Kroesjtsjev laat koe spreken: melk alleen in ruil voor voer PUZZEL NUMMER 28 Gezondheidszorg onbevredigend door overbelasting medici Uitspraken NIEUW nnir üLLnnnn i BIJLMERMEER AEG PERFECT L i/ ii i n o r i i/na POTTERVJSÉr .IINIA Beruchte handiet in Italië gepakt Mr. Isorni in staat van beschuldiging Libanese miljonair Boestani omgekomen Russisch protest over rechters in West-Berlijn Hongerstaking van landbouwer is nu ten einde- Ander verzekeringsstelsel tegen ziekterisico's bepleit Kruidenier geeft damesblad uit Vrachtauto valt in ruim van schip Bijna half miljoen platen voor vluchtelingenhulp ZATERDAG 16 MAART 1963 Russische premier is ontevreden over veeteelt Ongewenst Vrouwen in de anglicaanse geestelijke stand? Harriman maakt promotie in het State Department Oostduitsers vluchtten over ijs langs Oostzee Nu heeft de hovenier y-w; tijd voor UI Rapport Teldersstichting VAN DE WEEK f 30. AUTOMATISCHE PRECISIE-REGELAAR met Zü personen beginnen schlP van schipper J. Oosterwaal uit Vel 3 Kort nieuws Advertentie iiWXSzF. MOSKOU (Reuter) Premier Kroesj tsjev heeft dezer dagen op een bijeen komst van landbouwfunctionarissen uit de Russische Federatie, de grootste Sov jet-republiek, critiek geoefend op de bu reaucratie in landbouwkringen. „De koei en lezen uw richtlijnen en bepalingen heus niet", zo zei hij. „Als een koe kon spreken zou zij zeggen: „geachte leiders, over zijn boerderij en er zijn zo op het I oog geen redenen om hem niet te gelo ven. En hoeveel voer hebben wij nodig voor een kilo varkensvlees meer? Enkele malen zoveel". De premier noemde ook nog een dergelijk voorbeeld uit de Ver-1 enigde Staten. Kroesjtsjev kondigde tenslotte nog een I campagne aan tegen het in particulier MENTHOL PELLETS 'eÖf.n hoest en Keelpij- Uitwerking frappant n «rlii ironi oei. tegen xicl ïxx paxucuner mJ" J" „™«r..miI.k.,Vanw,mlJ k»Jgen-1 bezit houden van door eigenaars van staatsboerderijen. Maar wat geeft u mij?.Ik weet een goede ruil: U u melk geven' geeft mij voer en ik zal Volgens de „Pravda" verwekten deze woorden van Kroesjtsjev onder zijn toe hoorders grote hilariteit. Op de boerde rijen van een produktievereniging bij Kaloega, ten zuidwesten van Moskou, was in januari volgens Kroesjtsjev „veel vee" gestorven doordat er te weinig voed sel was en er slecht voor werd gezorgd. Hij drong er bij de aafiwezigen op aan, toch vooral te letten op het werk op de I uitgeoefend. Ia —1in I AT o 1 a AVELLINO (AP) Vi'o Nardiello, bij genaamd „de wolf van Irpina',. is gevangen genomen in het Italiaanse heuvelland, waar hij 17 jaar lang een terreur heeft boerderijen zelf. De premier zei, dat zowel het Russische ministerie van Landbouw als dat van de Russische Federatie „nog steeds slecht te werk gaat". Hij zei te hopen dat hierin ver andering zou komen door de benoeming van Volovtsjenko tot minister van Land bouw. Kroesjtsjev haalde een Westduits voor beeld aan om de nadruk tè leggen op een juiste handelwijze. „Anton Meinberg, een boer uit West-Duitsland, heeft me een brief gestuurd. Hij zegt, dat hij twel ki lo voer gebruikt om een kilo meer var kensvlees te krijgen. Ik weet niet, wat hiervan waar is. Maar deze man schrijft voor zeven Nardiello, die als guerrillastrijder in de oorlog gewend was geraakt aan het doden van mensen, werd gezocht moorden en 19 overvallen. Hij was veroordeeld tot levenslange ge vangenisstraf, maar in 1951 ontsnapte hij naar de heuvels van Irpinia, om zijn mis- dadigersloopbaan voort