Haarlemse Politierechter VELO C. W. van Driel overleden „Corrie Broeren" bijna gezonken in Antwerpen Binnenkort telt ons land 150 gemeenschapshuizen mk.. j Aanmeldingsformulier IJmuider Courant AldeBOER IJmondverenigingen Uitspraken Haarlemse rechtbank Bejaarde man lag twee dagen ziek op de vloer Havenberichten Rijk draagt bij in de kosten Faillissementen Velsens dental-car is vijfde in provincie Kort IJmondnieuws Betaling abonnementsgeld per giro FILM EN FILMWERELD WALA VRIJDAG 15 MAART 1963 Vrijspraak THUIS 100% SERVICE Medische verzorging tijdens het weekeinde Hulp kwam, dank zij oplettende buurvrouw oTxrn WASMACH8NES LOEN DERSLOOT Verkeerde klep geopend Subsidie Gemeenschapszin Beter begrip IJ1* f Stichting „Hoogst onverkwikkelijk en onverstan dig" noemde de - olitierechter in Haarlem gisteren het gedrag van een 56-jarige Santpoortse advocaat, die, na het drinken van bijna een halve fles sherry, zijn auto had bestuurd. Hij veroordeelde de ver dachte conform de eis van de officier van justitie tot twee weken gevangenis straf en een jaar ontzegging van de rij bevoegdheid. Volgens de verklaringen van een ge tuige zou verdachte op 16 februari met zijn auto slingerend over de Lange He renstraat in Haarlem hebben gereden. De verdachte gaf toe te veel te hebben ge dronken. Hij verklaarde enigszins over spannen te zijn geweest waardoor hij de gebruikelijke voorzichtigheid, het zich la ten rijden wanneer hij te veel had ge dronken, niet in acht had genomen. De officier van justitie merkte op dat hij in deze zaak geen redenen vond enig onderscheid te maken met alle gelijk soortige gevallen en eiste 14 dagen ge vangenisstraf en een jaar ontzegging van de rijbevoegdheid. De rechter sprak zijn verbazing uit over het feit dat iemand, die zo goed op de hoogte is met de wets- regels, desondanks onder de invloed een auto bestuurt. Hij veroordeelde de ad vocaat conform de eis tot twee weken gevangenisstraf en een jaar ontzegging van de rijbevoegdheid. Een 32-jarige econoom uit Stramproy (Limburg), werkzaam in een ziekenhuis in Velsen, die er eveneens van werd ver dacht onder de invloed van sterke drank een auto te hebben bestuurd, werd van het hem ten laste gelegde vrijgesproken De verdachte gaf toe op 30 januari, 's avonds omstreeks kwart voor twaalf, van de Grote Markt in Haarlem met zijn auto de Barteljorisstraat te zijn ingere den. „Ik dacht dat ik op het Stationsplein reed en wilde onder de tunnel in de rich ting Velsen rijden", verklaarde de ver dachte die niet erg bekend bleek te zijn in de Haarlemse binnenstad. Een politieman, die verdachte nadat deze achteruitrijdend de Barteljorisstraat weer had verlaten, had aangehouden ver klaarde aanvankelijk de indruk te hebben gekregen dat de econoom onder de in vloed van sterke drank was. Deze conclu sie bleek, volgens de verbalisant, later niet juist te zijn geweest. De econoom gaf wel toe in de loop van de avond een borrel, twqe glazen bier en Advertentie en tor' Met PHILIPS TELEVISIE gezellige avond"' Ook voor het allerlaatste PHILIPS-DEALER Trompstraat 68 - Telefoon 5198 IJMUIDEN: Artsen: P. Brouwer, Koningin Wilhel minakade 79, telefoon 4507; P. van Ve- netiën, Kennemerlaan 214, telefoon 7035 en P. H. J. de Weerdt jr., Oosterduin weg 8, telfoon 6158. Apotheek: Apotheek Ledeboer, Kenne merlaan 80. Wijkverpleging: zuster C. E. Th. Man, IJsselstraat 