Kostbare verdedigingsfouten kostten Canada de zege en kansen op de wereldtitel ■w m R.C.H. - Xerxes „Ik heb twee jaar om ploeg te vormen i. Anquetil snelste in tijdrit Quicksilver S niet volledig in vorm? Nu al worden er kaartjes besteld bij Feijenoord... Voetbal nummer 1 De opstellingen jj ZATERDAG 16 MAART 1963 19 Parijs-N icq Alle handbalwedstrijden zijn afgelast Geen sport op velden van de gemeente BÉTAALD VOETBAL vsv AMATEURVOETBAL sr-. Nog geklopt Anton Geesink Jan Dassen Semi-profs A mateurs KORFBAL HOCKEY WA TERPOLO *1 ■■Ai&m ..-.v. -- In een meeslepende wedstrijd, de beste tot nu toe van het hele toernooi, heeft we reldkampioen Zweden in het Johanneshov- stadion in Stokholm onder de ogen van koning Gustaaf Adolf en bijna 16.000 en thousiaste toeschouwers laten zien dat het ernst is met de wil om de wereldtitel te prolongeren. De Zweden veroverden hun kostbare overwinning in de laatste zeven minuten van de strijd. Tot ver in de derde periode was de stand 1-1. De Canadezen, die zich toen al tevreden toonden met een gelijkspel, gingen non chalanter spelen en zij maakten kostbare verdedigingsfouten waarvan de Zweden direct profiteerden. In die laatste zeven minuten schoven de Scandinaviërs nog drie maal de puck achter de uitstekende Canadese doelman Seth Martin, die met de blonde verdediger Harry Smith een zeer goede wedstrijd speelde. Bij de Zwe den waren Ulf Sterner, die drie treffers liet noteren en aanvoerder Tumba Johans son, die het vierde doelpunt voor zijn reke ning nam, de beste spelers. Het Zweedse team, dat als ploeg een be tere indruk maakte dan de te veel op solo acties ingestelde Canadezen, verdiende de zege volkomen. Door deze overwinning kan de Zweden de wereldtitel practisch niet meer ontgaan. De kampioenen van het vorig jaar hebben aan een gelijkspel in de wedstrijd tegen Tsjechoslowakije, die zondag gespeeld wordt, voldoende om zich voor het tweede achtereenvolgende jaar wereldkampioen te mogen noemen. Het Nederlandse ijshockey-team heeft het in zijn laatste wedstrijd niet tot een zege kunnen brengen. Onze landgenoten gingen in een wedstrijd waarvpor slechts 8 toeschouwers belangstelling hadden, kans loos met 13-2 ten onder tegen Hongarije, dat daardoor in de eindrangschikking van groep C definitief de tweede plaats in han den kreeg achter het ongeslagen Oosten rijk. Toch zag het er in het begin van de wedstrijd tegen de Hongaren niet slecht uit voor de Nederlandse ploeg. Weliswaar keken onze landgenoten snel tegen een 1-0 achterstand aan toen Kerstez in de derde minuut de puck achter doelman Van Esch schoot. Maar nauwelijks zes minu ten later stond Nederland met 2-1 voor toen eerst Van Dijk (8ste min) en een mi nuut later Van Oei doel troffen. De twee strafminuten die Manuel kort voor het ein de van de eerste spelperiode kreeg brach ten Nederland weer aan de negatieve zij de van de score toen de Hongaren via Lörincz en Broczi op 3-2 kwamen. De Franse renner Jacques Anquetil zegevierde vrijdag in de etappe over 38 km tegen het horloge in de wegwedstrijd Pa rijsNice, die tussen Montpellier en Ver- geze werd verreden. Rudi Altig. die als tweede eindigde behield de leiding in het algemeen klassement. De uitslag van de etappe was: 1. An quetil (Fr.) 51 min. 57 sec., gemiddelde 44.171 km, 2. Altig (Did.) 51.39, 3. Groussard (Fr.) 53.57, 4. Van Looy (Belg) 54.