Vrijspraak gevraagd voor spooktrein-machinist veilige beschermende norac Jaar geëist tegen Italiaan die man zou hebben doodgestoken C Kort en bondig Koning Rambot en snijdertje Miks Pc Pe 1 li en Pï ngo AGENDA il le, Kring Leiden van L.T.B. heeft grieven tegen Landbouwschap Breehelle in Vigo Brandkast gestolen uit marinekamp Branden in Hilversum en in Almelo Keulse Barrière wordt verplaatst Heerlens kledingmagazijn mag weer reclame in België maken Vorkeerss'9chtoffar uit Heemstede overleden Twee jaar geëist voor poging tot doodslag Juwelendiefstal in Amsterdam 1 s NU MODERN WASSEN WASMACHINE BLAUW SUNIL bleekt voor u SUNIL blauwt voor u èn SUNIL is nylon-actief SUNIL WAST STRALEND WIT WOENSDAG 13 MAART 1963 slechts 15 cent met Reckitts Haarlem Velsen-IJ muiden Beverwijk Kerkelijk nieuws i 95. „Hé, kijk daar eens! Het comité van ontvangst is er al! Die staan ons schip te bewonderen! Ze zeggen allemaal „Jum, Jum". „Pas op, Pingo, de stoel rijdt weg! Hou hem tegen, voordat er wat gebeurt! Zeerob, sta op! Doe dan eens wat! Je jaagt je vriendjes allemaal angst aan!" „Het schip is nog heel, en de wielen en de schommelstoel hebben ook gehouden! Maar wat doet Zeerob? Sinds hij in de Golf van Biscaje was, heeft die beslist niet meer zo iets beleefdr De officier van justitie van de recht bank te Roermond, heeft vrijspraak ge vraagd voor een 38-jarige machinist uit Simpelveld, aan wie het te wijten zou zijn geweest dat op 13 augustus van het vorig jaar een trein als onbestuurd over het traject Gilze-Leende tot Baexem reed langs onveilige signalen en spoorwegover gangen. Hij achtte grove schuld niet aan wezig. Toen de „spooktrein" Gilze-Leende pas seerde bemerkte een spoorwegbeambte dat de remmen van een der wagons wa ren vastgelopen. Hij waarschuwde de vol gende post om de trein tot stilstand te doen brengen. Signalen werden op onvei lig gezet doch de trein ioeg voort. Op het station in Weert zag men kans de trein over een vrij spoor te dirigeren zo dat er geen stilstaande treinen werden geraakt. Langs de gehele route werden knalsignalen gegeven. Er werd met rode lampen gezwaaid, en zelfs werd met een steen de voorruit ingegooid omdat men meende dat de machinist in slaap was ge vallen. Eerst in Baexem bemerkte de machi nist dat het uitrijsein op rood stond. Hij remde toen krachtig, maar verbaasde zich erover dat hij moest stoppen, omdat hij zich van niets bewust was. De machinist vertelde bij zijn verhoor dat hij van anderen had moeten horen wat er gebeurd was. In de vaste onder stelling normaal te hebben gereageerd op alle seinen kwam hij in Baexem. Hij had geen enkele verklaring voor deze gebeur tenis. Prof dr F Stam, zenuwarts te Am sterdam. heeft de machinist twaalf dagen in observatie gehad Hij verklaarde dat dergelijke uitzonderingstoestanden wel meer voorkomen. Dat de machinist het gebeurde niet kon verklaren achtte hij normaal. De verdachte verkeerde destijds in zorgelijke omstandigheden. Hij had zich van tevoren al gemeld bij de be drijfsarts, kreeg ziekteverlof en nog een Advertentie verlenging daarvan. Toen verdachte zich beter voelde werd hij weer op de trein gezet. Prof. Stam sprak over een duidelijke be wustzijnsverlaging welke zich kan maar niet behoeft te herhalen. Dr. ir. H J. Kolkman, psycholoog te Rotterdam, bevestigde in grote lijnen wat de