Beverwijkse verpleegster in verzet tegen gemeente VELDHUIS Twee begrotingen STOFZUIGERS VIERENVEERTIG JAAR BIJ WIJSMULLER Doelmatig optrekje Japan vraagt contact UêtmBSamm Kort IJmondnieuws Ijsvrije haven voor Finland in Rusland? Faillissementen Gasvergiftiging van twee jaar geleden nu weer actueel Kustvaarder gestrand bij Ierland Havenberichten LEDEREN KLEDING en LEDERWAREN SUèDE JASJES Fauna Felisena Padvinders Gebedsdag Afscheid van Piet DONDERDAG 28 FEBRUARI 1963 jgg»P l Kerkelijk nieuws WISKER Schuldvraag in geding Geen grond voor r.-k. u.t.s. in Beverwijk? V Wandeltochten. Door de Noordhol landse Wandelsport Bond worden zater dag 2 en zondag 3 maart twee wandeltoch ten gehouden, waarvan de afstand respec tievelijk 10 en 20 km bedraagt. De start plaats is hotel „Kennemerhof" aan de Ken- nemerlaan en de starturen zijn zaterdag tussen 14 en 15 en zondag tussen 10 en 12.30 uur. Eventuele deelnemers kunnen zich nog aan de start la^en inschrijven. „Markus, de waterman", is de titel van de klucht in drie bedrijven, welke za terdag 2 maart in het Hervormd Jeugdhuis aan de Rembrandtlaan voor het voetlicht zal worden gebracht. Deze opvoering ge schiedt door de Gronings-Drentse vereni ging „De Martinitoren". Klaverjasdrive. Door de V.S.V. „Rood wit" wordt vrijdag 1 maart in zaal „Du Commerce" aan het Marktplein in IJmui- den een klaverjas-drive gehouden. Elke klaverjasliefhebber kan hieraan deelne- Ned. Herv. Kerk Beroepen te Papendrecht W. Vroeginde- weij te Bameveld te Nieuwenhoorn (toez.) H. P. Venema, vic. te Utrecht te Balk M. Jorritsma te Vriescheloo. Aangenomen naar Hilversum (vac.-W. Willemse) G. Wassenaar te Harderwijk. Bedankt voor Maarssen B. M. Meijndert te Waarder. Ger'f. kerken Beroepen te Hardenberg (vac.-D. Pas man) W. Blanken te Westerboek te Oos- terwolde (Fr.) L. Buitenhuis te Houwerzijl te Oosterend op Texel T. S. v. Leeuwen te Molenaarsgraaf-Brandwijk te Slie- drecht (2e pred.pl.) M. Grasshoff te Bleis- wijk te Baambrugge J. C. Schouten te Emmeloord, die dit beroep ook aannam. Aangenomen naar Harderwijk (3e pred.- pl.) F Hortensius te Ommen, die bedankte voor Groningen-Zuid (vac.-A. Wijngaar- dèn). Bedankt voor Groningen-Zuid (vac. 4e pred.pl.) A. Nagelkerke te Rotterdam- Overschie voor Doezum G. O. N. Veen- huizen te Grouw-Irnsum. Geref. kerken vrijgemaakt Beroepen te Mariënberg M. K. Drost, miss.pred. op Nieuw-Guinea met verlof in Nederland. Aangenomen naar Bunschoten-Spaken burg (vac.-G. Zomer) (2e beroep) W. v. d. Lingen te Schildwolde. Chr. Geref. kerken Beroepen te Heerde D. Henstra te Delft. Geref. gemeenten Beroepen te Capelle a. d. IJsel P. Blok te Dirksland. Bedankt voor Arnhem Chr. v Dam te Rotterdam-Zuid. BURGERLIJKE STAND VAN HEEMSKERK GEBOREN: Sylvia G. L., d van J. G. de Ruyter en E. L. Cappelle; Catharina A. L., d. van H. J. A. Sloo'jes en R. S. Duiveman; Arie, z. van Th. Geel en J. M. de Bats: Ma ria J. G., d. van J. M de Wit en G. L. M. Ivens; Ingrid M. J., d. van P. J. J. Glorie en G. M. Burger; Maria Th., d. van H. J. Neuteboom en L. M. Gerritsen; Irene A. A., d. van P. W. van Amersfoort en G. C. van Rijn; Maria P., d. van R. B. M. Rozeman en E. Th. M. van der Klei; Geertje J., d. van J. Vosters en J. Lubben; Catharina M., d. van J. J. Beentjes en M. A. de Groot; Ca tharina, d. van W. P Taats en C. Kamp huis; Theodorus J. J., z. van J. Heester beek en M. Kok: Margaretha H. M., d. van Th. Dijkman en M. J. Bleeker; Edward M. F., z. van Tj. T. Jorna en J. Bentink; Titus J. M., z. van A. Bakker en A. M. Th. Blan- kendaal; Nancy, d. van