand-zuigers in de mond van de Nieuwe Waterweg bi] Hoek van Holland proberen het wrak van de in 1952 vergane „Faustus" naar een grotere diepte te zuigen, omdat de Water weg anderhalve meter dieper moet wor den in verband met de toegang tot Euro poort, waarin schepen tot 100.000 ton moe ten kunnen binnenlopen. Het Panamese schip Faustus" is voor de Rijkswaterstaat steeds een moeilijk ob stakel geweest. Het schip strandde in no vember 1952 ten noorden van de Noorder- pier, sloeg een dag later bij een noord westerstorm op drift en brak door de pier heen. Binnen de pieren van de Wa terweg is het toen gezonken. Het gelukte de „Faustus" later in een naast h' wrak gezogen kuil te laten zakken en de ri vierbodem weer glad te maken. De „Faustus" moet nu nog verder zakken. Een lading keitjes wordt in zee gekieperd. Bloemisten-winkeliers, aangesloten bij de kring Noordholland boven het IJ, heb ben dinsdagmiddag in de kantine van de Beverwijkse bloemenveiling een binderij wedstrijd gehouden. Er waren deelnemers uit Beverwijk, de Zaanstreek, Schagen, Alkmaar en Den Helder. Onder de deelne mers waren veel jongere bloemisten. De bindstukken typeerden de streek, waar men vandaan komt. Zo waren er fraaie stukken, waarin bijvoorbeeld een Urker vissersboot was verwerkt, of een scheeps- lamp en kompas. Het bruidsboeket uit grootmoeders tijd werd vervangen door een origineel stuk, waarin zeeschelpen waren verwerkt. De Zaanstreek kwam uiteraard met fraai bindwerk, waarin mo lens waren verwerkt. De juryleden mej. J. Voege uit Amsterdam en de heren P. Breedveld en H. Weenink hadden het niet gemakkelijk bij de beoordeling. De eerste prijs in de afdeling senioren ging naar de heer A. van Dam uit Beverwijk, de tweede naar J. van Amersfoort uit Den Helder en de derde naar J. Berendsen uit Koog aan de Zaan. In de juniorenafdeling ging de eerste prijs naar de heer A. Brouwer uit Beverwijk, de tweede was voor C. van Loon uit Zaandam en de derde voor A. Nuyens uit Schagen. Advertentie Advertentie WOENSDAG 27 FEBRUARI K.S.A.-gebouw, Beverwijk, 19.30 u.: Ca baretavond voor Algemene Bond van Be jaarden. DONDERDAG 28 FEBRUARI Kennemer Vormingsinstituut, Willebror- dusstraat, 20 uur: Gespreksavond Politiek Jongeren Contact. Cultureel Centrum, 20 uur: Lezing over vakantiekamp „De Leemkule" voor com missie „Mivaki-kamp". Kennemer theater, Beverwijk, 20 uur: Filmavond Mij. tot Nut van 't Algemeen. In de onderlinge competitie van de schaakclub Santpoort zgn de heren Sterk in opmars. Zo ongeveer kan men de resul taten van de laatste weken wel kwalifi ceren. Relatief staat Sterk sr. nu op de tweede plaats maar voorlopig wordt deze bezet door Sterk jr. Deze versloeg Vons sr. en ging De Jong voorbij. Sterk sr. re kende af met Schuurman en zal er stel lig op zijn gebrand in de eindrangschik king direct achter kampioen Kroone te kun nen eindigen. Hij is een goed eind op weg en staat naast De Jong op de gedeelde derde plaats. Tunning liet een kostbare steek vallen tegen Brugman in een duel dat met remise werd besloten. De meeste spelers uit de staartgroep weerden zich geducht. Bilder vocht met grote verbetenheid een succes volle partij tegen Van der Bronk, terwijl Pieterse een verdienstelijke remise tegen Koolhaas bevocht. De grote verliezer bij al dit geweld was Nieland^ Hij verloor van Kruijff en staat nu weermoederziel alleen op de laatste plaats. *"In gro?p schijnt Otte 'grote plannën te koesteren. Zijn zege op Vons jr. bracht hem nog vaster in het zadel. Zijn naaste concurrent Everaars blijft echter goed volgen en zorgde er met een zege op Parson voor niet verder achterop te komen. In de bondscompetitie maakte het eerste tiental de reis naar Aalsmeer om daar te gen de bloemenkwekers aan te treden. Santpoort, dat moest winnen om promotie kansen te behouden, heeft al het moge