Proefschrift over de positie van de wetenschappelijke ambtenaar AGENDA j Ridder Van Rappard stuurt de heer Fabius de zaal uit Natuurbescherming steeds meer in de belangstelling (oning Rambot en snijdertie Miks Folie, Pe 115 en F i n o AUTOMOBIELBEDRIJF JAN VAN DER VOSSEN H.K.B. TEMPELIERSSTRAAT, HAARLEM Antieke meubelen houden waarde Hond slachtte in Deurne 151 kippen af Perpetuum mobile voor Soekarno Bolbliksem in Sevenum Comité opgericht tegen het landbouwschap Wolfheze heeft nu „goede dametje" Vrije burgers toch met aparte lijst Vier doden in het verkeer Opklaringen ZATERDAG 16 MAART 1963 ZATERDAG 16 MAART 10.00-20.00 UUR ZONDAG 17 MAART 10.00-18.00 UUR Belangwekkend betoog van B. S. Witte Haarlem V eisend J muiden Beverwijk KOMPLETE uitrustingen KOOPVAARDIJ Joodse expositie in Remonstrantse kerk KI.V. 'MIJ. „HOLSTER" - OVERVEEN WEERRAPPORTEN él anders kunnen verhuren? Advertentie PEUGEOT-SHOW „De wetenschappelijke ambtenaar" aldus het proefschrift, waarop de heer B S. Witte is gepromoveerd tot doctor in de economische wetenschappen aan de rijksuniversiteit te Groningen vervult een taak en draagt een verantwoordelijk heid, die soms met die van de hoogleraar zijn te vergelijken. Anderzijds mist de we tenschappeljjke ambtenaar de plaats, de erkenning en de bevoegdheid die zijn taak en verantwoordelijkheid vergen". In het proefschrift van de heer Witte, waarin de resultaten zijn vastgelegd van een onderzoek dat de promovendus naar deze materie heeft ingesteld, signaleert deze verder dat de functie van wetenschap pelijk ambtenaar voor weinigen aantrek kelijk blijkt te zijn. Willen de universitei ten en hogescholen hooggekwalificeerde krachten aantrekken en behouden dan zul len zij moeten trachten een arbeidssitu atie te scheppen die zowel de intellectuele als de sociale en materiale behoeften van deze werkers kan bevredigen, aldus dr. Witte. Dr. Witte noemde als punten die verbe tering behoeven de salariëring, de carrière mogelijkheden, het aanvaarden van de we tenschappelijk ambtenaar als volwaardige medewerker en het herzien van de plaats en de taak der hoogleraren. Ook bepleitte de heer Witte maatrege len om het research-klimaat op de Neder landse universiteiten en hogescholen zo gunstig mogelijk te doen zijn. Dr. Witte Advertentie Secretaires, chiffonnières, stoelen, ronde ta fels, ook uitschuifbaar. Alles van mahonie hout. Ook kleinmeubelen. Canapé's. Voor restaureren en inkoop antieke meubelen. Telef. 12223, Groot Heiligland 64, A. Mudde. Gasthuisvest 45. vond dat de vergaande autonomie van de hoogleraren moet worden ingeperkt, vooral door een versterkt faculteitsbestuur, dat overigens weer gebonden moet zijn aan de richtlijnen van het algemeen bestuurs reglement, door senaat en curatoren vast gesteld. Hij bepleitte aanstelling van assistent hoogleraren en meende dat het overweging verdient de studievrijheid der studenten in te perken. Tenslotte zouden de hoogle raren op een vroeger tijdstip moeten kun neft worden gepensioneerd, zulks om een verstarring aan de top tegen te gaan, „Een remmende factor bij het doorvoe' ren van veranderingen", zo meende de heer Witte, „is ongetwijfedl de emotione heer Witte, „is ongetwijfeld de emotione' ren", die uitbreiding van de bevoegdhe den van hun medewerkers niet nodig vin den en een vermeerdering van het aantal hoogleraren onjuist achten". Promotor van de heer Witte was prof. dr. P. J. Bouman Door het tijdig ontwaken van de land bouwer T. Timmermans in Deurne is waarschijnlijk een einde gekomen aan een lange reeks van kippenmoorden in dat plaatsje. De heer Timmermans werd vroeg wak ker door lawaai in zijn kippenstal. Toen hij eens polshoogte ging nemen ontdekte hij «een grote herdershond, die