VERKWIK- AGENDA ning Ran.jot en snijdertje Miks P o 11 e, Pelli en Pingo en l! MÊÊÊm: Twee zware jongens op heterdaad betrapt Auto in Amsterdam in het water gereden P*tnses Irene schaatste op de Gouwzee Minister Klompé terug uit De West Minister Veldkamp opende „Beatrixoord" Amsterdammer reed in op twee agenten Japan betaalt een miljoen gulden aan Nederland Autostalling in kelder van een kerk Zwammerdam hief tol van de niet-burgers Amsterdammer vermist Geen hondsdolheid onder het wild Eén dode in het verkeer Beetje voorjaar I MAANDAG 4 MAART 1963 I ~<c pm^t# - -t- s v - -4,... de natuurzuivere Algerijnse officieren voor opleiding naar Moskou Haarlem Griekse premier vertrokken Velsen-IJ muiden Beverwijk K.V.P.-groslijsten onveranderd Schadevergoeding voor de „Op ten Noort In urtilnm m Uw#»'*i 87. Vergeet niet, dat je je Mammie beloofd hebt je broekje niet nat te maken, Potte! Kom, we zagen snel die plank eraf, dan kan jij je broekje laten drogenF „Nee, Pingo, dat is nu geen plank meer, maar een loop plank! Die hebben we dan vlug gemaakt, hèP" „Zo, nu gaan we de boom uithollen, anders vallen we nog in het water, als er een beetje wind staat, leder gaat aan een kant beginnen. Hè, hou nu toch op, Pingo! Je hoeft toch juist niet aan mijn kant te beginnen!" .1 Is 2 fSST - -x^ -v v ,s'f; - X V' ,'i f, u Gezellige drukte op de Gouwzee bij Monnikendam. Van hier vertrokkeri velen over het ijs naar Marken. („Luchtfoto-ANP"- Advertentie i ALGIERS 48 jonge Algerijnse leger officieren zijn per vliegtuig naar Mos kou vertrokken voor een opleiding aan de Russische militaire academie. (A.P.) De Amsterdamse politie heeft een goe de vangst gedaan. Twee „oude bekenden" een 32-jarige schilder en een 33-jarige transportarbeider werden op heterdaad betrapt bij een inbraak in een verffa- briek in de Planciusstraat. De alarm- schel aan de voorzijde van het gebouw was afgegaan, doch het tweetal had dit niet gehoord. Toen de politiemannen bin nenkwamen liep een van de zware jon gens met een grote zak met inbrekers werktuigen en een geldkist, die overigens leeg was, en de ander met een papieren zak met veertien gulden. Het tweetal was pas kort geleden uit de gevangenis ontslagen. De schilder heeft nog 21 maanden gevangenisstraf tegoed en zijn maat 20. Na uren dreggen is de Amsterdamse po litie er in geslaagd een personenauto, die in de nacht de Oostelijke Handelskade af reed en in het IJ terecht kwam, op te takelen uit het twaalf meter diepe water. Bij dit ongeluk is de 49-jarige fabrieksar beider M. A. C. van Gestel uit Mijdrecht om het leven gekomen. Zijn stoffelijk overschot werd in de auto aangetroffen. De chauffeur van de wagen, die des nachts om half vijf pardoes te water in reed, werd direct na het ongeluk gered. Agenten, die toevallig in de buurt waren, wisten de man uit het ijskoude water te trekken. c Stadsschouwburg, vandaag 20 u.: To neelgroep Theater met „Verlos ons van de boze" van Jan Staal. Regie: Ferd. Sterne- berg. Dinsdag 20 u.: Interscholair Jeugd- toernooi (toneel). Concertgebouw, dinsdag 20 u.: „Doops gezind Zangkoor" o.l.v. Hans de Jong M.m.v. Postaal Mannenkoor en Piet Halse- ma, orgel. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 20 u.: „West Side Story", 14 j. Frans Hals, 14, 19 en 21.15 u. en dinsdag 14 en 20 u.: „Invasie op Guam", 14 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Follow that dream", a.l. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Ontsnapt uit San Pablo", 14 j. Minerva, vandaag geen filmvoorstelling. Dinsdag 20.15 u.: „Romance k la carte", a.l. Rembrandt, 14 en 20 u.: „De langste dag", 14 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Meisjes, mis dadigers en jazz", 18 j. Studio, 14.15 u.: „Het web van de spin", 14 j.; 20 u.: „Oordeel te Neurenberg". 