Wereldkampioene Sjoukje Dijkstra kreeg ook voor uitstekende kür meeste punten Ontmoeting PEC-Volewijckers niet bijster vriendschappelijk Ruime Belgische overwinning in motocross-interland In laatste minuut plaatste RCH zich in de volgende bekerronde ZELFS OOSTENRIJKER MALEK VOND AMSTELVEENSE BESTE Regina Heitzer kon Nicole Hassler nu wel weerstaan Kür cijfers voor de eerste vijf Zwartemeer beter dan DOS (3-0) Na lange discussie Romans eerste Kloof tussen het Belgische en Nederlandse voetbal Tegenslagen voor Enschede Smith en Joe Baker even produktief Sjoukje niet direct naar Nederland Baan- en wegstrijd in 1965 mogelijk weer in Nederland Wageningen- doelman groot struikelblok MAANDAG 4 MAART 1963 12 Gefluit Uitglijden Strijd om ijsdanstitel Koninklijke gelukwens voor wereldkampioene „Niet-blank-voetbalelftal" van Zuid-Afrika naar de wereldkampioenschappen België tegen Jong Oranje moest worden afgelast s. B. s. Jo de Haan verloor sprint Ongetrainde Altig snelste V - Het wilde niet (Speciale berichtgeving) „Bravo Sjoukje" stond er met gróte let ters op een spandoek dat Nederlandse toe risten voor zich op de balustrade van de tribune hadden gehangen. Het hing er al toen de dam.es nog moesten beginnen aan de kür, die het wereldkampioenschap kunstrijden in Cortina d'Ampezzo zou af sluiten. Sjoukje zat toen nog in haar hotel maar de woorden getuigden van een gróót vertrouwen in de blonde landgenote. Een gerechtvaardigd vertrouwen want .Sjoukje Dijkstra die zich op alle verplichte figuren de beste had getoond, kreeg ook vóór haar feilloos gereden kür de meeste punten. Op alle onderdelen was ze dus haar concur renten de baas, zodat men zich geen be tere wereldkampioene kan wensen. Ontspannen viel ze haar trainer na de laatste maten van la Source om dê hals. Heel even maar rustte ze tegen zijn schou der, toen was ze zichzelf weer. de geluk kige Sjoukje, blij omdat alle sprongen die ze weer maandenlang tot in den treure had geoefend op het beslissende moment zo glanzend waren gelukt. „Het was per fect", stamelde zelfs de heer Malek, de Oostenrijkse „vriend" van Boedapest. Het was inderdaad foutloos. Van de eerste open axel af en toen de enigszins gevreesde dubbele Lutz ook puntgaaf was gelukt reed onder voortdurend applaus een gelukkig lachend meisje moeiteloos van de ene figuur naar de andere. Onbe kommerd gleed ze over het ijs, volkomen zeker en in balans. In het voorbijgaan ge ruststellend knikkend naar haar altijd be zorgde trainer Gerschwiler. Er kon haar niets meer gebeuren en met bewonderenswaardig gemak volgde ze de balletmuziek van Delibes. Ook de dubbele Rittberger, die in Boedapest niet helemaal vlekkeloos was, was nu vol maakt. En toen Sjoukje, die er in haar sjieke blauwe pakje zeer charmant uitzag, eigenlijk verrassend snel misschien omdat dit prachtige rijden voor ons wel langer had mogen duren haar kür be sloot, bracht het publiek haar een ware ovatie waarvoor ze stralend dankte. Met haar wachtten we toen op de cij fers. Zouden er zessen bij zijn? Het ideaal van alle kunstrijders en rijdsters, dat ech ter slechts aan heel weinigen wij menen alleen slechts eens aan Carol Heiss wordt toegekend. Wel, er was geen zes bij, meer wel driemaal 5,9 eri liefst *veerL tien maal 5,8. Misschien dat met, een iets gewijzigde choreografie de zes volgend jaar komt. Alleen de Amerikaanse me vrouw Sanderson vond de algehele indruk „maar" 5,7 waard, doch dat leverde haar dan ook een verontwaardigd gefluit op. Mevrouw Benedict, Nederlands