Kroesjtsjevs schoonzoon op pauselijke ontvangst SUNIL WAST STRALEND WIT Britse regering was niet onkundig van Bidaults verblijf in Engeland I WERELDNIEUWS Van dag tot dag Eén. mae Uitzonderlijk Vaticaan huiverig voor persoonlijke audiëntie die hij zou begeren Argouds verblijf in München pas nu toegegeven Vorberg uit Spanje naar West-Duitsland gebracht Zij houdt zich van de domme om zaak niet op de spits te drijven de Socialisten steeds sterker tegen de Frans-Duitse unie Neger-terrorist in Zuid-Afrika ter dood veroordeeld Russisch reisbureau door bom vernield €)p de <=^raatótccl WOENSDAG MAART 1963 3 zo boeiend is na PANORAMA Assistent van „euthanasie- professorWerner Hey de Tegenspraken Daarmee is Sunil het meest complete wasmiddel voor de grote witte was en tegelijk voor nylon en andere moderne stoffen. Sunil wast veilig en behoedzaam, Sunil wast stralend wit. Geen wonder dat Sunil Nederlands grootste wasmiddel is. Een speciaal ingrediënt in Sunil gaat het vergelen van nylon e.d. tegen. Hoongelach H onorarium Aan Flip Je Cri Eén man maakt op het ogenblik uit, wat het hele Westduitse volk aangaat: Aden auer rommelt in de voorraad van zijn potentiële opvolgers en doet een willekeu rige keuze, onder invloed van zeer per soonlijke sym- en antipathieën. De voor beelden van steeds verderschrijdende on achtzaamheid ten opzichte van vrijheid en democratie in de Westduitse Bondsre publiek nemen hand over hand toe. De periode van krampachtig „doen alsof" is voor de Westduitse topfiguren te lang ge bleken om de omringende bondgenoten en vijanden in slaap te wiegen. In zekere zin is het een geluk, dat de politieke onvol wassenheid en het wankele democratische karakter van het nieuwe Duitsland in een tijd van volle vrede aan de dag treden, zodat de vrienden zich nog kunnen bezin nen op een voorzichtiger en gereserveerder houding bij hun internationaal-politieke keuze. Die vrienden behoeven geen vijanden te worden, doch evenmin onderdanige mee lopers. Er moet in Europa nog heel wat geordend en herordend worden, wil men de westelijke allianties enige stabiliteit en betrouwbaarheid verlenen. Dat ons land en zijn politieke soort- en lotgenoten in het zuiden en het noorden door deze ont wikkeling zich nog sterker de nuchterheid en het onderscheidingsvermogen van Engeland zullen herinneren, die indertijd op het nippertje de vrijheid van Europa hebben gered, staat nu wel vast. De grote vraag is echter, of zij de consequenties daarvan zullen durven aanvaarden en er zelfs economische offers voor over zullen hebben om die band met het niet-continen- tale westen zoveel mogelijk te verstevi gen. In de trieste gebeurtenissen te Hooge- veen, waar boerengezinnen uit hun boer derijen worden gezet op last van het Landbouwschap en waar opgewonden jon geren slaags zijn geraakt met de rijks politie, is de houding van de burgemeester van Hoogeveen eigenlijk de meest prak tische en reële. Hij heeft geprobeerd de zaak „in der minne te schikken" onder het motief, dat de betrokken boeren voor hem toch boven alles „burgers van Hoo geveen" blijven. Men kan deze formule uitbreiden met de bedoeling, die erachter steekt: wat ze ook hebben misdaan en hoe dom ze ook te werk gaan, ik acht het mijn plicht te zorgen dat ze niet vólkomen geruïneerd en verkommerd ra ken. De burgemeester heeft geen succes ge had met zijn bemiddelingspogingen, aan gezien de halsstarrige boeren door het dol le heen zijn en zich als het ware met het hoofd vooruit tegen de muur werpen. Men kan aannemen dat deze fanatieke fatalisten