Adzjoebei acht de Russen het beste geïnformeerd Franse spoorstaking luidt eis van alle staatsbedrijven: m De lonen moeten omhoog m Aanval op Churchill kost satirisch blad duiten Hf WERELDNIEUWS Van dag tot dag Parijse Haarmode Voorjaar 1963 Kroesjtsjevs schoonzoon wil er een quiz van 10 tegen 10 aan wagen Referendum over Arabische unie geen woorden maar daden! Kosmonaut Gagarin naar Parijs Zoon Randolph dwingt Private Eye tot advertentie van f20.000 in dagblad: ^Praatótoel TROPENKLEDING Op dm ZATERDAG 16 MAART 1963 Ligne „Opéra" Actie tegen korter werken in West-Duitsland Eenheidsgesprek in Cairo mm Tweesnijdend zwaard Gemeen Postzegels zonder hoofd van koningin Elizabeth M. Mok Haarlem - Zijlstr. 71 - Tel. 16963 99 99 De Gaulle is gekomen. Ondanks het voor Nederlandse begrippen uiterst irri terende waas van geheimzinnigheid waar mee dit „beleefdheidsbezoek" aan de ko ninklijke familie was omgeven, stond het vast dat de generaal op Ypenburg zou arriveren. Helemaal afgezien van de vraag hoe de visite van het Franse staats hoofd moet worden beschouwd tegen de achtergrond van de politieke gebeurtenis sen rondom de E.E.G. bleken de mannen die met de zorg voor de veiligheid van de president zijn belast bijzonder be nauwd te zijn dat boosdoeners zijn aan wezigheid in Nederland zouden misbrui ken. Enfin, we zijn ver genoeg gegaan in onze welwillendheid zoals die van een ontvangend land mag worden verwacht. We hebben de heer Bidault niet mogen zien en al gebeurt dat dan niet uit billijkheidsoverwegingen van generaal De Gaulle kregen we ook niet veel te zien. De Nederlandse Rijksvoorlichtingsdienst was nog wel bereid geweest om enige tegemoetkomendheid te betrachten ten aanzien van het verlangen van de kranten om althans de aankomst van de president mee te maken en er ook iets van te mogen fotograferen. Maar nee, de Franse veilig heidsdienst heeft alle initiatieven in die richting afgewezen. Zelfs heeft men dagenlang de schijn willen wekken alsof niet bekend was, waar de Koningin en de Prins de heer Charles de Gaulle zouden ontvangen. Ook werd in het midden gelaten waar hij zou aankomen. Geen journalisten dus op Ypenburg, geen gelegenheid om de president te mis hagen alleen door hun aanwezigheid. En voor de fotografen uitsluitend de toezeg ging van „ergens in Nederland" een plaatje. „De generaal wil niet", aldus de Rijks voorlichtingsdienst. Dat kan dus. In Ne derland wordt de dienst uitgemaakt door de Franse president wanneer hij op be zoek komt. Want je weet ten slotte nooit hoever die vreemde Hollanders zullen gaan als ze eenmaal oog in oog staan met de man die, naar hij heeft getoond, juist tegenover de pers verklaringen van Euro pees belang pleegt af te leggen. We mo gen uit de geheimzinnigdoenerij dan ook vrijelijk concluderen dat de generaal niets te vertellen heeft en alleen maar vreest voor de O.A.S., division neerlandaise Advertentie (Van onze correspondent) WENEN De schoonzoon van Kroesjt- sjev, de hoofdredacteur van het Russische regeringsblad „Izvestia", Alexei Adzjoe bei, heeft op een persconferentie in We nen op een zeer vlotte, dikwijls geestige en naar het scheen ook openhartige ma nier, vele vragen beantwoord, waarbij hij telkens de gelegenheid waarnam een aar dige anekdote in te lassen. Op het verwijt, dat de Russische pers beledigend zou hebben geschreven over de Oostenrijkse pogingen inzake de Europese Economische Gemeenschap repliceerde hij, dat hij de artikelen nog eens had ge lezen, maar ze niet beledigend had ge vonden. In de Sovjet-Unie, zo zei hij is men gewoon de waarheid op een vrien delijke manier te zeggen. Zijn bezoek bij de paus betekent niet dat er co-ëxistentie^ogelijk is tussen de twee wereldbeschouwingen. Hij noemde zich zelf een atheïst, maar hij bezocht de paus als staatshoofd en oi> die basis is coëxis tentie wel mogelijk, vooral wanneer beidé pertijen voorstanders zijn van