Bidault wil politieke actie niet opgeven lekkere Amerikanen voor één gulden! 25 Adzjoebei neemt brief en geschenk van Paus mee voor Kroesjtsjev r maal kwaliteit ni m NeoSilvlkrin W ERELDNIEUWS Van dag tot dag Petten eit Neutralisatie van de oud-premier in Beieren zou Parijs welkom zijn Westduitse staat verbiedt club van Kroaten Moordpartij in de Baliem-vallei: 25 doden Grote meerderheid in Washington voor Churchill Vluchttunnel van Oost- naar West- Berlijn ontdekt Vulkaan op Bali eist 25 levens Vorst kost België 2 miljard frank 0p de ^Praatótoel Verdachte leraar mag in Z.-Afrika wel les geven Nog geen akkoord in New York over de dagbladen Geen angst meer, v_ WOENSDAG 13 MAART 1963 Verkoudheidsbacillen C ^Ist.wlEE protektie tegen infektie Keizerin Farah van Perzië heeft een dochter Parijs op de vlakte Ereburgerschap in het Huis aangenomen BBC blijft vrij Russische professor: wereld wordt warmer Floris Flaneur want er is Neo-Silvikrin! De minister van defensie, ir. S. Visser, is bij de behandeling van de zaak-Van der Putten de dans ontsprongen: geen motie van afkeuring, geen eis tot aftreden is hem voor de voeten geworpen en zijn liberale partijgenoten komt de eer toe, dit ministeriële leven te hebben gered. Wel is vastgesteld dat de minister fouten heeft gemaakt dat kon ook moeilijk anders! en ir. Visser heeft sommige van die fouten erkend. Hij heeft daar echter een ongezouten oordeel aan vast geknoopt over de „sensatie-pers" die hij aantasting van de democratie door mis bruik van de vrije meningsuiting verweet. Het komt ons voor dat zowel de minis ter als de Kamer in deze kwestie een belangrijk punt over het hoofd wil zien, namelijk: dat in sommige gevallen van ontrechting de slachtoffers in de armen van de sensatie-pers worden gedreven, doordat zij geen andere mogelijkheid meer zien om hun vermeende recht te verkrij gen. Er is geen goed woord te zeggen over de manier, waarop sommige publici- teitsorganen „affaires" creëren uit lou ter eigenbelang, niet uit mededogen met slachtoffers van onrechtmatige behande ling. Maar men moet het nu niet zó trachten voor te stellen, alsof er buiten de opblazerij van de sensatie-pers geen vuiltje aan de lucht was. Het is jammer genoeg, dat een slachtoffer van een achteraf duidelijk vastgestelde onrecht matigheid geen gehoor wordt verleend vóórdat het zich tot dergelijke sensatie hyena's wendt, of door hen wordt om singeld. De aantasting van de democra tie begint daar, waar democratische in stituties in gebreke blijven hun dure plicht tegenover de burger te vervullen. Wat daarna gebeurt, is nooit goed te praten indien het buiten de perken van waar heid, redelijkheid en fatsoen gaat. Doch het overschrijden van die grenzen mag toch zeker niet worden uitgelokt door een starre, in ivoren torens verschanste autoriteit, die weigert zich tot de burger neer te buigen om hem te laten vertel len wat hem dwarszit en „er iet; aan te doen". Hoe minder afstand en barricades zich bevinden tussen de overheidsorganen en -personen aan de ene kant en de burge rij aan de andere kant, des te minder „affaires" zullen als koren op de molens der sensatie jagers worden geworpen. (Van onze correspondenten) BONN. Nog steeds heeft de vroe gere Franse premier Georges Bidault geen officieel verzoek ingediend voor het verkrijgen van een verblijfsvergun ning of van politiek asiel in de Bonds republiek. Volgens Bidaults permanente begeleider, de ex-hoofdredacteur van het weekblad „Revue", Oscar Stammler, is de oud-premier alleen dan van plan asiel te vragen