al tal van zijn kippen had doodgebeten. In totaal tel de hij 151 slachtoffers in zijn hok. De eige naar van de hond is opgespoord. Hij zal de schade (ongeveer 750) moeten ver goeden. Het wordt niet onmogelijk geacht dat dezelfde hond de laatste tijd in en rond Deurne vele kippen heeft doodgebeten. Tot nog toe veronderstelde men dat hieraan vossen schuldig waren. c Stadsschouwburg, zondag 20 u.: Toneel grp.ep Centrum lyiet „Maribel" van Miguel Mihura. Regie: Luc Lutz. BIOSCOPEN r -ff - Cinema Palace, 14 en 20 u.: „West Side Story", 14 j. Frans Hals, 14, 19 en 20.15 u. en ook zon dag 16.30 u.: „De overwinnelijke gladia tor", 14 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u. en ook zondag 16.15 u.: „Als twee druppels water", 14 j. Vandaag 23.30 u.: „Noodlot der begeerte' 18 j. Zondag 11 u.: „Onsterfelijk Grieken land", a.l. Luxor, 14, 19 en 21.15 u. en ook zondag 16.15 u.: „Folies Bergère", 18 j. Minerva, vandaag 16 u.: televisie-opna me „Sterren en Streken". Zondag 14 en 16.15 u.: „De knalpotridders", a.l.; 19 en 21.15 u. en maandag 20.15 u.: „De man die alles kan", a.l. Rembrandt, 14 en 20 u.: „De langste dag", 14 j. Zondag 11 u.: „Crin Blanc", „Ballon rouge" en „De sneeuwkoningin", a.l. Roxy, vandaag 14.30. 19 en 21.15 u. en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Het on sterfelijke garnizoen", 14 j. Van maandag af 14.30, 19 en 21.15 u.: „Het brandende circus", 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u. en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Cleo tussen vijf en zeven", 18 j. Zondag 11 u.: „Vrouwen uit een andere wereld", 14 j. Monopole (Zandvoort), tot en met maan dag 20 u.: „Drijfzand der begeerte". Zon dag 14.30 u.: „De vriend van de kalief", a.l. TENTOONSTELLINGEN Fram Halsmuseum (Gr Heiligland 32): Werken uit de Haarlemse School van de 16de tot en me* de 19de eeuw Dagelijks geopenc van 10-17 u.; -zondag van 13-17 u In het Prentenkabinet: expositie „Winters Haarlem". Tot en met 24 maart. Kunstzaal „In 't Goede TTur" (Nieuwe Kerksplein): Expositie van grafiek van G. L. van den Eerenbeemt. Tot en met 31 maart Dagelijks geopend van 10-18 u. en van 20-22 u.: Klassiek "r^mmofoonplaten- concert van 21-22 u.: Bach. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Tentoonstelling van schilderijen van mevrouw M. Stevens-Visser. Tot en met 25 maart. Dagelijks geopend van 9- 17 u en tijdens de klassieke grammofoon platen concerten op maandag, woensdag en vrijdag van 18-20 u. Museum Huis van Looy (Kleine Hout weg/Kamperlaan), Expositie InterschoUlr Jeugdtoernooi Dagelijks van 9-13 u en 14-17 u Maandag en vrijdag ook van 20- 22 u. Zondag van 14-17 u. Tot en met 31 maart. Vishal: Expositie structuurplan Dage lijks geopend van 10-22 u en zondag van 14-18 u. Tot en met 24 maart. Teylers Museum (Spaarne 16): Expositie van tekeningen Hollandse. Italiaanse en Franse school, 16de tot en met de 19de eeuw Dagelijks (behalvr maandag) ge opend van 11-15 u Eerste zondag van de maand 13-15 u. Rest. Vreeburgb, Kerkplein 16, Bloemen- daal: Expositie van werkgroep „Fernhout" Geopend tot en met 16 maart. DIVERSEN Café chantant „Adam en Eva", Raam- vest' Tedere avond (behalve maandag) ge- npr d *>n-? u Van 21-23 1* c-b-ire) door Fiet en Frans Koster, Margriet de Groot en Han Reiziger (piano). (Zie vorder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 15 maart). ZATERDAG 16 MAART City, 19 en 21.15 u.: „Vrouwen in de naeht". Rex, 20 u.: „De spookrijders". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag)» 9 30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. Expositiezaal, Heidestraat, 14 tot 17 u. Tentoonstelling werken van Henk Broer en Pieter Giltay. Openbare leeszaal, Plein 1945: 14.30 tot 17.30 u.; filiaal Wijkerstraatweg 77, Vel sen-Noord: 14 tot 17 u. R.