A G E N A 18eHUISH@UDBEURS TOEGANGSPRIJS F 2.- Geen partijdigheid bij bur gemeestersbenoemingen Wffia. honing Rambot en snijdertje Miks Kort en bondig P o 11 e, Pelli en PinMo e Grote belangstelling voor inenting tegen polio in Opheusden Politie-agent redt zijn buurman In januari bijna 1300 nieuwe woningen Uitvaartdienst koningin Wilhelmina op grammofoonplaten Afrikaanse studenten in de Drommedaris Hogere aanslaggrens inkomstenbelasting Twee doden in het verkeer Eerste aardbei kwam uit Zaltbommel Steeds zachter z NU MODERN WASSEN WASMACHINE BLAUW WOENSDAG 6 MAART 1963 In Haarlem Beverwijk Velsen-lJ muiden Pries houdt 3 maanden voor bigamie MINISTER TOXOPEUS WIJST VERWIJT AF Eerste „tulpenmeisje" is op weg naar New York 0OO0OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO 0OOOOOOOOOOOOO0OOGGG0OOOOOOO Si 89. „Hé, Polle, waar wil je nu weer naar toeKom toch hier bij ons zitten en wees blij, dat we met ons schip klaar zijn". „Laat hem toch, Pelli, mis schien wil hij de boot eens uit de verte bekijken". „Ik heb alleen maar de wielen gehaald, Pingo!" „Oh, lieve hemeltje! Die verbrijzelt ons hele schip! En ik heb helemaal geen zin nog meer schepen te bouwen! in Zeg ieder geval op het ogenblik niet! Oh, ik durf gewoon niet te kijken! vertel eens, wat wil jij eigenlijk met die wielen gaan doen, die trouwens nu geen wielen meer zijn? Het schip is toch helemaal klaar? Nou, vertel eens eventjes!D Een beeld van de grote belangstelling voor de massale inenting tegen polio, die in Opheusden is begonnen. De bevolking van Opheusden (gem. Kesteren) heeft zich verdrongen voor het wijkgebouw om de kinderen te laten in enten tegen kinderverlamming. Een groot gedeelte van de jeugdige be volking van dit Gelderse dorp was niet tegen kinderverlamming en trouwens ook niet tegen andere ziekten ingeënt. Prin cipiële redenen zouden hierbij een rol hebben gespeeld evenals een zekere zor geloosheid. ïn de afgelopen maanden werd evenwel in Opheusden bij zes kinderen kinderver lamming geconstateerd. De medici vrees de een epidimie bij stijging van de tem peratuur, daar in Opheusden slechts der tig percent van de kinderen is ingeënt. Gisteren, de eerste dag dat deze gele genheid open stond, was de opkomst zo groot dat men zelfs entstof tekort kwam. De voorraad moest in Ti el worden aan gevuld. Ruim vierhonderd kinderen en tweehonderd volwassenen werden ingeënt. Daardoor is het percentage kinderen, dat is ingeënt, nu ruim verdubbeld van der tig tot ongeveer zeventig percent. De nu ingeënte personen krijgen vol gende maand een tweede injectie. Van gemeentewege is men van mening dat door de zeer spontane opkomst de inen ting een enorm succes is geworden. In de Nederlandse hervormde kerk (ge reformeerde bond) is zondag een kansel- boodschap voorgelezen, waarin tegen de inenting geen bezwaar werd gemaakt. Aan de omstreeks dertienhonderd leden van de gereformeerde gemeente werd zelf de be slissing over al of niet inenten gelaten. Vanavond kan de bevolking van Keste ren zich laten inenten. Een politieagent heeft in Schiebroek een 36-jange onvoorzichtige mon teur vermoedelijk het leven gered. Deze man was in zijn kelder in een flatgebouw bezig zijn bromfiets te repareren. In de afgesloten kelderruimte had hij het elek trische kacheltje aanstaan en bij het schoonmaken gebruikte hij benzine. Toen hij klaar was en het kacheltje uit deed is waarschijnlijk een vonk ontstaan. In ieder geval deed zich een hevige ont ploffing voor terwijl brand ontstond. De monteur was door de klap in een hoek geslingerd waar hij versuft werd aange troffen door de buurman, de agent van politie H. D. van Asperen, die