Centrum" jubileert met Nathan der Weise" z Chefarine .4 DE PROGRAMMA'S Werk van Cartier Bresson in het Stedelijk Museum Griep? Chefarine „4 doei wonderen! Alphonse en mevrouw Daudet: auteurs Dankzij klaprooscollecte meer bezoek aan oorlogsgraven Expositie „In 't Goede Uurvan werk van Gérard Lvan den Eerenbeemt NEGEN MUZEN DINSDAG 5 MAART 1963 7 De vier middelen verenigd in Che farine „4", ieder afzonderlijk al beroemd, werken te zamen nog beter en helpen ook vaak dan wan neer andere middelen falen. Ook zij, die een gevoelige raaag hebben, kunnen Chefarine „4" gebruiken, want één bestanddeel dient om de maag te beschermen. Toneelgroep „Studio" geeft voorstelling in fabriekshal De Cirkel Advertentie Bent U ook van mening, dat elektrisch scheren beter is? Wanneer U zich echter sneller, dieper en secuurder wilt scheren, gebruik dan Blett vóór het scheren. Dat is het beste recept, dat wij U kunnen geven. Blett maakt Uw baardhaar "wakker". Het baardhaar wordt hoog op gericht - 10 minuten lang. Nu wordt elke haar op de diepste plaats afgeschoren. Zo bent U dus veel beter geschoren. Blett vóór het scheren.... 's avonds nóg gladgeschoren! nabeschouwingen Nieuws vanachter het scherm Ek van Zanten neemt prijs in ontvangst fS:iit Bob Buys Persoonlijke toelichting door papegaai J. Dainshuizer De uitvaart van Henri Frédéric Boot Doek van Goya zou verbrand zijn De radio geeft woensdag T elevisieprogramma 99 De toneelgroep „Centrum" zal haar lZ'/é-jarig bestaan op 9 maart herdenken met de première van „Nathan der Weise" van Lessing, onder de Pools-Engelse regisseur Vladek Sheybal in De Kleine Komedie te Amsterdam. By deze première zal tevens het feit worden herdacht dat het dan 15 jaar geleden zal zjjn dat De Kleine Komedie werd heropend. Op 6 maart 1950 werd de toneelgroep „Centrum" (toen nog „Puck") opgericht met als leuze: voor en door de jongeren. „Maar de groep is met haar publiek mee gegroeid", aldus de directeur Egbert van Paridon, de enige van de oprichters die nog aan het gezelschap is verbonden. „Centrum" tracht met een progressief, mo dern repertoire de toneelmogelijkheden voor het publiek uit te breiden. „Gezien de volle zalen doen we dat met succes. Guus Hermus We proberen stukken van deze tijd te bren gen die de mensen aanspreken. Dat kun nen ook klassieke werken zijn in een mo derne bewerking", aldus de heer Van Pa ridon. Gastregisseur Sheybal is zeven jaar ge leden uit Warschau via Parijs naar Lon den gegaan, waar hij o.a. voor de televi sie regisseerde. Hij verklaarde grote be wondering te hebben voor het spel van Guus Hermus, die de titelrol in „Nathan de wijze" zal vertolken. Onder de titel „Het beslissend moment" worden van 5 april t.m. 5 mei a.s. 70 foto's van Henri Cartier-Bresson in het Stede lijk Museum tentoongesteld. De tentoon stelling is een door Cartier-Bresson ge maakte selectie uit zijn grote expositie die uit 360 werken bestond. Henri Cartier-Bresson is 57 jaar. Hij werd bij Parijs geboren. Omstreeks 1930 ontwikkelde hij zijn belangstelling voor de fotografie. Voordien ontving hij enige jaren een opleidipg tot schilder. Reeds in 1933 had Cartier-Bresson in Madrid zijn eerste tentoonstelling. Na 1945 kwam zijn activiteit tot volle ont plooiing. Hij kreeg volledige erkenning. Vele malen werd zijn werk in musea ten