er vast van overtuigd zijn, het recht aan hun zijde te hebben. Zij zien de ontwikkeling als een botsing tussen recht en macht, waarbij de gewapende arm van de overheid sterker blijkt dan de geweld loze rebellie. Nu er ook van de zijde der burgers geweld is gepleegd, is de zaak van de vrije boeren nog zwakker komen te staan dan ze al stond. Toch moet worden vooropgesteld, dat een dergelijke ongelukkige loop van gebeur tenissen niet tot aan het bittere einde met formele maatregelen kan worden op gevangen. Er is een voor Nederlandse begrippen en moraal onaanvaardbare toestand ontstaan, die met uitzonderlijke en taktische manoeuvres zal moeten wor den opgelost. Even onaanvaardbaar als het saboteren van wettelijk gerechtvaar digde instituties (waaraan deze boeren zich hebben schuldig gemaakt) zou het zijn dat door het onvermurwbaar en con sequent doorvoeren van generaliserende formules een aantal Nederlandse boeren- burgers in de grootste ellende zou komen te verkeren. Een incidentele en op de omstandigheden afgpstemde oplossing moet in het belang van alle partijen mogelijk zijn. In Neder landse omstandigheden mag een on-Neder- lands geweld niet het laatste woord heb ben. (Van onze correspondent) ROME De geruchten dat de schoon zoon van Kroesjtsjev, Alexei Adzjoebei, hoofdredacteur van het Russische, rege ringsorgaan Izvestia, door Paus Joan nes in audiëntie ontvangen zal worden, blijven aanhouden. Dinsdag gonsde Rome van de mededelingen daaromtrent en de onmiddellijk daarop volgende tegenspra ken. Het is altijd buitengewoon 1 ïoeilijk de muur van de stilzwijgendheid te door breken die het Vaticaan omgeeft en ook ditmaal is het enige wat men in kringen van het staatssecretariaat te horen krijgt, een kort „geen commentaar". Natuurlijk zou zulk een audiëntie een gebeurtenis van grote betekenis zijn, daar het nog nooit is voorgekomen dat een zo vooraan staand communist persoonlijk contact had met een Paus. Nu is het waar dat de verhoudingen tussen het Vaticaan en de Sovjet-Unie min der slecht zijn dan in het verleden. Kroesj tsjev heeft een paar maal een gelukstele gram aan de Paus gezonden, de Russi sche delegatie heeft zijn instemming be tuigd met de toekenning van de Balzan- prijs voor de vrede aan de Paus, er zijn waarnemers van de Russische Orthodoxe kerk aanwezig geweest bij het concilie, verder is er de vrijlating van de bisschop der geünieerde Oekrainische kerk, mon seigneur Slipji, en zo zijn er nog wel en kele andere dingen die op een wat min der gespannen verhouding wijzen. Maar de enorme tegenstelling blijft bestaan, daar het communisme nu eenmaal gebaseerd is op materialisme en atheïsme. Vandaar dat men in Vaticaanse kringen uiterst huiverig staat tegenover de ge- (Van onze correspondent) BONN Het Beierse ministerie van Justitie heeft nu erkend dat de Franse O.A.S.-leider kolonel Antoine Argoud uit het hotel Eden-Wolff in München ontvoerd moet zijn. Op kamer 435 in dit hotel is bagage gevonden, die van Argoud moet zijn, daar zij enige paspoorten bevat met foto's van de O.A.S.