te zetten. Hij voer de zijn berovingen uit onder bedreiging met een machinepistool en zaaide een re gen van kogels rond als hij niet werd ge hoorzaamd. Op mensen die hij ervan verdacht dat zij de politie aanwijzingen hadden gegeven over zijn gaan en staan, nam hij wraak met zijn machinepistool. Maar deze week gaf iemand de politie opnieuw een tip. Tweehonderd carabinieri, met de gewe ren in de aanslag, sloten hem in de heu vels in. Nardiello begon in 1945 met georgani seerde misdaden. Hij bracht auto's en bus sen tot staan en roofde onder bedreiging met vuurwapens. Hij werd ervan beschul digd, op zijn rooftochten en gewapende overvallen op afgelegen boerderijen vijf PARIJS (Reuter/AFP) De bekende Franse advocaat maitre Jacques Isorni, die onlangs voor geruime tijd werd ge-1 mensen te hebben vermoord. Sinds zijn schorst, is in staat van beschuldiging ge- ontsnapping in 1951 uit de gevangenis van steld wegens „het in het openbaar belas- Avellino zou hij nog twee mensen hebben teren van een minister." Dit is geschied naar aanleiding van een klacht van de minister van Financiën, Giscard d'Estaing. In januari heeft Isorni als verdediger m een proces tegen een O.A.S.-commando dat een aanslag op De Gaulle pleegde, verklaard, dat Giscard d'Estaing ver scheidene malen inlichtingen aan de OAS had verstrekt. De minister sprak dit on middellijk tegen en diende een aanklacht in tegen de advocaat. Als Isorni schuldig wordt bevonden, kan vermoord. Een van hen was een politie man. De politie die Nardiello insloot, maakte bij haar speurwerk in de nacht gebruik van fosfor om de beboste heuvels te ver lichten. Er waren in het hele district Irpinia ver- BEIROETf Reuter) De Libanese mil jonair Emile Boestani, een van de vermo gendste en invloedrijkste zakenlieden en politici in het Nabije-Oosten, is vrijdag verongelukt. Zijn particuliere vliegtuig waarmee hij, met zijn Britse niloot twee passagiers, van Beiroet op weg was naar een bijeenkomst van de Arabische bank in Damascus, stortte nabij de Li banese kust in de Middellandse Zee. Al len kwamen om het leven De in 1907 geboren Emile Moersjid Boe stani was een arme Arabische jongeh, die als bordenwasser en kellner het geld moest verdienen voor zijn studie. In 1938 richt te hij de aannemers- en handelsmaatschap pij (CAT) op, die uitgroeide tot een reus achtige onderneming in het Nabije Oosten In november 1962 werd Boestani in Irak bij verstek ter dood veroordeeld, omdat hij met de CAT zou hebben deelgenomen aan een samenzwering om in augustus 1962 de pijpleidingen bij Kirkoek in Noord- Irak op te blazen. Het doodvonnis werd later gewijzigd in levenslange gevange nisstraf. In 1951 kwam Boestani in het Libanese parlement, nadat hij zijn kiesdistrict door zijn vliegtuigen had laten ..bombarderen' met propagandamateriaal. Hij was leider van het „Front voor sociale actie" en eens minister van Openbare Werken. Als zakenman en politicus was hij een krachtig voorstander van een goede hou ding tussen de Arabische wereld en het Westen, in het bijzonder met Groot-Brit tanië. Hij schreef verscheidene boeken, onder andere „De Arabieren gisteren, vandaag en morgen". Boestani ijverde de vorming van een gezamenlijk fonds van de Arabische olieproducerende landen en de daar werkende oliemaatschab- pijen, waarin vijf percent van de oliewins ten zou moeten worden gestort ten be hoeve van de ontwikkeling van de Arabi sche landen die geen olie bezitten. Dit was naar zijn opvatting de