jurylid, veroorzaakte een hartelijk gelach, omdat ze 8,5 omhoog stak inplaats van 5,8. Tevreden, zonder naar haar gewoonte gelukwensen af te wijzen voor de uitslag definitief is, trok Sjoukje haar mantel aan want de heerlijke temperatuur van voorheen was direkt met de zon verdwe nen en ze zocht een plaatsje om toe te zien wat haar concurrenten zouden pre senteren. Want die reden allemaal na haar. Als eerste kwam Petra Burka uit Canada op de baan, die met ettelijke dub bele sprongen en een drievoudige salchow van haar 6de plaats omhoog wilde komen. Maar Petra kwam niet altijd goed uit, moest zelfs eens met een hand op het ijs steunen en dat kostte net even teveel. Maar na Sjoukje en Nicole Hasler (die later reed) had ze toch de beste cijfers. Ze kwam echter slechts tot de 5de plaats. Vervolgens kwam Regina Heitzer, die hier kranig revanche nam voor haar de bacle in Boedapest. Haar kür reed ze nu Donald McPherson, die de wereldtitel bij de heren in de wacht sleepte in Cortina d'Ampezzo. Dnegen juryleden, afkomstig uit in deze volgorde Oostenrijk, Canada, Tsjechoslowakije, Frankrijk, West- Duitsland, Nederland. Zwitserland, Amerika en Rusland, kenden de volgen de cijfers toe aan de beste rijdsters: Sjoukje Dijkstra: 5,8 5,7 5,8 5,8 5,8 5,9 Regina Heitzer: 5,5 5,6 5,8 5,5 5,4 5,3. Nicole Hassler: 5.7 5,7 5,7 5.8 5,7 5,7. Wendy Griner: 5,5 5,5 5,7 5,4 5,4 5,7. Petra Burka 5,7 5,5 5,7 5,7 5,5 5,9. 5.8 5,8 5.8 5,8 5.8 5,8 5.8 5.9 5.6 5,5 5,7 5,5 5,8 5,4 5,2 5,5 5,8 5,8 5.8 5,3 5,7 5.8 5,7 5.9 5,7 5,7 5,9 5,8 5,9 5,8 5.7 5.7 5,8 5,8 5,6 5.6 5,6 5,6 5,6 5,7 5,7 5,7 5,6 5,8 5,7 5,8 5,8 5,9 5,7 5,7 5.8 5.9 5.5 5.3 5,7 5,7 5.6 5.4 5.6 5.7 beheerst, gracieus ook en met slechts hier en daar een klein oneffenheidje. Het was een mooie presentatie, van een goed pro gramma dat evenwel niet zo moeilijk was als dat van Sjoukje. Doch Regina, die na de verplichte figuren 2de was, behield haar plaats ermee en was ook al tevre den. Voor haar ging de strijd hier niet meer tegen Sjoukje, zoals haar in Boedapest door haar omgeving was opgedrongen, maar slechts op een lager niveau tegen Nicole Hassler, Wendy Griner en Petra Burka. En in die strijd was Regina gelijkwaar dig. Want aan de verplichte figuren nad ze een voldoende grote puntenvoorsprong overgehouden om bij de kür enig verlies te kunnen lijden. De Tsjechische Jana Mrazkova imponeerde met een foutloze de monstratie van haar sierlijke rijkunst maar stond al te ver achter. Wendy Gri ner gleed tweemaal uit en liet wel een prachtige ingesprongen zitpirouette zien, doch haar goede voordracht was toch niet voldoende om Regina voorbij te komen. Ze kreeg twee punten minder dan de Oos tenrijkse. Alleen Nicole Hassler, de dochter van een hotelhouder uit Chamonix die ook haar trainer is, bewees evenals in Boeda pest belangrijk vooruit *e zijn gegaan. Het zijn niet langer alleen maar pirouettes, neen Nicole reed een voortreffelijke kür die haar met 1036 punten na Sjoukje die er 10 meer kreeg, de meeste punten ople verde. Ging zij in Hongarije Regina Heit zer hiermee voorbij, nu bleef ze achter de Weense die aan 1011 punten voldoende had haar voorsprong te behouden. Al met al kwam er aan de top van de ranglijst door de kür geen verandering meer in het klassement. Sjoukje bleef eerste en Regina tweede, Nicole derde en Wendy die ver beneden haar prestatie van vorig jaar in Praag bleef, waar ze achter Sjoukje tweede was vierde. Pe tra Burka ging Diana Clifton Peach nog voorbij maar de 5de plaats was voor haar en haar moeder stellig een grote teleur stelling. „We komen volgend jaar met een nieuw programma", kondigde mevrouw Burka al vast aan. Sjoukje Dijkstra, andermaal de beste kunstrijdster ter wereld. De officiële uitslag luidt: 1. Sjoukje Dijk stra (Ned) plaatscijfer 9-2318.8 punten. 