toongesteld, o.a. in New York, Parijs, Zürich en Tokio. Hij was mede-oprichter van de beroem de Magnum-fotogroep (1947). Vele malen verwierf hij een prijs voor zijn werk. Enige foto-boeken werden gepubliceerd, o.a. over China en Moskou. Enige uitspraken van Cartier-Bresson: Van alle uitdrukkingsmiddelen kan alleen de fotografie een bepaald ogenblik vasthouden. Een schrijver b.v. heeft een tijd om na te denken. Hij kan verschei dene elementen samenvoegen en zijn arbeid tot rijping laten komen. Voor ons, fotografen, verdwijnt wat wij niet meteen vastleggen voor altijd. Voor mij is foto grafie het herkennen van een ritme van vlakken, lijnen en toon waarden in de uiterlijke werkelijkheid. Het oog bepaalt de uitsnede, het apparaat heeft slechts de beslissing van het oog vast te leggen. Vorm en inhoud van de foto zijn niet van elkaar te scheiden. Van de tentoonstelling „Het beslissende moment" zal een beschrijvende, geïllustreerde catalogus verschijnen. Advertentie II Vier middelen in één tablei werken krachtiger zonder de maag van streek te makenl BEROEMDE GENEESMIDDELEN IN ÉÉN TABLET Men is uitgegaan van de bewerking die Ferdinand Bruckner in 1957 in het Engels van Lessings werk maakte. De Nederland se vertaling is van Hans Roduin. Decors en kostuums zijn naar de ontwerpen van Roger Chailloux gemaakt. De overige me dewerkenden zijn: Ann Hasekamp, André van den Heuvel, Henny Orri, Luc Lutz, Gerard Hartkamp en Peter Aryans. In Parijs is maandag een proces begon nen tussen de erfgenamen van de schrij ver Alphonse Daudet en de uitgevers van diens veelgelezen werken. De ergenamen van de schrijver eisen dat voortaan op het titelblad behalve de naam van Alphonse Daudet, ook de naam van diens echtgeno te Julia zal worden vermeld. Zij hebben daartoe stukken overgelegd, waaruit zou moeten blijken, dat mevrouw Daudet veel tot de werken van haar echtgenoot heeft bijgedragen. Voor de werken van Daudet, die leefde van 1840 tot 1897, zijn sedert vorig jaar geen auteursrecht meer verschuldigd. Zijn echtgenote overleed echter pas in 1940 in de ouderdom van 95 jaar. Als zij wordt aangemerkt als medeschrijfster van Dau- dets werken, zouden de erfgenamen nog tot het jaar 2005 aanspraak op de auteurs rechten kunnen laten gelden. De uitgevers zijn uiteraard niet van mening, dat me vrouw Daudet als medeschrijfster is te be schouwen. De uitspraak zal over twee we ken zijn. De culturele commissie van de „Cirkel" N.V. te Zwanenburg heeft een bijzonder gelukkig initiatief genomen, dat waard is door alle liefhebbers van de kunst met een grote „K" ie worden gesteund. Deze commissie heeft de toneelgroep „Studio" uitgenodigd een voorstelling van „Billy Liar" („Een geboren leugenaar") te komen geven in de grote fabriekshal van „De Cirkel" op zaterdag 9 maart. Over het stuk heeft onze toneelrecensent reeds zoveel gezegd, dat eigenlijk iedere toneelliefhebber in Zwanenburg-Halfweg het besluit zou moeten nemen, deze zater dagavond te besteden voor een bezqek aan deze voorstelling. Het zal een experiment worden, zowel voor de commissie als voor de bezoekers. Het toneel is zo groot als dat in „de Brakke Grond" in Amsterdam, waar de groep pied-a-terre heeft, maar de toe schouwersruimte zal geheel moeten wor den geïmproviseerd, met stoelen, gardero be, koffietent e.d., waarbij uiteraard en