„Niemand van Ons" bij Rotterdams Toneel Maria Becker m „Penthesilea" DE PRCGRAMMA'S Hoorspel over Kenau in Nationaal Programma Rusland vierde 25 jaar televisie Het Danzi-kwintet gaf cerkconcert in Spaarndam „Kermis in de regen" voor Duitse tv NEGEN MUZEN DINSDAG 12 MAART 1963 7 SCHEMATISCH KNUTSELWERKJE VAN SIEGFRIED LENZ Politiek t.v.-debat Kunstcritici bekronen Harry van Kruiningen Toneelmutatie in Oost-Berlijn Ruggiero Ricci solist bij het N.Ph.O. i§| yjg nabeschouwingen Nieuws vanachter het beeldscherm Mona Lisaterug Gastvoorstelling van Die Schauspieltruppe De radio geeft woensdag T elevisie programma <5 HOE LANGER men over „Zeit der Schuldlosên" nadenkt, hoe onsympathie ker dit stuk aandoet. De jonge Duitse schrijver Lenz gaat dan steeds meer de indruk maken of hij een modespelletje heeft willen meespelen, zonder dat hij zich aan de regels: „eerst denken dan doen" heeft willen houden. Het gegeven is een dermate geforceerde constructie dat het slechts in schijn een parallel kan opleveren voor het probleem van de al of niet collectieve Duitse schuld. HET EERSTE bedrijf van het stuk dat in Alfred pleiters vertaling j.l. vrijdag on der de titel „Niemand van Ons" in de Rotterdamse schouwburg in première is gegaan, speelt zich af in de gevangenis van een denkbeeldig, totalitair geregeerd land. Zó denkbeeldig is dat land dat de dictator bereid is de pleger van een aan slag op zijn persoon vrij te laten als hij zich bereid verklaart voor hem te werken. Een negental onschuldige fatsoenlijke bur gers wordt gedwongen de verzetsman daar toe te krijgen, want anders blijven zij met hem opgesloten. Deze zeldzaam ir reële situatie is daarenboven nog bijzon der irriterend uitgewerkt, omdat de schrij ver zijn sympathie zo onverdeeld aan de opstandeling schenkt, tenoijl de schuldelo zen alleen maar ongenuanceerd egoïsme aan de dag mogen leggen, dat men als toe schouwer geprikkeld wordt juist, de ande re kant eens onder ogen te zien: Welke menselijke waardigheid verbiedt eigenlijk tijdelijk te veinzen dat men zijn overtui ging opgeeft, als het er om, gaat zijn le ven en negen medeburgers te redden? MAAR U BEGRIJPT al hoe het in het Lenz-schema toegaat. De verzetsman ver kiest de „zuivere" dood boven het leven- met-wat-water-in-de-wijn en wordt dan (mijns inziens onvermijdelijkerwijs) door één der negen anderen gedood. Het twee de bedrijf houdt zich dan met het zo mo gelijk nog onwezenlijker probleem bezig of de negen burgers die elk in gedachten de moord op de opstandelingen hebben willen plegen teneinde hun vrijheid terug te krij gen, daarom even schuldig zijn als de man die de daad heeft uitgevoerd. Siegfried Lenz suggereert op zijn troebele manier natuurlijk dat dit inderdaad zo is, alsof het in gedachten spelen met misdadigheid zo ongeveer op hetzelfde neer zou komen als (kamp)beul zijn. Dit is mijns inziens een waanzinnige overtuiging die het schuldprobleem volko men verkeerd en op onmenselijke wijze belicht. Zo gezien is inderdaad „Niemand van ons" onschuldig, maar daarmee is dan ook absoluut niets gezegd. In het toneel stuk wordt overigens wél heel veel gezegd en in het volkomen gebeurtenisloze gere dekavel verloochende het drama zijn af komst uit een hoorspel geen ogenblik. Des te zwaarder was uiteraard de taak van het opvoerende