Kamercommissie heeft nogal wat bezwaren Haliplus i Haliplus Eis van twaalf jaar wegens doden van twee broers AGE Kamer stemt in met ruimere taak voor de Hoge Raad Koning Rambot en snijdertje Miks en bondig P o 11 e, Peïli en PinMo de olie mei24'iirige werkdag! ■Égoei oorÉ Nederlander bekent Belg te hebben aangereden Ontslag kost Deventer nu 60.000,- meer... Eén dode in het verkeer Miraflores is aan de grond gelopen Kamercommissie acht aparte raad niet nodig Anti-vivisectiestichting krijgt nul op request Kwik 's middags telkens iets hoger Wetsontwerp ziekenhuistarieven Uw ïitaminenschild fïul'P 11 1 DONDERDAG 28 FEBRUARI 1963 2 HU! tegen griep, vermoeidheid, slapte, nervositeit, verkoudheid. Haarlem Velsen-lJ muiden Beverwijk Wetsontwerp na 12 jaar aan de orde Luchtverontreiniging Min. Beerman: Handels- Verkeer niet bemoeilijken 84. „Zou het niet gemakkelijker zijn de boom gewoon om te trekken? Kijk jij eens, of die wankel staat, Pelli!" „Nee hoor, die staat nog zo vast als een huisT „Maar als we een sterk touw hebben, dan ligt die zó op de grond! WEERRAPPORTEN Nou, mannen, allemaal hard trekken hó.hopr „Als we de boom zó niet maar weer opnemen". Ik tel: één.tweedrie. omkrijgen, dan moeten we de zaag t s 0 0 De vaste commissie voor de volksge zondheid uit de Tweede Kamer blijkt niet erg ingenomen te zijn met het ontwerp van wat inzake de ziekenhuistarieven. „Is dit een eerste stap, die moet leiden tot een verdergaande bemoeienis van de overheid met het ziekenhuiswezen,"? vragen som- nige leden van de commissie in het voor lopig verslag over dit wetsontwerp. De aankondiging van een wetsontwerp dat de minister bevoegdheden zal geven regelend te kunnen optreden ten aanzien van de bouw en uitbreiding van ziekenhuizen kan niet nalaten bij hen dergelijke vermoedens te wekken. Vele leden van de commissie verwonderen zich erover, dat een eenvou dige zaak als de ziekenhuistarieven op zo ingewikkelde wijze in wetsartikelen gere geld zou moeten worden. De noodzaak van een zo stringente regeling zien zij niet in. Noodzakelijk achten deze leden een be voegdheid van de overheid daar waar men zich aan de samenwerking en toetsing op basis van vrijwilligheid onttrekt. Daarnaast zou volstaan kunnen worden met een me dedelingsplicht van nieuwe, door het cen traal orgaan goedgekeurde tarieven. Vele leden van de commissie achtten de voorgestelde regeling niet in overeenstem ming met de stelling in de memorie van toelichting op het wetsontwerp, „dat het niet tot de taak van de overheid behoort de verpleegprijzen vast te stellen". Deze leden achtten het dan ook begrijpelijk, dat Advertentie zowel de ziekenhuis- en ziekenfondsorga nisaties en de Vereniging van Nederland se Gemeenten ernstige bedenkingen tegen het wetsontwerp hebben. Dat de minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid ook besluiten van de Ziekenfondsraad ter schor sing of ter vernietiging kan voordragen, levert naar het oordeel van deze leden een reden temeer op om niet de in 't wets ontwerp aangegeven weg op te gaan. Deze leden geven in overweging het wetsont werp om te buigen in de richting van een „sluitstuk", bestemd voor degenen die zich buiten het maatschappelijk samenspel plaatsen. Verscheidene leden van de commissie zijn ernstig bezorgd over het feit, dat de wettelijke regeling meer is afgestemd op de tarieven voor de ziekenfondsen dan op de particuliere ziekenhuistarieven. Deze le den stellen de vraag of ook niet zij, die geheel uit eigen middelen de kosten van een ziekenhuisverpleging betalen, in het bestuur van de stichting „Centraal Orgaan Ziekenhuistarieven" behoren te worden opgenomen. Gevraagd wordt of een con sumentenorganisatie in dit opzicht geschikt zou