Nederland had helemaal niet op nederlaag tegen Denen gerekend Gouden Maple Leaf voor de vierde keer voor Gerda Kraan Jo de Haan op de tweede plaats in wielerronde van Hesbaye Rik van Looy ontnam Anquetil een bijna zekere overwinning Betuurskandidaten softbalbond met grote meerderheid gekozen Canadezen bogen snelle achterstand om in 11-5 zege Hill rijdt samen met Rodriguez Finse polsstokhoogspringer Nikula krijgt concurrentie in Amerika Cleveland Williams won op punten Zilverberg (21ste) beste Nederlander Weer dubbels voor de honkballers Teleurstelling voor de heer Jonker iVIAAMUAU 11 MAART 19 6 3 12 Beschamend HH P Amstel Tijgers wonnen van Tilburg Rus Anatoly Gawrilov verbeterde wereldrecord Ernst Rudolph als Duits kampioen driebanden naar titeltoernooi Begin competitie is bepaald op 27 april Post en Derksen in Brussel verslagen Buitenland Het Nederlandse team heeft zondagmid dag in groep C van het toernooi om het wereld- en Europees kampioenschap ijs hockey in Stockholm met 4-1 verloren van een sterk spelende Deense ploeg. En dat was geheel in tegenstelling tot de ver wachtingen, aangezien een jaar geleden in Colorado Springs onze landgenoten de De nen met 9-4 aan de kant speelden. De De nen waren sneller in de aanval, die twee maal in de eerste periode werden afge rond met doelpunten van Mich Gautier en Kjeld Bjerrum, en ofschoon de Nederlan ders in de tweede en derde periode het initiatief overnamen, hetgeen door een doelpunt van Joop Manuel op aangeven van Snoek tot uitdrukking kwam, bleef de Deense verdediging daarna de situatie meester. Zelfs werd het 3-1 door Niels Pe terseen. In de eindfase probeerden de Nederlan ders de strijd te forceren. Er werd veel, maar slecht geschoten. Ceril van Dijk, Ru- di Bakker en Leo van Dijk moesten om beurten in het strafbankje plaatsnemen. Guddi Hoejby bracht de eindstand op 4-1 voor de Denen, die totaal 19 maal op het doel schoten en viermaal scoorden, terwijl onze landgenoten met 23 schoten slechts eenmaal een treffer noteerden. Ruim 5500 toeschouwers hebben zaterdag in de beginfase van de wedstrijd Canada- Oost-Duitsland, een wedstrijd in groep A van het ijshockey toernooi met verbazing naar elkaar gekeken. Waren dat nu de reu zen van het ijs, was dat nu het beruchte team de Trail Smokt Eaters. Als gebiologeerd reden de Canadezen na het beginsignaal wat rond, terwijl de Oost duitsers in vier minuten tijd, vier gave treffers noteerden. Daarna was het afgelo pen. Wakker geschrokken schaatsten, com bineerden en schoten de Canadezen via 3-4, 7-5 naar 11-5, alsof een karwei moest worden afgemaakt. Met een beschamende, bijna vernederen de nederlaag ist, het Amerikaanse ijshoc- keyteam later op de avond in Stockholm door Tsjechoslowakije van het ijs ge speeld. Tien-een werd het voor de supe rieur spelende Tsjechen. Vooral in de eerste en tweede periode braken de razendsnelle Tsjechen keer op keer door de Amerikaanse verdediging heen, hetgeen in doelpunten, namelijk 4-0 en 5-0, tot uitdrukking werd gebracht. Slechts in de laatste speelperiode toen de Yankees alles op alles zetten en met grof De Nederlandse speler Hein Snoek in de aanval, maar de Deense doelver- dediger Andresen zet hem een scheve schaats dwars. Dat gebeurde overigens wel meer in de wedstrijd titsten Ne derlanders en Denen die eerstgenoem- den met 41 wonnen. rw: De Canadees Collins en de Westduit- set Scholtz zijn het niet met elkaar eens en spelen eigen rechter, maar voor er te harde klappen vielen was de scheidsrechter al tussenbeide ge komen. spel de Tsjechische aanvalsgolven ontre gelden. temeer daar de Tsjechen het ver der wel geloofden, kwamen zij tot een tegenpunt (10-1). De uitslagen van zaterdag luidden: Groep A: TsjechoslowakijeAmerika 10 1 (50, 40, 11). CanadaOost-Duits- land 11—5 (3—4, 4—1, 4—0). Groep B: Po lenNoorwegen 62 (20, 31, 11). JoegoslaviëFrankrijk 73 (40, 02, 31). Groep C: OostenrijkHongarije 31 (1—1, 2—0, 0—0). Dë' tiff's! agen van de zondag gespeelde wedstrijden luidden: Groep A: Zweden Finland 4—0 (1—0,1—0. 