2. Regine Heitzer (Oost.) 22-2224.5. 3. Nicole Hasslef (Fr) 30-2191.0. 4. Wendy Griner (Canada) 36-2172.9. 5. Petra Burka (Cana da) 39-2164.3. 6. Miwa Fukuhara (Japan) 68-2093.1. 7. Inge Paul (W.-Dl.) 75-2068.5. Gebruikmakend van de vrije zaterdag en het uitstekende voetbalweer hebben vele semiprofclubs zaterdag vriendshappelijke wedstrijden gespeeld. Dat niet alle wed- semiprofclubs zaterdag vriendschappelijke karakter droegen kwam in Zwolle uit bij de ontmoeting PEC-Volewijkers. waar twee Amsterdammers naar de kleedkamer moesten worden verwezen In Deventer, waar op het uitstekend be speelbare Go Ahead-veld vrijwel iedere week een eredivisieclub te gast is, verloor de ditmaal niet in vorm zijnde thuisclub met 0-2 van Willem II. De Tilburgers wa ren de gehele ontmoeting sterker en had den binnen het kwartier door Senders en Coy Koopal reeds de eindstand op het scorebord gebracht. Ook in de tweede Het heeft de jury klaarblijkelijk zater dagnacht veel moeite gekost de wereld kampioenen ijsdansen aan te wijzen. En kele minuten nadat de televisiêmensen teneinde raad de uitzending maar hadden beëindigd, kwam de uitspraak: de Tsjechi sche broer en zus Pavel en Eva Roman hadden de wereldtitel die ze vórig jaar in hun woonplaats Praag hadden veroverd, behouden. Het verschil met het Engelse paar Linda Shearman en Michael Phillips was slechts gering. De Britten hadden zelfs meer punten dankzij hun betere uitvoering van de verplichte dansen. Met de vrije dans haalden de Romans 1,5 punten 'van hun achterstand af maar bleven een volle punt achter op hun grote rivalen, die hen in Boedapest van het Europees kampioenschap hadden afgehou den. Doch de plaatscijfers van de jury leden waren het gunstigst voor de Tsjechen. Bij vier van hen stonden ze als eerste en bij de vijf anderen als tweede. Beslissend was evenwel dat de Engelsen, die ook op vier lijsten bovenaan stonden, slechts bij vier op de tweede plaats voor kwamen en bij één als derde was ge klasseerd. Vrij onbegrijpelijk want de Engelsen lieten een zeer correcte dans zien. Dat de Romans wonnen, was echter toch niet onbevredigend, want het char mante meisje en haar goedlachse 19- jarige broer lieten een temperamentvolle en feilloos uitgevoerde dans zien. Op de derde plaats eindigde net Canadese paar Paulette Doan-Kenneth Ormsby. (Vervolg perscommentaren na Nederland-België) „De kloof tussen het Belgische en Ne derlandse voetbal is geslagen", schrijft Het Laatste Nieuws". .België eiste niet meer dan een 01 overwinning als de prijs voor een fantastische exhibitie. Het uit blijven van meer doelpunten heeft natuur lijk onze honger naar een verpletterende zegepraal niet gestild, maar de vreugde van het aanschouwen van een soms schit terend vertoon vergoedde ons ruim voor het wachten op hoge cijfers". „Le Peuple" schrijft dat in 90 minuten van overheersing in Rotterdam slechts één doelpunt werd gescoord, omdat het de aan val van de rode duivels ontbrak aan een punch. „Nederland werd in de Feije- noord-kuip volledig door de Belgen over heerst. Wij verwachtten uiteraard van de rode duivels een positief resultaat, maar wij hebben nooit verwacht dat de onzen een dergelijke overweldigende meer derheid zouden