Muiterij op het Vrouwenschip Tante Patent en buurman Bezig PANDA EN DE BEWOGEN BEWEGER EEN KEUR VAN LENTE-NIEUWTJES VOOR DE VROUW DROOCTAS Ons vervolgverhaal door Hen riek Binder voor de natte was TASSEN SNUFJES IADDEROL' VRIJDAG 15 MAART 1963 19 ssgmss -SWAN «ATURES SYNDICATE CO». MACIEN TC-NDE» - wwi-xV: nggps „Maud is vrij." „Is ze aan boord?" riep George op gewonden. „Helaas niet," antwoordde de her tog. „Wist kapitein Aitken, dat u met de „Seventrue" zou meevaren?" „Ik denk het niet," zei George, „an ders had hij wel hier op het schip naar me laten zoeken." „Was u dan gevangen?" riep de hertogin. „Hopelijk zal de reis nu wat rustiger voor u verlopen." Op dat ogenblik kwam een steward binnen. „Miss Knotherwell laat vragen, of ze mag storen?" „Lil!" riep de hertogin. „Mijn God! Komt dan heel Londen vanmor gen op bezoek? Waar is ze? Staat ze buiten?" De steward opende de deur. In de deuropening stond Lil. De hertogin liep haar tegemoet. Lil maakte een diepe kniebuiging. „Laat dat buigen," riep de hertogin, „kom hier, geef me de hand en ver tel me, wat er eigenlijk allemaal ge beurd is." Ze keek naar George: „Lil was natuurlijk ook op de „Julian". Neemaar is dat even een opwin dende morgen! George, waarom is Lil je achterna gelopen?" „Dat weet vooralsnog alleen Lil maar" zei George. „Dokter Holborn is aan boord," zei Lil. „Nog een passagier?" riep de her tog. „Ja, maar geen prettige," ant woordde Lil. „Daarom ben ik op de „Seventrue" gekomen. George heeft een kroongetuige nodig." „O Lil," riep George ontroerd, „wat ben jij toch een goed schepsel!" De kroongetuige speelde een zeer belangrijke rol in het Engelse recht. Hij getuigde voor of tegen de beschul digde, als het tenminste gelukte, hem te vinden. Over het algemeen was de kroongetuige de beslissende factor in het proces. Als George alleen op de „Seventrue" was geweest, dan had de hertog hem met de beste wil van de wereld niet tegen het getuigenis van Holborn kunnen beschermen. Maar als er een getuige a décharge was, dan kon de hertog naar zijn goeddun ken tussen die beide getuigenverkla ringen beslissen. Lil's aanwezigheid op de „Seventrue" beschermde Geor ge tot Por+ Jackson tegen de ijzers of de strop, mits Lil's getuigenis ten minste overtuigender was dan dat van Holborn. „Laten we in elk geval gaan zit ten," stelde de hertogin voor. „Komt u maar hier, miss Lil," zei de hertog, „gaat u ook zitten." „Heeft Nicol je weg laten gaan?" vroeg George. „Hij weet niets," zei Lil treurig. „Ik was veel te opgewonden, toen hij, dokter Holborn naar de „Seventrue" zag roeien. Bovendien vertelde Nicol me, dat jij hier al een half uur eerder aan boord was. Ik dacht eerst, dat Holborn je wilde laten arresteren." „Had hij zonder mij niet kunnen doen," zei de hertog. „Ik oefen hier op de „Seventrue" de rechterlijke macht uit. Wie hier aan boord is, kan zonder mijn toestemming niet gear resteerd worden." „De hertog heeft belangrijke berich ten van lord North voor Sir Philip Margate," zei de hertogin. „Ook van lord Sidney hebben we belangrijke brieven bij ons. We brengen elf gra tieverleningen mee." „Ook voor Maud?" riep Lil. „Voorwaardelijk," antwoordde de hertogin somber. „Ze moet zich be reid verklaren, Port Jackson haar hele leven niet meer te verlaten." „En u en de hertog?" vroeg Geor ge. De hertogin haalde haar schou ders op. „We weten zelf nog niet he lemaal, wat we gaan doen. Als het daarginds geen woestenij is, zeggen we Londen voorgoed vaarwel. Als we daar blijven, wil de koning, dat wil zeggen lord North, de hertog aanstel len tot gouverneur van Nieuw Zuid- Wales. North heeft Albert driehonderd soldaten toegekend en lord Sidney schijnt bereid te zijn na te komen. We zouden dan proberen samen met hem de kolonie op te bouwen. Cook heeft indertijd verzekerd, dat het een heel mooi land moet zijn. Maar dat is natuurlijk een kwestie van smaak. Cook was een hard mens, en de her tog is