zijn als benoemend orgaan te funge ren. Deze leden bepeitlen een zodanige wijziging van het wetsontwerp, dat de be langen van niet-ziekenfondspatiënten daar in beter zullen worden gewaarborgd. Advertentie Neem nu elke dag ro'n kleine capsule Haliplus die bovendien zo v 9 gemakkelijk is in te nemen. U komt dan gezond de winter door. MULTIVfTAMINEM VOOR HET HELE OEZmi 100 capsules f3,80 0 flacon 100 cl. 00 capaulaa f 2,25 Een Nederlandse zakenman uit Sas van Gent is aan de Nederlandse grens bij Zei- zate gearresteerd nadat hij had bekend een wielrijder aangereden te hebben. De Belgische douane had aan de grens gemerkt dat een stuk van een fiets aan zijn wagen hing. Het stoffelijk overschot van het slacht offer is gevonden langs de weg van Zei- zate naar Wachtebeke. Volgens de poli tie is het slachtoffer waarschijnlijk ter plaatse gestorven, nadat hij met zijn hoofd tegen de voorruit geslagen was. Gedeputeerde Staten van Overijsel heb ben het raadsbesluit van Deventer goed gekeurd waarbij ongevraagde eervol ont slag wordt verleend aan de directeur van Openbare Werken in Deventer, met toe kenning van een wachtgeld. Dit houdt in dat aan ir. Bierdrager tot en met 20 ja nuari 1973 totaal ongeveer 180.000 kan worden uitgekeerd. De contante waarde van de wachtgelduitkering beloopt 144.000. Enige tijd geleden hebben Gedeputeerde Staten het raadsbesluit om ir. Bierdrager op eigen verzoek eervol te ontslaan niet goedgekeurd. Zou dit wel het geval zijn geweest, dan had ir. Bierdrager een uit kering ineens van f 120.000 ontvangen. De advocaat-generaal bij het gerechts hof in 's Hertogenbosch, mr. dr. W. de Vries, heeft twaalf jaar gevangenisstraf en terbeschikkingstelling van de regering geëist tegen een 28-jarige kantoorbediende uit Sprang Capelle, die op 1 september 1961 de gebroeders Van Zeist in zijn woonplaats van het leven zou hebben be roofd. Toen het gerechtshof deze zaak in eerste instantie behandelde, had de advocaat- generaal bevestiging gevraagd van het vonnis van de rechtbank te 's Hertogen bosch die de man tot twintig jaar ge vangenisstraf en ter beschikkingstelling had veroordeeld. Het hof heeft de zaak aan gehouden voor het doen uitbrengen van een psychiatrisch rapport door prof. dr. Cloeck van de observatieklinieken te Utrecht, welk rapport op 9 januari werd ingediend. Ter zitting heeft prof. Cloeck dit rapport nader toegelicht. Hij zei onder meer er van overtuigd te zijn, dat de verdachte aan de zogenoemde ziekte van Huntington lijdt, een hersenaandoening, waardoor hij minstens verminderd toerekenbaar is voor c Stadsschouwburg, donderdag 20 u.: Het Nationale Ballet o.l.v. Sonia Gaskell. Vrij dag 20 u.: Het Nieuw Rotterdams Toneel met „Medea" van Jean Anouilh en „Hughie" van Eugene O'Neill. Regie: Elise Hoomans. BIOSCOPEN Cinema Palace, vandaag 15.10 en 16.20 u.: „De reis van prinses Beatrix naar het V^rre Oosten", a.l.; 19 en 21.15 u.: „De klokkenluider van de Notre Dame", 18 j. Van vrijdag af 14 en 20 u.: „West Side Story", 14 j. Frans Hals, vandaag 19 en 21.15 u.: „Jes sica", 14 j. Van vrijdag af 14, 19 en 21.15 u.: „Invasie op Guam", 14 j. Lido, vandaag 19 en 21.15 u.: „Jong maar geraffineerd", 18 j. Van vrijdag af 14, 19 en 21.15 u.: „Follow that dream", a.l. Luxor, vandaag 19 en 21.15 u.: „Gods geuzen", 14 j. Van vrijdag af 14, 19 en 21.15 u.: „Ontsnapt uit San Pablo", 14 j. Minerva, vandaag 20.15 u.: „Onvergete lijke melodie", a.l. Vrijdag 20.15 u.: „Ro mance a la carte", a.l. Rembrandt, 14 en 20 u.: „De langste dag", 14 j- Roxy, vandaag 19 en 21.15 u-: „The kil ler", 14 j. Van vrijdag af 14.30, 19 en 21.15 u.: „Hinderlaag bij het Tomahawk-ravijn", 14 j. Studio, vandaag 19 en 21.15 u.: „Het oog van de duivel", 18 