14 j. Monopole (Zandvoort), geen filmvoorstel ling. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr Heiligland 82): Werken uit de Haarlemse School van de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks geopend van 10-17 u.; zondag van 13-17 u. In het Prentenkabinet: expositie „Winters Haarlem". Tot en met 24 maart. Kunstzaal „In 't Goede Uur" (Nieuwe Kerksplein): Expositie van grafiek van G. L. van den Eerenbeemt. Tot en met 31 maart. Dagelijks geopend van 10-18 u. en van 20-22 u.: Klassiek grammofoonplaten- concert van 21-22 u.: Pergolesi. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3) Tentoonstelling van schilderijen va mevrouw M Stevens-Visser. Tot en met 25 maart. Dagelijks geopend van 9- 17 u. en tijdens de klassieke grammofoon- platenconcerten op maandag, woensdag en vrijdag van 18-20 u. Teylers Museum (Spaarne 16): Expositie van tekeningen Hollandse. Italiaanse en Fransche School, 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks (behalve maandag) ge opend van 11-15 u. Eerste zondag van de maand 13-15 u. Rest. Vreeburgh, Kerkplein 16 Bloemen. daal' Expositie van werkgroep „Fernhóut". Geopend tot en met 16 maart. DIVERSEN Café-chantant „Adam en Eva" (Raam- vest Iedere avond (behalve maandag) ge opend van 20-2 u. Van 21-23 15 u.: Cabaret door Fiet en Frans Koster, Marian Berk en Han Reiziger (piano). (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 1 maart). De Griekse minister-president, de heer C. Karamanlis, en zijn minister van Bui tenlandse Zaken, de heer E. Averoff- Tossizza, zijn zaterdag per trein uit Den Haag naar Luxemburg vertrokken na hun officieel bezoek aan Nederland. MAANDAG 4 MAART City, 20 u.: „Sergeant X van het vreem delingenlegioen". Rex, 20 u.: „Jungle cat". Pieter Vermeulenmuscum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9 30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. Kerbertasiel, Herenduinweg 8, dagelijks (behalve zaterdag en zondag): 9 tot 12 en 16 tot 19 u. Openbare leeszaal, Plein 1945: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 u.; filiaal Wijkerstraat- weg 77. Velsen-Noord: 14 tot 17 u.; filiaal Wüstelaan 79. Santpoort: 14 tot 17 en 19 tot 21 u. R.-k. leeszaal, Willemsbeekweg 96: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21 u.; Parochiezaal. Ve- nusstraat: 15 tot 18 en 19 tot 21 u.; Jozef huis, Banjaertstraat, Velsen-Noord: 14 tot 17 en 19 tot 21 u.; filiaal Wüstelaan 79 Santpoort: 14 tot 17 en 19 tot 21 u. DINSDAG 5 MAART City, 20 u.: „Sergeant X van het vreem delingenlegioen". Rex, geen voorstelling. Pieter Vermeulenmuseum, zie onder maandag. Openbare leeszaal, Plein 1945: 10 tot 12.30 en 14.30 tot 17 30 u.: filiaal Velsen- Noord: 19 tot 21 u.; wijkcentrum „De Duin pan", Willem de Zwijgerlaan, Santpoort: 16 tot 18 en 19 tot 21 u. R.-k. leeszaal, Willemsbeekweg 96: 10 tot 12 u. MAANDAG 4 MAART Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Co- mancheros". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Het spook van de opera". W.B. Theater. 20 u.: „Goudroof". DINSDAG 5 MAART Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Pa tricia en de leeuw". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Eenzaam zijn de untembaren". W.B. Theater, géén voorstelling. Zaterdag zijn ruim duizend auto's de Gouwzee overgestoken. Ook vele schaat sers maakten de tocht van Monnikendam via Marken naar Volendam. Slechts wei nigen hebben gemerkt dat prinses Irene bijna anderhalf uur in hun midden was. Toen zij het ijs verliet boden bestuursle den van de ijsclub Monnikendam haar een oorkonde aan waarop vermeld stond dat zij de tocht op de Gouwzee had gemaakt. Zondagmiddag om half vijf maakte de vijftienduizendste auto de tocht over de Gouwzee. De bestuurder de heer Beem- sterboer uit Warmenhuizen (N.H.) kreeg van de burgemeester van Monnikendam een geldbedrag en een aantal poppen in klederdracht. Ongeveer duizend automobilisten hebben de molentocht over circa negentig kilome ter ijswegen in de Alblasserwaard gere den. Het was een initiatief van de Al- blasserdamse ijsclub, die een baan uitge zet had over de Alblas, het water van de Overwaard, de Peursumse vliet en de Giessen. De tocht voerde voortdurend langs molens en eindigde bij de beroem de molens aan de Kinderdijk. Langs deze route staan ruim vijftig molens. In Alblasserdam waren ook 42 arresle- den, sommige met twee paarden, op de baan voor een ringrijderij. Vanuit Kam pen en Elburg is zaterdag een fakkelop tocht gemaakt over het Veluwemeer bij Oostelijk-Flevoland. Om half acht vertrok ken de burgemeesters van Kampen en El- burg per arreslee uit hun gemeenten, om ringd door duizenden schaatsenrijders met fakkels. Over de ringdijk van Oostelijk Flevoland reed een lange file auto's van waaruit men de lichtstoet gadesloeg. Bij een vogeleiland in het Veluwemeer had de ontmoeting plaats tussen de bur gemeester van Kampen, dr. W. P. Berg huis en zijn ambtgenoot uit Elburg, de heer P. Bode. Beide burgemeesters hiel den eer korte toespraak, waarin zij er hun blijdschap over uitspraken, dat de twee plaatsen op deze zeldzame wijze op het ijs van de voormalige Zuiderzf met el kaar in contact konden komen. Tot slot werden enkele geschenken uitgewisseld. De stemmingen voor de groslijsten van de K.V.P. hebben geen wijzigingen tot ge volg gehad. Bijna 150.000 leden van de K.V.P. hebben hun stem uitgebracht. Van de vier lijsten blijven minister dr. G. M. J. Veldkamp, minister mej. dr. M. A. M. Klompé. de heer J. H J. Maenen en dr. W. L. P. M. de Kort lijstaanvoerders. De minister van Maatschappelijk Werk, mej. dr. M. A. M. Klompé is zondag ochtend yan haar bezoek aan de over zeese rijksdelen op Schiphol teruggekeerd. Minister Klompé, wier bezoek in hoofd zaak een informatief karakter droeg, heeft eerst tien dagen in Suriname doorgebracht en daarna nog een week op Curagao, Aru ba en Bonaire. In beide rijksdelen heeft ze met haar ambtgenoten en met andere leden van de landsregering uitvoerig van gedachten gewisseld over diverse proble men van maatschappelijk werk. Een vergelijking makende tussen de beide rijksdelen in de West zei minister Klompé, dat het welvaartspeil in de An tillen veel hoger ligt dan in Suriname. In de Antillen drijft die welvaart in hoofd zaak op de olie, maar op de lange duur bezien zijn de kansen voor Suriname lang niet te onderschatten, aangezien het land rijke bodemschatten (o.a. bauxiet) heeft. In beide rijksdelen staat het maatschappe lijk werk nog voor een enorme taak. Veel al worden sociale werksters nog in Neder land opgeleid, doch dit heeft het nadeel, dat zij de verworven kennis en praktijk dan in eigen land min of meer moeten ver anderen en aanpassen aan de geheel an dere situatie. De minister van Sociale Zaken en Volks gezondheid, dr. Veldkamp, heeft vanmor gen het sanatorium „Beatrixoord" te Ha ren (Gr.) officieel geopend. Hij herinnerde daarbij aan de regelmatige daling der sterftecijfers. Het laatst bekende cijfer in ons land was voor 1961 2,7 per 100.000 in woners, een lager cijfer dan dat van enig ander land ter wereid. Het laatst bekende ziektecijfer voor nieuwe gevallen van niet primaire longtuberculose bedroeg 2,1 per 10.000 inwoners. Ook dit is het laagste cij fer ter wereld. Minister Veldkamp noemde dit wereldrecords, waar Nederland wel zeer in het bijzonder trots op mag zijn. Hij wees erop, dat ondanks de daling