Wagner's „Der Fliegende Hollander" bij de Nederlandse Opera Degelijke, maar ietwat conventionele première i KAMPEREN! Frances McCann in Rome vermoord j<OOT n i WKmJwJÊBÊ i DE PROGRAMMA'S dn Jo^ Fondation Européenne de la Culture Sterren en Strekenin Minerva NEGEN MUZEN m - m> *r ZATERDAG 16 MAART 1963 Zo geniet li meer van Hetsukses van een kampeervakantie hangt voor een groot deel af van de uitrusting. Voor een goede uit rusting kunt U natuurlijk het beste terecht bij een speciaalzaak. Bij Schouten de Jongl Een 30-jarige ervaring en eigen werkplaatsen etaan er borg voor dat U van ieder artikel jarenlang plezier zult hebben. Waarom komt U eigenlijk reeds nu niet eens praten. Wij geven U graag advies en in onze show room kunt U alles op Uw gemak bekijken. Bovendien als U nu reser veert. loopt U niet het risico, dat wij van de zomer niet meer kunnen leveren. WARMOESSTRAAT 21 - TEL. 10845 Guus Hoekman heeft druk buitenlands programma Twee premières bij Het Nationale Ballet Opvolging van Sandberg wordt woensdag beslist Sas Bunge P I A N O 'S VLEUGELS Ambitieus programma Dame Ninette de Valois verlaat Roval Ballet A W nabeschouwingen Goede KRO - avond Damshuizer Weer Hitchcock-films bij KRO-t.v. - L - -V 1 'li De radio geeft zondag De radio geeft maandag T elevisie programma DE NEDERLANDSE OPERA gaf gisteren de eerste in een serie heropvoe ringen van Richard Wagners „Der Fliegende Hollander", onder leiding van Bernard Haitink in de regie van Georg Hartmann. De laatste maal dat deze muziekdramatische legende in Nederland op de planken kwam was in 1951, evenals nu met Otakar Kraus in de titelrol. Wagner schreef het werk op 28-jarige leeftijd én het is zijn eerste opera die haar stof put uit het gebied van de oud- Germaanse sage dat voor zijn verdere carrière als componist bepalend zou worden. Men kan niet zeggen dat het een meesterwerk is in de strengste zin van het woord, daarvoor is de dramatische spanning te gering. Van de drie bedrijven is het eerste niet veel anders dan een einde loos lang exposé in de vorm van een dia loog tussen de Noorse kapitein Daland en de met een vloek beladen Hollander wiens spookschip als een geweldig fata morgana gedurende een groot deel van de avond de toneelruim te beheerst (waarvoor overigens, onder meer door ingenieuze licht effecten, een sugges tieve oplossing ge vonden was). De eer ste verkwanselt zijn dochter voor een kist juwelen aan zijn ge vloekte confrater voor wie daarmee de ban die zijn leven en varen beheerst opge heven zal kunnen worden. Senta, de dochter, is weliswaar reeds verloofd met de jager Erik maar blijkt reeds eerder gebiolo geerd te zijn door de geheimzinnige zee vaarder wiens beelte nis, ingeweven in go belin, het voorwerp van haar verliefde aandacht is. Als zij hem dan in levenden lijve aanschouwt, zweert zij hem eeuwige trouw, een gebeur tenis die de opera gevoeglijk had kunnen besluiten ware het niet dat er nog een misverstand ontstaat wanneer Senta haar ex-verloofde ten tweeden male ontmoet. De Hollander meent dan dat hij bedrogen wordt en kiest weer zee. Senta volgt hem door zich van een rotspunt in de golven te werpen en de onvermijdelijke „Tod und Verklarung" volgt, die gelukkig in deze opvoering slechts symbolisch door een lichtstraal naar de hemel werd aangeduid. MUZIKAAL IS HET stuk nogal hybri disch wat men Wagner echter nauwelijks kan verwijten. Zijn genie sprong ook niet als een paddestoel uit de grond en hij had tijd nodig om de invloeden in zich op te nemen die het hem later mogelijk zou den maken zijn eigen persoonlijkheid te ontdekken. Er zijn brokstukken die in „Zar und Zimmermann" of in een opera van Meyerbeer niet misstaan zouden heb- Advertentie