gezelschap. Regisseur Rob de Vries had het uiterste gedaan om de suggestie van een realistisch probleem stuk hoog te houden. Daartoe had hij het toneel naar de zaal toe uitgebouwd, waar door men zich inderdaad, zolang het spel duurde, nog enigszins bij het gezwoeg van Lenz' tiental betrokken voelde, maar waar door tevens de zinledigheid van menig de tail des te opvallender werd: Waarom zijn re geen vrouwen betrokken bij deze schuld vraag? Waarom snijdt één van de tien lekker spannend zijn vingers af? Waar om worden de gevangenen geregeld fiks op de handen geslagen door de overigens zo gemoedelijke bewaker? Waartoe vooral poneert de heer Lenz tot tweemaal toe de soldateske zelfmoord als de patente oplos sing om aan problemen te ontkomen? HOE DIT ALLES zij, het blijft de niet geringe verdienste van regisseur De Vries dat hij deze feiten en ziekelijke trekjes door een maximale dosis menselijkheid en bewegelijkheid in de opvoering zo goed mo gelijk heeft weten te verdoezelen. De ver- Ls'V ■Iv O In het cabaretprogramma „Pas op voor Eva's" van het Haarlemse café-chantant Adam en Eva" treedt sinds kort Mar griet de Groot op. Sinds haar vertolking van Eliza in „Mtj fair Lady" is zij niet meer op de planken geweest. In de televisie-uitzending „Sterren en Streken" (a.s. zaterdag) zal men ook haar met Frans en Fiet Koster op het scherm kunnen zien; en voorts dagelijks natuur lijk in „Adam en Eva". In opdracht van de Nederlandse Radio Unie heeft de Haarlemse auteur Bert .Ta- pin (die voor Erbij regelmatig bijdragen schrijft over detective- en aanverwante litteratuur) een hoorspel geschreven over Kenau Simons Hasselaar. Dit hoorspel, getiteld „De erven Kenau Simonsdochter", zal uitgezonden worden in het Nationaal Programma van 30 april. In de Sovjet-Unie is vrijdag de 25ste vèrjaardag van de televisie gevierd met de opmerkelijke verklaring dat de eerste t.v.-uitzending ter wereld op 9 mei 1911 door de Russische geleerde Boris Rosing verzorgd werd. Het eerste programma, nu 25 jaar geleden, duurde anderhalf uur, zo méldt Tass. De Sovjet-Unie heeft thans 100 t.v.- centrales, die 90 miljoen kijkers bereiken. Tegen 1965 zullen via 180 centra 120 mil joen kijkers bereikt worden. Volgens Tass kijken in de Sovjet-Unie tegenwoordig negentig miljoen mensen naar televisie. De programma's komen uit ruim honderd centra en er zijn ongeveer dertig versterkerstations. Op 6 april zal de VPRO een televisie debat tussen minister E. H. Toxop^us en prof. dr. A. Vondeling uitzenden. Het debat zal gaan over actuele politieke onderwer pen in het licht van de komende kamer verkiezingen. Gespreksleider is de jour nalist drs. F. A. Hoogendijk. Het Nieuw Rotterdams Toneel speelde „Niemand van ons" van Siegfried Lenz. Van links naar rechts: Sacco van der Made, Robert Sobels, Bernhard Droog, Hans Tiemeijer. Lo van Hensbergen, Piet van der Meulen, Wim Hoddes, Pieter Lutz, Johan Schmitz en Eric Schneider. taling van Alfred Pleiter en het naakte maar rake decor van Johan Greter steun den deze opzet voortreffelijk. De meeste spelers slaagden er uiteraard niet in de zielloze marionetten die de schrijver voor hen had uitgedacht, enig leven in te bla zen. Wat moest Johan Schmitz bijvoorbeeld met deze halfzachte dokter beginnen? Des te knapper wordt eigenlijk de zuivere ty peerkunst waarmee