23, tel. 8028 en zuster M. van der Meulen-van Gelder, Kanaaldijk 299 tel. 4378 (voor IJmuiden en IJmuiden Oost); zuster A. de Ruijter, Hagelinger- weg 175, Santpoort, tel. 02560-6054 (voor IJmuiden-Oost en Driehuis); zuster K Langejan, Brederoodseweg 106, Sant poort, tel. 02560-7477 (voor Santpoort- Noord en Santpoort-Zuid) en zuster R Floor, Doodweg 53, Velsen-Noord, tel 02510-7276 (voor Velsen-Noord en Vel- sen-Zuid). Verloskundigen: Mevrouw M. Bakker, Snelliusstraat 53, tel. 5223; mejuffrouw E. W. Engelhardt, Moerbergplantsoen 143 tel. 7949; mejuffrouw A. C. van Saa sen, Rijnstraat 92 en mejuffrouw J Win ter, Evertsenstraat 3, tel. 5295. Tandartsendienst Velsen, Beverwijk en Heemskerk: S. J. J. Diekman, Plantage 165, Beverwijk, tel. 02510-4604. Uitslui tend voor spoedgevallen zaterdag en zondag van 17 tot 17.30 uur. SANTPOORT: Arts: J. J. Hekman, Hoofdstraat 236, te lefoon 8510. Apotheek: Apotheek De Wilde, Broek bergenlaan 42, telefoon 8284. BEVERWIJK: Artsen: van zaterdag 12 tot zondagmor gen 9 uur: M. A. de Ruiter, Dr. Schuit straat 44, telefoon 3553; zondag van 9 tot 24 uur: J. H. M Rolink, Duinvlietstraat 8, Velsen-Noord, telefoon 3745. Wijkverpleegster: zuster M. van Stege ren, Laan van Kanaan 107, telefoon 4409 Kraamverzorging: zuster C. de Ruyter, Laan van Kanaan 107, telefoon 4409. VRIJDAG 15 MAART Hervormd Jeugdhuis, Rembrandtlaan, 20 u.: Ledenvergadering Partij van de Ar beid. Patronaatsgebouw, Willemsbeekweg. 20 u.: Centraal gezelschap speelt „Het weder zijds huwelijksbedrog" voor r.-k. toneel vereniging „Kunst Zij Ons Streven". Hervormde kerk. Santpoort, 20 u.: Orgel concert Steef Oosterbeek. Kennemer Theater, Beverwijk, 20 u.: TO' neelavond „De Kennemer". ZATERDAG 16 MAART Hervormd Jeugdhuis, Rembrandtlaan 20 u.: Centraal gezelschap speelt „Het we derzijds Huwelijksbedrog" joor arbeiders toneelvereniging „PALVU". Kennemer Theater, Beverwijk, 20 u.: To neelavond „Havenkwartier". wijn en twee glazen cognac te hebben gedronken. De hoeveelheid alchol in het bloed van verdachte bleek iets boven het In tegenstelling tot de officier van justi tie die het rijden onder de invloed be wezen achtte en twee weken gevangenis straf en een jaar ontzegging van de rij bevoegdheid had geëist, meende de rech ter het ten laste gelegde niet bewezen. Hij sprak de econoom vrij. De Haarlemse rechtbank heeft vanmor gen een 52-jarige los-arbeider uit Bever wijk. die in augustus van het vorig jaar een 26-jarige vrouw met een mes in de rug stak en daarna de door hen beiden bewoonde flat in brand stak, veroordeeld lot drie jaar gevangenisstraf met aftrek en terbeschikkingstelling van de rege ring. De man, die gedronken had toen hij zijn daad pleegde, handelde uit wrok en ja- louzie. De vrouw, een voormalig wijkver pleegster, trok bij hem in toen zijn echt genote nog leefde, doch gaf de voorkeur aan een in Beverwijk werkzame Italiaan, met wie zij enkele weken naar Italië ging De officier van Justitie had drie jaar ge vangenisstraf en terbeschikkingstelling ge- eist. Een 30-jarige machine-bankwerker uit Haarlem werd wegens verduisterin; en heling van gouden ringen veroordeeld tot een jaar en zes maanden met aftrek. Te gen hem werd twee weken geleden een gevangenisstraf van 18 maanden geëist. Een der ringen, afgezet met briljanten, werd gestolen door de dochter van een uwelier daartoe aangezet