De in Zandvoort woonachtige zanger Guus Hoekman vertrekt begin april naar Genève om mee te werken aan de we reldpremière op 23 april van het jongste werk van Frank Martin „Monsieur de Pourceaugnac". Daarna gaat hij naar Engeland, waar hij ook dit jaar meewerkt aan de uit voeringen van „Pelléas et Mélisande" van Debussy in het Glyndebourne Festival. In oktober zal hij in het Wexfort Festival (Ierland) in de „Don Pasquale" van Doni zetti zingen. Het Nationale Ballet voert dinsdagavond 19 maart in de Amsterdamse Stadsschouw burg twee premières uit; namelijk de bal let-pantomime „La Sylphide" in de choreo grafie van Harald Lander op de muziek van Herman Lövenskjold; de decors en kostuums zijn ontworpen door Nicola Be- nois, directeur de mise-en-scène van de Scala te Milaan; het tweede nieuwe bal let is „Ombres" een werk van de jonge Nederlandse choreograaf Rudi van Dant- zig. Dit abstracte ballet is gezet op mu ziek van Ton de Leeuw. De decors en kostuums zijn van Toer van Schayk. Voorts staat op het programma een pas de trois van George Skibine, „Idylle" op muziek van Francois Serrette met decors en kostuums van Alwyne Camble. Het kunstmaand Orkest onder leiding van Air dré Presser begeleidt de balletten. Jan Teulings, Louis Borel en Guus Oster in „Mary, Mary". ben, aria's die niet veel anders zijn dan verkapte coupletliederen „in de volks toon" wat met het oog op het gegeven overigens niet misstaat, naast lyrische passages die reeds iets verraden van het expansieve chroma van Tristan en de Ni- belungen. Het is wel belangwekkend om te horen hoe hier een groot componist zijn aanloop neemt naar een oorspronkelijke vormgeving, die hij in zijn volgende werk, Tannhaüser, zou bereiken. En anderzijds moet men ook weer zeggen dat er een zekere logica schuilt in de gedachte om de figuur van de materialistische zeekapi tein, gericht op het veiligstellen van grote belangen met minderwaardige middelen, te omkleden met een betrekkelijk rechtlij nige muziek waar een flinke scheut Bie dermeier in meeklinkt. En het grotere, rrieer Wagneriaanse werk, te bewaren voor dé ander, met zijn inslag van Faust en Peer Gynt. HET WAS JAMMER dat de regie de conventionele kanten wel erg duidelijk on derstreepte. De opstellingen, de passies, arm- en rompbewegingen waren alle van het soort dat men al minstens tien secon den van te voren voelt aankomen. Er wa ren geen zinrijke verrassingen op dit punt. (Van onze correspondent) ROME In het hotel Bernini Bristol in het centrum van Rome is een moord gepleegd. Het slachtoffer is de 42-,jarige Amerikaanse sopraan Frances McCann. Zij is vorig jaar door de staatsopera te Berlijn geëngageerd, nadat zij vroeger in films en operettes optrad. Zij was bege leid door haar manager, de Duitser Er- nest Boxmann, die later de Amerikaanse nationaliteit heeft aangenomen. Het twee tal was donderdagochtend uit Milaan aan gekomen. Vrijdag om 10 uur 's morgens zag een kamermeisje de heer Boxmann uit de ka mer van mevrouw McCann komen met een bebloed hoofd en zich terugtrekken in zijn eigen kamer. Zij schrok daar wel van maar toch niet heel erg en waarschuwde de directeur van het hotel. Een paar uur later, toen er nog steeds geen antwoord kwam uit die kamer, heeft de directeur met een speciale sleutel de kamers geopend. Eerst die van de heer Boxmann. Men vond hem liggend in bed met kogelgaatjes door beide slapen. Hij had zich door het hoofd geschoten, doch er is een kans dat hij het leven er af brengt. Men vreest echter dat hij blind zal blijven. In de andere kamer werd het lijk van mevrouw McCann op de grond aangetroffen. Zij had een revolverschot gehad door de hals en de lijkschouwing zal moeten uitmaken of er nog meer scho