naar wij menen terecht, een beroep op de medewerking van het publiek mag worden gedaan, temeer daar de entreeprijs van 1.25 ook aan de lage kant is gehouden. (Telefonisch te bestellen 02907-5476). Het toneel is eigendom van de toneel groep, die door det medewerking van het Prins Bernhardfonds de beschikking heeft gekregen over een reizend toneel met kleedkamers, verlichting, enz. van dezelfde afmetingen als waarop de groep normaal speelt. De spelers in dit stuk zijn Henk van Ulsen, Wim van den Brink, Els Bouw man, Ad van Gessel en Nell Koppen. De regie is van Peter Oosthoek, de decors zijn van Wim Vesseur. Paul Rodenko vertaalde het stuk. Indien de belangstelling voor deze avond voldoende is, zal dit een stimulans beteke nen voor de initiatiefnemers om meer der gelijke avonden te gaan organiseren. Het is te hopen dat er dan nog vele komen. beter ^iauïjC9v<iiui wil veel heter Van Dijl Zoon N.V. - Dordrecht - Tel. (01850)-6fl34 Door het grote bedrag, dat in november 1962 de jaarlijkse Klaprooscollecte ople verde, kan dit jaar aan méér nabestaan den van geallieerde gevallenen in ons land gastvrijheid worden verleend dan men oorspronkelijk hoopte te kunnen uitnodi gen. Vele tienduizenden nabestaanden zijn in de jaren na de oorlog dankzij deze col lecte in Nederland geweest om het graf van man, vader, zoon of broer gesneu veld in de jaren 1940-1945 te bezoeken. Deze nabestaanden waren voornamelijk afkomstig uit Engeland. In ons land zijn echter ook vele duizenden Canadese solda ten begraven. Bij de Canadese families leeft reeds jarenlang de wens om naar Nederland te komen en de begraafplaat sen te bezoeken, waar hun familieleden ter aarde werden besteld. Verleden jaar kwam de eerste groep uit Canada. Het Nederlands Oorlogsgraven Comité, dat deze ezoeken aan ons land organiseert, deed in november een beroep op de be volking om de inzameling ditmaal in het bijzonder te gedenken, teneinde aan deze „pelgrimstochten" uit Canada een zo groot mogelijk omvang te kunnen geven. Deze wens heeft zóveel weerklank gevon den, dat in 1963 niet zoals het comité zich voorstelde zes, maar zelfs zeven grote groepen nabestaanden kunnen wor den uitgenodigd. Vier daarvan komen uit Canada en drie uit Engeland. Op 19 maart a.s. komt in de VPRO-ru- briek „Boeken aan het Woord" de schrijf ster Nel Noordzij voor de camera. Als gastvrouw en vragenstelster treedt daarbij op Hella Haasse. Men kon ons nog niet mededelen, of deze laatste incidenteel of permanent zal medewerken aan dit pro gramma, wél vernamen wij, dat de schrij ver W. F. Hermans om meer dan één reden heeft besloten uit de redactie van deze rubriek te treden. Wij hebben getracht erachter te komen, waarom de VARA haar enige jongeren-ru briek „Top of Flop", die het voorwerp van veel critiek is, toch handhaaft. Ons bleek daarbij, dat dit teenager-halfuurtje ver schrikkelijk populair is. Het zou zelfs ook graag gezien en gehoord worden door vele oudere kijkers. En er schijnen bij deze sec tie geen plannen te besta i, een andere koers (een Nieuwe Koers) te gaan varen. A.s. zondag zendt de AVRO-t.v. het der de programma over en met Godfried Bo- mans uit. Ditmaal is Ageeth Scherphuis zijn partner. Wij hopen, dat deze „Avrodi- Deze maand zijn „In 't Goede Uur" te keningen en etsen van Gerard L. v. d. Eerenbeemt te