-, 5. An- glade (Fr.) 54.10, 6. Stablinsky (Fr.) 54.34, 7. Demulder (Belg.) 54.40, 8 Daems (Belg.) 54.43, 9. Janssens (Belg.) 54.46, 10. Wouters (Belg.) 54.50, 11. Otano (Spanje) 55.16, 12. Zilverberg (Ned.) 55 25, 13. Junkermann (Did.) 55.29. De Nederlanders namen in het etappe klassement de volgende plaatsen in: 16. Geldermans 56 min. 05 sec 25. Maliepaard 58 min. 02 sec. De uitslag van de tweede helft van de zesde etappe van vrijdag van de wegwed strijd Parijs-Nice, Vergeze-Marignane (108 km) luidt: 1. André Darjigade (Fr.) 2 uur 26 min. 34 sec., 2. Wolfshohl (Did.) z. t., 3. Graczyk (Fr.) 2.27.08, 4. Dupont (Fr.), 5. Delberghe (Fr.), 6. De Cabooter (Belg), 7. Anglade (Fr.), 8. Baffi (ït.), 9. Vannitsen (BelgJ, 12. Maliepaard (Ned.). Vervolgens kwam het grote peloton bin nen, waarin alle overige renners zich be vonden, behalve de Belg Daems, die ruim twee minuten later arriveerde. Het algemeen klassement luidt na de zesde etappe: 1. Rudi Altig (Did.) 26 uur 31 min. 32 sec., 2. Anguetil (Fr.) 26.32.06, 3. Van Looy (Belg.) 26.34.07, 4. Joseph Groussard (Fr.) 26.34.21, 5. Anglade (Fr.) 26.34.34, 6. Janssens (Belg.) 26.35.14, 7. De Mulder (Belg.) 26.35.19, 8. Stablinski (Fr.) 26.35.22, 9. Junkermann (Did.) 26.36.08, 10. Otano (Sp.) 26.36.14, 12. Zilverberg (Ned.) 26.37.54, 38. Geldermans (Ned.) 27.12.31, 42. Maliepaard (Ned.) 27.15.13. Gabor Boroczi van Hongarije zoekt kennelijk de puck ergens tussen de Nederlanders Ooms (reéhts) en Van Esch. Veel kans op succes zal hij in deze stand evenwel niet hebben ge maakt; hetgeen niet wegnam dat de Hongaren ruim wonnen. In de tweede en derde speeltijd kwamen de Nederlanders er nauwelijks meer aan te pa£ Vooral in de derde speeltijd deden de Hongaren wat zij wilden. Had de Ne derland - verdediging in de tweede periode de sch;: nog weten te beperken tot drie treffers, in de laatste speeltijd schoten de Magyaren liefst zeven maal raak. De Ne derlandse aanval kon daar geen doelpun ten meer tegenover stellen. De standen in de verschillende groepen luiden: Groep A: Zweden 6 Rusland 6 Canada 6 Tsjecho-sl6 Finland Oost-Duitsland Ver. Staten6 Groep B: Roemenië 5 Noorwegen 5 Polen 5 Joegoslavië 5 Frankrijk 5 Engeland 5 Groep C: Oostenrijk 5 Hongarije 4 Denemarken 5 Bulgarije 4 Nederland 5 België 5 12 10 9 9 3 2 2 9 8 6 4 0 0 10 6 6 3 3 0 42—7 46—7 44—19 38—14 20—35 10—36 18—61 28—12 30—13 30—9 18—27 6—35 5—39 62—7 49—9 22—31 16—14 21—34 3—83 Alle handbalwedstrijden voor zondag voor de hoofdklasse, de overgangsklasse, het district West A en de afdeling Haar lem, zijn in verband met de slechte ge steldheid van de terreinen afgelast. De gesteldheid van de sportvelden is door de wateroverlast nog uitermate slecht. De hekken van de Haarlemse gemeente- velden blijven dit weekeinde dan ook ge sloten. Alle voetbal, korfbal en handbal wedstrijden, die op de gemeentevelden zouden plaatsvinden, zijn dus afgelast. Koersen in Alkmaar De lentebode in de drafsport is de ope ning van Alkmaar. Het heeft weinig ge scheeld of deze traditie zou dit seizoen niet bestendigd zijn gebleven, omdat de vorige week de toestand van het terrein nog enorme zorgen baarde. Met drie pom pen is het water weggezogen, waarna men met man en macht aan het opknappen van de baan is begonnen. Het ziet er naar uit dat deze inspanningen zullen worden beloond, want trainers en eigenaren heb ben dermate op het openingsprogramma gereageerd dat een gang naar de Alk maarder Hout zeker de moeite waard is. In de eerste plaats is er het heroptreden van Quicksilver S, die na twee maanden rust de handschoen opneemt tegen een sterk veld. In vorm zou hij kunnen win nen, doch daar dit twijfelachtig is is het veiliger X Tello te kiezen vóór deze vete