-leider. Ook heeft men nu vastgesteld dat het Argoud was, die een aanmeldingsformulier van het hotel met een valse naam invulde. De reden, dat het zo lang geduurd heeft voordat dit alles kon worden vastgesteld, is dat het personeel van hotel Eden-Wolff dagenlang niet meewerkte met het onder zoek van de Münchense politie. Aanvanke lijk ontkende de hotelleiding dat een van haar gasten was verdwenen of dat op een van de kamers onbeheerde bagage stond. In München zoekt men naar een 24-jarige studente, die Argoud goed kende, als tolk voor hem optrad en bemiddeling verleen de bij interviews. Het meisje, dat met haar moeder in Schwabing woonde, is sinds Argouds ontvoering verdwenen. Advertentie HET STAAT DEZE WEEK IN „Moeder, vertel eens wat van Adolf Hitler!" heette het boekdat tegen het einde van de oorlog in Amsterdam verscheen. Wel, Pano rama doet deze week een boekje open over de massamoordenaar. De vrouw wier portret bij Lodewijk XIV in de badkamer en bij Napo leon in de slaapkamer hing. Van zo'n vrouw kan je alles verwach ten! Dat merkt Jackie (Lisa) Ken nedy dan ook! Albert Heijn (36) en Adriaan Reesink (35) touwtrekkend om de gunsten van de consument. Merkwaardige onthullingen over de veldslag tussen de grootste kruidenier van Neder land en diverse fabrikanten/im porteurs. De middenstand het haasjeen de consument lachende derde! Amerikaanse rechter verklaart 26-jarige blondine tot Koningin van een Oosters Rijk, waar ze wel nooit meer een voet zal zetten. In elk geval wordt haar alvast een half miljoen g'ulden uitgekeerd en er komt nog wel meer geld los. „Het is een schatje" zei de domi nee, toen hij zijn dochter voor 't eerst zag. 't Schatje ging vreemde talen leren, werd in vijf jaar tijds schoonheidskoningin, filmster, ca baretzangeres. Ze veroverde man nen bij dozijnen, kreeg filmcon tracten voor miljoenen guldens. Overigens spreekt ze nu Italiaans, Engels, Zweeds, Frans, Spaans en Grieks Verder bevat Panorama deze week nog een kerncollectie actuele fo to's, een prachtige dubbele kleu- renpagina „Vlieg er eens in!", tal van andere kleurenplaten, de kleu rige, humoristische omslag, car toons, Sjors en Sjimmie en de populaire Mecki-strip. Koop een los nummer. Dat kost f 0.50. Ver standiger is een abonnement te nemen. Dan krijgt U de volgende twee nummers gratis en daarna kost 't f 0.40 per week. Een brief kaart aan „Panorama-Haarlem" is voldoende. Doe het vandaag! dachte dat Adzjoebei een persoonlijke au diëntie zou hebben, een werkelijk langdu rig gesprek met de Paus. Veel eenvoudi ger zou het zijn wanneer hij ontvangen werd in wat men in Vaticaanse kringen noemt een particuliere audiëntie., tezamen met een vrij groot aantal personen die eerst door de Paus worden toegesproken en daarna gelegenheid hebben een paar woorden met hem te wisselen. Daartegen zou natuurlijk geen enkel bezwaar bestaan, want dat is ook bij vorige gelegenheden al gebeurd, onder andere bij het conci lie, toen er Russische journalisten waren en ook verslaggevers uit andere commu nistische landen. Morgen houdt de Paus een dergelijke audiëntie. Hij zal daarbij daarbij het vol ledige comité ontvangen dat de toekenning van de Balzan-prijs, voorgezeten door de vroegere president der Italiaanse republiek Giovanni Gronchi, behartigt en bij welke gelegenheid deze oud-president aan de Paus officieel mededeling doet van de toekenning van de prijs. Hierbij zullen ook journalis ten aanwezig zijn. Volgens l'Unita, het dag blad van de Italiaanse communistische partij zal Adzjoebei daarbij aanwezig zijn. MADRID (DPA) De Spaanse autori teiten hebben dinsdag de 58-jarige Rein van de „euthanasieprofessor" Werner Heyde, aan West-Duitsland uitgeleverd. Vorberg werd onder strenge bewaking met een vliegtuig van de Spaanse luchtvaart maatschappij naar Frankfort gebracht. Hij wordt ervan beschuldigd tijdens de laatste wereldoorlog medeplichtig te zijn geweest aan de moord op 100.000 zwakzin nigen. De 59-jarige prof. Werner Heyde zal op 23 april terechtstaan in Limburg a/d Lahn wegens deelneming aan