van ziek te- en van sterftecijfers, de tuberculose haar terrein niet gemakkelijk prijs geeft. Gedurende de laatste tien jaar konden 27 sanatoria met een capaciteit van 1635 bed den worden opgeheven. Daarnaast vermin derden een aantal sanatoria hun aantal bedden of wijzigden deels hun bestemming, waardoor in de periode 1952-1962 het to taal aantal bedden bijna werd gehalveerd en in ons land werd gebracht van 8522 op 4497. De Amsterdamse recherche heeft in zijn woning een 19-jarige auto^reparateur aan gehouden, die kort tevoren tot twee maal toe op twee politieagenten zou zijn in gereden. Hij was pas drie dagen in het bezit van een auto en had geen rijbewijs en geen belastingkaart. De jongeman zou ook twee schoten uit het dienstpistool heb ben genegeerd. Nabij het havengebouw in Amsterdam controleerden twee agenten van hét buféau autopapieren. Zij gaven omstreeks twee uur ook de reparateur een stopteken, doch in plaats van te stoppen verhoogde hij zijn snelheid. De agenten stelden zich in vei ligheid door haastig opzij te springen. Zij stapten meteen in een passerende auto van een particulier die de achtervolging be gon. Op de Nieuwe Hemweg kwamen ze de gezochte auto tegen. De agenten stapten on middellijk uit. Eén gaf een volgens de poli tie duidelijk stopteken. De chauffeur ne geerde het waarna de andere agent twee schoten uit zijn dienstpistool in de richting van de nog sneller rijdende auto loste Hij miste evenwel. Via het kenteken kwam men op het spoor van de autoreparateur, die ontkent op de agenten te zijn ingere den. Hij is onder verdenking van poging tot doodslag of bedreiging met misdrijf tegen het leven ingesloten. Biggen. Een zeug van de landbouwer Lenderink in Vorden heeft 27 biggen ge worpen, een zeldzaamheid in de varkens wereld. 3839. Nu zou je zeker wel graag wil len weten, wat er in dat pak van de Chi nese koopman zat, hè? Maar dat vertel len we nog niet.' De ruimen van De Zilveren Dolfijn wa ren nu volgeladen en de tijd voor het ver trek was aangebroken. De zeilen werden gehesen, de ankers gelicht; en zo begon de thuisreis. Die reis zou weer enkele maanden du ren, want vroeger ging dat niet zo vlug als tegenwoordig'. Japan zal Nederland een miljoen gulden betalen ais schadevergoeding voor het tot zinken brengen van het Nederlandse hos pitaalschip „Op ten Noort" door Japan on middellijk na de tweede wereldoorlog. In februari 1942 legde dé Japanse marine onwettig beslag op het 6.076 ton metende Nederlandse hospitaalschip nabij Java. Ja pan gebruikte het ais transportschip onder de naam „Tenno Maru". Twee dagen na het einde van de tweede wereldoorlog bracht de Japanse marine het schip in de Japanse Zee tot zinkpn om de bewijzen van de onwettige inbeslagneming te vernie tigen. De onderhandelingen tussen Nederland en Japan hebben dertien jaar geduurd Nederland had aanvankelijk zeven miljoen gulden schadevergoeding gevraagd. Pastoor E. Miedema in het Zuid-Lim burgse Schaesberg heeft een oplossing ge vonden voor het stallingsprobleem, waar mee ook de autobezitters in dit mijndorp zijn geconfronteerd. Hij heeft de kelder ruimte onder zijn kerkje hiervoor open gesteld, welke zonder veel voorzieningen als garage kon worden ingericht. De kel der biedt het voordeel dat de wagens er volkomen vorstvrij kunnen worden ge stald. Ook kunnen de automobilisten er hun wagens wassen. Aanblazing van verse lucht geschiedt door het rooster in het kerkportaal, waarop de kerkgangers hun voeten plegen af te vegen. De vergoeding, die de Schaesbergse autobezitters hun pastoor voor de stalling betalen, is aan de lage kant gehouden en bedraagt 10.