j. Van vrijdag af 14.15 u.: „Het web van de spin", 14 j.; 20 u.: „Oordeel te Neurenberg", 14 j. Monopole (Zandvoort), vandaag gieen filmvoorstelling. TENTOONSTELLINGEN Frans Halt museum (Gr. Heiligland 62): Werken uit de Haarlemse School van de 16de tot en met de 19de eeuw Dagelijks geopend van 10-17 u.: zondag van 13-17 u. In het Prentenkabinet: expositie „Winters Haarlem". Kunstzaal „In 't Goede Uur" (Nieuwe Kerksplein): Expositie van tekeningen, aquarellen van Theodoor Heynes. Tot en met 28 februari. Dagelijks geopend van 10-18 u. en van 20-22 u.: Klassiek grammo- foonplatenconcert van 21-22 u.: Schubert Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3) Tentoonstelling van schilderden van mevrouw M. Stevens-Visser Tot en met 25 maart. Dagelijks geopend van 9- 17 u. en tijdens de klassieke grammofoon- platenconcerten op maandag, woensdag en vrijdag van 18-20 u. Teylers Museum (Spaame 16): Expositie van tekeningen Hollandse, Italiaanse en Franse School 16de tot en met de 19de eeuw Dagelijks (behalv. maandag) ge opend van 11-15 u. Eerste zondag van de maand 13-15 u. Museum Het Huis van Looy (Kleine Houtweg-KamperlaanV Expositie van de schilder-schrijver Lucebert. Dagelijks ge opend van 10-17 u. en zondag 13-17 u Tot en met 3 maart. Rest. Vreeburgh, Kerkplein 16, Bloemen- daal: Expositie van werkgroep „Femhout" Geopend tot en met 16 maart. DIVERSEN Raadhuis Heemstede, vandaag 20 uur: Gemeenteraadsvergadering. Café-chantant „Adam cn Eva" (Raam- vest): Iedere avond (behalve maandag) ge opend van 20-2 u. Van 21-23.15 u.: Cabaret door Fiet en Frans Koster. Marian Berk en Han Reiziger (piano). (Zie verder „Uitgaan in Haarlem' in de krant van vrijdag 22 februari). DONDERDAG 28 FEBRUARI City, 20 u.: „Rigoletto". Rex, 19.30 u.: „Boccaccio '70". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. Openbare leeszaal en r.-k. leeszaal, mid dag en avond gesloten. Herbertasiel, Herenduinweg 8, dagelijks (behalve zaterdag en zondag): 9 tot 12 en 16 tot 19 u. Stadhuis „Schevbeeck", Beverwijk, 19.30 u.: Vergadering gemeenteraad. Raadhuis, Heemskerk, 19.30 u.: Vergade ring gemeenteraad. VRIJDAG 1 MAART City, 20 u.: „Cartouche". Rex, 20 u.: „Jungle cat". Openbare leeszaal, Plein 1945: 10 tot 12.30, 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 u.; bovenzaal „De Brulboei", Kanaalstraat 228c: 16 tot 18 en 19 tot 20.30 u.; filiaal Wijkerstraatweg 77, Velsen-Noord: 14 tot 17 en 19 tot 21 u.; filiaal Wüstelaan 79. Santpoort: 19 tot 21 u. R.-k. leeszaal, Willemsbeekweg 96: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21 u.; Jozefhuis, Ban- jaertstraat, Velsen-Noord: 14 tot 17 en 19 tot 21 u.; filiaal Wüstelaan 79, Santpoort: 19 tot 21 u. zijn daden. Dat verdachte aan deze ziekte lijdt kan op dit moment nog niet worden bewezen. Prof. Cloeck was van mening dat ver dachte nog niet in een krankzinnigenge sticht thuis hoort. Hij achtte het niet uit gesloten dat een langdurige gevangenis straf een ongunstige invloed op het ver loop van het ziekteproces zou kunnen heb ben. Hij was er echter wel van overtuigd dat de verdachte een potentieel gevaar voor de maatschappij blijft. Verpleging in een gesticht waar hij re gelmatig verlof krijgt om de inrichting te verlaten achtte hij niet de juiste oplos sing. Anderzijds was hij ook niet voor een langdurige gevangenisstraf. Daarom dacht hij aan een tussenoplossing door een soort cellulaire verpleging. Onder deze omstandigheden noemde de advocaat-generaal het moeilijk tot een concrete eis te komen. Hij bepaalde zich tot de twaalf jaar, rekening houdende met de mogelijkheden van gratie en voorlo pige invrijheidsstelling. Het feit dat de openbare veiligheid gewaarborgd moet blij ven wilde spreker