enige manier de Arabische wereld te maken tot zoeken om opsporing met zijn portret aan- een „bolwerk van voorspoed, waarop net geplakt, waarin een beloning van een mil joen lire (ruim f 5.000) werd uitgeloofd voor inlichtingen. Nardiello had op een ervan voor eventue Ui4 j "U,U1 CCU civöxi vuux evtriiiue hij eroordeeld worden tot gevangenisstraf le tipgevers de waarschuwing gekrabbeld: van minimaal acht dagen en maximaal een jaar en een boete van 225 tot 225.000 gulden. CARACAS (AFP) Drie Franse, OAS- ers, die door Spanje waren uitgewezen zijn toen zij per vliegtuig iq Caracasarriye.gr- I den met hetzelfde toestel teruggestuurd I naar Madrid. De drie mannen, Jean Claudel Perez, Jean Casals en Pierre Sanchez, werden door de Spaanse veiligheidspolitie opge haald van de luchthaven en naar het hoofdbureau van politie gebracht. Vol gens zegslieden zullen zij zondag aan boord van een rechtstreeks vliegtuig naar Buenos Aires worden gebracht. Volgens diplomatieke zegslieden betaalt de Franse ambassade in Madrid de reis van de uit gewezen OAS-leden naar elk land waar ze politiek asiel kunnen krijgen. De am bassade verzorgt ook nieuwe paspoorten voor hen. De Franse illegale „Nationale Verzets- raad" heeft in Parijs door middel van pamfletten de vorming van een „Bastien- Thiry commando" bekend gemaakt. Dit commando zou de executie van de leider van de aanslag op De Gaulle moeten wreken. „Via del cimitero" kerkhof"). („de weg naar het communisme nooit vat zal krijgen" LONDEN (AP) De aartsbisschoppen I van Canterbury en York hebben een spe ciale commissie benoemd om de vraag te bestuderen of vrouwen tot de geestelijk heid van de anglicaanse kerk moeten wor den toegelaten. In deze commissie zitten twee vrouwen. I eerwaarde moeder Clare van de angli- eaanse gemeente Saint AndrêW dn V rtte- vrouw K. Baxter, secretaresse van de MOSKOU (Reuter) De Sovfet-Ume Lcoirunissie voor benoemingen van vrou- \r\-f4- Uü r> j i /-i I tttPD aan I 1 nixrnreitnit iron r1 *-1 w->P\ *«i /JVta heeft hij de Verenigde Staten, Groot-Brit- tanmë en Frankrijk geprotesteerd tegen het feit dat Westberlijnse rechters de eed van trouw afleggen aan de grondwet van de bondsrepubliek en dat zij in discipli naire kwesties ressorteren onder de ge rechtelijke instanties van West-Duitsland. In gelijkluidende nota's zegt de Sovjet- Unie dat de bevoegdheid der Westduitse gerechtelijke instanties in dezen onwettig is omdat West-Berlijn geen deel uitmaakt van West-Duitsland. Zij beschuldigt de Westduitse regering van agressieve neigin gen, die door de westelijke mogendheden worden gesteund. Hierdoor kan de reeds abnormale toestand in West,-Berlijn slechts worden verergerd, aldus de nota's Advprtentie wen, aan de universiteit van Cambridge'. Als de commissie voorstelt om vrouwen tot geestelijken te laten wijden, dan zal dit nog goedgekeurd moeten worden door de kerkvergaderingen van Canterbury en York, waarin geestelijken en leken zitting hebben. Dan zal het laatste woord nog bij het parlement liggen omdat de Kerk van Engeland een staatskerk is. Horizontaal: 1. al gemeen kiesrecht, 3. de omloopstijd der maan, 9. gebod, ll.de geboden som, 13. neerslag, 14. familie naam, 15. vriendin (Fr.), 17. zoon van Ja cob, 18. rivier in Duitsland, 19. troep. 21. tandvormig bo vendeel van een kas teelmuur, 23. heden. 24. dat is (afk. Lat.), 26. na dato (afk.), 27 godsdienst (afk.), 29. cirkelvormig voor werp, 31. komt van de schapen, 33. nobel, 35. muzieknoot. 