als hij van tevoren zeker weet te mogen doorgaan met zijn politieke activiteiten, die ten doel hebben de Franse president De Gaulle uit het zadel te wippen. Zolang Bidault dat niet weet schijnt hij niets te willen doen. Hij heeft ook nog de tijd, want bij verhoren door de Beier se justitie is komen vast te staan dat te gen de Fransman geen enkele aanklacht loopt. En drie maanden kan elke vrem- deling in de hondsrepubliek vertoeven zon der verblijfsvergunning. Het ziet er even wel niet naar uit dat men Bidault ooit asiel zal verlenen of een verblijfsvergun ning zal verstrekken, als hij niet belooft zich te onthouden van politieke activitei ten op Duits grondgebied. Hoewel de in deze kwestie bevoegde instantie de Beier deelstaatregering is, heeft het West- duitse ministerie van Binnenlandse Zaken een advies in die zin al aan München ge geven. In Bonn neemt men aan dat de Fran se regering geen verzoek om uitlevering van Bidault zal indienen In de eerste plaats zou daardoor de vriendschap tus sen Parijs en Bonn belast worden; in de tweede plaats is men er verre van zeker van dat een proces tegen Bidault presi dent De Gaulle op dit ogenblik van pas zal komen. In het Beierse parlement bracht minis ter van Binnenlandse Zaken Heinrich Jun ker gisteren verslag uit over de zaak-Bi- dault. Hij zei, dat het nodig is de wet ten over het verblijf van buitenlanders op Westduits grondgebied te veranderen Zeals die nu zijn staan zij vreemdelingen politieke activiteiten op uitgebreidere schaal toe dan de eigen bevolking, aldus Junker, die er voorstander van is dat el ke extremistische activiteit aan buitenlan ders verboden wordt. Verder wil hij hoteliers en pensionhou ders dwingen tot het sneller aanmelden van buitenlandse gasten bij de politie. Junker noemde de volgende cijfers: in de loop van 1962 logeerden 525.000 buitenlan ders in München. Permanent leven in Beieren 220.000 buitenlanders, van wie 100.000 in München. In totaal heeft Beie ren 41.702 erkende politieke vluchtelingen Tegenover de pers verklaarde Junker dat de mogelijkheid nog altijd bestaat l|!l!l! Advertentie iiiniiiiiiiiniiiiii zijn als de dood voor „,„4. en hooikoorts. Dit doosje betekent: (Van onze correspondent) BONN In de Westduitse deelstaat Noordrijnland-Westfalen is een verbod uit gevaardigd tegen de Kroatische „Kreuzer Bruderschaft", die in Bensberg hij Keu len haar hoofdkwartier had. Volgens de minister van Binnelandse Zaken, Willy Weyer, is komen vast te staan dat broe derschap, die 200 anti-communistische Kro atische immigranten tot leden heeft, de aanslag van 29 november 1962 op de Joe gpslavische handelsmissie in Bad Godes berg organiseerde. Bij deze aanslag werd de concierge van het gebouw van de missie, dat officieus tot de Zweedse ambassade behoort, daar Joegoslavië en West-Duitsland geen diplo matieke betrekkingen onderhouden, ge dood. De schade die werd aangericht was groot. De Westduitse politie arresteerde bij die gelegenheid 22 Kroatische immigran ten, die eerlang terecht zullen staan. Weyer noemde de broerderschap een typisch geheim genootschap. Alle leden hebben onder ede moeten beloven elke opdracht te zullen uitvoeren. Weyer wil op de komende conferentie van ministers van Binnenlandse Zaken van de Westduitse deelstaten bewerkstelligen dat het genoot schap ook in de rest der bondsrepubliek verboden wordt. TEHERAN (Reuter) Keizerin Farah van Perzië heeft dinsdag in Teheran het leven geschonken aan een dochter De kei zerin en haar dochter, die bij de geboorte 9 pond en drie ons woog, het