primair stellen, doch bij het requireren van de strafmaat ver klaarde hij wel rekening gehouden te heb ben met het rapport van prof. Cloeck. De raadsman, mr. P. Scheefhals uit Hertogenbosch, toonde zich verheugd dat de advóC^at-generadl in belangrijke mate met het psychiatrisch rapport heeft willen meegaan: doch meende dat, reke ning houdende met alle in dit rapport om schreven factoren, de eis toch nog vrij hoog was. Het hof zal op 13 maart arrest wijzen. Op de noordelijke afrit van de Wil lemsbrug te Rotterdam is de 47-jarige J. A. du Pré door een vrachtauto met aan hangwagen meegesleurd. Hij was op slag dood. In Beilen zijn de burgemeester van Mep- pel, prof. mr. A. Kleijn, wethouder F. Fur- da en de heer R. Gerssen uit Meppel ern stig gewond geraakt bij een auto-ongeluk op het kruispunt Provinciale weg-Heiker- straat. Zij zijn opgenomen in het zieken huis in Meppel. DONDERDAG 28 FEBRUARI Kcnnemer Theater: Geen voorstelling. Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Wat ouders niet weten". VRIJDAG 1 MAART Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur' „Comancheros". Luxoa Theater, 19 en 21 15 u.: „Het spook van de opera". W.B. Theater, 20 u.: „X-25 meldt Het Panamese rampschip Miraflores, dat door een aantal sleepboten naar Ant werpen werd gesleept, is in de bocht van Bath dicht bij het wrak van het Turkse schip Aydin aan de grond gelopen. (Van onze parlementaire redacteur) De bevoegdheden van de Hoge Raad, Nederlands hoogste rechtscollege, zul len worden uitgebreid als het twaalf jaar geleden ingediende wetsontwerp tot wijziging van de cassatieprocedure in beide Kamers zal zijn aangenomen. De Tweede Kamer ging er gisteren in het algemeen wel mee akkoord, al ont stonden op enkele onderdelen menings verschillen met minister Beerman. Het wetsontwerp wil de mogelijkheden om bij de Hoge Raad in cassatie te gaan tegen uitspraken van lagere rechters wat verruimen. Al meer dan een eeuw is de voornaamste cassatiegrond geweest ^.ver keerde toepassing of schending der wet," een betrekkelijk nauwe begrenzing als men bedenkt, dat er ook recht is buiten de wet, zoals ongeschreven rechtsregels, gewoonterecht en bepaalde vormen van in ternationaal recht. In de loop van de tijd is steeds meer de mening gaan postvat ten, dat niet alle recht in de wet staat, met andere woorden: dat wet en recht niet hetzelfde hoeven te zijn. Daarom bevatte het in 1951 ingediende voorstel de moge lijkheid dat cassatie ook zou kunnen wor den gevraagd „wegens schending van het recht." Minister Beerman wil dit beginsel uit sluitend toepassen op Nederlands, Suri naams en Antilliaans recht. Een van zijn argumenten is dat de Hoge Raad zich on mogelijk zou kunnen verdiepen in alle vreemde rechtsstelsels. Het is vrijwel on doenlijk om zich precies op de hoogte te stellen van Argentijns of Japans recht. Mr. Baeten (K.V.P.) diende echter een voorstel in om toch cassatie wegens schen ding van buitenlands recht mogelijk te maken. Het leek hem onjuist, dat de Ho ge Raad geen gelegenheid zou hebben op te komen tegen uiteenlopende beoordelin gen van vreemd recht door lagere rechts colleges. Over de toepassing van vreemd recht binnen onze grenzen zal de Hoge Raad moeten kunnen oordelen, aldus mr. Baeten,,;. pr „fr, r,~•vfrft't I Proceskosten Mr. Kranenburg (P.v.d.A.) kwam met een voorstel om de regeling van de pro ceskosten te wijzigen. Tot dusverre is het zo, dat iemand die bij rechtbank en ge rechtshof zijn zaak wint, maar daar na door de Hoge Raad in 't ongelijk wordt gesteld, alle kosten moet betalen. Mr. Kranenburg wilde aan de Hoge Raad de bevoegdheid geven bij de vaststelling van de kosten rekening te houden met het ver loop van het geding in vorige