op de knal was afgekomen. Deze sleepte eerst de monteur uit de brandende kelderruimte en waarschuwde daarna politie. G.G.D. en brandweer. De brandweer bluste snel het vuur, de G.G.D. nam de monteur ter observatie mee naar het ziekenhuis en de politie schreef het pro- ces-verbaal. In januari 1963 zijn volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek 1281 nieuwe wo ningen gereedgekomen. In januari 1962 werden 4882 woningen opgeleverd. Van de in januari 1963 voltooide woningen werden er 81 uitgevoerd in systeembouw. Sedert 1945 zijn nu totaal 1.015.385 wo ningen gebouwd. In januari 1963 werd een begin gemaakt met de bouw van 1297 wo ningen (in januari 1962 met 6641 woningen) Daar het aantal in aanbouw genomen woningen in januari groter was dan dat van de gereedgekomen woningen, steeg het aantal in aanbouw zijnde woningen tot 122.286 op het eind van die maand. c Stadsschouwburg, vandaag 19.30 u.: Inter- scholair Jeugdtournooi (toneel). Donderdag 20 u.: De Nederlandse Comedie met „Wat u maar wilt" van Shakespeare. Regie: Han Bentz van den Berg. Concertgebouw, vandaag 20 u.: Recital door Antoinette Blom, alt, en George van Renesse, piano. Donderdag 20 u.: Orgel concert door Albert de Klerk. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 20 u.: „West Side Story", 14 j. Frans Hals, 14, 19 en 21.15 u.: „Invasie op Guam", 14 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Follow that dream", a.l. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Ontsnapt uit San Pablo", 14 j. Minerva, 20.15 u.: „Romance a la carte", a.l. Rembrandt, 14 en 20 u.: „De langste dag", 14 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Meisjes, mis dadigers en jazz", 18 j. Studio, 14.15 u.: „Het web van de spi:.", 14 j.; 20 u.: „Oordeel te Neurenberg", 14 j. Monopole (Zandvoort), geen filmvoorstel ling. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Werken uit de Haarlemse School van de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks geopend van 10-17 u.; zondag van 13-17 u. In het Prentenkabinet: expositie „Winters Haarlem". Tot en met 24 maart. Kunstzaal „In 't Goede Uur" (Nieuwe Kerksplein): Expositie van grafiek van G. L. van den Eerenbeemt. Tot en met 31 maart. Dagelijks geopend van 10-18 u. en van 20-22 u.: Klassiek grammofoonplaten- concert van 21-22 u.: Pergolesi. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3) Tentoonstelling van schilderijen van mevrouw M Stevens-Visser. Tot en met 25 maart. Dagelijks geopend van 9- 17 u. en tijdens de klassieke grammofoon- platenconcerten op maandag, woensdag en vrijdag van 18-20 u. Teylers Museum (Spaarne 16): Expositie van tekeningen Hollandse Italiaanse en Fransche School, 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks (behalve maandag) ge opend van 11-15 u. Eerste zondag van de maand 13-15 u. Rest. Vreeburgh, Kerkplein 16, Bloemen- daal- Expositie van werkgroep „Femhout". Geopend tot en met 16 maart. DIVERSEN Raadhuis Halfweg, vandaag 19.30 uur gemeenteraadsvergadering Haarlemmer- liede en Spaamwoude. Raadhuis Hoofddorp, donderdag 14.30 u.: gemeenteraadsvergadering Haarlemmer meer. Café-chantant „Adam en Eva", Raam- vest Iedere avond (behalve maandag) ge- 'opend van 20-2 u. Van 21-23.15 u.: Cabaret door Fiet en Frans Koster, Marian Berk en Han Reiziger (piano). (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 1 maart). WOENSDAG 6 MAART Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Patricia en de leeuw". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Eenzaam zijn de ontembaren". DONDERDAG 7 MAART Kennemer Theater: Géén voorstelling. Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Eenzaam zij i de ontembaren". WOENSDAG 6 MAART City, 20 u.: „Sergeant X van het vreem delingenlegioen". Rex, 20 u.: „De schat van de blauwe mannen". Pieter Vermculenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. Kerbert-asiel, Herenduinweg 8, dagelijks (behalve zaterdag en zondag): 9 tot 12 en 16 tot 19 uur. Openbare leeszaal. Plein 1945: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 uur: filiaal Wijker- straatweg 77, Velsen-Noord: 14 tot 17 uur (jeugd); filiaal Wiistelaan 79, Santpoort 14 tot 1' uur (jeugd). R.K. leeszaal, Willemsbeekweg no. 96 14.30 tot 17.30 uur; Jozefhuis, Ban.jaert- straat, Velsen-Noord: 14 tot 17 uur; filiaal Wiistelaan 79, Santpoort: 14 tot 17 u. jeugd) DONDERDAG 7 MAART City, 20 u.: „De laatste dagen van Pcmpeï". Rex, 20 u.: „De schat van de blauwe mannen". Pieter Vermeulenmuseum: Zie onder woensdag. Openbare leeszaal, Plein 1945: 10 tot 12 30 uur; filiaal Velsen-Noord: 10 tot 12 u. R.K. leeszaal, Willemsbeekweg no. 96 donderdag gesloten. De Koningin heeft het initiatief geno men om de geluidsopnamen van de kerk dienst, gehouden bij de begrafenis van koningin Wilhelmina op 8 december 1962 in de Nieuwe Kerk te Delft, als historisch document en getuigenis voor het Neder landse volk een blijvende betekenis te ge ven. Dit zal geschieden in de vorm van een album met grammofoonplaten en tekst. Handelend in de geest van haar moe der wenst de Koningin, dat de baten van deze uitgaven ten goede zullen komen van het oecumenisch jongerenwerk in de ruim ste zin van het woord. Van vrijdag af zullen de ongeveer der tig uit Bulgarijë naar ons land gekomen studenten uit Kenya en Ghana in het in ternationaal studentencentrum „De Drom medaris" te Enkhuizen zijn onderge bracht. Zij zullen daar blijven tot een vast onderdak voor hen is gevonden. Zaterdag begint een vierdaagse cursus voor de jongelui ter aanpassing aan de voor hen vreemde omstandigheden, leef- en studiegewoonten in ons land. Deze cur sus wordt gegeven door de heer Wackie Eijsten, president van de Nederlandse stu dentenraad en mr. F. Hondius, secretaris van het Institute of social studies Den Haag. Een cursus in de Nederlandse taal wordt voorbereid. Advertentie IN RAI-GEBOUW T/M 10 MAART DAGEL 10-1' EN 19-22.30 UUR - ZONDAG 10-17 UUR per pers. (incl. bel.) De Hoge Raad heeft het cassatieberoep in de zaak tegen de wegens bigamie ver oordeelde 29-jarige inwoner van Leeuwar den verworpen. Hij houd* derhalve de ge vangenisstraf van drie maanden, die hem was opgelegd. Dit vonnis werd door het gerechtshof te Leeuwarden bevestigd. De man was in juli 1961 in Rangoon ge trouwd met een Birmaanse vrouw, hoewel zijn in november 1960 gesloten huwelijk met een Engelse nog niet ontbonden was. (Van onze parlementaire redacteur) Minister Toxopeus heeft gisteravond in de Eerste Kamer ontkend, dat hij partijdig en niet objectief zou zijn opgetreden bij het benoemen van burgemeesters. Met een toespeling op de destijds nogal omstreden benoeming van een liberale burgemeester in de nieuwe gemeente Noordoostpolder onthulde de bewindsman dat het niet in zijn bedoeling ligt, in de gemeenten Wer kendam en Woudriehem een liberale bur gemeester aan te stellen. Overigens meen de hij, dat hij zijn politieke groepering (V.V.D.) niet heeft „vertild" bij de burge meestersbenoemingen gedurende zjjn ambtsperiode. Dat het met de vervulling van de vaca tures in Werkenddm en Woudriehem erg moeizaam gaat, wilde hij wel toegeven. De heer Reyers (C.H.U.) had opgemerkt dat Woudriehem nu al een jaar lang geen burgemeester heeft. „Een gemeente zou in die tijd totaal kunnen verwilderen", meende hij De