2—0) TsieebY>slo- §f gi§É wakijeOost-Duitsland 83 (13, 50, 20). RuslandWest-Duitsland 153 (5 2, 4—0, 6—1). De stand in groep A: Tsjechoslowakije ..3 3 0 0 6 285 Zweden 3 3 0 0 6 112 Canada 2 2 0 0 4 175 Rusland 3 2 0 1 4 226 Finland 3 1 0 2 2 1213 Verenigde Staten.. 2 0 0 2 0 421 Oost-Duitsland 3 0 0 3 0 924 West-Duitsland 3 0 0 3 0 431 Groep B: PolenGroot-Brittannië 100 (30, 10, 60). ZwitserlandRoemenië 44 (11, 11, 22). De stand: Zwitserland 3 2 1 0 5 205 Roemenië 3 2 1 0 5 168 Polen 3 2 0 1 4 196 Noorwegen 2 1 0 1 2 108 Joegoslavië 2 1 0 1 2 811 Frankrijk 2 0 0 2 0 515 Groot-Brittannië 3 0 0 3 126 Groep C: Bulgarije—België 7—3 (21, 22, 30). NederlandDenemarken 14 (0—2, 1—1, 0—1). De stand: Oostenrijk 2 2 0 0 4 163 Bulgarije 2 1 1 0 3 106 Hongarije 2 1 0 1 2 26— 4 Denemarken2 1 0 1 2 614 Nederland 2 0 1 1 1 47 België 2 0 0 2 0 3—9 De wereldkampioen der coureurs, de Brit Graham Hill, zal in de twaalfuurs- race van Sebring op 23 maart in Florida, een equipe vormen met de Mexicaanse coureur Pedro Rodriguez, een broer van Carlo Rodriguez, die vorig jaar bij een ongeval het leven verloor. Het Brits-Mexi caanse tweetal zal uitkomen in een Ferra ri. Het nieuws werd vrijdag bekendgemaakt door Luigi Chinetti, de vertegenwoordiger van Ferrari in de Verenigde Staten. Deze deelde tevens mee. dat ook de Zweed Joa chim Bonnier in Sebring zal starten met een Ferrari. Het is nog niet bekend met welk type wagen Ferrari zal uitkomen. In eerste in stantie zal men inschrijven met de vier liter formule één wagen, die won in Le Mans. Mocht deze wagen, die inmiddels op verschillende punten gewijzigd is, wor den geweigerd, dan wil Ferrari uitkomen met een acht cylinder, waarvan de mo tor achterin is geplaatst. Wordt ook deze wagen niet goedgekeurd, dan zal Pedro Rodriguez de drie liter grand tourismewa- gen rijden, waarmee hij won in Daytona Beach. De ijshockey wedstrijd tussen de Amstel Tijgers en Tilburg, die zondagmiddag op de Jaap Edenbaan in Amsterdam werd ge speeld, is met 8-2 door de Amsterdammers gewonnen De tussenstanden waren 4-2 1-0 en 3-0. Gewichtheffen De Russische gewichtheffer Anatoly Gawrilov verbeterde zondag tijdens wed strijden in Podolsk het wereldrecord twee handig trekken in de lichtzwaargewicht- klasse met 146.5 kg. Deze prestatie be tekende een verbetering van het oude re cord. dat met 146 kg op naam stond van zijn landgenoot Fedor Osypa. Gawrilov kwam tot een totaal voor de drie Olym pische oefeningen van 465 kg. Boksen De Amerikaanse zwaargewicht Cleveland Williams, die op het punt van welbe spraaktheid zijn landgenoot Cassius Clay naar de kroon steekt, heeft zaterdagavond in Miami Beach in een gevecht over tien ronden een puntenzege behaald op Billy Daniëls. De boksers bezetten op de lijst van uitdagers van wereldkampioen Sonny Liston respectievelijk de 6e en 8e plaats Het resultaat zal voor Williams waarschijn lijk een teleurstelling zijn geweest. Hij had namelijk voorspeld Daniëls binnen zes ron den uit te slaan, nadat Cassius Clay eer der voor deze tegenstander acht ronden nodig had gehad. De 44-jarige Keulse biljarter Ernst Ru dolph heeft zondag in Saarbrücken het Duitse kampioenschap driebanden gewon nen en daarmee het recht verworven tot deelneming aan het toernooi om de Euro pese i titel in deze spelsoort, dat van 27 tot en met 31 maart in Brussel wordt ge houden. Rudolph behaalde