door de machi ne-bankwerker. die zei met haar te willen trouwen. Al twee dagen had een buurvrouw taal noch teken vernomen van een tachtigja rige man, die alleenwonend is in een wo ning aan de Rijnstraat in IJ uiden. Een ongeluk vrezend, belde de vnuw de po litie op. Samen met een inmiddels gewaarschuw de dochter van de bejaarde man, ging de politie op onderzoek uit. Groot was de ontsteltenis toen zij de man op de vloer naast zijn bed zagen liggen. Hij bleek onwel te zijn geworden en bijna twee da gen op de vloer te hebben gelegen, niet bij machte om om hulp te vragen. Na de komst van de politie kwam er doktershulp, dankzij de oplettendheid van de buurvrouw. De tachtigjarige wordt nu thuis verpleegd. Op 57-jarige leeftijd is in zijn woning in Vlaardingen overleden de heer C. W. van Driel, voorzitter van de Centrale van Zeevarenden ter Koopvaardij en Visserij (C.V.K.). De begrafenis vindt zaterdag om half een plaats op de begraafplaats te Vlaardingen. De heer Van Driel heeft ruim 25 jaar op zee doorgebracht, aanvankelijk als ma troos, later als stuurmansleerling en offi cier en tenslotte als gezagvoerder bij de vloot van de Shell.-Tijdens de oorlogsjaren, in 1942, werd hij betrokken bij het organi satorisch werk ten behoeve van zeevaren den toen de centrale van koopvaardijof- ficieren hem benoemde als vertegenwoor diger op Curacao met als werkterrein on der andere de Verenigde Staten. Bij zijn terugkeer in Nederland in 1945 werd de heer Van Driel lid van het dage lijks bestuur van de C.K.O., twee jaar la ter secretaris en in 1951 secretaris-pen ningmeester. Dezelfde functie kreeg hij in 1956 bij de Centrale van Zeevarenden ter Koopvaardij en Visserij, waar de C.K.O. in opging. In januari 1959 volgde zijn benoeming tot voorzitter van die organisatie, welke de grootste vakbond in deze sector is. De heer Van Driel heeft zitting gehad in zeer vele commissies en organen. Advertentie CONSTANT - verlovingsringen ALLE MODELLEN LANGE NIEUWSTRAAT 413 - TELEF. 6321 Donderdag kwamen in IJmuiden aan: Marconi van Tarravilla, zout voor IJmuiden; Vliestroom, Londen; Eemstroom, Dagenham; Bernhard, Ham burg: Beltinge, Belfast, voor IJmuiden, Sydhav, Liverpool; Hillersborg, Norrköping; Arctic Tern, Rotterdam; Martha Ahrens, Hamburg; Brandans, Malmö; Leiderkerk, Hamburg; Canopus, Rotter dam; Alapa.ievskles, Vlaardingen, voor IJmuiden; Lone Bres, Newport, voor IJmuiden; Nelly, Swansea; Santa Lucia, Par: Congo, Rotterdam; Purmerend, Rotterdam; Kulmerland, Hamburg; Libra, Par: Gefle, Londen; Oiltank, Rotterdam; Aquitaine, Le Havre; Darmstad, Antwerpen; Morelia, Rotterdam; Heriot, Grangemouth Vrijdag kwamen in IJmuiden aan: Ammon van Hamburg; Nissos Thassos, Rotterdam; Wanda, Hangö, cellulose voor Velsen; Socrates, Hamburg, Thuntank 1, Antwerpen; Leonidas, Rotterdam; Bernard Schepers, Delfzijl; Advent, Delfzijl, voor IJmuiden. Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Marie naar Rotterdam; Eyo S., Rotterdam; Carina, Rot terdam, van Zaandam; Stad Utrecht, Pepel, van IJmuiden; Grimm, Londen; Aino, Heroja, van Velsen; Union, Delfzijl, van Zaandam; Inge, Vi- toria; Orm Jarl, Valparaiso; Marconi, Delfzijl, van IJmuiden; Armin, Flensburg; Muttersegen, Kopenhagen; Swift, Harlingen; Twee Gebroe ders, Rotterdam; Vaterland, Gothenburg, van IJmuiden; Netty, Rotterdam; Dido, Bordeaux; Ardeas. Rotterdam; Aconcagu Helsinki; City of Waterford, Rotterdam; Henriette B., Belfast; Vechtstroom, Grangemouth; Hugo, Hammar, Za- rahni; Methan, Narvik; Rigel, Rotterdam. Vrijdag vertrokken uit IJmuiden: Rondane naa-r Oslo: River Afton, Rotterdam, van IJmui den. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). Advertentie Miele, AEG, Edy. Bico. Siwa. Velo. DRU Erres, Electrolu'x. Sema Principal, reeds vanaf f 129.50 met tijdklok. Gemakkelijke betaling en 100 service LANGE NIEUWSTRAAT 433 - 435 (Van onze correspondent) BRUSSEL De met bijna 700 ton che micaliën geladen Nederlandse kustvaarder Corrie Broeren van de rederij Broeren uit Dordrecht is gistermiddag bijna te Antwerpen gezonken. Het schip lag aan de aanlegsteiger van de Antwerp Oil Wharves toen door onbe kende oorzaak brand uitbrak in de ma chinekamer. Om de blusapparatuur op het rivierwater in te schakelen diende een kleine waterklep te worden geopend Een lid van de bemanning opende echter de verkeerde klep, namelijk die voor het in nemen van waterballast, waardoor de kustvaarder langzaam begon te zinken Met pompen van de oliemaatschappij en van een andere kustvaarder, later ook die van een te hulp geroepen bergingsvaar tuig trachtte men het schip boven water te houden. Toen het water bijna gelijk stond met het dek lukte het tenslotte een duiker de klep te sluiten. De Antwerpse havenbrandweer heeft de Corrie Broeren weer leeggepompt. De schade in de machi nekamer is aanzienlijk. De lading parxy- lene kon behouden blijven. U kunt het uzelf gemakkelijk maken door het abonnementsaeld voor het volgende kwartaal te voldoen op onze postgirorekening no. 129228 ten name van de IJmuider Courant. U bespaart daarmee incassokosten en vermijdt geloop aan de deur. Het te gireren bedrag is f 8.post- abonnees f 8.50. U kunt het ons gemakkelijk maken door uw giro-opdracht te verzenden voor het eind van de maand, voor zien van uw juiste naam en adres Wij behoeven dan geen kwitanties uit te zenden. Indien u voor een ander gireert, wilt u dan het bezorg adres. van de krant vermelden? Voor automatische girobetalingen (het allergemakkelijkstezijn formu lieren op aanvraag gaarne ter be schikking In dat geval dient men wel voor voldoende saldo op de giro-rekening zorg te dragen DE ADMINfSTRATIE (C i t y). De stiel, die wel eens als „het oudste beroep ter wereld" wordt aange duid, is de laatste jaren uitgebreid met de benaming „call-girl", die een al even kwalijke reputatie verkreeg. Het behoeft dus nauwelijks verwondering te wekken, dat rornan- en filmscenarioschrijvers zich met enthousiasme van dit onderwerp mees ter hebben gemaakt, om hier hun verhalen uit te kunnen distilleren. Zoals de Italianen met „II piacerie del samato notte" pres teerden, welk filmverhaal in Nederland is uitgebracht onder de titel „Vrouwen in de nacht" en aldus van vrijdag tot en met woensdag in het City theater kan worden bekeken. Deze pikante historie speelt zich af in een Milanees modehuis, dat als fagade moet dienen voor een bloeiend call girl- bedrijf. Dit alles geschiedt met de uiter ste discretie, tot op een kwade dag het einde van directrice Arabella's duistere praktijken wordt ingeluid. Tijdens zijn be zoek aan Paola Masotti sterft de rijke in dustrieel Tanassi namelijk aan een hart aanval en om een schandaal te vermijden wordt zijn lijk door Arabella en haar vriendje