Gemeenteclassificatie moet noodzakelijk verdwijnen AGE 3 Hlf Koning Rambot en snijdertj'e Miks en bondig i Polle, Pelli en Pingo AUTOMOBIELBEDRIJF JAN VAN DER VOSSEN KOSTUUMS H.K.B. TEMPELIERSSTRAAT, HAARLEM Tien jaar voor moord op 16-jarig meisje Het Groene Kruis pat zijn werk uitbreiden Eis van een jaar tegen penningmeester van „De Hunze" Twintigste wereldreis van de „Willem Ruys" Fiducia nu onder de Wakkenwet Oplichter had niet lang plezier van lucratieve „vergissing" Nuanceverschil in een vertaling... „Vrije" boer Koekoek sprak voor studenten A. J. van der Steur N.V. Af en toe regen PEUCEOT VRIJDAG 15 MAART 1963 ZATERDAG 16 MAART 10.00-20.00 UUR ZONDAG 17 MAART 10.00-18.00 UUR COMMISSIE VAN P.V.D.A. CONCLUDEERT: de fijne Franse keelpastille ontsmet-verzacht verfrist Haarlem Velsen-IJ muiden Beverwijk Er komt een gezond- heidsconsulent (te kust en te keur) 4&Ü&' I BETERE HERENKONFEKTIE EN HERENMODE Zijlstr. 71 - Haarlem - Tel. 16963 Kerkelijk nieuws Het is niet zeker dat kernenergiecentrale in Dodewaard komt Uitsluitend Grote Houtstraat 48 Telefoon 10477 WEERRAPPORTEN Advertentie PEUGEOT-SIMW Een commissie van de Partij van de Arbeid onder voorzitterschap van prof. dr. ir. A. Vondeling is tot de conclusie gekomen dat afschaffing van de gemeen teclassificatie noodzakelijk is. In de eer ste plaats zal dit kunnen en ook dienen te geschieden voor het overheidspersoneel. De commissie concludeert voorts dat on der de gewijzigde loonpolitieke verhoudin gen op het bedrijfsleven de plicht rust binnen de gegeven economische grenzen naar afschaffing van de classificatie te streven. De commissie verklaart dat naarmate de differentiatie in de loonpolitiek is voort geschreden, het steeds minder gemakke lijk gebleken is uniformiteit in de toe passing te handhaven. De klasse-indeling loopt van c.a.o. tot c.a.o. sterk uiteen. De classificatie wordt verder in toenemende mate doorkruist door pendel en forensis me. „Wanneer de classificatie in de huidige opzet volledig zou doorwerken, dan wordt hoogstens een gemiddelde rechtvaardig heid bereikt. De indivuele lonen en kos ten van het levensonderhoud zullen veel al van dit gemiddelde afwijken", aldus de commissie. Zij is van mening dat nu algemeen een politiek van industrie- en bevolkingssprei ding is aanvaard, het minder voor de hand ligt de classificatie te baseren op verschillen in levenspatroon, die in de mate waarin zij thans voorkomen als on gewenst worden beschouwd. De classifi catie wordt ervaren als een bevestiging van onrechtvaardige economische en soci aal-culturele verhoudingen. De feitelijke regionale loonverschillen zijn vele malen groter dan de verschil- Advertentie ..trace len die bij een juiste toepassing van de classificatie zouden ontstaan, aldus de commissie. De lonen Worden in sterke ma te bepaald door de regionale werkgelegen heidssituatie, waarbij de concentratie van bedrijven, hun grootte en hun verschei denheid, alsook de grens met het buiten land een belangrijke rol spelen. „Deze loonverschillen zullen", zo concludeert de commissie, blijven bestaan, zeker onder de zich wijzigende loonpolitieke verhou dingen. Aan een formele classificatie eigenlijk de grondslag ontvallen. Deze verschillen zullen verdwijnen of verminde ren wanneer een succesvolle politiek van industrie- en bevolkingsspreiding wordt gevoerd. Intussen is het onjuist kunstma tige classificatie-verschillen te hanteren met enkel en alleen een nadelige sociaal psychologische werking". Het gerechtshof te Arnhem heeft de dader van de moord op het 16-jarige meis je Joke Groenendaal uit Venlo veroordeeld tot een gevangenisstraf van tien jaar en terbeschikkingstelling van de regering. De