H. J. van der Zon en M. Iskes; Alexandra, d. van P. L. Ros kam en J. M. Moseman; Miriam J.. d. van J. A. M Mes en M Th. Lips: Catharina Th. G.. d. van P. N. Metselaar en A. M. H. Bakkum; Ronald, z. van F. J. Volkers en S. J. Roos; Cornells J N„ z. van A. J. Va der en C. Beemsterboer; Marc, z. van J. van Waveren en H. Lansmig; Roberdina J., d. van P F. Prinsen en T. A. Doornbos; Ellen M., d. van Th. J. A. Dijkman en B M. Mulder. GETROUWD: H. A. Kagenaar en G. Valk: T. A. Groot en M. J. Vendel; J. Al en G. van der Maat. OVERLEDEN: H. J. W. Schoonenberg. 65 j. „Hier ben ik gevallen", zegt mejuf frouw Hoekstra in haar kille keukentje aan de Noorderwijkweg in Beverwijk. HELSINKI (AP) Het Finse dagblad Uusi Auri meldt dat premier Ahti Kar- jalainen tijdens zijn bezoek aan de Sov jet-Unie, dat nog aan de gang is, pre mier Kroesjtsjev heeft gevraagd om een ijsvrije Finse haven te Petsamo in noor delijk Rusland. De Finse minister van Buitenlandse Zaken Veli Merikoski wilde het bericht bevestigen noch ontkennen. Hij zei alleen: „Het klinkt vrij onwaarschijn lijk". Op het ogenblik heeft Finland al leen een ijsvrije haven te Kirkenes in het noorden. De havens aan de Botnische Golf en de Oostzee vriezen dicht in de winter. Finland en de Sovjet-Unie werken in het noordelijke gebied veel samen. Finse arbeiders werken nu aan de vijfde ge meenschappelijke elektriciteitscentrale op Russisch gebied. Ook worden gezamenlijk wegen aangelegd in het noordelijke gebied. De arrondissementsrechtbank in Haar lem heeft op dinsdag 26 februari 1963 in staat van faillissement verklaard: Hendri- cus Pimentel, wonende in Haarlem, Zuid polderstraat 1 A. Rechter-Commissaris: mr. N. Reeling Brouwer. Curator: mr. D. Ren; advocaat en procureur in Haarlem. Wegens gebrek aan actief werden op dinsdag 26 februari 1963 opgeheven de faillissementen van M. J. Seijsenaar, weduwe van F. Duinkerken, depothoudster van een stomerij en wasserij, wonende in Hillegom, Marijkestraat 31, uitgesproken d.d. 12 september 1961, curator mr. A. J. Colijn, advocaat en procureur in Lisse, en vai Arnoldus de Groot, betonwerker, wo nende in Heemstede, Bankastraat 71, uit gesproken d.d. 10 april 1962, curator mr. J. D. A. Viskil, advocaat en procureur in Haarlem. Advertentie Alle goede merken 100 service en garantie. Betaling in overleg MARKTPLEIN TELEFOON 4262 De 62-jarige verpleegster, thans werk zaam op de kinderafdeling van het Rode- Kruisziekenhuis in Beverwijk, mejuf frouw T. Hoekstra, heeft de gemeente Beverwijk in rechten aangesproken voor vergoeding van schade en kosten als gevolg van een door haar opgelopen gasvergiftiging in haar woning aan de Noorderwijkweg. Mejuffrouw Hoekstra zegt dat het de schuld van de gemeente is dat zij door het gas werd bedwelmd. Het ongeluk is gebeurd in februari 1961. Op klachten van haar en haar buren, dat de gasdruk te wensen overliet, kwam personeel van het gemeentelijk gasbedrijf naar de Noorderwijkweg. De mannen keken de leidingen na en bliezen die door. Hierdoor, zo zegt mejuf frouw Hoekstra, die nog steeds niet is her steld van de gasvergiftiging zij moet namelijk nog elke dag enkele uren rust houden is een gat ontstaan in de gas- toevoerleiding. Zij was des avonds thuis gekomen en naar bed gegaan, boven. Toen zij des morgens om ongeveer kwart voor zes be neden kwam, omdat zij vroeg weer in het ziekenhuis moest beginnen, werd zij plot seling duizelig. Terwijl ze in de keuken was, wankelde ze en viel op de grond. Tij dens de val verwondde ze het hoofd aan