36. sein, 38. voorvoegsel, 39. drietenige struis, 40 onbep. voornaamw., 41. rijkstelefoon (afk.) 42. gekleurde plaat, 44. pers. voornaamw.. 46. aarden vuurpot 48. gesloten, 49. zij tak Donau, 51. voor zetsel, 52. voorvoeg sel, 54. titel (afk.), 55. voorzetsel, 56. deel van de dag, 59. lin kerbijrivier van de Aller, 61. stad in Frankrijk, 62. buiten haven, 64. ouderwetse rustbank, 66. don kere zolder in molens, 67. gem. in Drente, 69. mak, 70. meisjesnaam, 71. aanstellerij 72. muzieknoot. Verticaal: 1. grove wollen stof, 2. scheeps keuken, 4. plaats in de oudheid, 5. gem. in Gelderl., 6. Turks bevelhebber, 7. krfiam, 8. voorzetsel, 9. gem. in Gelderl., 10. meis jesnaam, 12. aanwijzend voornaamw., 14. meertje, 16. onbep. voornaamw., 18. einde, 20. lidwoord, 22. voorzetsel, 23. nummer (afk.), 25. hijswerktuig, 28. klasse (afk.), 30. onbep. voornaamw., 31. gem. in Limburg, 32. als 59 hor., 34. kleine hoeveelheid van een geneesmiddel, 36. hoogste punt, 37. keurig, 41. stad in Duitsland, 43. godin van de dageraad, 45. ontwerp, schets, 46. meis jesnaam (afk.), 47. klank, 49. bloem, 50. deel van de mast, 53. onbekende, 54. lid woord, 57. huid, 58. samengedrongen me nigte, 59. verdriet, 60. ontkenning (Eng.), 61. uitroep, 63. gem. in Gelderl., 65. vriend (Fr.), 67. radio-omroep (afk.), 68. scheik. element (afk.). Oplossingen, uitsluitend per briefkaart, dienen voor donderdag a.s. in ons bezit te zqn. OPLOSSING PUZZEL NUMMER 27: Horizontaal: 1 abri, 3. stil, 4. kram, 5. Uden, 7. pastoor, eskader, 12. stroper, 15. amoreel. 17. Rama, 18. Hank, 19. Gaza, 20. neus. Verticaal: 1. alsmaar, 2. illusie, 4. kost, 6. Nora, 7. poes, 8. sier, 10. doge, 11. Riel, 13. oker, 14. Remagen. 15. althans, 16. reek. PRIJSWINNAARS PUZZEL 27 7.50: A. Sonneveld, Duvenvoordestraat 78, Haarlem; 5.00: M. C. de JongHarm- sen, Reitzstraat 23, Haarlem-N.; 2.50: mevr. Jansen, Leidsestraat 69, Haarlem. WASHINGTON (Reuter) President Kennedy heeft Averell Harriman, thans onderminister' van Buitenlandse Zaken voor aangelegenheden van het Verre Oos ten, formeel voorgedragen voor de benoe ming tot onderminister van Buitenlandse Zaken voor politieke aangelegenheden, de op twee na hoogste functie in het ministe rie van Buitenlandse Zaken. Harriman zal in deze nieuwe functie George Mcghee op volgen, die door de president tot mbas- sadeur in de Westduitse bondsrepubliek is benoemd. KIEL (Reuter/AP) Negenveertig Oost duitsers onder wie zeven leden van het Oostduitse leger zijn ontsnapt tussen 20 december 1962 en 1 maart 1963 over ijs velden langs de oostzeekust. De Oostduit sers hebben, als tegenmaatregel hun wachtposten in het grensgebied versterkt. Ook hadden zij op vele plaatsen onder het ijs explosieve ladingen aangebracht. Advertentie Taat juist in deze ig "I maanden Uw tuin verzorgen door een bevoegd hovenier. Straks ziet U daarvan het fleurige resultaat! Tussen de domeinen en de Heerewaar- dense landbouwer W. van Hoften is een voorlopig akkoord totstandgekomen. De heer Van Hoften, die maandag in honger staking was gegaan, heeft deze nu be ëindigd. Hij voelde zich door de overheid tekort gedaan omdat hij geen schadevergoeding dhtvlrtg vo©r-*het belangrijk verminderen waarde van verschillende hectaren grasland, welke hij voor zijn bedrijf no dig had. In april waren namelijk in op dracht van rijkswaterstaat de hooggele gen uiterwaarden aan de zuidelijke oever van de Waal afgegraven. De domeinen hebben de heer Van Hof ten thans een