Tiemeyer, Lutz, Droog en Gelderman aan hun figuren ten minste duidelijk reliëf wisten te geven. Zo werd de verzorgde voorstelling door het Nieuw Rotterdams Toneel van dit onhel dere germaanse gegrübel toch nog alleszins het aankijken waard. Hans van den Bergh De prijs der Nederlandse Kunstcritici 1962, uitgeloofd door de Nederlandse Sec tie van de A.I.C.A. (Association Interna tionale des Critiques d'Art) voor de gra fiek, is toegekend aan de Amsterdamse graficus Harry van Kruiningen. Tot deze beslissing hebben mede bijge dragen de veelzijdige activiteiten van deze kunstenaar in het belang van de Neder landse grafiek en de Nederlandse grafici, aldus de jury. Een tentoonstelling gewijd aan het werk van de prijswinnaar zal gehouden worden in de Lakenhal te Lei den. Wolfgang Langhoff, sinds 1946 leider van het „Deutsche Theater" en de daarbij aan gesloten „Kammerspiele" in Oost-Berlijn, is uit zijn functie ontheven. Tot zijn opvol ger zou zijn benoemd Hans Dieter Maede, laatstelijk algemeen leider van het stede lijk toneel in Chemnitz. Langhoff heeft zich het misnoegen der Oostduitse partij leiding op de hals gehaald door het ten tonele brengen van enkele scherp-critische stukken. In verband met zijn communis tische overtuiging was Langhoff in 1946 uit Düsseldorf naar Oost-Berlijn vertrokken. Op dinsdag 19 maart a.s. heeft het acht ste concert in de dinsdagserie van het Noordhollands Philharmonisch Orkest plaats. Dit concert, dat onder leiding staat van Marinus Adam, wordt geopend met het symfonisch gedicht „Don Juan" van Richard Strauss. De vermaarde violist Ruggiero Ricci speelt hierna het Viool concert no. 2 van Paganini, een concert dat slechts door uitermate virtuoos ont wikkelden uit te voeren is.Vervolgens staan de Pavane en het Menuet Antique, twee jeugdwerken van Ravel op het program ma. Het concert wordt besloten met La Mer van Debussy. Ruggiero Ricci werd te San Francisco geboren, waar hij van zijn vijfde jaar af muzieklessen ontving. Reeds op 9-jarige leeftijd maakte hij zijn debuut met het vioolconcert van Mendelssohn. Na de 2e wereldoorlog, waarin Ricci zijn dienst plicht vervulde, begon zijn grote carrière, die hem door alle werelddelen voerde. In 1961 concerteerde Ricci in ons land. waar hij reeds door zijn vele grammofoonop namen bekend was. Zijn viool is een Guar- nerius del Gesu uit het jaar 1734. Aan de Noordhollandse aflevering van de serie „Sterren en Streken", die zater dagmiddag in aanwezigheid van publiek in „Minerva" te Heemstede wordt opge nomen, werkt ook het befaamde ensemble „De Roetetoeters" mede. Tot de musici van deze vrolijke band behoren o.m. de Wama's, Cees de Lange, Simon Sint en Nicky Nobel. In het V.P.R.O.-programma van 19 maart zal het Nederlands Dans Theater onder t.v.-regie van Warry van Kampen de „Grand Pas Espagnol" van Benjamin Harkarvy en „De Valkuil" van Job San ders uitvoeren. In dit laatste werk heeft Sanders, een Amerikaan, Willy de la Bye als partner. Een andere V.P.R.O.-regisseur Huib de Vries, is belast met de supervisie van een programma over Hugo Claus, dat op 24 april a.s. op het scherm komt. Hij kreeg hiervoor de beschikking over een documentaire, die de B.R.T. (de Belgi sche t.v.) aan de Vlaamse schrijver wijd de. De Vries toonde zich zeer enthousiast over deze produktie van zijn Zuidneder landse collega's. Zelf zal hij een soortge lijke litteraire uitzending over Remco Campert samenstellen Zaterdag a.s. vertrekt een AVRO-team gevormd door regisseur Fred Oster. sce narioschrijver Dmitri Frenkel trank en cameraman Will Vogler naar Israël. Zij gaan daar filmopnamen voor twee t.v.