Ontvoering van Argoud blijft een mysterie dejam voormannen Damp0 breekt ROMANCE OE TV SHOW VAN BRIGITTE BARDOT ROMANCE si Wereldnieuws r 1900 BROEKEN Van dag tot dag Dierenhandel Ex-kolonel verdenkt geheime dienst; Tixier-Vignancour beticht O.A.S. Britse politie op de uitkijk naar Georges Bidault JAZZ MET EEN KORRELTJE ZOUT f <~Praatótoel Dieremiood Dp de - Langs een grappige omweg DONDERDAG 28 FEBRUARI 1963 3 f 1.05 NEEMT VAKER ZWAARDEMAKER Hitchcock de kracht van een verkoudheid Spring in de lente! Duik in het nieuwe maandblad, dat Nederland stormenderhand heeft veroverd. Nu al het grootste, omdat het jong, blij en een beetje bijzonder is! Fuif u zelf op de ROMANCE van maart en geniet van Zaterdag op uw scherm, nu al in Romance, maar dan in volle kleuren! EERST KIJKEN, DAN KOPEN I CHANTAGE van CONRAD BRUCK FIRST LADY JACQUELINE U KUNT NOG VÉÉL MOOIER ZIJN! OPEN BRIEF AAN ANNEKE GRöNLOH WAARDEBON VOOR ECHT ZILVER Dit alles en nog verrassend veel meer vindt U in de nieuwe kV I Wê invullen mei blokletters s.v.p, en opsturen aan Romance, postbus 245, Amsterdam, UNTEA-zegels verkrijgbaar Onze minister van Justitie, mr. Beer man, heeft een opmerkelijk staaltje van taktiek ten beste gegeven, dat moeilijk een bijdrage tot het toch zozeer vereiste vertrouwen in gezag en overheid kan wor den genoemd. Misschien is dat laatste ook helemaal niet de bedoeling geweest, om dat de minister vindt dat het onderwerp „dierenhandel" te weinig mensen in den lande werkelijk beroert. De Anti Vivisectie Stichting had de mi nister verzocht, de uitvoering van die ar tikelen in de Dierenwet te bevorderen, die een einde aan de uitvoer van Nederlandse huisdieren naar buitenlandse vivisectie-la boratoria zouden kunnen maken. De voor naamste overweging daarbij was, dat de ze export vaak op duistere wegen ontstaat door de diefstal van loslopende huisdie ren. Het ligt misschien voor de hand dat de regering niet bij machte is, deze uitvoer te verbieden of zodanig te hinderen, dat hij ophoudt. Maar het antwoord van de minister begaf zich op zulke, met betrek king tot het emotionele onderwerp forme le paden dat de dierenliefhebbers en acti visten tegen dierenleed nauwelijks iets an ders hebben kunnen doen dan hun schou ders ophalen. De bewindsman meende namelijk te moeten verwijzen naar de .liberalisa tie van de Europese handel en het stre ven van de regering het handelsverkeer tussen de staten te vergemakkelijken Bovendien stelde hij vast dat in Duitsland de vivisectie is gereglementeerd. Dat laatste is nauwelijks nieuws. Rela tief gezien is alles overal gereglementeerd. Het is slechts de vraag hoe en tot welke hoogte van aanvaardbaar humaan begrip. Maar het voornaamste argument tegen deze wonderlijke manier van antwoorden ligt naar onze mening toch in de overwe ging, dat de verhandeling van al of niet gestolen huisdieren moeilijk als een be staansmiddel en een post op de Nederland se handelsbalans kan worden beschouwd, zodat een verwijzing naar dat aspect min der redelijk aandoet dan elk ander argu ment dat te bedenken valt. Evenals de- mens kan het dier op vele manieren sterven, .en ze doen het op den duur dan ook allemaal. Waar het om een of andere reden nodig is, wil de mens het dier echter graag een handje helpen om snel en min of meer pijnloos dood te gaan, uitgezonderd in de gevallen waarin de dood van een dier zolang mogelijk moet worden gerekt teneinde de wetenschap of de commercie te dienen. Daarover ging het in