zien. Van den Eerenbeemts hier vertoonde grafiek heb ik al eerder gesignaleerd. Deze etsen zijn uitgegeven naast gedichten van Gerrit Kouwenaar, niet als illustraties daarvan, maar als beelden van een aan Kouwenaar gelijkge stemd kunstenaar. Men kan die etsen mis schien abstract noemen. Toch zie ik in verscheidene prenten beelden als van land schappen, vegetaties, ruimtelijke sugges ties, alles van een sfeer, die mij regel recht aangrijpen kan. Voor een ets in de vorm van een drieluik maak ik een uit zondering. Het is een zeer fraaie prent, waaraan ik echter wat minder verhaal heb. Glazen buisje 20 tabletten f 0.80 Handige stripverpakking 40 tabletten f 1.50 Voordelige flacon 100 tabletten f 3.50 De beeldhouwer Ek van Zanten te Naar- den heeft de cultuurprijs 1963 van de ge meente Hilversum, bestaande uit een be drag van f 1.000 en een oorkonde, ontvan gen uit handen van de burgemeester van Hilversum, de heer J. J. G. Boot. Ek van Zanten werd in 1933 geboren en ontving zijn opleiding aan de Normaal school voor Tekenleraren, de Rijksacade mie van Beeldende Kunsten te Amsterdam en aan de Ecole Nationale d'Architecture et des Arts Décoratives te Brussel. Hij werkte onder me'er op 't atelier van Char les Le-plae. Ek van Zanten verwierf in 1955 de Prix de Rome en in 1959 een eèrvolle vermelding voor de Sportprijs. v -y- Vi Vv In Hollywood is maandag eindelijk de laatste hand gelegd aan de film „Cleopatra", waarin Elizabeth Taylor en Richard Burton de hoofdrollen spelen. De rolprent die 37 miljoen dol lar (ongeveer 130 miljoen gulden) heeft gekost, is de duurste welke ooit is ver vaardigd. De foto toont Elizabeth Taylor en Richard Burton tijdens een pauze tussen de opnamen voor de film „V.I.P.S.", die thans wordt opgenomen en waarin zij de hoofdrollen vertolken. Van den Eerenbeemt hanteert met grote smaak zijn techniek en weet vermoedelijk ook goed het toeval te leiden. Ik dacht echter niet dat het middel hem doel werd. Wel kan een nieuw middel hem op nieuwe ideeën brengen, die dan dus duidelijk uit zijn wereld komen. Zijn tnthousiasme voor collages leek mij bij het zien van die werkstukken dan ook begrijpelijk; deze techniek opende voor hem nieuwe verschie ten. Bij die collages tekende hij en maakte hij gebruik van inkt en verf. Bepaalde nu geëxposeerde tekeningen herinneren mij even aan die collages, maar het is me of er van die collages nu een deel is afge nomen dat het als tekening moet doen zon der de materialen uit de prullenbak. Die collages zouden hem mogelijkheden van een schriftuur en van de werkwijze van „tachisten" geopenbaard kunnen hebben. Mij nu blijven die tekeningen, alle uit dit jaar, toch te onduidelijk. Men vergelijke ze met enige tekeningen uit 1962, die van andere aard zijn en meer aansluiten op oudere tekeningen en grafiek van Van den Eerenbeemt. Daarin zit toch meer sfeer, is meer gespannenheid. Men zou ze ook kunnen vergelijken met tekeningen van Lu- cebert, te zien op diens tentoonstelling in „Het Huis van Looy" waaraan ik meer beleef. Het kan zijn dat de tekeningen uit 1963 voor Van den Eerenbeemt een grote betekenis hebben in zijn-ontwikkeling Het was altijd de bedoeling „In 't Goede Uur" ook een en ander uit Je keuken van de beeldende kunstenaar, uit zijn intimiteit te laten zien. Ik zou dan kunnen zeggen dat ik nog