NIEUW Toch nog kloof tussen VVD en minister Visser Bussumer voor de rechtbank wegens poststempelvervalsing BIDAULT EN DE KRO BECCARI SUNNY Veertienjarige jongen sloeg man met hamer neer Jié/ ROZUNENBROOD Rijksrecherche stelt een onderzoek in Toezegging - onder druk van de Kamer - over de salariskwestie CONSTANT VERLOVINGSRINGEN V. .y Tbc-besmetting tijdens gymnastiekuitvoering Verzending van zeepost Een jaar en f 5000 boete geëist i/ ti i n 6 r i ifm iit lAiiir dLLnnnn i Hiaat in alibi van een der verdachten West-Berlijn wijst Amsterdammer uit DONDERDAG 14 MAART 1963 4 --- Hij had ook tal van diefstallen gepleegd SUNNY CO" LEKKERAIST FUNSTE BANKET! Gevecht met de politie ZAAK-VAN DER PUTTEN VAN DE BAAN rr-yi Indisch Madurodam komt in Nijmegen De Rotterdamse moord ruvw wijnhandel van 1823 ÏVegens spionage voor de Oost-Duitsers Ook op Urk heeft men te kampen met het opschuivende ijs van het IJsselmeer. Terwijl de vissersboten nog roerloos in de haven liggen vastgevroren, kij ken de vissers uit over de met ijsschot- sen bedekte dijk langs het vroegere eiland. In Utrecht heeft een 14-jarige jongen een 26-jarige timmerman enkele slagen met een zware hamer op het hoofd ge> geven, vermoedelijk met het doel de man te beroven. De timmerman zakte bloe dend ineen, maar riep vóór hij bewuste loos raakte, om hulp. Dit deed de jeug dige overvaller ijlings de vlucht nemen. Twee uur later werd hij echter gegre pen. De timmerman bleek niet ernstig gewond te zijn. Hij kon na in een zieken huis te zijn behandeld naar huis gaan. Bij het verhoor van de jeugdige dader kwamen vreemde dingen aan het licht. In een opschrijfboekje dat hij bij zich had stond: 11 maart: man neergeslagen met hamer (dus een dag voordat hij het feit beging!) De hamer had de jongen uit een garage gestolen. Hij was voorts in het bezit van acht verschillende pasfoto's, som mige afgescheurd van rijbewijzen. Toen de jongen ging vertellen, waar die foto's vandaan kwamen, werd een hele serie diefstallen van jassen en portefeuilles uit cabines van vrachtauto's opgehelderd. Uit een van de jassen had hij een loon zakje met ruim 88,- gestolen. Een huis zoeking in de ouderlijke woning leverde een grote doos vol portefeuilles, autopa pieren, rijbewijzen, sleutelbossen, sigaren, vulpennen, een zaklantaren en zelfs een grote bus oploskof f ie. De jongen wist eigen lijk niet wat hij ermee moest beginnen, want het was hem alleen te doen om geld voor bioscoopbezoek. Een aantal jassen, die hij uit vrachtautocabines had weg genomen, bleek hij te hebben weggegooid. Hij is in het politiebureau opgesloten. Advertentie m De heer C. Berg uit Noordwijkerhout heeft bij de rijksrecherche een klacht in gediend wegens mishandeling door agenten van de Leidse gemeentepolitie. Op zaterdag 2 maart ontstonden er moei lijkheden in de Breestraat te Leiden naar aanleiding van het onjuist parkeren van de auto van de heer Berg, die er door een kennis was neergezet. De heer Berg moest naar aanleiding hiervan op het Leid se politiebureau komen. In de hal van dit bureau kwam het tot een vechtpartij tus sen de heer Berg en enkele agenten. Daar bij liep de heer Berg enige klappen op. Hij werd gewond en heeft enkele dagen op medisch advies het bed moeten houden. De rijksrecherche stelt thans na over leg tussen de Leidse commissaris van po litie en de procureur-generaal in Den Haag, een onderzoek in naar het gebeur de. De heer Berg is reeds door de rijks recherche gehoord^ Het debat in de Tweede Kamer over de zaak-Van der Putten is gisteren toch nog geëindigd in een onaangename sfeer. De minister van Defensie, ir. Vis ser, en zijn geestverwanten van de V.V.D. raakten weer gescheiden door een brede kloof. Aanvankelijk leek deze enigszins te zijn overbrugd door het vriendschappelijke hetoog dat de libe rale fractievoorzitter, prof. Oud. de vo rige dag ten opzichte van zijn geestver want had gehouden. Maar gisteren moest prof. Oud tot zijn grote