-pro- gramma's maken. Het eerste hiervan, dat op 23 april uitgezouden wordt, zal hande< len over het aandeel, dat Nederlandse Jo den hadden in de oDbouw van Israel (dat 14 mei a.s. 15 jaar bestaat). Premier Ben Goerion heeft zich reeds bereid verklaard, aan deze documentaire zijn medewerking te verlenen. De tweede documentaire zal aandacht vragen voor de veranderde leefwijzen van de oud-landgenoten, die in Israël een nieuw bestaan vonden. „Hier Hi'versum. de N.C.R V Teneinde te voldoen aan een door haar gesignaleerde, groeiende behoefte aan in formatie heeft de N.C.R.V onder hoven- staande titel een propaganda-boekje uit gegeven, dat zeker vermelding in deze rubriek verdient. Als de schrijver, Gerard H Hoek, zich beperkt had tot het geven In de oude Hervormde Kerk te Spaarn dam staat sinds vele jaren een oud, zeer bescheiden kerkorgel van bijzondere kwa liteit. Het verdient in stand te worden ge houden en daarom zou thans een restau ratie zeer gewenst zijn. Ten bate van het restauratie-fonds heeft het nationaal en internationaal befaamd wordende Danzi-kwintet, gevormd door de fluitist Frans Vester, de hoboïst Koen vdn Slogtercn, de klarinettist Piet Ho- ningh, de fc.gottist Brian Pollard en de hoornist Adriaan van Woudenberg, zondag avond in de Spaarndamse kerk een con cert gegeven. Men weet; dat het Danzi-kwintet een gro te, ambitieuze promotor is va n heden daagse muziek en dat het zo vaak als het maar enigszins mogelijk is daarvoor een lans zal breken. Op deze avond echter had het zich bepaald tot klassieke werken-van tijdgenoten van Ludwig van Beethoven. Het ging hier dus om de uitvoering van muziek, geschreven in een vertrouwde klankentaai. Dit nam niet weg, dat de toe hoorders toch een volstrekt nieuwe muzi kale ervaring kon worden gebracht met de eerste Nederlandse uitvoering van het Kwintet in Es van Franqois René Ge' auer, een telg van een Franse familie van mu sici, die als fagot-virtuoos beroemd werd. Blijkens de doeltreffende, kunstzinnige instrumentatie van het kwintet in Es, ken de Gebauer niet alleen de geheimen van de klankwerking van zijn eigen instrument, maar ook die van de fluit, hobo. klarinet en hoorn en van de combinaties daarvan. Hij benutte de klankmogelijkheden tot het schrijven van een aantrekkelijk werk. ge kenmerkt door muzikale gedachten van een eerlijke, hartelijke eenvoud, die zich ontplooien in een bevrijdende continuïteit. Bij alle muzikale eenvoud stelt het voor een uitvoering belangrijke eisen inzake techniek, de toonvorming en het samen spel, aan welke eisen door de voortreffe lijke instrumentalisten van het Danzi- kwintet prachtig werd voldaan. Er kwam nog meer onbekende muziek tot uitvoering, namelijk een Adagio en een Allegro, dat Ludwig van Beethoven in 1792 componeerde voor het speelwerk van een klok. Frans Vester instrumenteerde deze fris klinkende muziek voor blaaskwin- tet met uitstekend resultaat. Genoten heeft men ongetwijfeld ook van de technisch ge raffineerde en virtuoze, klankschone