zenuwarts had verklaard. Van moed wil was geen sprake. Hij vond het onbe grijpelijk dat de machinist na zijn ziek teverlof dadelijk weer dienst had moeten doen. De officier van justitie, mr. Uiterwaal, uitte lof voor de spoorwegbeambten in Gilze-Leende. De dodemanspedaal gaf de passagier altijd een gevoel van veiligheid: indien er iets met de machinist aan de hand was zou de trein automatisch stop pen. De pedaal heeft in dit geval echter niet gewerkt. Het bevreemdde de officier, dat het me chanisme bij de dodemanspedaal ontze geld was Dat de verzegeling ontbrak was ook al door andere machinisten opge merkt. Er moet een ander veiligheidsmiddel worden gevonden, vbnd de officier. Het stroomloos maken van het net is bij som mige trelntypen ook van geen enkel nut. Dankzij het menselijk element is erger voorkomen. Over veertien dagen zal de rechtbank vonnis wijzen. De kring Leiden van de Land en Tuin- bouwbond heeft besloten een aantal grie ven tegen het Landbouwschap aan het hoofdbestuur voor te leggen. De aanlei ding hiertoe was een ultimatum, dat de afdeling Hazerswoude-Koudekerk het kringbestuur had gesteld. In het ultima turn werd vóór 1 mei een stemming geëist onder de heffingsplichtigen omtrent de vraag of het Landbouwschap in zijn hui dige vorm dient te blijven voortbestaan. Het besluit is genomen met instemming van de vertegenwoordigers van alle 19 af delingen. Men was van oordeel dat de sa menstelling van het Landbouwschap eigenlijk altijd fout is geweest. Men wil het bestuur van het Landbouwschap recht streeks door de boeren laten kiezen en de invloed van de landbouworganisaties tot een minimum beperken. Ook vertegen woordigers van de zusterorganisaties, de Christelijke Boeren- en Tuindersbond en de Hollandse Maatschappij voor Landbouw stemden daarmee in. De Breehelle is door twee Spaanse vis sersschepen de haven van Vigo binnenge sleept nadat eerst was gemeld dat de Ne derlandse kustvaarder zou zinken. Niette min is er weinig hoop dat het schip gere pareerd kan worden. Het was op weg van Casablanca naar Amsterdam met een la ding pijnbomen. Advertentie Norac neutrali seert veilig het over tollige maagzuur. Norac legt een be schermend laagje op uw gevoelige maagwand. De apotheker of drogist heeft uw doosje Norac op z'n toonbank staan. Advertentie Voor een gedurfd staaltje: het wegsle pen van een brandkast uit een kantoor van het marinevliegkamp Valkenburg bij Leiden, waarin zich 2.200.- bevond, heb ben een 21-jarige militaire hofmeester en een even oude vertegenwoordiger, beiden uit Leiden, voor de Haagse rechtbank ge vangenisstraffen van een jaar waarvan drie maanden voorwaardelijk, tegen zich horen eisen. De hofmeester, gedetacheerd op Valken burg, en de vertegenwoordiger geassis teerd door twee minderjarige jongens, haalden de brandkast 's nachts weg hoe wel er manschappen naast het kantoor sliepen. De brandkast werd in een auto gezet en in een weiland in Noordwijk probeerden de mannen haar te openen Maar dat lukte niet. Daarna reden zij door naar Leiden waar zij het benodigde gereedschap om de kast te openen stalen. Het geld werd verdeeld, de brandkast en het gereedschap werden in het water ge gooid. Op 26 maart doet de rechtbank uitspraak. Vannacht is te Hilversum de meubelfa briek „H.K.F." van de firma Ketelaar aan de Hoge Larenseweg door