goed maak ten. Toen radio-Teheran het nieuws had opgeroepen, stroomden burgers naar het paleis met bloemen en geschenken. De Sjah heeft, tei gelegenheid van de geboorte van zijn dochter, een grote am nestie afgekondigd. Als gevolg hiervan zullen ongeveer 15.090 gevangenen op vrije voeten worden gesteld. Het is het tweede kind van 24-jange kei zerin. Kroonprins Rezah werd in oktober 1960 geboren. Door zijn komst werd de troonopvolging verzekerd, nadat in het eerste huwelijk van de Sjah met een zuster van ex-koning Faroek van Egypte slechts een dochter was geboren en zijn tweede huwelijk met keizerin So raya kinderloos was gebleven. dat Bidault als ongewenste vreemdeling over de grens wordt gezet. Over welke grens is nog moeilijk te zeggen. Italië en ook Zwitserland, waar het gezin van de oud-premier woont, hebben al laten weten niet op het bezoek van De Gaulle's te genstander gesteld te zijn. Junker maak te ook een toespeling op een politie-onder- zoek dat gaande is tegen Stammler en Van Nouhuys. De minister zei: „Bidault wordt door lieden in zijn omgeving uit eigen belang kennelijk onjuist geadvi seerd". Stammler zou het een en ander op zijn geweten hebben, dat wettelijk niet door de beugel kan. PARIJS De Franse regering, zo laat men in Parijs doorschemeren, zou niet ongaarne zien dat de Beierse autoriteiten de zorg overnamen Bidault als politiek hoofd van de terroristenorganisatie te neu traliseren. Door het Westduitse aanbod te aanvaarden zou Bidault bovendien zijn ,leiderspost" vrijwillig en publiekelijk moeten deserteren, een desertie waardoor de O.A.S. alleen nog maar meer verzwakt kan worden. In elk geval heeft Parijs afgezien van enige 'stap in Bonn met het doel Bidaults uitlevering te bewerkstelligen. HOLLANDIA (ANP) Bij een strijd tussen Papoea-stammen in de Baliem- vlakte in het centrale bergland van Nieuw- Guinea zijn de vorige week 25 doden ge vallen. De aanleiding tot de strijd was. dat een zeventienjarig meisje van de stam der Dani's door haar vader was verkocht aan een 28-jarige bruidegom. Na afwik keling van de verkoop bleek echter, dat deze als stroman had gefungeerd voor een vijftigjarige Papoea. Het meisje nam daarop de wijk haar een andere dessa Hierop zijn gevochten ontstaan tussen de twee dorpen. Daarbij werden 25 ge vangenen gemaakt, meest vrouwen en kin deren, die later op een gruwelijke wijze ter dood werden gebracht Hierna heeft de politie ingegrepen (de Papoea-politie in dit gebied staat reeds onder Indone sische leiding) die van beide dorpen elk tien mannen arresteerde, alsmede het meisje waar om de ruzie was ontstaan. Deze mensen zitten gevangen in Wame na. Daar is zaterdag ook een verzoenings feest gevierd. Dit soort stammenstrijd doet zich ongeveer elk half jaar voor in het nog maar weinig geciviliseerde öaliem- gebied. De aanleiding is meestal ruzie over een vrouw of over een varken. (Van onze correspondent) LONDEN Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft met 377 tegen 21 stemmen en vijf onthoudingen, het Ameri kaanse ereburgerschap van Sir Winston Churchill goedgekeurd. Het unieke wets ontwerp gaat nu naar de Senaat, dat het, naar verwacht wordt, met eveneens over weldigende meerderheid zal goedkeuren. LONDEN (Reuter) De directeur-ge neraal van de Britse PTT, Bevins, heeft in het Lagerhuis verklaard er niets voor te voelen op te treden als censor van de B.B.C. Hij zei dit naar aanleiding van een ge opperde suggestie om aan de B.B.C. be perkingen op te leggen bij het uizenden van interviews met illegale