instanties. Mr. Berkhouwer (V.V.D.) deelde deze od vatting. Minister Beerman echter vond deze stel ling onjuist. Het is volgens hem bij de kos tenveroordeling van geen belang, of iemands zaak door een lagere rechter an ders werd beslist dan door de Hoge Raad. Wie ten slotte in het ongelijk wordt ge steld, wordt in de kosten veroordeeld. Het wetsontwerp wil ook de „sprongsge wijze" cassatie mogelijk maken, waar door een beroepsinstantie kan worden overgeslagen en beide partijen, eiser en gedaagde, zich na de uitspraak in eerste aanleg direct tot de Hoge Raad kunnen wenden. Dat kan van belang zijn voor de 32-33 Ook de kapitein van De Zilveren Dolfijn was helemaal overstuur van de schrik. Maar terwijl hij naar de drenke ling keek en naar de haaien, die al vlak bij de koopman zwommen, was snijdertje Miks de enige die iets deed. Hij was op de verschansing gesprongen, en terwijl hij zich met één hand vast hield, wierp hij het opgerolde touw uit Het eind van de lijn kwam precies bij de drenkeling terecht. vlotheid van de procedure en de zaak minder duur maken. Minister Beerman deelde nog mede, dat een wetsontwerp tot herziening van de kantongerechtsprocedure zijn departe ment had verlaten. De Kamer ging er zonder hoofdelijke stemming mee akkoord, dat de verouder de gerechtskostenregeling werd vervan gen door een bevoegdheid van de Kroon om deze tarieven (o.m. vergoedingen voor getuigen en deskundigen) vast te stellen. Vandaag zal worden gestemd over de voorstellen Baeten en Kranenburg. De vaste commissie voor volksgezond heid uit de Tweede Kamer ziet de dwin gende noodzaak voor de wettelijke instel ling van een Raad voor de Luchtveront reiniging niet in. Dit blijkt uit het voor lopig verslag van deze commissie over de instelling van een dergelijke raad. De Commissie vraagt waarom niet volstaan zou kunnen worden met een interdeparte mentale commissie of werkgroep, ver sterkt met enige niet-ambtelijke deskundi gen. Enige leden van de commissie stelden de vraag, of de voorzitter van de voorlo pige adviescommissie, mr. dr. Ch. J. M. A. van Rooy, thans burgemeester van Heerlen, wel de aangewezene is om met het voorzitterschap van de raad te wor den bekleed, omdat hij als minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid bij be grotingsdebatten de luchtverontreiniging placht te bagatelliseren. In antwoord op het .verzoek van de anti- Vivisectie Stichting 'te verhinderen, dat huisdieren en andere hogere diersoorten worden uitgevoerd of doorgevoerd naar bui tenlandse vivisectielaboratoria, heeft de mi nister van Justitie, mr. Beerman, geant woord, dat artikel 2 van de Wet op de Dierenbescherming, op de uitvoering waar van de stichting in het verzoekschrift had aangedrongen, de regering de gelegenheid biedt deze dierenhandel in het eigen land en in het bijzonder ook aan de grens te controleren, maar niet een basis vormt voor het uitvaardigen van een ex portverbod. Ook in economisch opzicht ziet de minister hiervoor geen reden. Hij ves tigde in dit verband de aandacht op de toenemende liberalisatie van de interna tionale handel en merkte op dat het wel de bedoeling is het handelsverkeer tussen de landen te vergemakkelijken, maar niet het moeilijker te maken. Overigens wees de minister er op, dat de vivisectie in Duitsland, waarheen via en uit ons land veel dieren voor vivisec- tielaboraoria worden verhandeld, de vivi sectie is gereglementeerd. Minister Beerman zei dit nadat hem door de presidente van de Anti-Vivisectie- Stichting, mevrouw mr. M. Stuart en eni ge bestuursleden van de stichting het ver zoekschrift was overhandigd. De stichting had er in haar verzoekschrift op aange drongen, dat de artikelen 2 en 3 van de Wet op de