brand ver woest. De aangrenzende panden konden worden behouden. De oorzaak van de brand is nog niet bekend. Door een brand in een lange rij klei ne woningen aan de Javastraat te Alme lo zijn drie woningen verwoest. Veertien personen werden daardoor dakloos. De brand ontstond na een ontploffing, en het vuur greep zo snel om zich heen dat van de inboedels vrijwel niets kon worden ge red. Stadsschouwburg, vandaag 20 u.: Neder lands Dans Theater met „Réiouissance", „Pierrot Lunaire", „The web" en „Concer tino". Minerva Theater, vandaag 20.15 u.: Con cert door het N.Ph.O o.l.v Marinus Adam. Solist: Tibor de Machula, cello. Program ma: Mozart, Haydn. Beethoven, Schubert. Concertgebouw, donderdag 14.30 u. Jeugdconcert. Aula Gerhardschool, donderdag 20 uur: Concert door het kinderkoor „De kleine stem" o.l.v. Anton de Beer. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 20 u.: „West Side Story", 14 j. Frans Hals, 14, 19 en 21.15 u.: „Crime passionnel", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Leef nu betaal later", 18 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Congo Vivo". 14 j. Minerva, vandaag 14.30 u.: „Robin Hood", a.l. Donderdag besloten voorstelling. Rembrandt, 14 en 20 u.: „De langste dag" 14 j. Roxy, Tot en met donderdag 14.30, 19 en 21.15 u.t „Aasgieren van het Westen", 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Eindstation Hotel Sahara", 14 j. Monopole (Zandvoort): Tot en met don derdag geen filmvoorstelling. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr Heiligland 62)' Werken uit de Haarlemse School van de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks geopend van 10-17 u.; zondag van 13-17 u In het Prentenkabinet: expositie „Winters Haarlem". Tot en met 24 maart. Kunstzaal „In 't Goede Uur" (Nieuwe KerkspleinV Expositie van grafiek van G. L. van den Eerenbeemt. Tot en met 31 maart Dagelijks geopend van 10-18 u. en van 20-22 u.: Klassiek grammofoonplaten- concert van 21-22 u.: Bach. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Tentoonstelling van schilderijen van mevrouw M. Stevens-Visser. Tot en met 25 maart. Dagelijks geopend van 9- 17 u. en tijdens de klassieke grammofoon- platenconcerten op maandag, woensdag en vrijdag van 18-20 u. Museum Huis van Looy (Kleine Hout weg/Kamperlaan), Expositie Interscholair Jeugdtoernooi. Dagelijks van 9-13 u. en 14-17 u. Maandag en vrijdag ook van 20- 22 u. Zondag van 14-17 u. Tot en met 31 maart. Vishal: Expositie structuurplan. Dage lijks geopend van 10-22 u. en zondag van 14-18 u. Tot en met 24 maart. Teylers Museum (Spaarne 16): Expositie van tekeningen Hollandse. Italiaanse en Franse school, 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks (behalve maandag) ge opend van 11-15 u. Eerste zondag van de maand 13-15 u. Rest. Vreeburgh, Kerkplein 16, Bloem en daal: Expositie van werkgroep „Femhout" Geopend tot en met 16 maart. DIVERSEN Café-chantant „Adam en Eva", Raam- vest: Iedere avond (behalve maandag) ge opend van 20-2 u. Van 21-23.15 u.: Cabaret door Fiet en Frans Koster Marian Berk en Han Reiziger (piano). (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 8 maart). WOENSDAG 13 MAART City, 20 u.: „Zaterdagavond zondag morgen". Rex. 20 u.: „Adam en Eva". Raadhuis Velsen, 19.30 u.Vergadering gemeenteraad. Pieter Vermfulcnmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9 30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. Expositiezaal, Heidestraat, 19 tot 21 u.: Tentoonstelling werken Henk B.roer en Pieter Giltay. Openbare leeszaal Plein 1945: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 u.: filiaal Wjjkerstraat- weg 77. Velsen-Noord: 14 tot 17 u. (jeugd); filiaal Wüstelaan 79, Santpoort: 14 tot 17 uur (jeugd). R.K. leeszaal. Willemsbeekweg no. 96 14.30 tot 17 30 uur; Jozefhuis, Banjaert- straat, Velsen-Noord: 14 tot 17 u.; filiaal Wüstelaan 79, Santpoort: 14 tot 17 uur (jeugd). DONDERDAG 14 MAART City, 20 uur: „Vijf gebrandmerkte vrouwen". Rex, 20 u.: „Adam en Eva". Pieter Vermeulenmuseum: Zie onder woensdag Kerbertasiel, Herenduinweg 8: 9 tot 12 en 16 tot 17 uur. Openbare leeszaal, Plein 1945: 10 tot 12.30 u.. filiaal Velsen-Noord: 10 tot 12 u. R.K. leeszaal: Donderdag gesloten. Stadshuis „Srheybeek", Beverwijk, 19.30 uur: Vergadering gemeenteraad. WOENSDAG 13 MAART Kennemer Theater, 19 en 21 15 u.: „De Corsicaanse tweelingbroers". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Het web van de spin". DONDERDAG 14 MAART Kennemer Theater: Geen voorstelling. Luxor Theater: Geen voorstelling. Bejaarde opgelicht. De rechtbank in Alkmaar heeft een 45-jarige inwoner van dez" stad wegens oplichting van een bejaarde man voor ongeveer f 25.000,— veroordeeld tot anderhalf iaar gevangenis straf. De officier van Justitie bij de rechtbank te Alkmaar heeft een jaar gevangenisstraf geëist tegen een 25-jarige Italiaan, die op de avond van 16 november tijdens een treffen tussen enkele Italianen en een groep woonwagenbewoners in Alkmaar de 22-jarige Janus Schouten met zijn stiletto in het hart zou hebben getroffen. De of ficier baseerde zijn eis op zware mishan deling met dodelijke afloop maar was van mening dat verzachtende omstandigheden konden worden aangevoerd. Er bestond voor de behandeling van de ze zaak grote publieke belangstelling, maar op verzoek van de politie waren zo wel woonwagenbewoners als Italianen weg gebleven De verdachte vertelde dat de moeilijk heden waren begonnen .jn de fay,er vaj> een bioscoop, waar de vier Italianen wa ren uitgescholden door tien tot twaalf wobrfwagenbe'wo'ners. Bij'de hierna volgen de vechtpartij sloegen de woonwagenbe woners volgens de verdachte met stoelen op de Italianen in, waarbij verdachte aan de knie werd gewond. Na afloop van de voorstelling kwam het op straat opnieuw tot een treffen. Toen de Italianen uit angst voor de lange stokken waarmee dc woonwagenbewoners zwaai den naar het politiebureau vluchtten kon verdachte niet zo snel meekomen als ge volg van de verwonding aan zijn knie. Hij werd ingesloten en trok toen zijn mes. „Ik had niet de bedoeling iemand te treffen ;k wilde alleen wegkomen." Toen êen der woonwagenbewoners nog dichter bij kwam opende hij het mes en maakte een stekende beweging om zijn aanvaller af te schrikken. Daarop nam hij de vlucht, verklaarde hij. Pas later had hij verno men dat hij iemand had gedood. Een land genoot van verdachte verklaarde als ge tuige dat ook de woonwagenbewoners in de foyer van de bioscoop messen hadden getrokken. Verdachte verklaarde ook zich in Alkmaar al meermalen bedreigd te heb ben gevoeld De president deelde mee dat verdachte noch in Nederland noch in Italië ooit met de