een romanticus." Er werd geklopt. Kapitein Adams kwam binnen. „Zo, Adams," vroeg de hertog, „komt u ons de derde gast melden?" Adams trok een bedenkelijk gezicht. „Hoogheid, we hebben een aankla ger aan boord. „Die dokterI „Dokter Holborn van de „Julian". Hij verzoekt zijn opwachting te mo gen maken bij zijne hoogheid." „Afgewezen," zei de hertog. „U en Bill gaan hem nu direct vragen wat hij wenst en kom het me dan mel den." „Met genoegen, hoogheid," zei ka pitein Adams; hij boog en verliet het vertrek. „Halt!" riep de hertog, toen hij al bij de deur was. „Weet die dokter, dat deze dame aan boord is?" Adams lachte fijntjes: „Neen, hoog heid. De heren en de dame wilden immers niet voor elkaar weten dat ze er waren?" „Goed, dan zullen we hem een ver rassing bereiden met deze dame. Ver tellen jullie nu die roversgeschiedenis sen maar. Wat heeft Nunham op de „Julian" voor misdaad gepleegd? Hoe kwam hij op de „Julian" en waarom werd hij gevangen gezet?" Lil vertelde alles op vlotte en over zichtelijke wijze. Het gezicht van de hertog -yverd hoe langer hoe afwijzen der. En toen Lil zweeg, zag ze aan het betrokken gezicht van de herto gin, dat de zaak er voor George niet zo goed voor stond. De hertog dacht op dat ogenblik het zelfde. De geschiedenis met die Smas- bury was toch wel bijzonder pijnlijk. Als hij te werk wilde gaan zoals het hoorde, zou hij er de officieren van de „Seventrue" bij moeten halen. Ze dienden volkomen correct te hande len. In woord en geschrift geheel vol gens de wetten. En als alles volgens de regels gebeurde, vooral omdat nu die Holborn er was, wel, dan zat Nun- hams hoofd helemaal niet zo stevig op zijn schouders. Hei was heel stil geworden in de salon. Op dat moment kwam Adams binnen, een vel papier in de hand. „Hoogheid," zei hij op zakelijke toon, „we hebben in die heer daar een beroemde persoonlijkheid aan boord. Dokter Holborn beweert dat hij geen lord is, en ook geen Sandworth, maar George Nunham. Dokter Hol born verlangt niet meer en niet min der, dan dat we, met verlof van uwe hoogheid, mr. Nunham de strop, die hij in Londen ontlopen is, om de hals schuiven." „We hebben daar helemaal dokter Holborn niet voor nodig, als we daartoe willen beslissen," zei de her tog. „We kunnen wel* aan Sir Philip' in Port Jackson overlaten, of hij hem direct daar opknoopt, of hem eerst naar Londen terugstuurt. Tot zo lang is deze heer mijn persoonlijke gevan gene. Maar dat is helemaal niet be langrijk, Adams. De zaak is nog veel pijnlijker, dan u wel denkt. Die mijn heer heeft op de „Julian" wederrech telijk de rok van een luitenant van de Koninklijke Marine gedragen." „Zeer pijnlijk," zei Adams. „U wilt wel zo vriendelijk zijn hier bij aanwezig te zijn, Adams, en twee officieren aan te wijzen, die u met deze zaak behulpzaam zijn. Gaat u hen maar direct halen en stuur ook Bob naar me toe met de pruik. Me vrouw de hertogin zal wel zo goed willen zijn, niet bij het proces aan wezig te blijven." De hertog stond op. „Nunham," zei hij, „ik neem nu af scheid van u. Adams mag het horen: we waren zeer goed met elkaar be vriend. Ik heb u altijd graag gemo gen, ondanks uw verleden, dat ik trouwen- maar gedeeltelijk kende. Ik zal altijd een prettige herinnering aan u bewaren." De hertog scheen te aar zelen: „En mocht het ergste gebeuren ik laat uitsluitend het gerecht spre ken, en dit strikt volgens reglementen en gebruiken dan veronderstel ik dat u het er wel mee eens bent, dat we u niet met de strop kwellen. Wij mogen daarover beschikken." George knikte. „Miss Knotherwell, neemt u af scheid van George Nunham. Mary, neem oo1' afscheid van hem." (Wordt vervolgd! VOORAL VOOR Een oorspronkelijk stripverhaal door Annie M. G. Schmidt en Fiep Westendorp En dat deed de politiechef. Bezorgd draafde Panda achter hem aan. „Dié arme meneer ZielepopeV." riep hij. „U moet niet zo onaardig tegen hem, zijn! Daar wordt hij alleen modr stijver van!" „Grmpf," zei de commissaris. „Enne.vervolgde Panda, „waar brengt u hem eigenlijk heen?" „Waarheen?. 