moord op meer dan 100.000 mensen. Het proces zal twee tot drie maanden duren. De beklaag de heeft na de oorlog onder de schuil naam Fritz Sawade in Flanesburg als ze nuwarts gewerkt. Advertentie SUNIL 1 bleekt voor u blauwt voor en is Het is echter waarschijnlijk dat hij meer tracht te bereiken. De geruchten die dins dag gingen hielden onder andere in dat de ambassadeur van Cuba bij de Heilige Stoel een poging zou hebben gedaan om een werkelijk persoonlijke audiëntie voor hem te bereiken. Deze diplomaat had ech ter als commentaar dat dit gerucht vol komen uit de lucht was gegrepen. Een an der gerucht zegt dat het Secretariaat van de Eenheid van alle christenen pogingen in het werk zou hebben gesteld. Ook dit wordt ontkend. Wat minder krachtig wordt een derde gerucht ontkend: dat de Rus sische ambassade bij de Italiaanse repu bliek zich in verbinding zou hebben ge steld met de Italiaanse ambassade bij de Heilie Stoel, om op zijdelingse wijze.te komen tot een persoonlijke audiëntie. nylon-actief (Van onze correspondent) LONDEN De Britse regering weet wel iits meer van de mysterieuze Bidault-af- faire af, maar houdt zich van de dom me omdat zij er zo weinig mogelijk mee te maken wenst te hebben, zo meent men in Londen. Door de oppositie ondervraagd gaf de kurkdroge, humorloze minister van Binnenlandse Zaken Henry Brooke, dins dagavond in het Lagerhuis onbewust een komisch nummer weg. Brooke zei dat de politie in de afgelopen weken haar uiter ste best heeft gedaan om Bidault te vin den, doch zonder succes. „Daarom trek ik de slotsom, dat hij niet meer in Engeland is". Brooke's koude, staalharde stemgeluid werd door minuten lang daverend gelach van de oppositie en onder druk gegrinnik van de Conservatieven overstemd. Zo geamuseerd was men over de mach teloze immigratie-autoriteiten dat men er nauwelijks toe kwam nader in te gaan op de talrijke vragen welke Bidaults verblijf deden rijzen. Een nieuw lachsalvo volgde toen Brooke opmerkte: „Mijn toestemming om Bidault toe te laten werd noch ge vraagd noch gegeven". Brooke beaamde dat ook Bidault illegaal moet zijn gearri veerd. Men kan echter nauwelijks geloven dat de regering helemaal onkundig is ge weest van hetgeen Bidault achter de scher men uitspookte. Op 16 januari nam een persfotograaf een foto van Bidault op het besneeuwde cen trale plein Picadilly Circus. Deze foto werd twee dagen later- in de krant gepubliceerd. Bidault staat er op afgebeeld met de sport- editie van een avondblad in de hand waar op de toepasselijke zware kop zichtbaar is met de woorden' „Watch this man' (Houd deze man in de gaten) Dit opschrift sloeg niet op Bidault maar op de voetballer Jimmy Greaves. Het onderschrift van de foto luidde: „Ex-premier ontvlucht de po litie. Voor Bidault veiligheid op Picadilly Circus". Macmillan schijnt dit op het ogenblik niet erg te vinden. Aangezien de Franse radio en televisie aan de leiband van de regering lopen kan men in Frankrijk moeilijk geloven dat het Bidault-interview geen nieuwe bewuste re- geringszet tegen De Gaulle is. Een bekende politieke tekenaar toonde dinsdagavond een plaat waarop De Gaulle naar de televisie kijkt met op het scherm Bidault gehuld in samenzweerderskostuum met een OAS-bom in de ene en een dolk in de andere hand. De Gaulle vraagt door de telefoon: „Wat bedoelt u monsieur Mac millan? Is dit alleen maar een van uw nieuwe satirische programma's?" (een zinspeling op het nieuwe wekelijkse poli tieke televisie-cabaret van de BBC, dat al maandenlang het gesprek van de dag vormt). Minister