tonen". „De Volksgazet" spreekt van een „de monstratie" van de Belgische ploeg. „Een technisch meesterschap beheerste de der by op autoritaire wijze". Evenals in an dere bladen spreekt de Volksgazet van de „Nederlandse vergissing, dat het Bel gische elftal, omdat het in hoofdzaak Anderlecht is, meer zou denken aan de Europacup-wedstrijd van woensdag tegen Dundee dan aan het resultaat van deze Nederland-België. Als de beste vijf Nederlandse spelers worden genoemd Pieters-Graafland, Haak, Ouderland, Van Wissen en Pronk. „De anderen ontgoochelden absoluut". Sportclub Enschede heeft zaterdag in Zwolle ervaren, dat het spelen op de vel den in de huidige toestand velerlei geva ren met zich brengt. De Enschedese ere divisieclub verloor namelijk in de wed strijd tegen Zwolse Boys twee spelers, die, naar het zich laat aanzien, tenminste en kele weken zullen zijn uitgeschakeld. Linksbuiten Janssen kwam in de omge ving van het vijandelijk doelgebied zo on gelukkig ten val, dat hij een gat in het hoofd en een lichte hersenschudding op liep Een arts constateerde ook bij stop per Terbeek, die zich na een kopduel niet goed voelde, een hersenschudding. helft bleef Willem II beter, maar in de stand kwam geen verandering. DOS, de Utrechtse eredivisielub, deed het in Zwartemeer tegen de club van die naam minder goed dan Willem II, want Zwartemeer behaalde een duidelijke 3-0 overwinning. De Utrechters kwamen zon- def Töny van der Linden en doelman Nico van Zoghei uit. Voor de rust ging de strijd gelijk op, na de hervatting bezorg den Roosken, Veenstra en Kalder hun club een 3-0 zege. In Zwolle bedwong Zwolse Boys Ensche de: 2-2. Het met drie invallers op rerende Enschede nam weliswaar door twee tref fers van Arend van der Wel een 0-2 voor sprong, maar in de tweede helft voelden de boys zich op het slechte veld veel be ter thuis en zij liepen de achterstand door Lafaille en De Vries in. De tweede Zwol se semi-profvertegenwoordiger (PEC) had Volewijckers op bezoek. Kok en Koopman (beiden PEC) en Volewijcker Boogaard zorgden voor een 2-1 ruststand, die na de rust al spoedig door doelpunten van Koopman en Van Nee tot 4-1 was opgelopen. Dit verdroot de Amsterdammers klaarblijkelijk zeer en zij trachten met alle macht in deze voor een eredivisieclub weinig flatterende stand verandering te brengen. Scheidsrechter Ten Brinke was evenwel van mening, dat enkele Volewijckers te veel macht gebruikten, waarna hij enkele vermaningen aan het adres van de Amster dammers uitdeelde, hetgeen weer luid ruchtige protesten tengevolge had. Vlak voor tijd „nam" referee Ten Brinke het eenvoudig niet meer: hij verwees, „van wege aanmerkingen op de leiding", Wout Schaft en Hassie van Wijk naar de kleed kamer. Intussen waren de Amsterdammers er ook nog in geslaagd een doelpunt te ma ken. Boogaard scoorde zijn tweede tref fer en bracht de eindstand op 4-2. In het sportpark de Vijverberg in Doetinchem won Graafschap met 3-2 (rust 2-2) van HVC. Voetbal tn Engeland Bobby Smith, de man die de aanval van het Engelse voetbalelftal leidde in de weinig succesvolle interland tegen Frankrijk, en Joe Baker, de midvoor van Arsenal, die op het allerlaatste moment niet waardig werd bevonden voor het En gels nationaal team, scoorden beiden twee doelpunten in de competitiewedstrijden van hun clubs. Smith werd daarmee match - winner voor Tottenham Hotspur, dat slecht meh 21 over West Bromwich Albion kon zegevieren. De club van Baker had minder moeite met zijn tegenstander. Arsenal won de