moeilijk zeggen kan hoe Van den Eerenbeemts toekomstige creaties zullen zijn. Ik ben daar wèl benieuwd naar, ge zien het vertrouwen, dat hij bij mij heeft opgeroepen in zijn werk. Een tienjarige papegaai, Sydney, is ge kozen om de rol van premier MacMillan te spelen in een voorstelling in het theater Duke of York. Sydney werd gekozen uit vijf papegaaien die alle „tories" (conser vatieven) beweerden te zijn. Zij waren voor „persoonlijke toelichting" verschenen na een oproep van het Londense theater, dat een „Tory Parrot" (conservatieve pa pegaai) zocht. Het stuk waarin Sydney de ze maand zal verschijnen is getiteld „The Bedsitting Room' (de zitslaapkamer) door John Antrobus en Spike Milligan. Het gaat over Engeland na de tweede wereld oorlog. Een zegsman van het theater heeft ge zegd dat Sydney als figurant zal optreden. „Wij willen de rechten van de Bond van Acteurs niet aantasten." Mevrouw René Meyrich, de woordvoerd- ster van Sydney, zei dat de papegaai reeds voor de televisie opgetreden is. „Hij heeft een uitgebreide vocabulaire, maar in tegenstelling tot vele andere politici, weet hij wèl wanneer te zwijgen." Sydney zal volgens contract één pond (10 gulden) per week verdienen, en zoveel zaad als hij maar eten kan. Sommige vogels hebben het nooit zo goed gehad. te", evenals Willem O. Duys, haar manne tje goed zal staan. Op 20 maart a.s. zal dr. A. Vondeling, de leider van de P.v.d.A.-fractie in de Tweede Kamer, van 20.50-21.30 uur (dus 40 minuten lang) een viertal journalisten de kans bieden, hem vrije vragen te stel len. Dit gesprek zal rechtstreeks door ra dio en t.v. worden uitgezonden. De betrok ken journalisten zijn: mevrouw Gerda Brautigam, en de heren D. F. Houwaart, L. Leyendekker en A. Luyendijk. Drie hun ner behoren zeker niet tot de aanhang van de Partij van de Arbeid. Verleden week keerden de KRO-mede- werkers Piet Kaart en Manus v.d. Kamp terug van een reis naar Kenya, die ten doel had een uitgebreide reportage te ma ken van het nog zeer primitieve leven van de Masai, een nog vrij onbekende stam van neger-nomaden, die zo'n 60.000 zielen telt. Drie jaar geleden begonnen rooms-katholieke missionarissen hun mis siewerk in dit gebied. Zij zijn de eerste blanken, die permanent temidden van dit Afrikaanse oer-volk leven. Op onze vraag, waarom ook de KRO dergelijke nogal begrotelijke reportages laat maken terwijl de kijkers almaar goede reisfilms van buitenlandse oorsprong te zien krijgen, antwoordde de heer Kaart, dat het toch belangrijk is, het leven (en het lijden) in de onderontwikkelde gebie den via de lénzen van een door een land genoot gehanteerde camera te zien. Gezien het soms sensationele, soms tendentieuze karakter van sommige door het buitenland geleverde reisreportages, is het standpunt van de KRO zeer aanvaardbaar. De film over de Masai, die 30 40 minuten zal duren, wordt in het KRO-programma van 28 april a.s. uitgezonden. Het duo v.d. Kamp-Kaart, dat eerder reportage-films, elders in Afrika (en in Israel) gemaakt, afleverde, gaf tijdens deze laatste reis weer blijk van extra activiteit. Ten koste van zeer grote in spanningen maakten deze KRO-medewer- kers op de terugreis nog een bliksemre- portage over de in de grootste ellende verkerende stam der Watoesji (150.000 mensen), die uit de nu onafhankelijke staat Roeanda