de vrede. Hij ontkende dat zijn vrouw tijdens het bezoek bij de paus zou hebben gehuild. „Mijn vrouw huilt helemaal niet," zo zei hij Hij bagatelliseerde de spanningen tus sen de Sovjet-Unie en China. Er zijn op het ogenblik vriendschappelijk besprekin gen aan de gang die 'n nog grotere vriend schap tot gevolg zullen h bben. Albanië is, evenals Joegoslavië, een „socialistische" staat, ondanks ideologische verschillen die echter opgelost dienen te worden. Volgens Adzjoebei is de Sovjet-Unie het best geïnformeerde land van de wereld. Omdat hierover verschil van mening bleek te bestaan deed hij 't-voorstel om aan tien willekeurige mensen uit de Sovjet-Unie en aan evenzovele mensen uit het Westen een aantal vragen ter beantwoording voor te leggen. Een internationale jury zou dan moeten onderzoeken waar men het best op de hoogte is. Kroesjtsjevs schoonzoon oogstte een succesje toen hem werd ge vraagd waarom zijn bezoek bij de paus dan niet in de Russische pers was gemeld. Het Syndicat de la Haute Coiffure Francaise heeft in het Opéra gebouw te Parijs de nieuwe haarmode gelanceerd genaamd „Opera". Deze lijn is niet stijf of klassiek, doch geboren in het hart van Parijs, is deze haarlijn luchtig en vrolijk en geschikt voor de juiste omlijsting van het gezicht. De coiffure is in drie diverse lagen opgebouwd, aflopend van de kruin naar het gezicht. Deze zeer vrouwelijke coiffure is door goed borste len gemakkelijk te onderhouden, geen tegen kammen meer en toch zeer houdbaar. De juiste coupe is het belangrijkste en indien noodzakelijk een zachte z.g. Permanent „Sou tien". De haarkleuren zijn warm en levendig. Alleen de leden van het Syndicat zijn herkenbaar aan dit embleem; zij zijn de enigen die de technische demon straties in Parijs hebben bijgewoond Ten gerieve van de lezeressen doen wij u hieronder de adressen toekomen van de leden van het Syndicat de la Haute Coiffure Francaise et Coif fure Création in uw woonplaats. HAARLEM Maison Leonard. Wagenweg 29 - Tel. 20518 Louis Pierlot. Zijlstraat 88 - Tel. 10083 - 17325 Maison Mary, Zandv.l. 156, H'stede-A'hout tel. 42518 ZANDVOORT N.V. Joh. Suykerbuyk, Thorbeckestr. 11 - Tel. 02507 - 3382 BONN (Reuter) Een groep afgevaar digden van de Christen-Democratische en de Vrije Democratische partij in West- Duitsland zal de regering vragen of het geen tijd wordt voorlopig een halt toe te roepen aan de neiging tot arbeidsverkor- ting. Het tekort aan arbeidskrachten, dat 700.000 bedraagt, kan alleen maar door harder werken worden overwonnen en niet door de invoer van buitenlandse arbeids krachten, zo menen zij. CAIRO (Reuter-AP) Het gezagheb bende Egyptische blad Al Ahram meldt dat Egypte, Irak en Syrië in beginsel heb ben besloten een federale unie aan te gaan. De eindbeslissing zou echter afhan gen van „een algemene, vrije volksstem ming". President Gamel Abdel Nasser van Egypte en afgezanten van Irak en Syrië hebben na 'angdurige onderhandelingen besloten een unie te vormen. Zij bespre ken op het ogenblik de laatste bijzonder heden van een grondwet. Naar verluidt zullen in een slotcommuniqué verstrekken de besluiten aangekondigd worden. De nieuwe unie zal de vorm hebben van een verbond van de drie Arabische staten, die hun naam weliswaar behouden, maar tezamen een soort èentrale regering met een staatshoofd krijgen. Er dienen nog ve le details geregeld te worden. Het compro mis volgt grotendeels de socialistische op vattingen van president Nasser over een neutraal Arabië. De delegaties, die onder leiding staan van de Syrische vice-premier Nouhad El Kasen en de Iraakse vice-premier Ali- Salah El Saaiji, hebben beiden een spe ciaal toestel op het vliegveld staan om snel naar Damascus en Bagdad te kunnen te rugkeren indien' de besprekingen vandaag eindigen. In Cairo zijn besprekingen gaande tussen de regeringen van Egypte, Syrië en Irak over een unie tussen deze drie staten. Van