mmm m NIEUW C Koning Rambot en snijdertje Miks Kort en bondig HENSEN t P o 11 e» Pelli en Pinio li AGE Automobielbedrijf Jan van der Vossen 1000 BROEKEN Alphenaar STOFJASSEN I „Fiducia" wordt als verloren beschouwd Pater en dominee schaken voor Leger des Heils Vier doden in het verkeer Pelikaan legt ei in dierenpark Explosie in Eindhoven Opvarenden Breehelle nu in Lissabon Docenten veroordeeld wegens mishandeling Regen houdt aan Deurwaarder bezocht de voor j aar sheurs natuurlijk K DONDERDAG PEUGEOT MAART 19 6 3 iilllsll Hpisj A Cfl PERFECT L «CU AUTOMATISCH SPIEGELGLADDE STALEN ZOOL VEDERLICHT Kerkelijk nieuws Haarlem V elsen-IJ muiden Beverwijk Op vrijdag 15 maart gaan wij de dag herdenken dat 25 jaar ge leden Garage Fred, van der Vossen werd voortgezet onder de naam Automobielbedrijf Jan van der Vossen. Wij houden op deze dag receptie in de grote zaal van de Haar- lemsche Kegelbond, Tempeliersstraat 35 te Haarlem en wel van 15 tot 17 uur. Tevens vindt u daar opgesteld de nieuwste modellen van PEUGEOT 1963 Voortzetting PEUGEOT-show Zaterdag 16 maart 10.00—20.00 uur Zondag 17 maart 10.00—20.00 uur Prins Bernhard terug van Afrikaanse reis „SANFOR" NO-IRON 18.80 PA ARLAARSTEEG 1 HAARLEM F7 ie 2 s li 5 16. „Ja, ik geloof toch werkelijk, dat ik wakker ben. Wat een boel schild padden! En wat een heerlijkmodern schip! Daar zit nu werkelijk alles tan! Touw en een roer en een rad! Alles wat je maar wil!" „Hopla! Nee, vees maar niet bang, je bent nog heel! 't Was de brievenbus maarHè, zindelijk heb ik dan de brief! Je bent toch niet boos op me, hèP" Lees naar hardop voor, Polle! En snel want het was toch een expressebriefr Kinderen, de Koning van de Noordpool heeft ons geschreven en vraagt, ■>f wij hem niet gauw een bezoekje willen komen brengen. Hoera, dat ioen we! We gaan naar de Noordpool Advertentie Als een vis op het droge ligt de ge strande Nederlandse kustvaarder „Fi- ducia" op de Zuiderdam van de Nieuwe Waterweg. Advertentie Bergingsinspecteurs van L. Smit en Co. zijn van mening dat een eventuele ber ging van het op de Zuiderpier in Hoek van Holland gestrande kustvaartuig „Fi- ducia" geen zin zal hebben. Men heeft na een uitgebreide inspectie, een aantal be schadigingen geconstateerd waardoor het scheepje zo goed als verloren kan worden beschouwd. Chr. Geref. Kerken Beroepen te Nieuwe Pekela H. P. Brands- ma te Rozenburg. Bedankt voor Schiedam: M. Vlietstra te IJmuiden. Geref. kerken Aangenomen naar Middelburg (vac.-J. Itsma) G. v. iWlgenburg te Huizen (N.-H.). Concertgebouw, vrijdag 20 u.: Die Haer- lemsche Musyckcamer en het Aerdenhouts Vrouwenkoor o.l.v. André Kaart. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 20 u.: „West Side Story", 14 j. Frans Hals, vandaag 19 en 21.15 u.: „Crime passionnel", 18 j. Van vrijdag af 14, 19 en 21.15 u.: „De overwinnelijke gla diator", 14 j. Lido, vandaag 19 en 21.15 u.: „Leef nu. betaal later", 18 j. Van vrijdag af 14, 19 en 21.15 u.: „Als twee druppels water", 14 j. Luxor, vandaag 19 en 21.15 u.: „Congo Vivo", 14 j. Van vrijdag af 14, 19 en 21.15 u.: „Folies Bergère", 18 j Minerva, vandaag besloten voorstelling. Vrijdag gesloten. Rembrandt, 14 en 20 u.: „De langste dag", 14 j. Roxy, vandaag 14.30, 19 en 21.15 u.: „Aas gieren van het westen", 14 j. Van vrijdag af 14.30, 19 en 21.15 u.: „Het onsterfelijke garnizoen", 14 