verborgen. Paola, geheel over stuur door deze dramatische gebeurtenis sen, zoekt troost bij een advocaat, die haar adviseert een nieuw leven te beginnen. Haar oude vader heeft echter ontdekt op welke manier zijn dochter haar nevenin komsten verwierf, welke wetenschap hem tot zelfmoord drijft. Dit is een harde slag voor Paola, ofschoon een stimulans haar verleden te vergeten. Zondagmiddag „De piraten van de Bloed rivier" een sensationeel-romantische histo rie over de terreur in een kolonie van Hugenoten als intermezzo, met als sluit stuk voor donderdagavond de ontroerende Russische film „Als de kraanvogels over vliegen", die destijds de Grote Prijs van het filmfestival in Cannes verwierf. Hier in heeft regisseur Kalatozof op indrukwek kende wijze gestalte gegeven aan een sim pele en menselijke historie. Buiten het voortretfelijke camerawerk van Oeroesef- ski weet hij in talrijke scènes een prach tig beeldritme te brengen, waar de toe schouwer gefascineerd van zal kennisne men. Voorts is de film zeldzaam mooi van sfeer en het contrast tussen de vrijheid en de jolige «idylle aan het begin, met die van het hospitaal in Siberië, waar zelfop offering en bruut egoïsme elkaar afwisse len, werd uitstekend getroffen. Als specia le attentie voor de bezoeker, wordt dan in hetzelfde programma Bert Haanstra's „Rembrandt" nog vertoond. R e xFannie Hurst schreef het verhaal, waar de film „Zo lang er men sen zijn" naar is gemaakt. Er worden gro te problemen in aangesneden en Lana Tur ner, John Gavin, Sandra Dee en andere filmartiesten moeten deze realiseren. Lana Turner speelt een opkomend ster retje, dat op welke manier dan ook het grote toneel wil bereiken. Zij neemt in haar arme periode een negervrouw met dochter in huis en zelf eveneens in het bezit van een mooie dochter, beginnen zij met zijn vieren een moeilijk gevecht om het dage lijks bestaan. Zoals gezegd aan problemen geen gebrek, waarbij de twee moeders met haar dochters de moeilijkheden door de rassendiscriminatie niet blijven bespaard. Ondanks de grote verleidingen, waar La na Turner aan wordt blootgesteld, ziet zij toch kans in het leven te slagen, zodat ook deze film met een gelukkige afloop wordt beëindigd. Een bijzonder mooie climax is de negerbegrafenis, waarbij de beroemde Mahalia Jackson „Trouble of the world" zingt. Woensdag en donderdag kan men deze vermaarde negerzangeres in dit intermezzo beluisteren. Het weekprogramma van dit theater wordt vrijdag geopend met „De spookrij ders," waarvan de vertoning tot en met maandag wordt voortgezet. Zondagmiddag draait dan nog „De onschuldige verra der." (Luxor). Een vrije bewerking van Jan de Hartog's „Gods geuzen" heeft als uitgangspunt gediend voor de Amerikaan se film „The spiral road", die zich af speelt in het voormalige Nederlands Oost- Indië. Daar arriveert in 1936 de pas af gestudeerde arts Anton Drager, die voor vijf jaren wordt ingedeeld bij de Dienst vo'or Volksgezondheid. Om die jaren pro- duktief te maken wil Drager assistent wor den bij dr. Brits Jansen, een wereldver maard man op het gebied van de lepra bestrijding. Zijn verzoek wordt ingewilligd en de jonge arts vertrekt al gauw uit Ba tavia naar de binnenlanden, waar hij gaat. meehelpen aan de bestrijding van pest Honderdnegenenveertig dorpen en steden in ons land beschikken thans over een door het rijk gesubsidieerd dorps- of