de ïitel door een over winning in de barrage op Walter Luetge- hetmann, die na een afwezigheid van enke le jaren weer in een titeltoernooi uitkwam. Ook reeds in de laatste partij van het eigenlijke toernooi had Rudolph van Luet gehetmann gewonnen. De verschillen wa ren respectievelijk 60-51 en 60-52. H«t ge middelde van Rudolph bedroeg 0.802, dat van Luetgehetmann 0.689, terwijl de 21- jarige, verrassend debuterende Ritschel het toernooi op de derde plaats afsloot met een moyenne van 0.741. De Nederlandse renner Jo de Haan is zondagmiddag als tweede geëindigd ach ter de Belg René Thyssen in de Ronde n Hesbaye, een wegwedstrijd over 200 km. Reeds van start af roerden zich en kele renners geducht, zodat het tempo bij zonder hoog werd. De Koninck, de Duitser Kunde, van Pouckc en Vranken dema- reerden na vier kilometer en namen een kleine voorsprong op de hoofdgroep. De Koninck en Vranken moesten we gens een lekke band van de fiets, maai de twee overgebleven vluchtelingen bleven aan de leiding. Gestaag werd de voorsprong groter en bedroeg na 45 kilometer 3 min. 55 sec. en na 67 km. 5.10. Doch toen de hoofdgroep met aan het hoofd Jo de Haan de jacht inzette was het na 110 km bekeken en werden de weglopers inge- Rik van Looy, zaterdag reeds winnaar van de lastige omloop van de Vlaamse Gewesten, heeft zondag de eerste etappe van Parijs-Nice op zijn naam gebracht door in de sprint de Westduitser Rudy Altig te verslaan. Het was op de aan- komstiijn een grote teleurstelling voor de zeer talrijke Fransen, die hun idool Jac ques Anquetil als triomfator hadden ver- Evenals het vorige jaar zullen de hoofd klassers in de honkbalcompetitie dit sei zoen 21 wedstrijden spelen. Het bestuur van de KNHB heeft hiertoe besloten, na dat de hoofdklassers nog eenmaal in de gelegenheid waren gesteld hun ideeën over de competitie uiteen te zetten. Wederom bleek daarbij, dat van enige eenstem migheid onder de hooofdklassers geen sprake was. Om tot 21 wedstrijden voor de acht hoofdklassers te komen, zal het nodig zijn, dat er wederom 7 dubbele wedstrij den worden gespeeld. Deze zullen echter niet alle op één dag vallen. Drie hier van zullen op twee achtereenvolgende dagen worden vasteld. Er zullen derhalve 7 enkele wedstrijden, 4 dubbele wedstrij den op één dag en 3 dubbele wedstrij den op zaterdag en zondag worden ge speeld. Totaal zal dit 16 week-ends in beslag nemen, een aantal dat voor com petitie-doeleinden wel het maximum ge noemd mag worden gezien het interland programma dat de honkballers vrijwel elk jaar hebben af te werken. Voor dit jaar luidt dit internationale programma: 23 mei: België-Nederland (se nioren en junioren); 29 juni t/m 7 juli: tweede Haarlemse honkbalweek; 4 augus tus: Nederland-België (senioren en junio ren). Deze dag wordt tevens als rayon dag gebruikt; 7 en 8 september: Italië- Nederland, respectievelijk in Rome en Grosseto. De aanvang der competitie is bepaald op 27 april. Op de zaterdag gehouden ledenvergade ring van de Nederlandse Dames Softbal bond kon men bij monde van de voorzit ter, de heer Hoff, vernemen, dat het afge lopen seizoen niet heeft gebracht, wat voor het begin van het seizoen mocht worden verwacht. Lichtpunten in 't afgelopen sei zoen waren onder andere het bezoek van Amerikaanse trainers, het jeugdsoftbal en het traditipnele Stedentoernooi. Het agendapunt „bestuursmededelingen" bracht naast de prettige geluiden ook een bijzonder onprettige mededeling. Zo zal de competitie op de gemeentevelden niet voor 15 mei kunnen beginnen. Juist nu de eerste klasse is uitgebreid tot tien teams, betekent dit een ernstige handicap. Bij het uitreiken van de diploma's kreeg de vereniging Onze Gezellen voor de