procureur-generaal had levenslange ge vangenisstraf geëist. De dader, een 26-jarige glas-in-loodzet ter, beging zijn trieste daad op 10 mei 1960. Kort tevoren was hij uit een psychiatrische inrichting in Heiloo weggelopen. Hij gaf voor fotograaf te zijn en lokte het meisje onder het voorwendsel foto's van haar te willen maken voor geïllustreerde bladen, mee naar een terrein bij Venlo. Daar rand de hij haar aan waarna hij haar wurgde. Destijds spraken velen hun verontwaar diging erover uit dat een kennelijk zo ge vaarlijke psychopaat erin kon slagen te ontvluchten. Ook werd veel critiek ge leverd op de wijze waarop de maatschappij tegen gevaarlijke psychopaten wordt be veiligd. In de Tweede Kamer werd de minister van Justitie over dit onderwerp geïnterpelleerd. De dader was in eerste instantie door de rechtbank te Roermond tot twintig jaar gevangenisstraf veroordeeld. Dit vonnis werd door het gerechtshof te 's-Hertogen- bosch bevestigd. De Hoge Raad vernietig de het arrest van het gerechtshof en ver wees de zaak naar het hof te Arnhem. Dit hof heeft de man thans tot tien jaar en terbeschikkingstelling veroordeeld. c Concertgebouw, vandaag 20 u.: Die Haer- lemsche Musyckcamer en het Aerdenhouts Vrouwenkoor o.l.v. André Kaart. Stadsschouwburg, zaterdag 20 u.: De Haagsche Comedie met „De zaak Howard" van C. P. Snow. Regie: Bob de Lange. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 20 u.: „West Side Story", 14 j. Frans Hals, 14, 19 en 21.15 u.: „De over- winnelijke gladiator", 14 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Als twee drup pels water", 14 j. Zaterdag 23.30 u.: „Nood lot der begeerte", 18 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Folies Ber gère", 18 j. Minerva, vandaag geen filmvoorstelling. Zaterdag 16 u.: televisie-opname „Sterren en Streken". Rembrandt, 14 en 20 u.: „De langste dag", 14 j. Roxy, 14.30. 19 en 21.15 u.: „Het on sterfelijke garnizoen", 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Cleo tussen vijf en zeven", 18 j. Monopole (Zandvoort), 20 u.: „Drijfzand der begeerte", 14 j. TENTOONSTELLINGEN Frani Halsmuseum (Gr Heiligland 62): Werken uit de Haarlemse School van de 16de tot en me» de 19de eeuw Dagelijks geopenc van 10-17 u.: zondag van 13-17 u In het Prentenkabinet: expositie „Winters Haarlem". Tot en met 24 maart. Kunstzaal „In 't Goede Uur" (Nieuwe KerkspleinV Expositie van grafiek van G. L. van den Eerenbeemt. Tot en met 31 maart. Dagelijks genoeno van 10-18 u. en van 20-22 u Klassiek ■"-immofoonplaten- concert van 21-22 u.: Bach. Kunstcentrum „De 4,rk (Nieuw Heilig land 1-3): Tentoonstelling van schilderijen van mevrouw M Stevens-Visser. Tot en met 25 maart. Daeeiiiks geopend van 9- 17 u en tijdens de klassieke grammofoon- platenconcerten op maandag, woensdag en vriidag van 18-20 u. Museum Huis van Looy (Kleine Hout- weg'Kamperlaan), Expositie Interscholsir Jeugdtoernooi Dagelijks van 9-13 u. en 14-17 u. Maandag en vrijdag ook van 20- 22 u. Zondag van 14-17 u. Tot en met 31 maart. Vishal: Expositie structuurplan. Dage lijks geopend van 10-22 u. en zondag van 14-18 u. Tot en met 24 maart Teylers Museum (Spaarne 16): Expositie van tekeningen Hollandse. Italiaanse en Franse school. 