moest vluchten en nu in het nabuurland Boeroendi leeft. Dit film verslag komt uit in het actuMiteiten-maga- zine „Brandpunt" van a.s. zaterdag. Er wordt vandaag een dodenmasker ge maakt van de zondag overleden schilder H. F. Boot. Door omstandigheden kan de door de fa milie van de schilder aangekondigde op baring in het Frans Halsmuseum op woens dag geen doorgang vinden. Men kan dus uitsluitend op donderdag a.s., van 10 tot 12 uur. afscheid van Henri Frédéric Boot nemen. De teraardebestelling heeft don derdag 7 maart plaats op de begraafplaats Westerveld, na aankomst van de trein van 15.31 uur. De stoet zal vanuit het Frans Halsmuseum vertrekken. De Londense politie heeft het vermoe den uitgesproken dat Goya's portret van de Hertog van Wellington, dat ander half jaar geleden uit de National Gallery in Londen is gestolen, door de dieven is vernietigd om ontdekking te voorkomen. De waarde van het doek bedraagt bijna anderhalf miljoen gulden. Irving Berlin. De vereniging van film-producers heeft zondagavond de be roemde componist Irving Berlin in Holly wood onderscheiden met haar „Mijlpaal". Het was de eerste keer sinds 1913 dat Berlin op soortgelijke wijze in Hollywood werd gehuldigd; in dat jaar bood Show business Club „The Friars" heb een diner aan voor zijn „Alexander Ragtime Band". De 75-jarige componist, ontving geluk wensen van drie presidenten, Kennedy, Truman en Eisenhower. Zweeds dichteresje, De twaalfjarige Ylva Nilsson uit Stockholm, die al op vier jarige leeftijd lezen kon en als zeven jarige haar eerste gedicht schreef, zal binnenkort een verzameling gedichten van haar hand in druk zien verschijnen. Een uitgever deed haar het aanbod ndat zij in een televisie-programma was opgetreden. Ylva leest graag gedichten en speelt viool als zij haar huiswerk voor school klaar heeft en verder houdt zij van paardrijden. Op de vraag wat haar schoolgenoten van haar denken antwoordde ze heel open hartig: „Ze noemen me Het Genie, maar ze vinden me natuurlijk vervelend HILVERSUM I. 402 m. 746 kc/s. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00-24.00 VARA VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgym nastiek. 7.20 Socialistisch strijdlied. 7.23 Lichte ochtendklanken (gr.) (Om 7.35 Van de voorpagina, praatje). 8.00 Nieuws en so cialistisch strijdlied. 8.18 Lichte grammo- foonmuziek. 8.40 Orgelspel. 9.00 Gymnas tiek voor de vrouw. 9.10 Kookpraatje. 9.15 Klassieke grammofoonmuziek. 9.35 Water standen. 9.40 Schoolradio. VPRO: 10.00 In zicht en uitzicht, lezing. 10.05 Morgenwij ding. VARA: 10.20 Voor de vrouw. 11.00 Dit is Uw leven. 12.00 Voor het platteland. 12.05 Lichte grammofoonmuziek (12.30- 12.33 Mededelingen t.b.v. land- en tuin bouw). 13.00 Nieuws. 13.15 Lichte orkest muziek. 13.45 Gesproken portret. 14.00 Koorzang. 15.00 Zomerplannen voor De Born, gesprek. 15.10 Voor de jeugd. 17.00 Amateurprog. 17.30 Tentoonstellings agenda. 17.35 Filmmelodieën. 17.50 Rege ringsuitzending: Geven en nemen Tips voor weggebruikers. 18.00 Nieuws en com mentaar. 18.20 Actualiteiten. 18.30 Radio- Volks-Universiteit: Spotlight op het toneel, door drs. G. J. de Voogd. 19.00 Voor de kinderen. 19.10 Joods programma. VPRO: 19.30 Voor de jeugd. VARA: 20.00 Nieuws. 20.05 Ramblers Hit Parade. 20.35 Kaf en koren, wekelijkse notities. 