voorgaand commentaar op de uitlating van minister Beerman. Er is echter nog een ander onderwerp, dat met de dood van het dier te maken heeft. De nog steeds voortwoekerende win ter heeft de vogelstand ernstig bedreigd en op vele manieren is getracht, deze dieren bijstand te verlenen tegen de dreigende honger- en koudedood. Dat is een werk, waaraan de mens in het algemeen een edel genoegen beleeft. Het idee, een le vend wezen te hebben gered, is niet het minst bekoorlijke van alle ideeën die een mens over zichzelf kan hebben. Nu echter komt het absurde, bijna be lachelijke kruispunt van twee strevingen: vogels redden en vogels vermoorden. De geredde kraaien en hun familieleden moeten met man en macht worden uitge roeid en men kan er een aardige premie per vogellijk aan verdienen. In bos en park zullen trouwens binnenkort ook weer de schoten knallen, die de geredde hout duiven zullen doen neertuimelen. Het ab surde is, dat men er niets tegen kan in brengen, omdat het nodig is vanwege de akkervruchten en het jonge groen. Maar absurd blijft het. Men behoeft er geen diepzinnige problemen over te maken, maar dat er ergens iets volkomen mis is in de manier waarop we ons tegenover de natuur gedragen, staat als een paal boven het ijs. Wie zich deze winter heeft ingespannen om vogels te redden door voer en bijten- hakken, kan voor zichzelf een interessan te fabel toevoegen aan de reeks, die La- fontaine schiep: Eeh hele korte fabel, waarin een half bevroren kraai die zich schuw en achterdochtig door lieve oude mensjes heeft laten verplegen, tenslotte de bukskogel krijgt en met grote voldoe ning uitroept: „Dat dacht ik wel." En in dat bevestigde wantrouwen ligt dan een simpel oordeel over ons, rare, te genstrijdige mensen, die zichzelf en ande ren om het leven brengen onder de leuze dat ze zichzelf en anderen langer, gelukki ger en doelmatiger willen doen leven. (Van onze correspondent) PARIJS Zoals te verwachten was, heeft de verdediging van het O.A.S.-com mando van Petit Clamart de opzienbaren de arrestatie van ex-kolonel Argoud dank baar aangegrepen om ten zoveelste male te verzoeken voorlopig een punt of een vraagteken achter het proces te zetten. Mr. Tixier-Vignancour vroeg de president van de militaire rechtbank in het fort van Vincennes het proces te onderbreken om eerst Argoud en ook de laatste vangst der politic, de Hongaarse scherpschutter Sari, te verhoren, teneinde hun gevallen bij de overige dossiers te kunnen voegen. Zijn opvatting is dat Argoud door andere O.A.S.-leiders aan de regering kon zijn uit geleverd omdat hem de aanslag van Petit Clamart, waarvan hij de verantwoordelijk heid zou dragen, was mislukt. De leden van het O.A.S.-commando, die in de ban ken der verdachten zitten, zijn, aldus de vernuftige redenering van de advocaat, slechts de uitvoerders van een opdracht, waarvoor Argoud verantwoordelijk is. „Als het hof weigert," aldus de advo caat, „maakt dit de theorie geloofwaardig dat de leider van de O.A.S. in München is gearresteerd door agenten van de Franse geheime dienst, die de wet van de gast vrijheid van de Westduitse bondsrepubliek hebben geschonden." De militaire rechters hebben een hunner afgevaardigd om de O.A.S.-leider aan de tand te voelen. Argoud zal echter niet door het militaire tribunaal, doch door het nieuwe Hof voor de veiligheid van de staat worden berecht. Argoud heeft Tixier-Vig- nancouf en nog twee andere O.A.S.