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks (behalve maandag) ge opend van 11-15 u. Eerste zondag van de maand 13-15 u. Rest. Vreeburgh, Kerkplein 18, Bloemen- daal: Expositie van werkgroep „Fernhout" Geopend tot en met 16 maart. DIVERSEN Café-chantant „Adam en Eva", Raam- vest: Tedere avond (behalve maandag) ge- nr>' id tran '0-2 11 Var> 21-23 door Fiet en Frans Koster, Margriet de Groot en Han Reiziger (piano). (Zie verder Hifnaan ln Haarlem" krant van vandaag). In de VRIJDAG 15 MAART City, 20 u.: „Vrouwen in de nacht". Rex, 20 u.: „De spookrijders". Pieter Vermculenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. Expositiezaal, Heidestraat, 19 tot 21 u.: Tentoonstelling werken Henk Broer en Pieter Giltay. Kerbertasiei, Herenduinweg 8: 16 tot 17 u. Openbare leeszaal, Plein 1945: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 u.; bovenzaal „De Brul boei", Kanaalstraat 228c: 16 tot 18 en 19 tot 20.30 u.; filiaal Wijkerstraatweg 77, Velsen-Noord: 14 tot 17 en 19 tot 20 30 u.; filiaal'Wüstelaan 79, Santpoort: 19 tot 21 u. R.-k. leeszaal, Willemsbeekweg 96: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21 u.; Jozefhuis, Velsen- Noord: 14 tot 17 en 19 tot 21 u.; filiaal Wüstelaan 79, Santpoort: 19 tot 21 u. ZATERDAG 16 MAART City, 19 en 21.15 u.: .Vrouwen in de nacht". Rex, 20 u.: „De spookrijders". Pieter Vermeulenmuseum, zie onder vrij dag. Expositiezaal, Heidestraat, 14 tot 17 u.: Tentoonstelling. Openbare leeszaal, Plein 1945: 10 tot 12.30 en 14.30 tot 17.30 u.; filiaal Velsen- Noord: 10 tot 12 en 14 tot 17 u.; filiaal Wüstelaan 79, Santpoort: 10 tot 12 u. VRIJDAG 15 MAART Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: Marco Polo". Luxor Theater, 18.45 en 21.15 u.: „Gods Geuzen". W.B. Theater, 20 u.: „Dreigend tromge roffel" ZATERDAG 16 MAART Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Marco Polo"; 23.30 u.: „De vloek van Franken stein". Luxor Theater, 18.45 en 21.15 u.: „Gods Geuzen". W.B. Theater, 20 u.: „Dreigend tromge roffel". De Algemene Nederlandse Vereniging „Het Groene Kruis", het samenbundelende toporgaan van het Groene en Witte Kruis in Nederland, gaat haar werk belangrijk uitbreiden. De vereniging is van oordeel dat preventieve gezondheidszorg moet be ginnen met voorlichting van het Neder landse volk, die zo uitgebreid en grondig mogelijk dient te geschieden. Daarom gaat „Het Groene Kruis" een specialist aanstellen, een gezondheidscon- sulent, te vergelijken met wat men in het buitenland een „Health Educator" pleegt te noemen. Deze gezondheidsconsulent zal meer be kendheid geven aan hetgeen onze bevol king, zowel individueel als in groepsver band, dient te doen om de gezondheid op het bestaande peil te handhaven en te ver beteren. Om ook de arbeid van Het Groene Kruis meer onder de aandacht te brengen zal Het Groene Kruis een publiciteitsdes kundige aanstellen. In verband met de grote uitbreiding van de gezondheidszorg en de toeneming van de taken, die Het Groene Kruis op dit ter rein te vervullen heeft, zal het voorts over gaan tot de aanstelling van een tweede medicus, die in landelijk verband leiding kan geven aan het Groene-Kruiswerk. Hij zal ook worden belast met de leiding van het instituut voor de opleiding van leiding gevende functionarissen op het gebied van de gezondheidszorg. Advertentie De officier van Justitie bij de rechtbank te Groningen heeft een jaar gevangens straf, waarvan vijf maanden voorwaarde lijk geëist tegen een 34-jarige belasting consulent in Groningen wegens verduis tering ten nadele van de Koninklijke roei vereniging „De Hunze", waarvan hij oen ningmeester was. Hij werkte erg ent) ou siast voor deze vereniging maar verwaar loosde zijn accountantskantoor. Hij raakte financieel in de knoei, vergreep zich aan de gelden van „De Hunze" en nam ten slotte de vlucht. De zaak kwam vlak voor de officiële opening van het nieuwe boten huis van „De Hunze" aan het licht, toen de aannemer de gebruikelijke termijn be taling van 20.000,— niet uitbetaald kon krijgen. Het bestuur van „De Hunze" heeft toen nog geprobeerd de zaak te regelen. Er was een tekort van 34.000,—. Het