links naar rechts de Syrische vice-premier Nihad El Kassem, president Nasser van Egypte en de Iraakse vice-premier Salah Al Saadi, in het presidentiële paleis in Cairo. (Telefoto) Slagvaardig antwoordde hij dat hij de jour nalist die de vraag had gesteld een exem plaar van zijn eigen blad zou sturen met het bericht over zijn bezoek aan de paus. Minder goed bleek hij echter ingelicht te zijn over Oostenrijk. Men vroeg hem waar om zware misdrijven op economisch ter rein in de Sovjet-Unie met de dood worden gestraft. Hij verwees in zijn antwoord naar de jongste moord in de Weense opera en zei dat men de dader toch ook in Oosten rijk ter dood zou brengen als hij werd ge vonden. Hierop antwoordde men hem dat de doodstraf in Oostenrijk niet bestaat. Hij vond dit zo vreemd en zo belachelijk dat hij minutenlang sprak over de wenselijk heid van de doodstraf voor moordenaars, maar ook voor zware economische mis drijven. Advertentie FYf ES Van onze reisredacteur W. L. Brugsma) PARIJS De staking van de spoor- mannen, die gisteren het gehele Franse treinverkeer op een dozijn internation- naJe verbindingen na heeft platgelegd, is zo bij verrassing gekomen, dat zelfs sommige bestuurders en conducteurs de kans niet meer kregen een trein naar huis te pakken en dat anderen van vroege pas sagiers moesten horen dat er een 24-uurs- staking was geproclameerd. Dit bliksem- effect bewees welk een tweesnijdend zwaard de regering met haar vorderings- besluit tegen de stakende mijnwerkers heeft gehanteerd; de vakbonden van het spoorwegpersoneel voorkwamen het door niet de vijf waarschuwingsdagen in acht te nemen die normaal voor stakingen in de staatsbedrijven gelden. Het effect van de korte spoorwegstaking het communistische vakverbond dringt op een herhaling aan was overigens desastreus. Militairen op verlof, die hun laatste cent in Parijs hadden opgemaakt, zaten zonder eten op de stations te wach ten'tot hun ongevraagd verlof van een etmaal eindelijk voorbij was. De staking, die voor hen voornamelijk vervelend was, kostte de Parijse industrie veel geld. Haar employés uit de voorsteden stonden uren lang in de rij voor bu$ of métro, tracht- (Van onze correspondent) PARIJS Joeri Gagarin, 's werelds eerste kosmonaut, wordt volgende week in 'Parijs verwacht om twee onderscheidin gen in ontvangst te nemen. De stad Saint- Denis, waarvan de communistische ge meenteraad hem de uitnodiging gezonden heeft, zal Gagarin vandaag over een week haar gouden medaille overhandigen. Drie dagen later zal in een groot Parijs hotel de internationale astronautenprijs worden uitgereikt, die voor 1962 onder drie perso nen wordt verdeeld. Met Gagarin zijn daarom ook zijn land genoot Massevitsj, een deskundige op het gebied der kunstmatige hemellichamen, en zijn Amerikaanse collega, kosmosvaar- der John Glenn, naar Parijs uitgenodigd om de prijs met hem te deleh. De beide Russen hebben ontussen al een zendbode vooruitgestuurd in de persoont van professor Leonide Sedov, die de „va der der Spqetniks" wordt genoemd. Vol gende week wordt in Parijs ook nog een internationaal aétronautencongres gehou den, waarvoor Sedov tweemaal het woord zal voeren. ten, meestal tevergeefs, te liften of belden hun patroons op om te zeggen dat er op hun aanwezigheid niet gerekend hoefde te worden. En dat laatste leverde weer een zo zware overbelasting van het Parijse te lefoonnet op, dat er niet alleen van opbel len nauwelijks meer sprake was, maar dat ook de P.T.Tl-ambtenaren zich gingen af vragen of hun zware beroep niet voor loonsverhoging in aanmerking komt. Een vraag, die het personeel van bus en métro komende dagen kracht bij wil zetten door er op onverwachte ogenblikken de brui aan te geven. De vertegenwoordigers van de stakende mijnwerkers, om wie het in eerste instan tie begonnen was, werden gistermiddag ge hoord door de commissie-Massé, die tot taak heeft gekregen na