-advo caten gevraagd ook zijn verdediging op zich te nemen. De lezing, die Tixier-Vignancour van de voorgeschiedenis en de toedracht van Argouds arrestatie heeft gege ven, vindt over het algemeen steeds minder geloof. Wanneer mede-leiders van Advertentie in beker of pot de O.A.S.. of zelfs afvallige elementen van het activisme, Argoud zouden hebben wil len straffen, dan hadden ze ook wel andere middelen kunnen vinden en stellig kortere metten met hem gemaakt. Argoud zelf be weert door „barbouzes", leden van de ge heime politie, die in Algerije tegen O.A.S. werd ingezet, te zijn ontvoerd. Hij zou in een hotel in München, waar hij verbleef, door drie Fransen, die hem een politiepenning toonden, zijn aangesproken. Ze hadden hem, aldus Argoud, bevolen hen te vol gen en toen hij verzet pleegde, zouden ze hem duchtig hebben toegetakeld en in be wusteloze toestand in een auto geworpen. Hij weet dan ook niet hoe en bij welke douanepost hij de Frans-Westduitse grens kan hebben gepasseerd. Ook bij deze versie blijven zeker ver schillende raadsels onverklaard. In de eer ste plaats wel de vraag welk belang de politie, die over het algemeen eerder op discretie is gesteld, kan hebben gehad met haar „Hitcbcock"-enscenering zoveel ge rucht en sensatie rond deze arrestatie te verwekken. Dat niettemin tenminste een der verschillende Franse politiediensten, die het onderling niet altijd even best met elkander kunnen vinden, een hand in de ze politieke ontvoering heeft gehad, is een veronderstelling, die toch wel meer veld begint te winnen. Tekenend is ook het bericht uit Londen, dat de Britse regering haar politiediensten zou hebben opgedragen de Franse oud-pre mier Georges Bidault, die als opper-chef van de geheime legerorganisatie (OAS) op treedt en die zich op Britse bodem zou be vinden, bescherming te verlenen indien ook hij het slachtoffer van een poging tot politieke ontvoering zöu dreigen te worden. Advertentie bij Vader, ["loeder en Kind.HMM (Van onze correspondent) LONDEN De Britse veiligheidsdien sten en emigratie-autoriteiten zoeken naar de vroegere Franse premier en leider van de O.A.S. Bidault, van wie opnieuw be weerd wordt dat hij zich in Groot-Brit tannië schuilhoudt. Men wil Bidaült uit vrees voor moeilijkheden uit het land zet ten. Men acht namelijk de mogelijkheid niet uitgesloten dat de Franse geheime po litie zal trachten Bidault te ontvoeren op dezelfde wijze als moet zijn gedaan met ex-kolonel Argoud. Volgens aanwijzingen uit Parijs zou Bi dault drie dagen geleden in Engeland zijn aangekomen. Volgens andere inlichtingen uit de Franse hoofdstad, zou hij al weer naar Beieren zijn vertrokken. Van officiële zijde geeft men toe dat het voor Bidault, als voormalig leider van de verzetsbewe ging gedurende de oorlog, niet zo moei lijk moe* zijn Groot-Brittannië binnen te Komen. Advertentie Acht bladzijden mode-advies van Romance, compleet met prijzen en adressen. de complete roman van de maand. vertelt vrij-uit over man en kroost in het Witte Huis. De Parijse schoonheidsspecialist Paul Flaubert leert U de geheimen van de franse make-up. geschreven door Willem O. Duys in zijn rubriek 'Mijn wereld', en bovendien... recht gevend op aankoop van zilveren theelepels en taartvorken met Rijks- keur en meestermerk - vèr beneden de juweliersprijs! Vraag Romance aan de bezorger van Margriet en Revue of stuur deze bon (in open enveloppe met 4 ets postzegel) rechtstreeks aan ROMANCE, postbus 245, Amsterdam. ER LiGT EEN BIJZONDER WEL KOMSTGESCHENK VOOR U GE REED gratis een grote roman in pracht band! invullen uitknippen en opsturen! A - Zend mij gratis de grote roman in prachtband en noteer mij als abonnee op ROMANCE k f. 1.