accountantskantoor had nog aan open staande rekeningen 20.000,— tegoed. De rest zou van de familie moeten komen, maar de verdachte durfde zijn familie niet te raadplegen. Hij verdween met zijn auto naar Bremen en nam daar het vliegtuig naar Parijs, waar hij een maand bleef. Daags nadat hij was teruggekeerd, werd hij gearresteerd. De feestelijkheden bij net 75-jarig bestaan en de opening van het nieuwe botenhuis van „De Hunze" waren door de verduisteringen lelijk in de war gestuurd. Blijkens de verklaring van een accountant, die een onderzoek had inga steld, was de administratie van verdachte een chaos. De raadsman, mr. Huizinga, wees erop, dat „De Hunze" volledig s.-na- deloos is gesteld en dat zijn cliënt al flink gestraft was door deze geruchtmakende affaire. Hij drong aan op een onvoorwaar- delijk gedeelte van de straf gelijk aan de tijd die de verdachte in voorarrest heeft gezeten De rechtbank zal 21 maart vonn.s wijzen. Zaterdag zal de „Willem Ruys", het vlaggeschip van de Koninklijke Rotter- damsche Lloyd, voor de twintigste reis om de wereld uit Rotterdam vertrekken. Het zal de enige reis van het schip zijn in 1963 waarbij het eilandje Pitcairn, waar de nazaten der „Bounty"-muiters wonen en dat mede door de „Willem Ruys" weer in de belangstelling kwam, zal worden aan gelopen. Het ligt in- de bedoeling op alle andere reizen Callao, de havenplaats van Peru's hoofdstad Lima, aan te lopen, waarvoor het schip bij de oversteek van de Stille Oceaan van Nieuw-Zeeland naar het Amerikaanse continent een zuidelijker' route via de Paas-eilanden zal volgen. Bij de passagiers op deze wereldreis be vinden zich, behalve weer vele bij hun geëmigreerde kinderen op bezoek gaande ouders, het uit elf personen bestaande ge zin van de heer P. M. Horrick uit Hille- gom, dat naar Australië vertrekt. De oud ste passagier op deze reis is mevrouw A. KroesenSauter uit Den Haag, die tussen Singapore en Melbourne aan boord haar zesentachtigste verjaardag hoopt te vieren. Besprekingen tussen bergingsinspecteurs en de directie van de N.V. C. Minnaar de eigenaar van het dinsdagnacht op de Zuidpier in Hoek van Holland gestrande kustvaartuig „Fiducia" hebben ertoe geleid dat de zwaarbeschadigde Fiducia" met ingang van heden onder de Wrakken- wet is geplaatst. Men heeft berekend dat de kosten van een eventuele berging ver meerderd met de reparatiekosten aanzien lijk hoger zullen zijn dan de verzekerde waarde. 58-59. Hahahaha! schaterde koning Ram bot. Hoehoehoehoehahaha! Hihihihahaha- hahaaaü Van de weeromstuit begon snijdertje Miks ook te grinneken; en de stijve dok ter Basilius kon zich ook niet meer goed- houden.Hij begon met z'n mond te trekken, en toen lachte hij ook. Hahahaha! lachte de koning. Ohoho- hoo! Wat zien jullie er potsierlijk uit! Hihiihaahaahaaa! Warempel.het wonder was gebeurd- De koning lachte, en hoe.De tranen liepen hem in z'n baardje! Een informatrice van de Bredase V.V.V, heeft een nachtlang in angstige spanning verkeerd, 's Middags omstreeks zes uur kwam er een man in het kantoor die 5.000 oude Franse francs wilde omwisselen De informatrice, in de overtuiging dat het nieuwe Franse francs waren, betaalde de man inplaats van 35.-, 3500.- uit. Toen zij haar vergissing ontdekte, waarschuwde zij de politie en omdat het V.V.V.-kantoor tegenover het station in Breda ligt, stak een rechercheur daar zijn licht op. In de bagage-afdeling bleek een koffer te zijn gedeponeerd door een man die aan het signalement beantwoordde, dat de infor matrice had gegeven. De volgende mor gen, toen het depot weer open ging, was de rechercheur present, in de hoop dat de koffer zou worden afgehaald. Dat ge beurde ook door een 35-jarige varensge zei uit Rotterdam. Hij bleek de man te zijn die gezocht werd. Van het geld had hij al een nieuw kostuum en enige andere artikelen gekocht Niettemin was er nog ruim 3100.