spijt ver klaren dat het antwoord van de minister hem zeer had teleurgesteld, omdat deze een redevoering had voorgelezen waar in vrijwel geen aandacht was besteed aan de toch over het algemeen gematig de critiek die in de Kamer was geuit. De anti-revolutionaire fractieleider. dr. Bruins Slot, was hierover even gegriefd als prof. Oud. Minister Visser betoogde, dat hij „in zijn binnenste" beslist geen onvoldoende respect jegens de volksvertegenwoordiging koesterde. Hij meende echter dat hij zijn rede reeds tevoren had kunnen klaarma ken omdat het ging over een zaak die door en door bekend was. Het speet hem dat hij in zijn rede niet alle betrokken Kamer leden met name had genoemd en daarvoor bood hij zijn excuses aan. Met deze toezegging eindigde het de bat over de zo omstreden zaak-Van der Putten, de ambtenaar die ernstige klach ten had over zijn ambtelijke omgeving, die ontslagen werd, die door de ambtena renrechter in het gelijk werd gesteld, maar die volgens de meerderheid van de betrok ken Kamercommissie toch geen man was die in het defensie7apparaat paste. De opmerkingen waartegen minister Visser zich in de Kamer moest verweren be troffen voor een groot deel de overhaaste wijze waarop aan de heer Van der Put ten ontslag was gegeven. De Kamer nam de zaak gisteren voor kennisgeving aan; moties bleven achterwege en minister Visser verliet opgelucht met zijn beide staatssecretarissen de vergaderzaal. Mevrouw Vissèr had de hele discussie in een loge gevolgd. Advertentie OMRING „haar" met zorg OMRING „hem" met liefde OMRING „elkaar" met Dit zijn niet „zomaar" ringen; het zijn de mooiste die er worden gemaakt. Voor klassieke en moderne smaken is er een ring bij U weet wij adyiseren u goed. het huis met het carillon Negen inwoners van het dorp Ekehaar bij Rolde in Drente blijken met tubercu lose te zijn besmet. De besmetting blijkt te zijn ontstaan tij dens een gymnastiekuitvoering die de plaatselijke sportvereniging op 14 en 15 de cember in een café gaf. De negen besmet te personen zijn allen lid van de sport vereniging. Alle leden van de gymnastiek- afdeling zijn medisch onderzocht. Dat zal ook gebeuren met de leden van de voet balafdeling. Eveneens worden de leerlin gen van de lagere school te Ekehaar en de leerlingen van de lagere school, de ulo en lagere landbouwschool in Rolde onder zocht. In april zal de gehele bevolking worden doorgelicht. De plannen van de landelijke culturele en sociale vereniging „Tempo Doeloe" een Indisch Madurodam op te richten, nemen vaste vormen aan. De vereniging kan de beschikking krijgen over een tachtig hectare groot heuvelachtig ter rein in de gemeente Nijmegen bij de Hei lige Landstichting. Daar kunnen de plan nen worden verwezenlijkt. Reeds is medewerking toegezegd van verschillende kanten. De Bond van Oud strijders van de Zeven December Divisie heeft verzocht een miniatuur van het ere- veld „Menteng Poeloe" in Djakarta te mogen aanleggen. Een oliemaatschappij heeft aangeboden de aanleg van minia tuur-olievelden voor haar rekening te ne men. Ook is aangeboden een restaurant in Indische stijl te bouwen. Het bestuur van „Tempo Doeloe" is van plan een prijsvraag uit te schrijven voor het ontwerp van een bouwplan. De ver eniging „Tempo Doeloe" telt ongeveer 4500 leden. Zij stelt zich ten doel Indische Nederlanders en Nederlanders, die Indo nesië slechts uit schoolboekjes kennen, dichter bij elkaar te brengen, en de cul turele en sociale belangen te behartigen van de uit Indonesië en Nieuw-Guinea ge- repatrieerden. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Verenigde Staten van Amerika: ss „Som- melsdijk" 20 maart; Argentinië: ms „Córa- cero" 19 maart en ms „Cap Frio" 21 maart; Australië: ms „Samoa" 19 maart; Brazilië: ms „Bellatrix" 18 maart en ms „Graveland" 20 maart; Canada: ms „Sommelsdijk" 20 maart; Chili: ms „Wiesbaden" 21 maart; Nederlandse Antillen: ss „Bennekom" 17 maart en ms „Virgilia" 19 maart; Suri name: ms „Chiron" 20 maart; West-Nieuw- Guinea: ms „Karimun" 18 maart (alleen Hollandia); Zuid-Afrika (Rep.) en Zuid west-Afrika: ms „Stirling Castle" Inlichtingen betreffende de verzendings data van postpakketten geven de postkan toren. „Een bijdrage tot de psyche van een maniakaal geworden hobbyist", heeft de Amsterdamse advocaat mr. Joh. K. M Mathuisen de strafzaak genoemd tegen een 75-jarige Bussumer, die zich voor de Amsterdamse rechtbank moest verant woorden voor twee pogingen tot oplichting en één voltooide oplichting van postzegel- handelaren in Den Haag en Amsterdam. Het ging om vervalsingen van voor-fi latelistische poststempels, die de verdach te zo knap zou hebben geïmiteerd, dat de deskundigen ze niet van de echte konden onderscheiden. De justitie noemde deze ge pensioneerde KNIL- luitenant-kolonel reeds bij voorbaat „de Van Meegeren van de filatelie." Omtrent de omvang van de vervalste en in de handel gebrachte poststempels kon de officier van justitie, mr. H. E. van Re nesse, slechts eèn schatting maken. Hij schatte het aantal op minstens duizend stuks, want 685 vervalsingen zijn reeds in vijf verzamelingen aangetroffen. Bij bena dering taxeerde mr. Van Renesse de „winst" op vijftienduizend vijfentwintig duizend gulden. De officier van justitie eiste tegen de in 1960 als grootste vervalser van voor-fila telistische poststempels ontmaskerde niet gedetineerde ex-luitenant-kolonel een ge vangenisstraf van twaalf maanden waar van tien maanden voorwaardelijk en een boete van 5.000. „Door de opbrengst van deze vervalsin gen vond de vercjachte een suppletie op zijn pensioen waardoor hij op dezelfde voet als voor de oorlog kon leven", geloofde de officier van justitie. De raadsman van de verdachte meende daarentegen dat zijn cliënt door zijn hobby werd geobsedeerd en een filatelistische schijnwereld om zich heeft gebouwd. „Wat wij vals noemen, De uitzending van het T.V.-interview met Bidault is niet doorgegaan omdat het bestuur van de K.R.O. is gezwicht voor het dreigement van de regering dat men „de knop zou omdraaien" als het inter view zou worden uitgezonden. Het schrijft: ALGEJV1EEN HANDELSBLAD „Een droeve dag! Droef voor de K.R.O. Sterke aandrang werd gisteren nogmaals i lie een al te serviele bereidheid heeft ge- op de minister uitgeoefend om de sala risafrekening voor de heer Van der Put te wat gunstiger te maken. De bewinds man voelde daar aanvankelijk niet voor, omdat hij dan zou moeten afwijken van de voor dit soort gevallen geldende prak tijk. Onder druk van de Kamer beloofde hij echter, dit vraagstuk ter sprake te brengen bij zijn ambtgenoten, om zo mo gelijk te komen tot een afwijkend voor- senrift. Een principekwestie was het vol gens hem niet. De Rotterdamse recherche is er nog geenszins van overtuigd met de aanhou ding van de twee mannen uit de omge ving van het Brekelsveld de hand te heb ben gelegd op de daders van de dubbele roofmoord in de sigarenzaak in Rotter dam-Zuid in de nacht van vrijdag 8 op za terdag 9 februari. Vast staat evenwel dat er in hun alibi's voor het tijdstip, waarop de moorden moeten zijn gepleegd, een hiaat is van ongeveer veertig minuten. Dat feit was voor de recherche aanlei ding de beide mannen, die uit één familie komen, vast te houden voor een nader on derzoek. In de nacht van de dubbele moord zou er een feestje zijn geweest. De vader zou de stiefzoon per auto hebben weggebracht naar de. randgemeente waar deze woont. Over de terugrit doet de vader meestal niet meer dan een kwartier. Hij zelf heeft een tijdstip opgegeven, dat iets meer dan een kwartier na de tijd van vertrek uit de randgemeente ligt. De stiefzoon heeft een vroegere tijd genoemd, waarop zijn stiefvader, na hem te hebben thuisge- gebracht, zou zijn vertrokken. En de moeder geeft op haar beurt een later uur van thuiskomst van haar man op dan deze zelf heeft gedaan. Zo is er een hiaat van veertig tot vijftig minuten, waarvoor de recherche