té" gaan welke ach terstand in lonen de arbeiders van de staatsbedrijven hebben op die in de par ticuliere industrie. „Elf percent", zeiden die vertegenwoordigers, maar de commis- sie-Massé heeft niet de bevoegdheid die achterstand uit de staatskas bij te passen, noch de. middelen om dat uit eigen zak te doen. Bijgevolg staken de mijnwerkers voort. Niet alleen met het vorderingsbesluit, maar ook met'de benoeming van de com- missie-Massé heeft de regering een twee snijdend zw.aard in gebruik gesteld. Van^ wege haar prestige wenste zij niet dade lijk aan de eisen van de mijnwerkers te gemoet" te komen ~en dus zocht zij, naar goed gaullistisch gebruik, een oplossing in het grote en onoverzichtelijke geheel van het nationale kader. „Men moet de dingen breed zien" is een opmerking die in kringen van het Elyseé opgeld doet. Wel nu, dat brede inzicht breekt ook baan bij zo ongeveer iedereen die in overheids dienst is: als de regering een commissie instelt om te zien hoe ver de salarissen in de staatsbedrijven ten achter liggen, dan is het ogenblik daar voor iedere overheids dienaar om van die achterstand met kracht te getuigen. Met het gevolg dat de over heid zich geconfronteerd ziet met eisen tot loonsverhogingen uit ambtelijke hoeken, waar men eigenlijk de moed allang had op gegeven. De minister van Financiën is inmiddels aan het werk gegaan om te becijferen welke lasten straks op het budget zullen gaan drukken door die loonsverhogingen, lees: door de oorspronkelijke weigering van de regering om aan de zeer verde digbare eisen van de mijnwerkers op een zeer verdedigbare, rechtstreekse manier tegemoet te komen. Voorlopige raming van die kosten: dik 200 miljoen gulden per jaar. Misschien, zo zei een Parijzenaar tegen mij, heeft premier Pompidou op de Roth- schild-bank toch niet zo handig rekenen geleerd. Of misschien, vervolgde een Fran se journalist, had men de oud-commissa ris van politie Bokanowski beter met het laaghouden van de prijzen kunnen belas ten dan als minister van Industrie met het laaghouden van de lonen Maar misschien zijn dit ontoelaatbaar oneerbie dige gedachten op de dag dat de Franse staatschef zich' raar ons land heeft begeven oiri zijn inzichten over het wordend Euro pa1 kracht bij- te zétten. i (Van onze correspondent) LONDEN De journalist en publicist Randolph Churchill, Sir Winstons zoon, ja renlang het „enfant terrible" van Fleet Street, is dezer dagen losgebarsten tegen het satirisch weekblad „Private Eye", dat hem en zijn roemruchte vader onder vuur nam. Hij diende een aanklacht we gens smaad tegen het blad in, dat indien hij de zaak voor de rechtbank zou heb ben gebracht, zo goed als zeker tot een zware boete zou zijn veroordeeld, mis schien wel tot een miljoen gulden. Randolph wilde echter het blad, dat de laatste tijd enorm inslaat evenals de politieke cabarets waarmee het verbon den is niet de grond inboren. Randolph is binnenskamers tot een min nelijke schikking gekomen, welke het or gaan een advertentie van een volle pagi na heeft gekost in de Londense „Evening Standard", welke daarvoor een bedrag van omstreeks 20.000,- berekent. In die advertentie is Randolphs brief aan „Private Eye" een weerlegging, zonder argu mentatie overigens, van de tegen hem en zijn vader geuite beschuldigingen, met dikke letters gepubliceerd. Daaronder ver klaren de directie en de redactie van het blad nederig en voluit met hun na men ondertekend dat zij zonder voorbe houd hun valse beschuldigingen intrekken. Randolph noemt de bewering van het blad, dat hij een tendentieuze biografie van zijn vader aan het voorbereiden is, welke zou neerkomen op histoirievervalsing, ongegrond. Afschuwelijk noemt hij de ge uite mening dat hij van plan zou Zijn de ongunstige periode van zijn vaders le ven weg te laten of er overheen te lo pen. Ook de mededeling van het blad dat Randolph het boek niet zelf zal schrijven is