ten op haar zijn afgevuurd. De echtgenoot van de vermoorde vrouw woont in Amerika. Frances McCann werd na haar huwelijk met de 47-jarige J. Wal ter Rodgers jr., een grossier in tapijten, een beroemde operazangeres. Cole Porter schreef speciaal voor haar de musical „Kiss me Kate". Zij maakte al jarenlang Amerikaanse en Europese opera-tournee's. Sinds 1961 zong zij regelmatig voor de Westberlijnse Opera (in Aida, Lohengrin, Don Giovanni enz.). Met de kerstdagen was zij thuis met haai man en vier kinde ren van 17, 13, 10 en 6 jaar. De Amsterdamse gemeenteraad zal in de vergadering van woensdag 20 maart de benoeming van de directeuren der ge meentemusea behandelen. B. en W. heb ben dr. S. H. Levie en mr. E. L. L. de Wilde aanbevolen als opvolgers van jhr. Sandberg. De gehele presentatie kwam daardoor in het teken van een zekere dufheid te staan wat bij de zeer langzame, zeer nadrukke lijke uitbuiting in de partituur van ieder gevoelsmoment, hinderlijk kon worden. De rol van de Hollander was, zoals reeds ge zegd, door Otakar Kraus bezet die de meest geroutineerde in het gezelschap was. Vo caal trof hij de aarzeling tussen hoogmoed en behoefte aan deelname goed, en bo vendien was zijn Duits beter verstaanbaar dan dat van de anderen. Guus Hoekman was een sonore Daland (de Noorse zee vaarder) maar was qua actie bijna iets te oubollig, Antoinette Tiemessen leek als zijn dochter Senta nog enigszins geremd in haar vrijheid van spelen door de zware fysiek-vocale opgave die zij heel kundig volbracht. Veel élan toonde Johan van der Zalm als haar verloofde Erik en er waren betrouwbaar vervulde kleinere rollen van Sophie van Santé als de verzorgster van Senta, en Chris Reumer als stuurman. De koren van matrozen, Noorse vrouwen en spinnende meisjes kenden hun zaken en gaven hun aandeel met verve voor zover die althans in de regie was inbegrepen. Bernard Haitink, voor wie dit, als ik het wél heb, de eerste maal is dat hij een opera leidt, bleek in dit opzicht bijzonder bekwaam. Toneel en „bak" waren onder zijn handen goed gecoördineerd en het or kest stuwde waar nodig de handeling zon der haar te overspoelen. Advertentie HAARLEM - ZIJLWEG 57 - TEL. (02500) 11036 (Van onze Amsterdamse redacteur) Na acht jaren op bescheiden schaal te hebben gewerkt, hoopt de Fondation Euro- péene de la Culture (Europese Culturele Stichting) een ambitieus programma te verwezenlijken, dat als motto „Paraat voor de 21ste eeuw" heeft meegekregen. Kort na de oprichting in 1954 aanvaard de prins Bernhard het voorzitterschap. Tij dens een gistermiddag (vrijdag) in het In ternationaal Cultureel Centrum in het Von delpark te Amsterdam gehouden perscon- ferentei zei de prins dat binnenkort op gro tere schaal dan voorheen tot fondswerving zal worden overgegaan. Hij memoreerde hoe vorig jaar een aantal Europese ex perts, onder voorzitterschap van prof. dr. H. Brugmans, in Frankrijk bijeen is ge weest om het cultureel beleid van de Fon dation en een programma voor de komen de jaren te besprel*n. Hieruit is het pro gramma „Paraat voor de 21ste eeuw" ge boren. Prof. Brugmans, rector van het Europa College te Brugge en lid van de raad van gouverneurs van de Fondation, stelde met nadruk dat de Fondation zich niet geroe pen acht zelf projecten uit te voeren. Haar taak is aan anderen elk op eigen terrein de stoffelijke mogelijkheid te geven om in Europese geest werkzaam te zijn. Dit kan gebeuren door bijvoorbeeld op het gebied van de kunst prijzen beschikbaar te stel len in de vorm van rijksbeurzen. Daar naast wil men wetenschappelijke onderzoe kingen subsidiëren die Europese vraag stukken van sociaal-culturele aard betref fen, ontmoetingen organiseren tussen stu denten