derde achtereenvolgende maal een diploma voor het eerste team. Onze Gezellen evenaarde namelijk de prestatie van DSB om in de korst mogelijke tijd op te klimmen naar de hoogste afdeling. Op het bestuursbeleid was in tegenstel ling tot voorgaande jaren veel te zeggen. Het bedanken van de heer C. Jonker als competitieleider door het bondsbestuur le verde een felle discussie op. Nadat echter het bestuur zijn zienswijze had gemoti veerd. bleek dat de verenigingen voor het over grote deel akkoord gingen met het gevoerde beleid. Met 87 tegen 21 stemmen schaarden de verenigingen zich achter het bestuur. Ook een motie van wantrouwen tegen voorzitter Hoff, ingediend door de vereniging Onze Gezellen, had geen enkel succes. Deze duidelijke uitspraak van de verga dering kon de heer Jonker niet weerhou den, zijn kandidatuur voor het bonds bestuur te handhaven. De uitslag moet voor de heer Jonker, die zo enorm veel werk in het belang van de bond heeft gedaan, dan ook wel een grote teleurstel ling zijn geweest. Met grote meerderheid werden de bestuurskandidaten gekozen. In de plaats van de scheidende secretares se werd de heer R. G. A. Zijlstra geko zen (92 stemmen). Het penningmeester schap ging van de heer H. Winter over in handen van de heer A. De Zwaan (87), terwijl de plaatsen van de heren T. J. Gaartman en H. W. Geesink werden inge nomen door mej. H. C. M. Huurman (86) en de heer P. Gabes (83). De vier tegen kandidaten verenigden totaal 80 stemmen op zich. Zowel de scheidenden als de nieuw gekozenen werden door de voorzitter toege sproken. De redactie-commissie was dit jaar geen punt van discussie. De voorgestelde com missie ondervond de steun van de verga dering. De plannen van deze commissie zullen zeker borg staan voor een regelma tig verschijnen van het bondsorgaan. In zijn slotwoord sprak de heer Hoff tenslot te de wens uit, dat de samenwerking tus sen bestuur en verenigingen het komen de seizoen weer mag leiden tot een groei en bloei van de Nederlandse Dames Soft balbond. wacht. Inderdaad was Anquetil 12 kilome ter voor het einde uit de kopgroep ont snapt in gezelschap van Van Looy's ploeg genoot Ludo Janssens. Bij het oprijden van het circuit in Decize had dit tweetal nog een voorsprong van 50 meter op de ach tervolgers, maar dc feljagende van Looy en Altig hadden deze achterstand reeds lang voor de finish goed kunnen maken. De Belg bewees tenslotte zijn uitstekende „forme" door Altig in de eindfase geen schijn van kans te laten. Na Altig volg den indezelfde tijd Stablinsky, Gilbert De smet, Janssens en Guido Carlesi. De 240 kilometer lange etappe is voor de renners verre van gemakkelijk geweest. Een sterke tegenwind en een koude, niet aflatende regen hebben enkele grote man nen op ruime afstand van de leiders ge zet: Raymond Poulidor, Jean Graczyk, A b Geldermans, Rolf Wolfshohl en Fo- restier zijn in de eerste etappe reeds vrijwel kansloos geworden. Door de acti viteiten van Henri Anglade had het be gin van de rit een zeer levendig karak ter. Een groep van twaalf man, onder wie Altig en Junkermann, nam een voor sprong, die na 60 kilometer 55 seconden bedroeg op een dertiental coureurs, bij wie zich o.a. van Looy, Anquetil, Daems, Gilbert Desmet, Janssens, Carlesi en Zil verberg bevonden. Op 1.55 volgden Pou lidor, die de slag had gemist, Graczyk en Maliepaard, op 3.15 een groep met Vannitsen en Cazala en op 3.40 een aan tal illustere renners: Jos Wouters, Jo Vel- ly, Lebaube en Ab Geldermans. Na 100 kilometer waren de twee voor ste pelotons bijeengekomen en op dat mo ment was het verschil met de achterblij vers reeds zes minuten. Poulidor deed in tussen nogeen vertwijfelde poging om bij de leiders te komen, maar hij