ver tolkingen van het Kwintet in g van Franz Danzi en van het Kwintet in e van Anton Reicha. waarmede de wijde klankmoge lijkheden en het expressieve karakter van de bespeelde blaasinstrumenten overtui gend werden gedemonstreerd. P. Zwaanswijk „Kermis in de regen", de Nederlandse speelfilm-produktie van Polygoon, die on der regie van Kees Brusse tot stand kwam, is in het Duits nagesynchroniseerd en zal over het nieuwe Duitse televisienet wor den uitgezonden op maandag 8 april van 21.00 tot 22.30 uur. In september 1.1. werd „Kermis in de regen" reeds met zoveel succes in Enge land door de B.B.C.-televisie uitgezonden, dat de B.B.C. binnenkort de film voor de tweede keer zal uitzenden. Met Italië, Australië en Japan worden onderhandelingen over deze film gevoerd. De „Mona Lisa" is dinsdagmorgen met de vrachtvaarder „United States" in Le Havre aangekomen. Het schilderij werd onmiddellijk in een vrachtwagen geladen en twintig minuten later naar Parijs over gebracht. zns.'t ïsM po IN DE ENIGE BRIEF die Heinrich von Kleist ooit van de toen nog door hem bewonderde Goethe heeft ontvangen, maakte de halfgod van Weimar zijn jongere kunstbroeder duidelijk dat diens „Penthesilea" nooit voor opvoering in aanmerking zou komen. Het drama liet hem innerlijk onberoerd omdat „Pen thesilea", aldus Goethe, „uit een zo wonderlijk geslacht stamt en zich in een zo vreemde wereld beweegt". En Kleists betoog dat hij het stuk „niet voor het toneel van zijn eigen tijd" had geschreven, wees Goethe af met de zure op merking dat het hem bedroefde, talentvolle jonge schrijvers te zien wachten op het toneel van de toekomst". Dat was in 1808. HONDERDVIJFENVIJFTIG JAAR la ter kunnen we constateren dat Kleists droom van het toekomsttoneel in grote mate in vervulling is gegaan. Voor ons ts Penthesilea geen figuur meer die het pu bliek gechoqueerd en vol afgrijzen de schouwburg uit jaagt; wij hebben intussen' wel rauwere kost aangeboden ykregen dan deze min of meer mythologische fi guur die „half furie" maar toch ook „half gratie" is. En wij kunnen het in Kleist bewonderen dat deze zijn tijd zoveel ver der vooruit was dan Goethe, al hebben de consequenties daarvan hemzelf ook nooit iets anders dan verdriet en ellende be zorgd. Maar in één opzicht blijft Goethe gelijkhebben: ook voor de hedendaagse toeschouwer stamt Penthesilea nog altijd uit een zo wonderlijk geslacht, en be weegt zij zich in een zo vreemde wereld dat hij niet licht innerlijk beroerd wordt door de tragische ontwikkeling van haar poging tot verovering van de Griekse jon geling Achilles. Die hedendaagse toe schouwer moet het eigenlijke drame dan ook elders zoeken; niet in de quasi-reli- gieuze zeden en gewoonten van de Ama zonen, waarmee Penthesilea zowel uiter lijk als innerlijk in conflict komt, maar in het met visionaire kracht meer dan le vensgroot geschilderde beeld van een door tegenstrijdige hartstochten verscheurde vrouw, die te gronde gaat aan de door haarzelf gepleegde vernieling van haar ideaal. HET IS IN DE EERSTE plaats te dan ken aan Robert Freltag, onder wiens re gie de opvoering van .Penthesilea" door Die Schauspieltruppe uit Zurich tot stand is gekomen, dat deze aan geen tijd en mythe gebonden zieletragedie van de hoofdfiguur zo duidelijk op de voorgrond kwam te staan. Ook bij zijn