Bij de training bleek Sjoukje Dijkstra de grote favoriete Dames Die Raeckse en heren van HVS moesten zege aan de tegenstanders laten Frankrijk bleef Engels eltfal liefst drie doelpunten voor Scholte nam moeizaam revanche op Wijnen rv Concurrentie alleen van Canadezen Moeilijkheden rond Ronde van Sardinië Agatha en Zeggers Hollandia gelijk Nieuwe schans Zatopek in Finland V. RCH voor beker tegen Wageningen 'v - v :s. Schaatskalender voor weekeinde Wang Matige resultaten in eerste ronde Dit weekeinde ook geen handbal DONDERDAG 28 FEBRUARI 1963 17 Tsjechische student Karol Divin verscheen plotseling op training in Cortina d'Ampezzo Weinig overgebleven „Het gaat wel" Johannesen mogelijk uit wedstrijdsport Maar dat is een snoesje, die ring van jou l dat is heerlijk om te horen, maar ook om te hebben .J x V' a - - 'W 2 MAART 2 EN 3 MAART 3 MAART In evenwicht Atletico Madrid kwam niet verder dan gelijkspel 7,-r (Speciale berichtgeving) De wapens, in Cortina d'Ampezzo schaatsen geheten, zijn geslepen. De strijd kan beginnen. Gisteren, de laatste oefen dag voor de wereldkampioenschappen, hebben de concurrenten elkander nog eens goed gadegeslagen en hun trainers en trainsters waren druk in de weer met ca mera's de bewegingen en figuren van de tegenstanders vast te leggen. Welnu, zij hebben van geen van de dames hogere sprongen kunnen zien dan van Sjoukje Dijkstra en er was er niet één die „vei liger" op het ijs landde dan de Amstel- veense, die wel een keer bij de moeilijke dubbele lutz half ten val kwam, maar het daarna vijf keer vlekkeloos overdeed. Het is dan ook bepaald niet verwonderlijk dat hier algemeen op Sjoukje's tweede wereld titel wordt gerekend. Behalve de Nederlandse zullen de Tsje chische broer en zus Pavel en Eva Ro man de ijsdanstitel verdedigen. De twee andere „tronen van Praag" (waar vorig jaar de strijd was) zijn ledig sinds Do nald Jackson en broer en zus Otto en Ma ria Jelinek zich in het revuêleven hebben begeven. Even vast als een overwinning van Sjoukje wordt verwacht, is men ook overtuigd van een zege van Marika Kilius en Hans Jürgen Baumler bij het paarrij- den. Dit Westduitse paar, dat al vijf keer Europees kampioen werd, heeft zich nog nooit het sterkste van de wereld kunnen noemen. Nu is Marika terug in Cortina, waar zij in 1956 bij de Olympische Win terspelen al present was met als toenma lig partner Frans Ningel, haar eerste jeugdvriend, met wie ze toen al het we reldkampioenschap op rolschaatsen had behaald. Haar enige wereldtitel, nu nog. Ze gingen kort daarna uit elkaar, vorm den met respectievelijk Hans Jürgen en Margret Göbl nieuwe combinaties en Franz trouwde met Margret. Dit echtpaar werd beroeps en is dus evenmin present als de Jelineks. Drie weken geleden in Boedapest is wel gebleken dat Maria en Hans Jürgen niet al te bang behoeven te zijn voor het Russische echtpaar Oleg en Ljudmilla Protopopov-Belousova. Van de concurrentie van Canadese zijde is niet veel overgebleven, nu de uitsteken de Debby Wilkes en Guy Reveil niet kun nen deelnemen, daar Debby bij een sprong voor de fotografen ten val kwam en met een hersenschudding naar het ziekenhuis moest. Vorig jaar werden zij vierde. Wel viel hier bij de training op het duo Gertrud Desjardins en Maurice Lafrance (Cana da). Maar toch, als Maria en Hans Jür gen pech als in Praag, waar zij met hun schaatsen tegen elkaar vlogen en moes ten opgeven, bespaard blijft, bereiken zij eindelijk hun doel: het wereldkampioen schap. Voor Sjoukje, we schreven het ai