1." herhaalde hij geplaagd, „dat is waar ook.Mijn politiebureau ligt in puin; mijn agenten zitten in eet —"thuis. Waar móet ik nu met een arrestant hee™.,. 17. Wel, hm. dat gaat aardig vooruit" zei Dokter Vierus opgewekt. Nog een maandje of zes en u mag weer op. Over een jaar kunt u weer lopen. Met een stok dan. 't Is allemaal de schuld van dat mens. zuchtte Buurman Bezig. „Welk mens?" vroeg dokter Vierus vriendelijk. „Dat stuk falderappes.die ouwe heudefreut! riep Buurman Bezig, 't Was haar schuld dat ik tegen een tankauto terecht kwam. En het is schandelijk dat een prominente figuur zoals ik, niet beter beschermd wordt tegen zo'n mens. Dat de politie haar nog niet heeft opgepakt, dat is een grof schandaal! „Maar wie dan toch?" vroeg dokter Vierus. „DAAR.op mijn been.-it haar uil!" kreet Buuerman Bezig. „Uil? Op uw been?" vroeg dokter Vierus. Ik zie geen uil. U hebt toch nog echt veel verhoging hoor. „En daar zit zijzelf.!" Kijk dan toch, dokter, ziét u haar niet. die lelijke zwarte roetprak?" „Ik zie helemaal niets", rei dokter Vierus. „Wacht.donderde Buurman Bezig. Ik zal haar! Kom hier stuk tuintafel, ik zal je leren, gore mergelpijp! En Buurman Bezig strekte zijn han den uit om zuster Klivia naar de keel te grijpen. Maar hij scheen verkeerd te mikken want hij hield plotseling de arme dokter in een wurgende greep. 59. Het geduld van de commissaris Vleesjager was uitgeput. „Nu heb ik er genoeg van," gromde hij. „Aar dig zijn tegen een booswicht, die een monster heeft gemaakt?.En het dan nog menen ook?.Dit gaat te ver. Hier helpt slechts de oude, beproefde manier: opsluiten!" Hij trok ongeduldig aan de verstarde heer Zielepopel en vervolgde: „Mee naar het bureau! Méé zeg ik! Wat? Nog lijdelijk verzet ook? Dat zal je niet helpen. Je gaat er achter, al moet ik je dragen!" Van Rosenthal, Beieren, is deze prach tige stapelvaas, die volledig uitneem- baar is. IN DE AFGELOPEN koude dagen heeft menige huismoeder met de han den in het haar gezeten om haar was droog te krijgen. In Duitsland heeft men hier wat op gevonden: een droog- tas die in de warme kamer kan wor den gehangen, zodat de was heel snel droog is. De tas is een doorzichtig plasticach tige zak met kleerhanger, waarop het te drogen kledingstuk kan worden op gehangen. De tas is groot genoeg om een herenoverhemd te kunnen bergen. Het afdruipende water wordt onder in de zak opgevangen. Daar de tas is af gesloten, kan het natte kledingstuk niet vuil worden. De tas is bijzonder ge schikt voor reizigers, die in hun hotel wat willen wassen, omdat ze slechts weinig plaats in de koffer inneemt. De kosten zijn zeer laag, ongeveer 150. DE VOORJAARSBEURS te Utrecht tot en met dins dag brengt vele noviteiten, waarin vooral de vrouw is ge ïnteresseerd. Er zijn er deze week reeds enkele genoemd, maar nu hebben we ze zelf kunnen bekijken en keuren. Op het gebied van de sieraden komt de firma Meijer uit Gouda met een nieuw materiaal, geheten „nikkeline"Het lijkt op zilver, maar is veel goedkoper en geeft niet af. Het laat zich verwerken tot fijne col liers en brede armbanden, tot man chetknopen en haarspelden en komt ook in combinaties met emaille, mata bia's (groen-bruine schelpen uit Nieuw-Guinea) en gekleurde stenen zeer tot zijn recht. De firma's Joco, Warnsveld en Novaluxe, Vlaardingen, tonen een aantal sieraden maar ook gebruiksvoorwerpen als tasjes, aan stekers, asbakken, pantoffels en cein tuurs gegarneerd of geheel vervaar digd van kalfshuid, rendiervel of zee hondbont. Het voelt lekker zacht aan, is praktisch voor pantoffels en is voor al leuk voor broches of hangers met dierenmotieven. Beauty-case „Mon Ami" van Dumos, Haarlem. Lichtgewicht, deukt niet, scheurt niet en is afwasbaar. Dit Schots geruite servies is van Sphinx, Maastricht. Een heel bijzondere tas brengt de Haarlemse