voorschot aangeboden. Het juiste bedrag zal nader worden vastgesteld. Er is een rapport verschenen „Het zie- I kenfondswezen in Nederland", uitgebracht door de Teldersstichting in Den Haag. Ver klaard wordt UaT'iaè organisatie van dé met on- Bij de regering bestaat de hoop op vruchtbare samenwerking en hernieuw de vriendschap met Indonesië. MINISTER LUNS Het lijkt er veel op, dat de zaak-Van der Putten is geworden tot een zaak van de WD. Mr. VAN LIER (P v.d.A.) in de Tweede Kamer Dit ochtendblad construeert schandalen op basis van halve waarheden of ver onderstelde misbruiken. Het voert een stelselmatige politiek van ondermijning en verdachtmaking, waarbij sensatie en terreur als uitgangspunten dienen. He laas rekenen vele, meestal niet deskun dige, Nederlanders dit geschrijf tot hun dagelijkse lectuur. MINISTER VISSER over De Telegraaf Ik weet dat er in Haarlem nog heel wat te doen is. Dat trekt me juist. J. H. A. HARDEMAN, de nieuwe algemeen directeur van Openbare Werken in Haarlem. Minder grote ramen in de nieuwbouw woningen. De uitstalling van lelijk meu bilair in Parkwijk is afschuwelijk. INWONER VAN AERDENHOUT op enquêteformulier voor suggesties n.a.v. de expositie „Haarlem op zicht" Jlet personeel van onze postkamer is ge vraagd voorzichtig te zijn met pakketjes. ZEGSMAN VAN HET LAND BOUWSCHAP, dat telefonisch is bedreigd met plasticbommen. Toen de paus zijn handen ophief voor een zegen, voelde ik mij gedrongen te gen hem te zeggen, dat hij sterke, goede boerenhanden had; net de handen van mijn vader. Maar ik durfde niet. Mevr. ADZ J OEBEI-KROES JTJE V Wij hebben China, zoals u een De Gaulle hebt. ALEXEI ADZJOEBE] De vertaling van het ANP was gramma ticaal wel juist, maar de speciale nuan ces die de ambassadeur erin heeft wil len leggen, zijn waarschijnlijk niet vol ledig tot hun recht gekomen. MINISTER LUNS over de rede van de Franse ambassadeur in Delft. Censuur op de televisie is onvermijde lijk. Maar zij zou onzichtbaar moeten blijven. FRANQOIS MAURIAC "O - •-••• IMSIfil De Bijlmermeerkwestie is voorlopig in de ijskast gegaan. Pas na de verkiezingen zal het probleem opnieuw aan de orde ko men en het dus nog maar zeer de vraag of dan dezelfde minister, in casu de heer Toxopeus, de kwestie van regeringswege verder zal behandelen. DE VOLKSKRANT vindt deze oplossing niet zo kwaad. Men betoogt dat het aan tal aanhangers van de opvatting, dat de Bijlmermeer bij Amsterdam moet eerder groter dan kleiner werd. Wel erkt het uitstel van behandeling vertragend maar dat zou bij verwerping van het voorstel- Toxopeus om de Bijlmermeer een deel van een nieuw te vormen randgemeente te maken ook het geval zijn geweest. Het blad wijst op de algemene kant van het Bijlmermeer-probleem. Een meer algemene overweging L, dat het agglomeratieprobleem niet enkel voor Amsterdam, maar ook voor Rotterdam en Den Haag geldt. Tot nu toe is allerminst sprake van soortgelijke oplossingen. Niet slechts de grote steden worstelen met deze problemen, maar er zijn ook vele provin ciesteden, waarvan de ene de oplossing m annexatie en de andere in samenwerking wil zoeken. Wij hopen, dat een nieuwe mi nister van Binnenlandse Zaken, die de Bijlmermeer uit de ijskast haalt, ook meer het algemeen zal nagaan welke kant het met deze bestuurlijke problemen uit moet". HET VRIJE VOLK beschouwt het uit stel van behandeling als een nederlaag voor minister Toxopeus. Het blad wijst er op dat in de loop der tijden vooral van de zijde van