immigranten, zoals dat met Bidault, dat over de televi sie van de B B.C. werd uitgezonden. Be vins zei te menen, dat dergelijke richtlij nen inbreuk zouden maken op de onafhan kelijkheid van de B.B.C. inzake de pro gramma's. Advertentie 25 GOU} STAR «*.t; -r i 1 A A ROME (Reuter, AP) Alexei Adzjoe bei, hoofdredacteur van het Russische re geringsorgaan de „Izvestia" en schoon zoon van premier Kroesjtsjev, is na een bezoek van veertien dagen aan Italië, per trein naar Moskou vertrokken. Hij en zijn vrouw zullen de terugreis met een bezoek aan Wenen onderbreken. Paus Joannes, die het Russische echtpaar vorige week in audiëntie heeft ontvangen, heeft Adzjoe bei ten brief en een „syhibolisch" ge schenk voor de Russische premier meege geven. Ook hij zelf en zijn vrouw hebben ge schenken gekregen. In een interview met het Italiaanse weekblad „II Tempo" ver klaarde Adzjoebei dat deze geschenken niet met politieke oogmerken, doch als blijk van gastvrijheid waren gegeven. Waarnemers in het Vaticaan menen, dat de verzegelde brief van de paus voor Kroesjtsjev de gebruikelijke goede wen sen bevatten. Kortgeleden heeft de Russi sche premier aan de paus zijn gelukwen sen doen toekomen ter gelegenheid van diens onderscheiding met de Balzan-prijs voor de vrede. Een ander geschenk, dat Adzjoebei voor zijn schoonvader meebrengt, is een schil derij van de hand van Gregorio Sciltian, een realistische schilder van Armeense ge boorte. De gever is een Italiaanse kunstlief hebber, de industrieel Ernesto Azzalin in Milaan, die op deze wijze uiting wilde ge ven aan zijn blijdschap over het feit, dat het hoofd van een grote staat zich open lijk tegen de abstracte kunst heeft uitge sproken. Mevrouw Rada Adzjoebei heeft tegen over II Tempo ook gesproken van symbo lische geschenken van de paus. „Hij heeft verschillende symbolische geschenken meegegeven. Hij zei: Dit is voor uw papa", aldus mevrouw Adzjoebei. Paus Joannes geeft zijn bezoekers dikwijls ge schenken in de vorm van Vaticaanse post zegels of kleurenreprodukties van Vati caanse kunstschatten. Voor rooms katho lieke bezoekers heeft het dikwijls de vorm van een religieus artikel. Rada Adzjoebei had in het bijzonder op de handen van de paus gelet. In het vraaggesprek met II Tempo zei ze: „Toen hij zijn troon verliet en zijn armen ten afscheid en ter zegening verhief, kwam ik De tegenstanders van het voorstel ver klaarden dat het Amerikaanse burger schap te heilig is om weg te schenken. Anderen vonden dat de soevereiniteit niet geheel of gedeeltelijk aan een andere na tie kan worden overgedragen. Er was ook iemand, die het voorstel als een list be schouwde ter vermindering van de Britse schuld aan de Verenigde Staten. In de aanhef van het ontwerp wordt ge zegd dat het doel ervan is de hoogste ach ting en bewondering van het Amerikaanse volk uit te drukken voor een groot taats man en leider van vrije volken, Churchill is half Amerikaan van geboorte. Zijn moe der was Jenny Jerome, dochter van de toenmalige directeur van de New York Times. Sir Winston is sinds zijn dijbeen breuk niet meer in het Lagerhuis versche nen. maar heeft wel enkele malen met po litieke vrienden in een hotel gedineerd BERLIJN (DPA/AP) De Oostberlijn- se politie heeft een ontsnappingstunnel naar West-Berlijn ontdekt. Zondag was nog een groep van dertien mannen, vrou wen en kinderen erin geslaagd via deze tunnel uit Oost-Berlijn te ontsnappen, doch dinsdag bleken de Oostduitse grenswach ten de ingang in Oost-Berlijn te hebben afgesloten. Maandag ontsnapten nog zes personen