minister zag het wat min der somberen. In het benoemingsbeleid past geen in vloed van de gemeenteraden, zei minister Toxopeus, want de burgemeesters moeten buiten het politiek strijdgewoel in hun gemeenten staan. Advertentie slechts 15 cent met Reckitts Over de agglomeraties (belangrijk bij de kabinetsformatie, meende de heer Mat- ser, K.V.P.) zei de minister, dat hij ervan overtuigd was dat er voor de drie grote een wettelijke regeling moet komen. Hij was overigens niet afkerig van een al gemene regeling voor een aantal gemeen ten, buiten die voor de drie grote agglo meraties. Het introduceren van het dis trict als bestuursvorm tussen de provincies en de gemeenten leek hem niet zo drin gend als over het algemeen wordt voor gesteld. Decentralisatie De decentralisatie van bestuur is vol gens de bewindsman geen zaak die van de ene dag op de andere kan worden ver werkelijkt. Ondanks de critiek die hij van verscheidene zijden op zijn decentralisatie beleid had vernomen, was de minister er van overtuigd dat hij al het mogelijke had gedaan meer bestuurstaken af te stoten naar provincies en gemeenten. Het vol gende kabinet zou er naar zijp mening goed 'aaW'döeb de decentralisatie te blijven bevorderen, hoe zeer ook de ontwikkeling van-'öe friaaKchèppij een centraliserende tendens vertoont. De balans die de heer Tjalma (A.R.P.) over de spoedig aflopende bewindstermijn van mr. Toxopeus opmaakte, was duide lijk: „De minister is zijn opponenten steeds hoofs tegemoetgetreden. maar is nooit diep op argumenten ingegaan". „Als minister moet je dat ook niet altijd doen", zei hij Het weerhield er de Eerste Kamer niet van de begroting van Binnenlandse Zaken zonder hoofdelijke stemming aan te nemen, onder aantekening dat de heer Haken (C.P.N.) geacht wenste te worden tegen gestemd te hebben. Ook zonder hoofdelijke stemming passeerden de begrotingen van het Algemeen Burgerlijk Pensioenfonds en het Staatsdrukkerij- en Uitgeversbedrijf. De staatsdrukkerij heeft bij de Eerste Kamer weinig eer ingelegd met de nieuwe opmaak van de Staatscourant Het betreft hier echter een proefneming, zei de mi nister. Hij zal nauwlettend toezien hoe het de Staatscourant verder vergaat. IV, 4243. De lijfarts van koning Rambot en de andere dokters waren er vanhopig onder, dat niemand iets kon bedenken om de zwaarmoedige vorst wat op te wek ken. Van alles hadden ze al geprobeerd, maar niets hielp. Zelfs werden er in alle steden bekendmakingen aangeplakt waar in een rijke beloning werd beloofd aan hem, die in staat zou zijn, de koning aan het lachen te maken. Van onze parlementaire redacteur) De Tweede Kamer is gisteren zonder hoofdelijke stemming akkoord gegaan met verhoging van de aanslaggrens voor de inkomstenbelasting van 8000.- tot f 8650. met ingang van 1 januari 1963. Beneden deze grens wordt volstaan met de heffing van loonbelasting. Tevens is aangenomen het wetsontwerp tot regeling van kapitaaluitgaven van pu bliekrechtelijke lichamen, waarmee wordt beoogd, dergelijke uitgaven te beletten in dien er geen zekerheid van vaste financie ring is. Tegen de zin van minister Zijlstra werden enige amendementen aanvaard, waaronder een voorstel tot wettelijke be krachtiging achteraaf van ministeriële besluiten krachtens het nu aangenomen wetsontwerp. Zonder discussie stemde de Kamer in met de intrekking van de uit 1917 dateren de mollen-, egels- en kikvorsenwet De omstandigheden die destijds aanleiding vormden tot wettelijke bescherming van deze dieren worden thans in mindere mate aanwezig geacht. De Kamer aanvaardde verder een tech nische herziening van de wetgeving op de accijns van alcoholhoudende stoffen