nog geen bevredigende verkla ring heeft kunnen krijgen. Dit is het voor naamste punt dat er toe heeft geleid, dat de beide mannen bijzonder stevig aan de tand zijn gevoeld. Tot nu toe hebben zij echter ontkend ook maar iets met de moordzaak te maken te hebben. Zij ken den de weduwe Van der Hoff vrij goed, want zij kwamen nogal eens in de zaak. De auto van de stiefvader is aan een grondig onderzoek onderworpen, maar dat heeft niets opgeleverd. Het controle ren van elke tip en dat waren er vele tientallen heeft voor enkele duistere fi guren tot gevolg gehad dat door hen ge pleegde misdrijven aan het licht zijn ge komen. Negen mannen zijn reeds ingeslo ten. De laatste was een 30-jarige souteneur op wie de aandacht van de politie was ge vestigd door een vroegere vriendin. oond, de haar toevertrouwde waarden on dergeschikt te maken aan de belangen van de buitenlandse politiek van een geestver wante minister. Droef ook voor de rege ring, die met hantering van voze juri dische argumenten er niet voor is te ruggedeinsd, bij de heer De Gaulle in het gevlij te komen door naar het middel van politieke censuur te grijpen. Droef tenslotte voor staatssecretaris Scholten, die wij de laatste hadden geacht om zich tot uitvoering van dergelijke hand- en spandiensten te lenen". De PROVINCIALE ZEEUWSCHE COU- EANT spreekt van „met een kanon op een muis schieten": „Waar het immers om ging was een nadrukkelijke demonstratie aan de Fran sen dat de Nederlandse regering aan een ommezwaai bezig is, althans dat zij dit Bidault-vraaggesprek afkeurt. Maar daar voor was dit besluit niet nodig geweest: een brief aan de K.R.O., met de iedede- ling dat de regering de uitzending van het omstreden interview ernstig zou be treuren ware voldoende geweest". HET VRIJE VOLK vindt het onaan vaardbaar dat Frankrijk door zijn zeggen schap over een technische apparatuur de vrije niéuwsgaring van een groot aantal Europese landen volledig controleert. „Bidault moge als mede-verantwoorde lijke topfiguur voor de terreur in Algiers en ook in Frankrijk geen fijne figuur zijn om als testcase voor een vrije nieuwskeu- ze te dienen, het Frankrijk van De Gaulle is niet aanvaardbaar als voogd voor de aanzienlijke rest van Europa". Het ALGEMEEN DAGBLAD stelt dat het gaat om de vrije voorlichting. Het blad meent dat het interview in kwestie geen gevaar kon opleveren voor de vei ligheid van de staat, de openbare orde of de goede zeden. „Vers twee is, of men het moet toejui chen dat de K.R.O. dit initiatief heeft ge nomen. Levendig kunnen wij ons voorstel len dat de regering dat niet toejuichte. Wij kunnen ons zelfs indenken dat ook bui ten de regering velen het uitzenden van dit interview onbehoorlijk of onvriendelijk jegens Frankrijk zouden hebben gevonden ook al had de K.R.O. in een eigen voor woord duidelijk doen weten dat zij geen bewonderaarster van de terroristische me thoden van Bidaults organisatie. Maar daar gaat het allemaal niet om(.In Frankrijk staan radio on televisie onder censuur van de Staat. Hier niet. En hier moet het ook zo ver niet komen." De NIEUWE ROTTERDAMSCHE COU RANT schreef voor de uitzending: „De toepassing van art. 4, lid 1, van het televisiebesluit lijkt niet sterk. Dat heeft de regering kennelijk goed begrepen door te verwijzen niet naar de „openbare orde'' en niet naar de „veiligheid van de staat", maar naar die twee „in onderling verband beschouwd". Op deze manier wordt een vaag begrippencomplex gecreëerd, waar op men toch moeilijk zo'n ingrijpende maatregel als de regering in uitzicht stelt, kan laten steunen. De indruk wordt gevestigd dat de rege ring het televisiebesluit wil hanteren als instrument in het buitenlands beleid, waar voor het natuurlijk niet bestemd is." De LEEUWARDER COURANT spreekt van een „ontoelaatbaar besluit" en de ARNHEMSE COURANT constateert zwak heid aan 2 kanten, namelijk van de zijde van de regering tegenover De Gaulle de van de zijde van de