Lond.ense derby tegen West Ham United met 40. Leicester City behaalde de achtste ach tereenvolgende zege. Ditmaal werd liver- pool het slachtoffer van de ploeg, die nu met de Spurs aan de leiding staat. Da- vis Gibson en Ken Keyworth waren de schutters voor Leicester City. Johnny Iiaynes, binnenspeler van het Engels elftal en Fulham, was opnieuw de grote pechvovel in Engeland. Hij moest na ruim een half uur de strijd staken om dat hij bij een duel zijn knie verdraaide. Het uitvallen van de uitblinker, zo kort na zijn terugkeer, had op de spelers van Fulham echter geen deprimerende uit werking: door een doelpunt van Graham Leggat wonnen zij de belangrijke wedstrijd tegen Ipswich Town met 10. De uitslagen luiden: Eerste divisie: Black burn R.Manchester Un. 2-2, Blackpool Leyton O 3-2, Ipswich T.Fulham 0-1, Liver- Leicester C 0-2, Manchester C.Birming ham 2-1, Nottingham F.Sheffield W. 0-3, Sheffield Un Burneley 1-0. Tottenham H.— West Bromwich A. 2-1, West Ham Un.—Ar senal 0-4. Tweede divisie: BuryPlymouth A. 1-2, Charlton A.—Norwich C. 0-2, Chelsea—Hud- dersfield T. 1-2, Leeds Un.—Derby C 3-'l, Southampton—Portsmouth 4-2, Stoke City— Walsall 3-0, Sunderland—New Castle Un. 0-0, Swansea T.Middlesbourough 1-1. Het heeft Sjoukje Dijkstra zondag avond in Cortina d'Ampezzo natuurlijk ook weer niet aan de nodige telegram men uit het vaderland ontbroken. Stapels zijn er aan de balie van haar hotel afgegeven. Er was een gelukwens van prins Bernhard, een telegram namens de regering ondertekend door staatssecretaris Scholten, een van het Nederlands Olympisch Comité en een van de Nederlandse Sportfederatie. Ook Henk Nijdam stuurde een telegram, evenals de voetbalvereniging Epe. die seinde: „NederlandBelgië 0-1, Sjoukje hele wereld 1-0". Sjoukje Dijkstra zal niet direct naar Ne derland terugreizen. Zij gaat met een groot aantal collega's een lange tournee maken, het eerst naar Praag en vervol gens onder andere door vele steden van Duitsland. Zaterdag 16 en zondag 17 maart zal dit gezelschap demonstraties geven op de Jaap Edenbaan in Amsterdam. Eind maart vertrekt Sjoukje met de trainer Gerschwiler of haar moeder naar Canada, waar ze een week lang ook haar kunnen zal tonen. Aansluitend gaat ze dan nog een week door Amerika trekken. Van een huldiging in Nederland zal dus voorlopig niets komen. Tijdens een vergadering van de Zuid- afrikaanse voetbalbond, zaterdag in Johan nesburg, is bekend gemaakt dat Zuid-Afri ka in de voorronden van het toernooi om het wereldkampioenschap voetbal zal wor den vertegenwoordigd door een team dat uitsluitend zal bestaan uit niet-blanke voet bailers. Sid Chaitowitz, een bestuurslid van de bond, deelde verder mede dat Zuid-Afrika voor het wereldkampioenschap 1970 een elftal uitsluitend bestaande uit blanke voetballers zal afvaardigen. De voetbalwedstrijd België (onder 23 jaar)Jong Oranje, die zaterdagmiddag in Turnhout zou worden gespeeld, is in ver band met de terreingesteldheid afgelast. Advertentie SONNEMANS BANDEN SERVICE Autobandenverkoop - Inruil Gasthuisvest 23 - Telefoon 17127 Tijdens het congres van de UCI (inter nationale wielerunie), zijn de landen aan gewezen, die de wereldkampioenschappen zullen organiseren. De titelstrijd op de weg en op de baan worden, zowel voor de dames als de heren, in 1964 in Frank rijk gehouden. In België zal het wereld kampioenschap cyclo-cross plaatshebben. Over het wereldkampioenschap cyclo- bal zal nog een nadere beslissing worden genomen. Er zijn twee landen, namelijk