via de tunnel. Vier Oostduitse jonge mannen zijn maan dagavond onopgemerkt door de Oostduit se grenswachters naar West-Berlijn ont snapt. Zij kropen op verschillende punten door de prikkeldraadversperring. Maan dagochtend kwam een Oostduitse grens wacht door het prikkeldraad en over de landmijnen naar het Westen. Van louter vreugde loste de jonge man een aantal schoten in de lucht uit zijn tommygun. STOCKHOLM (AP) Twee Vopo's die meespelen in het Oostduitse ijshockeyteam F.C. Dynamo, zijn zondag tijdens een toernee door Noord-Finland liftend naar Zweden getrokken en hebben daar asiel aangevraagd. er bijna toe hem te vertellen dat hij gro te handen had, goede handen, de handen van een boer handen die veel weg hadden van de handen van mijn vader" ,Ik had niet de moed het hem te zeg gen, maar het was zo". Adzjoebei had de volgende indruk van de paus': „Hij is een mah vón ware en' grote eenvoud. Ik heb hem goed opgeno men en ik voelde .een grote eerbied voor] hem". Op een vraag om commentaar op de moeilijkheden, die de negerstudenten in Bulgarije ondervonden hebben, zei Adz joebei op een persconferentie: „Wij in de Sovjet-Unie beoordelen de mensen niet naar hun huidskleur of ras, maar naar hun klasse". „De Katangees Tsjombe is bijvoorbeeld een neger. Indien ik behoor de tot de UNO-strijdmacht die in Kongo tegen de afscheiding van Kantanga vecht, zou ik op deze neger schieten. „Wij ge ven de voorkeur aan een blanke proleta riër boven een kapitalistische neger". DJAKARTA (Reuter) De erupties van de Balinese vulkaan Agoeng, die na 2000 jaar plotseling weer actief is gewor den, hebben totnutoe aan 25 mensen het leven gekost. De berg is verleden maand plotseling weer gaan werken en sindsdien zijn er constant erupties geweest. De au toriteiten hebben ongeveer 16.000 dessalie- den er toe kunnen bewegen te evacueren naar een ander deel van Bali, maar ve len hebben dit geweigerd, in weerwil van de grote hoeveelheid lava, die langs de berghellingen stroomt. De autoriteiten vre zen voor het leven vandegenen, die niet naar elders willen verhuizen omdat door een grote uitbarsting de top van de vul kaan elk ogenblik in de lucht kan vlie gen. (Van onze correspondent) BRUSSEL De Belgische minister van Financiën schat de schade als gevolg van de strenge winter voor de Belgische schat kist op twee miljard franken. Enerzijds vloeit die schade voort uit de gestegen uitgaven voor de werkloosheid (ongeveer 600 miljoen frank), de schade aan de we gen die op 500 tot 700 miljoen frank wordt geraamd en anderzijds is er een mindere opbrengst van de belastingen van onge veer 700 miljoen frank. MPSKOU (Reuter) Volgens de Rus sische professor Sjnitsmkov zal het kli maat op aarde in de komende eeuwen ge leidelijk aan warmer en droger 'orden. De voorspelling van Snjitnikov is geba seerd op de invloed, die de zwaartekracht en de zon op onze planeet uitoefenen. Vol gens de professor bereikte de zwaarte kracht vijfhonderd of zeshonderd jaar ge leden zijn maximale vermogen. Dit ver oorzaakte volgens hem het ontstaan van reusachtige golven in de oceanen, waar door de koude in de diepte naar de op pervlakte werd gebracht, hetgeen tot een algemene afkoeling van de aarde leidde Professor Sjnitnikov meent dat thans een proces in omgekeerde richting aan de gang is. Het vermogen der zwaartekracht is verminderd, de oceanen worden war mer, het gebied van eeuwige sneeuw en ijs wordt kleiner en ook de omvang van de poolgebieden neemt af. BLOEMFONTEIN (Reuter) Een Zuidafrikaans hof van beroep heeft be slist, dat