tekstbewer king had Freitag zich daarop geconcen treerd, al heeft hij zifh natuurlijk niet kunnen ontdoen van veel klassicistische bijzaken die Kleist in zijn dichterlijke tekst heeft verwerkt. Maar vooral de re gie was in dit opzicht uiterst effectvol; hierbij was een verinnerlijking tot stand gekomen, die onvergetelijke hoogtepunten bereikte in enige van Penthesilea's monO' logen en in haar ontroerende grote dia loog met Achilles. Ook door de wijze waarop Robert Frei tag het dikwijls toch wel heel statische toneelgebeuren tot dramatisch leven wist te brengen was zijn regie bijzonder ge slaagd. Sommige van de „bodeverhalen," waarvan het stuk wemelt, hadden door z'n mise-en-scène en door de fraaie nuancering van de stemmen der sprekers bijna 't karak ter van Griekse tragedie-koren gekregen, maar dan toch in zeer moderne stijl ver tolkt. MARIA BECKER, als Penthesilea, had zich zoals bij deze regie-opvatting van zelf spreekt geheel en al aan de ver innerlijking van het drama overgegeven Zij speelde de rol als een bijna voortdu rend gemarteld wezen, dat probeert haar innerlijke verscheurdheid te boven te ko men maar daar niet .in slaagt. Wellicht kwam het daardoor dat deze Penthesilea niet de grote allure van de klassieke tra gédienne had maar soms ietwat klein-mo- dern aandeed. Dat neemt echter niet weg dat haar vertolking zeer aangrijpende hoogtepunten had; vooral de slotscène, waarin Penthesilea „sterft aan de realise ring van haar eigen daad," was adembe nemend van intensiteit. Gerhard Riemann als Achilles trof dooi de enigszins speelse opvatting van die rol; zijn houding van mannelijke superioriteit tegenover de Amazonenkoningin die ten slotte toch „maar een vrouw" is, Lek mij zeer aanvaardbaar. Van de andere spelers onderscheidden zich vooral Renate Gros ser, die heel gevoelig Prothoe speelde, en Helmut Hess, wiens Diomedes voor in de eerste scène bijzonder mooi was. Helaas stond niet het hele ensemble op dit hoge niveau (de Opperpriesteres van Margare- te Fries bijvoorbeeld leek pijnlijk op een wassenbeeld), maar in het algemeen was de voorstelling toch zeer goed verzorgd vooral wat het spreken van de vaak heel moeilijke verzen betreft. Maria Becker en de overige spelers kre gen aan het slot een langdurige ovatie van het vrij talrijke publiek, dat de Haarlem se schouwburg gisteravond toch niet ge heel vulde. Hoewel de opkomst groter was dan in de meeste andere Nederlandse ste den waar Die Schauspieltruppe is opgetre den, hadden nog niet genoeg toneellief hebbers ingezien, dat zij in Haarlem weer eens iets belangrijks geboden kregen dat zelfs Amsterdam en Rotterdam is voorbij gegaan. Simon Koster AVRO-TELEVISIESPELEN De Bergense auteur Leo Derksen, die vorig jaar debuteerde met de novellen- bundel „De Doden hebben Voorrang" en van wie deze maand een roman verschijnt onder ie titel „De kuise Voorbijganger' heeft in opdracht van de AVRO twee korte televisiespelen geschreven Het eerste, „De Vluchteling" is op de beeldband opge nomen en zal eind april worden uitgezon den. Jan Retèl, Myra Ward, Cor van Rijn en Willy Ruys spelen er in mee. Het tweede spel, „De Goochelaar", dat in de eerste helft van mei wordt opgenomen, zal pas na september worden uitgezonden. In op dracht van de AVRO werkt Leo Derksen momenteel aan een derde