de minister steeds nieuwe ge dachten en voorstellen naar voren zijn ge bracht om de door Amsterdam gewenste oplossing te voorkomen. „Nog maar enkele weken geleden heeft de minister zelfs nog weer een heel nieu we wijziging ingediend, de mogelijkheid om aan Amsterdam en de nieuw te vor men gemeente Bijlmermeer van bovenaf een zogenaamde gemeenschappelijke rege ling op te leggen. Een zeer ingrijpende maatregel en nog wel van een soort als enige jaren geleden bij een andere grens kwestie door de toenmalige minister uit- drukkelijk is verworpen. Het is niet zó on redelijk dat de kamercommissie dit voor stel nog eens rustig wil bezien". Toch ziet het blad voornamelijk politie ke motieven op de achtergrond. „Kennelijk heeft de Kamer er weinig voor gevoeld dit ongelukkige voorstel nog met deze minister af te handelen." Het Vrije Volk meent overigens dat veel problemen voor de politieke partijen nu zijn vermeden. „Vooral de K.V.P., die verleden jaar in Amsterdam de verkiezingen heeft gevoerd onder de leus „De Bijlmermeer bij Am sterdam", maar die landelijk nogal ver deeld schijnt te zijn, is nu een pijnlijke beslissing bespaard." DE TIJD neemt aan dat een nieuw ka binet en misschien ook een nieuwe minis ter voor Binnenlandse Zaken het 'etsónt werp van minister Toxopeus niet zonder meer zullen overnemen. „Uit de discussies is toch wel duidelijk geworden dat vele fracties de oplossing van de minister voor agglomeratieproble men niet de beste achten. Misschien kan het uitstel leiden tot een fundamenteler be nadering van deze problemen, waarbij be slist meer aandacht wordt geschonken aan de nijpende saneringsproblemen van de hoofdstad. Het K.V.P.-compromis, dat Am sterdam voorlopig de beschikking wil la ten over het omstreden gebied, lijkt de beste tussenoplossing, want het uitstel veroorzaakt onvermijdelijk weer tijdver lies." HET PAROOL spreekt van „Mist boven Bijlmermeer". Ook deze ronde in de zo fel omstreden affaire is voor minister Toxopeus in een nederlaag geëindigd. Het is echter de vraag of er voor Amsterdam aanleiding is om al te uitbundig te iuichen want hand having van de status quo is bepaald niet de oplossing die de hoofdstad nastreeft. En niemand weet, wat er thans met het wets ontwerp gebeurt. Geen der betrokken par tijen is gebaat bij een voortdurend verder uitstellen van de beslissing en al toont déze Kamer weinig bereidheid om minister Toxopeus te volgen, dit betekent aller minst dat de Bijlmermeer voor Amster dam nu al een gewonnen zaak zou zijn." mag leiden, dat bepaalde groepen, name de particuliere patiënten, een evenredig deel van de kostenstijging moe ten opvangen.; De toepassing van het Sö- gezondheidszorg in haar huidige vorm niet lidariteitsbeginsel moet beperkt blijven tot meer bevredigend werkt door een te zwa- Lde. ernstige ziekterisico's. De Teldersstich- re belasting van de medici. Deze overbe- ting bepleit een stelsel waarbij een ver- lasting heeft geleid tot vei-korting van de plichte premie wordt geheven van ener- gemiddelde behandelingstijd, tot massa- zijdse de gehele bevolking voor de ver werk en tot verzwakking van het persoon- zekering van het risico van verpleging in lijke element in de medische behande- een inrichting voor geesteszieken en ander- linS- zijds van degenen met een inkomen van De Teldersstichting is van oordeel dat minder dan 8650 gulden voor een gedeel de verdeling van de lasten over de ver- telijke dekking van de kosten van de ove- schillende