Richard Dudley, een onderwij zer uit Kaapstad, die geen openbare bij eenkomsten mag bijwonen, wel les mag geven aan een technische hogeschool om dat een klas geen „bijeenkomst" is. Dudley werd in oktober 1961 op grond van de wet op onderdrukking van het com- muhisme -voor-vijf--jaar het recht ontzegd van het bijwonen van bijeenkomsten. Wel mocht hij les blijven géven aan een school in Kaapstad, waar hij onderwijzer is, en bijeenkomsten die uitsluitend met school- aangelegenheden te maken hadden bijwo nen, maar hem werd niet toegestaan zijn nevenlessen op een technische hogeschool voort te zetten Het opperste gerechtshof van de Kaapprovincie wees in augustus 1962 een verzoek van Dudley af om dit verbod op te heffen. NEW YORK (AFP) Het einde van de krantenstaking in New York is nog niet in zicht. Het „Journalistengilde" en de kran tendirecteuren zijn het niet eens kunnen worden over de wijzigingen in de collec tieve arbeidsovereenkomst. De partijen zijn uiteengegaan zonder de datum voor een nieuwe bijeenkomst vast te stellen. Het weer verschijnen van de Newyork- se kranten hangt af van de vraag, of het Journalistengilde de afloopdatum van de ze CAO met die van de typografen wil laten samenvallen. Het gilde is hiertoe wel bereid, maar vraagt als compensatie een salarisverhoging die met de verhoging voor de typografen overeenkomt. De krantendirecteuren zijn het niet eens met deze verhoging voor de journalisten. Burgemeester Wagner van New York wil, wanneer de onderhandelingen misluk ken, alle vakbondsbestuurders en kranten directeuren bijeen roepen om tot een ak koord te komen. Voor mij niet nodig ALS ER IETS nog romantisch is, dan is het de techniek. Nu is er aan de universiteit van Miami weer een kusmeter uitgedacht en gecon strueerd. Die ziet er, naar ik heb gelezen, uit als een telefooncel, waarin een aantal knipperlichten in alle kleuren van de re genboog zijn aangebracht en waarin alarm- schellen rinkelen, sirenes huilen en ko perdraadjes vonken gaan schieten als de kus echt van binnen-uit „brandend" is. Als het maar zo-zo la-la is, blijft de meter ook maar la-la. Het ding reageert op een elektrisch geladen instrument dat het proef paar in de handen houdt en dat een klein stroompje door hun lichamen zendt. Wan neer de lippen contact maken wordt de stoomkring gesloten. Ik heb totaal geen verstand van techni sche zaken, maar ik heb genoeg vertrou wen in de techniek, haar toepassers en knutselaars, dat ik ervan overtuigd ben dat de kusmeter feilloos zal werken Ik begrijp alleen niet goed wie zich aan de werkzaamheid van dit masjien zullen moeten onderwerpen. Mij dunkt, dat het voor eerbare, gehuw de paren onnodig is..Ik kan mij tenminste niet goed voorstellen dat u, lieve me vrouw, en gij, waarde heer, behoefte hebt aan wetenschappelijke conclusies omtrent de kwaliteiten van de kusjes die ge elkaar bij het opstaan en naar bed gaan toedient, evenmin van die der hoogtijdagen zoals uw beider verjaardag en oudejaarsavond, wanneer er nog wel eens een extraatje op kan overschieten. Maar om nu, op een doordeweekse dag ervoor in zo'n celte gaan zitten. En voor wat het wat levensonervarener grut betreft als mijn herinnering mij niet bedriegt experimenteren deze jeugdi ge liefhebbers en -hebsters dikwijls op plaatsen waar je geen kusmeter mee heen sjouwen zult. Bovendien geschieden deze proefnemingen dikwijls op de meest on verwachte momenten. Trouwens, als ik bij diezelfde, door de loop der jaren wel enigszins vervaagde herinnering te rade ga, heb je in dat le