-k. leeszaal, Willemsbeekweg 96: 14 30 tot 17.30 u.; Jozefhui, Banjaertstraat, Vel- sen-Noord: 14 tot 17 u. ZONDAG 17 MAART City, 14.30 u.: „De piraten van de Bloed rivier"; 19 en 21.15 u.: „Vrouwen in de nacht". Rex, 15 u.: „De onschuldige verrader"; 20 u.: „De spookrijders". Expositiezaal, Heidestraat, 14 tot 17 u.: als zaterdag. MAANDAG 18 MAART City, 20 u.: „Vrouwen in de nacht". Rex, 20 u.: „De spookrijders". Kerbertasiel, Herenduinweg 8: 9 tot 12 en 16 tot 17 u. Openbare leeszaal, Plein 1945: 14.30 tot 17.30 en 1 9tot 21.30 u.; filiaal Wijkerstraat weg 77, Velsen-Noord: 14 tot 17 u.; filiaal Wüstelaan 79, Santpoort: 14 tot 17 en 19 tot 21 u. R.-k. leeszaal, Willemsbeekweg 96: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21 u.; Parochiezaal, Ve- nusstraat: 15 tot 18 en 19 tot 21 u.; Jozef huis, Banjaertstraat, Velsen-Noord: 14 tot 17 en 19 tot 21 u.; filiaal Wüstelaan 79, Santpoort: 14 tot 17 en 19 tot 21 u. ZATERDAG 16 MAART Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Mar co Polo": 23.30 u.: „De vloek van Franken stein". Luxor Theater, 18.45 en 21.15 u.: „Gods Geuzen". W.B. Theater, 20 u.: „Dreigend tromge roffel" ZONDAG 17 MAART Kennemer Theater, 14.30 u.: „Jungle Jim en het gedoemde eiland"; 16.30, 19 en 21.15 u.: „Vrouwen achter prikkeldraad". Luxor Theater, 14.30 u.: „Sjors en Sjim- my op het Pirateneiland"; 16, 18.30 en 21.15 u.: „Gods Geuzen". W.B. Theater, 14.30 u.: „Moordend lood"; 16.30 en 20 u.: „Moordenaar aan boord". MAANDAG 18 MAART Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Vrou wen achter prikkeldraad". Luxor Theater, 18.30 en 21.15 u.: „Gods Geuzen". W.B. Theater, 20 u.: „Moordenaar aan boord". De 46-jarige Rotterdamse constructeur Nico van Jole is van plan het „perpe tuum mobile", dat hij meent te hebben uitgevonden, te schenken aan president Soekarno van Indonesië, indien althans de Nederlandse wetenschappelijk wereld blijft weigeren zijn werk te erkennen. De heer Van Jole is tot dat besluit gekomen uit teleurstelling over de televisie-uitzen ding „andersdenkenden" die volgens hem een verdraaid beeld gaf van hem en van zijn constructie. De werktekening en de brief voor het Indonesische staatshoofs liggen al klaar. Daarbij is een verzoek ingesloten de ver handeling voor te leggen aan een Indone sische studiecommissie. Voor de brief ech ter de deur uit gaat wil de constructeur nog één keer proberen erkenning voor zijn vinding te krijgen bij de Leide uni versiteit. In het Noordlimburgse plaatsje Seve num heeft zich tijdens een kort doch he vig onweer een uniek natuurverschijnsel voorgedaan. Een zogenaamde bolblik sem sloeg met krakend geweld op de spits van de kerktoren en ging vandaar als een grote vuurbol regelrecht naar de woning van de 37-jarige fabrieksarbeider Jan Minten. Via de binnen-antenne van de televisie werd het TV-toestel beschadigd. Het on gewone hemelvuur vernielde vrijwel alle- ramen in de keuken. Een zich noemende „Groep verontrusten de handelingen Landbouwschap Holland- seveld" heeft een „Comité Vrienden Plat teland" opgericht. De initiatiefnemers wil len een stemming ever het Landbouw schap uitlokken en/of een uitspraak via rechtsgedingen op democratische waardi ge wettige wijze. Tot deze groep verontrusten zouden le den van het K.N.L C. (Koninklijk Neder lands Landbouwcomité), de C.B.T.B. (Christelijke Boeren- en Tuindersbond), de A.B.T.B. (Aartsdiocesane Boeren- en Tuindersbond), de K.N.B.T.B. (Katholieke Nederlandse Boeren- en Tuindersbond) en iet G.M.V. (Gereformeerd Maatschappe lijk'Verbond) behoren. Advertentie voor alle maatschappijen ter Terlenka uniformen Uniformspecialisten Zijlstr. 