K.R.O. tegenover de regering. DE TIJD meent dat de preventieve cen suur in de televisie nu is ingevoerd. „De omroepvereniging had beter ge daan met door te zetten. Maar deze fout is gering in vergelijking met de fout van de regering, die zeker niet vooraf had mo gen ingrijpen". DE TELEGRAAF vindt de gang van za ken zeer ongelukkig. „Wat de regering nu gedaan heeft is juist datgene wat de regering en de regering niet alleen 20 gereserveerd doet staan tegenover het regime-De Gaul le." In de FRIESE KOERIER wordt herin nerd aan de late dertiger jaren: „Er is in Twente vlak voor een spreek beurt eens iemand bij ons op het podium geklommen om ons te waarschuwen: „zegt u niet weer wat u gisteravond in Nijverdal gezegd hebt over Hitler en Goering, want er zijn twee rechercheurs in de zaal die er op wachten." We moesten uitkijken wat we zeiden om toch niet het hoofd van een bevriende staat onwelgevallig te zijn. We hebben po litieke emigranten aan de grens terugge stuurd, de dood in, om het hoofd vin een zeer bevriende staat met ongunstig te stemmen. Al die serviliteit heeft ons niets geholpen. Nauwelijks verheft zich weer een dicta tor in Europa, of zijn schaduwen vallen op de lage landen. Weer worden de pu bliciteitsmedia aan banden gelegd, weer wordt de muilkorf voor de dag gehaald om het hoofd van een bevriende staat niet te ontstemmen." APELDOORNSE COU- De NIEUWE RANT schrijft: „Er moet wel een zucht van verlichting aan de boezem van het kabinet zijn ont snapt, toen de K.R.O. mededeelde, van de bewuste uitzending te zullen afzien. De veiligheid van de Staat niet in gevaar ge bracht. door een Gaullistische opmars naar Nederland; de openbare orde niet ver stoord door muitend televisiepubliek op het Binnenhof." Ook dit blad vindt dat het niet aangaat dat het Televisiebesluit wordt gehanteerd als een middel in dienst van onze buiten landse politiek. De ALKMAARSE COURANT oordeelt: „Met het ijs bijna uit de sloten heeft het kabinet kans gezien toch nog een sche ve schaats te rijden." En het PAROOL schrijft: „De regering heeft een vuistje gemaakt en de K.R.O. wist niet hoe gauw ze in haar schulp zou kruipen. De regering heeft met haar houding geen indrukwekkende bijdrage geleverd tot de vrijheid van in formatie. Maar een minstens even slechte bijdrage leverde de K.R.O., die niet be reid bleek voor de verdediging van dat recht één poot uit te steken." Het blad vindt het dubieus dat K.R.O.. voorzitter Van Doorn de C.H.U.-staatsse- cretaris de schuld gaf en niet de K.V.P. premier en -minister van Buitenlandse Za ken. HET DEVENTER DAGBLAD echter geeft de regering gelijk. „Laat ons het ronduit zeggen: de waar dige, de keurige, de gecultiveerde heer Bidault staat aan het hoofd van een ordi naire neo-fascistische moordenaarsbende. De rest van democratisch Europa heeft generaal De Gaulle nu wel duidelijk te verstaan gegeven hoe er over zijn anti- Britse en anti-E.E.G.-houding wordt ge dacht. Dat kan hem ook verder nog wel zonder het leedvermakelijke t.v.-gezwaai iet Bi- dault-programma's aan het verstand wor den gebracht! Jammer dat de K.R.O. al te blij met haar stunt dit niet zelf heeft ingezien. Dan had zij haar vrijheid om te zeggen en te tonen wat haar goeddunkt, uit zich- zelvebeperkt. Want nog altijd is dat de beste manier, waarop de vrijheid be wijzen kan.de vrijheid waard te zijn. dat zij zichzelve in toom houdt. En zulks vooral wanneer men door dat niet te doen aan de on-vrijheid hier in de kwalijke figuur van de heer Bidault verpersoonlijkt toch *eitelijk hand- en spandiensten zou hebben verleend. Van daar dat (helaas) mr. Scholten tussenbei de moest komen." Ook de VOLKSKRANT spreekt zich uit voor de regeringsbeslissing. „Wij zijn verheugd dat de kwestie zo is afgedaan. Als er een frontale botsing moet zijn tussen de overheid en haar recht tot inperking van politieke propaganda ener zijds, en de omroep en zijn behoefte tot vertoning van politieke documenten ander zijds, laat de publieke opinie alsjeblieft met iets beters voor de dag komen dan met dit verschaalde vraaggesprek met een opgejaagde terroristenleider. Het schijnt de K.R.O. ontgaan te zijn dat tot dusverre de televisie een veel grotere vrijheid bezit dan andere visuele commu nicatiemiddelen." Aldus de Volkskrant die meent dat het voorval heeft aangetoond dat ook t.v.