raan. Victor Emanuel en Xenocraat zijn de overige kanspaarden. Ook het amateurnummer biedt alle waarborgen voor spanning, omdat tussen vijf kandidaten weinig of geen verschil bestaat. Daarom valt de keus op de snel ste starter Zee, die op deze kleine baan direct een voorsprong kan opbouwen en verdedigen tegen Zus Hanover en Urta Pluto. Un Gamin bezit dezelfde eigenschap en heeft daardoor in de Singelsprijs een eer ste kans, gevolgd door Ybert D en Urdy Mars. In Den Hout-prijs geniet Young Momenal door een ontheffing een mooie voorsprong, die hij zonder fouten moet kunnen behouden op Y Kitty's Zoon en X Signal. Outsider is Yell. Trainer Oosting kan de derde zege boe ken met Aruba, die betrouwbaarder is ge worden en in het grote' veld te kiezen valt boven Astrid van Peterhof en Ziganita. Outsider is X Worthy, die de laatste keer verrassend won. De keuze Wagenaar jr. (Anja Kitty, Antilope) domineert in de Victrix-prijs, waartoe hij Antje K en Yonker Hanover moet slaan. Een mogelijk outsider is Zani, die het voordeel heeft in Alkmaar te worden getraind. Allegheny, die zich iedere keer op de langere baan in Hilversum geklopt ziet, krijgt over de korte afstand nu de gele genheid zijn eerste zege te boeken, temeer daar zijn snelste tegenstandster Annema- rie Cato nog geen vorm hqeft getoond. De debuterende Avondvalk zou kunnen ver rassen, evenals Amice Hollandia met een ervaren rijder. Het openingsnummer telt vele debutan ten, waardoor het bijzonder open is. Daar Blido hier het meest bekend is mag hij op de winnaarsplaats worden verwacht, vóór Bosvink en Baron Heny. Benfica - Dundee - Milaan wie komt er uit de bus als volgende tegenstander van Feijenoord om de Europa Cup? Het kan de mensen niets schelen. Een dag na de wedstrijd tegen Reims kwamen er bij Feijenoord al bestellingen binnen. Het meeleven van het Nederlandse volk met de wedstrijden van Feijenoord is aandoenlijk. De heer Kieboom, de voor zitter van Feijenoord, het ons een tele gram zien van de onderofficieren van de koninklijke luchtmacht uit Rheina in West-Duitsland, waarin Feijenoord alle goeds werd toegewenst. Tal van studen tencorpsen uit Nederland hebben een delegatie naar het stadion willen sturen om Feijenoord te danken voor wat zij gedaan hebben voor de naam van Nederland in het buitenland. „We hebben het helaas moeten afwijzen", zei Kieboom. De kinderen van een school in Rotterdam hebben een pak met tekeningen gestuurd, die zij ge maakt hadden van Feijenoord. Van een school in Breda kwamen er briefjes, persoonlijk geschreven aan alle spelers. En zo wordt er in alle lagen van de bevolking geweldig meegeleefd. Overal in Rotterdam (en misschien ook wel daarbuiten) hoor je: „geen woorden maar daden". „Krijgen de spelers een extra bonus?" Dat ligt wel in de bedoeling, alhoewel men zich omtrent de grootte van het bedrag geen overdreven voorstellingen moet maken", antwoordde de voorzitter van Feijenoord. „De KNVB moet trou wens hiervoor zijn toestemming geven". „Aan welke van de drie overgeblevenen geeft Feijenoord de voorkeur?" ..Wat is wijsheid?", zegt de heer Kieboom voor zichtig. „Ik heb gehoord, dat Kerkum het liefst tegen Dundee zou spelen. We wachten maar af, wat er op 26 maart bij de loting in Amsterdam uit de bus komt". Uit de zojuist verschenen statistiek van de vrije jeugdvorming 1962 van het Cen traal Bureau voor de Statistiek blijkt dat 638.000 personen (18 percent van de 8- tot 25-jarigen van de bevolking) bij jeugd organisaties zijn aangesloten en 1.497.000 (42 percent) bij