de harde aanrecht. Zij verscheen niet op tijd in het zieken huis. Men kreeg hier argwaan en stuurde een verpleegster naar de woning aan de Noorderwijkweg. Dat was omstreeks kwart voor negen 's morgens. Door het inslaan van ruiten aan de ach terzijde konden buren haar bereiken. Me juffrouw Hoekstra werd direct naar het ziekenhuis gebracht, niet om er te wer ken maar om als patiënt te worden opge nomen. Men moest haar zuurstof toedie nen. Een neef die van het geval hoorde en kennelijk technisch goed met gasdruk en zovoort op de hoogte is, had gezegd dat de mensen van het gasbedrijf een te hoge druk hadden toegepast bij het doorblazen van de ai reeds roestende gasleidingen. Hierdoor was een gat ontstaan en kon het gas vrijelijk toestromen in kamers. Nog de last „Ik heb de zaak in handen gegeven van De Nederlandse kustvaarder „Zevenber gen" van de Zuidhollandsche scheepvaart maatschappij in Rotterdam is vannacht op een halve mijl ten zuiden van Cushendall op de Noordierse kust aan de grond ge raakt. De zeesleper „Ebro" van L. Smit en Co is uit Falmouth vertrokken naar het gestrande schip. een advocaat. Ik heb veel schade geleden, omdat ik een jaar maar halve dagen heb kunnen werken. En nu nog moet ik elke dag rust houden", zegt mejuffrouw Hoek stra, die er bleek uitziet. j Van de zijde van de gemeente konden j ,wij geen nadere bijzonderheden verne- triën. De directeur van hét gasbedrijf wenste zich van de kwestie te distanciëren en de raadsvergadering van hedenavond af te wachten. Het Beverwijkse gemeente bestuur stelt de raad voor in verweer te gaan tegen de vordering van mejuffrouw Hoekstra. Het is inderdaad te hopen dat tijdens de raadsvergadering van hedenavond ophel dering wordt verschaft omtrent de juiste toedracht. Kaïn er lid vraagt Is het bekend, dat Burgemeester en Wet- houders van Beverwijk nog geen oplossing hebben gevonden voor de plaats van ves tiging van een r.k. u.t.s., waarvan de tot standkoming bij Koninklijk Besluit van 22 augustus 1962, door wijlen zijn ambtsvoor ganger was bevorderd. En is het juist, dat bij een bespreking op het departement van Onderwijs, Kunsten en W etenschap- pen op 1 februari 1962 er reeds op was gewezen, dat de gemeente Beverwijk voor deze school geen grond beschikbaar had? Dit vraagt het Tweede-Kamerlid, de he e De Ruiter (CHU) schriftelijk aan de staats secretaris van Onderwijs, Kunsten en We tenschappen. dr. Janss en, en aan de mi nister van Binnelandse Zaken, mr. Toxo- peus. Woensdag kwamen in IJmuiden aan: Guinee- kust van Antwerpen; Marie Annick, LeHavre; Neptunus, Rieme. kunstmest IJmuiden; Tharros, Bremen; Ellin, Goa, erts IJmuiden; Prins der Nederlanden, Southampton: Marathon, Para maribo: Tamora, Londen, ledig IJmuiden; Long- wy, Monrovia, erts IJmuiden; Eemstroom, Sho- reham; Vera, Vlissingen, ledig Zaandam; Jans, London; Dido, Antwerpen; Marcurius H, Sheer- ness; Brinda, Dagenham; Swift, London; Jean E. London; Ganymedes, Rotterdam. Donderdag kwamen in IJmuiden aan: Huta Florian van Antwerpen; Oiltank, Rotterdam; Willy Par. Nero, Rotterdam; Flottbek, Rotter dam; Amstelland, Hamburg; Thorwald, Emden. Woensdag vertrokken uit IJmuiden: Rudolf Scheepers naar Wilemstad; Radja, Antwerpen; Stad Rotterdam, Emden ledig IJmuiden; Ramo- mona, Newcastle on Tyne, ledig IJmuiden; Lau riersgracht, Grangemouth, ledig Zaandam; Wil- ja, London; Edda, Felixstowe; Majo, Duinker ken; Menje. Antwerpen; Flevo, Rotterdam; Lin- gestroom, Rouaan, Thaletas, Rotterdam; Esso Guildford, Rotterdam; Draco, Rotterdam; Thea- no, Rotterdam; Alcetas, Rotterdam; Juno, Ant werpen; Aun, Trondheim; Vechtstroom, Grange mouth. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). GROENTEPRIJZEN. Beverwijk, 27 februari: prei 120225 cent; knollen 1756;,waspeen 2382; win terpeen 1138; spruiten 3489; rode kool 3357. Advertentie DE SPECIAALZAAK voor Grote sortering voor dames en heren BREESTRAAT 12 BEVERWIJK - TEL. 5629 Op 8 januari van het vorig jaar bereikte de heer W. Wolvers, Huygenstraat 33, IJmuiden, de pensioenge rechtigde leeftijd en twee en veertig dagen later kwam er een einde aan zijn loopbaan bij n.v. Bureau Wijsmuller. Het was een afscheid na v:er en veertig jaar, dat ove- ligens eerst in maart officieel wordt gehouden. De heer Wolvers kwam in februari 1919 als tweede ma chinist op de sleepboot Cyc- cloop in Den Helder, zijn ge boortestad. Met die zeilde boot kwam hij naar IJmui den. Van de Cycloop stapte hi] over op de Titan hij was inmiddels eerste machi nist geworden en van de Titan op de Hector. Daarna voer hij een jaar of zeventien op de Junior, die de loodsaf- haaldienst verzorgde. In 1939 ging hij terug naar Den Hel der, met de Hector, om dienst te doen voor de mari ne. „Het was toen net zo'n winter als nu", vertelt hij. „We braken het ijs van de ciuikboothaven open, we haalden de Texelse boot uit het ijs en we brachten lich ters met kolen door het ijs naar Terschelling, dat des tijds ook zonder kolen zat". Over de Duitse aanval op de vloot: „We wisten eerst niet wat er loos was. We dachten aan manoeuvres toen de oor logsschepen om twee uur 's nachts geblindeerd naar v>--s: 'i. buiten kwamen. Pas bij het vallen van de bommen be seften we dat het ernst was". De heer Wolvers zat vijf jaar ondergedoken, in de omgeving van Arnhem. „In april 1945. we waren nog niet bevrijd, ging ik naar Vlissin gen. Daarna voeren we op Engeland en Duitsland met de oude Hector. We sleepten pontons en ander materieel voor landingen. De heer Wolvers voer ver volgens op alle boten in de havendienst. Ook op de nieuwe. Hij maakte één grote reis, met de Noord-Holland. De Assistent was zijn laatste boot. Hij maakte tal van ber gingen en hulpverleningen mee, onder andere bij de Zweedse kustvaarder Sam ba, die bleef bij de Shetland- tilanden. „De reddingboot haalde de ene helft van de mensen eraf, wij de andere helft", zegt hij. De heer Wolvers verklaart altijd met plezier gewerkt en gevaren te hebben. „Elke dag was anders. Dat het vroeger prettiger was kan ik niet zeggen. Je werkte har der en vakantie had je niet" Hij gaat nu rentenieren van zijn pensioentje. „Je bent vijf en zestig, dan is het welle tjes", meent hij. „Ik kan nu mijn vrouw (het echtpaar heeft twee zoons en een dochter) een hoop werk uit handen nemen in huis en allerlei werkjes binnen doen. 's Zomers hebben we dan tijd cm met ons kruisertje te gaan varen" Eerste werktuigkundige W. Wolvers De Velser Volièrevereni ging Fauna Felisena heeft op de onlangs gehouden jaar vergadering een verloting gehouden ten bate van de actie Open het dorp. De op brengst was 54 gulden. Sa men met de twee vorige ver lotingen, in december en ja nuari, hebben de leden van Fauna Felisena 116,50 bij eengebracht Dat bedrag werd door de penningmees tér aan het bestuur van de Nederlandse Bond voor Vo gelliefhebbers overgemaakt. Er zullen vogels voor het dorp van worden gekocht De volièrevereniging krijgt sieeds meer leden. De oo- komst voor de jaarvergade- nng was zeer goed. De kort geleden in Bever wijk opgerichte groep van doopsgezinde padvinders beeft nu ook een