een leugen. „Ik vestig alleen uw aan dacht op de leugens welke u over mijn LONDEN (AP) In Londen zijn 76 postzegels van drie pence, uitgegeven ter gelegenheid van het „Nationale Produkti- viteitsjaar", ondekt, waarop de beeltenis van koningin Elizabeth, die op geen enkele Britse postzegel ontbreekt, niet is aan gebracht. Een Londense zakenman kocht de zegels voor de normale prijs op een postkantoor en verkocht ze meteen aan de postzegelhandelaar Stanley Gibbons, die er 46 doorverkocht aan de nationale postzegeltentoonstelling STAMPEX, die de ze maand in Londen wordt gehouden. Hij kreeg er 850 gulden per stuk voor. vader vertelt, aangezien ik, zijn officiële biograaf zowel als zijn zoon, een speciale verantwoordelijkheid draag om zijn repn tatie te beschermen tegen onteringen zo als u deze begaan hebt". „De bewe ring dat mijn vader in de twee wereld oorlogen de gemeenste onverschilligheid zou hebben getoond ten opzichte van het verlies van Britse en Canadese levens en dat hij in het bijzonder lichtvaardig sprak over de slachtoffers van Dieppe is de gemeenste aantijging die ik ooit heb gezien", aldus Randolph. Na honderdvijftig jaar Nederland zou Nederland niet zijn, in dien er uit zijn boezem geen protesteren de stemmen waren opgestegen zodra het programma van de viering zijner honderd- vijftigjarige onafhankelijkheid was be kendgemaakt. Gelukkig is Nederland zijn aard trouw gebleven en zo mochten wij dan horen dat het niet aanging de slag bij Waterloo in het middelpunt van de herdenkingsplechtigheden te plaatsen. Waarop de feestcommissie, of hoe ze zich zelf betitelt, haastig heeft laten weten dat Waterloo en wat daar aan vastzit slechts een gering onderdeel van de plechtigheden zou uitmaken. Een tijd geleden heb ik in deze hoek niet zonder enige spijt geconstateerd dat de jaarlijkse herdenking van die befaam de slag door het geweld van de laatste oorlog was weggevaagd. Ik vond de op de achttiende juni vlaggende openbare ge bouwen zo'n aardig zomers verschijnsel en het carillonspel op de hoofdstedelijke Dam een muziek die een beter lot had ver diend dan voorgoed tot zwijgen te wor den gebracht. Dat het wegdrukken van de herinnering aan Waterloo echter uit krachtige sentimenten is voortgevloeid, mag thans wel als bewezen gelden. Men wil er niet, of nauwelijks meer, van ho ren. Op de Franse tijd is, met een zeer ruime interval, de Duitse tijd gevolgd. Het ligt voor de hand dat de herden kers dit jaar meer aandacht aan de laat ste dan aan de eerste zullen besteden. Wellicht kan men aan de komende her denkingsplechtigheden zen extra pittig ac cent verlenen door het inviteren van de laatste vier nog onder onze hoede leven de oorlogsmisdadigers. Tenzij deze pupil len van Nederlands gevangeniswezen in middels op vrije voeten rondstappen in het land dat zich eertijds als Derde Rijk zo duchtig heeft geroerd. Dan zal men althans kunnen feestvieren in een Neder land dat van iedere vreemde smet gezui verd is. Vijftig jaar geleden was van zulke over wegingen geen sprake. Weliswaar zongen wij toen nog het schone Wien Neerlands Bloed, welks tekst begint met het releve ren van vreemde smetten, maar zelfs de grootste kniesoor liet deze woorden ge dachteloos over zijn lippen glijden. We schreven 1913 en de vrede, binnen en buiten onze grenzen, bestond al zo lang en leek zo weldoortimmerd dat nationa le gevoelens alleen maar met een ruime dosis retoriek en pathetiek konden wor den opgeroepen. De schooljeugd, waartoe ook ik me destijds mocht rekenen, werd grootgebracht met ontzag voor ferme jon gens en stoere knapen, voor helden die landen en zeeën bedwongen, voor een voor geslacht dat ons, nietige nazaten, nooit genoeg kon imponeren. Diezelfde schooljeugd is jaren later met de rug tegen de muur gedrukt en toen kreeg het gedachteloze gegalm uit de kin dertijd plotseling een zeer reële naklank. In 1913 had men haar een