20.45 Het mooie meisje Aiko, hoorspel. 21.50 Promenade orkest en solisten: Operette-melodieën. 22.30 Nieuws. 22.40 Amusementsmuziek. 22.55 Met repeteren begint het: Repetitie met het Radio Filharmonisch orkest. 23.55- 24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. 1007 kc/s. 7.00- 24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nieuws en SOS-berichten. 7.10 Dagopening. 7.25 Grammofoonmuziek. 7 45 Radiokrant. 8.00 Nieuws. 8.15 Lichte grammofoonmuziek. 9.00 Voor de zieken. 9.35 Grammofoonmuziek 9.40 Voor de vrouw 1010 Grammofoonmuziek. 10.15 Morgendienst. 10.45 Samenzang: Geestelij ke liederen, (herhaling van zondag 3 maart jl.). 11.10 De jeugd op eigen wie ken, hoorspel (deel 8 - herhaling van don derdag 28 februari jl.). 11.35 Lichte gram mofoonmuziek. 12.10 Accordeonorkest. 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuin bouw. 12.33 Licht orkest en zangsoliste. 12.53 Grammofoonmuziek, eventueel ac tualiteiten. 13.00 Nieuws. 13.15 Licht in strumentaal trio. 13.45 Moderne pianomu ziek (gr.). 14.30 Fragmenten uit operette en musicals (gr.). 15.00 Muziekstudenten - studentenmuziek. 15.50 Bijbelvertelling voor de jeugd. 16.00 Voor de jeugd. 17.15 Vrije tijdwel besteed. 17.30 Lichte grammofoonmuziek. 17.40 Beursberichten. 17.45 Licht ensemble met zangsolist. 18.05 Gemengd koor. 18.30 Het spectrum, le zingen. 18.45 Nieuwe grammofoonplaten. 19.00 Nieuws en weerberichten. 19.10 Op de man af, praatje. 19.15 Leger des Heils- kwartier (gr.). 19.30 Radiokrant. 19.50 So praan en piano: klassieke liederen. 20.00 Bij de gratie Gods, klankbeeld. 20.35 Grammofoonmuziek. 21.30 Zuidamerikaan- se muziek (gr.). 21.45 Kanttekeningen. 22.00 Koninklijke militaire kapel. 22.30 Nieuws. 22.40 Avondoverdenking. 22.55 Si mon Boccanegra, opera (gr.). 23.55-24.00 Nieuws. BRUSSEL 324 m. 12.00 Nieuws. 12 03 Lichte muziek. 12.30 Weerbericht. 12.35 Gevarieerde muziek. 12.50 Beursberichten. 13.00 Nieuws. 13.15 Kamermuziek. 14.00 Nieuws 14.03 School radio. 15.00 Jeugdkoorzang. 15.30 Symfoni sche muziek. 16.00 Nieuws. 16.03 Beursbe richten. 16.09 Engelse les. 16.24 Lichte mu ziek. 17.00 Nieuws. 17.15 Kamermuziek. 17.45 Klassieke muziek. 18.00 Nieuws. 18.03 Cellomuziek. 18.10 Lekenmoraal en filoso fie. 18.30 Voor de soldaten. 18.50 Radiokro niek. 19.00 Nieuws. 19.25 Reportage. 20.15 Gevarieerde muziek. 20.25 ^Reportage. 21.20 Lichte muziek. 21.30 Pedagogisch praatje. 21.40 Klassieke muziek. 22.00 Nieuws. 22.15 Volksdansmuziek. 22.35 De zeven kunsten. 23.00 Nieuws. 23.05 Jazzmuziek. 23.55 Nieuws. 24.00-0.45 Voor de zeelieden. VOOR DINSDAG NTS. 19.30 Internationaal Agrarisch Nieuws. 20.00 Journaal. NCRV: 20 20 Me mo. 20.35 Pas geperst. 21.05 Nigeria, do cumentaire reportage. 21.30 Is de wel vaart gelijk verdeeld in Nederland?, fo rum. 22.10 Komt, laat ons juichen den Here.zang en voordracht. NTS: 22.20- 22.25 Journaal. VOOR WOENSDAG AVRO: 17.00 Voor de kinderen, nts; 17.35-17.45 De Verrekijker, internationaal jeugdjournaal. 19.30 Commentaar, kritisch bulletin. NTS: 20.00 Journaal en weerover- zicht. AVRO: 20.20 In AVRO's Televizier. 20.30 Populaire liedjes en melodietjes. 21.15 Literaire ontmoetingen. 21.55 Rondo Sin- fonico: Noordelijk Filharmonisch Orkest; klassieke en moderne muziek. NTS: 22.35- 22.40 Journaal.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 7