- keuring niet altijd helemaal overbodig is. Het blad wijst er op dat het Grond vest van de rechten van de Mens uit drukkelijk het recht van de staat voorbe houdt controle uit te oefenen op radio en televisie. Laten we van dit incidentje vooral geen beginselkwestie maken. De omroepen zou den dan wel eens van de regen in de drup kunnen raken. Van de zeer spora dische waarschuwing in een t.v.-keuring vooraf. En dat wenst niemand." noemt hij verfraaien, restaureren, vervol maken en opfrissen", zei mr. Mathuisen, die een psychologisch rapport over zijn cliënt nuttig achtte. In een woning van de verdachte werden begin 1960 323 nagemaakte poststempels, ruim duizend oude brieven met watermerk (deels gestolen uit archieven) en tal van gereedschappen en chemicalieën (onder meer zelf gemaakte inkten en verven) in beslag genomen. Ook was er materiaal bij waarmee verdachte gebruikte postzegels van nieuwe tandingen en gom zou hebben voorzien. Door Chinees personeel aan de hand van fragmenten gemaakte grondtekeningen van stempels, die hij niet intact onder ogen kreeg, vormden de basis voor de na oorlogse werkzaamheden van de verdach te. „Ik schrok van de echtheid", zei de verdachte, die te kennen gaf niet uit ge win alleen te hebben gehandeld. „Aanvan kelijk deed ik het voor mijn plezier om dat de clichés voor het boek dat ik wil de schrijven te duur waren. Door al die experimenten kwam ik op het idee oude stempels te restaureren. Ook had ik het materiaal nodig om vervalsingen te kun nen opsporen". Aan de rijksrecherche had hij ver klaard dat hij ook door een zekere wrok met het vervalsen is begonnen. „Ik wilde de heren een lesje geven met hun quasi- deskundigheid". „Verbluffend, bijna feilloos" noemden de deskundigen de vervalsingen. De ver dachte zou stempels hebben vervaardigd op brieven stempels en postale aanwijzin gen hebben geplaatst, die nooit hebben be staan. Het geheim van zijn nabootsen had de verdachte naar zijn zeggen in zijn graf willen meenemen. „Het was een koud kunstje", aldus de verdachte, die beweer de met zijn werk niet meer dan 4000 te hebben verdiend. De officier van justitie geloofde dat een groot aantal brieven met poststempels naar het buitenland is verdwenen. Het be roep van de verdachte op „kwalijke toe standen in de postzegelhandel" wees hij van de hand, evenals het verweer dat de veilinghouders dan maar beter hadden moeten controleren. De raadsman mr. Mathuisen achtte al leen de oplichting bewezen. De rechtbank zal op 27 maart vonnis wijzen. Advertentie Uw vriend uit Frankrijk: Cognac HOBEC xxx Gezond, gezellig en goedkoop. 10,85 per fles 5,60 per V2 fles 3,25 per zakflacon Kleine Houtstraat 57 (hoek Ged. Oude Gracht) Tel. 10078. Snelle bezorging De Westberlijnse vreemdelingenpolitie heeft de Nederlandse masseur uitgewezen, die op 31 januari in West-Berlijn was aan gehouden op verdenking van spionage. Zoals destijds is gemeld had de West berlijnse politie meegedeeld dat de 32-jari- ge Nederlander achtmaal van West- naar Oost-Berlijn is gegaan om de Oostduitse staatsveiligheidsdienst in te lichten over de gedragingen en de politieke gezindheid van buitenlanders in West-Berlijn. Hij had Amsterdam in november van het vorig jaar verlaten om in Oost-Ber- lijn een nieuw bestaan te zoeken. Vol gens zijn verklaring had een ambtenaar van het Oostduitse ministerie van Staats veiligheid hem toen verplicht tot medewer king, waarna hij op 1 december een wo ning in West-Berlijn had gehuurd om con tact op te nemen met buitenlanders.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 4