en van de accijns van bier. Het ging hier om een geheel aan de tijdsomstandigheden aange paste regeling voor de alcoholindustrie. De tarieven zijn bij deze herziening buiten be schouwing gelaten. De tot dusverre be staande accijnswetgeving was vrij sterk verbrokkeld. De oudste wet dateerde van een eeuw geleden. ROTTERDAM (ANP) Het wordt weer lente. Dat gevoel hadden allen, die dins dagmiddag op de Wilhelminakade in Rot terdam het eerste Nederlandse „tulpen meisje"- van dit seizoen de 23-jarige Nel van Geest uit 's Gravenzande, redersdoch ter, studente in de Engelse taal yityuif- den op haar reis met de „Rijndam'? naar Amerika,- Gekleed in het blauwe „Jacóba van Beieren"-costuum van de Keukenhof, de armen vol fleurige tulpen en uitbundig lachend naar iedereen, die haar maar be wonderen wilde, was de studente de char mante voorbode van zonniger dagen, die nu komen moeten. Nel van Geest is een van de vier meisjes, die op uitnodiging van de Holland-Amerika Lijn en de Keukenhof op reizen van de „Seven Seas", de „Rotterdam", de „Nieuw Amsterdam" en de „Rijndam" de passagiers een voorproefje moeten geven van de Nederlandse bollentijd. Dat ge beurt op de traditioneel geworden tulpen- tochten van de schepen van de H.A.L., waarvoor de Keukenhof 25.000 bloemen be schikbaar heeft gesteld, die door de K.L.M. naar New York worden overgevlogen. De tulpen worden vers gehouden in de aard appelcellen van de schepen en dagelijks komen er nieuwe op de tafeltjes en in de hutten. De „tulpenmeisjes" zorgen voor voorlichting door middel van voordrach ten, dia's en films. De vijftienjarige Wim van Wegen uit Bant is als gevolg van een verkeersongeval op de Frieseweg tussen Lemmer en Em- meloord om het leven gekomen. In het ziekenhuis te Sittard is de zeven tienjarige mejuffrouw Van Erp uit Geleen overleden aan de gevolgen van een ver keersongeval. Zondag was de scooter, waarop zij als duo-passagiere meereed, tengevolge van de gladheid van de weg in de Mauritsstraat te Stein geslipt. De eerste aardbei, die maandag op de groenten- en vruchtenveiling voor Utrecht en omstreken is aangevoerd, blijkt een aardbei met een geschiedenis te zijn. De aardbei, die 2,40 opbracht op de veiling, was eerdervoor (0,60 gekocht op de veiling in Zaltbommel en voor de grap naar U.trecht gebracht. Oplichting. De rechtbank in Amster dam heeft een 46-jarige zich administra teur noemende man uit de hoofdstad we gens meermalen gepleegde oplichting van woningzoekenden veroordeeld tot een ge vangenisstraf van een jaar, De verdachte beloofde woningzoekenden voor een wo ning te kunnen zorgen als zij hem geld gaven. Op deze wijze verrijkte hij zich met ongeveer 8.000. Jonge Duitsers. Uit Bielefeld komt een jeugdgroep van de „Gesellschaft für Christlich-Juedische Zusammenarbeit" op zaterdag 23 maart naar Arnhem en Am sterdam om contacten met Nederlandse jongeren te leggen. Inbraak. Bij een inbraak in een juwe lierszaak in de Roelof Hartstraat in Am sterdam-Zuid hebben inbrekers gouden sieraden en horloges meegenomen voor een geschatte winkelwaarde van 25.000. Eervol ontslag. Op zijn verzoek is de heer F. van 't Sant op de meest eervolle wijze ontheven van zijn functie als raad adviseur van het koninklijk huis. Ridder. Tot ridder in de orde van Oranje-Nassau is benoemd de heer P. van der Kraan, hoofdambtenaar voor sociaal werk bij de gemeentelijke dienst voor so ciale zaken te Rotterdam. Mevrouw Straalman-Kremer. In een buitengewone raadsvergadering heeft bur gemeester Boot van Hilversum aan oud wethouder mevrouw H. Straalman-Kremer de gouden legpenning der gemeente over handigd. Haar naam werd opgenomen in het