gemeenschapshuis. Deze stich tingen voorzien voor een belangrijk deel in de grote behoefte aan zaalruimte, die het vooral op het platteland zo bloeien de verenigingsleven kent. Het rijk draagt echter alleen in de kosten bij indien alle groepen van de bevolking bereid zijn aan de stichting en exploitatie mee te werken. Daardoor zijn de „dorpshuizen" niet alleen in cultureel opzicht van betekenis, maar bevorderen zij tevens de gemeenschaps zin en het contact tussen mensen met verschillende levensovertuigingen. Het nut van de dorpshuizen blijkt wel duidelijk in het Veluwse dorp Voorthuizen, dat er met zijn ongeveer 5300 inwoners maar liefst 32 verenigingen op nahoudt, die alle voor hun uitvoeringen en vergade ringen zaalruimte huren in „Pro Rege". Het gebouw wordt trouwens voor allerlei doeleinden gebruikt, want het staat ten dienste van iedereen die de zedelijkheid niet in gevaar brengt of het gezag onder mijnt. Het dorpshuis bevat enige vertrekken die dienst doen als vergaderlokaal, een bi bliotheek en een grote zaal waarin zich de meest uiteenlopende activiteiten vol trekken: regelmatig brengen hier de plaat selijke toneelverenigingen hun prestaties voor het (moderne) voetlicht, soms rich ten zich uit de filmcabine felle lichtbun dels op het witte doek en vele uren per week klinken er forse orgeltonen ij de ca- techesatie van de gereformeerde kerk en kan men er de leden van de Voorthuizen- se gymnastiekverenigingen of de leerlin gen der verschillende onderwijsinstellin gen aan de ringen of wandrekken zien han- Want van alle scholen in Voorthuizen, de ulo incluis, is er niet één die zelf ver een gymnastiekzaal beschikt. „Wij vragen ons af wat er van de lichamelijke op voeding in ons dorp terecht zou komen als „Pro Rege" er niet was", zegt de voorzitter van deze stichting, de heer W. Zandbergen, die zich met dit alles bepaald geen zorgen over de verhuur van de zaal ruimte hoeft te maken. Integendeel, de vraag is zo groot dat binnenkort begonnen zal worden met de bouw van nog twee nieuwe zalen Ook de exploitatierekening brengt geen rimpels in zijn voorhoofd: er is een klein batig saldo. Maar winst maken met een gemeen schapshuis mag natuurlijk niet. Indien de wens een dorpshuis te bezit ten bij alle bevolkingsgroepen blijkt te le ven en zij gezamenlijk minimaal 25 per cent van de aan de bouw verbonden kos- zelfde provincie betrof. ten bijeen weten te brengen, is het minis terie van Maatschappelijk Werk bereid een kwart van het benodigde bedrag te sub sidiëren, onder voorwaarde evenwel, dat ook de betrokken gemeente en provincie elk een vierde gedeelte voor hun rekening nemen. Het dorpshuis van Voorthuizen bestond overigens al geruime tijd voor het minis terie van Maatschappelijk Werk met het verlenen van subsidies begon Het schrij nende tekort aan zaalruimte, dat de acti viteiten van verenigingen en kerkgenoot schappen dreigde te stagneren, deed de besturen de koppen eendrachtig bij elkaar steken, waarna werd besloten tot de bouw van een gemeenschappelijk dorpscentrum De inwoners leverden onmiddellijk het bewijs van hun grote 'gemeenschapszin door bij de acties welke Voorthuizen daar na overspoelden, een bedrag van f 27.000 bijeen te brengen, terwijl voor f "2.500 aan renteloze aandelen werd gekocht. Tenslotte zat men nog met een tekort van circa 35.000,-. Een der plaatselijke