politie in aanraking was geweest, Hij heeft zelfs bij de politie in Genua ge diend. Om meer te verdienen was hij naar Nederland gekomen. Wekelijks stuur de hij wat geld naar huis. Uit een rapport van de r.k. reclasse- ringsvereniging blijkt dat de verdachte gunstig bekend staat. Hij is een rustige figuur, die een meisje in Schagen heeft en die goed met zijn medearbeiders kan opschieten Ook is hij een goede werk kracht. De verdachte wil niets liever dan zo snel mogelijk terug naar Italië. De verdediger was van mening dat hoog stens van bedreiging kon worden gespro ken en dat zeer zeker een beroep op nocW- weer althans op noodweer-exces kon wor den gedaan, hetgeen ontslag van rechts vervolging zou inhouden. De officier van justitie verwierp echter een beroep op noodweer of noodweerexces. UitjOTïfak"Op:! 26 mte»rt. >rt -rj fl Er is overeenstemming bereikt tussen Nederlandse en Duitse instanties over een nieuw douanecentrum voor de grensover gang Keulse Barrière, de belangrijkste doorlaatpost voor goederenverkeer. De nieuwe accommodatie komt aan de oost zijde van de spoorlijn Venlo-Kaldenkir- chen waardoor een voor het internationale verkeer zeer hinderlijke spoorwegovergang niet meer gepasseerd behoef! te worden. Eind 1964 zullen de Duitsers een nieuwe weg tot aan de grens hebben doorgetrok ken. Aan de nieuwe grensovergang wordt een douaneaccommodatie met ruime ver- keersemplacementen gebouwd. Een ver keersplein en nieuwe wegen zullen aanslui ting geven op de weg Venlo-Nijmegen, de E-3 weg (Eindhoven-Venlo) en de weg Ven lo-Roermond-Zuid-Limburg. Het Heerlense kledingmagazijn Utrecht zal, na een gedwongen rustpauze, binnen kort zonder belemmering zijn reclame campagne in het gebied rond Luik kunnen hervatten. Van de kant van de Luikse kledingin dustrie was zoveel protest gerezen tegen de advertentiecampagne van het Heerlen- se kledingmagazijn en tegen de reisjes die de Belgen in Belgische autobussen naar Heerlen ondernamen, dat de bustochten in afwachting van een rechterlijke uitspraak moesten worden stopgezet. De Belgische vervoersondernemers hebben echter van de politierechter van Hollogne- au-Pierre (bij Luik) gelijkgekregen. De politierechter was met de Belgische senaat, die eveneens in de affaire werd gemengd, van mening dat België niet ge baat is met een ruzie rnet de r.deriand- se handel. Dit schaadt de Benelux-gedach- te, aldus de politierechter. Ook stelde hij de Luikse kledinghande- laren in het ongelijk wat betreft de be paling in de Belgische wet dat men zon- I der meer geen geregelde lijndienst mag Jjrie aOOefl ifi het verked' exploiteren naar het buitenland. Naar het oordeel van de rechter is hier geen sprake van een geregelde busdienst. De Heerlense kleainghandelaar wist met I zijn campagne „tweemaal kopen, eenmaal betalen" in de voorbije maanden honder den kooplustige Belgen naar zijn kleding- magazijn te trekken. Een jaar voor soldaat. Het Hoog Mili tair Gerechtshof heeft een 20-jarige dienst plichtige soldaat veroordeeld tot een jaar gevangenisstraf, omdat hij zich vorig jaar niet teruggemeld had van inschepingsver lof en zich zodoende had onttrokken aan uitzending naar Nieuw-Guinea. Mr. K. van Rijckevorsel. Het Tweede- Kamerlid mr. K. van Rijckevorsel is opge nomen in het Ooglij dersgasthuis te Utrecht voor het ondergaan van een