- over. „De vertaling die het A.N.P. heeft ge geven van een onlangs in ons land door de Franse ambassadeur gehouden lezing was grammaticaal wel juist, maar de speciale nuances die de Franse ambassa deur erin heeft willen leggen, zijn waar schijnlijk in de vertaling niet volledig tot hun recht gekomen". Dit verklaarde minis ter Luns in de Tweede Kamer bij de be antwoording van vragen van de heer Bak ker (C.P.N.) over de lezing van de am bassadeur die critiek zou hebben bevat op de meest recente E.E.G.-politiek van de Nederlandse regering. Hoewel de minister eerst had gezegd, dat de critische passages correct door het A.N P. waren weergegeven, krabbelde hij later terug door te zeggen dat de Franse taal dusdanig genuanceerd is, dat de scha keringen in de lezing van de Franse am bassadeur waarschijnlijk niet geheel tot hun recht waren gekomen in de vertaling De regering beschouwt deze zaak thans als afgedaan. Zij heeft de Franse ambas sadeur hiervan in kennis gesteld. Minister Luns heeft met de ambassadeur gespro ken teneinde het misverstand uit de weg te ruimen. Op de vraag van de heer Bakker of minister Luns in de houding van de am bassadeur een parallel zag met dje van de Franse president, merkte da bew,inds man op dat president De Gaulle een dus danig unieke persoonlijkheid is dat daar mee moeilijk een parallel valt te trekken. Vrije boer nummer 1, de heer Koekoek uit Bennekom, heeft een rede gehouden voor een omvangrijk gehoor van aspirant economen en -sociologen. Hij was name lijk op uitnodiging van het studentencorps ,„Sint Olof" van de Katholieke Economi sche Hogeschool naar Tilburg gekomen om zijn streven uiteen te zetten. Hij zei onder meer dat de „vrije boeren" zich teweer stellen tegen dwangmaatregelen va het Landbouwschap, waarvan zij het be staansrecht niet kunnen erkennen. Zij heb ben gepoogd hun stem binnen het Land bouwschap te doen horen. „Wij beschikken niet over de m'ddelen im verkiezingsre clame op grote schaal te maken," zei de heer Koekoek, „maar wij zijn het land bouwschap dankbaar dat het dit nu voor ons heeft willen doen. De ontruimingsgevallen in Hollandscheveld hebben opnieuw de aandacht gevestigd op de strijd van de „vrije boeren". Het Land bouwschap is niet langer tevreden met de verkoop van een varken of een koe om aan het bedrag der achterstallige heffin gen te komen. Nu verkoopt het de boer derijen van weigerachtige boeren. Zeer beslist distancieert de heer Koe koek zich van de gedragingen van kwa jongens in Hollandscheveld, die het ingrij pen van de politie uitlokten. „Wij zou den vrede kunnen hebben met een land bouwschap waarin deskundigen de lakens uitdelen, maar geen ambtenaren," aldus de heer Koekoek. „Hef het Landbouwschap op en laat de gezamenlijke standorganisaties de za ken regelen," zei hij. Hij verwees naar andere landen waar men geen landbouw schap kent en waar volgens hem de za ken toch „uitstekend marcheren". Ned. Herv. kerk Beroepen te Sellingen (toez.) H Kremer te Zevenhuizen (Gron.). Aangenomen naar Berlikum (Fr.) D. Papma, kand. te Harderwijk. Bedankt voor Sellingen (toez.) J. G. Hue- tink te Midwolda (Old.). Aangenomen naar Haaksbergen J. C. v. Berg, kand. aldaar. Groene Kruis in Dronten. De Alge mene Nederlandse Vereniging Het Groene Kruis heeft nu 835 wijkgebouwen. Het aan tal plaatselijke verenigingen bedraagt thans 987. De jongste Groene-Kruisvereni- ging is opgericht in Dronten in Oostelijk Flevoland. Een wijkverpleegster zal per auto dit uitgestrekte, maar nog