sportorganisaties. Voorts kunnen 93.000 jongeren (3 percent) worden gerekend tot de min of meer regelmatige bezoekers van clubhuizen. Opgeteld met inbegrip van dubbeltellingen, die voort vloeien uit meervoudige lidmaatschappen omvatten de genoemde activiteiten 2.229.000 personen. Dit is meer dan het dubbele van het jaar 1940 (1.042.000). De toeneming is vrijwel geheel aan de sport organisaties ten goede gekomen. De jeugdorganisaties laten ten opzichte van 1961 een geringe stijging zien (van 1.300 leden), het clubhuiswerk ging met 6.400 achteruit. De sportorganisaties ver wierven daarentegen 72.000 leden meer. Bij de sport trekken de meeste belangstel ling: voetbal (460.700), turnen (338.800) en hengelsport (151.000). Sport tijdens het weekeinde Voetballiefhebbers kunnen morgen dan eindelijk het huis met een opgeruimd ge zicht verlaten om hun zo lange tijd ge miste favorieten weer eens hartstochtelijk te gaan aanmoedigen. Waarschijnlijk trekt in Haarlem het duel tussen Haarlem en HVC het grootste aantal kijkers, om dat er nu eenmaal veel voor de roodbroe- ken op het spel staat. De Amersfoorters tronen namelijk op de hoogste zetel in de tweede divisie B, Haarlem staat met twee punten en een wedstrijd minder tweede. Vorig jaar bleek Haarlem heel wat in zijn mars te hebben. Morgen zal het team moeten bewijzen dat het de gedwon gen rustperiode zonder kleerscheuren is doorgekomen. RCH ziet zich morgen voor de zware op gave geplaatst Xerxes naar een nederlaag te spelen. Lang geen gemakkelijke opga ve, al kunnen de vele vriendschappelijke wedstrijden tijdens- de barre winter een behoorlijke stimulans betekenen. Zoals be kend speelt Wilkes in Xerxes. Haarlems derde semiprofclub EDO reist naar Tilburg, waar de rood-zwart getinte Haarlemmers het tegen Longa opnemen. In de decembermaand kondigden wij dit duel aan als een strijd tussen de twee staartteams van de tweede divisie B. In middels is er natuurlijk niets veranderd of het zou de (nu wat meer aanwezige) kracht van EDO moeten zijn. Ook deze ploeg krijgt het dus al direct zwaar, want een nederlaag kan er toch beslist niet bij De standen in de tweede divisie luiden: 15 21 HVC 15 23 NEC 14 20 Haarlem 14 21 KFC 15 20 BW 14 2,0 Vitesse 14 19 Baronie 14 16 Stormvogels 14 16 Helmondia 14 16 ZFC 14 15 DFC 15 16 Alkmaar 14 15 't Gooi 14 15 Be Quick 14 15 HDVS 14 15 AGOVV 14 12 Xerxes 14 14 Tubantia 14 12 Hilversum 14 14 Leeuwarden 14 12 RCH 14 13 Wageningen 14 12 Wilhelmina 14 12 Zwolse Boys 14 12 PEC 14 11 Heerenveen 14 12 NO AD 14 10 Graafschap 14 10 SVV 14 9 Zwartemeer 14 9 EDO 14 8 Oldenzaal 14 8 LONGA 14 7 Voor HFC is een uitwedstrijd vastge steld tegen Gouda; wat voor resultaat er uit de bus zal komen is niet bij benade ring te zeggen, maar gezien de ranglijst moet HFC het kunnen klaren. Die rang lijst is namelijk als volgt: AFC 10 16 HFC 10 14 Watergr.m. 10 13 JOS 9 12 HRC 10 12 Hollandia 10 10 DCG Spartaan Purmersteijn OSV Gouda UW 9 10 10 9 8 9 Van de tweedeklassers uit Haarlem en omgeving, die na twaalf wedstrijdloze zondagen weer aan de competitie begin nen, krijgt hekkesluiter TYBB bezoek van Advertentie '3J71A Aj ZONDAG 17 MAART - 2 uur: de grote voetbalvirtuoos en topscorer van het Nederlands elftal FAAS WILKES bij „Internationale ervaring opdoen. Dat is in het stadium van onze voorberei ding voor Tokio het belangrijkste onderdeel geworden. Daarom staan we te popelen zaterdag in het vliegtuig naar Moskou te stappen en enkele waterpolowedstrijden te spelen tegen Russische teams. Alleen tegen vreemde