Gulden Boek van Hilversum. Mevrouw Straalman-Kremer is ruim 35 jaar lid van de gemeenteraad geweest, waarvan der tien jaar als wethouder. Landelijk kreeg zij vooral bekendheid door haar radiopraatjes voor de VARA-microfoqn en haar werk voor de coöperaties en voor de drankbe strijding. - Maasdam-onderzoek. De zitting van het „Seeamt" in Bremen, ter behandeling van de gebeurtenissen met de „Maasdam" wordt maandag 11 maart gehouden. Belasting lager. B en W. van Gro ningen hebben de raad voorgesteld de ver makelijkheidsbelasting voor de bioscopen te verlagen van 25 tot 20 percent. Een der gelijk tarief geldt reeds voor toneelvoor stellingen. Deze verlaging zal de gemeente jaarlijks 47.000,aan inkomsten kosten. Veelzijdig. De Dordtse politie heeft de veelzijdigheid van een 27-jarige Dord- tenaar die er twee beroepen op na houdt, monteur en dameskapper, te laag aange slagen. De politie had de man gearresteerd omdat hij verdacht wordt in binnen- en buitenland tal van auto's te hebben ge stolen. Hij werd opgesloten in het politie bureau, maar toen men hem uit de cel wilde halen bleek, dat hij kans had gezien uit te breken. Het knmi deelt mee: Toenemende zuidwestelijke winden heb ben de aanvoer van zachte lucht naar ons (land versterkt. In de afgelopen nacht la gen de minimumtemperaturen rond 5 gra den Celsius boven nul. De zuidwestelijke winden worden in stand gehouden door een hogedrukgebied boven de Alpen, dat zich in de afgelopen 24 uur over een groot deel van de Middellandse Zee en de Balkan uitbreidde, en door een oceaan-depressie die naar het zeegebied ten zuidoosten van IJsland trok. De fronten van de depressie drongen over de Noordzee in de richting van Scan dinavië op, waar zij een flinke daling van de luchtdruk veroorzaken en de vorst ver drijven. De dooi dringt nu over een breed front Noord- en Midden-Europa binnen. Langs het koufront van de depressie trek ken storingen met regen over Ierland en Schotland naar het noordoosten. De fron tale zone zal morgen dichter bij ons land komen, maar er zal hier waarschijnlijk nog geen regen vallen. De wind wordt meer zuidelijk, maar blijft zachte lucht aanvoeren. WEERRAPPORTEN Maximum-tempex aturen binnen- en buitenland Neerslag' laatste 24 uur 2 e d .5 CopyrlgM P. t B. Bo* 6 Cop«nhog«o Den Helder zwaar bew zzw 7 0 Ypenburg zwaar bew zzw 9 0 Vlissingen zwaar bew z 5 0 Eelde geheel beu zzw 6 0 De Bilt geheel bev. zzw 9 0 Twente geheel bew zzw 10 0 Eindhoven zwaar bew zzw 12 0 Zd-Limburg zwaar bew z 12 0 Helsinki zzw 1 0 Stockholm geheel bew zw 3 0 Oslo mist windst. -5 2 Kopenhagen geheel bew zw 1 20,7 Aberdeen zwaar bew. zzw 7 0.6 Londen zwaar bew. z 10 0 Amsterdam geheel bew z 8 0 Brussel zwaar bew. zzw 13 0 Luxemburg zwaar bew. z 9 0 Parijs zwaar bew z 11 0 Rordeaux onbewolkt O 17 0 Grenoble onbewolkt windst. 13 0 Nice onbewolkt n 14 0 Berlijn geheel bew z 7 0 Frankfort zwaar bew. z 7 0 München zwaar bew. zzw 5 0 Zurich zwaar bew. windst. 8 0 Locarno onbewolkt windst. 15 0 Wenen half bew windst. 7 0 Innsbruck licht bew verand. 8 0 Athene onbewolkt nnw 9 Rome zwaar bew. windst. 16 0 Ajaccio onbewolkt ono 14 0 Madrid onbewolkt windst 16 0 Mallorca mist windst. 15 0 Lissabon onbewolkt no 20 0 Donderdag 'i maart Zon op 7.15 uur, onder 18.29 uur. Maan op 15.20 uur, onder 6.18 uur. Maanstanden 10 maart 8 49 uur volle maan. 18 maart 13 08 uur laatste kwartier 25 maart 13 10 uur nieuwe maan. Hoog en laag water in l lmuiden Woensdag 6 maart Hoog water 0.58 en 13 27 uur Laag water 8 44 en. 21 24 uur. Donderdag 7 maart Hoog water 2.03 en 14.24 uur. Laag water 9.47 en 22.22 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 2