- per maand 10g NAAM: STRAAT: WOONPLAATS: KI i Ro. 802 STOCKHOLM (AP) „Het is nu afge lopen met het strooien van zout in de vleugel, het kaarten op het toneel, het slaan met de vleugeldeksel, en het gooien met trommelstokken, of anders kunt u wel gaan". Dit heeft de voorzitter van de Zweedse Waarvandaan en waarheen? Hoe ouder ik word (en dat word ik), des te meer voel ik mij verouderen. Krantenslagregels beginnen mij steeds vreemder te schijnen. Soms als er iets over „B.B." staat, denk ik, ad rem. dat het over een Franse actrice gaat. Mees tal gaat het dan over bescherming tegen plojbommen. Ér zijn nieuwe dansen in omloop die in mijn tango- en foxtrot-dagen nog onge- droomd waren. In mijn tijd hield men zijn dansgenoot stevig vast, zo nabij als mogelijk, dat was min of meer de enige aantrekkelijkheid van deze tijdpassering. Tegenwoordig werpt men zijn mededan ser verre van zich, om haar of hem non chalant weer eens naderbij te trekken, waarna men draaiend en vingeromhoog- stekend, zich weer scheidt. Eigenlijk is dat een veel reëler en aantrekkelijker vergezicht dan ons samen-klonteren. Ik vind het moeilijk, met mijn tijd mee te gaan. Het ding blijft stromen als een snel voortschietende rivier. Met moeite houd ik mijn hoofd boven water: met de golven meegaan is boven mijn krachten. Schrijvers worden geboren, opgeleid, ge publiceerd en verworpen, vóór ik nog van ze gehoord heb. Bekende namen zijn be kend terwijl ik ze nog nimmer gelezen heb. Uitvindingen doen mijn drie geble ven haren te berge rijzen. Schuifsatel- lieten doen mij ongelovig staren. Nieuwe theorieën over het niet bestaan der stof het is alles alleen straling en aantrek kingskracht doen mij hoófdschuddden; de afstanden in het heelal laten mij met open mond. achter in de vliedende vaart van de tijd. Als je jong bent, denk je dat de maat schappij statisch is en dat men er slechts naar toe hoeft te groeien. Ouder wordend begin je wantrouwig te worden of het ding, dat je probeert te achterhalen, niet zelf ook voortmarcheert. En als je dan werkelijk middelbaar bent. begrijp je. dat alles stroomt, om er gek van te worden. Die antieke filosoof had gelijk, verdorie. Je begint puffend achter de tijd, aan te hollen, steeds langzamer omdat je buiten adem raakt. En tegelijk begint het snel voortschietende leven minder aantrekke lijk te lijken. Die opborrelende schrij vers worden minder belangwekkend, je hebt al zoveel zien borrelen. Nieuwe men sen, nieuwe landen, nieuwe namen, nieu we spijzen.puffend begin je te zeg gen, dat je er niet meer voldoende be langstelling voor kunt opbrengen. Je be gint naar een steen te zoeken, een stuk rots om aan de kant van de stroom het gedoe passief aan te zien, Je wil gaan zitten, omdat zoveel van het nieuwe on begrijpelijk begint te worden en onverlei delijk. Jongere mensen beginnen met ontzag en meelij naar je te kijken. Ze worclen beleefd en geringschattend, en plotseling zie je jezelf zitten, een voorwereldlijk dier, een personasaurus, totdat het wa ter en de modder van de rivier zich over zijn primitieve snuit sluit. Ja, over mijzelf peinzend vind ik mij nu al een soort fossiel, een fozielige ver schijning, op weg naar een onbezongen verdwijning. Alweer, de klassieken heb ben het ons verteld.: „Wie zijt ge en waarheen gaat, ge?" Wel, mijn