eer der, ligt de concurrentie voornamelijk in het Canadese kamp. Natuurlijk zal Regi- na Heitzer niet weer zo falen als in Boe dapest, maar desondanks wordt de blonde 18-jarige Wendy Griner als de ernstigste rivale beschouwd. In Canada zelf, bij de nationale en de Noordamerikaanse kam pioenschappen, toonde zij zich de sterkste. Haar land- en clubgenote uit Toronto, de 16-jarige bolwangige Petra Burka, kreeg daar, volgens haar moeder, wel te weinig punten voor haar verplichte figuren, maar in Praag werd Petra hierop toch ook niet hoog gewaardeerd. En dat zal nu ook wel het geval zijn, zodat Petra vermoe delijk niet voor de wereldtitel in aanmer king zal komen. Petra's kür met als glansstuk de drie voudige salchow viel vorig jaar opmerkelijk goed uit en deed haar bij de recente Noordamerikaanse kampioenschap pen opschuiven van de vierde naar de tweede plaats, achter Wendy Griner. Ook hieruit blijkt wel dat voornamelijk met Wendy rekening moet worden gehouden, wanneer zij tenminste sterkere zenuwen heeft dan in Praag. Toen raakte zij zo van streek door Sjoukje's kür, dat haar zelf vertrouwen wegsmolt als hier de sneeuw voor de ook gisteren weer gul schijnende zon. Het Canadese meisje was zichzelf niet meer, maakte fouten en kwam zelfs ten val. De strijd bij de heren wordt toch inte ressanter dan het zich eerst liet aanzien. Want gistermorgen verscheen zowaar Ka- rol Divin op de training. De Tsjech was alsnog naar Cortina gekomen, om zich niet te laten kennenHet gaat wel", vertelde hij toen we naar zijn blessure vroegen. Deze 25-jarige student uit Praag is een uitblinker in de verplichte figuren, maar in zijn kür zal hij zich moeten in houden als gevolg van zijn kwetsuur. Slechts een enkele keer durft hij wat dubbele sprongen te wagen en deze be perking drukt uiteraard op zijn kür, hoe muzikaal en rijk aan fraaie combinaties deze ook mag zijn. Vorig jaar stond hij na de verplichte figuren zelfs 45 punten voor op Jackson, maar na de kür had hij 22 punten min der. Nu gaat hij zich dus mengen in de titelstrijd, die aanvankelijk een onderonsje scheen te zullen worden van de Frans man en Europees kampioen Alain Calmat en Donald McPherson, kampioen van Canada en Noord-Amerika. Calmat stond er met zijn neus bovenop toen Divin zijn verplichte figuren doornam en terecht Vreest hij de Tsjech. Bij het laatste onderdeel, het ijsdan- sen, is de grote vraag of de uitslag van Incidenten kenmerkten de vierde etappe van de Ronde van Sardinië, een rit over 152 km van Oristano naar Cagliari. Sta kende mijnwerkers hadden zowel na 44 km als na 70 km de weg geblokkeerd, waar door de rit tweemaal moest worden onderbroken. De organisatoren besloten daarna uit veiligheidsoverwegingen enkele wijzigingen in het parcours aan te brengen. De etappe werd gewonnen door ex-wereld kampioen Rik van Looy (België) in 4 uur 17 min. en 05 sec. (met bonificatie 4.16.35). De uitslag was verder: 2. Walter Martin (Italië) 4.17.05 (met bon. 4.16.45), 3. Vigna (Italië) 4.17.05 (met bonificatie 4.16.55). 4. Liviero (Italië) z.t., 5. Bas Maliepaard (Ned.) z.t., 17. Ab Geldermans (Ned.) z.t. Het algemeen klassement luidt nu als volgt: 1. Arnaldo Pambianco (It.) 18.04.40, 2. Rik van Looy (Belg.) 18.07.08, 3. Franco Cribiori (It.) 18.08.00, 4. Aldo Moser (It.) 18.08.36, 5. Martin van Geneugden (Belg.) 18.09.01, 38. Maliepaard 18.40.27, 41. Gel dermans 18.41.51. Koersen in Hilversum De uitslagen van de woensdagavond in Hilversum gehouden draverijen luiden: Damsel V-prijs 2040 meter): 1. Dead heat tussen Agatha Hollandia 1.33.7 en Zeggers Hollandia 1.32.8; 3. Zilver Kid W. 160, 1.80, P. 1.60, 1.40, 1.70, Cov. 3.40, 2.