firma Dumos. Het is een beauty-case, ook geschikt voor week endtas, die bestaat uit twee harde helf ten, gegoten uit een stuk, zonder naden of plooien. Het materiaal is een soort polyester, het ziet er uit als plastic, is onbreekbaar en kan ook niet scheuren. De firma De Vries en Adelsberg, Am sterdam, is in het bezit van toilettassen uit Amerika. Ze zijn zwart met een smal gouden streep-opdruk. Dezelfde firma heeft als noviteiten, de heren zonnebril, die door een ingenieus veer- systeem op iedere maat hoofd past en voor de tiener een zonnebril met hart vormige glazen: de Lolita-bril. Echte Spaanse sierkammen in allerlei vorm en formaat vindt u bij de firma Coo- ken, Amsterdam. „Outdoor" geeft een nieuwe serie kos- metische artikelen uit, geïnspireerd op de film „Cleopatra". Een eye-liner: Cleo-eyes, Nijlgroene ogenschaduw, Nijlgoudpn nagellak, een oranje-rode en Hierboven: Joco, Warnsveld, versiert zjjn luxe voorwerpen met kalfs-, rendier- of zeehondenhuid. Links: Uit Amerika komt dit verkapte bandopnameapparaat met een speeltijd van 10 seconden. De papegaai kan voor onbepaalde tjjd een boodschap onthouden en terwjjl hy hem reproduceert lichten zijn ogen op, beweegt hjj zjjn snavel en slaat hjj met de staart. een abrikooskleurige lippenstift, een talkpoeder en een parfum met de naam „Blue Nile". Op het terrein van de huishoudelijke artikelen zijn er vele nieuwe snufjes, waaruit we een greep doen. Een be slagkom met deksel, waarin een roer gat. Het deksel voorkomt spatten. Een limonadekan met zeef voor kindertjes die niet tegen vezeltjes van sinaasap pelsap of pitjes uit perennat kunnen. Gezien bij de firma Gompes, Amster dam. Bij de firma Tijger Plastics, Gel drop, zelfklevende handdoekenhaakjes of knijpers óp iedere soort wand te be vestigen. Sponsjes met aan de achter kant schuurmateriaal, dat niet kan krassen en dus zonder gevaar gebruikt k$ji worden voor roestvrije stalen pan- ifien. Plastic vliegengordijnen, die dienst doen als hor. Het zijn gekleurde plas tic repen, die per meter gekocht kun nen worden. Plastic handschoenen, die wel kunnen scheuren, maar ook weer te lijmen zijn. De firma Nieuwendijk, Amsterdam stelt tandenborstelhouders beschikbaar, die eenvoudig aan de muur te beves tigen zijn. De houder is uitneembaar en kan gemakkelijk op reis worden mee genomen. Verder bloempotten met wa terreservoir, rooster en vlotter, die de stand van het water aangeeft. Het reservoir van deze „floralies"- blóempotten is zo groot dat u uw plant veertien dagen'zonder omkijken alleen kunt laten. Acker's Metaalwa- renfabriek, Amsterdam, heeft een li- neaal droogrek uitgevonden met meer dan 8 meter drooglengte, roestvrij, op vouwbaar tot een lineaal van 5 cm dikte en 120 cm lengte. Het is op iedere wand aan te brengen en het wordt ge leverd in diverse afmetingen, compleet met schroeven en muurpluggen. De alleenverkoop voor de dubbele kapstok ken van hout, latten en haken, (kleer hangers op te bergen in een in de kap stok uitgespaarde ruimte) heeft de fir ma „Electrimeufa", Wassenaar. Óok vrouwen hebben wel eens een ladder nodigè Incoba, Rotterdam, brengt een geweldig handige ladder in de handel. Deze „ladderol" is bij iedere sport te vouwen.' Hij kan dienst doen als enkele ladder, dubbele ladder, en kele ladder met plateau, dubbele lad der met plateau en zelfs als werktafel. En op de meest ongelijke bodem kan hij stevig blijven staan, bijvoorbeeld op eên trap. Tot slot uit deze reeks novi teiten de „vijf in één"-kinderstoel: „van baby tot scholier geeft deze stoel ple zier". Deze stoel groeit inderdaad met het kind mee. Hij is opvouwbaar in alle standen. De lederwarenfabriek Gerretzen, Arn hem, introduceert deze tienertas „Rock- in' Billy", gemaakt in prairieruiten van een jjzersterke waterdichte stof. Hij is versierd met far-west franjes en klink nagels rond het koperen slot.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 19