oogoperatie. De heer Van Rijckevorsel was juist her steld van de gevolgen van een nieroperatie. Stoffelijk overschot. Het stoffelijk overschot van een van de acht vermiste opvarenden van de tanker „Miraflores", die veertien dagen geleden op de Wester- schelde uitbrandde, is geborgen. Het is dat van de 30-jarige koksmaat Antonio Vitanza. Redders. Aan de zeven leden der bemanning van de reddingboot „President Wierdsma", die in Breskens is gestatio neerd, .zal op 16 maart in Breskens een medaille worden uitgereikt van de Ko ninklijke Zuidhollandse Maatschappij tot Redding van Schipbreukelingen. Zij heb ben op 16 december vier opvarenden van het in nood verkerende Belgische racfio- schip „Ti.il Uilenspiegel" gered. Verduistering. In Rotterdam is een 29-jarige ambtenaar gearresteerd, werk zaam op gen afdeling van het stadhuis, waarvoor hij nogal eens betalingen moest verrichten. Het is nu gebleken dat hij door kwitanties van valse handtekeningen te voorzien, ruim f 7700,heeft verduisterd. Zeventig inbraken. In Rotterdam is een 25-jarige machinist door een nacht waker betrapt bij een inbraak in een fabriek Bij zijn verhoor bekende hij de laatste ti.id dertig inbraken te hebben ge pleegd, die hem totaal f 2300.hadden op geleverd. Twee broers, die vorige week werden gearresteerd, hebben toegegeven veertig keer in de Maasstad te hebben ingebroken. De achtjarige P. Frets, die gisteren in Heemstede bij het oversteken van de Lanckhorstlaan door een auto was aan gereden. is in het Wilhelminagasthuis te Amsterdam aan zijn verwondingen be zweken. Een van de vier vrouwen die te Nieuw Weerdinge gewond werden toen een be stelauto hen van achter aanreed is in het ziekenhuis te Emmen overleden. Het slachtoffer is de 37-jarige mevrouw J. T. Rosien. De 32-jarige bouwvakarbeider K. Pot uit Dedemsvaart is in de afgelopen nacht op de weg Zwolle-Ccevorden in zijn woon plaats zwaar gewond bij zijn bromfiets aangetroffen. Hij werd overgebracht naar een ziekenhuis in Zwolle waar hij aan zijn verwondingen is bezweken. De officier van Justitie bij de rechtbank te Arnhem heeft twee jaar gevangenis straf geëist tegen een 25-jarige opperman uit Nijmegen. Deze wordt er van verdacht een negentienjarige fabrieksarbeider op 2 november zeven keer in ae borst te heb ben gestoken. Dat de fabrieksarbeider niet levensgevaarlijk werd gewond moet waar schijnlijk worden toegeschreven aan een cent, die in de binnenzak van het slacht offer was terechtgekomen en waarop het mes was afgestuit. De raadsman, mr. H. Kuyper stelde ech ter dat niet de cent het slachtoffer van de (feodt hgeft ggredtsdpch eenvoudig het I feit dat verdafchte niet tnetgrote kracht lë /|M o n-t\ *-i nr> kt op heeft gestoken. Hij vroeg vrijspraak om- C/jp» Mt/Ci/l i^yJl ol dat hier geen sprake zou zijn van poging tot doodslag, maar van mishandeling. Ned. Herv. Kerk Aangenomen naar Grijpskerk-Visvliet (toez.) H. Berton, kand. te Amsterdam naar 's-Grevelduin-Capelle R. T. Huizinga te Ouderkerk a. d. IJssel naar 's-Gra- venmoer (toez.) W. E Heijboer te Holland- seveld naar Rotterdam-Vreewijk W. Si- rag te Katwijk aan Zee, laatstelijk predi kant te Hollandia naar Terkaple c.a. jhr. M. A. de Savorrin Lohmann vicaris te Het K.N.M.I. deelt mede: De depressiekern, die gisteren over Noord-Nederland trok bevindt zich nu bo ven de Baltische