j. Studio, vandaag 19 en 21.15 u.: „Eind station Hotel Sahara", 14 j Van vrijdag af 14.15, 19 en 21.15 u.: „Cleo tussen vijf en zeven", 18 j. Monopole (Zandvoort), vandaag geen filmvoorstelling. Van vrijdag af 20 u.: „Drijfzand der begeerte", 14 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr Heiligland 82): Werken uit de Haarlemse School van de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks geopend van 10-17 u.; zondag van 13-17 u In het Prentenkabinet: expositie „Winters Haarlem". Tot en met 24 maart. Kunstzaal „In 't Goede ITur" (Nieuwe KerkspleinU Expositie van grafiek van G. L. van den Eerenbeemt. Tot en met 31 maart. Dageliiks geopeno van 10-18 u. en van 20-22 u.: Klassiek <*rjmmofoonplaten- coneert van 21-22 u.: Bach. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Tentoonstelling van schilderijen van mevrouw M. Stevens-Visser. Tot en met 25 maart. Dageliiks geopend van 9- 17 u en tijdens de klassieke grammofoon- platenconcerten op maandag, woensdag en vrijdag van 18-20 u. Museum Huis van Looy (Kleine Hout weg/Kamperlaan), Expositie Interscholair Jeugdtoernooi. Dagelijks van 9-13 u. en 14-17 u. Maandag en vrijdag ook van 20- 22 u. Zondag van 14-17 u. Tot en met 31 maart. Vishal: Expositie structuurplan. Dage lijks geopend van 10-22 u. en zondag van 14-18 u. Tot en met 24 maart. Teylers Museum (Spaarne 16): Expositie van tekeningen Hollandse. Italiaanse en Franse school. 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks (behalve maandag) ge opend van 11-15 u Eerste zondag van de maand 13-15 u. Rest. Vreeburgh, Kerkplein 16. Bloemen- daal: Expositie van werkgroep „Fernhout" Geopend tot en met 16 maart DIVERSEN Café-chantant „Adam en Eva", Raam- vest: Iedere avond (behalve maandag) ge opend van 20-2 u. Van 21-23 15 u.: Cabaret door Fiet en Frans Koet™ \Tarian Berk en Han ReMrfor fniano) Aula Gerhardschool (Raaks), vandaag 20 u.: Kinderkoor „De kleine stem" o.l.v. Anton de Beer. (Zie verder Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 8 maart). DONDERDAG 14 MAART I City, 20 u.: „Vijf gebrandmerkte vrou wen".. - «*""1 Rex, 20 u.: „Adam en Eva". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. Openbare en r.-k. leeszaal, middag en avond gesloten. Stadhuis „Scheybeeck", Beverwijk, 19.30 u.: Vergadering gemeenteraad. VRIJDAG 15 MAART City, 20 u.: „Vrouwen in de nacht". Rex, 20 u.: „De spookrijders", Pieter Vermeulenmuseum, zie onder donderdag. Kerbertasiel, Herenduinweg 8: 9 tot 12 en 16 tot 17 u. Openbare leeszaal, Plein 1945: 10 tot 12.30, 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 u.; bovenzaal „De Brulboei", Kanaalstraat 228c: 16 tot 18 en 19 tot 20.30 u.; filiaal Wijkerstraatweg 77, Velsen-Noord: 14 tot 17 en 19 tot 21 u.; filiaal Wüstelaan 79, Santpoort: 19 tot 21 u. R.-k. leeszaal, Willemsbeekweg 96: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21 u.; Jozefhuis, Ban- jaertstraat, Velsen-Noord: 14 tot 17 en 19 tot 21 u.; filiaal Wüstelaan 79, Santpoort: 19 tot 21 u. DONDERDAG 14 MAART Kennemer Theater: Geen voorstelling. Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Aïda". VRIJDAG 15 MAART Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Mar co Polo". Luxor Theater, 18.45 en 21.15 u.: „Gods Geuzen". W.B. Theater, 20 u.: „Dreigend tromge roffel". De Nijmeegse pater P. Krekelberg en de Arnhemse legerpredikant P. A. Bohl- meyer geven dinsdagavond 9 april een schaaksimultaanséance in Musis Sacrum te Arnhem. De opbrengst komt ten goede aan de jongerenactie „Home voor het Le ger des Heils". Men wil in Arnhem het Leger des Heils aan een onderdak voor thuislozen helpen waaraan dringend behoefte is. De schaak séance is de „eerste show" in de reeks van sportieve, artistieke en musicale ma nifestaties die nog zullen volgen. Het Leger des Heils werkt onder alle gezindten. Daarom is besloten de schaak demonstratie in een min of meer oecu menisch kader te vatten en heeft men de keuze laten vallen op de pater en de dominee die als sterke schakers bekend staan. ai 9v9. i9i! n i Z9 ÏC Op de Monsterseweg te Poeldijk (gem. Monster) is de 37-jarige radiomonteur A. P. Freekenhorst uit Monster bij een ver keersongeluk zeer ernstig gewond. Hij is later aan de gevolgen overleden. De 58-jarige accountant Sj. R. Schaafs- ma uit Zeist is op de Driebergseweg te Zeist met zijn fiets gevallen en overre den door een personenauto. Bij een aanrijding in de Hoofdstraat te Vlaardingen is de zesjarige Cornelis van der Klooster om het leven gekomen. Hij zat achterop de fiets bij zijn achtjarig broertje. De jongens werden door een achteropkomende truck met oplegger aan gereden. Daarbij kwam het zesjarig jongetje onder een achterwiel terecht. Zijn broertje werd slechts licht gewond. De vijfjarige Corrie Hartwig uit Rotter dam is overleden aan verwondingen die hij had opgelopen toen hij op de Katen- drechtse Lagedijk in Rotterdam was aan gereden door een auto, toen hij de weg overstak. ''ïasm^g0-- Dias'io ren In Ouwehands Dierenpark heeft één van de pelikanen een ei geleigd. Dit is een zéér zeldzaam voorkomende gebeurtenis in die rentuinen. In het dierenpark op de Greb- beberg is het althans nog nooit voorge komen. Men zoekt de oorzaak hierin, dat de pelikanen tengevolge van de zeer stren ge winter enkele maanden constant bij de warme kachel hebben doorgebracht. Men weet niet wie het ei heeft gelegd en men weet ook niet of het bevrucht is, zodat het best mogelijk is, dat er niets van terecht zal komen. De directie van het park wil echter het zekere voor het onzekere nemen en het pelikaneëi in elk geval uit laten broeden. Hoe dit zal gebeuren is nog niet bekend, doch waarschijnlijk zal het ei onder een kip worden gelegd. Voor de tweede keer heeft zich bij de firma Hoek aan de Kanaaldijk te Eind hoven bij de cylinders met acetyleengas een ontploffing voorgedaan. Het dak van het bedrijf vlcog over een afstand van 20 bij 7 meter in de lucht. Al het glas werk in het gebouw werd vernield. Per soonlijke ongelukken deden zich niet voor doordat de ontploffing tijdens het schaft uur gebeurde. Enkele jaren geleden deed zich in het gebouw eveneens een ontploffing voor waarbij één der arbeiders verbrandde. Advertentie NIET VERDER ZOEKEN, bij DOUWMA keus uit meer dan OOK VOOR JONGENS Gen. Cronjéstraat 40-44 - Tel. 54679 Directeur. Ir. D. Tinbergen, technisch adjunct-directeur van het Staatsgasbedrijf, is door de gemeenteraad van Den Haag benoemd tot directeur van de afdeling gas van he gemeentelijk energiebedrijf in de residentie Advertentie KRUISWEG 47-49 HAARLEM 56-57. Koning Rambot nam de bril aan, draaide die om en om en zette 'm toen op zijn doorluchtige neus, terwijl Miks en dokter Basilius toekeken. De koning keek