moest zich, vermoeid door het slechte weer, tenslotte gewonnen geven en eindigde, evenals een zestigtal anderen, met grote achterstand. In de kopgroep deden zich voortdurend ontsnappingen, voor, maar elke van deze vermetele pogingen scheen de ondergang tegemoet te gaan, totdat Jacques Anque til 12 kilometer vow het eind de strijd in zijn voordeel leek te gaan beslissen. Hoe hij op fraaie wijze van de zege werd afgehouden door van Looy, is hierboven geschetst. De uitslag was: 1. Rik van Looy (Belg) 6.14.02, 2. Rudi Altig (W.Dld), 3. Jean Stablinski (Fr.), 4. Gilbert Desmet (Belg), 5. Jacques Anquetil (Fr.), 6. Ludo Jans sens (Belg). 7. Carlesi (It) allen dezelf de tijd, 8. Daems (Belg) 6.14.15, 9. Demul- der (Belg) z.t., 10. Lelange (Belg) z.t., 21. Zilverberg (Ned) 6.15.26, 30. Gelder mans 6.36.13, 59. Maliepaard 6.38.52. haald. Het peloton bleef bij elkaar en de sprint gaf de doorslag. De uitslag luidt: 1. René Thyssen (Belg) 5 uur 15 min. 24 sec., 2. Jo de Haan (Ned.) op 6 sec., 3. Jean Baptiste Claes (Belg.) op 8 sec., 4. Victor van Schil (Belg.), 5. Piet van Est (Ned.)., 6. Theo Nijs (Belg.), 7. Guillaume Demaer (Belg.), 8. Louis Troonbeckx (Belg.), 9. Etienne van Cauter (Belg.), 10. Joseph de Wit (Belg.), 16. Wim van E)st (Ned.), 17. Piet Damen (Ned.). Oud wereldkampioen Rik van Looy heeft zaterdag een overtuigende zege behaald in de 205 km. lange Ronde van de Vlaam se Gewesten, met start en finish in Me- chelen. Van Looy, die de 205 km aflegde in 4 uur en 57 minuten, had een voorsprong van 23 seconden op drie achtervolgers, bij wie onze landgenoot Piet van Est. In de spurt veroverde de Belg Noël Foré de tweede plaats voor zijn landgenoot Frans Aerenhouts en de Nederlander. De Spanjaard Martin Colmenajero heeft de 22e Ronde van de Levant op zijn naam gebracht. De 9e en laatste etappe, die over een afstand van 60 km. rond de stad Va lencia voerde, werd een overwinning voor zijn landgenoot Perez Frances, die ook winnaar werd van de bergprijs. In de voorlaatste etappe zegevierde zaterdag de Fransman Claude Valdois. De Nederlandse wielrenners Peter Post en Jan Derksen hebben beiden zondag, elk op hun eigen terrein, bij internationale wedstrijden in het Brusselse sportpaleis een nederlaag moeten incasseren. Derksen kwam uit in wedstrijden om de grote sprintersprijs. Hij eindigde hierin als vijf de achter de Belg Leo Sterckx, die met 5 punten winnaar werd, en het drietal Jos de Bakker (Belg.), Beghetto (It.), Gai- gnard (Fr.), dat met 7 punten de tweede tot en met de vierde plaats bezette. Een internationale ploegomnium met zes manches werd gewonnen door het trio Van Steenbergen-Lykke-Proost, dat 6 punten had. De combinatie Post-Bugdahl-Eugen werd met 12 punten tweede. Gerda Kraan links in donker costuum bleef vrij gemakkelijk vooraan in de Maple Leaf-loop in Hilversum. Gerda Kraan heeft zondag op een par cours in de omgeving van het recreatie oord Anna's hoeve in Hilversum voor de vierde achtereenvolgende maal beslag ge legd op de gouden Maple Leaf, de inzet van de nationale veldlopen, die jaarlyks in de radiostad worden gehouden. De Europese 800 meter kampioene over klaste haar tegenstanders op het zware, modderige, 1500 meter lange parcours volkomen. Met haar krachtige soepele pas bouwde Gerda direct na de start ai een ruime voorsprong op, die zij in het ver dere verloop van de strijd nog aanmerke lijk vergrootte. De enige, die enigszins bij haar kon blijven, was de plaatselijke fa voriete Thea Lammertink - Seure. Bij de heren, waar ruim 250 lopers van start gingen, zegevierde Cees Clement uit Zeist. De 23-jarige Utrechtse atleet leg de het 5000 meter lange parcours, waarin enkele venijnige heuvels waren opgeno