naam. Deze groep, die tot de waterver kenners behoort, heeft van oud-reddingbootschipper Mees Toxopeus toestemming gekregen diens naam te dra gen. De heer Toxopeus heeft tevens beloofd in het voor jaar naar Beverwijk te ko men om de Mees Toxopeus- groep te vertellen van zijn ervaringen op zee. De jongens oefenen trouw. Zij komen eens per week bijeen onder leiding van schipper Botter uit IJmui den. Men stelt alles in het werk om zo spoedig mogelijk een boot te kunnen kopen en die te stationeren op het Uitgeestermeer. De groep reemt deze zomer deel aan het kamp in Terhorn (Fries land). Ook wordt gepro beerd uit te komen op de districtswedstrijden van het gewest Noord-Holland die worden gehouden in Schoorl- Zoals dit al jaren geschiedt worden op vrijdag 1 maart miljoenen vrouwen en meis jes over de gehele wereld opgeroepen tot een gemeen schappelijk gebed. In Velsen zal deze Wereld-Gebeds dag, die volgens rooster ieder jaar in een der verschillende deelnemende kerken wordt gehouden, plaats hebben in ile Ned. Hervormde kerk aan de Kanaalstraat in IJmui- den-West. De liturgie wordt verzorgd door een vertegen woordigster van de Her vormde en een van de Lu therse kerk. In IJmuiden-Oost komen de vrouwen in de Goede Her derkerk aan de Velserduin- weg bijeen. Daar verzorgen een-vertegenwoordigster van de christelijk gereformeerde kerk en een van de doops gezinde kerk de liturgie. Beide bijeenkomsten begin nen te 20 uur. Het aantal deelneemsters aan deze ge bedsdag wordt ook in Velsen steeds groter. Het plaatselijk comité roept vooral ook jon ge vrouwen en meisjes op tot deelname. De begroting van Velsen wijst zoals men eerder in onze krant heeft kunnen lezen een eindbedrag van 26 miljoen aan. Het raadslid J. Kolkman wilde bij de openbare behandeling goed beslagen op het ijs komen en zo heeft hij ook eens geneusd in oude begrotingen. Zo'n tachtig jaar geleden, om pre cies te zijn voor het jaar 1882, had Velsen z'n uitgaven geraamd op nog geen 37 .mille— (De zuidelijkste sluis •was twen al zes jaar open, maar nog niet gedegradeerd tot1 ..kleine sluis'', zoals ze nu wordt genoemd. In die tiid verdiénde de gemeentesecretaris evenveel als de burgemeester: dui~ nd gulden per jaar. Een iaar vergaderen van de raad kostte ruim honderd gulden; één vergadering nu kost het zesvoudige. Met nog geen vijf en een half duizend gulden verricht ten veldwachters plus brand weer hun taak; het lag toen wel even anders dan nu, want de raming voor dit jaar is belangrijk meer dan twee en een half miljoen. Volks gezondheid? Een tientje be neden de tweehonderd gul den, rekende men toen voor een jaar nodig te hebben. Vandaag de dag hebben we gelukkig andere opvattingen van volksgezondheid en daarom staat op de begroting voor dit jaar 2.650.000. Vijftien mille en nog 125 gul den erbij was tachtig jaar geleden genoeg voor onder wijs; met ruim zeven mil joen in 1963 kan wethouder De Boer bepaald geen bok- kesprongen maken. Kosten voor sociale zaken het was toen aldus om schreven: „kosten van het armwezen, mitsgaders sub- sidiën en bijdragen aan on derscheidene daarmede in verband staande instellin gen" f 3005; in 1963 bijna vier miljoen. Eén ding is niet veranderd; er stond toen „armlastigen" en dit nare woord staat er ook nu nog in. Maar dat kan niet veranderd worden, zo wordt van be voegde zijde vernomen. Bij dit alles moet men er in de eerste plaats rekening mee houden, dat Velsen in 1882 5.628 zielen telde en nu is het aantal inwoners ge steld op 66.000; tachtig jaar geleden kwam de begroting op zes gulden per ziel, nu op 390 per inwoner. 