—, K. 3.30, 3.80. Demoiselle D-prijs (2000 meter): eerste serie: 1. X Hanover 1.25.9, 2. Zee, 3. Zee adelaar S. W. 11.50; P. 2.—, 1.30, 1.60; Cov. 3.10; K. 7.40. Tweede serie: 1. Zwaluw S 1.27.6; 2. Zus Scotch; 3. Yellowthroat S. W. 2.90, P. 2.20, 1.50, Cov. 3.20, K 4.50. Dibbels W-Prijs (2040 meter): 1. Youki Axkit 1.29.0; 2. Zaphario; W. 4.40 P 2.30, 2.50, 3—, Cov. 9.—, K. 5.40. Ditte Ab-prijs (2020 meter): 1. Alpenraaf S, 1.29.2; 2. Z the Saint; 3. Zoo Doorloper S W. 2.20. P. 1.40, 2.20, Cov. 4.80, K 6.70. Doekle Mac-prijs (2000 meter)- 1. Zege rus Tl. Hollandia 1.24.6; 2. Y Bert D; 3. Winny Cliff. W. 3.60, P. 1.30, 2.90, 1.30, Cov. 9.10, K. 6.10. Finale Demoiselle D-prijs (2000 meter): 1. Zwaluw S 1.26.4; 2. Zee; 3. Zus Scotch. W. 3.30. P. 1.70, 1.20, 1.80; Cov. 3.—, K. 7.—. Total omzet 86.161, De Finse wintersportplaats Lahti zal in de toekomst beschikking krijgen over een fraaie springschans, die spron gen tot 90 meter mogelijk moet maken. Vlak bij deze schans is nog een kunst ijsbaan met een bezoekerscapaciteit van 30.000 mensen geprc iecteerd. De nieuwe installaties zullen door de Finnen als argument gebruikt kunnen worden om de Olympische Winter spelen van 1968 naar Lahti te trekken Boedapest zal worden „gecorrigeerd". Daar werden de Engelsen Linda Shearman en Michael Phillips tot Europees kam- pioenspaar uitgeroepen. Maar algemeen was men van oordeel dat de Tsjechische we reldkampioenen Eva en Pavel Roman beter waren. We zullen het de komende dagen zien. Tenzij natuurlijk de Canadezen Paulette Doan en Kenneth Ormsby, die in Praag vijfde waren en onlangs kam pioen van Noord-Amerika werden, hen voorbij dansen. Nederland is in het jurykorps vertegen woordigd door mevrouw dr. Lotti Bene- dict-Stieber uit Enschede. Zij is gekozen in de colleges die de dames en de heren moeten beoordelen en zal zich dus onder meer moeten uitspreken over de prestaties van Sjoukje Dijkstra. De Oostenrijker Ma- lek maakt weer deel uit van de jury, maar hij zal zijn spelletje van Boedapest, waar hij zijn landgenote Regina Heitzer gelijk op liet gaan met Sjoukje, niet kunnen her halen, want hij mag nu punten toekennen aan de paren. Daar speelt Oostenrijk geen rol in. „Wat hij," aldus zijn landgenoot Labine, bestuurslid van de ISU, „in Boedapest heeft gedaan was ronduit een schandaal. Vooral bij het vrije rijden. Nu hebben we voor de individuele nummers dr. Madel. Dat is, gelooft u me gerust, een van de beste juryleden ter wereld, die beslist niet zo zal optreden." In een bijeenkomst van alle deelnemers en officials heeft de voorzitter van de In ternational Skating Union, de Zwitser Koch, dit wereldkampioenschap voor geopend verklaard. In zijn toespraak maakte hij gewag van een telegram van de Oostduit- se Schaatsbond, dat uitdrukking gaf aan zijn spijt over het uitsluiten van de Oost duitsers, maar verder de beste wensen in hield voor organisatoren en deelnemers. Het is niet de eerste keer dat Sjoukje Dijkstra in Cortina d'Ampezzo aan belang rijke wedstrijden deelneemt. In 1956 kwa lificeerde zij zich, evenals Joan Haanap pel, door een goede prestatie bij de Euro pese kampioenschappen in Parijs, voor de Olympische Winterspelen. Een speciale de legatie van het NOC was daarvoor naar de Franse hoofdstad gereisd. Sjoukje ein digde in Cortina als twaalfde, Joan als dertiende. Gold toen, terecht zoals bleek, de Amerikaanse