- per maand. De pastoor vormt van dit geld een spaarpotje om er een nieuw kerkorgel van te kunnen bekos tigen. Zwammerdam was zaterdagmorgen een gesloten stad. Alle niet-noorters konden al leen toegang tot de stad krijgen tegen be taling van een kwartje, in ruil voor het be kende suikerzakje „Zwammerdam zelfstan dige gemeente". Dit heeft tot twee uur 's middags geduurd. Toen kwam een dui zend jaar oude kerkvorst, stichter van de stad, met een zeer hedendaags vervoermid del een helikopter aan op de vlieg- weide. De burgemeester van de gemeente de heer G. C. van Dobben de Bruyn onf ving op het stadsplein uit handen van de kerkvorst een bul met de (oude) stadsrech ten. Deze ceremonie vormde een onderdeel van een reeks van veelal opzienbarende actips die de gemeente Zwammggdara houcjt om te pleiten voor haar zelfstandig voort bestaan. De hoofdinspecteur van gemeentepolitie van Amsterdam, bureau Overtoom, ver zoekt bekend te worden gemaakt met de verblijfplaats van de 76-jarige Amster dammer Bindert van Kammen. Deze is sinds hij zaterdagmiddag kwart over twee zijn woning verliet spoorloos. De man lijdt aan aderverkalking en weet zodoende ver moedelijk zijn naam en adres niet meer. Men vreest dat hem een ongeluk is over komen. Hij is ongeveer 1.70 meter lang, heeft grijze ogen. grijs-wit haar ,een schraal ge zicht met een normale gelaatskleur en een enigszins scheve neus. Hij draagt een bruin botmutsje, beige winterjas, grijs kostuum groene trui, geruit sporthemd en lage zwar te schoenen. Ieder die inlichtingen kan geven wordt verzocht de politie te bellen onder het nummer 020-126012. Naar wij van het ministerie van Land bouw vernemen mag met zeer grote ma te van zekerheid worden aangenomen dat er geen rabiës (hondsdolheid) onder het Nederlandse wild voorkomt. De jagers zijn via hun organisaties ge ïnstrueerd te letten op dieren die verdach te verschijnselen vertonen of onder ver dachte omstandigheden zijn gestorven. Van deze zijde ondervindt men grote me dewerking. Regelmatig worden kadavers van door de jagers gevonden dieren on derzocht, maar tot nu toe is nog geen spoor van rabiës onder het wild ontdekt. Op rijksweg 42 onder Westerbroek, ge meente Hoogezand-Sappemeer, zijn twee auto's tegen een stilstaande tankauto ge reden. De bestuurder van één der auto's, de 24-jarige heer H. J. Nieman uit Hooge- zand, was vrijwel op slag dood. 9 o of o o P.oSoo CepyrteM P. I 8. Bet 6 Om twee maanden. Het Tweede-Ka merlid de heer Peschar (P.v.d.A.) heeft aan de staatssecretaris van Financiën gevraagd of het waar is, dat het verzoek van de be- edigde klerk op het kantoor van de be waarder der hypotheken, het kadaster en der scheepsbewijzen te Arnhem, om na zijn 65ste verjaardag nog twee maanden in dienst te mogen blijven ten einde zijn vijf tigjarig dienstverband te voltooien, is af gewezen. Aanklacht. De heer H. P. Boeltjes, ge pensioneerd onderwijzer in Oostburg, heeft tegen het Algemeen Burgerlijk Pensioen fonds in Den Haag bij de officier van ju stitie aldaar een aanklacht wegens verduis tering ingediend, omdat de uitkering, die hij krachtens de Algemene Ouderdomswet ontvangt, in mindering wordt gebracht van zijn pensioen. Gestaakt door staking. In verband met een staking van de rijksambtenaren in Finland is voorlopig geen postverkeer naar en van Finland mogelijk. De PTT adviseert daarom voorlopig geen correspondentie en postpakketten naar Finland te zenden. Geloofsbrieven. De koningin heeft in paleis Soestdijk de ambassadeur van Ca nada, de heer W. F. Buil, de ambassadeur van Costa Rica, de heer G. Arguedas Perez en de gezant van Tsjechoslowakije, de heer L. Zilka, ontvangen, die hun geloofsbrie ven kwamen overhandigen. Spaanse commissie. Een Spaanse marinecommissie is in ons land aangeko men voor een bezoek dat tot 14 maart zal duren. Zij