naam. stant onder dit stukje, en waar ik, heen ga is niet moeilijk te raden. H. B. Fortuin bond van jazzclubs. Abbe Johansson, de Amerikaanse trompetist Don Ellis voorge houden, die op het ogenblik optreedt in het jazz restaurant „Gyllene Cirkeln". El- lis, die samen met een groep jonge Zwe den optreedt, trekt veel belangstelling met zijn avant-gardistische muziek. HOLLANDIA (ANP) In Nieuw-Gui- lea zijn alle postzegels met de opdruk .UNTEA" weer verkrijgbaar. De zegels van twee gulden, die waren uitverkocht zijn thans uit Nederland aangekomen. De postzegels zijn alle in Nederland reeds van opdruk voorzien. Vroeger ge beurde dit bij de landsdrukkerij in Hol- 'andia. Langs een grappige Het is niet alleen voor een krant, maar voor iedereen bui tengewoon riskant om nieuws te verspreiden waarvan men niet geheel zeker is. Hoe licht kan niet een volkomen ver keerde indruk worden gewekt en onverdiende blaam wor den geworpen op personen of instanties, die niets met het gesignaleerde euvel uitstaande hebben. Zo hoorde ik een bij ons op visite zijnde neefje ver kondigen, dat Prins Bernhard zijn middenstandsbeentje had gebroken. Waaruit blijkt dat lichtvaardige nieuwsversprei- ding dubbel onverantwoorde lijk wordt, als het Koninklijk Huis in het geding komt. De langdurige vorstperiode lijkt wel het ontstaan van twijfelachtige nieuwtjes in de hand te werken. Het bericht dat de pastoors in de bisdom men met de laagste tempera turen ertoe zijn overgegaan antivries in hun wijwater te doen, blijkt van elke grond ontbloot. Ofschoon ik me toch bezorgd afvraag of het dopen van pasgeborenen gewoon is doorgegaan, danwel met bisschoppelijke goedkeuring uiteraard „au bain Marie". Over pasgeborenen gespro ken: uit de cijfers blijkt dat tussen december 1962 en heden het aantal huwelijken in ver gelijking met dezelfde perio den van daarvóór liggende ja ren ongewoon hoog is geweest. Men zou geneigd zijn enig ver band te zoeken tussen dit ver schijnsel en de ongewone kou de, doch ik moet bekennen dat ik er geen enkele verklaring voor heb kunnen vinden. Even raadselachtig was het, dat omtrent het einde van het jaar, volgend op de buitenge woon strenge winter van 1947, een abnormaal hoog aantal ge boorten moest worden geno teerd. Men kan over dergelijke verschijnselen natuurlijk ge compliceerde theorieën opzet ten, maar het menselijk ver stand blijkt toch altijd tekort te schieten wanner het de ver fijnde nuances van de natuur wil ontrafelen. Wat het dopen van kinderen tijdens zeer koude perioden aangaat, zou men geneigd zijn te adviseren gedurende de wintermaanden uitsluitend volwassenen te dopen, doch ik heb een deskundige horen uitleggen dat men, als men daarmee begint, te eeuwigen dage met die uitzonderings toestand blijft zitten. In het zuiden des lands, waar vol wassen bekeerlingen tamelijk zelden voorkomen omdat men daar meestal reeds bekeerd ter wereld komt, gebeurde het onlangs dat een heer van an dersdenkende richting besloot, zich te laten dopen. Hij zag de plechtige dag met enige be zorgdheid tegemoet, daar hij niet op de hoogte was van de gebruikelijke entourage. Hij richtte zich tot zijn kapper, een religie-echte inboorling, en vroeg hem welk kostuum men bij een dergelijke gele genheid pleegt te dragen. De kapper krabde zich achter het oor en zei: „Dè zouk nie wete, want wij hebbener altied ne luier bij aan!" Waaruit men mag conclude ren dat het bijbelwoord: „zo gij niet wordt als kleine kin deren...." in de