Tenley Albright als de beste rijdster, nu zeven jaar later geniet Sjoukje die eer. Merkwaardig is wel dat zij al die jaren hier nog niet weer is geweest. De Noorse schaatser Knut Johannesen, wereldkampioen in 1957 en houder van de Europese titel in 1959 en 1960. zou zich zo meidt het Japanse persbureau Kyo- do uit de wedstrijdsport hebben terug getrokken. Johannesen, die woensdagmor gen uit Tokio vertrok met bestemming Os lo, zou tegen een verslaggever van het bureau hebben verklaard, dat hij de Noor se bond wil voorstellen als coach voor jeugdig talent te gaan werken. Kent u hem nogDe sensatie van de Olympische Spelen in Helsinki? Ja, het is Emil Zatopek, die weer een bezoek aan Finland heeft gebracht. Niet om er te lopen, doch om er te skieën. Hij ontmoette er o.m. zijn vroegere rivaal Viljo Heino in een gesprek voor de Finse t.v. Dat Zatopek nog steeds een magische naam heeft in Finland, bleek, toen hij een skitocht ging maken, waarbij hij door honderden bewonde raars werd gevolgd. Advertentie Steeds vinden wij weer de mooiste modellen, met de prachtigste kleurstenen. Onze collectie is nu wel zeer mooi en vooral in de donkere rode granaat is de keuze wel zeer apart. LAAT U BIJ UW KEUZE ADVISEREN DOOR grote houtstraat 49 Het zal er toch nog van komen. De KNVB heeft nu wel alle voetbal voor het weekeinde afgelast, maar RCH heeft een telegram gekregen dat zaterdagmiddag de nog achterstallige bekerwedstrijd tegen Wa geningen gespeeld dient te worden. En dat zal dus ijs en weder dienende in het Heemsteedse sportpark gebeuren, aanvang drie uur. RCH zal verschijnen in de volgende op stelling: v. d. Schilden; De Vries en Wul- lems: Nanai, Honout en Euwes; Hendriks, Engelsma, Maslo, v. d. Berg en Doesselaar. De KNVB zal een eredivisie-scheidsrech ter aanwijzen om de wedstrijd te leiden. DAN HEEFT U GOED GEKOZEN het huis met het carillon De twee Haarlemse volleybal-hoofdklas sers, Die Raeckse-dames en HVS-heren, hebben gisteren in het Krelagehuis in Haarlem een nederlaag in drie sets moe ten incasseren. SOS was met de Haarlem se dames al heel snel klaar, maar bij HVSDSO heerste wel spanning. Ook voor de overgangsklasse werden twee ontmoe tingen afgewerkt. Alliance zorgde voor een uitstekend resultaat door het Egmond- se Rapide een gelijkspel af te dwingen en Die Raeckse, versterkt door het meespe len van Hans Wetterhahn. klopte VCY. Bij de dames eersteklassers zorgde Set Up voor een verrassing van de eerste orde door OSS te verslaan. Het duel tussen Die Raeckse en SOS vergde slechts 23 minuten en was uiter mate eenzijdig. De Haarlemse dames faal den bij het verwerken van de Utrechtse services en gingen kansloos met 4-15, 1-15 en 11-15 ten onder. Ook HVS werd in drie sets geklopt, maar het krachtsverschil was niet groot. Het plaatsen was bij DSO wat zuiverder en de aanvallen konden daar door doeltreffender worden afgewerkt. Bij HVS zagen wij de set-ups telkenma le iets te scherp op het net plaatsen en .teveel werd er dan geprobeerd toch te smashen; een plaatsbal was dan beter op zijn plaats geweest. Aan DSO-zijde speel de de jeugdige Visser een opvallend goe de partij, terwijl bij HVS Noort en Kooi- 'V i - V-U W" v;»'- F- :V;V v'V". «f "V:. stra het meest op de voorgrond traden (13-15, 11-15 en 11-15). De Rapide-ploeg draaide tegen Alliance niet zo soepel als wij van de Egmonders gewend zijn, maar wellicht kwam dat ook door het zeer felle spel van Spee c.s. In technisch opzicht waren de Haarlemse zwarten wat minder dan hun tegenstan