en beoefenaren van bepaalde beroe pen, teneinde het Europees bewustzijn wakker te roepen enz. Met name aan de jeugd zal grote aandacht worden besteed; in samenwerking met de Raad van Euro pa zijn enkele projecten in studie. HET ANDERS zo keurige Minerva Theater in Heemstede is veranderd in een wat rommelige televisiestudio. Ach ter in de zaal staan op een stellage twee camera's opgesteld. Een ervan met een reuzetoeter, de telelens, die de gezichten van de artiesten meer dan levensgroot aan het scherm in onze huiskamers zal doorgeven. Achter die camera's rustige jonge kerels, met koptelefoons uitgerust. In alle rust zitten produktieleider Flip v.d. Schalie en (een ernstige) Joop Dode- regisseur Ger Roos te zien, omringd rer te praten. Veel meer naar voren is door enige technici. Ergens anders in de overvloed van stoelen zijn de mannen- blazen. Hun doet dit alles nog maar "van-het-licht neergevallen om even uit te heel weinig, of het moet heel goed, heel leuk zijn. Links en rechts, vlak onder het toneel staan ook nog eens camera's, mo biele. Er kan begonnen worden aan het volgende deel van de repetitie voor het aan Noord-Holland gewijde AVRA-program- ma „Sterren en Streken", dat weer ge leid zal worden door de gezellige Lim burger, ^ill Knipa, de aan-elkaar-prater, die weer in een ander deel van de zaal „sfeer zit op te doen" en zich nu ook moet gaan bezinnen, op wat hij morgen avond zal zeggen. Onze aandacht wordt getrokken door Johnny Holshuysen en zijn muzikanten, die in de orkestbak actief zijn geworden. Op het ritme van hun muziek hobbelen twee mannetjes, in donker fluweel gesto ken, de scène in. Dat zien wij tezelfdertijd op het miniatuur-schermpje van een van camera's. De vechtende mannetjes doen een beetje raar aan Het lijkt wel, of hun koppen met elkaar versmolten zijn. Dan horen wij dat het eigenlijk maar één man is, daar op de Bühne: de acro baat Maurice del Monte, eens een labo rant, nu na jaren en jaren oefenen en trainen een befaamd artiest, die zich b.v. öok thuis voelt op het slappe koord. Vrij onverschillig volgt men de verrichtingen van deze man, die in tweeën geknakt nu het werk van twee vechtersbaasjes laat zien. Hij moet het nog eens overdoen, nadat de lichtomstandigheden gewijzigd zijn. Joop Doderer begint zijn repetitie. Hij is deze keer niet de clowneske inleider van het programma, maar hij zit in de show zelf. Op slag is hij veranderd in een kolderieke onderwijzer. Zelfs de routiniers in de zaal reageren vrolijk op zijn grol len en grappen. De daaropvolgende theepauze benutten wij, om de „Diamond Five" en „Adam en Eva" Koster op te vangen, die zich bereid hebben verklaard wat eerder te komen terwille van een foto, waarop al le Haarlemse „sterren" moeten staan. Daar zien we ook weer Maurice del Mon te, die ons vertelt dat zijn „mannetjes"- nummer niet kan doorgaan omdat zijn kleren te donker zijn. Hij zal nu een ander nummer moeten brengen. Een an dere stadgenoot, de mondaccordeon-virtu- oos Larryson is na de thee aan de beurt om zijn nummer door te nemen Fiet Kos ter en de voormalige „fair lady" Mar griet de Groot (die nu bij het paradijse lijke echtpaar werkt) komen, als Haarlem se bloemenmeisjes verkleed terug uit de kleedkamer. Zij zingen hun liedje, een heel spits en ondeugend tekstje, dat het in de zaal duidelijk „doét". Terwijl Frans Koster zich met succes inlaat met de enscènering van dit nummer (er staat ineens weer een massa mannen op het toneel) komen eindelijk ook de echte bloe menmeisjes, nu nog in civiel, de zaal bin nen. Ook voor de foto. De „Diamond Five" beginnen haast te krijgen. Saxofonist Verbeke b.v. moet straks, tot diep in de nacht, ergens in een Amsterdamse club werken. 