door de ronde glazen van de bril; en toen. Hahahaha! lachte hij. HihihihiHo hohohohohahahahahaaaaü Dat was een geluid, dat men in geen jaren in het paleis had vernomen. De koning lachte! Wat? Hij schaterde! Want door de bril zag hij snijdertje Miks en dokter Basilius als twee verschrik kelijk rare mannetjes! De tien bemanningsleden van het Ne derlandse vrachtschip „Breehelle", dat maandag bij de Spaanse noordwest kust is verlaten, zijn in Lissabon aangekomen aan boord van het Deense schip Biscaya dat hen had opgepikt. Onder de tien bevinden zich zes Neder landers, waarvan als namen worden opge geven: kapitein Anton Hiflen (33 jaar) uit Den Helder, Johannes L. Henzen (24 jaar) uit Rhenen, D. Kijkstro uit Britsum, Cornelius den Bogaerde (21 jaar) uit Alk maar, H. J. Braser (21 jaar) uit Beverwijk en Johannes Wildeman uit Rotterdam. Kapitein Hiflen heeft verteld dat reeds dadelijk na het vertrek uit Bayonne de storm opstak. Maandagnacht, toen de be manning het met pompen niet meer kon redden, gaf hij order om het schip te ver laten. Acht bemanningsleden gingen in een rubber reddingsboot. Spoedig na hun S.O.S. haalde het Deense schip de twee die aan boord gebleven waren van het schip en redde daarna de acht in de red dingsboot. De bemanning is bedroefd over de dood van „Boy", een scheepshond je, dat hen op vele reizen heeft vergezeld. De hond sprong over boord om de reddingsboot te bereiken maar werd door een hoge golf weggesleurd. De politierechter te Arnhem heeft de' di recteur van een pedagogisch- instituut te Arnhem en -zijn broer, docent aan dit in stituut, veroordeeld tot een geldboete van 500 wegens mishandeling van een aan tal jongens in de jaren 1959 en 1960. Zo zou een jongen een hersenschudding hebben opgelopen en een andere gekneus de ribben. Bloedneuzen zouden aan de or de van de dag geweest zijn. Beide broers ontkenden echter dat zij zich zo te buiten waren gegaan. Ouders bleken ook weinig geloof te hebben gehecht aan uitlatingen van hun kinderen over het instituut. Ter zitting kwam nog ter sprake dat leerlin gen tot diep in de nacht strafwerk zou den hebben moeten maken. De officier van justitie had tegen ieder van de verdachten een voorwaardelijke gevangenisstraf van drie weken en een boete van f 1000 gevorderd. Gistermiddag is prins Bernhard terugge keerd op de vliegbasis Soesterberg. De prins vertrok op 19 februari voor een reis van enkele weken naar de republiek Tsjaad en de Centraal Afrikaanse Repu bliek. Inbraak In Meppel. De politie in Mep- pel meent dat er aanwijzingen zijn dat de verdachten van een inbraak in het "ge meentehuis in Meppel ook elders in het land, met name in Den Haag, Kerkrade en Brunssum soortgelijke inbraken gepleegd kunnen hebben. De vier mannen worden ervan verdacht uit een brandkast 39.500 te hebben ontvreemd. Vrijgesproken. Op 3 oktober werd ingebroken in een woning in Leiden. Toen de bewoonster thuiskwam werd zij door de inbreker met een stuk ijzer geslagen, waarna hij de vlucht nam. Buiten stond een andere man met een auto op hem te wachten. Doordat het autonummer kon worden opgenomen, wist de politie beide mannen, een Haagse koopman en diens zwager, spoedig te vinden. Zij ontkenden hardnekkig en zijn nu, na een eis van 2'A jaar, door de Haagse rechtbank wegens gebrek aan bewijs vrijgesrpoken. Onderwijsbeleid Ned. Indië. In de