ders, maar dit verschil werd door een gro te dosis geestdrift ruimschoots goedge maakt. Met een verdeling van de punten boekte de thuisclub een zeer verdienstelijk resultaat (12-15, 16-14, 17-15 en 7-15). Het meespelen van Hans Wetterhahn in het Raeckse-team betekende een geduchte ver sterking. Een Haarlemse inzinking aan het eind van de eerste set betekende wel een setzege voor VCY (14-16), maar daarna hadden de rood-witten duidelijk het beste van het spel. Aanvallend weerden zowel Wetterhahn als Van Beekum, de Nobel en Scbulz zich en met 15-2, 15-11 en 15-7 boekte de thuisclub een verdiende zege. Bij de dames eersteklassers zag OSS de laatste kampioenskansen verdwijnen. De Zandvoortse dames wonnen wel de eerste set van Set Up (9-15), maar moesten de volgende drie sets verrassend aan het team van Mej. Smink laten (15-9, 15-12 en 15-7). Topscore en Velox gaven elkaar wei nig toe en speelden dan ook verdiend ge lijk (8-15, 15-11, 17-15 en 9-15). Onze Ge zellen ten slotte bleek te sterk voor het arme Gios (15-6, 15-7 en 16-14). De uitslagen: Dames: Die Raeckse SOS 0-3, VesmiaDe Blinkert 3-0, Top scoreVelox 2-2, Set UpOSS 3-1, Onze GezellenGios 3-0, Vesmia 2Gios 2 3-0, HBC 4Die Raeckse 4 1-3. Onze Gezellen 2—PSVH 2 3-0, PSVH—Velox 2 2-2, HVS 2Alliance '22 3 3-1, Alliance '22 5Top score 2 0-3. Heren: HVSDSO 0-3, AllianceRapide 2-2, Die RaeckseVCY 3-1, Set UpEner gie 3-0, Alliance 2—HBC 2 1-3, PWN 2— HVS 3 0-3, HSVC—CIOS 2 3-0, OVRA 3— PSVH 2, TopscoreDe Blinkert 2 1-3. De K.N.S.B.-kalender is aangevuld met de volgende evenementen: 'Leiderdorp, nationale koppelwedstrijd; Wieringermeer, tocht 30 km, startplaat sen De Kooi, Haukes en Aartswoud; Anna Paulowna: Poldertocht 30 km; Oudkarspel, Fakkeltoertocht; Hazerswouderdorp, kortebaanwedstrij d Aalst, nationale wedstrijden over 45 km; Halfweg, kortebaanwadstrijd heren; Nagele, Nieuwelandtocht, 30 en 75 km, startplaatsen Schokkerhaven, Lelystad, Urk, Nagele, Schokkererf, Urk, Wakker, Lelystad; Arkel, Lingetocht, 30 km, start in Ar- kel en Leerdam; Anke veen, afvalwedstrijd; Koedijk, toertocht 20 km, start Burger vlotbrug, Harfen, Koedijk; Andijk-Westeinde, toertocht Andijk- Lemmer, 60 km; Westgraftdijk, wedstrijdtocht 90 km, toer tocht 25, 50 en 70 km, op 2 en 3 maart. Muiden, langebaanwedstrijd dames en heren. Hoorn, Edam, Amsterdam vice versa toertocht. 45 km. Schellingwoude, Edam, Hoorn; Assendelft, toertocht 30 km; Broekerhaven, langebaanwedstrijd heren invitatie 500, 1500, 3000, 5000 meter; Uithoorn, Zijdelmeertoertocht, 30 km. Oud Karspel, toertocht rond de 1000 eilanden in de Geesterambacht, 40 km, Oudkarspel, Sint Pancras, Warmerhuizen, Koedijk; Haalderen, nationale koppelwedstrijd; Oude Ade, koppelwedstrijd; Krommenie en Uitgeest toertocht van 25 km; Wieringerwaard, wedstrijd over 7G km. Een 71 jaar oude Chinees heeft mee gedeeld dat hij in 1964 wil deelnemen aan de Olympische marathon in Tokio. Wang Tsjoean-Hsin, die op 58-jarige leeftijd aan lange afstanden begonnen is, heeft sinds 1950 vijf maal deelgenomen aan de strijd om het kampioenchap van Formosa op de 10 kilometer. Zijn beste tijd was 48 min, 58 sec., hetgeen wel een stuk ligt boven de 28 min. 32.2 sec. waarin de Rus Pytor Bolotnkov in Ro me dit nummer gewonnen heeft. Wang zei te hopen dat het Chinees Nationalistisch Olympisc Comité hem niet zal uitsluiten van de klassificatie wedstrijden.Hij betoogt dat het belang rijkste in de sport niet is nieuwe re cords te vestigen maar de aandacht yan het publiek te vestigen op