televisiespel dat ongeveer vijf kwartier zal duren en dat ook dit jaar nog zal worden uitgezonden Poerimfeest. In het Joods Historisch Museum, Waaggebouw te Amsterdam, heeft de voorzitter oer gelijknamige stich ting, dr. E. A. Rodrigues Pereira, een expo sitie over het Poerimfeest geopend. Het is de tweede tentoonstelling in een reeks over Joodse feestdagen. De expositie duurt tot 12 april. Vrijdagavond wordt in het Cirque d'Hivers te Parijs de jaarlijkse lief dadigheids-galavoorstelling van de Franse Unie van artiesten gehouden. Foto: op de generale repetitie van woensdag fungeerde Mariene Dietrich als stalknecht en strooide zij zaagsel in de piste. van feiten en cijfers uit de geschiedenis van zijn omroepvereniging, dan zou de ze uitgave vooral voor de eigen kring zeer interessant geweest zijn. Daar hij ook ruimschoots aandacht be steedt aan de de ontwikkeling van de me dia radio en televisie en veel vertelt uit „de keuken" van deze bedrijven kan van d'it werkje geschreven worden, dat 't zelfs niet- aanhangers van ons omroepbestel boei ende lectuur verschaft. Natuurlijk kon niet van Hoek verwacht worden, dat hij zich in positieve zin over b.v. de voorstanders van de onafhankelijke, de commerciële t.v. zou uitlaten. Deze uitgave, geschreven :,n de prettig leesbare stijl van iemand, die gewend is veel te praten (de schrij ver is een befaamd radioreporter) is ge- illustreerd met tal van boeiende zwart-wit en kleurenfoto's van Maria Austria en Henk Jonker, die typografisch goéd gere produceerd zijn. („Hier Hilversum, de NC.RIV.", uit gave N.C.R.V., prijs: 1,90). J. Damsnuizer HILVERSUM I. 402 m. 746 kc/s. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00-24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgym nastiek. 7.20 Socialistisch strijdlied. 7.23 Lichte ochtendklanken (gr.) (Om 7.35 Van de voorpagina, praatje). 8.00 Nieuws en socialistisch strijdlied. 8.18 Lichte gram- mofoonmuziek. 8.40 Orgelspel. 9.00 Gym nastiek voor de vrouw. 9.10 Kookpraatje. 9.15 Klassieke grammofoonmuziek. 9.35 Waterstanden. 9.40 Schoolradio. VPRO: 10.00 Inzicht en uitzicht, praatje. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Voor de vrouw. 11.00 Specialiteiten-theater, geva rieerd programma (herh. v. zaterdag avond jl.) 12.00 Voor het platteland. 12.05 Lichte grammofoonmuziek (12.30-12.33 Me dedelingen t.b.v. land- en tuinbouw). 13.00 Nieuws. 13.15 Tango-Rumba orkest en zangsolisten. 13.45 Gesproken portret. 14.00 Jeugdconcert: lichte muziek. 14.45 Volks liedjes en -dansen. 15.00 De alleenstaande Moeder en de kinderbijslag, toespraak. 15.10 Voor de jeugd. 17.00 Operamuziek met commentaar. 17.30 Tentoonstellings agenda. 17.35 Licht instrumentaal trio. 17.50 Regeringsuitzending: Geven en ne men, tips voor en van weggebruikers. 18.00 Nieuws en commentaar. 18.20 Actua liteiten. 18.30 Radio-Volksuniversiteit: Mu zikale actualiteiten en specialiteiten, door Hans Citroen. 19.00 Voor de kinderen. 19.10 VARA-Varia en lichte grammofoonmuziek. 19.20 Politiek praatje. VPRO: 19.30 Voor de jeugd. VARA: 20.00 Nieuws. 20.05 Dixie- landorkest (gr.). 20.15 Rechtstreekse re portage voetbalwedstrijd FeijenoordSta de de Reims te Rotterdam in de kwart finale om de Europacup. 22.05 Amster damse Politiekapel. 22.30 Nieuws. 22.40 Kaf en koren, wekelijkse notities. 