'Eigenlijk behoeven zij in 't geheel niet te repeteren voor dit programma. Frans Koster neemt nog even zijn conférence door, terwijl wij Rita Corita zien binnenkomen. Ook zij zal in „Sterren en Streken" staan. Dan is het tijd voor de foto, die in allerijl tussen twee nummers door ge maakt mag worden. Want de repetities moeten doorgaan, vanavond, morgenoch tend en zelfs nog zaterdagmiddag. Zater dagavond kunnen wij het resultaat op onze t v. zien. J. Damshuizer De 64-jarige dame Ninette de Valois, die het Britse Royal Ballet heeft opge richt, trekt zich in december a.s. terug. De leiding van 't ballet zal worden over genomen door de 56-jarige Sir Frederick Ashton die sinds 1935 de voornaamste choreograaf en in de afgelopen twaalf jaar mede-directeur was. Dame Ninette de Valois, eens zelf een vooraanstaand danseres, speelde een lei dende rol in de opmerkelijke en snelle opbloei van het ballet in Engeland. Zij danste in de jaren twintig in het Russi sche ballet van Diaghilev naast dansers als Lifar en Massine. Zij heeft zelf een aantal balletten gemaakt. Ook Sir Frede rick Ashton heeft verscheidene balletten op zijn naam staan, onder' meer het po pulaire „Les patineurs". Fris en zeer gevariëerd was weer de jongerenrubriek „Vóórprogramma", waar mede het KRO-programma van gister avond begon. De beschouwing, die Wereld- omrpep-medewerker Kramer hierin over zijn hobby„Stoelen" hield, paste misschien meer in een uitzending voor de vrouw, maar was toch zeer curieus en boeiend. In „Brandpunt", het actualiteitenmaga zine, trof ops de bliksemreportage die Piet Kaart niaakte in een kamp in Oerun- di, waar vluchtelingen uit Roeanda wer den ondergebracht. In slechts een uur tijds legde hij in een uiteraard wat brok kelige reportage het leed en de wan hoop van deze uit hun land verdreven mensen op film vast. Een goede steun voor de Stichting Vluchtelingen-hulp Roeanda (want er zijn daar minimaal 150.000 van deze aan honger, ziekte en wanhoop over geleverde mensen). Niet ongezellig was het vestzakcabaretje van Rens van Dorth, waarin Fred Kaps de camera weer op zijn vlugge handen liet kijken. Een gevaarlijk iets, dat zelfs deze grootmeester even parten speelde. Goed als steeds was ook weer het serie programma „De Fuik", waarin overste Pinto deze keer een bijzonder charmante spionne, uitstekend gespeeld door Nanni Vermeer, ontmaskerde. Opvallend goed had men de „couleur locale" van een militair vliegveld in oorlogstijd weergege ven. Met hoopgevende toespraken droegen de ministers Klompé en Veldkamp bij tot de afsluiting van een excellente t.v.-serie, „Kinderen van ons Volk", waarin Ad Zon neveld de nog gebrekkige zorg voor onze zwakzinnige landgenoten behandelde. Te meer daar het een teer onderwerp be trof, verdient deze KRO-medewerker alle lof voor deze programma-reeks, die ont hullend als hij vaak was, Nederland con fronteerde met de eis, nu ook meer aan dacht te besteden aan de geestelijke volks gezondheid. In het winterseizoen 1963'64 zal de K.R.O.-tv een begin maken met de uitzen ding van twee filmseries: „The Alfred Hitchcock Hour" en „Bonanza". Naar al le waarschijnlijkheid zal er per maand één aflevering van elke serie op het beeld scherm verschijnen. De K.R.O.