Brooke zei onder hoongelach dat de afgebeelde persoon misschien iemand anders was dan Bidault. Er wordt beweerd dat Bidault het blad een inter view had toegestaan maar dat dit na rug gespraak met de autoriteiten niet is ge publiceerd. Evenals in het geval van de B.B.C., moet het initiatief tot dezé publi citeitsstunt van Bidault zijn uitgegaan. De B.B.C. moet de regering wel degelijk over dit interview hebben geraadpleegd. Zij kreeg echter het advies het niet uit te zenden omdat de Brusselse besprekin gen zich op dat tijdstip in een delicaat stadium bevonden. Nu deze overweging niet meer geldt, is de B.B.C. blijkbaar van oordeel geweest dat er geen bezwaar meer tegen uitzending van het interview be stond. Van officiële zijde houdt men echter vol dat de B.B.C. de regering nooit heeft ge raadpleegd en zulks ook niet behoefde te doen omdat de Britse omroep wat haar programma's betreft volkomen onafhanke lijk is. Een regeringsadvies, ook indien dit gegeven zou zijn, is voor de B.B.C hoewel deze een openbaar lichaam is, niet bindend. Brooke, die ook hiernaar werd ge vraagd, zweeg erover. De regering wist dat zij de BBC-uitzen ding niet kon tegenhouden, maar het Brit se departement van Buitenlandse Zaken verzweeg niet dat het van mening was dat het interview een bittere uitwerking zou hebben op de Brits-Franse betrekking De BBC gaf toe dat Bidault een hono rarium heeft ontvangen. Het bedrag wordt tussen de 200 en 300 pond geschat. Men vraagt zich af of de BBC zich ervan be wust is geweest dat het tot de OAS-tech- niek behoort geld los te krijgen in ruil voor interviews. De BBC heeft hierop ge antwoord dat zij zich niet interesseert wat iemand die voor haar is opgetreden met het honorarium doet. De BBC bood het interview aan Eurovi sie aan en dinsdag zijn kopieën van de film naar Zwitserland en Denemarken ge stuurd om daar eveneens te worden uitge zonden. (Van onze correspondent) BONN De socialistische kritiek op het Frans-Weslduitse unieverdrag wordt steeds sterker. Wehner, de grote man van de S.P.D., heeft in een interview met het partijweekblad „Vorwarts" uiteengezet dat de S.D.P. in de verdragstekst een bepa ling wil doen opnemen, waarin uitdrukke lijk wordt bepaald dat de Westduits-Fran se unie zich zal voegen in het kader van de verdragen over de Europese Gemeen schappen en de Noordatlantische Ver dragsorganisatie. Als de Fransen tegen een dergelijke clausule zijn zullen wij tegen het verdrag stemmen, aldus Wehner, die eraan herinnerde dat oorspronkelijk een dergelijke clausule in de verdragstekst al was opgenomen. Er moet toch een reden voor zijn dat men die geschrapt heeft zo zei Wehner. Indien de Fransen tegen de inhoud van deze clausule zijn is het kennelijk niet het juiste tijdstip om met hen een unieverdrag af te sluiten. De gang van zaken in de Bondsraad die het verdrag aanvaardde,maar daar naast een resolutie aannam waarin werd bepaald dat de unie niet tegen de Euro pese en NAVO-verdragen mocht ingaan, noemde Wehner zinloos. Een dergelijke re solutie bindt niemand, zei hij. Zij geeft alleen weer hoe de Bondsraad zelf het verdrag opvat. In de Bondsrepubliek speelt men verstoppertje en doet men net alsof men aan de ene kant de Europese eenheid kan bevorderen door aan de andere kant met het nationalisme in zee te gaan, aldus Wehner. QUEENSTOWN Een rechtbank in Queenstown in de Zuidafrikaanse Kaap provincie heeft voor de eerste maal een neger ter dood veroordeeld op grond van de in 1962 afgekondigde anti-sabotagewet, In een proces dat zeven dagen .duurde, stond