de waarde van een goede lichaamsconditie. Frankrijk heeft zich woensdagavond in Parjj' geplaatst voor de tweede ronde van het toernooi om de Europese beker voor landenteams door Engeland met 5-2 te ver slaan. De Fransen leidden bij de rust met 3-0. De eerste ontmoeting tussen beide landen was in een 1-1 gelijkspel geëindigd. Engeland viel direct na het beginsignaal onstuimig aan, maar Frankrijk scoorde. In de 3de minuut lepelde Wisnieski de bal over de wanhopig springende Engelse doel- Henk Scholte heeft zijn revanche voor de nederlaag, die Tini Wijnen hem in het laatste nationale biljartkampioenschap 71/2 heeft toegebracht. Het is echter bij zonder moeizaam gegaan, zoals de meeste partijen verliepen in de openingsronde van de Europese titelstrijd in deze moei lijke spelsoort in de marinekantine ,,'t huys tydtverdrijf" in Den Helder. Scholte had namelijk 17 beurten nodig om zijn ri vaal op de knieën te krijgen en dankte zjjn zege voornamelijk aan een slotserie van 97 pure caramboles, waarmee hij de weg voor Wijnen definitief afsneed. De Eindhovenaar werd desondanks de op een na beste winnaar. De eer voor het beste gemiddelde eiste namelijk de drie bandenkoning Raymond Ceulemans voor zich op in 9 beurten, waarin hij zijn landgenoot en titelverdediger Laurent Bou- langer versloeg. Dit was echter geen gro te surprise, want het laatste Belgische kampioenschap is door Ceulemans gewon nen en toen eindigde Boulanger als vier de. Ceulemans was de enige, die er af en toe in slaagde het afdwalende ivoor langs de kaderlijnen te houden, onder meer in een slotserie van 106. Want al lijkt de accommodatie in dit Marinehuis zo prachtig, zij is beslist niet ideaal. On danks tal van extra voorzorgsmaatregelen blijft het tochten en een zuchtje kan al funest voor het zo gevoelige ivoor zijn. Toch kunnen de matige resultaten van de eerste ronde niet geheel op rekening van de nukken van het ivoor worden ge schreven. Voor een deel zijn zij ook het gevolg van de onbekendheid met de nieu we biljarts van een Tilburgse fabrikant, die hier zijn debuut maakt en daarnaast levert de strijd tussen landgenoten altijd bijzondere spanningen op. Dat was vooral het geval tussen Scholte en Wijnen, die elkaar geen duimbreed toe gaven. Lang had de Eindhovenaar een kleine voorsprong, maar aan deze situa tie maakte Wijnen met een serie van 6 een eind. Slechts 6 punten was hij toen (in de 14de b"urt) van Scholte verwij derd (190-196) en alles was dus nog mo gelijk. Beiden hadden vervolgens een paar slechte beurten. Toen Scholte in zijn 17de beurt aan een serie begon te bouwen maak te Wijnen zich aanvankelijk nog weinig zorgen, want de Eindhovenaar speelde niet met de overtuiging, die nodig is om in een ruk 97 caramboles bij elkaar te brengen. Maar al carambolerend groeide de vecht lust in Scholte en het onwaarschijnlijke gebeurde. Hij stopte niet meer en ging door tot de laatste carambole met wat geluk tot stand was gebracht. Boulanger vormde deze middag geen be dreiging voor Ceulemans, die met series van 95, 47 en 106 regelrecht naar de top van de ranglijst koerste. Met twee zeer matige partijen was het kampioenschap na een imponerende vlaggenparade op het voorplein van start gegaan. De Span jaard Galvez maakte zijn deelnemen met een serie van 97 nog aanvaardbaar. Hij won in 21 beurten van de Zwitserse nieu weling Burgener, beslist een van de zwak ste broeders. Een marteling werd de ont moeting tussen de geroutineerde Frans man Galmiche en in de debuterende Duit ser