staten. De depressie ver oorzaakte veel wind en regen. Gisteravond ging de regen plaatselijk zelfs in sneeuw over. De depressie wordt gevolgd door een flinke rug van hoge luchtdruk waarin op klaringen voorkomen, zodat de komende nacht nachtvorst kan voorkomen. Morgen overdag wordt met een matige wind tus sen zuid en zuidwest zachtere lucht aange voerd die uit de Golf van Biscaye afkom- Utrecht, die bedankt, voor Veenwouden -1 neemt dr betw1olki"gtoe °P i de nadering van een frontale storing. Of de daarbij behorende regenzone vóór het beroep van de Gen. Synode als pred. voor buitengewone werkzaamheden (koop vaardijpredikant) te Singapore P. D. Steeg man te Rotterdam-Vreewijk. Bedankt voor Kamperland (toez.) H. Brons te Nieuw-Vennep-Abbenes. morgenavond de Nederlandse kust bereikt is nog onzeker. WERKRAPPORTEN Drie jongemannen hebben dinsdagavond na met een ijzeren staaf een ruit te heb ben ingeslagen uit de etalage van een juwelierszaak in de Leidsestraat te Am sterdam een aantal juwelen en sieraden en sieraden geroofd waarmee ze in een auto verdwenen. Een voorbijganger kon een signalement van de auto geven, en daardoor kon de politie snel een arrestatie verrichten. De verdachten zijn een 21-jarige elek tricien een 28-jarige schilder en een 22- jarige militair allen geboren in Joegosla vië. Op hen werd voor een waarde van meer dan f 10.000 gevonden aan kostbare horloges, ringen, juwelen en andere sie raden. 54-55. Zo kreeg snijdertje Miks dan toe gang tot de troonzaal, waar koning Ram bot op z'n troon zat... treurig kijkend als altijd. Miks maakte een keurige, diepe buiging en nam z'n hoed af. Toen haalde hij de Chinese bril tevoorschijn en bood die de koning aan. Welzo, zuchtte koning Rambot. Wat is dit, beste manWat moet hiermee' Ik verzoek uwe majesteit eerbiedig, deze bril op te zetten en erdoor te kijken! zei snijdertje Miks. Copyghl P 1.8 8o« 6 Cep*nhaa«A Maximum-temperaturen oe 3 fi binnen- en buitenland Neerslag laatste 24 uur 5 o - r e.S Den Helder zwaar bew w 3 4 Ypenburg zwaar bew wnw 3 3 Vlissingen zwaar bew wzw 3 11 Eelde geheel bew nw 5 6 De B.lt regen wnw 4 5 Twente regen wnw 6 8 Eindhoven geheel bew w 6 8 Zd-Limburg geheel bew w 6 4 Helsinki zwaar bew nno -3 2 Stockholm zwaar bew n -1 0 Oslo licht bew. nnw 0 0 Kopenhagen sneeuw nno 2 7 Aberdeen geheel bew windst. 6 0 Londen licht bew windst. 9 0,2 Amsterdam motregen wnw 4 5 Brussel geheel bew wnw 6 2 Luxemburg geheel bew. w 4 3 Parijs onbewolkt wzw 10 2 Bordeaux onbewolkt z 12 6 Grenoble geheel bew no 10 5 Nice onbewolkt nnw 17 0 Berlijn regen w 12 3 Frankfort regen w 9 1 München halt bew wzw 7 4 Zürich regenbui wzw 8 i Genève regenbui zw 9 10 Locarno onbewolkt windst. 12 0 Wenen half bew w 8 4 Innsbruck geheel bew wzw 5 7 Athene zwaar bew. windst. 19 Rome zwaar bew windst. 17 0 Ajaccio zwaar bew wnw 16 0,3 Madrid onbewolkt windst. 11 4 Mallorca licht bew. nw 17 0 Lissabon onbewolkt nno 0 Donderdag 14 maart Zon op 6.59 uur, onder 18.41 uur. Maan op 23.06 uur, onder 8.53 uur. Maanstanden 18 maart 13 08 uur laatste kwartier. 25 maart 13.10 uur nieuwe maan. Hoog en laag water in IJmuiden Woensdag 13 maart Hoog water 5.45 en 17.57 uur. Laag water 1.28 en 13.51 uur. Donderdag 14 maart Hoog water 6.15 en 18.29 uur. Laag water 1.57 en 14.18 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 2