praktijk wel eens op bijzonder vervelende moeilijkheden kan stuiten. We zijn echter enigszins van ons onderwerp afgedwaald. Het verspreiden van geruch ten over vorstelijke personen zit sommigen blijkbaar van jongsaf in het bloed, waarbij soms blijk gegeven wordt van een boosaardige neiging tot ongemotiveerde verdachtma kingen. Een onderwijzer op een van onze lagere scholen heeft dat onlangs ondervon den. toen hij een repetitie hield over enkele lessen van de bijbelse geschiedenis en aan een van zijn leerlingen de vraag stelde, wat deze van de grote profeet Mozes wist. „Mozes was de zoon van een Egyptische prinses", zei de jongen met grote zelfbe wustheid. Toen de pedagoog zijn dwalende pupil onder het oog bracht, dat die prinses de kleine Mozes in een rieten mandje drijvende had gevon den aan de boorden van de Nijl, antwoordde de kleine man met een opgetrokken neus en een laatdunkend lach je: „Ja! Dat zégt ze!!" Hoe moeilijk het is, geheide feiten in kinderhoofden te pompen zonder dat de geringe doch vaak uiterst pientere hersentjes onverwachte moei lijkheden opwerpen, is vooral waar te nemen in de bloemle zingen van joodse humor, zo als er onlangs nog weer een bij Van Ditmar is verschenen, uit het Duits vertaald aan de hand van een manuscript van Salcia Landmann. Vooral in de joodse humor is de kinder lijke ernst als „Witz" terug te vinden. De ontstellende een voud van een naïef scepticis me is, naar mij dunkt, erfelijk neergelegd in de kinderbrei nen door armoede, vervolging en ellende, die van kinderen ouwelijke cynici kunnen ma ken. „Vader, sterven booswich ten nooit?" vraagt een kleine joodse jongen, die op de be graafplaats moeizaam de el lenlange loftuitingen ontcij fert, waarmee de zerken be- beiteld zijn. Men zou het wel zeggen, ja. Brave mensen ster ven bij de vleet, zoals de bra ve, stokoude Joachim, die .op zijn sterfbed zijn kleinzoontje bij zich roept en hem met zwakke stem bezweert de ru zie met zijn buurjongetje bij te leggen, zodat deze ook op de aanstaande begrafenis zal kunnen komen. „Mij best", zegt de klein zoon, „maar dan is voor mij de gein eraf." Misschien was het deze zelf de jongeman, die op school stokstijf weigerde te begrijpen wat „een wonder" was. De on derwijzer wees hem dezer da gen door het raam op de ijs vlakte van een bevroren vijver en zei plechtig: „Zie eens, wat een wonder. Hoe mooi heeft God die vijver laten dicht vriezen." „Kunst", was het sceptische antwoord, „in zó'n winter". Men kan niet ontkennen dat het wonder inderdaad groter zou zijn geweest, als de be vriezing tijdens de zomer vakantie zou hebben plaatsge grepen, maar de oorzaak van het misverstand moet natuur lijk toch elders worden ge zocht. Het is een ontstellende en bijna afschuwelijke af stomping, wanneer een kind niet in een wonder kan gelo ven en in deze humor is het dan ook voornamelijk de tra giek, die overkookt, terwijl de grap verdwijnt achter het scherm dat tussen de romanti sche volwassene en het „oude kind" oprijst. Nog een staaltje: „Als een man van een hoge kerktoren valt en hem mankeert niets, dan is dat een wonder", zegt de onderwijzer. „Da's boffen," verklaart het jongetje. „Als hij een tweede keer omhoogklimt en wéér valt en opnieuw ongedeerd blijkt, wat dan?" „Da's toeval," zegt de jonge scepticus. „En de derde keer?" triom feert de man. „Dan is hij er onderhand aan gewend geraakt," antwoordt de verstokte kleuter en men voelt dan, dat de onderwijzer niet met een vierde of een