Frankrijk en Denemarken, maar het heeft er a'le schijn van dat Denemarken, dat zich op het laatste moment kandidaat stelde, de beste kansen heeft. In 1965 wordt het wereldkampioenschap cyclo-cross in Italië gehouden. Voor de weg- en baankampioenschappen hebben zich vier landen kandidaat gesteld, name lijk Luxemburg, Spanje, West-Duitsland en Nederland. Tijdens het congres werd de Italiaan Rodoni, tegen wie de laatste tijd een groeiende oppositie was, met vrij grote meerderheid herkozen als president van de UCI, Rodoni kreeg vooral dankzij de steun van de Oosteuropese staten 69 stemmen terwijl zijn tegenkandidaat, de Fransman Dauge, niet verder kwam dan 27. Tijdens het congres werden Algerië, Barbados, centraal Afrikaanse republiek. Ivoorkust, Guinea, Jamaica, Mali, Rhode- sië, Nyassaland en Thailand tot de UCI toegelaten, waardoor het totaal aantal aangesloten nationale bonden op 90 kwam. De recordcommissie erkende verder het wereldrecord op de 5 kilometer met staan de start, dat de Nederlander Peter Post op 23 december 1962 in Zürich vestigde met 6.07.03. De afstanden voor het wereldkampioen schap op de weg werden als volgt vast gesteld' dames: 66.4 km., amateurs: 199.2 km en profs 282.2 km. De Jonge Belg Wouters, winnaar van onder andere Parijs-Tours 1961, heeft zon dag de ronde van Belgisch Limburg voor professionals gewonnen door de Nederlan der Jo de Haan in de eindsprint te ver slaan. De beslissing viel pas enkele kilo meters voor einde, op een circuit rond Sint-Truiden, toen Wouters en De Haan in het gezelschap van Ludo Janssens (3de) en Lode Troonbeeckx (4de) het peloton achter zich lieten. Piet Damen ejpdigde als 41ste met een achterstand van 17 se conden. De Westduitse wielerprofessional Rudi Altig heeft zondag een knappe prestatie geleverd door de „semi-klassieker" Nice Genua te winnen. Altig had namelijk in het geheel nog niet op de weg getraind en was vorige week donderdag in de zesdaag se van Antwerpen nog actief als baanren ner. Poulidor (Fr.) eindigde als tweede, Darrigade werd derde en Jo de Roo 47ste. Tot twee keer toe dook Jan Dirkx in een plas sneeuwwater tijdens de interland motocross in Gemert. RCH en Wageningen hebben zaterdag middag aan 1500 toeschouwers iaten zien dat het spelen van een wedstrijd-met-inzet op een sneeuwveld wel degelijk mogelijk is. Die bekerwedstrijd namelijk leverde dikwijls bijzonder leuk voetbal op en geen objectieve kijker kon met recht zeggen dat het gevaarlijk was op die witte gras mat. Er werd stevig gespeeld, maar risi co's waren daar bepaald niet aan verbon den. RCH plaatste zich uiteindelijk een ronde verder in het bekertoernooi met een voordelige score van 3-2 en ook daar kon niemand iets op af te dingen hebben. Want was het 6-2 of daaromtrent geweest, nie mand zou er zich over verwonderd heb ben. Na een vroege treffer van rechtsbinnen Süzle van Wageningen in de vijfde minuut begon namelijk de thuisclub te bouwen aan een hoog tempo en een goede aanvalsop bouw, die evenwel vreemd genoeg geen treffer opleverde. Enerzijds was dit te wij ten aan een schrikbarend grote onproduk- tiviteit van de voorwaartsen van de Ra cing vooral invaller Van Egmond als linksbinnen faalde tal van malen ander zijds kon dat op rekening geschreven wor den van aanvoerder-doelman Bax, die een viertal wonderbaarlijke reddingen verricht te. Niettemin, de gelijkmaker kwam toch wel, maar dat was pas in de 35ste mi nuut toen linkshalf Euwes van buiten het strafschopgebied een oerhard schot losliet, dat