71 - Haarlem - Tel. 16963 Wolfheze heeft nu zijn goede dametje. Een zestigjarige van gulle vriendelijkheid overlopende dame schijnt zakenmensen en particulieren in Wolfheze, Oosterbeek en Arnhem niet tienduizenden guldens te hebben afhandig gemaakt, zoals aanvan kelijk na haar spoorloze verdwijning zes weken geleden werd aangenomen, m: honderdduizenden. Het totale bedrag dat zij zich met ge raffineerde oplichtersmentaliteit onrecht matig zou hebben weten te verschaffen, overschrijdt de 700.000. Er moet reke ning mee worden gehouden dat vele ge dupeerden nog geen aangifte hebben ge daan. Er wordt zelfs gemompeld dat zij bij één schuldeiser voor een half miljoen in het krijt staat. De van origine Duitse vrouw, die door haar inmiddels ontbonden huwelijk met een Nederlandse zakenman de Nederland se nationaliteit verwierf, zou een beken' de oplichterstruc hebben toegepast waar mee zij velen dankzij haar ontwapenende vriendelijkheid en royaliteit in de val schijnt te hebben gelokt. Ret zou zijn begonnen met het lenen van kleine bedragen die zij prompt terug betaalde gevolgd door grotere die zij ook terugbetaalde, dikwijls vergezeld van kostbare attenties, en nog grotere die zij niet zou hebben terugbetaald. Zij ging door voor een bijzonder welge stelde vrouw met aanzienlijke relaties en zo zou het haar zijn gelukt ook zakenlie' den een rad voor de ogen te draaien en talrijke goederen zonder betaling los te praten. Half februari is de vrouw failliet ver klaard, maar toen was zij al tien dagen spoorloos. Men houdt er rekening mee dat zij naar Duitsland is uitgeweken. In de Arminiuskerk van de Remonstrant se gemeente aan de Postjeskade in Am sterdam-west wordt zaterdagavond 23 maart een expositie over de Joodse tradi tie geopend. Die is voorbereid door de jon ge leden der gemeente. De expositie, die zondagmiddag 31 maart sluit, is gewijd aan de synagoge en de liturgie van de sabbat-dienst en geeft verder een overzicht van betekenis en viering der Joodse feest dagen in synagoge en huiselijke kring. Advertentie Tel 02500 - 60002, 57290 en 57833 Centrale verwarming Airconditioning Aut. oliestook Van onze parlementaire redacteur) De heer Fabius, leider van de parti van de Vrije Burgers, is gisteren in het Haagse hotel „Royal" met enkele andere vrije burgers weggegaan uit een pers conferentie van de piepjonge liberale staatspartij van mr. Ridder van Rappa nadat deze hen daartoe dringend had aangespoord. De nog jonge romance tussen deze twee partijen werd hiermee wreed beëindigd. Het gebeurde toen de heer Fabius ver teld had dat zijn partij van de Vrije Bur gers onder eigen naam aan de Tweede- Kamerverkiezingen zal meedoen. Als dat zo is wil de Liberale Staats partij daar niets mee te maken hebben," viel mr. van Rappard hem in de rede. „Er is afgesproken, dat er enkele vrije burgers komen te staan op enkele lagere plaatsen van de lijst der liberale staats partij." Wat er ook mag zijn afgesproken, het is blijkbaar niet goed en ook niet „zwart op wit" gebeurd, want toen de heer Fabius ons, nog verontwaardigd over het voorge vallene, na de persconferentie te woord stond trad er duidelijk een ernstig mis verstand aan het licht. Allereerst was er het meningsverschil tussen de Vrije Burgers en de Liberale Staatspartij over de gedragslijn bij de ver kiezingen. Vervolgens bleek er binnen de partij van mr. van Rappard een misver stand te bestaan tussen de heren Van Lamsveld en Van Rappard en daaruit is het verzoek aan de heer Fabius om heen te gaan eigenlijk voortgevloeid. De heer Van Lamsveld zou, in de le zing die de heer Fabius gaf, als gevol machtigde van Van Rappards partij met de Vrije Burgers hebben beklonken dat in alle achttien kiesdistricten