lijke in het werk gesteld de ontmoeting tot een goed einde te brengen. De voorlo pige stand 3-3 bewijst dat er hard is ge vochten. Vier partijen eindigden in remi se, beide ploegen wonnen er tot nu toe één. Uit de 4 afgebroken partijen hoopt Sant poort 2Vi punt te scoren wat overigens lang niet gemakkelijk zal blijken. Vrijdag Je begrijpt niet dat de TV en de radio zo han- nessen met teksten, want als er een paar lui al leen maar zouden luis teren. liggen de scripts op straat opgeschept. Deze week bijvoor beeld, 's avonds tegen zevenen, moest ik wach ten op een aansluitende trein en ik drentelde de wachtkamer binnen, de zogenaamde stille wacht kamer op ons station die qua geest en meubi lair nog ademt naar de prilste jaren van het IJzeren Paard. Daar zaten twee men sen, of eigenlijk: ander half mens, want tegen de meneer zat een klein meiske aangedrukt, zo als alleen mensen aan gedrukt zitten, die bezig zijn afscheid van elkaar te nemen. De man zag er wat sjofel uit, maar het kind was koddig. Op de roze, met sproeten door- sprenkelde toet stond een witte, eigenlijk veel te grote ijsmuts. Ze droeg een blauw jasje en een lange broek, maar allemaal ietwat slobberig alsof het kind door onbekwame man- nehanden was aange kleed. Toen ik binnenkwam, keken ze een beetje ver stoord op, alsof ik mij had binnengedrongen in hun allerintiemste. Er werd een tijdje niets ge zegd. Toen vatte de man de kennelijk onderbro ken draad weer op en zei: ja en dan 's avonds moet je niet huilen hoor. Want je bent dan niet alleen. De zusters doen de deuren wel dicht en de gordijnen toe, maar ze blijven in het huis. Ze gaan dan naar een andere kamer „Waarom?" vroeg het kind. „Nou ze gaan naar een andere kamer, om kou sen te stoppen, of naar de televisie te kijken. Of ze schoppen wat keet. Of ze rusten uit, zoals pappie dat ook doet als hij moe is Het kind knikte. Het feit dat hij niet sprak over mammie gaf mij te denken, dat er waar schijnlijk geen mammie meer was en dat gaf dit paartje iets onmetelijk zieligs. „En pappie belooft je. dat hij vaak komt kij ken en dat hij nog eens zal bellen. Je krijgt daar vriendjes en vriendinne tjes en het zal best leuk zijn, joh Het klonk kwasie opgewekt, maar je kon zien: de man was een slecht acteur en het kind bepaald geen „goe de zaal. „Kan ik jou ook bel len, als ik jou mis?" vroeg het meisje. „Dat kan natuurlijk wel, maar ja de zusters willen misschien niet dat je belt omdat ze we ten dat papa geen tele foon heeft. Maar als je heel erg naar me ver langt, mag je vragen of ze me telegraferen Er kwamen plotseling tranen in het kinderoog en de man veegde ze on handig weg. Het was allemaal heel naar en ik dacht erover maar weer naar buiten te drentelen, toen plot seling een non binnen kwam. Een beetje stuur se non, kennelijk met omlijnde opdracht. „Zo meisje, ga je met mij mee zei ze. Of ik wilde of niet ik moest blijven staan om toe te kijken. Ach, het werd een hartverscheurend vaarwel besloten door een hele trieste aftocht: de rijzige, wat kille non mot aan de hand een dot van een kind. Ik ging achter hen de deur uit en ik keek ze na. Het hele lange stille perron af. Binnen bleef de man achter. Ik zag hem zit ten, met het hoofd in de handen, ten prooi aan grote droefheid. Plotseling, achter mij om, trippelde een dame naar binnen, op het oog veel jonger dan de man. Even aarzelde ze bij de deur alsof ze vroeg: „Is ze weg?" De man liet zijn handen zakken, stond snel op, liep op de vrouw toe en kuste haar lang op de lippen. Ik weet niet wat er allemaal gebeurd is, aan goed of kwaad, maar da genlang is me dat toe tje met die grote ijs muts bijgebleven. En er zal gebeld noch getele grafeerd worden, vrees ik. 1 maart worden deze duels in Aalsmeer uit gespeeld. Het tweede tiental behaalde in Zandvoort op het tweede tiental van deze club een grote 8-2 overwinning. Hoewel wat ge flatteerd, was deze zege volkomen ver diend. Santpoort 2 kwam met dit succes in de 2e klasse C definitief in veiligheid, terwijl Zandvoort 2 naar de derde klasse werd verwezen. De volledige uitslag was: Zandvoort 2- Santpoort 2. 