een aantal leden van de ondergrond se neger-organisatie Poqo terecht. De Poqo bedient zich van terreur en moordaansla gen in haar strijd tegen de blanke over heersing. Eqrt ander Poqo-lid kreeg 20 jaar gevan genisstraf, twintig beklaagden werden tot 15 jaar veroordeeld. James Mtoetoe Apleni, de ter dood ver oordeelde, werd schuldig bevonden aan het smeden van een complot tegen het le ven van Matanzima, de door de Zuidafri kaanse regering aangewezen negerleider van Transkei, dat voorbestemd is om een semi-onafhankelijke Bantoestaat te wor den. DURBAN Drie methodistische geeste lijken, onder wie een neger, zijn dinsdag uit protest tegen de apartheid in het on derwijs in Durban in hongerstaking ge gaan-. Zij zullen 101 uur lang vasten. Tot zaterdagmiddag willen zij op de trede van de universiteit blijven zitten en alleen maar water drinken. (Reuter, AP). BERLIJN (DPA) Dinsdagavond door een ontploffing grote schade aange richt in een gebouw van het Russische reisbureau Intourist in West-Berlijn. Alle ruiten en het moderne meubilair werden vernield. Kortgeleden waren de etalageruiten van het bureau met anti-communistische leu zen beschilderd. Nu je weg bent, verdwenen bent uit mijn leven, Flip, nu lijkt het nutteloos alsnog te zeggen hoeveel ik wel van je hield, het is immers te laat? We zul len elkaar immers nooit weerzienJe bent weggereden, zeker, zachtverend zo als je talloze malen deed, maar nu voor goed en ik stond voor het raam en wuifde je na. „Daar gaat een mooie ervaring,^ een schone droom die niet duren kon. dacht ik Nat King Cole na en het huilen stond me nader dan het lachen. Maar is dat te verwonderen, Flip, wanneer zo plot seling het einde kom.t voor een verhou ding zoals die tussen ons langzaam groeide in de loop van anderhalf jaar haast dagelijks contact? We kenden elkaar lang zamerhand zo goed en ik, ik waardeerde je zozeer. Och Flip, je hart was zo ruim. het was er zo goed toeven, zo warm, behaaglijk. Dutjes deed ik in dat hart van jou, zo thuis voelde ik me er, ik bewoog me er zoals je je beweegt in een vertrouwd, ge liefd vertrek. Ik beluisterde de functies van je organisme, Flip, en zo rustig klonken die, zo betrouwbaar, kon een vrouw anders dan zich met gesloten ogen en uitgestrekte handen aan je overgeven? Gelijkmatig van humeur was je, altijd even bereidwillig, altijd klaarstaand zon der vragen, zonder mopperen, bij dag en nacht, in weer en wind bij regen en on tij, nooit was een beroep op jou tever geefs. Ik vond je mooi, Flip, je lange neus, je brede onderbouw, stoer, krachtig vond ik je. Ik weet joel dat sommigen daar anders over dachten. „Een strijk bout" zeiden ze van je en ze giechelden want je was zo heel anders dan de ande ren, maar smaken verschillen en juist die andersgeaardheid van jou, trok mij als géén van je voorgangers me ooit ge trokken heeft. „Een luxepaardje" zeiden ze verder van je en dat klopte. Flip. Dat was je. Maar wat wil je. Ik was de laat ste die het je kwalijk nam dat je niet tevreden was met een aalmoes, geen ge noegen nam met een doorsnee behande ling: kan men een raspaard aardappel schillen en een handvol verdord gras voor zetten?! Maar toen er onlangs voor het eerst een klein, nog maar nauwelijks hoorbaar kuchje werd waargenomen in je ademha ling, toen je licht begon te hijgen na een plotselinge inspanning, ja, toen was het duidelijk dat het einde van onze verhou ding nabij was. Een heel klein manke mentje in je overigens sublieme constitu tie luidde de doodsklok over onze innige relatie. Machten buiten ons om