tegenstanders doe je ervaring op, groei je. Niet in onderlinge partijtjes, waarin elke speler de ander kent". De beslist heid, waarmee de coach van onze na tionale waterpoloploeg Rudi van F eg- gelen, die woorden uitspreekt, illustre ren zijn doelbewuste werkwijze In 1961-'62 nam deze oud-international (78 interlands) de training van het oran jeteam over van zijn vriend en oud teamgenoot Cor Braasem. „Ik begon ri goureus met het laten vallen van enkele spelers met gerenommeerde namen. Dat lokte nogal kritiek uit. Maar ik wilde, met Tokio als einddoel, beginnen met een frisse, jonge ploeg, met spelers, die niet voor eigen eer moesten vechten en geen naam te verliezen hadden. Ik wil de een ploeg die op winst speelde en geen team dat tegen verlies vocht. Ik wilde een team met een keiharde vecht lust, dat zich volledig wilde geven, een eenheid vormde." „Door die oudere meer ervaren spe lers eruit te gooien nam ik een risico, dat besefte ik wel. Ik weet maar al te goed, dat je in twee seizoenen geen nieu we, sterke eenheid kunt opbouwen van topklasse. Tenminste. dat zei men van alle kanten tegen me. Toch hoopte ik er op, anders was ik natuurlijk niet zo begonnen". „Het waterpoloteam, dat in 1948 op de Olympische Spelen in Helsinki de bron zen medaille veroverde, in 1949 de Trofeo Italia, 't sterkste waterpolotoernooi won en in 1950 Europees kampioen werd, werd eigenlijk al in het seizoen 1942 gevormd. Toen speelden we al als Nederlands- jeugdzevental mee in de competitie, wer den we wekelijks duchtig onder handen genomen door Frans Kuypers. Jarenlang speelden we met elkaar wedstrijden, trainden met elkaar, sliepen elk weekend in een tochtige zaal in het Amsterdamse Sportfondsen-bad Oost op veldbedden, die we voor een prikje op het Amster damse Waterlooplein hadden opgeschar reld". „Dat samen lief en leed delen maakte ons tot een hecht vriendenteam, tot een eenheid die wel tot topprestaties moest komen. Die top lag pas tussen '48 en '51 pas na zes a zeven jaar voorbereiding. Ik heb nu twee jaar om zo'n ploeg te \.'.'r.wrr -w 'r".;'-.""™ heeft te houden. Daar hopen we ons vi sitekaartje af te geven, een kaartje waar men met respect naar zal kijken. De Russen en Hongaren spelen nog steeds met de ploeg die op vorige Olym pische Spelen uitkwamen, oudere spelers dus. De Joegoslaven hebben jongere spelers in het team opgenomen en ook de Oostduitsers hebben hun team dras tisch verjongd." „Hoe zullen de oudere Russen en de Hongaren het in Tokio gaan doen? Waarschijnlijk kunnen we die vraag over een paar weken al gedeeltelijk beant woorden. Volgende week zaterdag ver trekken we naar Moskou om daar tegen het officiële Russische team te spelen. De Russen zullen er heus voor knokken om te winnen voor eigen publiek. Zullen ze van ons kunnen winnen? Dat is een heel belangrijke vraag voor de Russen en.voor ons. Is onze jonge ploeg mentaal al zó gegroeid, dat het zich niets aantrekt van vreemd publiek, vreem de omgeving en vreemde tegenstanders met een keiharde spelopvatting? Die eer ste wedstrijd vooral wordt een test voor ons team en mij". vormen. Te kort? Misschien wel, maar na Tokio houdt de wereld niet op te bestaan." „Elke zaterdagmiddag en zondagmor gen hebben we nu maandenlang keihard gewerkt in het Sportfondsenbad Oost. Eerst technische oefeningen, conditie en zwemvaardigheid. Die conditie verbeteren we nog elke woensdagavond onder lei ding van judokampioen Anton Geesink. Dat is de man, die het mijns inziens kan. Keihard, niets ontziend, maar vol komen verantwoord. Zo