dunbevolk te gebied van 54.000 ha gaan doorkruisen. In Dronten komen verder voorlopig vier kraamverzorgsters en een leidster, die zul len assisteren bij de geboorte en verzor ging van nieuw Oost-Flevolanders. Fabrieksarbeider verdronken. Uit de Maas onder de Belgische gemeente Neer- haeren is het stoffelijk overschot van de 56-jarige Maastrichtse fabrieksarbeider A. J. H. Pellaers opgehaald. De man had in de morgen van 30 januari zijn woning aan de Marconistraat in Maastricht verlaten om naar zijn werk te gaan. Hij werd sedertdien vermist Het staat nog allerminst vast dat de 50-megawatt kernenergiecentrale in Dode waard gebouwd zal worden. Dit heeft mr. E. R. von Geldern, directeur-generaal van „Euratoom" uit Brussel meegedeeld aan het Nederlands Atoomforum in Utrecht. De plannen voor de bouw van een der gelijke centrale, ontworpen door de Samen werkende Elektriciteits Producenten (S.E.P.), zijn in principe inmiddels wel door de commissi e-Euratoom aanvaard. Binnen twee maanden zal deze commissie een defi nitieve beslissing nemen over de deel neming met 18 miljoen door Euratoom aan dit project. Advertentie als maatkledingspecialist een begrip Het K.N.M.I. deelt mee: Boven de Oostzee bevindt zich het cen trum van een krachtig hogedrukgebied, dat Scandinavië, Polen en de Baltische Staten omvat. In dit gebied heerst matige tot strenge vorst. De vorstlijn strekte zich vrijdagochtend uit van de Balkan over midden-Duitsland naar de Eems-mon- ding. De grenslijn veranderde het afge lopen etmaal weinig van plaats, maar zij wordt nu geleidelijk naar het oosten te ruggedrongen. Ons land bevindt zich in een stroming van zachte lucht, die met zuidwestelijke wind Frankrijk binnen stroomt. Er komen hierin storingen voor, de een wat actiever dan de ander, die van tijd tot tijd enige i-egen veroorzaken. Een dergelijke storing nadert de Golf van Biscaye en zal morgen zijn invloed over ons land uitbreiden. In de temperaturen komt weinig verandering. Maximum-temperaturen binnen- en buitenland Neerslafl- laatste 24 uur. M06EN WE JA, MAAR WEEST EEN HUT HEEt V00RZICHTI6, eoüWEN?^ TERWUU IK WE6 BEN PI-ANKEN HEBBEN WE 65NOE6 - MAAR WE HEBBEN NIETS VOOR HET DAK -"HU VAAT HET DAK VAST DADEUJK VERNIEUWEN WE NEMEN EEN STUKJE VAN POLE'S l HUIS/" PI B COHNHIGIN 1099» Den Helder geheel bew zo 7 8 Ypenburg regen zzo 13 4 Vlissingen zwaar bew. zzo 10 1 Eel de geheel bew ozo 5 5 De B,lt geheel bew zo 11 3 Twente geheel bew ozo 6 0,3 Eindhoven licht bew. zo 13 2 Zd-Limburg zwaar bew. z 13 1 Helsinki onbewolkt nwn 5 3 Stockholm onbewolkt windst. -4 0 Oslo zwaar bew windst. 2 0 Kopenhagen half bew. zo -4 0 Aberdeen zwaar bew. zzo 7 11 Londen regen z 15 1 Amsterdam geheel bew zo 11 3 Brussel regen zzw 14 2 Luxemburg zwaar bew. z 10 1 Parijs zwaar bew. zo 15 0 Bordeaux licht bew. wzw 16 0 Grenoble geheel bew windst. 15 0 Nice zwaar bew n 16 0 Berlijn zwaar bew. ozo 2 0 Frankfort zwaar bew ono 7 4 München mist ozo 9 0 Zürich geheel bew O 12 0 Genève geheel bew windst. 9 0 Locarno geheel bew. n 16 0 Wenen half bew. nno 9 0 Innsbruck zwaar bew. windst. 9 0 Belgrado zwaar bew. ono 9 0 Athene onbewolkt nnw 14 0 Rome zwaar bew. windst. 17 0 Ajaccio zwaai» bew. O 15 0 Madrid half bew zw 18 0 Vlallorca zwaar bew. windst. 16 0 Lissabon regenbui zzw 16 3 Zaterdag 16 maart Zon op 6.55 uur, onder 18.44 uur. Maan op 0.11 uur, onder 9.39 uur. Maanstanden 18 maart 13 08 uur laatste kwartier 25 maart 13.10 uur nieuwe maan. Hoog en laag water in Mmuiden Vrgdag 15 maart Hoog water 6.46 en 19.02 uur. Laag water 2.23 en 14 45 uur. Zaterdag 16 maart Hoog water 7.17 en 19.37 uur. Laag water 2.50 en 15.12 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 2