men en dat verder voerde over modderige soms nog met ijs bedekte bospaden, af in ruim 18'/s minuut. Clement bevocht zijn zege in de laatste 200 meter toen hij de jonge Piet Beelen uit Lisse in de eindsprint geen schijn van kans gaf. Clement had daarvoor al een tijdhandicap van een halve minuut moe ten overwinnen. Aad Steylen, de winnaar van het vorige jaar, legde beslag op de derde plaats. Taaiheid vormde het wapen waarmee Ruud Folmer als 15de het parcours af legde. Bij deze race startten de verschil lende klassen met 10 seconden tussenpo zen, waardoor het kon gebeuren dat Folme als derde C-klasser eindigde. Een hoopvol resultaat voor het komende baanseizoen. Martin Labeur liep voortdurend een ge lijkmatig, maar te tam tempo. In eento nige cadans, zonder vermogen om bij een duel aan te zetten, kwam hij op de 77ste plaats, wat toch bepaalt wel tegenviel. Een felle start bracht Jeltjo Doornbosch bij de C-klassers een de leiding die hij ongeveer 600 meter lang hield. Uiteinde lijk vocht deze tienkamper een privé-duel uit in de achterhoede met Ton van Zijl, als hoogspringer ook op vreemd terrein. De conditiestrijd leverde Doornbosch de 102de plaats op en van Zijl de 106de. Ruud Kit- seroo had dit tweetal al vroeg moeten la ten gaan en eindigde als 126ste. De uitslagen luiden: dames (1500 m): 1. Gerda Kraan (Bataven, Leiden) 5.18.8 2. Thea Lammertink-Seure (GAC, Hilversum) 5.30.2, 3. Ans Tesselaar (AV 34, Alpen) 5.35.-, 4. Ton Homan (Bataven) 5.48.6, 5. A. Stroop (ADA, Amsterdam) 5.50.2, 6. Greet Lindaart-Snel (ALO, Rotterdam) 5.50.8. Heren (5200 m): 1 Cees Clement (FIT, Zeist) 18.34.2, 2. Beelen (Spartaan, Lisse) 18.36.8, 3. Steylen (Shell, Vlaardingen) 18.54.4, 4. Hoope (Holland, Leiden) 18.55.4, 2. Van Walsum (DOS, Rotterdam) 19.08.-, Japssep, (4Y, 23, Amsterdam) 19.18.2. Fons Veldhuizen, persoonlijk lid van de KNAU, zegevierde zondagmiddag onbe dreigd in de Joe Mann-bosloop, een wed strijd over 4600 meter, die in de omgeving van Best werd gehouden. De uitslag luidde: 1. Fons Veldhuizen (per. lid KNAU-Oirschot) 13.58.5. 2. Theo Roelofs (Hac-Helmond) 14.35.4. 3. Jan van Grinsven (PH-Vught) 14.44.3. 4. Wiel Naus (HAC-Helmond) 15.02.9. 5. S. van 't Zant (Quick-Nijmegen) 15.04.-. 6. Dick van Hui ten (Sprint-Breda) 15.20. Nu de Finse polsstokhoogspringer Penn- ti Nikula eenmaal de vijf metergrens heeft .overschreden" ziet het er naar uit, dat anderen zijn voorbeeld weldra zullen vol gen. De Amerikaan Brian Sternberg kwam zaterdag tijdens indoorwedstrijden in Mil waukee al tot 4.97 meter. De pogingen van Sternberg om 5.11 te springen en daarmee het officieuze indoorrecord van Nikula scherper te stellen, mislukten. John Uelsen werd met 4.80 meter tweede. In New York trok Rolando Cruz (Porto- Rico) de aandacht door bij zijn eerste po ging reeds over 4.90 meter te komen. Ook hier was een sprong van 4.80 goed voor de tweede plaats. Dick Plymale haalde deze hoogte De Duitse indoor-atletiekkampioenschap- pen, die dit weekeinde in de Duitslandhal van Berlijn werden gehouden, hebben tal van goede prestaties opgeleverd en een goede indruk gegeven hoe Duitse atleten hebben overwinterd. Op de 200 meter baan zorgde tienkamper Willi Holdorf voor de grootste verrassing door 400 meter spe cialisten als Jochen Reske achter zich te laten in 49.2 sec. Bijzonder goed waren de 4.70 meter pols stokhoogspringen van de 19-jarige Wolf gang Reinhardt, die als een komeet aan heldere hemel omhoog is geschoten, en de 1.70 meter hoogtesprong bij de dames door Ilia Hans. De jonge Reinhardt hield grootheden als Muhring en Lehnertz, die respectievelijk 4.50 en 4.40 meter bereik ten, achter zi"h

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 12