Dierenbescherming, waarin vol gens haar deze handel aan een vergun ning is gebonden, ten spoedigste in wer king zullen treden en dat daarbij wordt bepaald, dat uit- en doorvoer van huis dieren e.d. voor vivisectiedoeleinden slechts in bijzondere gevallen zal worden toege staan. De stichting had ook verklaard zeer ver ontrust te zijn over het uiterst trage tem po, waarin de commissie inzake de die renhandel van het ministerie van Onder wijs, Kunsten en Wetenschappen aan haar onderzoek van de handel in dieren voor vivisectiedoeleinden in Nederland werkt. Ambtenaren van het ministerie van O K. en W., verklaarden dat een dergelijk onderzoek veel tijd vergt, maar dat de no dige spoed wordt betracht. De stichting vernam voorts, dat 'n werk groep van het ministerie van Sociale Za ken en Volksgezondheid een enquête houdt over aard en omvang van de vivisectie in Nederland. Geen rabies. „Waarschijnlijk geen rabies" zo luidt het eerste resultaat van de vandaag in het rijksseruminstituut te Rotterdam verrichte sectie op het kadaver van de bastaard-hond die zondagmiddag in Amsterdam zijn dertienjarige begeleid ster heeft gebeten en kort daarop is over leden. Verduistering. De rechtbank in Alk maar heeft een 46-jarige ex-verzekerings- inspecteur uit Oudkarspel wegens ver duistering, oplichting en valsheid in ge schrifte veroordeeld tot een gevangenis straf van twee jaar. Hij had zich door frauduleuze manipulaties een bedrag van 17.785 gulden toegeëigend ten nadele van zijn werkgever, de n.v. Noord Hollandse Brandwaarborgmaatschappij te Oudkar spel en een verzekeringsmaatschappij te Utrecht. Advertentie c Het K.N.M.I. deelt mede: In Duitsland is de vorst weer toegeno men, doordat drogere continentale lucht uit Polen is binnengestroomd. Het hogedruk- gebied in Polen verandert weinig van plaats. Het breidde zich in de richting van Zuid-Noorwegen nog wat uit, waar door de windrichting zuidoostelijk werd. In ons land gaat door de felle zonne straling de temperatuur elke dag iets om hoog. Terwijl het 's nachts overwegend matig vriest loopt het kwik in de middag op tot enkele graden boven het vriespunt. Voor de komende 30 uur wordt er geen verandering in de weerstoestand ver wacht. Maximum-temperaturen J. S ■a g binnen- en buitenland. ■SIS ei Neerslag: laatste 24 uur. d Den Helder onbewolkt ozo 0 0 Ypenburg onbewolkt ono 2 Vlissingen onbewolkt 0 2 0 Eelde onbewolkt 0 -1 De Bilt onbewolkt ozo -4 0 Twente onbewolkt verand. 4 0 Eindhoven onbewolkt 0 4 0 Zd-Limburg onbewolkt 0 2 0 Helsinki geheel bew w -4 0 Oslo licht bew windst. -2 0 Kopenhagen geheel bew w -1 0 Stockholm onbewolkt windst. 0 0 Aberdeen onbewolkt windst. 4 0 Londen onbewolkt 0 7 Amsterdam onbewolkt O 3 0 Brussel onbewolkt O 3 0 Luxemburg licht bew. ono 2 0 Parijs onbewolkt 0 4 0 Bordeaux half bew. 0 13 0 Grenoble onbewolkt z 7 0 Nice onbewolkt n 12 0 Berlijn onbewolkt zzo -2 0 Frankfort onbewolkt no 3 0 München onbewolkt ono -3 0 Zurich onbewolkt nno 1 0 Genève onbewolkt w 1 0 Locarno geheel bew. windst. 6 0 Wenen onbewolkt wnw -6 0 Innsbruck onbewolkt w 1 0 thene regen n 11 0,3 Rome onbewolkt nno 12 0 Ajaccio licht bew. windst. 13 0 Madrid geheel bew. windst. 8 0 Mallorca licht bew. windst. 13 0 Lissabon licht bew. windst. 16 0,1 Vrijdag 1 maart Zon op 7.28 uur, onder 18.18 uur. Maan op 10.20 uur, onder 0.14 uur. Maanstanden 2 maart 18.18 uur eerste kwartier. 10 maart 8.49 uur volle maan. 18 maart 13.08 uur laatste kwartier 25 maart 13.10 uur nieuwe maan. Hoog en laag water in IJmuiden Donderdag 28 februari Hoog water 6.46 en 19.08 uur. Laag water 2.25 en 14.52 uur. Vrijdag 1 maart Hoog water 7.33 en 19.57 uur. Laag water 3.06 en 15.36 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 2