777 )inr dip ciifprtuin van 1882 dwaalt, ziet een dom melend Velsen, een agrari sche nederzetting, die leefde bij Poot's i „hoe genoeglijk rolt het leven des gerusten landmans heen..." ge meentebestuur noch inwo ners hadden enige notie van de enorme mogelijkheden welke voor dit gebied in het verschiet lagen. Ofschoon toen al schepen door het Noordzeekanaal voeren. Streekplannen en plano logie? Die woorden waren loen nog niet uitgevonden. Er kon dus ook geen ruzie om ontstaan. Maar daarom alleen kan men toch niet spreken van „goeie ouwe tijd". „Dear Editor" Zo begint een brief, die wij dezer dagen uit Japan ontvingen. Hij is geschreven door een „English Studying Club" aan een highschool in Kanagawa en behelst het verzoek in contact te geraken met een Nederlandse middelbare scholier. Want, zo zegt de woord voerder van deze club in zijn proza, wij wilden reeds lang iets weten van de Euro pese middelbare scholen. Maar ons ontbreken de adressen en misschien wilt u een school in uw omgeving uitzoeken en de leerlingen over deze brief vertellen." Dat doen wij dus bij deze. Welke middelbare scholier is genegen in het Engels te cor responderen met de Stu dying Club in Kanagawa? De volgende onderwerpen hebben hun belangstelling: hoe breng ie je weekends door en je vakantie, hoeveel scholieren zijn er in de schoolklassen, welke onder werpen behandelen jullie, wat denk je van Japan in het algemeen enz. De Japanse scholieren wij zen er in deze brief op, dat de voorstelling die de buiten lander zich van Japan maakt in het algemeen onjuist is. Een tijdje geleden lieten we ons in deze rubriek in nega tieve zin uit over een bouw- seltje dat ter „bescherming" van de bij het kruispunt W enckebachstraatKoning straat in Velsen-Noord dienstdoende verkeersagent was opgetrokken. Dat hokje is inmiddels vervangen door een wél doelmatig en keurig geel geschilderd hokje, waar uit men naar alle zijden kan uitkijken en dat de agenten voortreffelijk beschut. „Japan is slechts bekend door de Foedji-jama en de geisha's" schrijven ze. Maar zij hopen hun nieuwe corres pondentievriendtin) in te lichten over andere zijden van de Japanse levensge meenschap. Men kan zijn brieven rich ten aan: „English Studying Club", Konan Senior High School 1551 Hiratsuka Hiratsuka-shi Kanagawa, Japan De eenmaal per jaar altijd zeer actieve commissie ter voorbereiding en uitvoering van het bekende Hoogoven schaaktoernooi heeft in intie me kring afscheid genomen van toernooicommissie-voor- zitter Piet Veldheer. Hij en zijn vrouw, die altijd zorgden voor de huisvesting van de vele deelnemers, traden zelf als gastheer en gast vrouw op in hun gezellig in gerichte woning aan de Zee straat in Beverwijk. Er was een reden om afscheid van Piet Veldheer te nemen. Hij keert immers niet terug in het Hoogoventoernooi en dat is haast ondenkbaar. De man die 25 jaar achtereen de or ganisatietouwtjes in handen heeft gehad. Namens de toer- nooicommissie werd hem een fraaie wekker ter hand ge stel terwijl mevrouw Veld heer enige mooie stukken Chinees porselein kreeg. Ook de journalisten heb ben de prettigste herinne ringen aan de zeer voor komende wijze waarop de heer Veldheer hen hielp aan inlichtingen en consumptie bonnen. „Piet" liet nooit merken als de situatie hem boven het hoofd groeide, als dat tenminste bij hem kon voorkomen. Hij bleef altijd kalm en bereid gezellig een glas met de mensen van de pers te drinken.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 7