kerkgenootschappen stelde zich toen ga rant voor een lening van dit bedrag, waar na Voorthuizen al gauw een dorpshuis be zat dat er mocht zijn. Vijf jaar later werd met de toen verkregen subsidie de schuld afgelost. Voorthuizen heeft voor vele dorpen en steden waar intussen dorps- of gemeen schapshuizen zijn verrezen als voorbeeld gediend. „Uit alle delen van het land" vertelt de heer Zandbergen, „hebben we hier ai mensen gehad. Er was ook een pastoor uit Limburg bij, in wiens gemeen te de verenigingen geen onderdak konden vinden. Ik heb hem gezegd: er wonen bij u vast ook wel enige protestanten. Pro beert u samen met hen een oplossing te vinden. Zoiets als wij hier hebben, moet toch overal mogelijk zijn". Niet alleen de exploitatie van zo'n ge meenschappelijk dorpscentrum maar vooral de gezamenlijke inspanning om het tot stand te brengen leidt tot een betere verstandhouding tussen de aanhangers van verschillende overtuigingen. „Men gaat elkanders standpunten leren oegrijpen en respecteren", zegt de heer Zandbergen die dan ook met zichtbaar genoegen mede deelt dat nog in veertig andere plaatsen in Nederland de bouw van een dorpshuis in voorbereiding is. Het dorpshuis van Voorthuizen is er één uit 149. die allemaal hun eigen geschiede nis en ervaringen hebben. Op het ogen blik is het echter niet mogelijk een totaal beeld te projecteren, want van enig con tact tussen de stichtingsbesturen onderling is tot op heden nooit sprake geweest. Zelfs niet wanneer het plaatsen uit één en de rialistische en ongelovige Anton Drager. Die geestelijke omwenteling wordt in c film slechts zeer oppervlakkig aangeduid allemaal wel enigszins onecht aan. Advertentie CONTINENTAL f JL Speciale beha voor jonge moeders: Praktische los-te- haken bovencups. Comfor tabele pasvorm en goede steun. Cups C, D, E f».75 De Wala positie-gaine,vele malenverstelbaar. Speciaal model om moeheid en rug klachten te voorkomen. 99 50 FOUNDATIONS De Speciaalzaak voor corsetten, beha's en de betere lingerie. PLEIN 1945 suggereren, valt hun nauwelijks kwalijk te nemen Van vrijdag tot en met woensdag met als enige uitzonderingen „S.jors en Sjimmy op het pirateneiland," voor de eerste matinee op zondag en voor donder dagavond „Dodend rendez-vous." (Kennemer Theater). Achter eenvolgens draait in dit theater: vrijdag en zaterdag Marco Polo", het verhaal over de bekende ontdekkingsreiziger uit Venetië, zaterdagnacht „De vloek van Frankenstein," een nieuwe aflevering in de bekende griezelserie en zondagmiddag Jbhnti'y Wèissmuller in „Jungle Jim en het gedoemde eiland." Voor de rest van de week keert het publiek dan weer terug naar de strijd in de Pacific met „Vrou wen achter prikkeldraad." Deze film brengt verslag uit over het leven van een aantal vrouwen dat is opgesloten in een Japans gevangenkamp op Nieuw Guinea Wanneer het te bar wordt neemt een groep der belaagde vrouwen de vlucht en bereikt na een ellendige tocht de Ameri kaanse linies. Wat deze dappere vluchte lingen overkomt is een opeenstapeling van leed en vervolging. Dat zij niet allemaal omkomen mag zeker een wonder heten maar spannend is deze film in hoge mate (W. B.