bevolkingsgroepen er niet toe rige ziekterisico's. De voorgestelde regeling laat de gelegen heid open om op basis van vrijwilligheid over te gaan tot het sluiten van een aan vullende ziektekostenverzekering, ter dek king van het eigen risico en van een zie kenfondsverzekering. waarbij evenals nu een volledige en rechtstreeks medische verzorging is gegarandeerd. In het Hiltonhotel te Amsterdam is een I nieuw damesblad ten doop gehouden. Het betreft hier een novum, want „Even Le- I zen'zoals het tijdschrift zich noemt, is in het leven geroepen door een levens- middelenbedrijf en zal uitsluitend in de 500 winkelfilialen van dit bedrijf worden verkocht. De directeur van het bedrijf, de heer Jacq. de Gruyter, zette uiteen wat „Even Lezen" wil zijn: een voor lichtend en onderhoudend maandblad, een knipoog naar de huisvrouw. Doel van het blad is het herstellen van de band met de klant, die sinds de intrede van de zelfbe diening verloren zou zijn gegaan. In de gemeentehaven van Stein aan het Julianakanaal is een met zilverzand bé- laden vrachtauto door een laadsteiger ge- iNOOrS vredeskorps ZOU j e" naar beneden gestort, precies in OH de laadruimte van hel 1115 ton metende sen. OSLO (NTB) Een commissie van de De beladen vrachtauto (in totaal een raad van Noorse ontwikkelingshulp heeft gewicht van 23 ton) kwam terecht op 615 in een rapport aanbevolen bij wijze van ton '"eeds gestort zilverzand. De bestuur- proef een vredeskorps in te stellen voor der kwam met de schrik vrij. De vracht een periode van twee tot drie jaar en dit wagen en het schip, dat pas eén jaar oud korps aanvankelijk uit een twintigtal per- is' werden zwaar beschadigd, sonen te doen bestaan. Volgens de commis sie zou het korps georganiseerd moeten worden op basis van een tweezijdig pro gramma en onder de zeggenschap van raad voor ontwikkelingshulp moeten val len. De leden van het korps zouden ouder dan 22 jaar moeten zijn en deelneming aan het werk zou geen economisch voor deel mogen opleveren. De diensttijd bij het korps zou twee jaar moeten bedragen •..V' Aan de finale voor de rugby-beker tussen het St. Thqmas's en St. Mary's ziekenhuis in Richmond, Engeland, ging een „gevecht" vooraf, waarbij letterlijk met vuil werd gegooid. Links de „stralende" Penny Phillips na de ziekenhuisslag. Rechts een beeld van het gevecht, dat zich rond een oude vrachtwagen afspeelde. Tentoonstelling. De initiatiefnemers van de in 1954 in Hoek van Holland ge houden tentoonstelling „Kust en Branding" willen daar nu in 1964 een expositie houden welke gebaseerd zal zijn op het feit dat de Nieuwe Waterweg een eeuw oud is, dat Hoek van Holland aan de doorgraving zijn ontstaan te danken heeft en het in 1964 c»De _vraag naar de langspeelplaat „All fatar Festival" waarvan de baten bestemd zijn voor de vluchtelingenhulp, is zo groot dat er in Europa reeds 480.000 platen zijn verkocht, waardoor een bedrag van enige miljoenen guldens beschikbaar kwam. Aan de kop gaat Zweden met 155.000 verkochte platen. Nederland volgt p de tweede plaats met 65.000, Noorwegen is derde met 54.000. Duitsland en Engeland vierde en vijfde met 50.000, België zesde met 28.000 Zwitserland zevende met 23.000 Oostenrijk achtste met 14 000. op de voet gevolgd door Frankrijk en Italië. Van de tot dusverre bekende resultaten buiten tevens vijftig jaar deel uitmaakt van de Europa valt Japan op met 30.000 platen gemeente Rotterdam. 1 K

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 4