1. v. d. Brom- Brugman 0-1; 2. Bronkhorst - de Jong 0-1; 3. Luykx - Han Everaars 0-1; 4. Termes - Kruijff 0-1; 5. Merkelbach - Pieterse 1-0; 6. van Keulen - Vons 0-1; 7. Bais - Bilder 0-1; 8. Briedé - Nieland remise; 9. Palstra - Otte 0-1; 10. Kolkman - Parson remise. Totaal 2-8. In de onderlinge competitie waren de uitslagen: Groep 1: Sterk sr. - Schuur man 1-0; Vons sr. - Sterk jr. 0-1; Brug man - Tuning remise; Nieland - Kruyff 0-1; Kaolhaas - Pieterse remise; Bilder - v.d. Bronk 1-0; Pels - Blansjaar afg. Groep 2: Parson - Everaars 0-1; Van In- gen - Kestfng 0-1; L^sijia - Peters l|-0f Schürer - .Vos -remise.; Otte -;,.Vons ,jr. 1-0; Kr.oï - .Haógiaaji' liojoosterïing - vfan Rongen remise; Baljet - Stam 0-1; Van Groningen - Lubken sr. 1-0. In het bad huis aan de Wüstelaan wordt deze week de competitie voortgezet. Advertentie KONINGSTRAAT 10 - TELEFOON 4886 De president van de Haagse rechtbank heeft uitspraak gedaan in het kort geding van de Stichting Economische Melkdistri- butie tegen 21 Haagse melkslijters, die ge- weigers hadden hun omzetcijfers bekend te maken aan de stichting. In de zaken tegen 14 melkslijters werd de eis het bekend maken van de omzetcijfers aan de S.E.M. afgewezen. Het betrof hier melkslijters, die reeds een jaar geleden hun medewerking aan de melksanering hadden opgezegd. De S.E.M. had hun ech ter nooit een boete opgelegd. De zeven andere melkslijters waren pas enkele maan den geleden uit de melksanering getre den. Hier overwoog de president, dat er wél sprake is van een spoedeisend be lang, namelijk het op gang houden van de melksanering. De president gelastte deze melkslijters dan ook binnen vijf da gen hun 'omzetcijfers bekend te maken op straffe van een dwangsom van 100 per dag per overtreding. Voor de heer P. Visser, werkbaas in de garage van de Koninklijke Papierfabrieken Van Gelder Zonen n.v. was het dinsdag een heugelijke dag wegens de viering van zijn veertigjarig arbeidsjubileum bij dit bedrijf, waarbij hem een hartelijke huldi ging is ten deel gevallen. De jubileumsdag begon met het verras sende bezoek van burgemeester J. G. S. Bruinsma van Beverwijk ten huize van de jubilaris aan de Tussenwijkerweg te Wijk aan Zee. De heer Bruinsma kon tevens herinneren aan hetgeen de heer Visser voor het ondergronds verzet heeft bete kend en de jubilaris wegens zijn langdu rige trouw de koninklijke onderscheiding met de zilveren eremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau opspelden. De heer Visser en de zijnen, onder wie zijn bejaarde vader, die ook meer dan veertig jaar bij het bedrijf werkzaam is geweest, werden vervolgens ten directie- kantore ontvangen door de heer J. H. Smidt van Gelder jr, bedrijfsdirecteur, in aanwezigheid van de heren ir. G. A. Schoonkind en A. van der Bliek. De heer Smidt van Gelder kon in een bijzonder hartelijke toespraak de grote verdiensten van de jubilaris memoreren. De heer Visser begon zijn loopbaan aan het bedrijf in de elektrische werkplaats, waarin hij in de loop der jaren en vele jaren lang was belast met het onderhoud van het bovenleidingnet van de elektrische trams, die de grondstoffen naar en van de opslagparken vervoerden, welke werk zaamheden thans vrijwel geheel door auto's worden uitgevoerd. Tijdens de oorlogsjaren heeft de jubilaris als verzetsman menig bang moment be leefd, maar wist steeds de dans te ont springen. Mede door zijn toedoen kon, nadat de bezetter was geweken, menig belangrijk onderdeel ten behoeve van het opnieuw in bedrijf stellen van de fabriek weer boven