tweede helft van dit jaar zal de eerste uitgave van de serie bronnenpublikaties over het Nederlands beleid in Nederlands- Indië in het tijdvak 19001942 verschijnen. Deze uitgave is aan de ontwikkeling van het onderwijsbeleid gewijd en gaat uit van de Commissie voor bronnenpublikatie be treffende de geschiedenis van Neder- landsch-Indië 19001942, welke destijds werd ingesteld door het bestuur van het Historisch Genootschap" te Utrecht. Advertentie ^SSSSSs keper en jeans vanaf 14.25 r.a.f. cognac blauw Voor een goede keus Het K.N.M.I. deelt mee: Langs de begrenzing van zachte lucht uit de subtropen en koude continentale lucht, die in de nacht van woensdag op donderdag tot in midden-Nederland door drong, is een regenzone sterk in om vang toegenomen. Deze zone verplaatst zich langzaam verder in noordoostelijke richting. Boven Scandinavië is de luchtdruk aanzienlijk gestegen en is de vorst weer toegenomen. In Zuid-Zweden vroor het vannacht 15 tot 20 graden. Verder ooste lijk heeft een krachtige noordelijke wind een nieuwe koude-inval veroorzaakt die tot de Balkan reikt. De vorstgrens loopt over midden-Duitsland naar het zeege bied voor de Deense kust. In ons land zal de regenzone nog geruime tijd het noordoosten en noorden van het land om vatten. Daarentegen zijn in de zuidelijke provincies later enkele verspreide opkla ringen mogelijk. WERKRAPPORTEN De komst van de Utrechtse deur waarder heeft de voorjaarsbeurs gis teren een geheel apart tintje verleend. Getoond met de versierselen die zijn eerbiedwaardige ambt extra luister bij zetten kwam hij in.de Julianahal „in volle beurs" beslag leggen op een daar geëxposeerde kolenhaard. De haard moest dit lot ondergaan omdat hij een getrouwe kopie zou zijn van een model van een andere fabrikant die ook ten beurze exposeerde. Voor de president van de rechtbank in Utrecht heeft de vervaardiger van de haard dit in kort geding ontkend. ^96-6 CoorfrM P 18 Bo. ft Cop^Hoge* Maximum-temperaturen w binnen- en buitenland. Q, Neerslag: laatste 24 uur. u e.a Den Helder regen zo 5 6 Ypenburg regen wzw 9 11 Vlissingen regen zzw 6 8 Eelde regen zzw 6 0,3 De Brit regen zzo 7 8 Twente regen O 5 1 Eindhoven motregen z 8 7 Zd-Limburg regen zzw 7 6 Helsinki onbewolkt n -8 0 Stockholm onbewolkt n -4 0 Oslo onbewolkt windst. -2 0 Kopenhagen onbewolkt no -1 0 Aberdeen regen zo 7 8 Londen zwaar bew. z 11 Amsterdam regen zzo 8 10 Brussel regen zw 9 3 Luxemburg mist z 4 1 Parijs geheel bew. z 11 1 Bordeaux geheel bew. ozo 15 0 Grenoble half bew. z 10 1 Nice licht bew. n 17 8 Berlijn sneeuw no 3 4 Frankfort regen windst. 7 1 München geheel bew. zzw 5 0,2 Zürich zwaar bew. O 6 3 Genève hall bew. windst. 8 5 Locarno onbewolkt OZO 15 0 Wenen zwaar bew. nw 8 1 Innsbruck mist windst. 7 3 Belgrado geheel bew. nw 15 0,1 Athene zwaar bew. nnw 0 Rome onbewolkt no 17 0 Ajaccio licht bew. ono 14 0 Madrid half bew. windst. 0 Mallorca half bew. windst. 0 Lissabon zwaar bew. zzo 19 0 Vrijdag 15 maart Zon op 6.57 uur, onder 18.43 uur. Maan op uur, onder 9.14 uur. Maanstanden 18 maart 13 08 uur laatste kwartier. 25 maart 13.10 uur nieuwe maan. Hoog en laag water in IJmuiden Donderdag 14 maart Hoog water 6.15 en 18.29 uur. Laag water 1.57 en 14.18 uur. Vrijdag 15 maart Hoog water 6.46 en 19.02 uur. Laag water 2.23 en 14.45 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 2