-T heater). „Dreigend tromgc roffel" is de toepasselijke titel voor de film over een conflict tussen Indianen en Amerikaanse soldaten, welke historie vrijdag en zaterdag in dit theater draait Met de cowboyfilm „Moordend lood' wordt het programma zondagmiddag voortgezet, om dan zondag en maandag te worden besloten met de knappe acteur Ja mes Mason in de detectivefilm „Moorde naar aan boord." Bij beschikking van de rechtbank in Haarlem van 12 maart is het verzoek van 1 Cornells Grauwelman te Halfweg, ge meente Haarlemmerliede en Spaarnwoude. 2. de naamloze vennootschap Grauwelman Co n v„ gevestigd en kantoorhoudende te Halfweg, gemeente Haarlemmerliede en Spaarnwoude, beiden aan de Dubbele Buurt 38 om hun definitieve surséance van betaling te verlenen afgewezen en zijn voornoemde C. Grauwelman en de n.v Grauwelman Co verklaard in staat van faillissement, met benoeming van mr Verheus, advocaat en procureur te Haar lem, tot curator. Rechter-commissaris: mr J. D. Vink. Advertentie TROUWBOEKJE en SPAARBANKBOEKJE horen bij elkaar Nutsspaarbank in de qemeente Velsen De gistermiddag in de brandweerkazer ne te Velsen overgedragen dental-car voor de Stichting Schooltandverzorging Velsen is de vijfde wagen in de provincie en de 85ste in heel Nederland. De overdracht werd verricht door wethouder H. de Boer, in aanwezigheid van stichtingsbestuur, en constructeurs van de wagen, aan het personeel. „Eindelijk een stap verder" zei wet houder De Boer; die verder zei dat de schooltandverzorging met aanschaffing van deze moderne wagen in betere banen is geleid. De mobiele apparatuur voor de scholen moest vervangen worden, vandaar dat de stichting, waarvan de wethouder voorzit ter is besloot een wagen aan te kopen voor 45.000.- Dankbaar toonde hij zich jegens de brandweer en met name de heer P. de Klerk, omdat de wagen onderdak heeft gekregen iri de kazerne en omdat hij er ook zal wordeja onderhouden. De wethouder verwelkomde voorts de voorzitter van de sociaal-hygiënische com missie in de IJmond, dr. H. Voorzanger; vertegenwoordigers van de kring Kenne- merland van de Maatschappij tot Bevoor- dering van de Tandheelkunde. Vijftig percent van de schoolgaande jeugd wordt gecontroleerd en behandeld door de schooltandverzorging, maar hoe het gesteld is met de verzorging van de andere vijftig percent, weet men niet pre cies. „Wij moeten opsporen en nagaan wat er valt te verbeteren," aldus wethouder De Boer. Er zal meer propaganda worden ge voerd. De voorzitter van de Nederlandse Vereniging voor Sociale Tandheelkunde, de heer H. Thomasse memoreerde, dat volgend jaar de stichting twaalf en een half jaar bestaat. De stichting in Velsen is de zestigste in den lande. De genodig den namen gistermiddag ook nog een kijk je in de dental-car. NCVB Velsen-Noord. De afdeling Velsen-Noord van de Nederlandse Chris ten Vrouwenbond zal maandagavond 18 maart in het gemeentelijk wijkcentrum aan de Smidt van Gelderstraat haar maan delijkse bijeenkomst houden. In deze ver gadering zal mevrouw Talsma uit Bever wijk spreken over de onderontwikkelde gebieden Pakistan-Hongkong, geïllustreerd met dia's. Ondergetekende Naam: Straat: Plaats: wenst zich met ingang van te abonneren op 4 f 8.— per kwartaal of f 0 62 per week Doorhalen wat niet verlangd wordt. Handtekening: 7\i. die zich met ingang van 1 april 1963 per kwartaal abonneren, ontvangen de nummers tol en met 31 maart 1963 gratis. Dit geldt alleen voor nieuwe kwartaalabonnees, dus niet voor omzetting van week- in kwartaalabonnementen,

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 7