-tv heeft indertijd de serie „Alfred Hitchcock presents" in Nederland geïntroduceerd en daarvan 39 afleveringen uitgezonden. De nu op handen zijnde se rie onderscheidt zicli van Alfred Hitchcock presents" doordat het hier om afleverin gen van circa één uur gaat. De afleverin gen van deze serie zijn, behalve door Hitchcock zelf, geregisseerd door o.a. Paul Henreid, Alf Kjellin, Bernard Girard. Als acteurs werken o.a. mee: James Magon, Jeff Hunter, Richard Basehart en Barry Sullivan. -OMBonaaza" wordt in Amerika en Enge land beschouwd als de meest succesvol le Western-serie, die ooit op televisie is vertoond. De serie startte in 1958 in Ame rika, verscheen twee jaar later voor het eerst op de Engelse televisieschermen en zal in het seizoen 1963'64 door de K.R.O. aan de Nederlandse kijkers worden gepre- senteeerd. De hoofdrollen worden ver tolkt door Lorne Greene, Dan Blocker, Pernell Roberts en Mike Landon, respec tievelijk als Ben Cartwright en zijn drie zoons. „Rotterdam" naar filmfestival. Neder land zal op het zesde internationale televi sie-filmfestival, dat van 13 tot 15 mei in Cannes wordt gehouden, worden vertegen woordigd door de film „Rotterdam". Deze toeristische kleurenfilm werd vorig jaar in opdracht van het gemeentelijk bureau Voorlichting en Publiciteit van de Maas stad vervaardigd door de Nederlandse Filmproductie Maatschappij. Inmiddels zijn van de film een aantal Engelse en Duitse versies vervaardigd. „Rotterdam" werd vervaardigd naar een script van Jan Blok ker onder de regie van Eimert Kruithof. Aan de camera stond Eduard van der En den. Soraya gaat filmen. Prinses Soraya, de voormalige keizerin van Iran, heeft een contract als filmspeelster ondertekend met de producer Dino de Laurentiis. De eerste film waarin zij zal optreden zal over een maand of twee bekend gemaakt worden. ....-X mm i VC - a M j -f' \Vx. xxs - 1 3 Haarlem is goed vertegenwoordigd in het programma „Sterren en Streken" dat van avond op de t.v. komt. In „Minerva", Heem stede, mochten wij heel even de vertegen woordiging van onze stad op het televisie toneel formeren. Achter de (oude) lichting van de „Bloemenmeisjes" zien wij de mond- accordeonvirtuoos Larryson. Op het onver valst Hollandse bruggetje drie man van de Diamond Five" (Verbeke, Smal en Engels). Hun collega's Slinger en Schols konden voor de foto onmogelijk uit hun andere werk gaan. Fiet en Frans Koster en hun nieuws medewerkster Margriet de Groot (eens in Haarlem op school, eens ónze „Fair Lady") bekronen het gezelschap, geflankeerd door hun pianist Han Reiziger. Zij zullen ge presenteerd worden door gastheer Will Knipa, die het team hier voorstelt. Naast hem nog „producer" Flip van der Schalie. Regisseur Ger Roos had geen tijd. HILVERSUM 1. 402 m. 746 kC.S. 8.00 VARA. 12.00 AVRO. 17.00 VARA. 18.30 VPRO. 19.00 IKOR. 20.00-24.00 AVRO. VARA: 8.00 Nieuws en socialistisch strijdlied. 8.18 Voor het platteland. 8.30 Weer of geen weer. gevarieerd programma. 9.45 Geestelijk leven, toespraak. 10.00 Strijkorkest: Klassieke muziek. 10.30 Woorden van werkelijkheid, litterair pro gramma. 10.45 Zondagochtend in VARA-studio 5, gevarieerd programma. AVRO: 12.00 Platenma- tinee. 13.00 Nieuws. 13.07 De toestand in de we reld, lezing. 13.17 Mededelingen of grammofoon- muziek. 13.20 Knipperlicht, een programma voor alle weggebruikers. 14.00 Boekbespreking. 14.10 Berlijns kamermuziekensemble: oude en moder ne muziek. 15.00 Hou je aan je woord, een pro gramma vol speelse invallen en litteraire spits vondigheden. 16.00 Licht orkest en zangsoliste. 16.30 Sportrevue. VARA: Latijns-Amerikaanse muziek. 17.30 Voor de jeugd. 17.50 Nieuws, sport uitslagen en sportjournaal. VPRO: 18.30 Korte Doopsgezinde kerkdienst. IKOR: 19.00 Kinder- dienst. 19.30 De Open Deur. AVRO: 20.00 Ope rettefragmenten door Promenade-orkest en zang solisten. 21.00 Het kan niet altijd kaviaar zijn, hoorspel. 21.40 Licht orkest. 22.00 Muzikale co ryfeeën (gr.). 22.30 Nieuws. 22.40 Actualiteiten. 22.55 Mededelingen, sportuitslagen 2e klas voet bal. 23.00 Met de Franse slag (gr.). 23.25 Mo derne grammofoonmuziek. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. 