vijfde keer meer kan komen aandragen, want die zijn al bij voorbaat volkomen onbetwist baar verklaard. Veel tragischer is de kleine joodse jongen in zijn verbeten strijd ter verdediging van zijn familie-eer. Als een christen kind weigert met hem te spe len onder het argument: „Jul lie hebben Jezus gekruisigd," ontkent hij dat met grote stel ligheid en voegt er wanhopig bij: „Dat moeten de Levy's zijn geweest, die een straat ver derop wonen." Voorwerp van spot en ver stoting, heldhaftig in zijn po gingen tot zelfhandhaving en zelfs moedig zijn rasgenoten verloochenend, terwijl hij in wendig om hen huilen moet kinderlijk in zijn laffe helden dom of heroïeke lafheid, van zien afslaand met de blote hand omdat hij nooit wapens heeft mogen voeren ter zelf verdediging en dan tenslot te vechtend met dwaze wan- hóopsargumenten, die uitein delijk de „Witz" leveren: daar staat het jodenjongetje ten voeten uit. Als de kinderen op school hem treiteren met de verdacht making. dat zijn zuster een buitenechtelijk kind heeft ge had, treffen ze hem zo boos aardig, stiekem en onsportief, dat hij zelfs met de blote hand niet kan terugvechten. Maar dan zegt hij zacht: „Ja, maar het was echt maar een héél kleintje Witz? Misschien maar ik heb eerder het gevoel dat we deze keer via de omwegen van winterse en andere grapjes zijn gekomen bij iets wat eigenlijk niets grappigs heeft: namelijk de ontdekking dat een ineengedoken, cynisch kind de lotgevallen van een sinds eeuwen vertrapt volk blijkt te dragen. Advertentie NIET VERDER ZOEKEN, bij DOUWMA keus uit meer dan OOK VOOR JONGENS Gen. Cronjéstraat 40 - 44 - Tel. 54679 Zeewaardig. Een miniatuur zeilscheepje, dat door twee matrozen uit Emden in hun vrije tijd in elkaar was geknutseld, is de Noordzee over gezeild. Het was op 17 september in het water gezet en werd op 11 februari bij een plaatsje aan de kust bij de Engels-Schotse grens terug gevonden. Een vrolijke avond. Na 60 jaar in de ge vangenis te hebben gezeten, heeft de 82-jarige Deen Mozart Lindberg Hansen van de rechter te horen gekregen, dat hij zal worden ontslagen om de rest van zijn bestaan in de vrijheid te kun nen doorbrengen. De oude man zei naar Kopenhagen te willen gaan voor een vro lijke avond. Hij was van plan tien kro nen uit te geven, (ongeveer 5,50). Nie mand kon het over zijn hart verkrijgen hem te vertellen, dat hij daarmee niet veel zou kunnen uitrichten. Een Afrikaanse grap. De minister voor plaatselijk bestuur van Nyassaland, Chi- pembere, deelde op een bijeenkomst in Zomba mee, dat premier Hastings Ban- da hem had benoemd tot minister voor deportatie. Hij bedoelde deportatie van ongewenste blanken, waarvan hij zei: „Ik zal dergelijke blanken persoonlijk naar het vliegveld brengen." Een rege ringswoordvoerder zei later, dat de op merking van de minister over zijn be noeming tot „minister van deportatie" schertsenderwijze was gemaakt. Vos in bed. In de bittere kou heeft een vos maandag zijn toevlucht gezocht in een warm bed in het ziekenhuis van Lauf bij Neurenberg. Hij sprong er ech ter onmiddellijk weer uit en snelde weg toen een verpleegster de kamer binnen kwam. Lol in Lima. Het carnaval in Lima, de hoofdstad van Peru, heeft tot dusver aan één feestvierder het leven gekost, terwijl ongeveer 900 anderen min of meer ernstige verwondingen opliepen. De greotste pret bestond uit 't besproei en van de carnavalsvierders met tuin slangen. i

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 3