Vrije Burgers en LSP-ers broederlijk op één lijst zouden komen te staan: op de even plaatsen een Vrije Burger, op de oneven plaatsen een LSP-er. In negen districten zou boven de ze lijst staan: Partij der Vrije Burgers, en in de negen andere: Liberale Staats partij. Zo was het volgens de heer Fabius alle maal met de heer Van Lamsveld afgespro ken. Maar tijdens de persconferentie bleek de heer Van Rappard daar niets van te weten Hij was kennelijk niet goed door de heer Van Lamsveld ingelicht. „Geen ogenblik," zo zéi de heer Fabius, .hebben wij gedacht: wij doen niet onder onze eigen naam mee aan de verkiezin gen." De Vrije Burgers zullen nu afzien van hun onderneming met de Liberale Staats partij en afzonderlijk met een lijst uitko men. Uit het oogpunt van verkiezingspro gramma wordt dat een doublure want mr. Van Rappard en de heer Fabius hebben gezegd dat de programma's van beide par- m elkaar volkomen dekken. De heer Van Rappard heeft een uitvoe rig verhaal gedaan over de moeilijke tijd die hij gedurende zijn lidmaatschap van de VVD heeft gehad met prof. Oud, die geen zelfstandige geest als hem, Van Rappard, naast zich zou hebben geduld. In maart 1962 was hij het dermate beu in de VVD waar volgens hem te zeer na druk op het sociale element wordt gelegd dat hij voor het eerst en tevens voor het laatst prof. Oud gelijk gaf: „Van Rappard hoort niet in de VVD thuis." Hij heeft toen bedankt als lid. De bewering van prof. Oud dat Van Rap pard geen contact had gehad met de WD voordat hij zijn eigen partij oprichtte werd door de leider van de Liberale Staats partij tegengesproken. In het academisch ziekenhuis in Gro ningen is de 29-jarige gezinsverzorgster mej. J. Klaver uit Marum (Gr.) overleden aan de gevolgen van een haar donderdag avond in haar woonplaats overkomen on geval. Op de rijksweg Coevorden-Zwolle ter hoogte van Anevelde (gemeente Grams- bergen) is de 68-jarige ongehuwde heer J. Breukelman uit Hardenberg, toen hij per fiets de weg opreed door een passerende personenauto aangereden. De 61-jarige heer G. Pennenkamp uit Blokker is bij werkzaamheden op het spoorwegemplacement in Uitgeest door een loco-motor aangereden. Hij was op slag dood. De 14-jarige Leo Knoester uit Scheve- ningen is bij een verkeersongeluk in de Badhuisstraat in Scheveningen om het leven gekomen. B991V n» fT#r li- Het K.N.M.I. deelt mede: Een depressie die gisteren boven de Golf van Biscaye was aangekomen koerst via Ierland in noordelijke richting. Het regen- gebied van deze storing bereikte vanmor gen ons land. Een volgende storing zal zondag voor de Golf van Biscaye zijn aan gekomen. Deze storing wordt voorafgegaan door een gebied van wat hogere luchtdruk met opklaringen. In verband daarmede zal er morgen in ons land slechts op enkele plaatsen een regenbuitje vallen afgewisseld door enkele opklaringen. In het tempera- tuurverloop komt niet veel verandering. De vereniging tot behoud van natuurmo numenten heeft in Krasnapolsky te Am sterdam de algemene ledenvergadering gehouden. De vereniging telt thans 43.092 leden, bijna 6000 meer dan vorig jaar. De ze toeneming wordt verklaard door het steeds algemener wordend gevoel van on behagen over de wijze waarop de mens de omgeving waarin hy moet leven bederft en bezoedelt, aldus het jaarverslag, dat zegt dat de vereniging tracht om met de beperkte haar ten dienste staande midde len te doen wat zij kan om de natuur- en stiitegebieden van ons land te verdedigen. 