Eiter, die pas in de 34ste beurt door Galmiche in zijn voordeel werd be slist. De grootste sensatie kwam diep in de nacht, toen Henk Scholte zijn eerste ver lies leed tegen de 31-jarige Zwitser Bur gener, die nu in de komende dagen mag bewijzen, dat deze schitterende zege geen uitschieter is geweest. Henk Scholte had gedacht een zacht eitje te hebben aan Burgener. De Eindhovenaar maakte zich dan ook helemaal geen zorgen over zijn slechte start: 3 punten in zes beurten. Burger had namelijk ook pas 41 carambo les bijeen. De lucht klaarde helemaal op zo dacht men althans toen Scholte daar na met een serie van 136 ruim afstand nam. Maar het antwoord van de 31-jarige chef-verkoper uit Genève wekte de nodi ge consternatie. Secuur plaatsend speel de Burgener een serie van 102 punten bij elkaar. Hij strandde door „reste dedans". Scholte repliceerde met 37, maar de daar op volgende dupliek van de Zwitser was weer niet mis. Zenuwachtig zat de Eindhovenaar op zijn stoel te schuiven naarmate de berg caramboles van Burgener weer groeide. Een losse bandstoot bracht ditmaal het einde na 95. Nog had Scholte de kracht om terug te slaan. Met een serie van 53 bracht hij de stand weer in evenwicht: 229 238. Toen Burgener vlak daarna met een 40 voor de derde maal demonstreer de, brak er iets in Scholte. Ook Burgener ging nu nerveuzer spelen en had voor de laatste 19 punten nog vijf beurten no dig. Maar hij had zich echt geen zorgen behoeven te maken. Scholte had geen ver weer meer en toen de Zwitser overgeluk kig de partij uitmaakte, was de Eindhove naar op 276 blijven staan. De stand na de eerste dag: 1. Ceulemans, 1 gespeeld, 2 punten, al gemeen gemiddelde 33.33. 2. Scherz 1 2, 13.04. 3. Scholte 2 2, 17.45. 4. Boulanger 2 2, 17.32. 5. Burgener 2 2, 14.24. 6. Wijnen 2 2, 7. Galvez 2 2, 12.80. 8. Galmiche 2 2, 7.44. 9. Eiter 2 0, 7.85. man Ron Springett. Engeland probeerde terug te slaan, doch de uitstekend keepen de Bernard gaf geen duimbreed toe. Scho ten van Charlton en Smith stopte hij op briljante wijze. In de 34ste minuut leidde'Frankrijk met 20, dankzij Douis en een minuut voor de theepauze bracht Cossou de stand op 3-0, nadat Springett een hoge voorzet van Wis nieski maar half had weggewerkt. Ook in de tweede helft begon Engeland met een hevig offensief. Toch duurde het tot in de 22ste minuut alvorens midvoor Bobby Smith de nul voor zijn elftal van het scorebord kon wegwerken. Zeven mi nuten later knabbelde Engeland wederom een stukje van Frankrijks voorsprong af. Rechtsbinnen Tambling nam dit voor zijn rekening (3-2). Maar nog geen minuut daarna maakte Springett opnieuw een fout. Hij stopte in eerste instantie een schot van Cossou, doch kon de bal niet klemvast krijgen. Wisnies ki zag zijn kans schoon (4-2). In de 37ste minuut beging Springett weer een blunder. Uitgelopen tot aan de rand van het straf schopgebied raakte hij daar de bal kwijt. Coussou schoot in het verlaten doel (5-2). In hun eerste wedstrijd voor de kwart finales van het toernooi om de Europese beker voor bekerwinnaars hebben Botev Plovdiv (Bulgarije) en Atletico Madrid woensdag in Plovdiv met 1—1 gelijkge speeld. De Bulgaren leidden bij de rust met 10 door een doelpunt van linksbin nen Peshevpof. In de 74ste minuut scoorde Ramiro voor Atletico de gelijkmaker. De wedstrijd werd door 40.000 toeschouwers bijgewoond. Alle wedstrijden van het Nederlands handbalverbond, die waren vastgesteld voor dit weekeinde, gaan niet door.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 17