1007 kc.S. 8.00 KRO. 9.30 NCRV. 10.00 CONVENT VAN KER KEN. 11.30 NCRV. 12.15 KRO. 17.00 IKOR. 19.00 NCRV. 19.45-24.00 KRO. KRO: 8.00 Nws. 8.15 Pianospel: klassieke en moderne muziek. 8.25 inleiding Hoogmis. 8.30 Hoogmis. NCRV: 9.30 Nieuws en waterstanden. 9.45 Vocaal ensemble: geestelijke liederen (gr.). CONVENT VAN KERKEN: 10.00 Baptisten kerkdienst. NCRV: 1130 Klassieke muziek. 12.00 Omroeporkest: moderne muziek. KRO: 12.15 Populaire grammofoonmuziek. 12.25 De springplank: jonge artiesten. 12.50 Buitenlands commentaar. 13.00 Nieuws. 13.10 De stemvork: bel canto-programma. 13.45 De kerk in Midden- Amerika, lezing. 14.00 Voor de kinderen. 14.15 Concertgebouw-orkest en solist: klassieke en moderne muziek. In de pauze: Rechten van de mens, programma over sociale bijstand. 16.15 Sport. 16.30 Avonddienst. IKOR: 17.00 Hervorm de kerkdienst. 18.00 Het Geladen Schip. 18.30 De Kerk aan het werk: actualiteiten van het kerkelijk erf. 18.40 Dienst in de verte, klank beeld. NCRV: 19.00 Nieuws uit de kerken. 19.05 Samenzang: geestelijke liederen. 19.30 Gesprek ken over de Heidelberger, lezing. KRO: 19.45 Nieuws 20.00 De onweerstaanbare nachtegaal, hoorspel (6). 20.35 Grammofoonmuziek. 20.45 Klassieke kamermuziek. 21.10 Viool en piano: klassieke muziek. 21.30 Wissewassen. licht programma. 21.50 We zingen de wereld rond. 22.20 22.25 Boekbespreking. 22.30 Nws. 22.40 Avondgebed. 22.50 De wereld in wording, klankbeeld. 23.20 Retourtjes, een veertiendaagse terublik op ons programma. 23.55-24.00 Nieuws. BRUSSEL. 324 m. 12.00 Nieuws 12.03 Harmonieconcert. 12.30 Weerbericht. 12.35 Amusementsmuziek. 12.50 Programma-overzicht. 13.00 Nieuws. 13.15 Voor de soldaten. 14.00 Nieuws. 14.03 Opera- en Bel- Cantoconcert. 15.30 Sportprogramma. 18.00 Nws. 18.03 Pianorecital. 18.30 Godsdienstige uitzen ding. 19.00 Nieuws. 19.30 Lichte muziek. 20.00 Amusementsprogramma. 22.00 Nieuws. 22.15 Dansmuziek. 23.00 Nieuws. 23.05 Lichte muziek. 23.55-24.00 Nieuws. BLOEMENDAAL. 245,3 m. - 1223 kC/S 9.30 ds. G. Toornvliet van Bloemendaal. 11.00 ds. G. Toornvliet - uitzending dienst voor be langstellenden gehouden op zondag 10 maart. 12.15 dr. O. Jager van Haarlem - jeugd-appèl- dienst Amsterdam. 15.15 Kinderdienst. 16 00 ds. P. N. Kruyswijk van Bloemendaal. HILVERSUM I. 402 m. 746 kc.S. 7.00 VARA. 10 00 VPRO. 10.20-24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgymnastiek. 7.20 Socialistisch strijdlied. 7.23 Lichte grammo foonmuziek. (Om 7.35 Van de voorpagina). 8.00 Nieuws en socialistisch strijdlied. 8.18 Licht en semble met zangsolist. (Herhaling van vrijdag 110 M8 Lichte grammofoonmuziek. 9.00 Och tendgymnastiek voor de 'vrouw. 9.10 Modferne grammofoonmuziek. (Om 9.35-9.40 Waterstan den). VPRO: 10:00 Zeggen of laten zeggen, over denking. VARA: 10.20 Voor de vrouw. 11.20 Voor dracht. 11.40 Cello en piano: moderne muziek. 12.00 Voor het platteland. 12.05 Licht ensemble. 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Actualiteiten of grammofoonmuziek. 12.38 Licht ensemble. 13.00 Nieuws. 13.15 Voor de mid denstand. 13.20 Pianotrio: Moderne en klassieke muziek. 13.45 Wikken en wegen, lezing. 14.00 Pianorecital: klassieke en moderne muziek. 14.30 Het mooie meisje Aiko, hoorspel. 15.35 Operettemuziek (gr.). 16.00 Zestig minuten voor boven de zestig. 17.00 Oude liedjes. 17.15 Streek- uitzending. 17.35 Balalaika-muziek (gr.). 17.50 Militair commentaar. 18.00 Nieuws en commen taar. 18.20 Actualiteiten. 18.30 Electronisch or gel en piano: lichte muziek. 18.45 Tussen twee bevrijdingsfeesten, lezing. 19.00 Parlementair overzicht. 19.15 Regeringsuitzending: Antilliana. Een serie klankbeelden, samengesteld door het Bureau Voorlichting van het kabinet van de Ne derlandse Antillen. 