heeft hij zijn wereldkampioenschap behaald, zo werkt hij anderen naar topprestaties toe." „Nu is het in deze komende zomer maanden belangrijker zoveel mogelijk wedstrijden te spelen, wedstrijden tegen vreemde, geduchte tegenstanders. Vorig seizoen speelden we tegen Duitsland ge lijk, dwongen Rusland een draw af, won- Coach Rudi van Feggelen temidden van zijn jonge, enthousiaste waterpolopupil- len, die elk weekeinde in het Amster damse Sportfondsenbad hard werkten om Nederlands prestige op waterpolo- gebied nieuwe glans te geven. Volgen de week zaterdag vertrekken zij naar Rusland voor een wedstrijdreeks tegen sterke Russische teams. nen van Joegoslavië, maar verloren jammerlijk van België." „Daaruit blijkt dat de ploeg nog té wis selvallig is, geen vast niveau heeft. Die vastheid kunnen we alleen bereiken door zoveel mogelijk ervaring op te doen, zo veel mogelijk te spelen tegen sterke te genstanders, die ons dwingen het uiter ste te geven om tot een dragelijk resul taat te komen." Rudi van Feggelen, directeur van een confectiefabriek in Groesbeek vervolgt: „In Tokio wil ik met een ploeg komen, waar iedereen terdege rekening mee „Daarna volgen nog matches tegen of- ficieuse Russische teams in Tiflis en Ere van aan de Zwarte Zee. In die teams zullen de Sovjets wel hun jongere spe lers proberen. Daar zullen we zien welk talent ze achter de hand hebben. Op de Europese lijst staat het Russische team nog op de derde plaats en wij eindigden in Leipzig als zesde, waarmee we ons plaatsten voor Tokio. Na onze Russische reis zullen we kunnen zeggen of die ver houding nog klopt". „Na die verre reis wachten ons dit seizoen nog interlands tegen België en Joegoslavië en deelname aan de Coupe Jadran, een toernooi dat te vergelijken is met de strijd om de Trofeo Italia, omdat er ook alleen maar de zes sterkste landenteams aan meedoen, te weten Joegoslavië, Hongarije, Rusland, Oost- Duitsland, Italië en Nederland". „De wedstrijd tegen Joegoslavië hier in ons land vormt, meen ik wel, het hoog tepunt van dit seizoen. Niet alleen om dat we dan spelen tegen onze oude, ge duchte tegenstanders (denk aan die pro testkwestie na de wedstrijd Nederland- Joegoslavië in Helsinki), maar vooral om dat die ontmoeting plaats heeft in het kader van het 75-jarig jubileum van de KNZB. Een overwinning op die Joego slaven, het vertrouwen wekken dat we weer volop meetellen in het internationa le waterpolo, lijkt me voor de bond een mooi jubileumgeschenk. Haarlem (thuis tegen HVC): Van 't Kruys; Duwel en Duyster; Boom, Berendregt en Dinkelberg; Vreeken, Angenent, Frie, Jaski en Jonker. RCH (thuis tegen Xerxes): Van der Schilden; De Vries en Wullems; Na- nai, Honout en Euwes; Hendriks, En- gelsma, Maslo, Van der Berg en Doesselaar. EDO (uit tegen Longa): Van der Berg; Disselköter en Berends; Nijman, Krooder en Spiers; Van Dusschoten, Peters, C. Koene, Breitner en Hop man. HFC (uit tegen Gouda): Van der Meu- len; Winter en Van Baasbank; G. Molenaar, Wijkhuizen en P. Thole; H. Koenders, Bouwman, Jansen, Hon- nef en G. Koenders. Schoten (thuis tegen RKAVIC): Hoo ning; Dinkelberg en Verschure; De Looze, Boekelaar en Flader; Kops, Kossen, Willemse, Kollaard en Blom. TYBB (thuis tegen Baam): Bakker; Rietvink en Nunnik; Veldhuizen, Honschoten en Pebesma; Van der Klugt, Kroonsberg, Blom, Jansen en Meier. Zandvoortmeeuwen (uit tegen Quick A) Vlug; Stokman en Water; Jansen, Kerkman en Schilpzand; Nijkamp, Kraaijenoord, Stobbelaar, Paap en Oosterbaan. Ripperda (uit tegen Celeritudo): Gerrit- se; Heesemans