afbeelding, voorstellende de landing van koning Wil lem I in Scheveningen, mee naar huis gegeven. Misschien bezat iemand die plaat nog. Ik was haar al lang kwijtgeraakt,^ maar het kon nu ook wel zonder afbeel ding. De onafhankelijkheid was een zaak waarvoor gestreden en geleden moest worden, dikwijls ook gestorven. Wanneer de komende herdenking iets, een kleinigheid maar, van wat ons des tijds vervulde, weet op te roepen, zal ze ruimschoots de moeite waard zijn. De rest is retoriek of feestvreugde. Advertentie D Merkwaardig. Oppassers hebben in zijn glazen kooi in het reptielenhuis van de dierentuin te Philadelphia de Gaboon- adder dood gevonden. Zijn giftanden wa ren diep in zijn rug vastgebeten en de directie twijfelt er niet aan, dat dit de doodsoorzaak is geweest. Honds. In Zweden wordt voor ongeveer 325.000 honden belasting betaald. Deze belasting werd begin vorige eeuw inge voerd. Een derde van het aantal hon den is in de steden te vinden. De das hond is het populairste, daarna de poe del. Rakelings. In de nacht van donderdag op vrijdag is een aanslag gepleegd op het leven van de plaatsvervangend UNO-ver tegenwoordiger in Katanga, de Chileen Valdes. Deze had juist afscheid genomen vaq een aantal Ethiopische officieren toen door de openstaande balkondeuren van zijn zitkamer een schot op hem werd gelost. De kogel vloog rakelings langs zijn hoofd Attractie. Een eenpersoons onderwater bootje, dat minder kost dan de gemid delde auto, vormt de grootste attractie van de Westberlijnse watersport en kam- peertentoonstelling 1963. De „Delphin" is gemaakt van polyester plastic en heeft een glazen koepel. Het vaartuig kan tot een diepte van dertig meter duiken en drie uur achtereen onder wa ter blijven. Massamoord. De Amerikaanse senator Edward Speno, die een paar jaar gele den voor longkanker is behandeld en ge nezen is, heeft voorgesteld om de belas ting op sigaretten, die in de staat New York wordt geheven, met twee dollar cent per pakje te verhogen en een mil joen dollar van de belastingopbrengst te bestemmen voor het kankeronderzoek. Hij verklaarde, dat „sigaretten aange klaagd, berecht en veroordeeld zijn we gens massamoord". Asiel. In Dar-Es-Salaam is een Portugees „Harvard"-vliegtuig vol wapend en mu nitie geland met drie Portugezen aan boord die politiek asiel in Tanganjika vroegen. Twee der inzittenden waren af komstig uit Mozambique. Men weet nog niet, waar het toestel is opgestegen. Gevleugeld. Dit jaar zullen naar verwacht wordt ruim twee miljoen mensen gebruik maken van de diensten met veertien draagvleugelboten op de Russische rivie ren. De „Spoetniks" met 300 „Meteors" met 150 en „Raketas" met 70 plaatsen zullen op alle grote rivieren verschijnen. De draagvleugelboten verplaatsen zich driemaal zo snel als de conventionele schepen. Verdacht. Een verslaggever van het Ita liaanse communistische weekblad „Vie Nuove" is bij Bari in Apulië gearres teerd. Hij was daarheen gegaan om e^i fotoreportage te maken van de raketin stallaties. In dit gebied mogen echter geen foto's gemaakt worden. Verkeerd. De oceaan is niet zo diep als de Britse marine meende. Het blijkt dat een meting van de diepte in de Minda- nao-trog bij de Philippijnen, vorig jaar, door een defect in de apparatuur ver keerd was. Het ministerie verontschul digt ziéh voor deze vaststelling van het „diepterecord" van 11.516 meter. Het werkelijke record, voorzover gemeten, blijft dus 11.035 meter. Deze diepte is vier jaar geleden door een Russisch schip in een trog bij de Marianen vast gesteld. Gesmokkeld. De 64-jarige Pelagia Senus uit de Oekraïne heeft te Sydney in Aus tralië verklaard, dat „de Poolse onder grondse beweging" haar voor ongeveer tweeduizend gulden uit de Sovjet-Unie had gesmokkeld. Zij is naar Sydney ge komen om zich te voegen bij haar zoon, die zij 21 jaar niet had gezien. 1

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 3