22.50 Jazzmuziek. 23.20 Weerklank: muziek-re- vue. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. 1007 kc/s. 7.00- 24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nieuws en SOS-berichten. 7.10 Dagopening. 7.25 Klassieke grammo foonmuziek. 7.45 Radiokrant. 8.00 Nieuws. 8.15 Lichte grammofoonmuziek. 8.45 Gns- pelsongs (gr.). 9.00 Voor de zieken. 9.35 Morgendienst. 10.45 Samenzang: geestelij ke liederen (herhaling van vrijdag 8 maart jl.). 11.15 De jeugd op eigen wieken, hoor spel (deel 9 herhaling van donderdag 7 maart jl.). 11.45 Lichte grammofoonmu ziek. 12.10 Licht ensemble. 12.30 Medede lingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Meis jeskoor en licht instrumentaal kwintet. 12.53 Grammofoonmuziek, eventueel ac tualiteiten. 13.00 Nieuws. 13.15 Licht instru mentaal kwartet. 13.35 Klassieke grammo foonmuziek. 14.50 Wie luistert mee?: les sen in het muziekbeluisteren. 15.20 Volks liederen. 15.50 Bijbelvertelling voor de jeugd. 16.00 Voor de jeugd. 17.15 Jazzru- briek. 17.40 Beursberichten. 17.45 Licht in strumentaal kwintet. 18.05 Koorzang. 18.30 Het spectrum, lezingen. 18.45 Nieuwe grammofoonplaten. 19.00 Nieuws en weer- praatje. 19.10 Op de man af, praatje. 19.15 Leger des Heilskwartier (gr.). 19.30 Radio krant. 19.50 Klarinet en piano (gr.). 20.00 Bidstond voor gewas en arbeid. 21.00 Grammofoonmuziek. 21.15 Strijkkwartet: klassieke muziek. 21.55 Kanttekeningen. 22.10 Geestelijke lieedren. 22.30 Nieuws. 22.40 Avondoverdenking. 22.55 Lichte grammofoonmuziek. 23.10 Lichte grammo foonmuziek. 23.30 Nachtmuziek. 23.55-24.00 Nieuws. BRUSSEL 324 m. 12.00 Nieuws. 12.03 Lichte muziek. 12.30 Weerbericht. 12.35 Jazzmuziek. 12.50 Beurs berichten. 13.00 Nieuws. 13.15 Kamermu ziek. 14.00 Nieuws. 14.03 Schoolradio. 15.00 Jeugdkoren. 15.30 Symfonische muziek. 16.00 Nieuws. 16.03 Beursberichten. 16.09 Engelse les. 16.24 Lichte muziek. 17.00 Nieuws. 17.15 Kamermuziek. 17.45 Muziek voor strijkinstrumenten. 18.00 Nieuws. 18.03 Volksmuziek. 18.10 Lekenmoraal en filosofie. 18.30 Voor de soldaten. 18.50 Ra diokroniek. 19.00 Nieuws. 19.40 Zang. 19.45 Jeugd en muziek. 20.00 Missie-klankbeeld. 20.15 Gevarieerde muziek. VOOR DINSDAG VARA' 19.30 Tijdschetsen. NTS: 20.00 Journaal. 20.20 Regen en wind, gevarieerd programma. VARA: 20.50 Ontmoeting met andersdenkenden. 21.25 Spiegel der lichte kunsten. 21.55 Ouderavond. NTS: 22.30 Eurovisie: Wereldkampioenschappen ijs hockey te Stockholm: gedeelte van de wed strijd Canada-Rusland. Ongeveer 23.30- pl. m. 23.35 Journaal. VOOR WOENSDAG NCRV: 17.00 Voor de kinderen, nts; 17.35-17.45 Jeugdjournaal De Verrekijker 19.30 Alles draait om moeder, feuilleton. 19.55 De wedstrijd bij U thuis, NTS: 20.00 Journaal en weeroverzicht. 20.15 Geen woorden maar daden: Eurovisie: Reporta ge van de tweede wedstrijd in de kwart finale in het toernooi om de Europa Cup tussen Feijenoord en Reims (1ste helft). NCRV: 21.00 Geen woorden, maar platen, Nederlandse cartoonisten geven hun visie op de le helft van de voetbalwedstrijd. NTS: 21.15 Terug naar het Feijenoord-Sta- dion (2e helft voetbalwedstrijd). NCRV: Geen daden, maar woorden, cartoonisten geven hun conclusie van de wedstrijd. Daarna: Quiz. NTS: 22.25 Alceste, televi sieopera. 23.15-23.20 Journaal. I

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 7