60. Het was dan ook wel héél raar, wat koning Rambot door de glazen van die Chinese wonderbril zag Dokter Ba- silius, snijdertje Miks en de hofbedienden soldaten, die in de paleiszaal ston den, zagen er allemaal even potsierlijk uit! Dat kwam natuurlijk door de glazen van die bril, die op een bepaalde ma nier geslepen waren. En de koning kon niet anders dan hartelijk schateren, zo raar zalgen ze er allemaal uit. Men heeft in het afgelopen jaar con structieve tegenvoorstellen gedaan tenein de de duinen van Voorne, het Brielsche gat en het grootste deel van de Westplaat te sparen zonder de industriële ontwikke ling op de Maasvlakte onmogelijk te ma ken en daarenboven de recreatie van de Rotterdamse bevolking te dienen. Tot de problemen die de vereniging heb ben beziggehouden behoren ook de ruilver kavelingen. Steeds weer wordt de vereni ging verontrust door ruilverkavelingsaan- vragen voor gebieden met zodanige land schappelijke schoonheid en natuurweten schappelijke waarde dat zij zich afvraagt of ruilverkaveling in een dergelijk gebied uit een oogpunt van algemeen belang ver antwoord is mede gezien het ontbreken van voldoende gelden voor een adequate landschappelijke verzorging. Sinds maart vorig jaar zijn ruim 460.000 voor het verwerven van terreinen besteed. Er worden niet alleen terreinen aangekocht, de mooiste aanwinsten zijn door legaten verkregen. Genoemd worden de buitenplaats Koningshof bij Overveen, gelegateerd door de heer J. A. W. Luden, en het G. H. Cronebosch bij Hilversum, legaat van de heer Gottfried H. Crone. De oppervlakte van alle natuurmonu menten tezamen heeft ongeveer 18.000 ha bereikt. Het hertenvraagstuk in het nationaal park Veluwezoom is nog steeds niet naar een oplossing gebracht. De schade aan aanplantingen en houtopstanden door de herten aangericht heeft weer een grotere omvang aangenomen. In het natuurmonu ment zijn 233 herten aanwezig hetgeen aan merkelijk meer is dan een dergelijk terrein kan verdragen. Volgens de normen men in Duitsland in acht neemt zouden er niet meer dan 45 tot 65 herten moeten leven, aldus het jaarverslag. Maximum-temperaturen binnen- en buitenland. Neerslag: laatste 24 uur. Den Helder zwaar bew. zo 12 0,2 Ypenburg regen z 13 0,3 Vlissingen regen zo 10 0,1 Eelde mist zo 11 2 De Bilt zwaar bew. zo 14 0 Twente licht bew. ozo 14 0,2 Eindhoven zwaar bew. zo 14 1 Zd-Limburg geheel bew. zzo 5 1 Helsinki geheel bew. zzw -2 0 Stockholm licht bew. zw -3 0 Oslo zwaar bew. n -4 0 Kopenhagen half bew. zo -2 0 Aberdeen zwaar bew. zo 0 Londen zwaar bew. o 15 8 Amsterdam zwaar bew. zo 13 0,4 Brussel zwaar bew. z 15 0,3 Luxemburg zwaar bew. zo 13 3 Parijs regen zzo 15 0,6 Bordeaux zwaar bew. wzw 19 0,2 Grenoble geheel bew. windstil 18 0 Nice zwaar bew. n 14 0 Berlijn zwaar bew. ozo 2 0 Frankfort mist ozo 13 4 München licht bew. zo 7 0,5 Zürich mist n 9 2 Genève geheel bew. z 14 0 Locarno onbewolkt windstil 13 0 Wenen geheel bew. ozo 5 0 Innsbruck mist windstil 9 0,1 Belgrado licht bew. nw 5 0 Athene half bew. windstil 15 0 Rome onbewolkt ono 17 0 Ajaccio zwaar bew. o 16 0 Madrid motregen z 15 1 Mallorca half bew. windstil 22 0 Lissabon motregen zzw 16 0,1 - HOE HADDEN WE DE HUT Hè, WAT IS ER toET MIJN HUIS 668EURD WIE HEEFT DAT 6EDAAN? EN WE HADDEN DRIN6END6EI.D NODIé VOOR EEN IJSJE 1 WIJWE HAD DEN SEEN DAK VOOR DE HUT - «oo-s. Zondag 17 maart Zon op 6.52 uur, onder 18.46 uur. Maan op 1.16 uur, onder 10.09 uur. Maandag 18 maart Zon op 6.50 uur, onder 18.48 uur. Maan op 2.18 uur, onder 10.46 uur. Maanstanden 18 maart 13.08 uur laatste kwartier. 25 maart 13.10 uur nieuwe maan. Hoog en laag water in IJmuiden Zaterdag 16 maart Hoog water 7.17 en 19.37 uur. Laag water 2.50 en 15.12 uur. Zondag 17 maart Hoog water 7.55 en 20.18 uur. Laag water 3.19 en 15.44 uur. Maandag 18 maart Hoog water 8.38 en 21.09 uur. Laag water 3.55 en 16.24 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan té IJmuiden.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 2