komt de leveringsmogelijkhe den van oorlogsschepen, vuurleidings- apparatuur, radar, enz. onderzoeken en zal verscheidene bedrijven bezoeken. Zij heeft dit reeds gedaan in Engeland en Amerika. Postverkeer met Finland. In verband met een staking van de rijksambtenaren in Finland is voorlopig geen postverkeer naar en van Finland mogelijk. De P.T.T. adviseert het publiek voorlopig geen cor respondentie en postpakketten voor Fin land ter post te bezorgen. Gasvergiftiging. In Culemborg is overleden de 32-jarige A. Smits die vorige week door stadsgas onwel was geworden. Hij if het tweede slachtoffer van deze gas vergiftiging, want in de nacht van zater dag op zondag overleed de 42-jarige C. de Vaal Koninklijke onderscheidingen. De heer W. J. A de Heer, referendaris bij de Lanids- accountantsdienst van de Nederlandse An tillen te Curagao, is benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. Ir. A. van Rijn te Den Haag, hoofdingenieur-directeur van het stoomwezen, is benoemd tot ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw. Woning uitgebrand. Het „Jachthuis", de woning van de familie R d'Arnaud Gerkens in Liesbos-Breda, is in de nacht van zaterdag op zondag door brand nage noeg geheel verwoest. Van de inboedel konden alleen de boeken uit de biblio theek gered worden. 'Het K.N.M.I. deelt mee: Het afgelopen weekeinde is er in de luchtdrukverdeling weinig verandering ge komen. Boven Europa handhaafde zich een hogedrukgebied, terwijl aan de flank van dit hogedrukgebied voorkomende de pressies op grote afstand van Nederland bleven. Toch kwam er in het weer enige verandering doordat de winter verder aan kracht inboette Wel bleef het in de nacht vriezen, in het noordoosten van het land zelfs nog streng, maar overdag kwam de temperatuur geleidelijk hoger. De verschil len in temperatuur per etmaal werden daardoor bijzonder groot. In Eelde bedroeg het verschil zelfs ongeveer 23 graden. Niet alleen in ons land, maar in vrijwel geheel West-Europa viel een afneming van de kou te constateren. Het is te verwach ten dat dit de eerstkomende dagen zal doorgaan, waardoor het weer geleidelijk een meer voorjaarsachtig karakter krijgt. De komende nacht kan er hier en daar mist voorkomen. WEERRAPPORTEN Maximum-temperaturen binnen- en buitenland a Weerslag laatste 24 uur Den Helder onbewolkt zzo 7 0 Ypenburg onbewolkt windst. 6 0 Vlissingen onbewolkt ozo 4 0 Eelde onbewolkt zo 8 0 De Bilt onbewolkt windst. 6 0 Twente onbewolkt ozo 9 0 Eindhoven onbewolkt windst. 7 0 Zd-Limburg onbewolkt zzo 7 0 Helsinki zwaar bew. no -1 0 Stockholm zwaar bew. n 6 0 Oslo zwaar bew. windst. -3 0 Kopenhagen geheel bew. wnw 0 0 Aberdeen mist zo 6 0 Londen licht bew. no 10 0 Amsterdam onbewolkt zzo 16 0 Luxemburg onbewolkt O 5 0 Parijs half bew. O 9 0 Bordeaux licht bew. O 13 0,1 Grenoble onbewolkt windst. 10 0 Nice onbewolkt nnw 11 0 Berlijn geheel bew nw 4 0 Frankfort onbewolkt windst. 5 0 München onbewolkt zw 0 0 Zürich onbewolkt nw 0 Genève onbewolkt windst. 4 0 Locarno onbewolkt windst. 9 0 Wenen zwaar bew. wnw 5 0 Innsbruck half bew. windst. 5 0 Belgrado licht bew. w 1 0 Athene onbewolkt n 9 0 Rome onbewolkt windst. 12 0 Ajaccio onbewolkt ono 10 0 Madrid geheel bew. windst. 11 3 Mallorca half bew. windst. 12 0 Lissabon onbewolkt windst. 15 14 Dinsdag 5 maart Zon op 7.20 uur, onder 18.25 uur. Maan op 13.13 uur, onder 4.52 uur. Maanstanden 10 maart 8.49 uur volle maan. 18 maart 13.08 uur laatste kwartier. 25 maart 13.10 uur nieuwe maan. Hoog en laag water in IJmuiden Maandag 4 maart Hoog water 10.36 en 23.26 uur Laag water 5 39 en 18 28 uur. Dinsdag 5 maart Hoog water 12.09 en uur. Laag water 7 10 en 20.05 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 2