water komen. Voorts gewaagde de heer Smidt van Gelder van de vele verdiensten in het openbare leven, speciaal afgesteld op zijn kerkelijk werk in Wijk aan Zee, waar hij als ambtsdrager in de Hervormde kerk bijzondere bemoeienis heeft met de be jaarden en zijn lidmaatschap van de Oecu menische Raad van Kerken Beverwijk- Heemskerk. Na alle loftuitingen was het voor de directeur een voldoening de heer Visser namens de directie aan te bieden de draag- medaille van het pas verworven eremetaal, een enveloppe met inhoud, schriftelijke ge lukwensen van de hoofddirectie en wegens zijn langdurige trouw namens de Maat schappij voor Nijverheid en Handel het vererend getuigschrift en de grote zilveren legpenning. Mevrouw Visser ontving de ge bruikelijke foto in lijst van haar man. Hoewel een verdere huldiging aan het bedrijf achterwege bleef is het de familie Visser tijdens de receptie in hotel „Sonne- vanck" te Wijk aan Zee wel heel duidelijk geworden hoe groot de belangstelling bij deze jubileumviering was. Zeer velen maakten van de gelegenheid gebruik hem te feliciteren. Onder hen bevond zich het bijna voltallige garagepersoneel, dat met geschenken kwam aandragen. Advertentie Excelsior, Holland Electro, Ruton AEG Electrolux, Philips, Erres. Betaling eventueel te regelen. Voor 100 °/n service: Lange Nieuwstraat 433 - 435 Na 6 ronden in het damtoernooi van Kennemerland valt met geen mogelijkheid te voorspellen welke 7 spelers zich voor de finale zullen plaatsen. Leider Van Keste- ren leed deze week een nederlaag tegen Van Lee. De DCIJ-ers De Boer, Swier, Van Gerrevink en Van Straten hebben allen nog goede kansen een plaats in de eind strijd te veroveren. De uitslagen luiden: groep A: Van Hal Teunisse 1-1; WarmerdamLangeveld af gebroken; Van StratenBelien 1-1; Van LeeVan Kesteren 2-0. Groep B: De Jong —Swier 1-1; MeureMast afgebroken; OudhoofRoest uitgesteld; BelienLe Noble 2-0. Groep C: BlomDouma afge broken; Van der VossenVan Gerrevink afgebroken; BelienTer Haak 2-0; Schelf houtDe Boer 1-1. In de afgebroken partijen staat Van der Vossen tegen Gerrevink gewonnen. Meure wint vermoedelijk van Mast. Deze week worden eerst de afgebroken en uitgestelde partijen gespeeld, waarna met gelijk aan tal partijen de spelers de laatste drie ron den ingaan. Eerste klasse groep A: Van Leuffen Diemei 2-0; JuttenLemmers 1-1; Koren Van der Wereld 2-0. Groep B: Bosma De la Rie 2-0; Van SmedenVan Leuven uitgesteld; BoerkoolHekelaar 0-2 Twee de klasse 5de ronde: LenaertsHooglucht 1-1; Van der RemVan der Does uitge steld; KnopperEbbeling 1-1; Zandbergen Van Delden 2-0. Vrijdag en zaterdag wordt het toernooi in het clublokaal van damclub Het Oosten voortgezet. Dank zij een fraaie overwinning van de DCIJ-er Kees Pippel in het damtoernooi om de provinciale jeugdtitel tegen leider Snijbrands heeft Pippel nu de beste kansen om de Noordhollandse jeugdtitel te win nen. Wanneer Pippel komende zaterdag zijn laatste partij tegen Van Spluftteren wint is de IJmuidense 15-jarige scholier jeugdkampioen van Noord-Holland. De stand aan de top: Westerveld 7 gesp. 11 punten; 2. Pippel 6 gesp. 10 pnt.; 3. Snij brands 7 gesp. 8 pnt. De uitslagen van de deze week gespeelde partijen luiden: PippelSnijbrands 2-0; DuivenbodeSplunteren 1-1; Westerveld Smith 1-1. De kampioen en de als 2de eindigende van dit jeugdtoemooi zullen tijdens de Paasvakantie in Apeldoorn meedoen in de strijd om de nationale jeugdtitel. Brandje in loods Doordat kinderen met vuur hebben ge speeld. ontstond dinsdagmiddag omstreeks half een brand in een goederenloods aan de Spoorsingel in Beverwijk. De eigenaar alarmeerde de brandweer en ging daar na met een tuinslang aangesloten op de waterleiding het vuur te lijf. Toen de brandweer kwam was het vuur al ge blust.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 4