Bax door de opeenhoping van spelers niet kon zien aankomen. Vlak daarop ko gelde rechtshalf Nanai van dichtbij tegen de onderkant van de lat, maar het geluk was met Wageningen en de bal ketste het veld weer in. Ook daarna bleef RCH sterker, maar weer Bax en weer slecht richten stonden treffers in de weg. Tot enkele seconden voor de rust rechtsbinnen Van der Berg de bal bij een scrimmage in bezit kreeg. Van dichtbij knalde de RCH-er het leer in (2-1). In de tweede helft was het aanvankelijk al niet anders. RCH gaf met bijzonder aardig voetbal over alle linies da toon aan, maar faalde hopeloos bij de afwerking. Van Egmond begon met het missen van twee wel heel fraaie kansen en Maslo als spelverdeler overigens weer voortref felijk deed niet voor nem onder. Het wilde eenvoudig niet. Hendriks miste al leen voor Bax en Van der Berg schoot de bal uit vrije positie naast. Intussen werden de uitvallen van Wage ningen, dat door onvoldoende spel van de kanthalfs Van Ingen en Van Norden de aansluiting miste, steeds gevaarlijker en schoten van Suzle en Van Meegen vlogen maar net naast. En zowaar, vijf minuten voor tijd slaagde de zwakste ploeg erin gelijk te maken. Net had spil Honout een zeker schijnend doelpunt voorkomen toen hij de bal met een sliding nog net weg gleed voor midvoor Van Weerhoff, of RCH's spil (Koning speelde niet mee) mis te en linksbuiten Van Enst kon inschie ten. Maar toch kwam de winst nog bij de club die er het meeste aanspraak op kon doen gelden, want in de laatste minuut kon Van der Berg doelman Bax omspelen en de winnende treffer inschieten. Van waardering getuigende opmerkingen mom pelend verdween toen de publieke schare van de door een weldadige zon besche nen tribunes. Op het door sneeutv, water en jjs bijzon der moeilijk berijdbare cireuit „De Hel- inondse Bergen" bij Gemert hebben onze landgenoten voor de derde achtereenvol gende maal een nederlaag geleden tegen België in de motocross-interland. Toch hebben de Nederlanders zich goed geweerd, daarvan getuigt de magistrale zege van de Valkenswaardse reus Broer Dirkx in de internationale klasse en de overwinning van Verbrugge bij de senioren. Het snelle tempo, dat Dirkx zijn tegen standers opdrong op het spiegelgladde par cours bracht de 15000 toeschouwers tot groot enthousiasme. Steeds weer slaagde Dirkx erin de talrijke aanvallen van de Belgen Teeuwissen er. Fruythof af te slaan. In de juniorklasse boekten de Belgen met Vic Geboers hun enige individuele ze ge. Het was echter in deze klasse en in de internationale, dat onze landgenoten de meeste punten aan de Belgen verspeelden. Er deden zich uiteraard tal van glij- en valpartijen voor, die echter alle zonder ernstige gevolgen bleven. De einduitslag was 125-85 voor onze zui derburen. De Uitslagen op de verschillende onderdelen waren: Internationalen (500 cc): 2 manches van 21 km (14 ronden) 1. Broer Dirkx (N.) met Lito, 2 p.; 2. Jos Teeuwissen (B.) met Tri umph 6 p.; 3. Camille Fruijthof (B.) met BSA, 6 p.; 4. M. Gijselick (B.) met BSA 10 p.; 5. Jos Ribbens (B.) met BSA 12 p.; 6. Joep Jansen (N.) me' BSA, 15 p.; 8. Joop van Heukelom (N.) met Velocette, 16 p. Ne derland 27" punten, België 43 punten. Senioren (500 cc): 1. F. Verbrugge (N.) met Jawa, de 21 km (14 ronden) in 41 min. 24,6 sec.; 2. L. Geboers (B.) met BSA.; 3. G. van Heugten (N.) met BSA; 4. P. Dautzen- burg (B.) met BSA; 5 F. de Win (N.) met Matchless. Nederland 34 punten, België 36 punten.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 12