besloten daartoe en je moet toegeven, Flip, dat ze niet helemaal ongelijk hadden want als je ziek werd zou je wel een erg veel eisende patiënt zijn.De beste specia listen zijn jou maar net goed genoeg, je medicamenten horen tot het duurste van het duurste. En zo werd je dan op die stralende wintermorgen weggereden, mijn vriend, je lange neus alert vooruitgesto ken, breed, stoer, maar met een kwaal onder je glanzende leden, een inruilwagen op weg naar een derderangsbestaan als tweedehands auto. Sic transit gloria mundi. Adieu en dank, lieve Flip. Advertentie De majoor sliep. De zitting van een Ame rikaans militair gerechtshof in Londen kwam dinsdag tot een abrupt einde om dat een van de juryleden in slaap bleek te zijn gevallen. Hij kwam met een schok tot de werkelijkheid terug toen de verdediger met stemverheffing door de zaal riep „De majoor schijnt te slapen". „Ik was niet geheel wakker, maar ik kon alles volgen", zo verontschuldigde het slaperige jurylid zich. De krijgsraad besloot de zitting later over te doen. Een draadje los. Verscheidene telefoon abonnees in Poitiers (Frankrijk) hebben in het afgelopen weekeinde een draad van hun telefoontoestel doorgesneden. Zij werden opgebeld door een grappen maker die voorgaf van het telefoonkan toor te zijn. Hij zei, dat de abonnee de gele draad aan zijn toestel diende door te snijden. Een aantal deed dit zonder meer. Blote beesten. Voorstanders van een be weging die ernaar streeft een eind te maken aan „het onfatsoenlijk gezicht van naakte diren" hebben voor het Wit te Huis gepost en aan voorbijgangers pamfletten uitgereikt met de aansporing om „alle dieren aan te kleden, om onze kinderen te beschermen tegen het ge zicht van naakte paarden, koeien, hon den en katten." De poster's verzochten president Kennedy en zijn gezin het goe de voorbeeld te geven. Het Witte Huis bewaarde wijselijk het stilzwijgen. Pools bezoek. De Poolse premier, Cyran- kiewicz, is per vliegtuig naar Mexico vertrokken voor een officieel bezoek op uitnodiging van de Mexicaanse regering. Inbijter Een inbreker uit Darwin (Aus tralië) placht huizen binnen te komen met behulp van zijn tanden. Politiebe ambten deelden ter terechtzitting, waar zes hem ten laste gelegde inbraken wer den behandeld, mee, dat de man hun had gedemonstreerd, hoe hij de hui zen binnendrong door met zijn tanden de metalen jalouzietjes van ventilators los te scheuren. De 22-jarige man had geweldig sterke kaken. Tumult in Bonn. De Westduitse politie heeft ongeveer 25 personen uit een groep van 70 Iraakse studenten in hechtenis genomen, die de Iraakse ambassade in Bonn waren binnengedrongen. De stu denten protesteerden tegen „wreedheid en massamoord" in Irak. Russische lompen. In de Russische repu bliek Azerbeidszjan aan de Kaspische Zee, zijn vier lompenhandelaren ter dood veroordeeld omdat zij de staat hebben benadeeld voor enige honderdduizenden roebel. Zeventien anderen werden tot gevangenisstraffen veroordeeld. Niet naar Spanje. Voor een Spaans reis bureau in Rome is een kleine bom ont ploft. Op een der traptreden waren de woorden gekalkt „Geen toerisme in Spanje". In een Spaans vliegtuig is bij een tussenlanding in Barcelona een klei ne brandbom gevonden. Lentebode. Op het bureau van de redac- Le-buitenland van het Haarlems Dag blad wandelde vanmorgen een lieve heersbeestje. Het liep heen en weer tus sen berichten over het vastgelopen ont- wapeningsoverleg in Genève. De chef buitenland heeft het diertje in de tuin gezet.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 3