19.30 Maliënkolder, hoorspel (deel 12). 20.00 Nieuws. 20.05 Melodieën-expres. 20.30 Je neemt er wat van meehobby quiz. 21.20 Licht instrumentaal sextet. 21.50 Ma rimba. 22.30 Nieuws. 22.40 Noord-Hollands Fil harmonisch orkest en solist. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 28 m. 1007 kc.S. 7.00-24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nieuws en S.O.S.-berichten. 7.10 Dagopening. 7.25 Klassieke grammofoonmuziek. 7.35 Sportuitslagen van zaterdag. 7.45 Radio krant. 8.00 Nieuws. 8.15 Gewijde muziek. 9.40 Voor de vrouw. 10.10 Gitaarspel (gr.). 10.20 Theologische etherleergang. 11.05 Moderne ka mermuziek. 11.35 Lichte grammofoonmuziek. 12.25 Voor boer en tuinder. 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Koorzang. 12.53 Grammofoonmuziek, eventueel actualiteiten. 13.00 Nieuws. 13.15 Licht ensemble. 13.45 Lichte grammofoonmuziek. 14.05 Schoolradio. 14.30 Sa men uit, samen thuis: gevarieerd programma (herhaling van donderdag 7 maart jl.). 15.40 Vrolijke accordeonmuziek (gr.) 16.00 Bijbelover denking. 16.30 Moderne en klassieke kamermu ziek. 16.50 Pianospel (gr.) 17.00 Voor de kleu ters. 17.15 Voor de jeugd. 17.30 Lichte grammo foonmuziek. 17.40 Beursberichten. 17.45 Gram mofoonmuziek. 17.50 Regeringsuitzending: Ne derlanderschap en ingezetenschap in Suriname, door Dr. C. Nagtegaal. 18.00 Kerkorgelconcert. 18.30 Met band en plaat voor u paraat: gees telijke liederen. 18.50 Openbaar kunstbezit. 19.00 Nieuws en weerpraatje. 19.10 Grammofoon muziek voor de teenagers. 19.30 Radiokrant. 19.50 Grammofoonmuziek. 19.55 Op de man af, praatje. 20.00 Licht ensemble, met zangsolist en accordeonmuziek. 20.20 Een Koning in de Hima laya, hoorspel. 21.30 Klassieke kamermuziek 22.00 Volk en Staat, parlementair commentaar. 22.15 Muzikale momentopnamen. 22.30 Nieuws. 22.40 Avondoverdenking 22.55 Boekbespreking. 23.05 Muzikale vraagbaak. 23.40 Volksliederen (gr.). 23.55-24.00 Nieuws. BRUSSEL. 324 m. 12.00 Nieuws. 12.03 Lichte muziek. 12.30 Weer bericht. 12.35 Landbouwkroniek. 12.42 Lichte mu ziek. 12.50 Beursberichten en programma-over zicht. 13.00 Nieuws en weerbericht. 13.15 Kamer muziek. 14.00 Nieuws. 14.03 Schoolradio. 15.45 Lichte muziek. 16.00 Nieuws. 16.03 Beursberich ten. 16.09 Voor de zieken. 17.00 Nieuws. 17.15 Recital. 17.45 Franse les. 18.00 Nieuws. 18.03 Lichte muziek. 18.18 Paardesportberichten. 18.20 Voor de soldaten. 18.50 Radiokroniek. 19.00 Nws. 19.40 In en om de opera. 20.00 Klankbeeld. 20.20 Koorzang. 20.30 Voor de tieners. 21.00 Show programma. 22.00 Nieuws. 22.15 Volksdansen- en -zangen. 22.35 De zeven kunsten. 23.00 Nieuws. 23.05 Kamermuziek. 23.55 Nieuws. 24.00-0.45 Voor de zeelieden. VOOR ZATERDAG AVRO: 15.00 Weekendjournaal. 17.00—17.45 Voor de kinderen. 19.30 Luipaard op schoot, T.V.-film. NTS: 20.00 Journaal en weeroverzicht. AVRO: 20.20 Televizier. 20.30 Sterren en stre ken, gevarieerd programma. 21.50 De Verdedi gers, T.V.-film. NTS: 22.45-22.50 Journaal. VOOR ZONDAG NTS: 16.00-18.15 Eurovisie: Wereldkampioen schappen ijshockey te Stockholm: Rusland-Ca nada. 19.30 Weekjournaal. 20.00 Sport ln beeld. NCRV: 20.30- De vorstin, T.V.-spel 21.05 Nige ria, documentaire reportage. NTS: Amster dams kamerorkest met solist: oude muziek. NCRV: 22.15 De reis van hun leven, T.V.-film. NTS: 22.30-22.35 Journaal. VOOR MAANDAG CVK-IKOR-RKK19.30 Logboek, jeugdpro gramma over de Bijbel. NTS: 19.50 Dankbare Guus, tekenfilm. 20.00 Journaal en weerover zicht. 20.20 Zendtijd politieke partijen: Pacifis tisch Socialistische Pari.j. VPRO: 20.30 25 jaar televisie in Nederland. 20.45 Atelierbezoek 21.15 The Bachelor Party, speelfilm. NTS: 22.45-22.50 Journaal.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 9