vensstadium stelilg geen wetenschappelij ke controle op de kus nodig. Je kunt dan, zonder lichtjes en draadjes, heel goed voor en uit je zelf constateren van welke kwa liteit zij is om daaruit je conclusies te trekken. Maar waarvóór conclusies eigenlijk? Juist op die leeftijd is concluderen op dit gebied volstrekt overbodig. Dat is juist het prettige van die leef tijd. Tenminste ik herhaal dit als mijn herinnering mij niet bedriegt. In ieder geval ik schaf geen kusmeter meer aan. Voor mij haddezenum niet behoeven uit te vinden. Advertentie Eerst komt roos dan volgt haaruit val daarna verhoornt de hoofdhuid en kaalheid is het eind. Dit kunt u verwachten, als u niet bijtijds zorgt voor „bijvoeding" van de hoofdhuid. NEEM NEO-SILVIKRIN! Silvikrin bevat in de juiste verhouding alle 18 natuurlijke opbouwstoffen, die ook üw haar nodig heeft. Vandaar dat niets zo helpt tegen roos en haaruitval als Neo-Silvikrin! Voor dagelijkse haarverzorging is er Silvikrin Lotion (met of zonder vet). de biologische haarvoeding S 63-2 D Onwaardig. De uitgever van een Japans tijdschrift heeft van de zijde van het keizerlijke hof het verzoek gekregen, de publikatie van een vervolgverhaal over kroonprinses Mitsjiko te staken, omdat dit verhaal de keizerlijke familie „on waardig" is. Stormvogel. Ernesto Brivio, „Stormvogel" van het Italiaanse fascisme, wacht een proces wegens openbare steun voor hei fascisme. Brivio trok'op een verkiezings vergadering zijn trui uit waardoor zijn zwarte hemd te zien kwam. Tevens bracht hij herhaalde malen de fascisten- groet. Brivio heeft een eigen partij „so ciale vernieuwing", geheten. Het vorig jaar werd hij gekozen tot gemeente raadslid. Hij is de zoon van een rijke warenhuis-eigenaar. Kreeftgeschil. In de Braziliaanse hoofd stad is officieel meegedeeld, dat de on derhandelingen met Frankrijk over de kreeftvisserij vandaag worden hervat. Er is niet bij gezegd wie het initiatief tot deze hervatting heeft genomen. Genade. In de Sovjet-Unie heeft een ko lonel terecht gestaan wegens spionage voor de Amerikaanse inlichtingendienst. De Russische pers meldt niets over het lot van de kolonel, doch zegt wel: „Een kogel aan het einde van een onwaardig leven is niet alleen straf, doch ook ge nade". Misbruik. Een Jemenitisch „volksgerechts hof" heeft Hoessein Ibn Ali Al Waisy, die onder de afgezette Imam minister van Onderwijs en Openbare Werken was, ter dood veroordeeld. Hem waren onrecht matige verrijking, wapenhandel, ambts misbruik en aanzetting tot groepsvor ming ten laste gelegd. Het vonnis moet door president Sallal worden bekrach tigd. Wereldbroeder. De Lama Jesji Dorji Sja- rapov, hoofd van de Boeddhisten in de Sovjet-Unie, is na een ernstige ziekte in de ouderdom van 78 jaar overleden. Hij was vice-voorzitter van de Wereld broederschap van Boeddhisten en voor zitter van de centrale geestelijke raad van de Boeddhisten in de Sovjet-Unie. Dreigbrief. De premier van Noord-Nigerië Alhadji Sir Ahmadoe Bello, heeft in het parlement meegedeeld, een brief ont vangen te hebben waarin stond dat hij op 29 maart zou worden vermoord. De brief zou afkomstig zijn van leden van een politieke partij. Mummie. In Glasgow is 't stoffelijk over schot van een 50-jarige vrouw gevon den. die twee jaar geleden moet zijn overleden. Volgens een politie-arts was het stoffelijk overschot een mummie ge worden. De buren verklaarden, dat zij hadden gedacht dat de vrouw in het krankzinnigengesticht woonde ivaar zij verpleegster was.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 3