en Zijta; Koene, Van Kampen en Dreyer; Pieterse, Van der Sluis, Houtkamp, Kuyer en Hazeth. HBC (uit tegen Aalsmeer): Warmer dam; Van der Eem en Van r uggen; Böhm, Kors en C. Duindan ;iven- voorden, Rotteveel, Martin,Duin dam en Halderman. Hillegom (uit tegen Alphia): De Waal; Duyzers en Blokker; Amoldi, Tol en Van der Berg; Prins, Buis, B. de Jong, Van Braam en Stroombergen. Baarn en dat is voor de geel-zwarten een goede kans om de positie op de ranglijst enigszins te verbeteren. In het eerste tref fen kwamen beide elftallen remise (2-2) overeen. Schoten moet het thuis opnemen tegen RKAVIC, waarvan destijds in Am stelveen met 5-1 werd verloren. HBC gaat op bezoek bij Aalsmeer (0-3), Ripperda trekt naar Utrecht om topploeg Celeritudo (2-3) te bekampen en Zandvoortmeeuwen moet het in Amersfoort opnemen tegen Quick A. (3-.). De stand in de tweede klasse luidt: Celeritudo Zandv.m'n RKAVIC Aalsmeer WA Schoten 9 14 9 13 8 11 9 11 9 10 10 10 Ripperda Quick A Baarn HBC Amsvorde TYBB 10 10 10 10 9 Hillegom heeft in de derde klasse A van West II een zware uitwedstrijd tegen staatploeg Alphia (2-1) en moet daarvan opnieuw winnen om zich in de topgroep te kunnen handhaven. De ranglijst in de derde klasse A, West II, ziet er als volgt uit: Foreholte 10 15 DHL 10 VCS 10 15 Wilhelmus 11 Hillegom 9 14 Wasenaar 10 HVV 11 13 SJC 9 RKAW 9 9 Lugdunum 9 9 9 Alphia 9 In 4 C van West I komen de vier top- ploegen tegen elkaar in het veld en dat kon wel eens tot verschuivingen leiden. ETO treedt daarbij als gastheer op van leider IEV (2-3) en Bloemendaal ontvangt Renova (2-1). Onze Gezellen speelt thuis aan de Vergierdeweg tegen St. Paneratius (1-2) en EHS gaat in de Zaan op bezoek bij Zaanlandia (1-2). In Halfweg ontmoe ten Nas en Hoofddorpse Boys (11) elkaar. THB is voor de competitie vrijaf en speelt zondag op eigen terrein in Aer- denhout een vriendschappelijke wedstrijd tegen het hoofdstedelijke WMS. Morgen wordt de korfbalcompetitie na een stilstand van 3 maanden grotendeels hervat. De beide eersteklassers Sw. Haar lem en Watervliet, spelen in Haarlem te gen elkaar. Tweedeklasser O'kwartier krijgt bezoek van MEO, doch van de 3 andere tweedeklassers zijn uitwedstrijden vastgesteld. Animo Ready speelt tegen Fic- toria. Aurora gaat op bezoek bij Landlust en Nieuw Flora bij KVD. Ook derdeklasser Oosthoek speelt in Amsterdam en wel tegen OBZB. De Haar lemse ploegen hebben 'n groot nadeel om dat de Amsterdamse verenigingen volop in deze winter micro-korfbal hebben ge speeld. De hockeyers krijgen dit weekeinde weer volop gelegenheid hun sport te be oefenen. Sommige elftallen zullen zondag al weer op grasmat kunnen spelen, ande ren zullen zich nog tot het zaalhockey moe ten beperken. In de IJmond bijvoorbeeld willen Eechtrop en Strawberries het weer met veldhockey gaan proberen. Andere verenigingen sparen de velden wat langer en hebben verklaard niet voor 30 maart te gaan beginnen. In de Badmintonhal in Haarlem houdt de ruim 50-jarige Haarlemse mixed hoc- keyvereniging Saxemburgers zondag avond een zaalhockeytoernooi. Deelne mende verenigingen zijn: Weesp, Ever Swift, Zandvoort, Strawberries en de or ganiserende club Saxenburgers. Het toer nooi wordt tussen zes en elf uur 's avonds gespeeld. De wedstrijden duren dertig mi nuten. Er wordt op een veld gespeeld. Voor vanavond staat in het Sportfond senbad in Haarlem de volgende wedstrij den op het waterpoloprogrammaHVGB 3-Njord '59, HPC-Neptunes, Haarlem-DWT DWR-HVGB 2.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 19